Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post Reply
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#701 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by hrastov žižak »

takvom ljevicom ja perem guzicu
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#702 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by johntra »

a ja šamaram desnicu...
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#703 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by Gojeni H »

crvenebrigade wrote: Ovog stranackog prevrtanera (SDA-SDP-DF) Emira Suljagica sigurno ne.

Najblizi sam da glasam za Bakira Hadziomerovica jer kao ljevicar jedino mogu njemu dati glas od svih ostalih kandidata koji su se pozicionirali na desnici i desnom centru. :thumbup:
A po cemu je on ljevicar i gdje je iskazao tu ljevicarsku ideologiju?
Po cemu mozemo znati da se on zna i hoce boriti za balansirano drustvo?

Inace, ja ne vidim nijednu bosnjacku narodnu stranku ili sto bi vi ljevicari zvali desnicom.
Niti vidim da se ko bori za osnazenu ulogu porodice, ni za businees friendly drustvo koje bi privuklo investicije, nit' zalaganje za liberalniji zakon o nabavci oruzja, ... uglavnom, sve ublehasi.

Jedino da vidimo sada ima li individualaca koji bi mogli makar centimetar naprijed.
glasrazuma1
Posts: 7
Joined: 18/07/2014 12:41

#704 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by glasrazuma1 »

Evo procitah sve ove komentare, i iako ne podrzavm nijednog kandidata posebno, ne mogu da ne kazem kako stvarno ne mogu da vjerujem da smo mi toliko glup narod..Pa jedni te isti godinama kradu , mi glasamo za njih, jedni te isti ljudi godinama lazu mi glasamo za njih, pa dokle vise ovako. Zavrsim fakultet nemam posla, ali bitno je da Izetbegovici, Lagumdzije i svi ostali koji godinama kradu i lazu, imaju sve. Cijela familija ima poslove, pare i sve ostalo, kradu od postenog naroda i posten narod ne moze doci do posla unatoc fakultetima i skolama. Pa zasto se vec jednom ne probudimo, zasto vec jednom ne damo priliku nekom novom da dodje i da konacno ovo dovede ured, ili bar proba dovesti u red, jer iza ovih kradljivaca Bog zna sta je ostalo, i dokle su doveli ovu drzavu i nas same..ovo vise nije normalno, ne zna covjek za koga bi glasao, ali ja sigurno znam da moj glas vise nece dobiti ljudi koji su bili na vlasti i koji mi nista u zivotu nisu pruzili. Usla sam na ovaj post o Suljagicu da vidim i sta se o njemu pise, ima svakakvih komenatara, ali eto moj generalni stav je , da mozda ne bi bilo lose i njega podrzati.. Kad smo vec pustili da nas 20 godina kradu, neka nas i kradu i lazu i naredne 4...mada nas mozda ovaj i nece krasti, nije toliko los.. Bez obzira ko kojoj stranci pripadao ili ne pripadao, samo malo poslusajmo glas razuma, i skontajmo sta mi zelimo u svom zivotu, da nam bude bolje ili isto kao dosad, ili mozda cak i gore...Ne trebamo dati glasove onima koji nam nisu nista pruzili, onima koji su nas samo zavili u crno....
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#705 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by vatrogasac »

glasrazuma1 wrote:Kad smo vec pustili da nas 20 godina kradu, neka nas i kradu i lazu i naredne 4...
Ovo mi nije nikako u suglasju sa tvojim nickom. Ako to tebi nije problem ima nas kojima to smeta još od samog početka. Često kažu da ovaj ili onaj političar nije uhvaćen u krađi pa je kao nekakava alternativa, a to što je godinama uzimao bezobrazno visoke plate, a ništa nije uradio konkretno, to mu se može progledati kroz prste. Ako nešto ne uradimo pametno do zime sljedeća godina će svima nama biti vrlo teška. Dosta je bilo eksperimentisanja sa novima i neprovjerenima posebno u ovim teškim momentima.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#706 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by ultima_palabra »

vatrogasac wrote:Dosta je bilo eksperimentisanja sa novima i neprovjerenima posebno u ovim teškim momentima.
:mrgreen: :mrgreen:
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#707 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by weredsf »

ultima_palabra wrote:
vatrogasac wrote:Dosta je bilo eksperimentisanja sa novima i neprovjerenima posebno u ovim teškim momentima.
:mrgreen: :mrgreen:
A ko su novi ljudi uoste..ovi iz Livna ili
User avatar
crvenebrigade
Posts: 348
Joined: 07/07/2014 20:32

#708 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by crvenebrigade »

ultima_palabra wrote:
vatrogasac wrote:Dosta je bilo eksperimentisanja sa novima i neprovjerenima posebno u ovim teškim momentima.
:mrgreen: :mrgreen:
A sta je stranacki preletac Emir Suljagic sve vrijeme radio?

Dakle, bio stranacki uhljebljen svih ovih godina, kako od SDA tako i od SDP-a?! :D

I po cemu je on novo lice u politici? Ni po cemu, osim po neuspjesnom i provaljenom pokusaju da se to ovdje nametne nekakvim spinom. :thumbup:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#709 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by ultima_palabra »

Ako imaš kakav dokaz da je bio u SDA slobodno ga pokaži nama neukima.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#710 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by vatrogasac »

ultima_palabra wrote:
vatrogasac wrote:Dosta je bilo eksperimentisanja sa novima i neprovjerenima posebno u ovim teškim momentima.
:mrgreen: :mrgreen:
Družim se sa stranačkim aktivistima raznih stranaka. Iz jedne centrale je došla direktiva bazama da moraju na liste staviti 40% potpuno novih ljudi. Nebitna sposobnost nego da nisu do sada kompromitovani u politici. Pitam ih ja što nije bar 60%, a oni meni da tako žele stari. Da prođu uz njih.
User avatar
crvenebrigade
Posts: 348
Joined: 07/07/2014 20:32

#711 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by crvenebrigade »

ultima_palabra wrote:Ako imaš kakav dokaz da je bio u SDA slobodno ga pokaži nama neukima.
Pitaj Adnana Terzica, tadasnjeg zamjenika predsjednika SDA i predsjedavajuceg Vijeca ministara BiH na cijem je minderu sjedio stranacki uhljebljenik Emir Suljagic. :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#712 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by ultima_palabra »

crvenebrigade wrote:
ultima_palabra wrote:Ako imaš kakav dokaz da je bio u SDA slobodno ga pokaži nama neukima.
Pitaj Adnana Terzica, tadasnjeg zamjenika predsjednika SDA i predsjedavajuceg Vijeca ministara BiH na cijem je minderu sjedio stranacki uhljebljenik Emir Suljagic. :D
To nije dokaz... članska karta, slika sa sastanka, članak, išta?

I Zlatko Hurtić je bio Terzićev savjetnik, a nije bio u SDA.
User avatar
crvenebrigade
Posts: 348
Joined: 07/07/2014 20:32

#713 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by crvenebrigade »

ultima_palabra wrote:
crvenebrigade wrote:
ultima_palabra wrote:Ako imaš kakav dokaz da je bio u SDA slobodno ga pokaži nama neukima.
Pitaj Adnana Terzica, tadasnjeg zamjenika predsjednika SDA i predsjedavajuceg Vijeca ministara BiH na cijem je minderu sjedio stranacki uhljebljenik Emir Suljagic. :D
To nije dokaz... članska karta, slika sa sastanka, članak, išta?

I Zlatko Hurtić je bio Terzićev savjetnik, a nije bio u SDA.
Pa znaci ako je radio u kabinetu zamjenika predsjednika SDA slagao se tada i sa politikom SDA. :D

Ko to na SDA minder zove nekoga ko im nije provjeren i odan?

Ali Emir Suljagic je i tad i sad malo mario za svjetonazor, politicku ideologiju, stranke/partije (a dokaz tome kako ih je mijenjao) vec je mislio samo o dobrom uhljebljenju i radio bas kao i danas za svoj racun i dzep. :thumbup:

Vjerovatno stranacki prelatac Emir Suljagic po tvom misljenju nije pisao ni ovakva uvlakacka stiva svom tada dragom vodji Zlatku Lagumdziju;

http://www.sdp.ba/upload/documents/publ ... mdzija.pdf :lol:
Leftist
Posts: 233
Joined: 04/10/2011 09:28

#714 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by Leftist »

Jučerašnje obraćanje Emira Suljagića u Mostaru.
Haters gonna hate, šta god da čovjek izjavi ili napiše jer hejteri su većinom plaćeni da to urade :)

No nebitno, izdvojite par minuta svog vremena i pročitajte :

Obraćanje Dr.Emira Suljagića na glavnom odboru DF-a Željko Komšić u Mostaru 18.07.2014

Jeste li se vi snašli? Ja nisam. I čast mi je to se u ovakvoj zemlji u ovom trenutnku u njenoj istoriji nisam snašao. Znate šta znači kad si se snašao danas: to znači da u tvojoj porodici rade svih petoro, a u komšijinoj nijedno; to znači da ti u kuću ulazi deset hiljada maraka mjesečno, dok komšijina djeca gladuju; to znači da ti ljetuješ u Dubrovniku, dok drugi posuđuju pare da plate račun za struju. Tako izgleda kad se snađeš u današnjoj Bosni i Hercegovini.
Došao sam danas pred vas da vam se predstavim i ukažem na ono što je pred nama.
Izbori o oktobru su referendum između dvije vizije naše zemlje: jedne koja je temeljito opljačkana i duboko podijeljena i druge koja je zemlja jednakih ljudi i mogućnosti. Zemlje kakvu sada imamo i zemlje kakva Bosna i Hercegovina može biti. Nisam međutim, ovdje, da bih davao lažna obećanja: biće teško prije nego što bude bolje. Moraćemo jako mnogo raditi, jer je u proteklih dvadeset godina zapušteno sve: zapuštena su naša sela, zapuštena naša djeca, naše škole, zapuštena naša budućnost i to ćemo morati da otmemo iz kandži onih koji su se snašli.
Na izborima u oktobru će pobijediti Demokratska fronta - Željko Komšić. Pobijedit će ljudi koji vjeruju da je drugačija budućnost moguća. Zato što građani ove zemlje vjeruju da je drugačija budućnost moguća. Zato što je građanima ove zemlje dosta da ih oni koje su izabrali gledaju s visoka i s gađenjem.
Ja sam kandidat DF – Željko Komšić i kandidat za pravo na budućnost. Bez rata, bez mržnje, korupcije i neimaštine. Ja sam kandidat koji ujedinjuje i okuplja, što sam dokazao u protekle dvije godine. Za razliku od drugih kandidata imam punu i nepodijeljenu podršku svoje stranke, ali predstavljam i sve one kojima je Bosna i Hercegovina na prvom mjestu, bez obzira na to kojoj stranci pripadaju i koje su vjere i kako se zovu i očekujem njihov glas.
Dopustite mi da se na kraju osvrnem na proteklih nekoliko dana.
Od trenutka objave moje kandidature, postao sam meta napada, koji se razlikuju po tome odakle dolaze, ali ujedinjuju dojučerašnje zaklete neprijatelje i zajedničko im je to što su niski, prljavi i osporavaju moje pravo da budem kandidat, a neki od njih mi čak poriču i temeljnu ljudskost. Po jednima nisam dovoljno Bošnjak, po drugima sam odveć Bošnjak; po jednima zbunjujem narod – čuj, optužuju me da zbunjujem narod oni koji su ga za proteklih dvadeset godina potpuno raspametili! – po drugima nisam dorastao poslu za koji se nadmećem.
A šta je zapravo problem s mojom kandidaturom? Je l' problem što mi je rahmetli otac bravar, a majka domaćica? Što nisam odrastao u svili i kadifi i dobio sve na pladnju? Je l' problem što sam preživio: što me danas ne sastavljaju iz nekoliko različitih masovnih grobnica? Je l' problem što nisam pristao na mrvice sa njihovih stolova i što ne čekam milostinju?
To je problem: to što sam odbio da se povinujem kao i vi. Što sam kao i brojni drugi, gladovao i obrazovao se. Što, kakav god da sam, ličim na ovaj narod. I što je ovaj narod to osjetio i traži nekoga ko je iz naroda i ko će u ime naroda i da progovori. Ko se kao ni ovaj narod nije snašao pred navalom ove horde koja nam je kidnapovala zemlju i sada i rukama i nogama upire da je zadrži.
Eto, to je njihov problem sa mnom. I sa svima nama.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#715 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by Corto Maltese »

Dakle, program Doktora S. se sastoji u nabrajanju onoga za šta ga prozivaju?
I na otpuštanju vozača u Predsjedništvu BiH.
Briljantno!
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#716 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by Mr. Brightside »

član predsjedništva i program, malo se pravimo ludi ha :D

ima moj glas :mrgreen:
User avatar
res publica
Posts: 788
Joined: 17/02/2011 21:49

#717 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by res publica »

Leftist wrote:Jučerašnje obraćanje Emira Suljagića u Mostaru.
Haters gonna hate, šta god da čovjek izjavi ili napiše jer hejteri su većinom plaćeni da to urade :)

No nebitno, izdvojite par minuta svog vremena i pročitajte :

Obraćanje Dr.Emira Suljagića na glavnom odboru DF-a Željko Komšić u Mostaru 18.07.2014

Jeste li se vi snašli? Ja nisam. I čast mi je to se u ovakvoj zemlji u ovom trenutnku u njenoj istoriji nisam snašao. Znate šta znači kad si se snašao danas: to znači da u tvojoj porodici rade svih petoro, a u komšijinoj nijedno; to znači da ti u kuću ulazi deset hiljada maraka mjesečno, dok komšijina djeca gladuju; to znači da ti ljetuješ u Dubrovniku, dok drugi posuđuju pare da plate račun za struju. Tako izgleda kad se snađeš u današnjoj Bosni i Hercegovini.
Pročitao. :D
Znači, kukavni Emir se nije snašao, i po njegovoj definiciji nesnalaženja - u njegovoj porodici ne radi niko, ne ljetuje nigdje, djeca mu gladuju i posuđuje pare da plati struju.
Jadni čovjek. A uprkos tome on nalazi snage i vremena da se bori za cijeli narod. :thumbup: Pa ako to nije pravi kandidat, ne znam ko je.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#718 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by Corto Maltese »

U pravu si! Čuj mene budale, program člana predsjedništva!? A svi znamo da predsjedništvo služi da se udome, to jest, snađu, oni koje se nikako drukčije nisu znali snaći. Što ovaj kandidat iskreno priznaje, već u prvim rečenicama svog izlaganja.
Evo ispravke mog prethodnog, ne toliko netačnog, koliko naivnog, navoda:
Corto Maltese wrote:Dakle, program predizborne kampanje Doktora S. se sastoji u nabrajanju onoga za šta ga prozivaju?
I na otpuštanju vozača u Predsjedništvu BiH.
Briljantno!
Predlažem i da se kampanja odvija pod zvaničnim nazivom: "Napokon na dobrom putu da se snađem!"
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#719 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by kox »

ultima_palabra wrote:
vatrogasac wrote:Dosta je bilo eksperimentisanja sa novima i neprovjerenima posebno u ovim teškim momentima.
:mrgreen: :mrgreen:
Vrh :lol:
pemanapemani
Posts: 5333
Joined: 09/09/2008 15:12

#720 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by pemanapemani »

kox wrote:
ultima_palabra wrote:
vatrogasac wrote:Dosta je bilo eksperimentisanja sa novima i neprovjerenima posebno u ovim teškim momentima.
:mrgreen: :mrgreen:
Vrh :lol:
Kako brižno. :lol:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#721 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by vatrogasac »

kox wrote:
ultima_palabra wrote:
vatrogasac wrote:Dosta je bilo eksperimentisanja sa novima i neprovjerenima posebno u ovim teškim momentima.
:mrgreen: :mrgreen:
Vrh :lol:
Zato što sam pogledao ko je na nove liste ubačen. I šta misliš ko su nove face? Pogledaj i ti u svojoj izbornoj jedinici.
vatrogasac wrote: Družim se sa stranačkim aktivistima raznih stranaka. Iz jedne centrale je došla direktiva bazama da moraju na liste staviti 40% potpuno novih ljudi. Nebitna sposobnost nego da nisu do sada kompromitovani u politici. Pitam ih ja što nije bar 60%, a oni meni da tako žele stari. Da prođu uz njih.
glasrazuma1
Posts: 7
Joined: 18/07/2014 12:41

#722 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by glasrazuma1 »

vatrogasac wrote:
glasrazuma1 wrote:Kad smo vec pustili da nas 20 godina kradu, neka nas i kradu i lazu i naredne 4...
Ovo mi nije nikako u suglasju sa tvojim nickom. Ako to tebi nije problem ima nas kojima to smeta još od samog početka. Često kažu da ovaj ili onaj političar nije uhvaćen u krađi pa je kao nekakava alternativa, a to što je godinama uzimao bezobrazno visoke plate, a ništa nije uradio konkretno, to mu se može progledati kroz prste. Ako nešto ne uradimo pametno do zime sljedeća godina će svima nama biti vrlo teška. Dosta je bilo eksperimentisanja sa novima i neprovjerenima posebno u ovim teškim momentima.
Pa ne kazem da bih voljela da nam se to desi, ali zato mi i moramo promijeniti nesto..kazes dosta eksperimentisanja, pa nismo mi nikad ni eksperimantisali, mi smo uvijek birali iste ljude,iste stranke , kradljivce i lopove. Ni ja ne bi voljela da nam sad pobijedi neko ko ce nas opet krasti, ali i ako se to desi , morat cemo se pomiriti s tim, ili pak dici bunu protiv svih. Ne znam sta nam je ciniti, ali znam da trebamo slušti sebe i svoje osjecaje,i razumno razmisljati, a ne da nas lopovi filuju, i mažu nam oči kojekakvim glupostima, da ce ovo ili ono uraditi, a 20 godina kradu i lazu..
User avatar
crvenebrigade
Posts: 348
Joined: 07/07/2014 20:32

#723 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by crvenebrigade »

Leftist wrote:Jučerašnje obraćanje Emira Suljagića u Mostaru.
Haters gonna hate, šta god da čovjek izjavi ili napiše jer hejteri su većinom plaćeni da to urade :)

No nebitno, izdvojite par minuta svog vremena i pročitajte :

Obraćanje Dr.Emira Suljagića na glavnom odboru DF-a Željko Komšić u Mostaru 18.07.2014

Jeste li se vi snašli? Ja nisam. I čast mi je to se u ovakvoj zemlji u ovom trenutnku u njenoj istoriji nisam snašao. Znate šta znači kad si se snašao danas: to znači da u tvojoj porodici rade svih petoro, a u komšijinoj nijedno; to znači da ti u kuću ulazi deset hiljada maraka mjesečno, dok komšijina djeca gladuju; to znači da ti ljetuješ u Dubrovniku, dok drugi posuđuju pare da plate račun za struju. Tako izgleda kad se snađeš u današnjoj Bosni i Hercegovini.
Došao sam danas pred vas da vam se predstavim i ukažem na ono što je pred nama.
Izbori o oktobru su referendum između dvije vizije naše zemlje: jedne koja je temeljito opljačkana i duboko podijeljena i druge koja je zemlja jednakih ljudi i mogućnosti. Zemlje kakvu sada imamo i zemlje kakva Bosna i Hercegovina može biti. Nisam međutim, ovdje, da bih davao lažna obećanja: biće teško prije nego što bude bolje. Moraćemo jako mnogo raditi, jer je u proteklih dvadeset godina zapušteno sve: zapuštena su naša sela, zapuštena naša djeca, naše škole, zapuštena naša budućnost i to ćemo morati da otmemo iz kandži onih koji su se snašli.
Na izborima u oktobru će pobijediti Demokratska fronta - Željko Komšić. Pobijedit će ljudi koji vjeruju da je drugačija budućnost moguća. Zato što građani ove zemlje vjeruju da je drugačija budućnost moguća. Zato što je građanima ove zemlje dosta da ih oni koje su izabrali gledaju s visoka i s gađenjem.
Ja sam kandidat DF – Željko Komšić i kandidat za pravo na budućnost. Bez rata, bez mržnje, korupcije i neimaštine. Ja sam kandidat koji ujedinjuje i okuplja, što sam dokazao u protekle dvije godine. Za razliku od drugih kandidata imam punu i nepodijeljenu podršku svoje stranke, ali predstavljam i sve one kojima je Bosna i Hercegovina na prvom mjestu, bez obzira na to kojoj stranci pripadaju i koje su vjere i kako se zovu i očekujem njihov glas.
Dopustite mi da se na kraju osvrnem na proteklih nekoliko dana.
Od trenutka objave moje kandidature, postao sam meta napada, koji se razlikuju po tome odakle dolaze, ali ujedinjuju dojučerašnje zaklete neprijatelje i zajedničko im je to što su niski, prljavi i osporavaju moje pravo da budem kandidat, a neki od njih mi čak poriču i temeljnu ljudskost. Po jednima nisam dovoljno Bošnjak, po drugima sam odveć Bošnjak; po jednima zbunjujem narod – čuj, optužuju me da zbunjujem narod oni koji su ga za proteklih dvadeset godina potpuno raspametili! – po drugima nisam dorastao poslu za koji se nadmećem.
A šta je zapravo problem s mojom kandidaturom? Je l' problem što mi je rahmetli otac bravar, a majka domaćica? Što nisam odrastao u svili i kadifi i dobio sve na pladnju? Je l' problem što sam preživio: što me danas ne sastavljaju iz nekoliko različitih masovnih grobnica? Je l' problem što nisam pristao na mrvice sa njihovih stolova i što ne čekam milostinju?
To je problem: to što sam odbio da se povinujem kao i vi. Što sam kao i brojni drugi, gladovao i obrazovao se. Što, kakav god da sam, ličim na ovaj narod. I što je ovaj narod to osjetio i traži nekoga ko je iz naroda i ko će u ime naroda i da progovori. Ko se kao ni ovaj narod nije snašao pred navalom ove horde koja nam je kidnapovala zemlju i sada i rukama i nogama upire da je zadrži.
Eto, to je njihov problem sa mnom. I sa svima nama.

Da li je stranacki prevrtaner (SDA-SDP-DF) Emir Suljagic govorio i o tome kako je pisao ljigavi panegirik svom dragom vodji Zlatku lagumdziji?

http://www.sdp.ba/upload/documents/publ ... mdzija.pdf :thumbup:
pemanapemani
Posts: 5333
Joined: 09/09/2008 15:12

#724 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by pemanapemani »

glasrazuma1 wrote:
vatrogasac wrote:
glasrazuma1 wrote:Kad smo vec pustili da nas 20 godina kradu, neka nas i kradu i lazu i naredne 4...
Ovo mi nije nikako u suglasju sa tvojim nickom. Ako to tebi nije problem ima nas kojima to smeta još od samog početka. Često kažu da ovaj ili onaj političar nije uhvaćen u krađi pa je kao nekakava alternativa, a to što je godinama uzimao bezobrazno visoke plate, a ništa nije uradio konkretno, to mu se može progledati kroz prste. Ako nešto ne uradimo pametno do zime sljedeća godina će svima nama biti vrlo teška. Dosta je bilo eksperimentisanja sa novima i neprovjerenima posebno u ovim teškim momentima.
Pa ne kazem da bih voljela da nam se to desi, ali zato mi i moramo promijeniti nesto..kazes dosta eksperimentisanja, pa nismo mi nikad ni eksperimantisali, mi smo uvijek birali iste ljude,iste stranke , kradljivce i lopove. Ni ja ne bi voljela da nam sad pobijedi neko ko ce nas opet krasti, ali i ako se to desi , morat cemo se pomiriti s tim, ili pak dici bunu protiv svih. Ne znam sta nam je ciniti, ali znam da trebamo slušti sebe i svoje osjecaje,i razumno razmisljati, a ne da nas lopovi filuju, i mažu nam oči kojekakvim glupostima, da ce ovo ili ono uraditi, a 20 godina kradu i lazu..
:thumbup:

I sad nam to hoće predstaviti kao nešto jako i čvrsto, temelj države, a razvalili što se razvaliti dalo poslije agresivnih divljanja susjednih država.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#725 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by vatrogasac »

glasrazuma1 wrote:
vatrogasac wrote:
glasrazuma1 wrote:Kad smo vec pustili da nas 20 godina kradu, neka nas i kradu i lazu i naredne 4...
Ovo mi nije nikako u suglasju sa tvojim nickom. Ako to tebi nije problem ima nas kojima to smeta još od samog početka. Često kažu da ovaj ili onaj političar nije uhvaćen u krađi pa je kao nekakava alternativa, a to što je godinama uzimao bezobrazno visoke plate, a ništa nije uradio konkretno, to mu se može progledati kroz prste. Ako nešto ne uradimo pametno do zime sljedeća godina će svima nama biti vrlo teška. Dosta je bilo eksperimentisanja sa novima i neprovjerenima posebno u ovim teškim momentima.
Pa ne kazem da bih voljela da nam se to desi, ali zato mi i moramo promijeniti nesto..kazes dosta eksperimentisanja, pa nismo mi nikad ni eksperimantisali, mi smo uvijek birali iste ljude,iste stranke , kradljivce i lopove. Ni ja ne bi voljela da nam sad pobijedi neko ko ce nas opet krasti, ali i ako se to desi , morat cemo se pomiriti s tim, ili pak dici bunu protiv svih. Ne znam sta nam je ciniti, ali znam da trebamo slušti sebe i svoje osjecaje,i razumno razmisljati, a ne da nas lopovi filuju, i mažu nam oči kojekakvim glupostima, da ce ovo ili ono uraditi, a 20 godina kradu i lazu..
Slažem se s tobom samo mi ona jedna rečenica iskakala iz ostalog dijela teksta. Nije nam daleka 2015. i pamtit ćemo šta je ko rekao i sresti se ovdje i vidjeti ko je bio u pravu.
Uminahić je ranije upozorio da će Tuzlanski kanton doživjeti kolaps ako ne bude smanjenja plaća.

-Ne dođe li do smanjenja plaća budžetskim korisnicima realno je očekivati da u narednom periodu dođe do obustave isplate plaća. Da li će to biti oktobar, decembar, ili maj 2015. godine, pitanje je samo vremenskog roka. Zasigurno ako se ništa ne bude uradilo doći će do kolapsa, izjavio je premijer Umihanić u intrevjuu za Danas.info.

Prema njegovim riječima, plaće budžetskih korisnika i materijalni troškovi su oko 215 miliona KM, socijalna davanja su negdje oko 32 miliona KM, davanja za boračku populaciju oko 10 miliona KM, plus drugi rashodi, dok su ukupni poreski prihodi negdje oko 240 miliona KM. Ta računica, dodao je, pokazuje da nije moguće ovako dugo egzistirati. - See more at: http://www.bportal.ba/index.php?option= ... DaxEe.dpuf
A ovi gore se klebere ne kontajući šta ih čeka.
Post Reply