PROTESTI!!! - aktuelnosti

Post Reply

Šta su za vas najbitniji ciljevi protesta poput ovog u Tuzli?

Smanjenje troškova administracije na sve moguće načine a posebno kroz smanjenje plata političarima, te ukidanje svih povlastica (paušala, naknada, itd)
204
26%
Postavljanje stručnih i odgovornih, a ne podobnih kadrova na odgovorne funkcije (ukidanje stranačke raspodjele)
124
16%
Oduzimanje nelegalno stečene imovine i revizija privatizacije, te prodaja oduzete imovine radi namirivanja radničkih potraživanja
159
21%
Sudski progon i kažnjavanje odgovornih za privatizacijski kriminal, te procesuiranje i kažnjavanje svih slučajeva nepotizma i korupcije
89
11%
Efikasnije sudstvo u službi građana (a ne političara i tajkuna)
36
5%
Ukidanje kantona i jačanje države, uz puno uvažavanje etničkih prava
49
6%
Ravnomjerno a ne proporcionalno povećanje penzija i socijalnih davanja
19
2%
Ostavke onih prema kojima su protesti usmjereni (kantonalne vlade, ministri)
18
2%
Uvođenje prijevremenih izbora kao opcije za promjenu vlasti, te objedinjavanje općih i općinskih izbora
22
3%
Nasilne smjene vlasti s ciljem dokazivanja vlastodršcima da su oni u službi građana, a ne obrnuto
54
7%
 
Total votes: 774

User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#4926 Re: PROTESTI!!!

Post by Danguba »

miop wrote: Ja nisam znao , tek sam sad saznao.

Bujrum sutra pa da im stanemo u kraj
Image
Image

From: PRIBOJ[/quote]

povrac...

na sta spade Bosna...
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#4927 Re: PROTESTI!!!

Post by Dozer »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: I ako bi eventualno ostao ko trebaju se plate političara na kantonalnim i federalnom nivou uskladiti sa dvije do tri prosječne plate. Upravni odbori i komisij na volonterskoj osnovi uz simboličnu nadoknadu od 1KM. Ukinuti bijeli hljeb...itd. Samo po đepu udarati i 99% ovih što su bili na vlasti u zadnjih 17. godina će samo otići.
Tacno, mada cisto sumnjam da ce se oni ikada razici, pacak i da im se plate smanje i poizbijaju ostale beneficije. Svi su oni vec u tolikim talovima da bi jednostavno krenuli crpiti na druge nacine, a vejrovatno kroz utaje poreza i sl, i naravno - sami bi sebe i dalje pokrivali u svemu tome. Ne, ne...rastjerati, to je jedino rjesenje.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58736
Joined: 03/08/2010 19:04

#4928 Re: PROTESTI!!!

Post by kakavdanakneiskustvu »

kakavdanakneiskustvu wrote:
spinel_ wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
pišem,to se ne smije?[/b]

smije, ali svaki ti post o povrijedjenim i uvrijedjenim policajcima.. nema stvarno nikakve svrhe u tome... jer na ovoj temi onda zabusavas i plasis raju


to su činjenice,ne laž,ne vidim što bi to nekog plašilo
Ko o cemu,kurva o postenju....
Podsjetimo, navijača Želje Anera Kasapovića, srčanog bolesnika, policija je pretukla nakon utakmice u Zenici 2005. godine. MUP je propustio osigurati navijačima Želje da napuste grad bez sukoba s navijačima Čelika, pa je Manijake odlučio požuriti pendrecima. Anera, koji se pobunio, policajci su oborili na tlo, te krvnički izudarali iako ih je upozorio da ima srčanih problema. Preminuo je na povratku u Sarajevu sa samo 26 godina, a za njegovu smrt nitko nije odgovarao
Image[/quote]



na žalost,momak je podlegao,zbog korupcije i nerada u tužilaštvu niko nije odgovarao,to ne mijenja ništa na činjenici da su huligani u zenici došli sa namjerom da unište zgradu i napadaju policajce
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#4929 Re: PROTESTI!!!

Post by kamen spoticanja »

Fahro slabo ovo nesto...zali Boze prilike
Nikola Testa
Posts: 777
Joined: 04/09/2013 20:45

#4930 Re: PROTESTI!!!

Post by Nikola Testa »

Protesti su dobri samo zbog toga sto se vidjelo na licima politicara da im nije svejedno. Mene zanima sta demonstranti namjeravaju uraditi nakon sto padne vlada federacije i cemu nas to vodi, haosu do izbora u oktobru?
rekla-kazala
Posts: 1308
Joined: 19/10/2013 16:50

#4931 Re: PROTESTI!!!

Post by rekla-kazala »

nagib uzbrdica wrote:
rekla-kazala wrote: Dobro kažeš.
Nije mi jasno da ljudi ne shvataju da se bezakonjem ne rješava lošeg vladara.
Ako danas prihvatimo nasilne smjene sutra ćemo prihvatiti linč.
A sta je ovo sto traje haman pola zivotnog vijeka covjeka? Ima li tu imalo nasilja, bezakonja, familijarnog zakonja i slicno? Vi kao da ste s Marsa pali, pa sletili pravo u Svedsku ili Svicu, uredjenu zemlju gdej cvjetaju ruze....
Raja se i jesu digli iz ocaja da ih s noge na nogu izbace, a vi se pozivate na nekakav zakon u situaciji kad zakoni jednostavno NE FINKCIONISU ILI SE OCITO GAZE KAKO KOMEODGOVARA.
Dugo mi vec zivimo u bezakonju i mora se komplet masina resetovati.
Ako svučem gaće, naguzim se i pustim da me neko 20 godina guzi mi ne daje za pravo da ga ubijem kad shvatim da je to nemoralno ! ;-)
Last edited by rekla-kazala on 10/02/2014 21:26, edited 1 time in total.
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#4932 Re: PROTESTI!!!

Post by underwater »

kakavdanakneiskustvu wrote:
emmir1 wrote:„Ne dajem izjave ispolitiziranim, režimskim televizijama!“
ENVER KAZAZ ODBIO DA DA IZJAVU ZA RADONČIĆEVU TELEVIZIJU
Ma Kazaz viri iz Fahrine guzice, ovo se on zajebo...
Ne znam samo kome ovaj placenik jos moze palamudit
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#4933 Re: PROTESTI!!!

Post by ins »

emmir1 wrote:Kada čovjek sabere dva i dva jasno je što su glavni zahtjevi postali smjena vlade Federacije.

Umjesto da mijenjamo zakone , smanjujemo plate direktorima u državnim kompanijama , povećavamo penzije , prodajemo službena vozila , smanjujemo primanja političarima.

Danas se samo priča o smjeni vlade.

Svi kantoni su imali dobre zahtjeve a kod nas samo ono što je Fahri bitno
Da, nazalost :?

Mislim da je veca dobit od protesta natjerati i sadasnje ali i buduce funkcionere da se osjecaju najobicnijim smrtnicima koji obavljaju javnu sluzbu, bez privilegija, nego samo zamjeniti ime i prezime na vratima kancelarije, i samim tim dopustiti novom imenu da uziva u rahatluku

Ukidanje privilegija, odmah i sada. Samo plata, 1500-2500, ovisno o funkciji + karta za javni prevoz! Nikakve komisije, naknade, pausali, auto sa vozacem 24/7, nista!
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#4934 Re: PROTESTI!!!

Post by alica.k »

ins wrote:I za kraj, zaista bez namjere da uvrijedim nikoga, ali ja da sam danas bio tamo, i da je u moje ime usla pregovaracica iz Fahrine SBB, ja bi sada povracao po vlastitoj kuci od muke :cry:
ZNACI FUJ. Mene je danas na ovim protestima vecinski predstavljao SBB na sta apsolutno NISAM pristala izlaskom i svojom podrskom evo vec cetvrti dan. Haj sto se ne zna ni ko pije ni ko placa, haj sto se ne zna ni gdje da se protestuje--sve kontam, iskristalizirace se to, bitno da se desava.
Ali ovo!!! NIKO! nije upitao ove nazovi predstavnike ciji su iako se namecu ko da im je zivot/smrt hoce li bas oni "predstavljati" gradjane!
Jbni amateri! OVAKO SE GUBI PODRSKA.

To se spominju nestranacke vlade a onda mi potrckalo iz neke stranke vec koji put zaredom salju da me predstavlja (na tv-u placu za kamere, "neformalne grupe" koje daju izjave, i sad evo i ovo). NECU.

Fuj.
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#4935 Re: PROTESTI!!!

Post by starii »

neformalna grupa građana = SBB..pa sad je jasno sto fahro govori demonstrante ne smije niko da bije :D
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#4936 Re: PROTESTI!!!

Post by developer10 »

Ako ove demonstracije ne izrode neku novu političku snagu (da ne upotrijebim riječ stranku/partiju) u kojoj će biti mahom stručnjaci ekonomske i drugih struka, pa da njima damo glas (jer ja lično osim DF-a ne vidim više kome bih mogao dati glas), onda demonstracije nisu i neće uspjeti. Čak i da se ovima zabrani kandidovanje, oni će iz svojih stranaka poturiti svoje poslušnike i upravljati "na daljinski".

Ovo što rekoh za DF je samo zbog toga što su novi na sceni ali iskreno Željko K. mi se sviđa kao čovjek i patriota. Ako se proda kasnije, neka ga đavo nosi. Prema SBB-u sam prilično indiferentan s tendencijom blage naklonosti, s tim da mi ovo Radončićevo "ubiranje poena" ne sjeda, niti mi sjeda to što Avaz koristi kao stranačkog glasilo a ima obraza tvrditi kako stranka nema baš nikakvog uticaja na uređivačku politiku istog. Do izbora ima još pa ćemo vidjeti. Najradije bih dao glas nekoj građanskoj koaliciji mada znam da bi i tu vrlo brzo došlo do raskola pa bismo umjesto jedne jake imali 10 nejakih partijica (jer prilika stvara lopova - u ljudima bi brzo proradila pohlepa i želja za vlašću). Možda bi uspostavljanje nekog jakog i efikasnog mehanizam upravljanja strankom dao rezultata pa da se takvi koji se polakome odmah uklone iz stranke i javno osude.
encyko
Posts: 33
Joined: 23/12/2012 12:03

#4937 Re: PROTESTI!!!

Post by encyko »

Danguba wrote:
miop wrote: Ja nisam znao , tek sam sad saznao.

Bujrum sutra pa da im stanemo u kraj
Image
Image

From: PRIBOJ[/quote

povrac...

na sta spade Bosna...
Pribojčanka predstavlja građane BiH kod premijera, koja sramota u pm.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#4938 Re: PROTESTI!!!

Post by kamen spoticanja »

StupskaBitanga wrote:Treba tamo neki dobar govornik ko će se ograditi od politićkog uticaja
Pa eto poslali smo fahrinu djevojcicu da danas pregovara...jučer su pred policijom najglasniji bili fahrini bojovnici...sad se mozes ogradjivat nailovoj materi, kockice su se slozile...
Samo obrati paznju sta fahro forsira kroz avaz a i sta su zahtjevi tzv predstavnika demonstranata...traze ostavke i ne zele izbore...dakle anarhija
IDontCare
Posts: 75
Joined: 08/02/2014 03:18

#4939 Re: PROTESTI!!!

Post by IDontCare »

Veća je šansa da nađes nevinu prostitutku u bordelu, nego poštenog političara u vladi Bosne i Hrecegovine :bih:
matematicar_teski
Posts: 1199
Joined: 12/03/2012 18:59
Location: Jusuf Nurkic aka Sabonis

#4940 Re: PROTESTI!!!

Post by matematicar_teski »

ko se kladi, neka stavi pare na SDA da dobijaju slijedece izbore sa preko 35 posto
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4941 Re: PROTESTI!!!

Post by StupskaBitanga »

ins wrote:
emmir1 wrote:Kada čovjek sabere dva i dva jasno je što su glavni zahtjevi postali smjena vlade Federacije.

Umjesto da mijenjamo zakone , smanjujemo plate direktorima u državnim kompanijama , povećavamo penzije , prodajemo službena vozila , smanjujemo primanja političarima.

Danas se samo priča o smjeni vlade.

Svi kantoni su imali dobre zahtjeve a kod nas samo ono što je Fahri bitno
Da, nazalost :?

Mislim da je veca dobit od protesta natjerati i sadasnje ali i buduce funkcionere da se osjecaju najobicnijim smrtnicima koji obavljaju javnu sluzbu, bez privilegija, nego samo zamjeniti ime i prezime na vratima kancelarije, i samim tim dopustiti novom imenu da uziva u rahatluku

Ukidanje privilegija, odmah i sada. Samo plata, 1500-2500, ovisno o funkciji + karta za javni prevoz! Nikakve komisije, naknade, pausali, auto sa vozacem 24/7, nista!
:thumbup:
Last edited by StupskaBitanga on 10/02/2014 21:20, edited 1 time in total.
User avatar
Atlant
Posts: 108
Joined: 31/03/2009 15:50

#4942 Re: PROTESTI!!!

Post by Atlant »

Atlant wrote:http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... vne-mafije
hahahahahahahahahahaha
dajte nam postenog fahrA, izgleda svi lopovi, kriminalci i odgovorni a samo on ''posten''.

cuj nista vanredni izbori - samo ostavke kadrova, pa ko ce doci umjesto tih kadrova? strucni ljudi koje ovi ''neformalni'' iz SBB ili iz priboja proteziraju?
ljudi koje bi postavilo 300 ljudi bi kao imali legitimitet da vode zemlju?

vanredni izbori jedino logicno i demokratsko rjesenje.
ako moze neko ko podrzava zahtjeve demonstranata da mi odgovori na ova dva boldirana pitanja.
User avatar
Dirty_Eastwood
Posts: 120
Joined: 11/01/2011 21:22

#4943 Re: PROTESTI!!!

Post by Dirty_Eastwood »

Ljudi moji.. SBB ili ne, da li je uopste bitna ta stranka ako "sutra" na izborima niko ne glasa za njih... Treba se brinuti ako dobiju sve (bosnjacke) glasove :zoka:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#4944 Re: PROTESTI!!!

Post by O'zone »

Uspjevate postići da Vam dva ubačena sandžosa sjebu sve
User avatar
Michio Kaku
Posts: 327
Joined: 09/01/2014 02:05

#4945 Re: PROTESTI!!!

Post by Michio Kaku »

zanimljivo kako su forumaši koji inače uvijek sa podsmjehom pričaju u naivnim ljevičarima i njihovim "teorijama Zavjere" u siriji, u ex yu, u vezi CIA aktivnosti, i generalno u svijetu - potpuno u teoriji zavjere kod nas (organizovani huligani, neko namjerno naredio policiji, neko dopremio drogu, ciljani drzavni udar da se otcjepi RS, zavjera da se stvri treci, bla, bla, bla....


a u stvari svojim licemjernim fašističkim mozgom ne mogu da pojme da i kod nas može biti autentičnog socijalnog bunta.
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#4946 Re: PROTESTI!!!

Post by starii »

matematicar_teski wrote:ko se kladi, neka stavi pare na SDA da dobijaju slijedece izbore sa preko 35 posto
dobice oni svoj dio kolaca, imaju biracko tijelo :-D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#4947 Re: PROTESTI!!!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Atlant wrote:
Atlant wrote:http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... vne-mafije
hahahahahahahahahahaha
dajte nam postenog fahrA, izgleda svi lopovi, kriminalci i odgovorni a samo on ''posten''.

cuj nista vanredni izbori - samo ostavke kadrova, pa ko ce doci umjesto tih kadrova? strucni ljudi koje ovi ''neformalni'' iz SBB ili iz priboja proteziraju?
ljudi koje bi postavilo 300 ljudi bi kao imali legitimitet da vode zemlju?

vanredni izbori jedino logicno i demokratsko rjesenje.
ako moze neko ko podrzava zahtjeve demonstranata da mi odgovori na ova dva boldirana pitanja.
Prelazna vlada -->ukidanje privilegija-->vandredni izbori

Ovo treba da bude slogan.
User avatar
Janjicar
Posts: 5455
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#4948 Re: PROTESTI!!!

Post by Janjicar »

Ohhoooo sad kad se budzetlije raspjevaju :D vec su krenuli svi se javljati na temu i ako ih od pocetka nije bilo :D
Te SBB te ovo te ono te 12 kg te Bakir nema sta jest a nigdje socijalno ugrozenih i pravih ljudi da se spomenu.
Nema Brkana, nema Fedje al narod ce naci nekog drugog Fedju i Brkana... Imate plenum u Sarajevu odete i razgovarate u cemu je problem?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#4949 Re: PROTESTI!!!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Janjicar wrote:Ohhoooo sad kad se budzetlije raspjevaju :D vec su krenuli svi se javljati na temu i ako ih od pocetka nije bilo :D
Te SBB te ovo te ono te 12 kg te Bakir nema sta jest a nigdje socijalno ugrozenih i pravih ljudi da se spomenu.
Nema Brkana, nema Fedje al narod ce naci nekog drugog Fedju i Brkana... Imate plenum u Sarajevu odete i razgovarate u cemu je problem?
Kada je plenum?
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#4950 Re: PROTESTI!!!

Post by Dr. Kuca »

Nek je KS vlada pala, izaslo hiljadu ljudi i oni se usrali. Sarajevo ima 400.000 ljudi. Sta da je izaslo 20 hiljada?

Evo slucajevi x, huligani prvi napali policiju. Fuj.
Post Reply