"Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post Reply
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#976 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Alfons Kauders »

Mister Yes wrote:
Alfons Kauders wrote:
Mister Yes wrote:
Zato što ih niko neće ni pitati. Kao što niko nije pitao ni Srbe ni Hrvate pa ipak im uvališe da budu kočničari Bošnjaka (a i sebe) evo već 20 godina. Ali koliko god da koče ne mogu zaustaviti širenje Bošnjaka i na kraju će morati odustati od kočenja a zauzvrat ove koji se šire ograditi u što manje područje.
Koje sirenje? Bosnjaka je danas manje nego 1991. Zive na dosta manjoj teritoriji.

Sram da ih bude, hoce da se sire... na svoja imanja s kojih su protjerani.
Širenje u procentima a time i političkom uticaju. Jer isti se dobija na izborima a tu je bitno koliko je koga u procentima. Naravno, u broju je i Bošnjaka sve manje ali u procentima sve više. 49% BiH je već ograđeno i tu Bošnjacima ništa ne znači što ih ima toliko u Sarajevu i Tuzlanskom bazenu. Još da ograde ovo dole i onda ti nabijaj brojke u Sarajevu, Tuzli i Zenici.
Pa sta cemo onda? Da pobijemo 100,000 - 200,000 ljudi, jer eto, ima viska?
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#977 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Mister Yes »

daddy-kool wrote:Znam da si ljubitelj teorija zavjere (u kojima ima i dosta istine), međutim ovo što predlaže ICG bi bilo de facto pretvaranje BiH u nacionalnu državu Bošnjaka.
Ti si naravno vidio reakciju SDA i Mustafe Cerića na ovaj izvještaj ICG-a? Nije zar da su SDA i Cerić razočarani što se BiH pretvara u nacionalnu državu Bošnjaka? :roll:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#978 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by daddy-kool »

Mister Yes wrote:
daddy-kool wrote:Znam da si ljubitelj teorija zavjere (u kojima ima i dosta istine), međutim ovo što predlaže ICG bi bilo de facto pretvaranje BiH u nacionalnu državu Bošnjaka.
Ti si naravno vidio reakciju SDA i Mustafe Cerića na ovaj izvještaj ICG-a? Nije zar da su SDA i Cerić razočarani što se BiH pretvara u nacionalnu državu Bošnjaka? :roll:
Mislim da su to bile predizborne reakcije na treći,
kompletan paket podrazumjeva i reformu RS-a i državnog nivoa.

Samo ukidanje konstitutivnosti sa ustavnom zabranom otcjepljenja teritorija, BiH pretvara u nacionalnu državu Bošnjaka.
Last edited by daddy-kool on 04/08/2014 12:55, edited 2 times in total.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#979 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Mister Yes »

Alfons Kauders wrote: Pa sta cemo onda? Da pobijemo 100,000 - 200,000 ljudi, jer eto, ima viska?
:? Pročitao sam nekoliko puta ali đaba. Ring hollow :?
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#980 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by joint union »

Alfons Kauders wrote:
Pa sta cemo onda? Da pobijemo 100,000 - 200,000 ljudi, jer eto, ima viska?
No sikiriki, iznajmice nam Dodik jeftino diverzantski odred. Imaju iskustva, prolaze Tender garant.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#981 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Alfons Kauders »

joint union wrote:
Alfons Kauders wrote:
Pa sta cemo onda? Da pobijemo 100,000 - 200,000 ljudi, jer eto, ima viska?
No sikiriki, iznajmice nam Dodik jeftino diverzantski odred. Imaju iskustva, prolaze Tender garant.
Al fakat ne razumijem rezon, od Bojana Bajica do Mistera.

Bosnjaka je previse, brrrr.

Mislim, bilo bi mi drago kada bi mi neko objasnio na koji nacin se moze smanjiti broj stanovnika neke populacije? Onako cisto jer nije fer da ih ima vise od ostalih.

To sto u orkuzenju zivi jos 12 miliona Srba i Hrvata spram manje od 2 miliona Bosnjaka naravno nije bitno, jer su pomahnitale djihatlije bez vojske i drzave prijetnja Srbima i Hrvatima.
Pokajnik
Posts: 476
Joined: 08/07/2014 18:32

#982 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Pokajnik »

Mister Yes wrote:Evo jedna interesantna sličica koja pokazuje trend:

https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... cetiri.PNG

Već na sljedećem popisu, ispod ova četiri kruga+Mostar živjeće cca 50% stanovništva BiH. Što se stanovništvo više grupiše na nekoliko lekacija to će biti lakše nacrtati administrativne jedinice. :thumbup:
Nedostaje ti pravnično znanje.Sinonim za administraciju je uprava.Administrativnim ili upravnim jedinicama se nazivaju područne jedinice uprave npr. poreske ili policijske ili jedinice u sistemu zdravstvene zašite.Grubo rečeno uprava ili administracija je grana vlasti koja pripada ministrstvima i agencijama.Nekad se za više organa uprave formiraju upravna područja a primjer toga postojao je u međuratnoj Jugoslaviji - banovine (ne i banovina Hr iz 1939 koja je imala posebnan status) ili okruzi u današnjoj Srbiji.
Entiteti i kantoni u BiH nisu administrativne nego neka vrsta federalnih jedinica.
User avatar
sluga_okupatora
Posts: 674
Joined: 01/08/2013 19:47

#983 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by sluga_okupatora »

opcija wrote:
joint union wrote: A Srbi ni mrava nisu zgazili :D
Jesu naciste. I Amerika je bombardovala Drezden.

Znaci srbi zgazili naciste a ameri bombardovali Drezden - tacno se vidi iz aviona da si ucio iz srpske "verzije" istorije :lol:
User avatar
sluga_okupatora
Posts: 674
Joined: 01/08/2013 19:47

#984 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by sluga_okupatora »

Alfons Kauders wrote:
Al fakat ne razumijem rezon, od Bojana Bajica do Mistera.

Bosnjaka je previse, brrrr.

Mislim, bilo bi mi drago kada bi mi neko objasnio na koji nacin se moze smanjiti broj stanovnika neke populacije? Onako cisto jer nije fer da ih ima vise od ostalih.

To sto u orkuzenju zivi jos 12 miliona Srba i Hrvata spram manje od 2 miliona Bosnjaka naravno nije bitno, jer su pomahnitale djihatlije bez vojske i drzave prijetnja Srbima i Hrvatima.

Valjda misle na onih 500,000 arapa iz najnizih slojeva - oni nam k'o popravljaju prosjek :D
Seawolf
Posts: 7718
Joined: 14/06/2012 22:59

#985 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Seawolf »

Alfons Kauders wrote:
opcija wrote:
joint union wrote: A Srbi ni mrava nisu zgazili :D
Jesu naciste. I Amerika je bombardovala Drezden.
Zapravo to je bio RAF, ali posto je kod vas istorija relativna da ne objasnjavam bezveze.
U stvari, u bombardovanju Dresdena u februaru 1945-e, učestvovali su i RAF i USAF.

RAF sa ukupno 722 bombardera u noćima 13/14. i 14/15. februara, a USAF sa ukupno 527 aviona po danu 14. i 15. februara.
User avatar
sluga_okupatora
Posts: 674
Joined: 01/08/2013 19:47

#986 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by sluga_okupatora »

opcija wrote:
sluga_okupatora wrote:


Znaci srbi zgazili naciste a ameri bombardovali Drezden - tacno se vidi iz aviona da si ucio iz srpske "verzije" istorije :lol:
Domace naciste.
Jesi li ti cuo za Blajburg i ostala bosnjacko-hrvatska nacisticka stratista.
Kako necu cuti za Blajburg, to je ono mjesto gdje su nastradali ljoticevci i nedicevci zajedno s jaranima iz NDH :D
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#987 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by joint union »

Alfons Kauders wrote:
joint union wrote:
Alfons Kauders wrote:
Pa sta cemo onda? Da pobijemo 100,000 - 200,000 ljudi, jer eto, ima viska?
No sikiriki, iznajmice nam Dodik jeftino diverzantski odred. Imaju iskustva, prolaze Tender garant.
Al fakat ne razumijem rezon, od Bojana Bajica do Mistera.

Bosnjaka je previse, brrrr.

Mislim, bilo bi mi drago kada bi mi neko objasnio na koji nacin se moze smanjiti broj stanovnika neke populacije? Onako cisto jer nije fer da ih ima vise od ostalih.

To sto u orkuzenju zivi jos 12 miliona Srba i Hrvata spram manje od 2 miliona Bosnjaka naravno nije bitno, jer su pomahnitale djihatlije bez vojske i drzave prijetnja Srbima i Hrvatima.
Sta ti ima objasnjavati, ima rjesenje na internetu, crvene beretke, folovi golovi. Jebe ih samo sto im to vise ne pije vode, pa sad pokusavaju ovako.
palermo
Posts: 22358
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#988 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by palermo »

Mister Yes wrote:
joint union wrote: Pa hoces da kazes da je cilj ovog "novog prudskog sporazuma", treceg entiteta itd ustvari pravljenje Gaze od ostataka federalnog dijela? Pa zasto bi za ime Boga Bosnjeci to prihvatili?
Zato što ih niko neće ni pitati. Kao što niko nije pitao ni Srbe ni Hrvate pa ipak im uvališe da budu kočničari Bošnjaka (a i sebe) evo već 20 godina. Ali koliko god da koče ne mogu zaustaviti širenje Bošnjaka i na kraju će morati odustati od kočenja a zauzvrat ove koji se šire ograditi u što manje područje.
Ali zašto uopšte ikakvi planovi ako mi ni na šta ne možemo uticati. Mislim, zašto ujutro MZ ne objavi odsad živite u ovakvoj Bosnii Hercegovini ?????

Nikako mi nije ta jasna logika, niko te ništa ne pita, al eto....opet se moraju praviti dugoročni planovi da bi ih nekako prihavtio ovaj što se nikako ništa ne pita.

Ja brate kad sam bio u srednjoj školi, birvaktile, nisam se ništa pitao, i samo bi mi ujutro rekli, ili bi osvanulo na oglasnoj ploči, od danas važi ovako. Ovo nešto složenije nepitanje
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#989 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by tandmand »

sanjin_1 wrote: U kojem Mostaru žalostan nisi bio ? :lol: Pa ti u Mostar prismrdit ne smiješ a diplaš o njemu..pređi Bulevar sa šaharom pa nam objasni kako si se proveo.. :kiss:
Je li istina da ima stanovnika Mostara koji nikada u zivotu nisu vidjeli Stari most uzivo? :-)
User avatar
sluga_okupatora
Posts: 674
Joined: 01/08/2013 19:47

#990 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by sluga_okupatora »

opcija wrote:
sluga_okupatora wrote:


Kako necu cuti za Blajburg, to je ono mjesto gdje su nastradali ljoticevci i nedicevci zajedno s jaranima iz NDH :D
Bilo je i srpskih izdajnika, nije da nije. Doduse malo, oko 2.000. Imaju Srbi svoje izdajnike. Pa i u ovom ratu je bar 2.000 Srba služilo ARBiH.

Znaci izdajnika je bilo malo - sve antifasisti do jaja :lol:
Proglasenje Beograda prvim judenfrei gradom u Evropi - i to je ta nekolicina "izdajnika" uradila. :D
Nema sta, srpske vojne "pobede" su nadaleko poznate :lol:
Pokajnik
Posts: 476
Joined: 08/07/2014 18:32

#991 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Pokajnik »

sluga_okupatora wrote:
opcija wrote:
sluga_okupatora wrote:


Kako necu cuti za Blajburg, to je ono mjesto gdje su nastradali ljoticevci i nedicevci zajedno s jaranima iz NDH :D
Bilo je i srpskih izdajnika, nije da nije. Doduse malo, oko 2.000. Imaju Srbi svoje izdajnike. Pa i u ovom ratu je bar 2.000 Srba služilo ARBiH.

Znaci izdajnika je bilo malo - sve antifasisti do jaja :lol:
Proglasenje Beograda prvim judenfrei gradom u Evropi - i to je ta nekolicina "izdajnika" uradila. :D
Nema sta, srpske vojne "pobede" su nadaleko poznate :lol:
Jevjere su istrebili njemački nacisti.Doprinos srpskih kolaboranata Holocaustu na teritoriji Srbije je beznačajan,praktično ne postoji što se ne bi moglo reći za ustaše u NDH pa i bošnjačku komponentu ustaškog pokreta.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#992 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by daddy-kool »

Ode priča na 2. svjetski rat. :roll:
User avatar
sluga_okupatora
Posts: 674
Joined: 01/08/2013 19:47

#993 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by sluga_okupatora »

opcija wrote:
sluga_okupatora wrote:


Znaci izdajnika je bilo malo - sve antifasisti do jaja :lol:
Proglasenje Beograda prvim judenfrei gradom u Evropi - i to je ta nekolicina "izdajnika" uradila. :D
Nema sta, srpske vojne "pobede" su nadaleko poznate :lol:
Beograd je bio okupiran.
Za razliku od Sarajeva koje je ružama docekalo naciste.


Upravnik grada Beograda Miličević na sam dan ulaska Nijemaca obavijestio je plakatom gradjane da je već organizirana i naoružana srpska policija. Nekoliko dana kasnije upravnik Beograda postao je (i ostao do kraja rata) Dragi Jovanović, istovremeno i šef srpske policije, kasnije i šef srpske sigurnosti. Kakvu je neograničenu vlast imala srpska policija dokazuje izjava esesovca generala Haralda Turnera samo mjesec dana nakon ulaska u Beograd: “Trudio sam se da naročitom brzinom uspostavim rad policiskog aparata. Danas izvrsnu vlast u srpskoj zemlji vrši srpska policija i žandarmerija, kojoj je dato oružje... unutrašnji odnosi regulišu se preko domaćih organa, bez nemačkog mešanja”. Sam Dragi Jovanović u jednom izvješću Gestapou kaže: “Na beogradsku policiju okupacione vlasti su se mogle uvek osloniti. Svoje zadatke Specijalna policija je obavljala s velikim elanom i uspehom kao nijedna druga policija u gradovima okupirane Evrope”. A 1946. godine, na sudjenju u Beogradu, dodao je i ovo: “ Ti rezultati su bili bolji i veći nego rezultati i samog Gestapoa u Beogradu”.
Pokajnik
Posts: 476
Joined: 08/07/2014 18:32

#994 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Pokajnik »

opcija wrote:
daddy-kool wrote:Ode priča na 2. svjetski rat. :roll:
Možemo i na prvi.
http://en.wikipedia.org/wiki/Anti-Serb_ ... n_Sarajevo
Mržnja Bošnjaka prema Srbima ima vjekovnu tradiciju.

Mislili ste i 1992-95. da cete sa Srbima laganini kako ste navikli. Greska.
Neumjereno !
Last edited by Pokajnik on 04/08/2014 13:38, edited 1 time in total.
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#995 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by joint union »

daddy-kool wrote:Ode priča na 2. svjetski rat. :roll:
Vidis da su ovi novoprodosli republikanci zakucali '43.
User avatar
sluga_okupatora
Posts: 674
Joined: 01/08/2013 19:47

#996 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by sluga_okupatora »

opcija wrote:


http://en.wikipedia.org/wiki/Axis_occupation_of_Serbia

Pišite vi, izmišljajte, svoju istoriju. Srpska istorija je davno ispisana. Zlatnim slovima.

Jel' pise kako su svi jevreji Beograda, 7 dana nakon ulaska svaba u grad, morali da se prijave na jednu adresu (lokacija Tasmajdan) gdje su dobili zute trake da se jasno zna ko su i sta su.
Ta adresa je bila glavno sjediste srpske policije a ne gestapoa. Toliko o okupaciji.
Pokajnik
Posts: 476
Joined: 08/07/2014 18:32

#997 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Pokajnik »

sluga_okupatora wrote:
opcija wrote:
sluga_okupatora wrote:


Znaci izdajnika je bilo malo - sve antifasisti do jaja :lol:
Proglasenje Beograda prvim judenfrei gradom u Evropi - i to je ta nekolicina "izdajnika" uradila. :D
Nema sta, srpske vojne "pobede" su nadaleko poznate :lol:
Beograd je bio okupiran.
Za razliku od Sarajeva koje je ružama docekalo naciste.


Upravnik grada Beograda Miličević na sam dan ulaska Nijemaca obavijestio je plakatom gradjane da je već organizirana i naoružana srpska policija. Nekoliko dana kasnije upravnik Beograda postao je (i ostao do kraja rata) Dragi Jovanović, istovremeno i šef srpske policije, kasnije i šef srpske sigurnosti. Kakvu je neograničenu vlast imala srpska policija dokazuje izjava esesovca generala Haralda Turnera samo mjesec dana nakon ulaska u Beograd: “Trudio sam se da naročitom brzinom uspostavim rad policiskog aparata. Danas izvrsnu vlast u srpskoj zemlji vrši srpska policija i žandarmerija, kojoj je dato oružje... unutrašnji odnosi regulišu se preko domaćih organa, bez nemačkog mešanja”. Sam Dragi Jovanović u jednom izvješću Gestapou kaže: “Na beogradsku policiju okupacione vlasti su se mogle uvek osloniti. Svoje zadatke Specijalna policija je obavljala s velikim elanom i uspehom kao nijedna druga policija u gradovima okupirane Evrope”. A 1946. godine, na sudjenju u Beogradu, dodao je i ovo: “ Ti rezultati su bili bolji i veći nego rezultati i samog Gestapoa u Beogradu”.
Ne vidim u kakvoj je vezi to što si postovao sa mojom porukom.Logično je da su okupacione vlasti formirale policijske snage od domaćih ljudi.Rezultati policije o kojima se govori odnose se borbu protiv ustanika komunista i Draže Mihailovića a što je opet razumljivo jer je u Srbiji njamački komandant propisao mjere odmazde 100 srpskih građana za 1 ubijenog Nijemca.
Pokajnik
Posts: 476
Joined: 08/07/2014 18:32

#998 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by Pokajnik »

sluga_okupatora wrote:
opcija wrote:


http://en.wikipedia.org/wiki/Axis_occupation_of_Serbia

Pišite vi, izmišljajte, svoju istoriju. Srpska istorija je davno ispisana. Zlatnim slovima.

Jel' pise kako su svi jevreji Beograda, 7 dana nakon ulaska svaba u grad, morali da se prijave na jednu adresu (lokacija Tasmajdan) gdje su dobili zute trake da se jasno zna ko su i sta su.
Ta adresa je bila glavno sjediste srpske policije a ne gestapoa. Toliko o okupaciji.
To što ti pišeš jeste uvreda prije svega za žrtve Holocausta.
User avatar
sluga_okupatora
Posts: 674
Joined: 01/08/2013 19:47

#999 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by sluga_okupatora »

Pokajnik wrote:
sluga_okupatora wrote:
opcija wrote:

Beograd je bio okupiran.
Za razliku od Sarajeva koje je ružama docekalo naciste.


Upravnik grada Beograda Miličević na sam dan ulaska Nijemaca obavijestio je plakatom gradjane da je već organizirana i naoružana srpska policija. Nekoliko dana kasnije upravnik Beograda postao je (i ostao do kraja rata) Dragi Jovanović, istovremeno i šef srpske policije, kasnije i šef srpske sigurnosti. Kakvu je neograničenu vlast imala srpska policija dokazuje izjava esesovca generala Haralda Turnera samo mjesec dana nakon ulaska u Beograd: “Trudio sam se da naročitom brzinom uspostavim rad policiskog aparata. Danas izvrsnu vlast u srpskoj zemlji vrši srpska policija i žandarmerija, kojoj je dato oružje... unutrašnji odnosi regulišu se preko domaćih organa, bez nemačkog mešanja”. Sam Dragi Jovanović u jednom izvješću Gestapou kaže: “Na beogradsku policiju okupacione vlasti su se mogle uvek osloniti. Svoje zadatke Specijalna policija je obavljala s velikim elanom i uspehom kao nijedna druga policija u gradovima okupirane Evrope”. A 1946. godine, na sudjenju u Beogradu, dodao je i ovo: “ Ti rezultati su bili bolji i veći nego rezultati i samog Gestapoa u Beogradu”.
Ne vidim u kakvoj je vezi to što si postovao sa mojom porukom.Logično je da su okupacione vlasti formirale policijske snage od domaćih ljudi.Rezultati policije o kojima se govori odnose se borbu protiv ustanika komunista i Draže Mihailovića a što je opet razumljivo jer je u Srbiji njamački komandant propisao mjere odmazde 100 srpskih građana za 1 ubijenog Nijemca.
Eto te gubis se k'o abdest :lol:
Hajd' sad lijepo priznaj kol'ko imas nickova na forumu :lol:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1000 Re: "Prudski sporazum" ponovo aktivan

Post by LBVIEW »

opcija wrote:
daddy-kool wrote:Ode priča na 2. svjetski rat. :roll:
Možemo i na prvi.
http://en.wikipedia.org/wiki/Anti-Serb_ ... n_Sarajevo
Mržnja Bošnjaka prema Srbima ima vjekovnu tradiciju.

Mislili ste i 1992-95. da cete sa Srbima laganini kako ste navikli. Greska.
I vi onda napraviste "preventivni" genocid, je li tako cetalju? :evil:
Post Reply