Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#551 Re: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by Hafis »

Onda s bismilom...mozda i uspijete

Sent from my SM-G350 using Tapatalk
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#552 Re: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by spreca »

Hafis wrote:Onda s bismilom...mozda i uspijete

Sent from my SM-G350 using Tapatalk
evo i dove ucimo....sve do izbora...i nema da omahne
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#553 Re: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by avetinja »

Svakako bih dao glas za Raguža. Nama je bitnije ko će biti hrvatski član predsjedništva, nego bošnjački. Ovi naši svi su isti. Pobijedio Bakir, Fahrudin, Lagumdžija tu smo negdje u pet deka, a između Čovića i Raguža je velika razlika. Raguž ne može pobijediti bez bošnjačkih glasova, jer će većina Hrvata glasati za Čovića. Lopova koji je u vezi sa Dodikom i koji priziva podjelu, kako bi dobio treći entitet.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#554 Re: Odg: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by Hafis »

spreca wrote:
Hafis wrote:Onda s bismilom...mozda i uspijete

Sent from my SM-G350 using Tapatalk
evo i dove ucimo....sve do izbora...i nema da omahne
Je lu prAktolog ukljucen u proces ?

Sent from my SM-G350 using Tapatalk
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#555 Re: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by daxon »

Hafis wrote:Onda s bismilom...mozda i uspijete

Sent from my SM-G350 using Tapatalk
Šuti ba Hafise, uspjeli su tako i sa Dodikom, pa vidi gdje nas je to dovelo, gluho bilo, samo da ne uspiju i ovaj put.
Last edited by daxon on 02/10/2014 19:44, edited 1 time in total.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#556 Re: Odg: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by Hafis »

daxon wrote:
Hafis wrote:Onda s bismilom...mozda i uspijete

Sent from my SM-G350 using Tapatalk
Šuti ba Hafise, uspjeli su tako i sa Dodikom, pa vidi gdje nas je to dovelo, gluho bilo, samo da ne uspiju i ovaj put.
Inace koga god oni poguraju zajebu se. Uzimaju ih godinama....Aljo, Hare, Zlaja, Zeljko...a evo doslo vrijeme da ih i latini malo uzmu.
Samo ne vjerujem..ovo je dvoje- troje zaboravljenih dijasporcica koji se trude dati privid nekog "plana"...


Sent from my SM-G350 using Tapatalk
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#557 Re: Odg: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by spreca »

Hafis wrote:
spreca wrote:
Hafis wrote:Onda s bismilom...mozda i uspijete

Sent from my SM-G350 using Tapatalk
evo i dove ucimo....sve do izbora...i nema da omahne
Je lu prAktolog ukljucen u proces ?

Sent from my SM-G350 using Tapatalk
samo se ti fino nakloni :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#558 Re: Odg: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by spreca »

Hafis wrote:
daxon wrote:
Hafis wrote:Onda s bismilom...mozda i uspijete

Sent from my SM-G350 using Tapatalk
Šuti ba Hafise, uspjeli su tako i sa Dodikom, pa vidi gdje nas je to dovelo, gluho bilo, samo da ne uspiju i ovaj put.
Inace koga god oni poguraju zajebu se. Uzimaju ih godinama....Aljo, Hare, Zlaja, Zeljko...a evo doslo vrijeme da ih i latini malo uzmu.
Samo ne vjerujem..ovo je dvoje- troje zaboravljenih dijasporcica koji se trude dati privid nekog "plana"...


Sent from my SM-G350 using Tapatalk
zato vi kmecite :mrgreen:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#559 Re: Odg: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by Hafis »

PrAktolog :roll:

Sent from my SM-G350 using Tapatalk
balks
Posts: 244
Joined: 16/11/2010 19:28

#560 Re: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by balks »

Put u pakao popločen je dobrim namjerama...
Gdje li tek vodi put koji je poplopčen lošim. Ovdje vlada totalno ludilo, a sve se svodi na ućerat ga rvatima,
Od 10 vaših kadidata ni jedan vam ne valja ali je Raguž pravi? Po čemu? Lik je 24 godine u politici, što bi vi rekli profesionalni uhljebaš, sto dresova promjenio, od mladog komunjare, do bobanovca (vaša terminologija), pa do pravog europejca...
Stvarno ste komični
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#561 Re: Odg: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by Hafis »

balks wrote:Put u pakao popločen je dobrim namjerama...
Gdje li tek vodi put koji je poplopčen lošim. Ovdje vlada totalno ludilo, a sve se svodi na ućerat ga rvatima,
Od 10 vaših kadidata ni jedan vam ne valja ali je Raguž pravi? Po čemu? Lik je 24 godine u politici, što bi vi rekli profesionalni uhljebaš, sto dresova promjenio, od mladog komunjare, do bobanovca (vaša terminologija), pa do pravog europejca...
Stvarno ste komični
Ja ne vjerujem da ce se dogoditi neko masivnije bosnjacko glasovanje za Raguza. Pa covjek je docekao Kordica s ostalim.
Ovo ovdje na forumu nije pravi uzorak..

Sent from my SM-G350 using Tapatalk
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#562 Re: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by It_is_a_Leclerc »

It_is_a_Leclerc wrote:
cyprus wrote:Ja ću glasati za Raguža, ali bojim se ne baš iz identičnih razloga kao većina ovdje... Njima ide pitanje: da li biste glasali za Raguža i kada bi se birao samo jedan predsjednik? Ja bih... A vi?
I ja bih.

Mi Bošnjaci smo jedan komspolitski narod, iznad ovih zdravoseljačkih djetinjarija - "Moje, moje, tralalala". Mi biramo kvalitetne, državotvorne ljude, bez obzira na ime, prezime, naciju i vjeru, što je za druga dva naroda naučna fantastika :(
Evo, muka mi više pisati stalno iznova.

Evo zašto mi možemo glasati za nekog drugog i drugačijeg, i sa mrljama u prošlosti, a vi (glasači HDZ-a) morate panično da nas molite da to ne činimo, kao što to, doduše nevješto, čini osoba iza nicka Hafis.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#563 Re: Odg: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by spreca »

Hafis wrote:PrAktolog :roll:

Sent from my SM-G350 using Tapatalk
neboj se nece boljeti.....samo se opusti :lol:
balks
Posts: 244
Joined: 16/11/2010 19:28

#564 Re: Odg: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by balks »

Hafis wrote:
balks wrote:Put u pakao popločen je dobrim namjerama...
Gdje li tek vodi put koji je poplopčen lošim. Ovdje vlada totalno ludilo, a sve se svodi na ućerat ga rvatima,
Od 10 vaših kadidata ni jedan vam ne valja ali je Raguž pravi? Po čemu? Lik je 24 godine u politici, što bi vi rekli profesionalni uhljebaš, sto dresova promjenio, od mladog komunjare, do bobanovca (vaša terminologija), pa do pravog europejca...
Stvarno ste komični
Ja ne vjerujem da ce se dogoditi neko masivnije bosnjacko glasovanje za Raguza. Pa covjek je docekao Kordica s ostalim.
Ovo ovdje na forumu nije pravi uzorak..

Sent from my SM-G350 using Tapatalk
Znam da neće, jer nisu babe u Kalesiji čule još za njega...
Ali po Sarajevu će biti glasanja, svaki dan slušam kako nam je Martin pravo fin dečko, a oni nemaju takog pa im žao.
Strašna je ta želja da nam se zapapri, da se pokaže tko je glavni i jer se jednostavno može.
Ja sam na prošlim izborima bio za njega, na ovim nema šanse. Ali ode glas i za 90-tku drugima zbog Martina, tako da mi nije jasno to njegovo kockanje i približavanje bosansko/bošnjačkom biračkom tijelu, jer mu stranka neće vidjeti parlamenta, a on neće dobiti dovoljan broj glasova da pobjedi Čovića.
Znači stranka i sve na kocku zbog njegovog ega
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#565 Re: Odg: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by Hafis »

balks wrote:
Hafis wrote:
balks wrote:Put u pakao popločen je dobrim namjerama...
Gdje li tek vodi put koji je poplopčen lošim. Ovdje vlada totalno ludilo, a sve se svodi na ućerat ga rvatima,
Od 10 vaših kadidata ni jedan vam ne valja ali je Raguž pravi? Po čemu? Lik je 24 godine u politici, što bi vi rekli profesionalni uhljebaš, sto dresova promjenio, od mladog komunjare, do bobanovca (vaša terminologija), pa do pravog europejca...
Stvarno ste komični
Ja ne vjerujem da ce se dogoditi neko masivnije bosnjacko glasovanje za Raguza. Pa covjek je docekao Kordica s ostalim.
Ovo ovdje na forumu nije pravi uzorak..

Sent from my SM-G350 using Tapatalk
Znam da neće, jer nisu babe u Kalesiji čule još za njega...
Ali po Sarajevu će biti glasanja, svaki dan slušam kako nam je Martin pravo fin dečko, a oni nemaju takog pa im žao.
Strašna je ta želja da nam se zapapri, da se pokaže tko je glavni i jer se jednostavno može.
Ja sam na prošlim izborima bio za njega, na ovim nema šanse. Ali ode glas i za 90-tku drugima zbog Martina, tako da mi nije jasno to njegovo kockanje i približavanje bosansko/bošnjačkom biračkom tijelu, jer mu stranka neće vidjeti parlamenta, a on neće dobiti dovoljan broj glasova da pobjedi Čovića.
Znači stranka i sve na kocku zbog njegovog ega
Upravo to. Svjesno koketirajuci s bosnjackim glasackim tijelom nepovratno zakucava svoju stranku, koja je ionako pred rasulom.
Vjeojatno je bacio sve na kartu clana predsjednistva, a poslije.....drugi mandat, tko zna.....naivcina ima gotovo 2 milijuna, pa valjda ce ih opet napecati za 4 godine....samo sto ce se dotada vjerojatno promijeniti izborni zakon...dakle - jedan mandat.

Sent from my SM-G350 using Tapatalk
Last edited by Hafis on 02/10/2014 20:28, edited 1 time in total.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#566 Re: Odg: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by spreca »

Hafis wrote: Upravo to. Svjesno koketirajuci s bosnjackim glasackim tijelom nepovratno zakucava svoju stranku, koja je ionako pred rasulom.
Vjeojatno je bacio sve na kartu clana predsjednistva, a poslije.....drugi mandat, tko zna.....naivcina ima gotovo 2 milijuna, pa valjda ce ih opet napecati za 4 godine....samo sto ce se dotada vjerojatno promijeniti izborni zakon...dakle - jedan mandat.

Sent from my SM-G350 using Tapatalk
sto si ljubomoran ko stara ficka...........vidis bolan da ni on nemoze sa vama..........kad ce ostali progledati
balks
Posts: 244
Joined: 16/11/2010 19:28

#567 Re: Odg: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by balks »

Kuku89 wrote:
balks wrote:
Znam da neće, jer nisu babe u Kalesiji čule još za njega...
Ali po Sarajevu će biti glasanja, svaki dan slušam kako nam je Martin pravo fin dečko, a oni nemaju takog pa im žao.
Strašna je ta želja da nam se zapapri, da se pokaže tko je glavni i jer se jednostavno može.
Ja sam na prošlim izborima bio za njega, na ovim nema šanse. Ali ode glas i za 90-tku drugima zbog Martina, tako da mi nije jasno to njegovo kockanje i približavanje bosansko/bošnjačkom biračkom tijelu, jer mu stranka neće vidjeti parlamenta, a on neće dobiti dovoljan broj glasova da pobjedi Čovića.
Znači stranka i sve na kocku zbog njegovog ega
Nema sanse po meni da Covic pobjedi Martina. Covic maximalno moze dobiti 100.000 glasova. Za Martina glasaju Hrvati Sarajeva, Tuzle, Posavine, Jajca, Brckog, Sarajeva plus Bosjnjaci a pogotovo Bosanci i Bosanci i Hercegovci.

100.000 glasova je nista. Neka mu Hrvati daju 20.000; Bosnjaci ce mu dati ostatak da dodje do 100.000.

Nađi mi biračko mjesto u nabrojanim mjestima gdje je 90-tka dobila više glasova od Hdz-a, na izborima 2010?
U malo je od tih mjesta dobio Raguž više glasova od B. Krišto koja je bila smješan kandidat... Tako da ti ne drži vodu ta priča Hrvati nešto drastično različito glasaju s obzirom na regionalne podjele,
HDZ je dobio poslanika u skupštini TK, devedesetke nije čini mi se ni bilo, u ZDK je dobila 2 poslanika, devedesetla nije došla ni blizu praga...

Uglavnom lik neće dobiti više od 80.000 glasova, maksimalno 30.000 hrvatskih i 50.000 ostalih, a stranka će mu otići u ropotarnicu povijesti
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#568 Re: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by It_is_a_Leclerc »

Da li mržnja običnog Hrvata npr. iz Čitluka, prema Ragužu potiče iz mržnje prema Bošnjacima koji ga podržavaju, ili iz mržnje prema zemlji koju Raguž naziva svojom na plakatima ?!

Trebalo bi dati sociolozima i psiholozima da razluče zašto bosanskohercegovački Hrvati već godinama mržnju nazivaju domoljubljem.
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#569 Re: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by webby-x »

Hafis wrote:Ja ne vjerujem da ce se dogoditi neko masivnije bosnjacko glasovanje za Raguza. Pa covjek je docekao Kordica s ostalim. Ovo ovdje na forumu nije pravi uzorak..
Ma za Raguža može glasati nekoliko forumskih multietniĆara
koji su se pomirili sa činjenicom da ne mogu prismrditi bošnjačkom kandidatu
koji je u pravilu vjernik musliman. Srbima ne mogu ništa jer imaju autonomiju,
pa jedino ostaju Hrvati. Tim ljudima ne smeta ni Dario Kordić, ni Herceg-Bosna,
niti bilo što slično dok god im se uputi kakva barem prividno multietniĆka poruka
o ljubavi prema državi.

Raguž, dakako, nema nikakve šanse kod Hrvata, a ni kod Bošnjaka. Može upecati nešto
glasova Jugoslavena, pardon Bosanaca, ali mislim da je to nedovoljno za bilo kakav
rezultat. Što se tiče HDZ90 to je skoro pa mrtva stranka, a nakon ovih izbora mislim da
je neće biti više ... nešto kao SBiH.

Bilo bi dobro da ovi multietniĆari koji iznenada vole Martina pošalju Martinu par
pitanja (može i na službenu Facebook stranicu):

- Zašto je došao na doček Koriću i što misli o njemu?
- Što misli o HVO-u i Herceg-Bosni u kojoj je bio ministar?
- Što misli o Franji Tuđmanu?

Eto, dovoljno pitanja, ali mislim da mu to nitko ne smije postaviti jer se boji odgovora,
isto kao što mu nijedan medij u FBiH neće takva pitanja postavljati.

:D
Last edited by webby-x on 02/10/2014 21:41, edited 3 times in total.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#570 Re: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by It_is_a_Leclerc »

Ja bih za svaki slučaj preporučio vašem predsjedniku, Čoviću, da nam preko Avaza uputi ljubaznu molbu da vas ne majoriziramo, kao 2010.

Jer, nikad se ne zna ;)
balks
Posts: 244
Joined: 16/11/2010 19:28

#571 Re: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by balks »

It_is_a_Leclerc wrote:Da li mržnja običnog Hrvata npr. iz Čitluka, prema Ragužu potiče iz mržnje prema Bošnjacima koji ga podržavaju, ili iz mržnje prema zemlji koju Raguž naziva svojom na plakatima ?!

Trebalo bi dati sociolozima i psiholozima da razluče zašto bosanskohercegovački Hrvati već godinama mržnju nazivaju domoljubljem.
Brkaš lončiće...
Malo znam Hrvata koji ne vole Bosnu ili Hercegovinu. Uglavnom se svi diče njom.
Većina nas nije za državu kakva je sada. Država ima svoju ulogu, ona se prema Hrvatima odnosi kao maćeha, pa te ne treba čudit što smo proti ovakve države.

Nego da se vratim na Raguža, ne znam zašto ga mrzi netko iz Čitluka, ja sam iz Bosne, ne mrzim ga nego mi je jadan s tim svojim ulizivanjem... A lik je od svih hrvatskih političara najduže na počitičkoj sceni, za to vrijeme nije ništa korisno uradio za svoj narod, a ni za druge neće. Lik vrti par fraza koje fino zvuče, ali iza njih se nalazi jedno veliko ništa.
Vi stvarno mislite da je on iskren u svojoj priči?
balks
Posts: 244
Joined: 16/11/2010 19:28

#572 Re: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by balks »

It_is_a_Leclerc wrote:Ja bih za svaki slučaj preporučio vašem predsjedniku, Čoviću, da nam preko Avaza uputi ljubaznu molbu da vas ne majoriziramo, kao 2010.

Jer, nikad se ne zna ;)
Čović se može jedino zahvaliti Vama koji ste glasali za Komšića, jer ste ga vratili u život i pretvorili u zvijezdu.
Inače je bez vas bio već politički mrtvac. Ali eto uspjeli ste mu dati goriva da galvanizira (što bi rekao još jedan vrli Hrvat iz Travnika, koji usput ima karakteristiku da se svima dopadne) hrvatski korpu i da oživi kao feniks. Eto ga u predsjedništvu još malo.
Kao što rekoh put u pakao je..., ako su vam namjere ipak bile dobre?
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#573 Re: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by Mister Yes »

Novak20 wrote:
To što pišeš ne pije vode.

2010 su lijevo orjentisani Bošnjaci/Bosanci mogli da prevagnu na stranu (bošnjačkog centra ili desnice) Radončića ili Silajdžića ali nisu. Draže im kao ljevičarima da na vlasti ostanu zadrti desničari i grobari Bosne, Bakir i SDA. Ma hajde...
Bošnjak ljevičar prezire desničarske kandidate iz reda Bošnjaka. Teško je nekome ko nije u tom fazonu objasniti kolika je ta mržnja. S druge strane, Bošnjak ljevičar po defultu ne mrzi druge narode pa mu to što je Komšić ili Raguž Hrvat ne smeta. Mogu nam smetati njihovi stavovi ali ne i to koje su etničke pripadnosti. A glasanje za pripadnika druge etničke pripadnosti nama daje neki osjećaj multietničnosti, čemu po defultu težimo jer je alternativa tome monoetničnost sa naginjanjem prema istoku koji nam po defultu nije drag. Ukratko, normalan Hrvat je za mene puno privlačniji nego Bošnjak desničar.

Ali ti si suštinski u pravu. Teoretski, Bošnjaci ljevičari bi mogli donjeti prevagu nekom Bošnjaku desničaru. Ali to je moguće isto koliko je moguće dići ruku na sebe. I to je moguće ali većina ljudi ipak nisu samoubice.
Novak20
Posts: 13961
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#574 Re: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by Novak20 »

Mister Yes wrote:
Novak20 wrote:
To što pišeš ne pije vode.

2010 su lijevo orjentisani Bošnjaci/Bosanci mogli da prevagnu na stranu (bošnjačkog centra ili desnice) Radončića ili Silajdžića ali nisu. Draže im kao ljevičarima da na vlasti ostanu zadrti desničari i grobari Bosne, Bakir i SDA. Ma hajde...
Bošnjak ljevičar prezire desničarske kandidate iz reda Bošnjaka. Teško je nekome ko nije u tom fazonu objasniti kolika je ta mržnja. S druge strane, Bošnjak ljevičar po defultu ne mrzi druge narode pa mu to što je Komšić ili Raguž Hrvat ne smeta. Mogu nam smetati njihovi stavovi ali ne i to koje su etničke pripadnosti. A glasanje za pripadnika druge etničke pripadnosti nama daje neki osjećaj multietničnosti, čemu po defultu težimo jer je alternativa tome monoetničnost sa naginjanjem prema istoku koji nam po defultu nije drag. Ukratko, normalan Hrvat je za mene puno privlačniji nego Bošnjak desničar.

Ali ti si suštinski u pravu. Teoretski, Bošnjaci ljevičari bi mogli donjeti prevagu nekom Bošnjaku desničaru. Ali to je moguće isto koliko je moguće dići ruku na sebe. I to je moguće ali većina ljudi ipak nisu samoubice.
Hvala bogu pa ne mrzim i ne prezirem nikoga. Čak ni one koji me sa pozicije vlasti handre 20 godina. Ne razumijem kakva je to logika bošnjačko/bosanskog ljevičara da prezire desničarske kandidate iz svog naroda pa glasa za desničarske kandidate Hrvatskog naroda.

Ja lično živim multietičnost, gledam prema Zapadu pa mi nije jasno što nas Zlatko posra udružujući se sa SDA. Desničarskom strankom nagetom prema istoku. Da li je to dio šireg plana da se zaj... jedan konstitutivni narod i protjera iz BiH, lična pohlepa "ljevičara" ili izdajničko rušenje ideologije socijaldemokratije i koncepta građanske multietičnosti ne znam.
Znam da je upravo SDP digao ruku na sebe da izvrši političko samoubistva pred očima nas koji smo u tu priču vjerovali. Nažalost.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#575 Re: Bosnjacki glas za HDZ 1990?

Post by Danguba »

koliko ovaj @hafiz ima nickova... :-)
Post Reply