"Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post Reply
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1176 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by BHCluster »

Zlocasti Bosnjaci kako su samo mogli. Image
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1177 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Alfons Kauders »

opcija wrote:
Alfons Kauders wrote:
kao sto rekoh, to je bio vas izbor

kad smo vec kod uvrijedjenih mladih, poslije jebanja nema kajanja... :D a poslije svaleranja se tesko pomiriti :D

prilika je bilo, no prokockane su i povjerenje je izgubljeno... stoga sretno s novim saveznicima i medjusobnim povjerenjem... jer dok je njih i tog "povjerenja" isto ne mozete ocekivati s trece strane... ne fura svako te ljubavne trokute i grupnjake :D
Nema povjerenja niti ljubavi izmedju Srba i Hrvata. Nikad ga nije bilo niti ce ga biti.
Samo zajednicki interes.
Kad se BiH podjeli Hrvati ce nas zanimati ko sto nas zanimaju Madjari. I obrnuto.
aha

pa to i jeste mali problemcic

ako dodje do toga... i ako hrvati u tome budu ucestvovali... ja iskreno ne vidim na koji nacin ce biti dobri na kraju dana

metar ce ih ostati s druge strane crte, medju stanovnistvom koje bas i nece blagonaklono gledati na njih nakon takvog raspleta... a ako RS ode sama? i svi ostanu u leshu federacije... e tek to ce biti zanimljivo

dakle kako je to hrvatima u interesu? ako vec nema ljubavi, vec samo cisti interes? :-)
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#1178 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by cindrlimindrli »

opcija wrote:Pa sto se niste primirili vec 20 godina pokusavate da izmjenite Dejton.
Pa nisi ispunio sve anexe dejtonskog sporazuma, onemogucio si povratak raseljenih i izbjeglih na prijeratne adrese tako
da je sve palo u vodu. Ne mozes uzimati samo sto ti odgovara a sve sto ne pase praviti se da ne postoji...ne ide to tako.
opcija wrote:Da ste se od 1995. drzali Dejtona, da niste Srbima i Hrvatima naturali svoje ratne komplekse i zelje, da niste kmecali MZ, stanje bi se davno smirilo.
Krivo me optuzujes mladicu, ja sam u svojoj mahali Srbima i Hrvatima naturio sve svoje ratne zelje i "komplekse" jos
1993, ne mozes u kafanu bez da imas ausvajs potpisan od rahmetli Mehmeda Alagica a kamo li sta drugo. :D
Eek-A-Mouse
Posts: 430
Joined: 23/07/2014 20:52
Location: Leglo pravih muzijaka

#1179 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Eek-A-Mouse »

Opcija a jesi ti svijestan da ce raja prije porokat se nego da pocne neko cijepanje zemlje?
Znam ja da je vama to vlazni san i da bacate drkicu na to al koliko god mi zao bilo moram te razocarati.jedino sto mozes podijeliti je zenine guzove po mahali
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1180 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Alfons Kauders »

opcija wrote:
Alfons Kauders wrote:
aha

pa to i jeste mali problemcic

ako dodje do toga... i ako hrvati u tome budu ucestvovali... ja iskreno ne vidim na koji nacin ce biti dobri na kraju dana

metar ce ih ostati s druge strane crte, medju stanovnistvom koje bas i nece blagonaklono gledati na njih nakon takvog raspleta... a ako RS ode sama? i svi ostanu u leshu federacije... e tek to ce biti zanimljivo

dakle kako je to hrvatima u interesu? ako vec nema ljubavi, vec samo cisti interes? :-)
Pa prvo ce se rijesiti veci problem.
Treci entitet, razgranicenje Hrvata i Bosnjaka.
Onda je podjela laksi posao.

Kao ti je pokvaren auto prvo popravis motor pa onda sipas gorivo.
aha

a to ce se sigurno rijesiti vrlo brzo... i sigurno ce hrvati dobiti kompaktan teritorij koji je moguce braniti kada krenu u rat za nezavisnost... i nece ostati nijedan hrvat van tog teritorija... i nijedan privredni subjekt u sastavu istog nece imati nikakve veze s ostatkom federacije...

djeco draga u kakvom vi svijetu zivite... samo bi nesto ratovali, zapisavali teritorij... u sta vam ode mladost...
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1181 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by BHCluster »

Kako su ono po Hrvatskoj pisali "Vratite nam naše Srbe, evo vam Hercegovc". :lol:
Eek-A-Mouse
Posts: 430
Joined: 23/07/2014 20:52
Location: Leglo pravih muzijaka

#1182 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Eek-A-Mouse »

Uh izvinjavam se onda.
Mislio sam na slavama i imendanu mozes da podijelis ranije spomenuti predmet
Pokajnik
Posts: 476
Joined: 08/07/2014 18:32

#1183 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Pokajnik »

Eek-A-Mouse wrote:Opcija a jesi ti svijestan da ce raja prije porokat se nego da pocne neko cijepanje zemlje?
Znam ja da je vama to vlazni san i da bacate drkicu na to al koliko god mi zao bilo moram te razocarati.jedino sto mozes podijeliti je zenine guzove po mahali
Tako možda izgleda dijsaporcima ili možda tako žele ali u stvarnosti izgledi za nove sukobe su nikad manji.Normalno,da ćemo se podijeliti civilizovano.Nema u tome ništa loše.
Eek-A-Mouse
Posts: 430
Joined: 23/07/2014 20:52
Location: Leglo pravih muzijaka

#1184 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Eek-A-Mouse »

Pa moze i civilizovano,cak mi je to najdraza opcija.
Srbi u Srbiju,Hrvati u Hrvatsku i mirna Bosna i Hercegovina.
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#1185 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by cindrlimindrli »

Pokajnik wrote:
Eek-A-Mouse wrote:Opcija a jesi ti svijestan da ce raja prije porokat se nego da pocne neko cijepanje zemlje?
Znam ja da je vama to vlazni san i da bacate drkicu na to al koliko god mi zao bilo moram te razocarati.jedino sto mozes podijeliti je zenine guzove po mahali
Tako možda izgleda dijsaporcima ili možda tako žele ali u stvarnosti izgledi za nove sukobe su nikad manji.Normalno,da ćemo se podijeliti civilizovano.Nema u tome ništa loše.
Da sam na tvom mjestu sutra bih stavio balvane na pravcu Kljuc-Mrkonjic :D
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#1186 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Danguba »

kad ce treci...kad ce treci... :D
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#1187 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by tandmand »

palermo wrote:
tandmand wrote:Najbezbolnije rjesenje, sa najmanje napetosti bilo bi formiranje hrvatske izborne jedinice.
- pomjeriti granicu izmjedju HNK i ZHK na rijeku Neretvu, do kriza na Humu
- od kantona 8+10 formirati hrvatsku izbornu jedinicu
- formirati dvije opcine Mostar sukladno granici izmedju HNK i ZHK (rijesen problem Mostara)

Vecina hrvatskog izbornog tijela bi se nasla u ovoj jedinici a oni koji bi ostali mogli bi prijaviti za glasanje u njoj po svojoj zelji. Neki Hrvat iz Tuzle bi mogao pri glasanju navesti da njegov glas vazi za ovu izbornu jedinicu iako stvarno glasa van nje.

E sad druga stvar ako neki prohrvatski separatisti jos mastaju o granicama Banovine.
A šta bi Bošnjaci dobili time ?? Bila bi funkcionalnije država ? Reduciralo bi se pitanje vitalnog nacionalnog interesa. ?.....relaksirala bi se atmosfera ?.....

Zanimljiva je ova taktika, pođšeš od maksimuma, i nečega što ti kobajagi prirodnoa pripada, i odjednom postane normalno da nešto dobiješ a da ništa ne daš zauzvrat....
Pa gledano iz bosnjackog ugla nije da se bas ne dobija nista.
- Treci entitet kao rjesenje problema vise se ne bi spominjao i vezano uz to referendumi, otcjepljena ...
- HNK kanton bi se suzio na onaj prostor na kojem zive Bosnjaci (uz malo izuzetaka) te bi se Bosnjaci koji tu zive skupa sa onima iz SBK osjecali relaksirano jer im ne bi nad glavom visila prijetnja 3.etniteta uz ziva sjecanja stradanja tokom HZHB.
- Rijesen problem Mostara, ma kako to neko dozivljavao
- Ne bi bilo potrebe za ukrupnjavanjem kantona na politickoj osnovi izuzev ako gledamo troskove administracije.

Po nekima, negativna stvar bila bi da se u buducnosti ne bi mogao birati neki klon bivseg Komsica, sto meni osobno nije uopce lose. Ta gradjanska opcija bi se trebala rijesiti kao i za Hrvata u Tuzli, tj. da se pri glasanju izjasni da se daje glas za gradjansku opciju (deklariranog gradjanskog kandidata).
Znaci trebalo bi rijesiti i pitanje ostalih, ali teritorijalni ustroj Federacije bi bio zadovoljavajuci za sviju.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#1188 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by mirsek »

Eek-A-Mouse wrote:Pa moze i civilizovano,cak mi je to najdraza opcija.
Srbi u Srbiju,Hrvati u Hrvatsku i mirna Bosna i Hercegovina.
Ma mislio je da to rijesimo civilizirano referendumom na nivou BIH.

Prvi referendum:
Da li ste za podjelu BIH na 3 dijela?

Drugi referendum:
Da li ste za ukidanje svih nivoa vlasti izmedju opstinskog i drzavnog nivoa ?

Treci referendum:
Da li ste za ukidanje konstitutivnosti i uvodjenja gradjanskog sistema ?

Mogu i neki drugi referendumi, samo neka je civlizirano, da se pita vecina demokratski i sve ce biti OK. :bih:
Eek-A-Mouse
Posts: 430
Joined: 23/07/2014 20:52
Location: Leglo pravih muzijaka

#1189 Re: AW: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Eek-A-Mouse »

Na tekmi navijaci uvijek pjevaju onu poznatu od Alekse Santic:
Evo vam kurac :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1190 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by BHCluster »

mirsek wrote:
Eek-A-Mouse wrote:Pa moze i civilizovano,cak mi je to najdraza opcija.
Srbi u Srbiju,Hrvati u Hrvatsku i mirna Bosna i Hercegovina.
Ma mislio je da to rijesimo civilizirano referendumom na nivou BIH.

Prvi referendum:
Da li ste za podjelu BIH na 3 dijela?

Drugi referendum:
Da li ste za ukidanje svih nivoa vlasti izmedju opstinskog i drzavnog nivoa ?

Treci referendum:
Da li ste za ukidanje konstitutivnosti i uvodjenja gradjanskog sistema ?

Mogu i neki drugi referendumi, samo neka je civlizirano, da se pita vecina demokratski i sve ce biti OK. :bih:
Kako mislis usvojiti zakon o referendumu na nivou Drzave?
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#1191 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by mirsek »

BHCluster wrote:
mirsek wrote:
Eek-A-Mouse wrote:Pa moze i civilizovano,cak mi je to najdraza opcija.
Srbi u Srbiju,Hrvati u Hrvatsku i mirna Bosna i Hercegovina.
Ma mislio je da to rijesimo civilizirano referendumom na nivou BIH.

Prvi referendum:
Da li ste za podjelu BIH na 3 dijela?

Drugi referendum:
Da li ste za ukidanje svih nivoa vlasti izmedju opstinskog i drzavnog nivoa ?

Treci referendum:
Da li ste za ukidanje konstitutivnosti i uvodjenja gradjanskog sistema ?

Mogu i neki drugi referendumi, samo neka je civlizirano, da se pita vecina demokratski i sve ce biti OK. :bih:
Kako mislis usvojiti zakon o referendumu na nivou Drzave?
Pa rekao je civilizirano, znaci da su svi saglasni da se referendum odrzi na nivou BIH a shodno tome da nece biti prepreke da se i zakon usvoji na nivou BIH.
Kad RS moze prijetiti fakultativnim referendumima mozemo i mi predloziti da to bude civilizacijski, referendum na nivou BIH tako da se svi njeni gradjani jednako pitaju.
Kud ces bolje nego na principima neposredne demokratije. :mrgreen:
Tu onda nastaju kratki spojevi u logici nasih finih komsija i sugradjana koji bi da imaju malo vise prava za sebe u odnosu na ukupno stanovnistvo ili u odnosu na druge pa onda traze ogradjivanja i cepanje.
Last edited by mirsek on 04/08/2014 19:39, edited 1 time in total.
energy star
Posts: 565
Joined: 16/06/2014 16:50

#1192 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by energy star »

Alfons Kauders wrote:
aha

pa to i jeste mali problemcic

ako dodje do toga... i ako hrvati u tome budu ucestvovali... ja iskreno ne vidim na koji nacin ce biti dobri na kraju dana

metar ce ih ostati s druge strane crte, medju stanovnistvom koje bas i nece blagonaklono gledati na njih nakon takvog raspleta... a ako RS ode sama? i svi ostanu u leshu federacije... e tek to ce biti zanimljivo

dakle kako je to hrvatima u interesu? ako vec nema ljubavi, vec samo cisti interes? :-)
U tom slučaju imamo jednu želju koju suhim zlatom plaćamo. Ne pitamo koliko košta.
A to je da na prvi tenk koji vamo pođe stavite Bakirčeta, a kao vozača tenka Zlaju!

Svašta vamo narod po hercegovini priča, te nakvi 'trezori Narodne banke', te 'ja sam slučajni prolaznik' te ovo te ono
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#1194 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by cindrlimindrli »

energy star wrote:U tom slučaju imamo jednu želju koju suhim zlatom plaćamo. Ne pitamo koliko košta.A to je da na prvi tenk koji vamo pođe stavite Bakirčeta, a kao vozača tenka Zlaju!
Kakav bakir i Zlaja, kakvi tenkovi i bakraci, nema od toga nista. Ako bi kojim slucajem i doslo do ove gluposti ne
nadaj se pomenutom dvojcu i tenkovima, eto ti Mevlida sa mesarsko satarom u goste. :D
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#1195 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by cindrlimindrli »

energy star wrote:Nu mi mape [url]http://**%20No%20links%20**.ba/[/url]

:D :D :D
Ne znas je ni na internet metnit a pravio bi drzavu u drzavi...e moj strucnjak. :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1196 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by BHCluster »

mirsek wrote:
BHCluster wrote:
Kako mislis usvojiti zakon o referendumu na nivou Drzave?
Pa rekao je civilizirano, znaci da su svi saglasni da se referendum odrzi na nivou BIH a shodno tome da nece biti prepreke da se i zakon usvoji na nivou BIH.
Kad RS moze prijetiti fakultativnim referendumima mozemo i mi predloziti da to bude civilizacijski, referendum na nivou BIH tako da se svi njeni gradjani jednako pitaju.
Kud ces bolje nego na principima neposredne demokratije. :mrgreen:
Tu onda nastaju kratki spojevi u logici nasih finih komsija i sugradjana koji bi da imaju malo vise prava za sebe u odnosu na ukupno stanovnistvo ili u odnosu na druge pa onda traze ogradjivanja i cepanje.
Procitaj sta pise pa onda ponovi.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#1197 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by mirsek »

Ma znam sta on pise, ali kazem ne moze se civiliziranije dijeliti nego referendumom.
Nismo mi čehoslovačka da se mozemo podijeliti po granicama.
Mi se prvo SVI moramo pitati hocemo li da se dijelimo ili hocemo li sta da ukidamo unutar BIH pa kako narod u BIH vecinski odluci neka tako bude.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1198 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by seln »

Za sve one kojim je guzia zinula da dijele Bosnu (a posebno za naseg obertrola, trostrukog sampiona americkih foruma), evo, da vam guzica ne zvrji prazna:

Image
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1199 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by palermo »


Pa gledano iz bosnjackog ugla nije da se bas ne dobija nista.
- Treci entitet kao rjesenje problema vise se ne bi spominjao i vezano uz to referendumi, otcjepljena
...

Zašto se ne bi treći entitet više spominjao ?? Pa zar nije lgoičnije da kad ti se nešto da, pomisliš da i ono što si mislio da je nemoguće postane realno. Uostalom, Srbi imaju entitet toliko godina , pa ha malo eto referenduma iotcjepljenja.
- HNK kanton bi se suzio na onaj prostor na kojem zive Bosnjaci (uz malo izuzetaka) te bi se Bosnjaci koji tu zive skupa sa onima iz SBK osjecali relaksirano jer im ne bi nad glavom visila prijetnja 3.etniteta uz ziva sjecanja stradanja tokom HZHB.
Bošnjaci žive i u Stocu, i u Počitelju, a Neum im je od bitne važnosti. Inače, ako će se Bošnjaci na taj način osjećati relaksirano, onda imam ja i bolje rješenje, sve preseliti u troku Zenica-Sarajevo-Tuzla i eto ti relaksacije
- Rijesen problem Mostara, ma kako to neko dozivljavao
Ti si ovdje gvoorio samo o izbornim jedinicama, dakle pitanje mostara i njegovog ustroja ni iz daleka ne bi bilo riješeno.
- Ne bi bilo potrebe za ukrupnjavanjem kantona na politickoj osnovi izuzev ako gledamo troskove administracije.
Misliš da je ideja o okrupnjavanju kantona došla zbog neravnopravnosti Hrvata u izbornom procesu ?

]
Po nekima, negativna stvar bila bi da se u buducnosti ne bi mogao birati neki klon bivseg Komsica, sto meni osobno nije uopce lose. Ta gradjanska opcija bi se trebala rijesiti kao i za Hrvata u Tuzli, tj. da se pri glasanju izjasni da se daje glas za gradjansku opciju (deklariranog gradjanskog kandidata).
Znaci trebalo bi rijesiti i pitanje ostalih, ali teritorijalni ustroj Federacije bi bio zadovoljavajuci za sviju.
Koji teritorijalni ustroj, ti si pričao o izbornim jedinicama, dakle i ti smatraš da je izborna jedinica samo uvod u treći entitet
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#1200 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Mister Yes »

Lincoln-Burrows wrote:
Samo što je sredina na sredini, treba izbaždariti vagu prije mjerenja.
Biću iskren. Velika je vjerovatnoća da će biti i jedan distrikt Srednja Bosna po uzoru na Distrikt Brčko.
Post Reply