Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post Reply
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#251 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by iz dna duše »

Radio Sarajevo wrote:
kerimba wrote:-Nema!! :bih:
-Kako nema pa ima toliko stranaka, nemoguće je da su svi korumpirani ili teže ka tome?
-Pa kako će biti iko "nekorumpiran" , kad mi je Ustav , najznačajniji pisani akt države , jebeni mirovni sporazum!? Stvoren za takvu Vlast , korumpiranu , šovinističku , neo feudalnu(monetarni feudalizam) , nacističku itd... Koji se nije mogao prilagoditi tadašnjem niti trenutnom vremenu , ekonomskih kriza , svjetskih lobija , za uspostavljanje normalnog Ustava , u skladu sa Ljudskim načelima , a ne da me i dalje trpaju u torove i kojekakve marice da mi se sudi ako nisam neki "Srbin , Hrvat , Bošnjak , a niti sam "Ostali"!
-Ali moraš glasati , to je tvoja dužnost! Nemoj kasnije kukati da ti je loše i da rušiš državu i njene institucije!
-Neću ih veličati sto posto , jer su me doveli do margine života , gore nego ja žive Srbi , Hrvati i Bošnjaci...O Ostalim da i ne govorim...J**o te pa oni ne znaju ni ko pije ni ko plaća..Ali bitno je da narod zna da su glasali za "svoje" ! HRAK PU!*


Izlazim na Izbore , kao i do sada , ali ovaj put ću poništiti svoj glasački listić , moj lični stav je da nema većeg i manjeg zla, zlo je zlo! Ako nemam povjerenja ni u jednog kandidata , poništit ću. Neću glasati za „manje zlo“. To nije neodgovorno. To je vrlo odgovorno i jedino iskreno i ispravno.Umjesto da sjede kući i čekaju na milost ostalih birača ,za sve "pasivne" i isfrustrirane ljude , apelujem da izađu na Izbore i da se ponište listići. Narod posjeduje moć za pokret i preokret! Samo što se svi krećemo ka jednoj krivini , koja ako proletimo kroz nju padamo još dublje u agoniju zvanu Birokratija , Nepotizam (i renesansa) , zaduživanja kod MMF-a , patetične laži na sljedećim Izborima , neispunjeni programi zbog onih "drugih" itd..Dalek je put do vrha , a tako jednostavno pasti ispod ljudskog dostojanstva , zbog moje 4 minute u glasačkoj kutiji mene će voditi naredne 4 godine , neki političari! Neka hvala. Lijep pozdrav za sve.

P.S. Ne morate se slagati sa mojim stavovima o bojkotu Izbora , ali koliko sam vidio , svi se slažemo da su političari , go**a koja smrde čak i preko stranačkih TV i Radio stanica , novina , časopisa i internet portala!
Poništavanjem listića daješ glas onima koji osvoje najviše. To je, matematički gledano, jednostavno tako. Političari su veća i manja govna, a politika na Balkanu je glasanje za manje zlo.

Ja ću glasati za one koji se neće ni sa kim svađati i koji će pokušati naći zajednički jezik s drugima, a takvih ipak ima.
I ja bih za takve glasala... Ne mogu samo prepoznati još koji su to :) Dosta mi više svadja i prepucavanja i huskanja naroda....A izbori sve bliže, a ja još ne znam za koga :-?
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#252 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by Radio Sarajevo »

I ja bih za takve glasala... Ne mogu samo prepoznati još koji su to :) Dosta mi više svadja i prepucavanja i huskanja naroda....A izbori sve bliže, a ja još ne znam za koga :-?
Ja ću za Martina Raguža na najvišem nivou, a ovo ostalo ni sam ne znam. Naša stranka vjerovatno na kantonalnom, a ova dva ko zna...
kerimba
Posts: 13
Joined: 04/02/2012 14:26

#253 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by kerimba »

Politika je zlo...Ne postoji politička stranka koja će toliko utjecati na promjene , promjena mora početi od samih nas!
Prioritet je shvatiti pokvarenu politiku i pravosuđe naše domovine...Ko će kome odgovarati za sva nedjela koja su počinjena? Nekim sudovima ili ipak narodu/narodima!?
Samo zato što je legalno i legitimno ne mora značiti i da je moralno .. Oni nas na legalan i legitiman način kradu , a ja želim da se borim protiv te krađe.Džaba mi obrazovanje kad nemam s kim podjeliti svoje stečeno znanje i prikupljene informacije.
Zahvaljujem se svima na konstruktivnim odgovorima.Svako je u svojoj rupi , punoj mraka i beznađa..Pronađimo zajednički put izvan te jame! Ako ne za sebe , bar za buduće generacije. Da li želite da još generacija odrasta u periodu Nepotizma i renesanse?
Hvala vam na čitanju :) :bih: :bih:
kerimba
Posts: 13
Joined: 04/02/2012 14:26

#254 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by kerimba »

https://www.youtube.com/watch?v=yOdQO5mc1MY Sve je momak rekao... Lijep pozdrav :bih: 8-)
leo karan
Posts: 3050
Joined: 05/10/2008 13:53
Location: :8

#255 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by leo karan »

kerimba wrote:Politika je zlo...Ne postoji politička stranka koja će toliko utjecati na promjene , promjena mora početi od samih nas!
Prioritet je shvatiti pokvarenu politiku i pravosuđe naše domovine...Ko će kome odgovarati za sva nedjela koja su počinjena? Nekim sudovima ili ipak narodu/narodima!?
Samo zato što je legalno i legitimno ne mora značiti i da je moralno .. Oni nas na legalan i legitiman način kradu , a ja želim da se borim protiv te krađe.Džaba mi obrazovanje kad nemam s kim podjeliti svoje stečeno znanje i prikupljene informacije.
Zahvaljujem se svima na konstruktivnim odgovorima.Svako je u svojoj rupi , punoj mraka i beznađa..Pronađimo zajednički put izvan te jame! Ako ne za sebe , bar za buduće generacije. Da li želite da još generacija odrasta u periodu Nepotizma i renesanse?
Hvala vam na čitanju :) :bih: :bih:
Super. To znaci da ces ipak izaci na izbore. :thumbup:
Zastavnik_dzemo
Posts: 349
Joined: 27/08/2014 12:29

#256 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by Zastavnik_dzemo »

Meni je zanimljivo da koga god sam cuo niko nije rekao da ce glasati npr za SDA .... a realno Bakir ce opet pomesti konkurenciju ..... oni sto ima raja jebu najvise mater, najvise glasova dobiju
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7829
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#257 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by Idemedosumom »

Nema sta, glasaj ili trpi, to je jednostavno!

Ako ne glasate, na indirektan nacin dajete glas ovima sto su se vec uhljebili. Dajete vise prostora za eventualne manipulacije i sl.

Ima li se za koga glasati? Naravno da ima! Ako si zadovoljan s trenutnom situacijom u drzavi, glasaj za ove sto su trenutno na vlasti. Ako si bio zadovoljan prije 8 godina, onda glasaj za one koji su tada bili na vlasti.

Ako, međutim, nisi nikako bio zadovoljan do sada (kao i vecina), pa onda glasaj za bilo koga drugog, ko nije do sada bio vlasti majka mu stara! Valjda to nije tesko shvatiti.

Da li ce se situacija zaokrenuti za 180 stepeni, sa crnog na bijelo u slucaju da pobijedi neka "nova stranka"? Najvjerovatnije da nece. Ali neka politicari vide da ih mozemo i hocemo smjenjivati, rotirati, sve dok ne pocnu raditi kako vecina naroda zeli!

Ovi sto izađu pa ponište listić su za mene blentavi ljudi. Kao da niste ni glasali, samo ste se bezveze maltretirali.

I manite se one šuplje: glasajmo za iste, oni su se vec nakrali, nece valjda vise. Covjeku kada bi darovao jednu dolinu zlata, oni bi pozelio da ima dvije...
leo karan
Posts: 3050
Joined: 05/10/2008 13:53
Location: :8

#258 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by leo karan »

Zastavnik_dzemo wrote:Meni je zanimljivo da koga god sam cuo niko nije rekao da ce glasati npr za SDA .... a realno Bakir ce opet pomesti konkurenciju ..... oni sto ima raja jebu najvise mater, najvise glasova dobiju
pomesce ako "raja" opet glasa za hrvatskog clana umjesto za svog
matematika
i prosli put je dobio zahvaljujuci tome
User avatar
FIDELCA
Posts: 887
Joined: 05/11/2013 20:06

#259 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by FIDELCA »

kao sto neko rece:"birajte manje zlo" :skoljka:
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#260 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by Logovan »

Ima se koga glasati, samo narod ne vidi dobro. :oops: :oops:
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#261 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by Radio Sarajevo »

leo karan wrote:
Zastavnik_dzemo wrote:Meni je zanimljivo da koga god sam cuo niko nije rekao da ce glasati npr za SDA .... a realno Bakir ce opet pomesti konkurenciju ..... oni sto ima raja jebu najvise mater, najvise glasova dobiju
pomesce ako "raja" opet glasa za hrvatskog clana umjesto za svog
matematika
i prosli put je dobio zahvaljujuci tome
Sorry, ali nijedan od ovih kandidata za bošnjačkog člana nije moj. Svi su idioti.
Zastavnik_dzemo
Posts: 349
Joined: 27/08/2014 12:29

#262 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by Zastavnik_dzemo »

Logovan wrote:Ima se koga glasati, samo narod ne vidi dobro. :oops: :oops:
otvori nam oci ... nema mi nista gore kad pocnu pricati ima se za koga glasati, imaju movi posteni ljudi ... dajte imena i prezimena
leo karan
Posts: 3050
Joined: 05/10/2008 13:53
Location: :8

#263 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by leo karan »

Radio Sarajevo wrote:
leo karan wrote:
Zastavnik_dzemo wrote:Meni je zanimljivo da koga god sam cuo niko nije rekao da ce glasati npr za SDA .... a realno Bakir ce opet pomesti konkurenciju ..... oni sto ima raja jebu najvise mater, najvise glasova dobiju
pomesce ako "raja" opet glasa za hrvatskog clana umjesto za svog
matematika
i prosli put je dobio zahvaljujuci tome
Sorry, ali nijedan od ovih kandidata za bošnjačkog člana nije moj. Svi su idioti.
Razumijem ja tvoju logiku..
ali u praksi, ti ces takvim svojim postupkom (glasanjem za cro clana) dati i glas pobjedniku medju bosnjackim clanovima.
to ti je aksiom.

Zar nije apsurd da su na proslim izborima svi bosnjacki clalnovi dobili ukupno 460.000 glasova
A hrvatski kandidati dobili 550.000 glasova.
Iako je bosnjaka 3 puta vise nego hrvata. To govori koliko smo samosvjestan narod. Ne znamo sta radimo.

Izborni zakon je nakaradan i ide u korist vladajucim, zato treba mudro glasati i traziti "rupe".
Budi pametan...
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#264 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by Radio Sarajevo »

leo karan wrote: Razumijem ja tvoju logiku..
ali u praksi, ti ces takvim svojim postupkom (glasanjem za cro clana) dati i glas pobjedniku medju bosnjackim clanovima.
to ti je aksiom.

Zar nije apsurd da su na proslim izborima svi bosnjacki clalnovi dobili ukupno 460.000 glasova
A hrvatski kandidati dobili 550.000 glasova.
Iako je bosnjaka 3 puta vise nego hrvata. To govori koliko smo samosvjestan narod. Ne znamo sta radimo.

Izborni zakon je nakaradan i ide u korist vladajucim, zato treba mudro glasati i traziti "rupe".
Budi pametan...
Vidi kako ja to gledam. Ne mora značiti da, ako ne glasam za Bošnjaka, da ću time dati glas pobjedniku. Možda bih ja baš glasao za pobjednika, pa će on u ovom slučaju imati glas manje, to ne znaš. Druga stvar je da mi je potpuno svejedno ko će od njih pobijediti, da li će to biti galamdžija Suljagić (koji mi jedini nije mrzak od tih svih likova, ali ne želim svađalicu u Predsjedništvu), nezavisni novinar koji me banovao s fejsbuk fan pejdža jer sam ga pitao kako je to on ukazivao 2008. na ovo ili ono (a to je govorio neki dan na fejsbuku) ili kriminalac Izetbegović.

Zbog tih stvari moj je izbor ipak čovjek koji se ne svađa, koji kaže da je njegova domovina BiH, čija kćerka nije otišla van zemlje da studira nego je ostala u BiH, koji je 1990. godine bio u Liberalima, koji pokušava naći dijalog sa svima. Ovo što rade tzv. "ljevičarske partije" je sve samo nije lijevo, oni samo znaju da se kolju, svađaju i prepiru, a ja to ne želim u Predsjedništvu.

Drugi razlog je taj što ne želim kriminalca Čovića u Predsjedništvu.

I treći razlog je što volim uzburkati ovaj jebeni ustav i narušiti njihovu tročlanu aždaju, pa samim tim im poremetiti kao što sam remetio i prošla dva ciklusa glasajući za Željka Komšića (koji je, nažalost, politički amater, sposoban da vodi mjesnu zajednicu i ništa više od toga, ali to tada nisam znao).
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#265 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by JoseMujica »

glup naslov teme skroz :? otvorite brate one knjižurine koej dobijete i sigurno ćete naći neko ime koje vrijedi zaokružiti ako ništa iz čiste zajebancije.

Najgluplja stvar je apstinirati, a od nje malo gluplja otići pa šarati listić.

Dok god ne glasate stvari će ostati kakve jesu jer najveće partije imaju svoju mašineriju koja će i iz groba glasati.

Tradicionalno najviše glasaju starci, penzioneri, a najviše apstiniraju mladi. Dvije različite generacije sa različitim pogledima na svijet i različitim interesima. Starci uvijek teže očuvanju statusa quo, dok mladi žele da mijenjaju svijet....no svijet se ne mijenja sam od sebe!

Sad uzmite Škotski referendum kao odličan pokazatelj kako to funkcionira u stvarnosti.
The Economist: Ujedinjeno Kraljevstvo spasili su škotski penzioneri
evo i zašto
Prema anketi koja je obavljena u petak, oni, ali i ostali mladi glasači, bili su ubjedljivo za samostalnost države – čak 71 posto njih zaokružilo je "da".

S druge strane, stariji od 65 godina uglavnom su zaokruživali "ne" i to u omjeru 73-27.
a tradicionalno mladi ljudi najviše apstiniraju. U BiH apstinencija od političke participacije, pa makar najminimalnija kao glasanja na izborima, je svjesna apstinencija od života i prepuštanje odluke o vašoj budućnosti ljudima bližim grobu nego životu :roll:
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#266 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by zippoo87 »

JoseMujica wrote:glup naslov teme skroz :? otvorite brate one knjižurine koej dobijete i sigurno ćete naći neko ime koje vrijedi zaokružiti ako ništa iz čiste zajebancije.

Najgluplja stvar je apstinirati, a od nje malo gluplja otići pa šarati listić.

Dok god ne glasate stvari će ostati kakve jesu jer najveće partije imaju svoju mašineriju koja će i iz groba glasati.

Tradicionalno najviše glasaju starci, penzioneri, a najviše apstiniraju mladi. Dvije različite generacije sa različitim pogledima na svijet i različitim interesima. Starci uvijek teže očuvanju statusa quo, dok mladi žele da mijenjaju svijet....no svijet se ne mijenja sam od sebe!

Sad uzmite Škotski referendum kao odličan pokazatelj kako to funkcionira u stvarnosti.
The Economist: Ujedinjeno Kraljevstvo spasili su škotski penzioneri
evo i zašto
Prema anketi koja je obavljena u petak, oni, ali i ostali mladi glasači, bili su ubjedljivo za samostalnost države – čak 71 posto njih zaokružilo je "da".

S druge strane, stariji od 65 godina uglavnom su zaokruživali "ne" i to u omjeru 73-27.
a tradicionalno mladi ljudi najviše apstiniraju. U BiH apstinencija od političke participacije, pa makar najminimalnija kao glasanja na izborima, je svjesna apstinencija od života i prepuštanje odluke o vašoj budućnosti ljudima bližim grobu nego životu :roll:
slazem se
i da dodam,kada neko izadje i glasa,u njemu samom se promijeni odnos prema onom za koga je glasao,trazi od njega odgovornost i prati rad samog kandidata ili stranke
pa ako ne ispuni ono sto je obecao,onda glasac sa pravom pise lose o njemu i trazi alternativu
izbori ustvari i jesu kudjenje ili pohvala odredjenoj politici a kod nas mladim svejedno...a tek kada pazavrsavaju skole,fakultete i kada pocnu traziti posao,uvide kako stvari funkcionisu a vecina i kada uvidi,nece da izadje i da mijenja stanje...zasto ??? logika im nije jaca strana a izgleda ni inteligencija
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#267 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by dobar osjecaj »

JoseMujica wrote:glup naslov teme skroz :? otvorite brate one knjižurine koej dobijete i sigurno ćete naći neko ime koje vrijedi zaokružiti ako ništa iz čiste zajebancije.

a tradicionalno mladi ljudi najviše apstiniraju. U BiH apstinencija od političke participacije, pa makar najminimalnija kao glasanja na izborima, je svjesna apstinencija od života i prepuštanje odluke o vašoj budućnosti ljudima bližim grobu nego životu :roll:
Otvarala sam one knjizurine na svim izborima od punoljetstva. Iz godine u godinu sam sve teze nalazila neko iole pristojno ime i osobu o kojoj nisam znala nista lose. Danas na ovim listama i fotkama koje nas zasipaju na svakom koraku su sve sami primitivci, shizofrenicari, ofajle i dzabahljebovici koji ce i tako i tako dobiti dovoljno vjetra u ledja od puka koji ih podrzava na principu "ruka ruku mije".
Pozivati se na "prepustanje odluke o mojoj buducnosti" kao nekog argumenta zasto da prvi put ne apstiniram na izborima mi stvarno ne znaci nista ovako svjeze iznerviranoj nakon pokusaja dobijanja niza usluga od pola osam jutros. Imam jak nagon da unajmim nekoga da sa zemljom sastavi sve seljacine na koje sam naisla jutros po raznim studentskim i inim sluzbama a znam da mi ni zivotna ustedjevina i sva imovina ne bi pokrile sve potrebe da platim premlacivanje sve podobne stoke koja se nikada nece iskorijeniti ni sa izbornih lista ni iz moje svakodnevnice.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#268 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by JoseMujica »

dok god ne glasaš dočekivat će te na šalterima jedni te isti likovi s istim pristupom.

Svojim glasom i njih kažnjavaš, a posebno one što su ih stranke dovele na ta mjesta. Ti nemoj glasati i to je tvoje pravo, ali ti likovi što ti pokvariše dan sigurno hoće. Pa ti vidi :roll:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#269 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by dobar osjecaj »

JoseMujica wrote:dok god ne glasaš dočekivat će te na šalterima jedni te isti likovi s istim pristupom.

Svojim glasom i njih kažnjavaš, a posebno one što su ih stranke dovele na ta mjesta. Ti nemoj glasati i to je tvoje pravo, ali ti likovi što ti pokvariše dan sigurno hoće. Pa ti vidi :roll:
Koji dio price da sam dosad na svim izborima glasala nisi razumio? Ne postoje nikakvi "izbori". Ovo je samo fotofarsa gomile neandertalaca koji su uspjesno postali vecina stjeravsi svaku iole zdravu i pristojnu osobu u misju rupu. Prica koju ti sad furas je prica koju sam i ja uspjesno furala i sebi i svim ljudima oko sebe vise od deset godina. Jedina promjena koju jasno primjecujem je propadanje svega sto je meni imalo neku vrijednost i smisao i sve veca poplava degenerativnih oblika bivstvovanja u svim sferama nasih zivota.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#270 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by JoseMujica »

onda odeš i glasaš protiv kandidata kojeg najviše mrziš :D

jedina ti je alternativa do uzmeš pušku i odeš u šumu, ali time izlaziš iz zakonskih okvira i demokratskih principa političkog sistema i samo doprinosiš daljnjem urušavanju države.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#271 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by dobar osjecaj »

JoseMujica wrote:onda odeš i glasaš protiv kandidata kojeg najviše mrziš :D

jedina ti je alternativa do uzmeš pušku i odeš u šumu, ali time izlaziš iz zakonskih okvira i demokratskih principa političkog sistema i samo doprinosiš daljnjem urušavanju države.
Alternativu vec imam a bijes nakupljen danas ce vec ispariti. Izbori nisu nikakvi izbori jer se tu nema sta izabrati.
Nadam se da te jos drzi zadovoljstvo kupljenim laptopom i da doprinosi da osjecas da je svijet BiH opstih izbora znatno ljepsi nego sto zapravo jeste :D
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#272 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by Logovan »

Zastavnik_dzemo wrote:
Logovan wrote:Ima se koga glasati, samo narod ne vidi dobro. :oops: :oops:
otvori nam oci ... nema mi nista gore kad pocnu pricati ima se za koga glasati, imaju movi posteni ljudi ... dajte imena i prezimena
Znao sam da će neko nasjesti i pored toga što sam stavio smajlije. :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#273 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by JoseMujica »

dobar osjecaj wrote:
JoseMujica wrote:onda odeš i glasaš protiv kandidata kojeg najviše mrziš :D

jedina ti je alternativa do uzmeš pušku i odeš u šumu, ali time izlaziš iz zakonskih okvira i demokratskih principa političkog sistema i samo doprinosiš daljnjem urušavanju države.
Alternativu vec imam a bijes nakupljen danas ce vec ispariti. Izbori nisu nikakvi izbori jer se tu nema sta izabrati.
Nadam se da te jos drzi zadovoljstvo kupljenim laptopom i da doprinosi da osjecas da je svijet BiH opstih izbora znatno ljepsi nego sto zapravo jeste :D
:roll: ne smatram svijet ljepšim nego što jeste i da, stagniramo zadnjih 20 godina, ali nam je jedina opcija da svake četiri godine mijenjamo kriminalizirane grupacije na vlasti kako bi ih izdresirali da, pored klepanja, urade i šta korisno. To je spor proces ali nema druge zakonske alternative.

Ovi izbori su posebno jedno smetljište, ali i na smetljištu, kad nemaš drugih opcija, pronađeš štošta korisno. Svaki dan gledamo ljude koji rove kontejnere pa misliš li da bi imali šta da jedu da imaju takav stav bez stava?! Zapravo, najgori produkt ovih dvaes najtežih godina je ta bezmuda apatičnost koja niti smrdi niti miriše nego besmisleno proljeviše okolo nasumice.

ps

ne kontam šta želiš reći sa laptopom a da ima smisla :?
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#274 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by dobar osjecaj »

JoseMujica wrote: Ovi izbori su posebno jedno smetljište, ali i na smetljištu, kad nemaš drugih opcija, pronađeš štošta korisno. Svaki dan gledamo ljude koji rove kontejnere pa misliš li da bi imali šta da jedu da imaju takav stav bez stava?! Zapravo, najgori produkt ovih dvaes najtežih godina je ta bezmuda apatičnost koja niti smrdi niti miriše nego besmisleno proljeviše okolo nasumice.
Izvini ali zaista ne razumijem argument koji se oslanja na dobro rasudjivanje ljudi koji su prinudjeni da rove po smecu obzirom da je glad je specificna urodjena potreba cije utazivanje je nuzno za prezivljavanje. Davanje glasa po kriteriju "najmanje zlo" izmedju shizofrenicara, drolja, zgubidana, lezihljebovica ipak nije nuzno za prezivljavanje - osim mozda njihovo.
Moj proljev je iskljucivo kakvoce koja zavrsava u kanalizaciji. Apaticna nisam. Gledali smo isti laptop i svidjao mi se tvoj izbor. Pitam se jos uvijek je li dobar.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#275 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by JoseMujica »

onda glasaš iz zajebancije...i najgoru situaciju moraš pretvoriti u svoju korist...pa makar se samo nasmijala

a laptop je odličan :thumbup:
Post Reply