"Prudski sporazum" ponovo aktivan

mirsek

#1251 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by mirsek »

opcija wrote:
BHCluster wrote:
opcija wrote:Ma dalje ne treba ni čitati.
Karta je bila najveći problem.
Ovom smjernicom pitanje karte je riješeno. Diskontinuitet nije problem.

Zna li neko kakvo je stanje sa Poštom?
Znaci prihvatas male rezervate i to iskljucivo u bh. entitetu FBiH a u potpunosti odustajete od bh. entiteta rs?
RS nema nikakve veze se FBiH.
FBiH iliti Muslimansko-hrvatska federacija je stvorena u Vasingtonu.
I RS je zvanicno priznata kao ENTITET tek u dejtonu ne kao iskljucivo srpski entitet nego kao entitet svih konstitutivnih i gradjana.
Ajmo sad da mijenjamo obiljezja i ukidamo slave manjeg entieta.
Al nema treceg bez prekomponovanja cijele BIH, i bez zajednicke policije. :bih:
To ti je minimum mimimuma.
Plus svi smo za ukidanje konstitutivnosti pa to nece biti veci problem. :thumbup:
mirsek

#1252 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by mirsek »

seln wrote:Dobro, ljudi, koji vam je quratz?
Vi ozbiljno diskutirate sa ovim trolom i objasnjavate mu zasto se Bosna nece raspasti?
Ako je trol srbin ili hrvat: nece se raspasti niti ce biti treceg zato sto smo sada i mi naoruzani.
Ako je trol bosnjak: idi i lijeci se.
Trol velikosrbin, koliko sam ga ja upratio.
Al neka ga , da vidimo kakva je mustra u pravdanju RS-a.
Last edited by mirsek on 05/08/2014 11:54, edited 1 time in total.
joint union

#1253 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by joint union »

Alfons Kauders wrote:
Najjaci su mi ovi sto nesto citiraju i dokazu upravo suprotno.

"Croat leaders cite this to illustrate..."

Obrazovni sistem u ercegsrbskoj je zaista u kurcu.
Ovaj je iz pc, oni samo ruski uce :D
mirsek

#1254 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by mirsek »

opcija wrote:
mirsek wrote: I RS je zvanicno priznata kao ENTITET tek u dejtonu ne kao iskljucivo srpski entitet nego kao entitet svih konstitutivnih i gradjana.
Pa ajte mjenjajte.
Boga mi dok je Republika SRPSKA, dok srpska trobojka viori i dok ti srpski svetac visi iznag glave...
Ona je srpska.
Znaš onu: If it looks like a duck, swims like a duck, and quacks like a duck, then it probably is a duck.
Patko, nemas pasos, ambasade, vojsku, carinu itd.
To vam je magla od dodikove price da ste vi drzava.
Kao guske u magli. :bih:
Hm. Pa vise je RSK imala obiljezja drzavnosti pa je nestala kao atlantida. :D
Last edited by mirsek on 05/08/2014 12:03, edited 1 time in total.
BHCluster

#1255 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by BHCluster »

opcija wrote:
mirsek wrote: I RS je zvanicno priznata kao ENTITET tek u dejtonu ne kao iskljucivo srpski entitet nego kao entitet svih konstitutivnih i gradjana.
Pa ajte mjenjajte.
Boga mi dok je Republika SRPSKA, dok srpska trobojka viori i dok ti srpski svetac visi iznag glave...
Ona je srpska.
Znaš onu: If it looks like a duck, swims like a duck, and quacks like a duck, then it probably is a duck.
Grb RS-a, pa himna, pa grbovi opstina... PolaHko :wink:
Last edited by BHCluster on 05/08/2014 12:03, edited 1 time in total.
Eek-A-Mouse

#1256 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Eek-A-Mouse »

Vi mozete biti samo Bosna i Hercegovina ili nabijeni nogom u dupe pri prvom ozbiljnom pokusaju nekog odvajanja :D
joint union

#1257 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by joint union »

opcija wrote: Mi smo srpski entitet
Mi smo Borg :D
vee-jay

#1258 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by vee-jay »

"Ni Angela Merkel, koja ga je primila 2011. u Berlinu, nije mogla uticati na Dodikov kurs. Kancelarkin ured je predložio da se u bosanskohercegovački Ustav uvede "evropska klauzula". Tako za sve zakone, koji služe približavanju Evropskoj uniji, ne bi važio veto tri naroda (Bošnjaka, Srba, Hrvata). Dodik je to odbio.
Kako to da Dodik i Covic godinama odgovaraju i najvecima sa NE a Bosnjaci eto na prvo moguce, eventualno, teoretsko, ilikakvovec spominjanje treceg entiteta moraju reci DA?
mirsek

#1259 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by mirsek »

opcija wrote:
Pričamo o entitetu RS.
A kad budemo nezavisna država onda ćemo imat i sve ostalo.
Mi smo srpski entitet, za prvu fazu dosta, đavolu malo bilo.
Eiš, a od 92-95 ste bili drzava.
Doduse malo nepriznata ali sa vise obiljezja drzave.
Vama faze izgleda idu unazad . :mrgreen:
mirsek

#1260 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by mirsek »

joint union wrote:
opcija wrote: Mi smo srpski entitet
Mi smo Borg :D
8-)
Nice and smooth.
BHCluster

#1261 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by BHCluster »

opcija wrote: Pričamo o entitetu RS.
Ustav bh. entiteta RS:
Republika Srpska je jedan od dva ravnopravna entiteta u Bosni i Hercegovini.

Srbi , Bošnjaci i Hrvati , kao konstitutivni narodi , Ostali i građani , ravnopravno i bez diskriminacije učestvuju u vršenju vlasti u Republici Srpskoj .
:wink:
mirsek

#1262 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by mirsek »

BHCluster wrote:
Ustav bh. entiteta RS:

Srbi , Bošnjaci i Hrvati , kao konstitutivni narodi , Ostali i građani , ravnopravno i bez diskriminacije učestvuju u vršenju vlasti u Republici Srpskoj .
A glavni grad RS je........................................

:D
BHCluster

#1263 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by BHCluster »

opcija wrote:
Pa jel se tebi čini da mi žurimo?
A kako vidim bh. entitet rs je sve blize bankrotu a transa iz rusije kasni zajedno sa helikopterimna, dobro vam se nepise po tom planu. Kako se ide samo nastavite. :run:
joint union

#1264 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by joint union »

BHCluster wrote:
opcija wrote:
A kako vidim bh. entitet rs je sve blize bankrotu a transa iz rusije kasni zajedno sa helikopterimna, dobro vam se nepise po tom planu. Kako se ide samo nastavite. :run:
Nemoj tako, sad ce njih Rasid da izvadi.

http://www.klix.ba/biznis/privreda/kako ... /140805030
BHCluster

#1265 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by BHCluster »

opcija wrote:
Pa ne morate.
Samo se pozdravite sa EU i NATO.
Sto se tice NATO-a to je je zavrsena prica, samo jos jedan zakon i to je to, a taj zakon je potreban i Srpskoj strani. EU nije ni bitna. :wink:
BHCluster

#1266 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by BHCluster »

mirsek wrote:
BHCluster wrote:
Ustav bh. entiteta RS:

A glavni grad RS je........................................

:D
Da glavni grad entiteta je.... Nebitan! :wink:
BHCluster

#1267 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by BHCluster »

opcija wrote:
BHCluster wrote:
opcija wrote:
Pa vama mi smo u bakrotu brat bratu vec jedno 5-6 godina.
Al ipak sacekajte jos malo, mozda bankrotiramo. Nikad se ne zna.
Nemoj se ljutiti bice sadake, ima da braca Rusi posalju. :lol:
Eek-A-Mouse

#1268 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Eek-A-Mouse »

Sta ti dodje Mile Ronhil?
BHCluster

#1269 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by BHCluster »

Eek-A-Mouse wrote:Sta ti dodje Mile Ronhil?
Bice da mu dodje kao "kratki partner".
daddy-kool

#1270 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by daddy-kool »

vee-jay wrote:
"Ni Angela Merkel, koja ga je primila 2011. u Berlinu, nije mogla uticati na Dodikov kurs. Kancelarkin ured je predložio da se u bosanskohercegovački Ustav uvede "evropska klauzula". Tako za sve zakone, koji služe približavanju Evropskoj uniji, ne bi važio veto tri naroda (Bošnjaka, Srba, Hrvata). Dodik je to odbio.
Kako to da Dodik i Covic godinama odgovaraju i najvecima sa NE a Bosnjaci eto na prvo moguce, eventualno, teoretsko, ilikakvovec spominjanje treceg entiteta moraju reci DA?
Promjene na uređenju države kako je skicirao ICG izvještaj nije moguće provesti zato što ne odgovaraju ni HDZ ni Dodiku. Svaki od njih bi birao šta njima odgovara i na to pristao, a ostatak dokumenta ignorisao. Činjenica je da im funkcionalna država BiH ne odgovara, jer je njihova zajednička vizija labava konfederacija tri entiteta sa pravom na otcjepljenje. Ništa se u tom smislu nije promijenilo, niti će se promijeniti, a njihova zajedniča taktika će biti opstrukcije i blokade na putu u EU i NATO, baš kao i do sada.

I to je sve ok, znači ništa novo.
vee-jay

#1271 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by vee-jay »

opcija wrote:
vee-jay wrote:
Pa ne morate.
Samo se pozdravite sa EU i NATO.
pazi, kad bih vjerovao da si tek neko agresivno fasisticko kukavicko deriste onda bih mozda pokusao da ti objasnim da su NATO i EU insitucije kojima bi ustvari vi trebali teziti.

ovako me zivo zaboli sta i u cije ime ti pises, takve kao tebe salju vec godinama na ovaj forum prije svakih izbora.
Nomo

#1272 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Nomo »

opcija wrote:Najprije je, ne bez senzacionalizma, u nekim hrvatskim i srpskim medijima predstavljen isključivo kao jasno zauzimanje međunarodne zajednice za stvaranje trećeg, hrvatskog entiteta u BiH, a onda su uslijedile i neke ozbiljnije analize, među kojima se ističe ona mostarskog Instituta za društveno-politička istraživanja. U bošnjačkim medijima je izvještaj uglavnom prešućen, na isti način kao i epohalna rezolucija EU parlamenta iz veljače ove godine kojom se prvi put u BiH pored separatizma osuđuje i unitaristička i centralistička (čitaj sarajevska) politika i govori o federaliziranju kao jedinoj europskoj perspektivi BiH. Postoji izvjesna srodnost i podudarnost u preporukama zadnjeg izvješća ICG-a i rezolucije EU parlamenta. Uzroke tog zaokreta treba tražiti u promjeni šireg konteksta, ali ponajprije u neslavnom kraju tzv. platforme, zadnjeg, karikaturalnog pokušaja "građanske" rekonkviste Federacije, kojeg su gurali američka ambasada i njeni saveznici u BiH, prije svega o njoj ovisno NVO i medijsko jato te vodeće bošnjačke i "građanske" stranke.

RASPUDIĆ
jah , rece bach . i prde bach nakon sto pojede grah .
Hajvan

#1273 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Hajvan »

samo "nestanak" i pravicna podjela između srba i hrvata ruješava problem dugoročno.

i tome treba težiti i stremiti.

razvlačiti im (slinama) pamet, ubjeđivat ih da su manje vrijedni, manje pametni--- samo tako i nikako drugacije- jer to su gole činjenice-- ONI su kočničari napretka i budučnosti….

pa dajte, dovoljno je pogledati glavne gradove u srba i hrvata i pogledat onda njihovu im kasabu natru(h)lu.. ili uređena sela i obrađene njive naspram Njihovih zapuštenih… a tek industrija!!! Oni je i nemaju…

NJIH treba dovesti na razuman broj od 2-3% u obje proširene države (hrvatska i srbija) - samo i jedino da obavljuju proste slaboplacene poslove za koje nije potrebna prevelika intelegencija i obrazovanje… poslove koje nece niko drugi radit.
Last edited by Hajvan on 05/08/2014 13:45, edited 1 time in total.
daddy-kool

#1274 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by daddy-kool »

opcija wrote:Izvještaji ICG-a bili su najljepša muzika za unitarističke uši, ...

RASPUDIĆ
Zadnji izvještaj pravi značajan otklon od prethodnih, pisan je u drugačijem tonu i očito je odustajanje od BiH kao zemlje tri ravnopravna naroda.

Moja prva reakcija je da je to loš put zato što smatram da se i Srbi i Hrvati trebaju i osjećati i biti ravnopravni u ovoj državi. Ovako koncipirane promjene prave pretpostavke da najbrojniji, bez zadrški i blokada, počnu donositi odluke i upravljati ovom državom. To nedvosmisleno pravi osnove za BiH kao nacionalnu državu Bošnjaka, ali bez rata, te mi je malo čudno kada Srbi i Hrvati počnu podržavati ovakve izvještaje. Mislim da nisu dobro pročitali šta se predlaže.
Blek Stena

#1275 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Blek Stena »

daddy-kool wrote:
opcija wrote:Izvještaji ICG-a bili su najljepša muzika za unitarističke uši, ...

RASPUDIĆ
Zadnji izvještaj pravi značajan otklon od prethodnih, pisan je u drugačijem tonu i očito je odustajanje od BiH kao zemlje tri ravnopravna naroda.

Moja prva reakcija je da je to loš put zato što smatram da se i Srbi i Hrvati trebaju i osjećati i biti ravnopravni u ovoj državi. Ovako koncipirane promjene prave pretpostavke da najbrojniji, bez zadrški i blokada, počnu donositi odluke i upravljati ovom državom. To nedvosmisleno pravi osnove za BiH kao nacionalnu državu Bošnjaka, ali bez rata, te mi je malo čudno kada Srbi i Hrvati počnu podržavati ovakve izvještaje. Mislim da nisu dobro pročitali šta se predlaže.
jos samo da objasnis kako?
Post Reply