Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post Reply
Fljamurtari
Posts: 249
Joined: 03/04/2014 18:26

#151 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Fljamurtari »

pemanapemani wrote: Za razliku od drugih na ovoj temi, govorim iz vlastitog iskustva, odnosno, iskustva moje porodice ili obitelji, kako želiš.

Ta spodoba mi se uvijek gadila, a kako govorim danas, tako sam govorio i mislio i prije 15 godina.

Naime, moj pokojni otac je imao jasnu i nedvosmislenu ponudu od govana iz HDZ-a da sa obitelji odseli u Liku i tamo bude direktor jedne javne ustanove. Dobili bi ogroman stan ili kuću, po našoj želji. Prvo je mislio da je u pitanju neka zajebancija, a kada su počeli suptilni pritisci, poslao ih je u tri p.čke materine.

Tako da o "dobroti" navedenog govneta možeš pričati nekome drugom.

Ah da, sad ide prica "iz pouzdanih izvora" koju je naravno nemoguce provjeriti...

Ajde ti u filter da mi ne zagadjujes pogled...
BAK-eV
Posts: 1856
Joined: 17/10/2012 18:53

#152 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by BAK-eV »

Hafis wrote: Hrvati su najstariji i najžilaviji narod u BiH
Hmmmm .... nema sanse da prije stignu u Bosnu od drugih prilikom seobe naroda.

O starosjediocima da i ne govorimo.

!?

Mozete li kratku listu starosti naroda u Bosni postirati.

Hvala!
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#153 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Hafis »

pemanapemani wrote: Za razliku od drugih na ovoj temi, govorim iz vlastitog iskustva, odnosno, iskustva moje porodice ili obitelji, kako želiš.

Ta spodoba mi se uvijek gadila, a kako govorim danas, tako sam govorio i mislio i prije 15 godina.

Naime, moj pokojni otac je imao jasnu i nedvosmislenu ponudu od govana iz HDZ-a da sa obitelji odseli u Liku i tamo bude direktor jedne javne ustanove. Dobili bi ogroman stan ili kuću, po našoj želji. Prvo je mislio da je u pitanju neka zajebancija, a kada su počeli suptilni pritisci, poslao ih je u tri p.čke materine.

Tako da o "dobroti" navedenog govneta možeš pričati nekome drugom.
To su privatne stvari i nemaju nikakve veze s ovim što govorimo.
U Gvineji Bissao postoji stara izreka. jedna se otegla, druga se protegla
Netko je odbijao ponude, a netko drugi je prihvatao...svatko iz nekih svojih privatnih razloga.
I ne shvaćam poentu. Znači: ili ponuda nije bila financijski i egzistencijalno dobra, ili se radilo o animozitetu prema ponuđačima, koji ne bi postojao da se radilo o nekoj drugoj stranci.
pemanapemani
Posts: 5352
Joined: 09/09/2008 15:12

#154 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by pemanapemani »

Fljamurtari wrote:
pemanapemani wrote: Za razliku od drugih na ovoj temi, govorim iz vlastitog iskustva, odnosno, iskustva moje porodice ili obitelji, kako želiš.

Ta spodoba mi se uvijek gadila, a kako govorim danas, tako sam govorio i mislio i prije 15 godina.

Naime, moj pokojni otac je imao jasnu i nedvosmislenu ponudu od govana iz HDZ-a da sa obitelji odseli u Liku i tamo bude direktor jedne javne ustanove. Dobili bi ogroman stan ili kuću, po našoj želji. Prvo je mislio da je u pitanju neka zajebancija, a kada su počeli suptilni pritisci, poslao ih je u tri p.čke materine.

Tako da o "dobroti" navedenog govneta možeš pričati nekome drugom.

Ah da, sad ide prica "iz pouzdanih izvora" koju je naravno nemoguce provjeriti...

Ajde ti u filter da mi ne zagadjujes pogled...
Naravno, kada je nešto neugodno za okice i uši frustriranost počinje izbijati iz svake pore.

Kako bi to fino rekao trenutno najveći u Hrvata u BiH, Jugoslaven po opredjeljenju, Dragan Čović: "Hrvati koji su ostali u Sarajevu su ili glupi ili nemaju gdje"

Hajd zdravo.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#155 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by madner »

Hrvati najstariji :D

Stadler je sa nama. :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#156 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Hafis »

BAK-eV wrote:
Hafis wrote: Hrvati su najstariji i najžilaviji narod u BiH
Hmmmm .... nema sanse da prije stignu u Bosnu od drugih prilikom seobe naroda.

O starosjediocima da i ne govorimo.

!?

Mozete li kratku listu starosti naroda u Bosni postirati.

Hvala!
Ja sam zadužen za resor jezikoslovlje, dušebrižništvo i čudoređe.
A za ovaj upit moram kontaktirati fra Cvitka, je jer on nadležan za resor rodoslovlja i bogoslužja.

Šala :) stvarno nemam takata o tome raspravljati... 32 vani, upeklo :)
pemanapemani
Posts: 5352
Joined: 09/09/2008 15:12

#157 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by pemanapemani »

Hafis wrote:
pemanapemani wrote: Za razliku od drugih na ovoj temi, govorim iz vlastitog iskustva, odnosno, iskustva moje porodice ili obitelji, kako želiš.

Ta spodoba mi se uvijek gadila, a kako govorim danas, tako sam govorio i mislio i prije 15 godina.

Naime, moj pokojni otac je imao jasnu i nedvosmislenu ponudu od govana iz HDZ-a da sa obitelji odseli u Liku i tamo bude direktor jedne javne ustanove. Dobili bi ogroman stan ili kuću, po našoj želji. Prvo je mislio da je u pitanju neka zajebancija, a kada su počeli suptilni pritisci, poslao ih je u tri p.čke materine.

Tako da o "dobroti" navedenog govneta možeš pričati nekome drugom.
To su privatne stvari i nemaju nikakve veze s ovim što govorimo.
U Gvineji Bissao postoji stara izreka. jedna se otegla, druga se protegla
Netko je odbijao ponude, a netko drugi je prihvatao...svatko iz nekih svojih privatnih razloga.
I ne shvaćam poentu. Znači: ili ponuda nije bila financijski i egzistencijalno dobra, ili se radilo o animozitetu prema ponuđačima, koji ne bi postojao da se radilo o nekoj drugoj stranci.
Prvo je bila ponuda, financijski odlična.
Onda pritisci.
I na kraju, odjeb.

Sve je bilo kulturno do rečenice tadašnjeg eminentnog HDZ-ovca iz Sarajeva "Hrvati ovdje nemaju šta tražiti. Nećeš valjda ostati živjeti sa Balijama".

Također, ne sumnjam da je takva politika odgovarala i pojedinim krugovima u Sarajevu, ali samo pojedinim.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#158 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Hafis »

pemanapemani wrote: Prvo je bila ponuda, financijski odlična.
Onda pritisci.
I na kraju, odjeb.

Sve je bilo kulturno do rečenice tadašnjeg eminentnog HDZ-ovca iz Sarajeva "Hrvati ovdje nemaju šta tražiti. Nećeš valjda ostati živjeti sa Balijama".

Također, ne sumnjam da je takva politika odgovarala i pojedinim krugovima u Sarajevu, ali samo pojedinim.
Nadam se da je okolina vidjela i uvažila taj patriotski čin.
Samo, kada je u pitanju egzistencija, pogotovo kada je u pitanju obitelj i njihova budućnost, treba biti racionalan.
Tisuće ljudi je nekada godinama osiguravalo egzistenciju radeći po gradilištima Gadafijeve Libije i Sadamovog Iraka, i nitko nije potezao pitanje o karakterima te dvojice ljudi.
Tako da ti čitava priča nema smisla.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#159 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Hafis »

BOSSnjo kralj wrote:
Hafis wrote:
BAK-eV wrote: Hmmmm .... nema sanse da prije stignu u Bosnu od drugih prilikom seobe naroda.
O starosjediocima da i ne govorimo.
!?
Mozete li kratku listu starosti naroda u Bosni postirati.
Hvala!
Ja sam zadužen za resor jezikoslovlje, dušebrižništvo i čudoređe.
A za ovaj upit moram kontaktirati fra Cvitka, je jer on nadležan za resor rodoslovlja i bogoslužja.
Šala :) stvarno nemam takata o tome raspravljati... 32 vani, upeklo :)
idi baci se s mosta u Mostaru
E'o ga opet :-) The untouchable :lol:
Jesu li to med. sestre na pauzi pa se dokopao interneta :thumbup:
shadowblade
Posts: 333
Joined: 23/02/2014 21:13

#160 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by shadowblade »

pemanapemani wrote:
Fljamurtari wrote:
pemanapemani wrote:Franjo Tuđman je zajebao sve Carevine i Kraljevine .

Najžalosnije od svega jeste činjenica da nijedan okupator Bosne nije imao namjeru sistemski istrijebiti katolike, a krivousto govno je to napravilo svojim fašističkim izumom zvanim "humano preseljenje naroda".

Tuđman će u povijesti biti zabilježen kao najveći egzekutor katolika i Hrvata u BiH. Poslije njega je tu određen broj biskupa i svećenika iz hercegovačke biskupije i provincije, što je i najveći apsurd, nažalost.

Transkripti sa sastanaka Tuđmana i poslušnika, te spiskovi bosanskih katolika koji se trebaju iseliti, a koje su besramno pravili pojedini crkveni velikodostojnici, jasno dokazuju kakva je sudbina bila namijenjena "najžilavijem" narodu u BiH.

Čović samo nastavlja utabanim stazama šovinističke i polufašističke politike "najvećeg" hrvatskog sina, prvog predsjednika RH.

Imali ste priliku popljuvati Tudjmana kad je dolazio u Sarajevo. Niko nije ni beknuo...

Isto se odnosi i na "katolike". Svi laprdaju kad je gotovo i kad je covjek umro...


Gdje si bio kad je grmilo?
Za razliku od drugih na ovoj temi, govorim iz vlastitog iskustva, odnosno, iskustva moje porodice ili obitelji, kako želiš.

Ta spodoba mi se uvijek gadila, a kako govorim danas, tako sam govorio i mislio i prije 15 godina.

Naime, moj pokojni otac je imao jasnu i nedvosmislenu ponudu od govana iz HDZ-a da sa obitelji odseli u Liku i tamo bude direktor jedne javne ustanove. Dobili bi ogroman stan ili kuću, po našoj želji. Prvo je mislio da je u pitanju neka zajebancija, a kada su počeli suptilni pritisci, poslao ih je u tri p.čke materine.

Tako da o "dobroti" navedenog govneta možeš pričati nekome drugom.
Kad spominješ doktora Franju Tuđmana, ustani i pokloni se.
pemanapemani
Posts: 5352
Joined: 09/09/2008 15:12

#161 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by pemanapemani »

Hafis wrote:
pemanapemani wrote: Prvo je bila ponuda, financijski odlična.
Onda pritisci.
I na kraju, odjeb.

Sve je bilo kulturno do rečenice tadašnjeg eminentnog HDZ-ovca iz Sarajeva "Hrvati ovdje nemaju šta tražiti. Nećeš valjda ostati živjeti sa Balijama".

Također, ne sumnjam da je takva politika odgovarala i pojedinim krugovima u Sarajevu, ali samo pojedinim.
Nadam se da je okolina vidjela i uvažila taj patriotski čin.
Samo, kada je u pitanju egzistencija, pogotovo kada je u pitanju obitelj i njihova budućnost, treba biti racionalan.
Tisuće ljudi je nekada godinama osiguravalo egzistenciju radeći po gradilištima Gadafijeve Libije i Sadamovog Iraka, i nitko nije potezao pitanje o karakterima te dvojice ljudi.
Tako da ti čitava priča nema smisla.
Znaš ti dobro o čemu pišem. Ljudima koji su išli u Irak i Libiju, Sadam i Gadafi nisu nudili agencije i nalazili ljude koji bi kupili njihove kuće i imanja.

Navedeni čin nije uopće bio patriotski i nije ga imao ko šta prepoznavati.

Otac je bio "nagrađen" da kao diplomirani ekonomist nosa kante i miješa malter u periodu od 1996. do 1998. Onda je dobio solidan posao u struci, radio 7 mjeseci i umro. Pravo dobra nagrada, nema dalje.

Mislim, to što se dogodilo je sada zaista nebitno, a i prošlo je toliko godina.
Ovo sam napisao čisto da ličnim iskustvom potkrijepim činjenice koje svaka osoba može pronaći na googlu o politici Franje Tuđmana.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#162 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Hafis »

BOSSnjo kralj wrote:
shadowblade wrote:


Kad spominješ doktora Franju Tuđmana, ustani i pokloni se.
krivousti ima sreće što je crko na vrijeme inače bi bio u Hagu gdje bi bio osuđen za udruženi ranti zločin
Bossnjo prijatelju, pusti sad te nebitne stvari. vratimo se mi temi - demografija.
Čini mi se da smo stali na Gornjim Podguzovima kod Krive Belegije. Reci nam kakvo je stanje tamo s miletom...pretpostavljam množi se, kupuje se zemlja? Ima li kakvih planova za Donju Handaru...kakva je tamo situacija?
Fljamurtari
Posts: 249
Joined: 03/04/2014 18:26

#163 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Fljamurtari »

BOSSnjo kralj wrote:
shadowblade wrote:


Kad spominješ doktora Franju Tuđmana, ustani i pokloni se.
krivousti ima sreće što je crko na vrijeme inače bi bio u Hagu gdje bi bio osuđen za udruženi ranti zločin

Činjenica je da je HV pod vosdstvom Tuđmana povela akciju oslobođenja BiH. Franjo je posjetio Sarajevo nakon rata i niko mu nije ni zucnuo. Čak štoviše, neki su ga pozdravljali i mahali...

Kako to inače biva na vrdovitom Balkanu nakon rata se javljaju generali poslije bitke i pljuju...

Prićča o eventualnoj optužbi protiv Tuđmana su bespotrebne jer idu u sferu šta-bi-bilo-kad-bi-bilo. Mogu i ja reći da bi se vanzemaljci spustili na zemlju ali ih smeta televizijski program federalne TV...

A usotlaom i Gotovina je bio optužen pa je oslobođen za razliku od jednog drugog načelnika glavnog stožera koji je osuđen ali su mu svejedno odane državničke počasti....
Last edited by Fljamurtari on 03/07/2014 11:16, edited 1 time in total.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#164 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Hafis »

BOSSnjo kralj wrote:
Hafis wrote:
BOSSnjo kralj wrote:
krivousti ima sreće što je crko na vrijeme inače bi bio u Hagu gdje bi bio osuđen za udruženi ranti zločin
Bossnjo prijatelju, pusti sad te nebitne stvari. vratimo se mi temi - demografija.
Čini mi se da smo stali na Gornjim Podguzovima kod Krive Belegije. Reci nam kakvo je stanje tamo s miletom...pretpostavljam množi se, kupuje se zemlja? Ima li kakvih planova za Donju Handaru...kakva je tamo situacija?
pa rečeno ti je, svest će te se na rezervat Škutorland, trokutistan Široki-Grude-Posušje gdje ćemo dolazit kao turisti da gledamo rijetke primjerke preživjele vrste...škutora :lol: :lol:
To tata :thumbup:
A šta kažu doktori? Hoćeš li prizdraviti dotle?
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2801
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#165 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by ovo_malo_duse »

madner wrote:Hrvati najstariji :D

Stadler je sa nama. :D
Kamenjar Eldorado a mi se cucimo na rubu opcina da se kako usunjamo da bi isprosli koju markicu. Higijenski smijer najnapredniji sveucilisni smijer, 65 maruna po satu a ZH kanton 46 miliJuna u minusu. Jos cemo im demografiju pokvarit koliko smo navalili.
Lijepa lopata..
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#166 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Hafis »

ovo_malo_duse wrote:
madner wrote:Hrvati najstariji :D

Stadler je sa nama. :D
Kamenjar Eldorado a mi se cucimo na rubu opcina da se kako usunjamo da bi isprosli koju markicu. Higijenski smijer najnapredniji sveucilisni smijer, 65 maruna po satu a ZH kanton 46 miliJuna u minusu. Jos cemo im demografiju pokvarit koliko smo navalili.
Lijepa lopata..
Svejedno, nisam ti baš najbolji s tom zvaničnom statistikom, samo znam da se više dnevnica zaradi i odnese kući u Bosnu, nego iz rudnika Kakanj, pa ti gledaj.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#167 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Hafis »

BOSSnjo kralj wrote: da da tako ste bogati u jebenom Škutorlendu da niste sposobni napravit jednu kantonalnu televiziju poput TV TK na primjer, pa plačete o trećem kanalu
Eto vidiš da sam u pravu. Kad se i tom poslu pristupi, bit će i tu dnevnica za jeftine radne snage :)
Fljamurtari
Posts: 249
Joined: 03/04/2014 18:26

#168 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Fljamurtari »

BOSSnjo kralj wrote: aha...gluperdo obrazuj se malo
Ti mene nazivas - gluperdo?
da nije bilo Srebrenice i dozvole amera krivoustom ostali bi PERECA za vjek vjekova

Peter Galbraith “Oluju smo im dali zbog Srebrenice”

Da i? To sto su Ameri sprijecili pritisak i sankcije ne mijenja na cinjenici da je Tudjman bio na celu vojske koja je oslobodila Hrvatsku i BiH...
User avatar
BHCluster
Posts: 23374
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#169 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by BHCluster »

Hafis wrote:
BOSSnjo kralj wrote: da da tako ste bogati u jebenom Škutorlendu da niste sposobni napravit jednu kantonalnu televiziju poput TV TK na primjer, pa plačete o trećem kanalu
Eto vidiš da sam u pravu. Kad se i tom poslu pristupi, bit će i tu dnevnica za jeftine radne snage :)
Taman mozete zaposliti more ne zaposljivog kadra koje izbacuje Sveuciliste u Mostaru. Haj nek i vama krene.
Fljamurtari
Posts: 249
Joined: 03/04/2014 18:26

#170 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by Fljamurtari »

BOSSnjo kralj wrote: koga je oslobodila kretenu sjebani ??

Prijava + filter [pa-pa]
jiji
Posts: 292
Joined: 02/05/2013 15:10

#171 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by jiji »

koga je oslobodila kretenu sjebani ??
šta je oslobodila, jel znaš uopšte ratne linije?[/quote]
Dobro ti čovjek kaže ,da nije bilo akcije Oluja i sporazuma po kojem je HV udarila po Srpskim snagama...
BAK-eV
Posts: 1856
Joined: 17/10/2012 18:53

#172 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by BAK-eV »

Hafis wrote: Šala :) stvarno nemam takata o tome raspravljati... 32 vani, upeklo :)
Onda po starom pravilu, ako neko izbjegava odgovor na vlastite tvrdnje, to se smatra kao priznanje, da su mu tvrdnje pogresne.
racionalista
Posts: 1475
Joined: 20/07/2012 20:40

#173 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by racionalista »

Po pitanju međuljudskih odnosa u BiH najtragičnija i najnelogičnija je "netrpeljivost" između današnjih Hrvata i Bošnjaka. U biti to je isti narod stim da su jedni primili katoličanstvo nakon prijetnji Pape krstaškim pohodima, a drugi su primili Islam dolaskom Osmanlija. Sad bi jedni da budu veći katolici od Pape a drugi bi da obnavljaju Osmansko carstvo. Tragedija u više epizoda
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#174 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by ILVIIR »

BOSSnjo kralj wrote:
Hafis wrote: Ja sam zadužen za resor jezikoslovlje, dušebrižništvo i čudoređe.
A za ovaj upit moram kontaktirati fra Cvitka, je jer on nadležan za resor rodoslovlja i bogoslužja.

Šala :) stvarno nemam takata o tome raspravljati... 32 vani, upeklo :)

idi baci se s mosta u Mostaru

Image
ja ovu sliku ne vidim. nije fer da samo hafis i ti gledate. otkljucaj to :P

e jeste se i nasli :thumbup:
meskogn
Posts: 178
Joined: 19/09/2007 21:24
Location: gnojnica lukavac
Contact:

#175 Re: Preliminarni rezultati popisa stanovništva 2013

Post by meskogn »

Koliko imamo zaposlenih?
Koliko siromašnih?
Koliko nas je ukupno?
Koliko obrazovanih?
Kakva nam je budućnost?
Post Reply