Aprilski paket,propuštena šansa

Post Reply
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#126 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by General War »

vivaldi wrote:
cyprus wrote:Do te tačke su se stvari kretale povoljnim pravcem za državu i njene građane
nikad se ovdje stvari nisu kretale povoljnim pravcem, nego zemlja kad izadje iz rata ima vrlo niske kriterije po kojima se mjeri uspjeh. sto jedne prilike rece onaj vestendorp "napravljen je ogroamn napredak jer je na pocetku bilo nezamislivo da njih trojica sjede zajedno (misleci na clanove predsjendistva)". medjutim razlika izmedju forme i sustine je OGROMNA, a kod nas sustine nikada nije bilo. oci se zamazuju samo formom. 20 godina kasnije njih trojica i dalje samo sjede zajedno i nista vise od toga.
:thumbup:
...I ni jednom od te trojice nimalo ne smeta...
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#127 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by mirsek »

cyprus wrote:
arzuhal wrote:Ha vako, ha nako, Bošnjo je vazda najkrivlji, jal je previše digao glavu, jal se nije dobro naguzio ;-)
Hm, a ja sve mislio Dodik najkrivlji, jer ne pristaje na ponižavanje srpskog naroda, ne boji se reći da je Srbin, i neće pred nikim da se saginje :D

@Arzo, ova moja rečenica je na istom moralno-intelektualnom nivou kao i tvoja... A znam da možeš daleko bolje :)
Ponizavanje srpskog naroda je ravnopravnost svih na cijelom podrucju BIH i ponistavanje rezultata zlocina i genocida ?
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#128 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by cyprus »

palermo wrote:
cyprus wrote:
Znači, te 2006. godine si imao pristanak svih srpskih stranaka (osim radikala, ako se ne varam) na jačanje državnog nivoa vlasti... Sad se o tome može samo sanjati... Treba li išta više reći? Ma bravo, Hare, svaka čast... Al nek si ti njima vikno... Pokazao kako se kičma ne savija :oops:
Sasvim te ozbiljno pitam da ne pomisliš nešto drugo.....koji su bili argumenti Hareta da ne prihvati Aprilski paket.....mislim, nije bio to samo Hare, pa recimo i ovdje opjevani Nijaz Duraković je bio protiv......morali su imati neku argumentaciju protiv, ja se stvarno više ne sjećam...ono korz maglu bih mogao nagađati....
Iskren da budem, nikad mi nije bilo jasno zašto je rahmetli Nijaz opjevan... Prepostavljam da je to bilo u kontekstu šireg animoziteta prema Lagumdžiji, ali generalno mislim da je riječ o najprecjenjenijem domaćem političaru u forumskih krugovima... Taj čovjek na političkom polju nije napravio apsolutno ništa...

Nego da se vratim tvom pitanju... Glavni argument je bio - ostaje entitetsko glasanje... Na to je udarao u svakom javnom nastupu... Kad bi mu neko ipak sasvim očekivano oponirao sa: "pa dobro, entitetsko glasanje imaš i sada, Aprilcem bi bar bilo donekle reducirano", uslijedio bi ovakav odgovor: "jeste, ali paket ustavnih promjena porazumijeva da se državni parlament raspušta ukoliko ne bude moguće uspostaviti većinu" i to je tumačio kao realnu opasnost za raspad države :-D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45281
Joined: 29/12/2005 01:20

#129 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by jeza u ledja »

Ja ne mogu da vjerujem da i nakon ovoliko godina ljudi brane Silajdzicev potez. :-)
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#130 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by cyprus »

mirsek wrote:
cyprus wrote:
arzuhal wrote:Ha vako, ha nako, Bošnjo je vazda najkrivlji, jal je previše digao glavu, jal se nije dobro naguzio ;-)
Hm, a ja sve mislio Dodik najkrivlji, jer ne pristaje na ponižavanje srpskog naroda, ne boji se reći da je Srbin, i neće pred nikim da se saginje :D

@Arzo, ova moja rečenica je na istom moralno-intelektualnom nivou kao i tvoja... A znam da možeš daleko bolje :)
Ponizavanje srpskog naroda je ravnopravnost svih na cijelom podrucju BIH i ponistavanje rezultata zlocina i genocida ?
U istoj onoj mjeri u kojoj je rušenje Aprilskog paketa "Bošnjino dizanje glave"...
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#131 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by BHCluster »

Znaci tad je valjala SDA :oops: :lol:
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#132 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by palermo »

cyprus wrote:
Nego da se vratim tvom pitanju... Glavni argument je bio - ostaje entitetsko glasanje... Na to je udarao u svakom javnom nastupu... Kad bi mu neko ipak sasvim očekivano oponirao sa: "pa dobro, entitetsko glasanje imaš i sada, Aprilcem bi bar bilo donekle reducirano", uslijedio bi ovakav odgovor: "jeste, ali paket ustavnih promjena porazumijeva da se državni parlament raspušta ukoliko ne bude moguće uspostaviti većinu" i to je tumačio kao realnu opasnost za raspad države :-D
pa dobro, gledajući iz ove perspektive, moglo bi se reći da je Hare bio vizionar.......zamisli da je sad parlament raspušten.......
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#133 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by cyprus »

palermo wrote:
cyprus wrote:
Nego da se vratim tvom pitanju... Glavni argument je bio - ostaje entitetsko glasanje... Na to je udarao u svakom javnom nastupu... Kad bi mu neko ipak sasvim očekivano oponirao sa: "pa dobro, entitetsko glasanje imaš i sada, Aprilcem bi bar bilo donekle reducirano", uslijedio bi ovakav odgovor: "jeste, ali paket ustavnih promjena porazumijeva da se državni parlament raspušta ukoliko ne bude moguće uspostaviti većinu" i to je tumačio kao realnu opasnost za raspad države :-D
pa dobro, gledajući iz ove perspektive, moglo bi se reći da je Hare bio vizionar.......zamisli da je sad parlament raspušten.......
Nešto bi drugačije bilo? :D Imaš i dalje predsjedništvo, imaš izvršnu vlast u tehničkom mandatu, imaš sudsku vlast... Zbog čega bi raspuštanje parlamenta značilo raspad države? To je tako infantilno tumačenje politike, da ne mogu vjerovati da ga je toliko ljudi popušilo...

Btw, valjda je logično da bi se prvom prilikom usvojio zakon o raspisivanju vanrednih izbora... Ne moraju sve zakonske regulative stajati u ustavu...
Last edited by cyprus on 23/09/2019 23:29, edited 1 time in total.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#134 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by mirsek »

jeza u ledja wrote:Ja ne mogu da vjerujem da i nakon ovoliko godina ljudi brane Silajdzicev potez. :-)
Sta bi dobili zauzvrat, sarene laze i obecanja da ce se jacati BIH ? A Dodik malo prije toga obrise guzicu sa zahtjevom za jedinstvenom policijom.
Last edited by mirsek on 23/09/2019 23:29, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#135 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by palermo »

cyprus wrote:
Nešto bi drugačije bilo? :D
paaaa, bi.....ne bi imao institucije države....ni parlamenta , ni vladu, u krajnjoj liniji ni državu....

iskreno da ti kažem, ja se stvarno ne sjećam razloga, jedino čega se sjećam je da nisam bio načisto da li biti za aprilski paket ili ne biti......zato i pitam vas sigurne (sa obadvije strane) otkud tolika sigurnost u stavovima
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#136 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by palermo »

cyprus wrote:

Btw, valjda je logično da bi se prvom prilikom usvojio zakon o raspisivanju vanrednih izbora
... Ne moraju sve zakonske regulative stajati u ustavu...
:? pobogu, zašto bi bilo logično.....
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#137 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by cyprus »

palermo wrote:
cyprus wrote:
Nešto bi drugačije bilo? :D
paaaa, bi.....ne bi imao institucije države....ni parlamenta , ni vladu, u krajnjoj liniji ni državu....

iskreno da ti kažem, ja se stvarno ne sjećam razloga, jedino čega se sjećam je da nisam bio načisto da li biti za aprilski paket ili ne biti......zato i pitam vas sigurne (sa obadvije strane) otkud tolika sigurnost u stavovima
Pa raspuštanje određenog saziva parlamenta ne znači ukidanje ostalih institucija vlasti... I valjda je logično da bi se to pitanje riješilo usvajanjem adekvatnog zakona... Zakon o raspisivanju vanrednih izbora je puka formalnost, i besmisleno je smatrati da bi neko na tome gradio ideju o realizaciji separatističkih težnji... Nikad se nijedna država nije raspala, niti će se raspasti zato što je određeni saziv parlamenta raspušten... Somalija je godinama egzistirala praktično bez ikakvih institucija vlasti - pa je eno, još postoji... Još se nalazi u dijelu svijeta za koji svima puca ona stvar... A eto, strani faktor bi se povukao iz BiH i gledao njeno nestajanje i novi haos, nakon što su uložili ogromne napore da se stvari koliko-toliko stabiliziraju... Da, baš je to bila realna prijetnja :oops:

Nego, ja smatram da je to jednostavno bila pogrešna procjena... Vjerujem da je Haris mislio da će se moći izvući više, i da je zato uradio šta je uradio... Sa ove vremenske distance, siguran sam da je i sam skontao da se zajebo, al gdje će to priznat...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#138 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by Kikibombona »

mirsek wrote:
cyprus wrote:Evo ga jope (ne znam da li se već diskutuje o ovome na nekoj temi, pa odlučih vaskrsnut ovu :oops: )

https://www.klix.ba/vijesti/bih/aprilsk ... /190923032

Nego, gorim od želje da čujem objašnjenje ovih koji smatraju da je rušenje aprilskog paketa zapravo bila dobra ideja, odnosno da je isti išao na ruku separatistima, sad kada SNSD glat odbije ovaj prijedlog :)
Aprilski paket bi uveo rs kao trajnu, parlamentarno usvojenu kategoriju u bih, legalizirao njenu jedinstvenu postojanost a bez garancija i instrumenata da ce predstavnici iz rs raditi na jacanju instutucija BIH. Sto znaci da bi predstavnici rs mogli nastupati kao priznati autonomni, jedinstveni dio BIH, zamislite kako bi im tada bilo lako traziti mirno razdvajanje. Thx but no thx. Bravo Harise :bih:
A sada je RS nelegalna?

Sada predstavnici RS nastupaju kao nepriznati?

Je li ovo neka zajebancija ili sta?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45281
Joined: 29/12/2005 01:20

#139 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by jeza u ledja »

Ne sjecam se ni ja vise, ali samo znam da sam bio za paket. Smatram da je sve sto ie Silajdzic radio samo bilo prikupljanje jeftinig politickih poena. Aprilski paket njima nike valjao ne sto je bio pogresan, vec sto nije isao dovoljno daleko. Ako se dobro sjecam, isla je prica o lafo “legitimizaciji RS”. Uglavnom, umjesto da smo dobili “malo”, mi nismo dobili nista. Cak sta vise, izgubili smo malo kredibiliteta sto smo imali. Zadnjih 10+ godina je dokaz za to.
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#140 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by palermo »

cyprus wrote:
Pa raspuštanje određenog saziva parlamenta ne znači ukidanje ostalih institucija vlasti... I valjda je logično da bi se to pitanje riješilo usvajanjem adekvatnog zakona... Zakon o raspisivanju vanrednih izbora je puka formalnost, i besmisleno je smatrati da bi neko na tome gradio ideju o realizaciji separatističkih težnji... Nikad se nijedna država nije raspala, niti će se raspasti zato što je određeni saziv parlamenta raspušten... Somalija je godinama egzistirala praktično bez ikakvih institucija vlasti - pa je eno, još postoji... Još se nalazi u dijelu svijeta za koji svima puca ona stvar... A eto, strani faktor bi se povukao iz BiH i gledao njeno nestajanje i novi haos, nakon što su uložili ogromne napore da se stvari koliko-toliko stabiliziraju... Da, baš je to bila realna prijetnja :oops:

Nego, ja smatram da je to jednostavno bila pogrešna procjena... Vjerujem da je Haris mislio da će se moći izvući više, i da je zato uradio šta je uradio... Sa ove vremenske distance, siguran sam da je i sam skontao da se zajebo, al gdje će to priznat...
Pa sa ove vremenske distance, ja moram iskreno reći, da baš nisam ni siguran da se Hare zajebao......

Nije zar da ti misliš da bi potpisivanjem aprilskog paketa nestala mogućnost i da Vučić dođe na vlast, da jačaju retrograden snage u Hrvatskoj.....

al od svega mi je najviše nejasno zašto mislišda je zakon o raspisivanju vanrednih izbora puka formalnost.......daš speratistima u ruke alat i oni će haman odmah vratiti taj alat i reći, fala, ne treba nam.....

Može biti zaista, da bi sve drugačije bilo da se potpisao aprilski palet, ali ja zaista ne bih to tvrdio sa takvom sigurnošću kao što ti tvrdiš
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#141 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by Maraschino »

Sada iz ove vremenske distance kada se okrenem unazad do 2006.god. i znajuci uspon Dodika mi bi sada jos uvijek tabirili sta je ko mislio u AP jer bi ga Dodik prvi ignorisao i tumacio kako mu odgovara.
Vi bas kao djeca, AP potpisan od sutra med i mlijeko, svi odredili izaslanstva za komisije da se mijenja ustav...ne budite djeca.

Sve se poklopilo sto ne treba za BiH tog vremena i americki AP na brzinu, prodaja telekoma eresa, samostalnost i drcnost Dodika jer su tenkovi vec bili na vlaku negdje oko Zagreba. Svi vazni faktori su se povukli a mi mislimo zbog AP, nije nego zbog drugih vaznijih stvari...prepusteni smo sami sebi i evo nas i danas skoro na istom mjestu...zahvaljujuci Harisu. :D
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#142 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by mirsek »

Kikibombona wrote:
mirsek wrote:
cyprus wrote:Evo ga jope (ne znam da li se već diskutuje o ovome na nekoj temi, pa odlučih vaskrsnut ovu :oops: )

https://www.klix.ba/vijesti/bih/aprilsk ... /190923032

Nego, gorim od želje da čujem objašnjenje ovih koji smatraju da je rušenje aprilskog paketa zapravo bila dobra ideja, odnosno da je isti išao na ruku separatistima, sad kada SNSD glat odbije ovaj prijedlog :)
Aprilski paket bi uveo rs kao trajnu, parlamentarno usvojenu kategoriju u bih, legalizirao njenu jedinstvenu postojanost a bez garancija i instrumenata da ce predstavnici iz rs raditi na jacanju instutucija BIH. Sto znaci da bi predstavnici rs mogli nastupati kao priznati autonomni, jedinstveni dio BIH, zamislite kako bi im tada bilo lako traziti mirno razdvajanje. Thx but no thx. Bravo Harise :bih:
A sada je RS nelegalna?

Sada predstavnici RS nastupaju kao nepriznati?

Je li ovo neka zajebancija ili sta?
RS a mislim i dayton nisu verifikovani u parlamentu.
Sada predstavnici rs-a mogu nastupati kako hoce ali na papiru i zvanicno ne postoje mimo deytonske BIH, poslije aprilskog bi mogli da nastupaju kao priznati i autonomni politicki subjekt, tezeci svojoj nezavisnosti i odvajanju od blokirane i nefunkcionalne BIH.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45281
Joined: 29/12/2005 01:20

#143 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by jeza u ledja »

Stvari su krenule nagore nakon toga, to je sigurno. Da li bi se nesto promjenilo nabolje da je Paket potpisan, o tome se moze raspravljati, ali gore od ovoga sigurno ne bi bilo.

Paket bi jednostavno donio vise nadleznosti institucijama BiH, tj. ojacao drzavu, a oslabio entitete.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45281
Joined: 29/12/2005 01:20

#144 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by jeza u ledja »

Maraschino wrote:Sada iz ove vremenske distance kada se okrenem unazad do 2006.god. i znajuci uspon Dodika mi bi sada jos uvijek tabirili sta je ko mislio u AP jer bi ga Dodik prvi ignorisao i tumacio kako mu odgovara.
Vi bas kao djeca, AP potpisan od sutra med i mlijeko, svi odredili izaslanstva za komisije da se mijenja ustav...ne budite djeca.

Sve se poklopilo sto ne treba za BiH tog vremena i americki AP na brzinu, prodaja telekoma eresa, samostalnost i drcnost Dodika jer su tenkovi vec bili na vlaku negdje oko Zagreba. Svi vazni faktori su se povukli a mi mislimo zbog AP, nije nego zbog drugih vaznijih stvari...prepusteni smo sami sebi i evo nas i danas skoro na istom mjestu...zahvaljujuci Harisu. :D
Dodik je uveliko ojacao upravo zbog propasti AP.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#145 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by cyprus »

palermo wrote:
cyprus wrote:
Pa raspuštanje određenog saziva parlamenta ne znači ukidanje ostalih institucija vlasti... I valjda je logično da bi se to pitanje riješilo usvajanjem adekvatnog zakona... Zakon o raspisivanju vanrednih izbora je puka formalnost, i besmisleno je smatrati da bi neko na tome gradio ideju o realizaciji separatističkih težnji... Nikad se nijedna država nije raspala, niti će se raspasti zato što je određeni saziv parlamenta raspušten... Somalija je godinama egzistirala praktično bez ikakvih institucija vlasti - pa je eno, još postoji... Još se nalazi u dijelu svijeta za koji svima puca ona stvar... A eto, strani faktor bi se povukao iz BiH i gledao njeno nestajanje i novi haos, nakon što su uložili ogromne napore da se stvari koliko-toliko stabiliziraju... Da, baš je to bila realna prijetnja :oops:

Nego, ja smatram da je to jednostavno bila pogrešna procjena... Vjerujem da je Haris mislio da će se moći izvući više, i da je zato uradio šta je uradio... Sa ove vremenske distance, siguran sam da je i sam skontao da se zajebo, al gdje će to priznat...
Pa sa ove vremenske distance, ja moram iskreno reći, da baš nisam ni siguran da se Hare zajebao......

Nije zar da ti misliš da bi potpisivanjem aprilskog paketa nestala mogućnost i da Vučić dođe na vlast, da jačaju retrograden snage u Hrvatskoj.....

al od svega mi je najviše nejasno zašto mislišda je zakon o raspisivanju vanrednih izbora puka formalnost.......daš speratistima u ruke alat i oni će haman odmah vratiti taj alat i reći, fala, ne treba nam.....

Može biti zaista, da bi sve drugačije bilo da se potpisao aprilski palet, ali ja zaista ne bih to tvrdio sa takvom sigurnošću kao što ti tvrdiš
Ama kakav alat... Ja ti cijelo vrijeme objašnjavam da to nije nikakav alat... Raspuštanjem parlamenta separatisti ne mogu dobiti apsolutno ništa... Evo sad imamo parlament, al ko da nemamo - sjednice se ne održavaju... I kako ta činjenica da ga imamo "brani državu"? Njegova funkcija je da usvaja zakone, a ne da stoji na braniku domovine... Ovo govorim za najgori mogući (iako generalno nerealan) scenarij - da se parlament zaista raspusti, a zakon o vanrednim izborima ne bude usvojen... Jel ti zaista misliš da postoji promil šanse da bi iz toga mogla proizaći secesija određenog dijela teritorije?

Il hajd da se vratim na svoje originalno pitanje - ako Aprilski paket zaista ide na ruku separatistima - šta misliš zašto ga iz Republike Srpske sad niko neće podržati? :) Baš bih volio čuti objašnjenje... Doduše, ne nužno tvoje - ti svakako tvrdiš da nisi skroz načisto...

Naravno, mnogo toga ovdje je ŠBB-KBB... Nemoguće je pouzdano znati šta bi se dalje dešavalo... Ali je moguće pouzdano utvrditi da se politička situacija u Bosni i Hercegovini značajno pogoršala nakon rušenja Aprilskog paketa u odnosu na stanje prije njega...
Last edited by cyprus on 24/09/2019 00:01, edited 1 time in total.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#146 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by vivaldi »

jeza u ledja wrote:Ne sjecam se ni ja vise, ali samo znam da sam bio za paket. Smatram da je sve sto ie Silajdzic radio samo bilo prikupljanje jeftinig politickih poena. Aprilski paket njima nike valjao ne sto je bio pogresan, vec sto nije isao dovoljno daleko. Ako se dobro sjecam, isla je prica o lafo “legitimizaciji RS”. Uglavnom, umjesto da smo dobili “malo”, mi nismo dobili nista. Cak sta vise, izgubili smo malo kredibiliteta sto smo imali. Zadnjih 10+ godina je dokaz za to.
ma sva ta prica o aprilskom paketu, ko i milion drugih stvari, je cisto romantiziranje "e da je to bilo ili da to nije bilo, sve bi bilo drugacije". jasta bi.

ova zemlja na papiru ima fantasticne zakone i na papiru ima sve moguce institucije da to sve provede u djelo. svi smo mi na papiru ravnopravni, mito i kriminal su krivicna djela, imamo etnicke kvote propisane od najnizih do najvisih nivoa i jos svasta nesto, a u stvarnosti sa svime time mozes samo guzicu obrisati.

u realnosti funkcionisu sam one stvari oko kojih nadju zajedniki interes pa samim tim se sami potrude i da ih sprovedu. a kad se nesto zeli, lako se nadje i nacin.

sve ostalo je samo jalovo naricanje.

u ovakvoj je zemlji nemoguce napraviti sistem adekvatan sistem sankcija pa je samim tim moguce da sve i sto si sam potpisao nekada u jendom trenutku kazes, meni se to vise ne svidja, ko vas jebe, vise se toga ne pridrzavam i mozes ga samo za tuki povuci
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#147 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by Maraschino »

jeza u ledja wrote:
Dodik je uveliko ojacao upravo zbog propasti AP.
Dodik je ojacao zbog finansijske nezavisnosti a nikakvog APa.
Milijardu ipo maraka imao je na raspolaganju. Kud je bio unutra svakog posla kud je mogao svakom strancu da kaze ''odjebi'' jer ga ovaj ne moze ucijeniti finansijskom prdrskom za budzet.
Pare su cudo.
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#148 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by BHCluster »

Izgubili kredibilitet radi Silajdžićevi 7 zastupnika?
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#149 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by cyprus »

Maraschino wrote:
jeza u ledja wrote:
Dodik je uveliko ojacao upravo zbog propasti AP.
Dodik je ojacao zbog finansijske nezavisnosti a nikakvog APa.
Milijardu ipo maraka imao je na raspolaganju. Kud je bio unutra svakog posla kud je mogao svakom strancu da kaze ''odjebi'' jer ga ovaj ne moze ucijeniti finansijskom prdrskom za budzet.
Pare su cudo.
A kako je došao do kontrole tog budžeta? Uzimanje lopatom izbora 2006. godine (i svih kasnijih) mu je palo s neba... Rušenje Aprilskog paketa nije imalo ništa sa tim? :)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#150 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by Maraschino »

cyprus wrote:
Maraschino wrote:
jeza u ledja wrote:
Dodik je uveliko ojacao upravo zbog propasti AP.
Dodik je ojacao zbog finansijske nezavisnosti a nikakvog APa.
Milijardu ipo maraka imao je na raspolaganju. Kud je bio unutra svakog posla kud je mogao svakom strancu da kaze ''odjebi'' jer ga ovaj ne moze ucijeniti finansijskom prdrskom za budzet.
Pare su cudo.
A kako je došao do kontrole tog budžeta? Uzimanje lopatom izbora 2006. godine (i svih kasnijih) mu je palo s neba... Rušenje Aprilskog paketa nije imalo ništa sa tim? :)
Dodik je pragmatican i iz svake situacije izvlaci ''pobedu'', valjda smo to do sada naucili.
Slazem se da mu je tu pomogao Silajdzic ali je li treba cutati da bi on izgubio. mislim :-)
Post Reply