Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Paramilitar
Posts: 82
Joined: 01/03/2014 17:31

#51 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by Paramilitar »

karanana wrote:
Paramilitar wrote:
Hebrejski kolonizatori se naseljavaju pod podrskom vojske, sa dugim cijevima, tenkovima, helikopterima itd...
Bosnjacki povratnici se vracaju bez ikakve zastite osim one koju sami sebi osiguraju. Ubijeno je blizu 200 povratnika a da o ranjenim, pretucenim i isporovociranim ne pricamo. Covjeka kamenuju na sred ulice kao psa i pred TV kamerama a da niko ne odgovara za to. Sa cetnicima koji su u policiji, administraciji i komsiluku nekom drugom prilikom. Poredenje nije na mjestu. Nije covjek biljka pa da ga cupas svako par godina i sadis negdje drugo. Napustiti kakvu takvu sigurnost da bi se vratio u neizvjesnost. Ne ide to tako.

Ljudi bi zivjeli na svom kada bi imali osnovne uslove. A prvi je sloboda. To je trenutno okupiran teritorij i sve dok je tako necemo imati znacajnijeg povratka. U meduvremenu treba izvuci maksimum iz date situacije

Pogledaj
http://www.klix.ba/forum/podrska-prirod ... 21946.html
allahu dragi. cuj ubijeno blizu 200 povratnika.
ovaj ko da je u srni radio.

To je tvoj problem sto nisi upoznat sa historijom sopstvenog naroda. Historijom koja se desila prije par godina. Nije moje da ti objasnjavam gdje sta i kako se desilo.

No ne trebas se brinuti. Vecina su kao ti. Samo jedan osobni dozivljaj. Prije par godina sam dosao u Sarajevo. Na aerodromu uzmem taxi. Trebao sam ostati samo jednu vecer u Sarajevu i upitam taksistu poznaje li on neko prenociste da me tu i odveze. Trebalo mi je samo prenociste za jednu noc tako da me nije zanimala neka udobnost, lokacija ili nesto peto. Odvezao me do prenocista na Stupu. Poznavao je vlasnika. Prenocim i odem 7 dana iz Sarajeva. Ponovo se vratim u Sarajevo gdje na veceru izadem sa nekoliko prijatelja. U prici kazem gdje sam prenocio i odmah opste negodovanje...Jao pa gdje ces ba tamo...Stup? Selo jaaaaaaaaaaaaaaaarane (sa 300 a) Kaze jedan ima 10 godina nisam isao dalje od Stupa... 'Ta cu ba dole po selima


No da ne duljim. To ti je taj mentalitet. Zivio sam u tri drzave. Pricam nekoliko jezika i imam prijatelja svake rase , vjere i etnicke pripadnosti i samo ti nasi bogalji pricaju o nekakvim vukojebinama i prosipaju neku mahalskocigansku suplju. Dok ce francuzi za neka seoca reci da su "jolie village", "pittoresque", "typique" i maksimalno iskoristiti njihov potencijal nasi ce mahalcigani pricati o vukojebinama jaaaaarane (sa 300 a) ... Gdje to vodi mozes vidjeti na primjeru nove moderne ciganmahale pod imenom Tibra.

Eno vidim idioti su napravili temu "najjadnija mjesta" i neki "gigant" da bi ispao "faca" se pita 'ta ce hotel u Kalinoviku(podno Zelengore).
Tu je i jasno zasto je potencijal jedne Zelengore iskorsten samo od par preostalih seljaka koji cuvaju ovce. Zelengora, Maglic, Vucevo, Prenj, Bjelasnica i sve ostale bh.planine ne privuku turista koliko jedna planina u Francuskoj.

Mislis da sam se udaljio od teme? Naprotiv. Taj ciganmahalski mentalitet ce i dovesti do toga da svi zivite u modernim ciganmahalam a la Tibra. Komsijin proz 2m od tvog. Milina. Ko ce ba ziviti u "vukojebinama" ne?












90% ljudi nije otislo dalje od Hadzica.
Paramilitar
Posts: 82
Joined: 01/03/2014 17:31

#52 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by Paramilitar »

Hrmpallier wrote:" Hebrejski kolonizatori se naseljavaju pod podrskom vojske, sa dugim cijevima, tenkovima, helikopterima itd...
Bosnjacki povratnici se vracaju bez ikakve zastite osim one koju sami sebi osiguraju. Ubijeno je blizu 200 povratnika a da o ranjenim, pretucenim i isporovociranim ne pricamo. Covjeka kamenuju na sred ulice kao psa i pred TV kamerama a da niko ne odgovara za to. Sa cetnicima koji su u policiji, administraciji i komsiluku nekom drugom prilikom. Poredenje nije na mjestu. Nije covjek biljka pa da ga cupas svako par godina i sadis negdje drugo. Napustiti kakvu takvu sigurnost da bi se vratio u neizvjesnost. Ne ide to tako.

Ljudi bi zivjeli na svom kada bi imali osnovne uslove. A prvi je sloboda. To je trenutno okupiran teritorij i sve dok je tako necemo imati znacajnijeg povratka. U meduvremenu treba izvuci maksimum iz date situacije "

Nisi u pravu. Nikako. Još od hajmo reć' dvijehiljadite, nema skoro nikakvih problema sa sigurnošću. Znam, navešćeš primjere rah. Murata Badića, slučaj premlaćivanja u Zvorniku i još koji slučaj ( mina u Fazlagića Kuli je prije 2000. godine ), ali u odnosu na broj stanovnika, daleko više nasilja u okviru iste etnije, sad da li se radi o Federaciji ili RS, nebitno. Ja, lično živio, i s prekidima živimu u RS i u inostranstvu. Nisu mi jednom policajci progledali kroz prste zbog sitnog prekršaja (svjetla). Pristup wlasti je da policija radi svoj posao relativno korektno ( bila je prije toga međunarodna policijska kontrola ), ali su manjine, t.j. prvenstveno Bošnjaci onemogućeni u dobivanju i obavljanju posla. Državni posao se ne može dobiti, osim ranije, u akcijama "ofanziva šarma", kada je potrebno da opština sa sebe skine sankcije i sl. Za razliku od njih, zanatlije nemaju problema, odnosno možda i imaju, ali rade i zarađuju. Hoću reći, nije neizdrživo, čak daleko od toga. E, sad niko nikoga ne može natjerati da žiwi ovdje ili ondje ( mada bi trebalo da država NATJERA I OMOGUĆI život svom stanovništvu u bilo kojem kraju BiH ).

Ja kad odem u Federaciju, pa me kad kažem da sam iz RS, neko pita " Znaš li ....... " ? Ja, ne čekajući da izgovori ime, odgovorim protivpitanjem " Jel' on izbjeglica iz .... " ? Na odgovor " Jeste " uvijek kažem " Ne, ne znam, niti želim da znam ". Ja te ljude doživljavam izdajnicima. Potpuno razumijem kad neko ode u Ameriku ili Švedsku, ili Švajcarsku ili .... . Ali kad neko ode u kojekakve pripizdine tipa Vogošća, dolina Spreče i sl. ja ih doživljavam kao izdajnike. Moje pravo.

Evo, imamo primjer Ukrajine. Ku' ćeš bolji primjer. Srbija nije Rosija, već je slaba i izmoždena. Ali ako dođe do malo snage, a mi budemo i dalje imali ovakvu wlast, ne treba nikog čuditi da se na Trebeviću zavijori srpska zastava ( republike Srbije, a ne RS-a ). Dakle, ne ova kreatura, nego DRŽAVA, koja kakva je da je zna šta je VOJSKA, i koja bi za tu svoju vojsku dala krvi ispod vrata. O 300 tenkova ( naspram naših 60 ili 70 ), o MiG-ovima koji će se kupiti dok je zemlja na ivici gladi, o raketama koje razvija domaća industrija, &t.d. &.t.d

Sve je to jasno ali ljudi nece da zive pored cetnika. Ja prvi.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#53 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by cyprus »

Paramilitar wrote:Sve je to jasno ali ljudi nece da zive pored cetnika. Ja prvi.
Dakle, rješenje je protjerat četnike?
Hrmpallier
Posts: 593
Joined: 16/05/2013 22:26

#54 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by Hrmpallier »

paramilitar wrote: Sve je to jasno ali ljudi nece da zive pored cetnika. Ja prvi.
Svaki četnik će ti dati za pravo. Aplaudirati čak. Pušete u istu tikvu. "Dobre komšije" što bi rekao r.k. . Ili "Mi više zajedno ne možemo !!!", što je četnički bojni povik i PRVI od 6 strategijskih ciljeva proklamovanih na 16. sjednici Narodne Skupštine RS održane 92-05-12. A to su:

1 - Uspostaviti državne granice koje bi ODVOJILI SRPSKI NAROD OD DRUGA DVA NARODA.
2 - Uspostaviti koridor između Semberije i Bosanske Krajine.
3 - Uspostaviti koridor u Podrinju, što znači ukinuti stanje Drine kao granicu srpskih država.
4 - Uspostaviti granicu na Uni i Neretvi.
5 - Podijeliti Sarajevo u srpske i bošnjačke dijelove, te uspostaviti sposobne državne vlasti u oba djela.
6 - Osigurati pristup Jadranskom moru.

Ili su ti ipak bliži @x_lecter i @Ali Kemal sa:
"cime se ljudi sve zamaraju ... ja npr. svojutro dumam s kojom pičkom cu veceras da izadjem i koju cu da talacim, a ovaj duma kao focu vratiti
User avatar
karanana
Posts: 47253
Joined: 26/02/2004 00:00

#55 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by karanana »

Haj mi u bosni ti oslobodimo kalinovik i otjeramo cetnike 200 kilometara od njega a tvoje je samo da iz lulee ili malmoa ili gdje si vec sad, dodjes i zivis tamo. Moze?


Sent from my iPhone using Tapatalk
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#56 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by 155_mm »

cyprus wrote:
Paramilitar wrote:Sve je to jasno ali ljudi nece da zive pored cetnika. Ja prvi.
Dakle, rješenje je protjerat četnike?
a sta ti mislis? na koji nacin bi se trebalo odgovoriti na to da je devedesetih nije vazilo pravo vecine nego pravo jacine i krvolocstva. a posebna nagrada je bila bijela tehnika poklanih, zivio spaljenih i protjeranih.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#57 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by 155_mm »

karanana wrote:Haj mi u bosni ti oslobodimo kalinovik i otjeramo cetnike 200 kilometara od njega a tvoje je samo da iz lulee ili malmoa ili gdje si vec sad, dodjes i zivis tamo. Moze?


Sent from my iPhone using Tapatalk
kakvo je to preseravanje da neko mora da zivi na primjer u kalinoviku. pa je su li srbi u istocnoj bosni upijeli naseliti sva mjesta sa kojih su protjerali "krivce" za ustanak protiv dahija. nisu se zadovoljili sa popisanih 200 kilometra koje ti predlazes nego su veliki dio protijerali sa ovozemaljskog svijeta. i nikakav problem nije da oni to trenutno smatraju samo srpskom zemljom i slave genocid u Srebrenici na narodnim veseljima u bratuncu i grade crkve po privatnim dvoristima.

ili ti mozda tvrdis da se neko ko je otisao u beograd morao vratiti iz beograda u kalinovik da bi se u kalinoviku danas slobodno moglo velicati dijelo i lik draze mihajlovica. pogotovo onih 9000 poklanih i streljanih u focanskom srezu 1942.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#58 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by cyprus »

155_mm wrote:
cyprus wrote:
Paramilitar wrote:Sve je to jasno ali ljudi nece da zive pored cetnika. Ja prvi.
Dakle, rješenje je protjerat četnike?
a sta ti mislis? na koji nacin bi se trebalo odgovoriti na to da je devedesetih nije vazilo pravo vecine nego pravo jacine i krvolocstva. a posebna nagrada je bila bijela tehnika poklanih, zivio spaljenih i protjeranih.
Znači, ti si za etničko čišćenje? Pitam samo da znam, jer neljudi se treba kloniti i na forumu...
akobogda
Posts: 215
Joined: 25/06/2011 21:49

#59 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by akobogda »

cyprus wrote:
Znači, ti si za etničko čišćenje? Pitam samo da znam, jer neljudi se treba kloniti i na forumu...
ne vjerujem
Last edited by akobogda on 02/03/2014 14:56, edited 1 time in total.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#60 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by cyprus »

akobogda wrote:
cyprus wrote:
Znači, ti si za etničko čišćenje? Pitam samo da znam, jer neljudi se treba kloniti i na forumu...
Vjerujem, trebamo pokoljat Srba iz nase drzave
Kad odeš daleko od matice i jezik počinje mutirati... Ono bi da vraća istočnu Bosnu :oops:

Post naravno prijavljen...
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#61 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by daxon »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#62 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by propalismo »

@akobogda Sta cemo za Sabac jesi li sta konto?Otkud da si tako nepismen a otvaras teme na forumu i pozivas na krvoprolice?

Rat bio proso?Hoce narod malo da zivi zivot.Ti se zamomcio pa bi da ratujes malo?Pitaj mamu i tatu sta je rat :-x

Nije to film pobijes sve i ostanes ziv.Valja pod zemlju jarane.Zato ba ne pozivaj na rat i klanje.Idi u skolu opismeni se,hebi

nesto :izet:

Pises bolan da trebamo vratiti Sabac :-) Jesi li bio kada na casu geografije?Znas li ti gdje je Sabac?Imas li ti kakav Atlas ili

kartu.Pogledaj malo pa onda otvaraj teme na forumu i pozivaj narod na klanje....
akobogda
Posts: 215
Joined: 25/06/2011 21:49

#63 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by akobogda »

propalismo wrote:@akobogda Sta cemo za Sabac jesi li sta konto?Otkud da si tako nepismen a otvaras teme na forumu i pozivas na krvoprolice?

Rat bio proso?Hoce narod malo da zivi zivot.Ti se zamomcio pa bi da ratujes malo?Pitaj mamu i tatu sta je rat :-x

Nije to film pobijes sve i ostanes ziv.Valja pod zemlju jarane.Zato ba ne pozivaj na rat i klanje.Idi u skolu opismeni se,hebi

nesto :izet:

Pises bolan da trebamo vratiti Sabac :-) Jesi li bio kada na casu geografije?Znas li ti gdje je Sabac?Imas li ti kakav Atlas ili

kartu.Pogledaj malo pa onda otvaraj teme na forumu i pozivaj narod na klanje....
Mislio sam SAMAC
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#64 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by Ali Kemal »

akobogda wrote:
propalismo wrote:@akobogda Sta cemo za Sabac jesi li sta konto?Otkud da si tako nepismen a otvaras teme na forumu i pozivas na krvoprolice?

Rat bio proso?Hoce narod malo da zivi zivot.Ti se zamomcio pa bi da ratujes malo?Pitaj mamu i tatu sta je rat :-x

Nije to film pobijes sve i ostanes ziv.Valja pod zemlju jarane.Zato ba ne pozivaj na rat i klanje.Idi u skolu opismeni se,hebi

nesto :izet:

Pises bolan da trebamo vratiti Sabac :-) Jesi li bio kada na casu geografije?Znas li ti gdje je Sabac?Imas li ti kakav Atlas ili

kartu.Pogledaj malo pa onda otvaraj teme na forumu i pozivaj narod na klanje....
Mislio sam SAMAC
Ma qurac si ti ista mislio :lol:
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#65 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by Basvod »

5. brdska google translate divizija

O hebem te internete... :roll:
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#66 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by daxon »

Basvod wrote:5. brdska google translate divizija
akobogda wrote:Vjerujem, trebamo pokoljat Srba iz nase drzave
:lol: :lol: :lol:
Kad voljem voljem, kad ne voljem onda koljem :lol:
Mir dita i tebi @ inshAllah :-)
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#67 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by 155_mm »

cyprus wrote:
155_mm wrote:
cyprus wrote:Dakle, rješenje je protjerat četnike?
a sta ti mislis? na koji nacin bi se trebalo odgovoriti na to da je devedesetih nije vazilo pravo vecine nego pravo jacine i krvolocstva. a posebna nagrada je bila bijela tehnika poklanih, zivio spaljenih i protjeranih.
Znači, ti si za etničko čišćenje? Pitam samo da znam, jer neljudi se treba kloniti i na forumu...
mozes oznaciti taj dio moga posta na osnovu kojeg si zakljucio da sam ja za etnicko ciscenje. stvarno me zanima koji je to dio moga posta. hvala u naprijed.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#68 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by cyprus »

155_mm wrote:
cyprus wrote:
155_mm wrote:a sta ti mislis? na koji nacin bi se trebalo odgovoriti na to da je devedesetih nije vazilo pravo vecine nego pravo jacine i krvolocstva. a posebna nagrada je bila bijela tehnika poklanih, zivio spaljenih i protjeranih.
Znači, ti si za etničko čišćenje? Pitam samo da znam, jer neljudi se treba kloniti i na forumu...
mozes oznaciti taj dio moga posta na osnovu kojeg si zakljucio da sam ja za etnicko ciscenje. stvarno me zanima koji je to dio moga posta. hvala u naprijed.
Pa ostalo mi je nejasno, izvinjavam se ako pitanje nije na mjestu... Čitav post ti je bio u tom tonu, mada nedovoljno eksplicitno, zato sam i uputio pitanje...
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#69 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by 155_mm »

cyprus wrote: Pa ostalo mi je nejasno, izvinjavam se ako pitanje nije na mjestu... Čitav post ti je bio u tom tonu, mada nedovoljno eksplicitno, zato sam i uputio pitanje...
ma nemas se sta izvinjavati. cesto se desi da se pricini nesto sto je u stvari zelja. nekima se pricinjavaju belosvetske zavere NATO, CIA, vatikana, mudzahedina a eto tebi etnicka ciscenja.

nego ako moze da odgovoris na pitanje koji bi odgovor bio adekvatan.
LaBomba
Posts: 683
Joined: 28/03/2009 01:21

#70 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by LaBomba »

Hrmpallier wrote:
fatamorgana wrote:@akobogda, sve je u božjim rukama ....
Sjajan izgovor za neaktivnost, nerad, odsustvo inicijative i na kraju poraz. :twisted: Tipično arapsko-muslimansko fatalističko gledanje na žiwot. Sa takvim razmišljanjem, čowjeku ne treba neprijatelj. :twisted:

Ma kakvo muslimansko gledanje na zivot? U Islamu je drzava vazna, Kuranska kategorija sto bi rekao sandzacki muftija Zukorlic. Ovo sto imamo kod nas ja neznam kako bi nazvao, osim da je ljudima koji je bio izbvezumljen od rata radjeno na ispiranju mozga u svim zivotnim segmentima, pa je tako popstalo normalno da jedna zlocinacka tvorevina nastavi egzistirati na pola drzave kao nesto najprirodnije, i mnogi drugi apsurdi.
LaBomba
Posts: 683
Joined: 28/03/2009 01:21

#71 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by LaBomba »

Paramilitar wrote:
karanana wrote:
Paramilitar wrote:
Hebrejski kolonizatori se naseljavaju pod podrskom vojske, sa dugim cijevima, tenkovima, helikopterima itd...
Bosnjacki povratnici se vracaju bez ikakve zastite osim one koju sami sebi osiguraju. Ubijeno je blizu 200 povratnika a da o ranjenim, pretucenim i isporovociranim ne pricamo. Covjeka kamenuju na sred ulice kao psa i pred TV kamerama a da niko ne odgovara za to. Sa cetnicima koji su u policiji, administraciji i komsiluku nekom drugom prilikom. Poredenje nije na mjestu. Nije covjek biljka pa da ga cupas svako par godina i sadis negdje drugo. Napustiti kakvu takvu sigurnost da bi se vratio u neizvjesnost. Ne ide to tako.

Ljudi bi zivjeli na svom kada bi imali osnovne uslove. A prvi je sloboda. To je trenutno okupiran teritorij i sve dok je tako necemo imati znacajnijeg povratka. U meduvremenu treba izvuci maksimum iz date situacije

Pogledaj
http://www.klix.ba/forum/podrska-prirod ... 21946.html
allahu dragi. cuj ubijeno blizu 200 povratnika.
ovaj ko da je u srni radio.

To je tvoj problem sto nisi upoznat sa historijom sopstvenog naroda. Historijom koja se desila prije par godina. Nije moje da ti objasnjavam gdje sta i kako se desilo.

No ne trebas se brinuti. Vecina su kao ti. Samo jedan osobni dozivljaj. Prije par godina sam dosao u Sarajevo. Na aerodromu uzmem taxi. Trebao sam ostati samo jednu vecer u Sarajevu i upitam taksistu poznaje li on neko prenociste da me tu i odveze. Trebalo mi je samo prenociste za jednu noc tako da me nije zanimala neka udobnost, lokacija ili nesto peto. Odvezao me do prenocista na Stupu. Poznavao je vlasnika. Prenocim i odem 7 dana iz Sarajeva. Ponovo se vratim u Sarajevo gdje na veceru izadem sa nekoliko prijatelja. U prici kazem gdje sam prenocio i odmah opste negodovanje...Jao pa gdje ces ba tamo...Stup? Selo jaaaaaaaaaaaaaaaarane (sa 300 a) Kaze jedan ima 10 godina nisam isao dalje od Stupa... 'Ta cu ba dole po selima


No da ne duljim. To ti je taj mentalitet. Zivio sam u tri drzave. Pricam nekoliko jezika i imam prijatelja svake rase , vjere i etnicke pripadnosti i samo ti nasi bogalji pricaju o nekakvim vukojebinama i prosipaju neku mahalskocigansku suplju. Dok ce francuzi za neka seoca reci da su "jolie village", "pittoresque", "typique" i maksimalno iskoristiti njihov potencijal nasi ce mahalcigani pricati o vukojebinama jaaaaarane (sa 300 a) ... Gdje to vodi mozes vidjeti na primjeru nove moderne ciganmahale pod imenom Tibra.

Eno vidim idioti su napravili temu "najjadnija mjesta" i neki "gigant" da bi ispao "faca" se pita 'ta ce hotel u Kalinoviku(podno Zelengore).
Tu je i jasno zasto je potencijal jedne Zelengore iskorsten samo od par preostalih seljaka koji cuvaju ovce. Zelengora, Maglic, Vucevo, Prenj, Bjelasnica i sve ostale bh.planine ne privuku turista koliko jedna planina u Francuskoj.

Mislis da sam se udaljio od teme? Naprotiv. Taj ciganmahalski mentalitet ce i dovesti do toga da svi zivite u modernim ciganmahalam a la Tibra. Komsijin proz 2m od tvog. Milina. Ko ce ba ziviti u "vukojebinama" ne?












90% ljudi nije otislo dalje od Hadzica.


Upravo o ovome ja i pricam, a da ne govorim kakvih sam idiotskih izjava, i idiotskog "lifestyle" cuo i vidio po pitanju rata tj agresije od Saralija posto sam i ja jedno vrijeme bio na relaciji glavni grad-Europa . Sarajevu definitivno treba ukiniti status glavnog grada jer njih drzava ne zanima, vise su vezani sa Beogradom i mentalno a i saobracajem, nego sa narodom i gradovima sopstvene drzave. Sto se tice to "selo jarrrraaaaaaaane", licno sam slusao jednu gospodju u basti cevabdzinice koja Alipasina naselje naziva "ona dzungla", mozete misliti sta je njoj ostatak BiH. Zbog njih i njihovog idiotskog mentalieteta je drzava i naebala. Sjecate li se pocetka granatiranja i kad onaj jedan idiot daje izjavu, nakon sto su mu cerku pogodili snajperom da bi on samo htio da popije kafu s cetnikom i da ga pita zasto mu je pucao na cerku. Cetnik mu pucao u dijete a on bi da pije kafu sa tim cetnikom. Pa onda reportaza ratnog Sarajeva, granate, glad i inetrvjuisu neku stariju gospodju koja place u kamere i govori kako zeli da se vrtai Jugoslavija. Mislim sta reci, osim zastititi se takvih glupana na sve moguce nacine.
LaBomba
Posts: 683
Joined: 28/03/2009 01:21

#72 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by LaBomba »

fvhzz54uzz7 wrote::lol: :lol: :lol: samo jihad braćo muslimani jihad protiv katila i nevjernika allah je veliki :lol: :lol: :lol:


Haj smisli nesto originalnije, pa otvori temu na glista.org odakle si dogmizo.
Paramilitar
Posts: 82
Joined: 01/03/2014 17:31

#73 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by Paramilitar »

cyprus wrote:
Paramilitar wrote:Sve je to jasno ali ljudi nece da zive pored cetnika. Ja prvi.
Dakle, rješenje je protjerat četnike?
Jedino rjesenje.

Jucer, danas, sutra. Nema promjena kod njih. 2 srbina 2 case brlje i odmah se misli kako klati Turke.Jucer, danas, sutra. Nema promjena kod njih niti ce ih kad biti. Preko Drine pa nek tamo rade sto zele.

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#74 Re: Kako vratiti istocnu bosnu bosanskim narodu?

Post by Chmoljo »

LaBomba wrote:Kao sto rekoh, vi posrajlije ne razmisljajte o tome, niti cete vi odlucivati o tome. A doci ce dan kada vise necete biti glavni grad BiH, jer to ni sa cim niste zasluzili.
Isključen/a korisnik/ca iz razloga “kršenje pravila foruma”
» LaBomba


:) :sax:
akobogda wrote:
cyprus wrote:
Znači, ti si za etničko čišćenje? Pitam samo da znam, jer neljudi se treba kloniti i na forumu...
Vjerujem, trebamo pokoljat Srba iz nase drzave
Isključen/a korisnik/ca iz razloga “kršenje pravila foruma”
» akobogda
Locked