"Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post Reply
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1126 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Hafis »

Eek-A-Mouse wrote:znas sta kaze onaj iz audicije?
Jebi ga oni prvi birali :D
Jele ti si svijestan toga da je tvoja vrsta nepozeljna u Bosni i Hercegovini?
Bitno je da je tvoje vtsta mlogo poželjna :D

Jel' vam ovo neki novi talenAt. I što ga ignorirate, k'o da vas je malo stid?
Eek-A-Mouse
Posts: 430
Joined: 23/07/2014 20:52
Location: Leglo pravih muzijaka

#1127 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Eek-A-Mouse »

Najbitnije je da me takvi kao ti zapaze a za ove moje cu ja lagano :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1128 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Hafis »

palermo wrote:
Hafis wrote: Neum?
Hoćeš reći niste ga verbalno dali...ne znam kako bih drugačije protumačio to ''nedavanje''?
To ti ga je zemljak poput one antologijske ''Trst je naš''.
Bogami Hafize, posumnjat ću da si ti kakav srednjoškolac a ne ozbilja čo'jek , dotur.

pa nismo potpisali sporazum bez ulaska parčeta morske zemlje u entitet što su nam ga onomadne davali......nije zar da misliš da bi vam sada dali befel za treći, bez parčeta mora.....idi bre , Hafize, na ovoj temi sve nekakvi zajebanti
Daj Palermo nismo djeca.
Hoćeš reći da je Neum bio jezičak u pregovorima u Daytonu, kod pregovora oko razgraničenja između RS i FBiH, pa se mudri babuka Alija jedva izborio da uđe u FBiH a ne u RS?

Uostalom i što će vam more? Bit će valjda zbog stoljetne pomorske tradicije u Bošnjaka. Neće ni Hrvati dobiti ni pedalj Drine, pa nikom ništa.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#1129 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by tandmand »

Najbezbolnije rjesenje, sa najmanje napetosti bilo bi formiranje hrvatske izborne jedinice.
- pomjeriti granicu izmjedju HNK i ZHK na rijeku Neretvu, do kriza na Humu
- od kantona 8+10 formirati hrvatsku izbornu jedinicu
- formirati dvije opcine Mostar sukladno granici izmedju HNK i ZHK (rijesen problem Mostara)

Vecina hrvatskog izbornog tijela bi se nasla u ovoj jedinici a oni koji bi ostali mogli bi prijaviti za glasanje u njoj po svojoj zelji. Neki Hrvat iz Tuzle bi mogao pri glasanju navesti da njegov glas vazi za ovu izbornu jedinicu iako stvarno glasa van nje.

E sad druga stvar ako neki prohrvatski separatisti jos mastaju o granicama Banovine.
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1130 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by palermo »

Hafis wrote: Daj Palermo nismo djeca.
Hoćeš reći da je Neum bio jezičak u pregovorima u Daytonu, kod pregovora oko razgraničenja između RS i FBiH, pa se mudri babuka Alija jedva izborio da uđe u FBiH a ne u RS?

Uostalom i što će vam more? Bit će valjda zbog stoljetne pomorske tradicije u Bošnjaka. Neće ni Hrvati dobiti ni pedalj Drine, pa nikom ništa.
K0 bolan Dejton spominje Hafizaga, pa bilo je pregovora i prije Dejtona.....pa znaš li jadan da su se ovi moji i tvoji razgraničavali uveliko onomadne kad k'o biva je bosna trebala biti cela iz tri dela.....pa dobismo i tada nekakav komadićak mora...al eto propade taj plan....,.ih bolan trebalo je Dejton dočekati...

Kako što će nam more, pravimo luku i onda brodovima dovlačimo turiste....ha ja
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1131 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Hafis »

tandmand wrote:Najbezbolnije rjesenje, sa najmanje napetosti bilo bi formiranje hrvatske izborne jedinice.
- pomjeriti granicu izmjedju HNK i ZHK na rijeku Neretvu, do kriza na Humu
- od kantona 8+10 formirati hrvatsku izbornu jedinicu
- formirati dvije opcine Mostar sukladno granici izmedju HNK i ZHK (rijesen problem Mostara)

Vecina hrvatskog izbornog tijela bi se nasla u ovoj jedinici a oni koji bi ostali mogli bi prijaviti za glasanje u njoj po svojoj zelji. Neki Hrvat iz Tuzle bi mogao pri glasanju navesti da njegov glas vazi za ovu izbornu jedinicu iako stvarno glasa van nje.

E sad druga stvar ako neki prohrvatski separatisti jos mastaju o granicama Banovine.
Meni to izgleda sasvim solidno rješenje.
Normalno uz određene intervencije u izbornom zakonu glede popunjavanja Doma naroda FBiH jer ovo sada je smijurija. Primjer goraždanskog kantona i recimo PS županije.

Inače većina problema je i nastala intervencijama visokog predstavnika u federalni ustav 2001. godine.
energy star
Posts: 565
Joined: 16/06/2014 16:50

#1132 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by energy star »

Alfons Kauders wrote:
pa nemoguce je forsirati ratnu politiku i imati ratne ciljeve, a onda u isto vrijeme tvrditi da eto kao sad ne namjeravas to ostvarivati nasilnim sredstvima

ali eto, neko ce nekad nekako doci da napravi tu neku[b] paradrzavicu[/b]... jer tako to ide na balkanu, granice padaju s neba, sve se mirno i gospodski rijesi...

a rodjena braca se kolju radi metra njive :D
Federacija BiH?
Last edited by energy star on 04/08/2014 18:00, edited 1 time in total.
energy star
Posts: 565
Joined: 16/06/2014 16:50

#1133 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by energy star »

palermo wrote:
K0 bolan Dejton spominje Hafizaga, pa bilo je pregovora i prije Dejtona.....pa znaš li jadan da su se ovi moji i tvoji razgraničavali uveliko onomadne kad k'o biva je bosna trebala biti cela iz tri dela.....pa dobismo i tada nekakav komadićak mora...al eto propade taj plan....,.ih bolan trebalo je Dejton dočekati...

Kako što će nam more, pravimo luku i onda brodovima dovlačimo turiste....ha ja
Znaš koji fetiš mi Hrvati imamo za Drinu.
Komad Drine, za komad mora!
Jel pošteno?
Eek-A-Mouse
Posts: 430
Joined: 23/07/2014 20:52
Location: Leglo pravih muzijaka

#1134 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Eek-A-Mouse »

opcija wrote:
Eek-A-Mouse wrote: Jele ti si svijestan toga da je tvoja vrsta nepozeljna u Bosni i Hercegovini?
Mislis u 24% BiH?
Bolje biti nepozeljan u 24% nego u 76%.
Pa rekao bih u jedno 98% drzave,tih 2% kromanjonskih pecina je samo kap u moru ali za tebe je to svemir
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1135 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Hafis »

palermo wrote:
Hafis wrote: Daj Palermo nismo djeca.
Hoćeš reći da je Neum bio jezičak u pregovorima u Daytonu, kod pregovora oko razgraničenja između RS i FBiH, pa se mudri babuka Alija jedva izborio da uđe u FBiH a ne u RS?

Uostalom i što će vam more? Bit će valjda zbog stoljetne pomorske tradicije u Bošnjaka. Neće ni Hrvati dobiti ni pedalj Drine, pa nikom ništa.
K0 bolan Dejton spominje Hafizaga, pa bilo je pregovora i prije Dejtona.....pa znaš li jadan da su se ovi moji i tvoji razgraničavali uveliko onomadne kad k'o biva je bosna trebala biti cela iz tri dela.....pa dobismo i tada nekakav komadićak mora...al eto propade taj plan....,.ih bolan trebalo je Dejton dočekati...

Kako što će nam more, pravimo luku i onda brodovima dovlačimo turiste....ha ja
Neum nije niti u jednom trenutku bio upitan, kao što nije i sada.
Forum nije mjesto za iznošenje nekih detalja, ali ti mogu reći samo ukratko: ne postoji hrvatski političar niti grupa političara) u BiH koji bi darovao Neum nekoj budućoj većinskoj bošnjačkoj teritorijalnoj jedinici u BiH. Ne što ne bi htjeli, već što ne bi smjeli. Nije u pitanju reakcija nezadovoljnog naroda ili one stereotipne parole oko izdaje, već sasvim drugačiji razlozi.
Eek-A-Mouse
Posts: 430
Joined: 23/07/2014 20:52
Location: Leglo pravih muzijaka

#1136 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Eek-A-Mouse »

a kako ce Hrvat darovat nekom dio Bosne i Hercegovine? :D

Suti bolan i budi sretan sto si tu gdje jesi
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1137 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by palermo »

tandmand wrote:Najbezbolnije rjesenje, sa najmanje napetosti bilo bi formiranje hrvatske izborne jedinice.
- pomjeriti granicu izmjedju HNK i ZHK na rijeku Neretvu, do kriza na Humu
- od kantona 8+10 formirati hrvatsku izbornu jedinicu
- formirati dvije opcine Mostar sukladno granici izmedju HNK i ZHK (rijesen problem Mostara)

Vecina hrvatskog izbornog tijela bi se nasla u ovoj jedinici a oni koji bi ostali mogli bi prijaviti za glasanje u njoj po svojoj zelji. Neki Hrvat iz Tuzle bi mogao pri glasanju navesti da njegov glas vazi za ovu izbornu jedinicu iako stvarno glasa van nje.

E sad druga stvar ako neki prohrvatski separatisti jos mastaju o granicama Banovine.
A šta bi Bošnjaci dobili time ?? Bila bi funkcionalnije država ? Reduciralo bi se pitanje vitalnog nacionalnog interesa. ?.....relaksirala bi se atmosfera ?.....

Zanimljiva je ova taktika, pođšeš od maksimuma, i nečega što ti kobajagi prirodnoa pripada, i odjednom postane normalno da nešto dobiješ a da ništa ne daš zauzvrat....
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#1138 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by cindrlimindrli »

Vidim ovdje pregovori napreduju k'o u Zenevi '93...dokle je dobacila bobanova mladez i 'dje su sad zapisali
tisucljetne hrvatske prostore? :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1139 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Hafis »

Eek-A-Mouse wrote:
opcija wrote:
Eek-A-Mouse wrote: Jele ti si svijestan toga da je tvoja vrsta nepozeljna u Bosni i Hercegovini?
Mislis u 24% BiH?
Bolje biti nepozeljan u 24% nego u 76%.
Pa rekao bih u jedno 98% drzave,tih 2% kromanjonskih pecina je samo kap u moru ali za tebe je to svemir
Bogami ti ga je kum talahno do gušterače i džaba ti sae sad vaditi.
I treba ti kada te gluposti pišeš, ili kako ovdje vole reći- prosipaš fašističku priču.
Eek-A-Mouse
Posts: 430
Joined: 23/07/2014 20:52
Location: Leglo pravih muzijaka

#1140 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Eek-A-Mouse »

cindrlimindrli wrote:Vidim ovdje pregovori napreduju k'o u Zenevi '93...dokle je dobacila bobanova mladez i 'dje su sad zapisali
tisucljetne hrvatske prostore? :D
imaju dvije konkretne ponude na stolu da biraju

gumeni dildo ili koznu frulu
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1141 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Hafis »

palermo wrote:
tandmand wrote:Najbezbolnije rjesenje, sa najmanje napetosti bilo bi formiranje hrvatske izborne jedinice.
- pomjeriti granicu izmjedju HNK i ZHK na rijeku Neretvu, do kriza na Humu
- od kantona 8+10 formirati hrvatsku izbornu jedinicu
- formirati dvije opcine Mostar sukladno granici izmedju HNK i ZHK (rijesen problem Mostara)

Vecina hrvatskog izbornog tijela bi se nasla u ovoj jedinici a oni koji bi ostali mogli bi prijaviti za glasanje u njoj po svojoj zelji. Neki Hrvat iz Tuzle bi mogao pri glasanju navesti da njegov glas vazi za ovu izbornu jedinicu iako stvarno glasa van nje.

E sad druga stvar ako neki prohrvatski separatisti jos mastaju o granicama Banovine.
A šta bi Bošnjaci dobili time ?? Bila bi funkcionalnije država ? Reduciralo bi se pitanje vitalnog nacionalnog interesa. ?.....relaksirala bi se atmosfera ?.....
Tako je, bolje je ovako. Ne popuštati him ni milimetra i nek kmeče, i onda ide sabur i rahat patnja.... ili je ono obrnuto...whatever
Last edited by Hafis on 04/08/2014 18:08, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1142 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by palermo »

Hafis wrote:
Neum nije niti u jednom trenutku bio upitan, kao što nije i sada.
Forum nije mjesto za iznošenje nekih detalja, ali ti mogu reći samo ukratko: ne postoji hrvatski političar niti grupa političara) u BiH koji bi darovao Neum nekoj budućoj većinskoj bošnjačkoj teritorijalnoj jedinici u BiH. Ne što ne bi htjeli, već što ne bi smjeli. Nije u pitanju reakcija nezadovoljnog naroda ili one stereotipne parole oko izdaje, već sasvim drugačiji razlozi.
Ima li još šta što ne bi smjeli....? mislim, najlakše je tako, kažeš ne smijem....valjda i ovi drugi onda mogu reći, ni mi ne smijemo...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1143 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Alfons Kauders »

energy star wrote:
palermo wrote:
K0 bolan Dejton spominje Hafizaga, pa bilo je pregovora i prije Dejtona.....pa znaš li jadan da su se ovi moji i tvoji razgraničavali uveliko onomadne kad k'o biva je bosna trebala biti cela iz tri dela.....pa dobismo i tada nekakav komadićak mora...al eto propade taj plan....,.ih bolan trebalo je Dejton dočekati...

Kako što će nam more, pravimo luku i onda brodovima dovlačimo turiste....ha ja
Znaš koji fetiš mi Hrvati imamo za Drinu.
Komad Drine, za komad mora!
Jel pošteno?
ta ponuda je jos uvijek na stolu, samo sto se dobar dio hrvata okupljen oko stozerne stranke odlucio pronaci neke nove saveznike

tako da sad imamo srbiju 50km od zagreba umjesto jake konfederacije ili federacije stoljetnih saveznika na 50km od beograda

sta je tu je, valjda je tako bilo lakse... ali eto, ko zna, mozda se dogovorite sa bracom srbima pa dobijete i komadic drine za rafting ili ribarenje :)
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1144 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Hafis »

palermo wrote:
Hafis wrote:
Neum nije niti u jednom trenutku bio upitan, kao što nije i sada.
Forum nije mjesto za iznošenje nekih detalja, ali ti mogu reći samo ukratko: ne postoji hrvatski političar niti grupa političara) u BiH koji bi darovao Neum nekoj budućoj većinskoj bošnjačkoj teritorijalnoj jedinici u BiH. Ne što ne bi htjeli, već što ne bi smjeli. Nije u pitanju reakcija nezadovoljnog naroda ili one stereotipne parole oko izdaje, već sasvim drugačiji razlozi.
Ima li još šta što ne bi smjeli....? mislim, najlakše je tako, kažeš ne smijem....valjda i ovi drugi onda mogu reći, ni mi ne smijemo...
Rekoh ti forumi nisu baš mjesto gdje se iznose neki povjerljivi podatci.
Kada ti kažem: ne bi smio niti jedan na to pristati, pa da će država izgoriti.
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1145 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by palermo »

Hafis wrote: Tako je, bolje je ovako. Ne popuštati him ni milimetra i nek kmeče, i onda ide sabur i rahat patnja.... ili je ono obrnuto...whatever
Ne baš Hafizaga, samo sam pitao šta Bošnjaci dobijaju u tom dilu.......

Nije zar da ćeš mi reći da bi se nakon toga Hrvati (mislim političke elite) okrenuli ka državi Bosni i Hercegovini i Marin Čilić bi igrao pod BIH zastavom, a ne hrvatskom....

Zar nije logično pitanje, a đe sam ja tu.....pa jebem mu miša, ja sam to čitav život od vas učio, i ti sada meni nešto drugo kažeš...
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#1146 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by webby-x »

palermo wrote:Ne baš Hafizaga, samo sam pitao šta Bošnjaci dobijaju u tom dilu
Mogućnost da razvijaju svoju naciju i državu bez smetnje
Srba i Hrvata. Treba samo malo hrabrosti da se pokuša samostalno.
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1147 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by palermo »

Hafis wrote:
Rekoh ti forumi nisu baš mjesto gdje se iznose neki povjerljivi podatci.
Kada ti kažem: ne bi smio niti jedan na to pristati, pa da će država izgoriti.
ne tražim ja da ti meni kažeš zatšo, samo kažem da takvih principa ili opštih mjesta ima i na drugoj strani....
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1148 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Hafis »

Alfons Kauders wrote: ta ponuda je jos uvijek na stolu, samo sto se dobar dio hrvata okupljen oko stozerne stranke odlucio pronaci neke nove saveznike

tako da sad imamo srbiju 50km od zagreba umjesto jake konfederacije ili federacije stoljetnih saveznika na 50km od beograda

sta je tu je, valjda je tako bilo lakse... ali eto, ko zna, mozda se dogovorite sa bracom srbima pa dobijete i komadic drine za rafting ili ribarenje :)
Osjetim li to blagi prizvuk ljubomore :)
ja sam u svakom pogledu za učvrščivanje međusobnog povjerenja među narodima u BiH, i treba da raduje ovo približavanje, i da bude primjer i drugima da se počnu ponašati tako, a ne vazda izigravanje uvrijeDŽene mlade.
Treba nekada malo pomesti i ispred svojih vrata.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1149 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Hafis »

webby-x wrote:
palermo wrote:Ne baš Hafizaga, samo sam pitao šta Bošnjaci dobijaju u tom dilu
Mogućnost da razvijaju svoju naciju i državu bez smetnje
Srba i Hrvata. Treba samo malo hrabrosti da se pokuša samostalno.
To bi ti kume za desetak godina bila Zapadna Njemačka i svi bi molili da ih prime natrag.
Oni vjerojatno nisu svjesni svojih kvaliteta koji ne mogu doći do izražaja upravo zbog ovog beskonačnog trvenja
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1150 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by palermo »

webby-x wrote:
palermo wrote:Ne baš Hafizaga, samo sam pitao šta Bošnjaci dobijaju u tom dilu
Mogućnost da razvijaju svoju naciju i državu bez smetnje
Srba i Hrvata. Treba samo malo hrabrosti da se pokuša samostalno.
Ma nemam ja problem sa tim druže, iako to nikako nije opcija koju preferiram.....eno, već sad čuveni Mr.Yes je poakzao šta nam treba od Hrvata....još od srba nešto....i ima da se razvijamo.....

By the way, nije bila priča o tome, malo si upao kao padobranac, ali ne smeta da ti odgovorim....
Post Reply