Demonstracije u Tuzli "za bolje sutra"

Locked

Šta su za vas najbitniji ciljevi protesta poput ovog u Tuzli?

Smanjenje troškova administracije na sve moguće načine a posebno kroz smanjenje plata političarima, te ukidanje svih povlastica (paušala, naknada, itd)
115
21%
Postavljanje stručnih i odgovornih, a ne podobnih kadrova na odgovorne funkcije (ukidanje stranačke raspodjele)
77
14%
Oduzimanje nelegalno stečene imovine i revizija privatizacije, te prodaja oduzete imovine radi namirivanja radničkih potraživanja
100
18%
Sudski progon i kažnjavanje odgovornih za privatizacijski kriminal, te procesuiranje i kažnjavanje svih slučajeva nepotizma i korupcije
65
12%
Efikasnije sudstvo u službi građana (a ne političara i tajkuna)
28
5%
Ukidanje kantona i jačanje države, uz puno uvažavanje etničkih prava
60
11%
Ravnomjerno a ne proporcionalno povećanje penzija i socijalnih davanja
7
1%
Ostavke onih prema kojima su protesti usmjereni (kantonalne vlade, ministri)
19
3%
Uvođenje prijevremenih izbora kao opcije za promjenu vlasti, te objedinjavanje općih i općinskih izbora
20
4%
Nasilne smjene vlasti s ciljem dokazivanja vlastodršcima da su oni u službi građana, a ne obrnuto
58
11%
 
Total votes: 549

User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#6626 Re: Demonstracije u Tuzli "za bolje sutra"

Post by Paranoid »

emirolini wrote:Jedna od bitnih poruka iz ovih protesta!

Image
NAJJBITNIJA !

Poruka koja je dobila sve pohvale iz susjednih država, osim naravno naših pi‹ki iz špajza, a koji glume forumske analitičare.
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#6627 Re: Demonstracije u Tuzli "za bolje sutra"

Post by Max Bunker »

Inzko izjavio da ako se ovako nastavi da ce u utorak ici na neki sastanak, na kojem ce se razgovarati i o mogucoj intervenciji NATO/EU snaga u BiH i jos nesto pricao o znacaju BiH za austrijsku privredu (neko bolji sa svabskim, neka puno bolje i prevede :D )

http://tvthek.orf.at/program/ZIB-2/1211 ... en/7460631
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#6628 Re: Demonstracije u Tuzli "za bolje sutra"

Post by purgatorio »

U Bihaću gore nego jucer . most blokiran. Oko 3000 ljudi. Policija legitimirala grupu buzimljana. Očekuju se nemiri.

Sent from my C5303 using Tapatalk 2
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#6629 Re: Demonstracije u Tuzli "za bolje sutra"

Post by Oligarh »

Sve koji pitaju šta su ciljevi protesta, evo Index je uštedio vrijeme i previše dumanja i odlično to napisao:

http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx? ... &id=726424


Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#6630 Re: Demonstracije u Tuzli "za bolje sutra"

Post by red evil »

Narode prekini sa čišćenjem i napusti mjesto događaja :lol: :D
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#6631 Re: Demonstracije u Tuzli "za bolje sutra"

Post by Paranoid »

Mister Yes wrote:
Paranoid wrote: Bolan nebio ljudi su te toliko popljuvali juče na ovom forumu da bih na tvom mjestu ugasio i mail, klix, forum i na kraju ugasio PC za sva vremena.

Nesposobnost si pokazao u kartografiji, pa ekonomiji, pa si u predvidjanju gori od Hatidze..

Kako ti nije jasno da si odavno iscrpio svaku mogućnost politizacije na ovom i bilo kojem drugom forumu.
Ja sam star i onemoćao. Cilj mi je da bar ti naučiš na mojim greškama i ne praviš iste. Tada ću biti ponosan na tebe a mi roditelji svakako živimo za svoju djecu. :kiss:
Ja sam tebe procijenio od prvog dana, a raja je juče samo dala pečat na to.. Moje godine i moj staž i stečeno znanje je Mount Everest za tebe..
klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#6632 Re: Demonstracije u Tuzli "za bolje sutra"

Post by klif »

Intersantno je da se sve izjave, kako političara tako i predstavnika državnih institucija i religijskih zajednica, svode na jedno. Da, protesti su opravdani i njima se željelo ukazati na socijalne probleme, korupciju, nepotizam, pogrešno sprovedenu privatizaciju, besperkpetivnost mladih, visoku stopu nezaposlenosti, siromaštvo itd, ali je način na koji su protesti održani neprihvatljiv jer su bili vandalski i nespojivi sa demokratskim procedurama, te se apeluje na razum, umjerenost i dijalog.

Nakon dva desetljeća sistematskog prisvajanja svih zatečenih resursa, predanog rada na urušavanju svih moralnih i društvenih vrijednosti, sveopšte nebrige za bilo kakav opšti interes, konstantne manipulacije najnižim ljudskim porivima u svrhu ličnog bogaćenja, bosanska politička i religijska elita se poziva na dijalog i na poštovanje demokratskih procedura, ukazujići na neprihvatljivost primjene nasilja i uništavanja materijalnih dobara.

Skoro svakodnevno održavani protesti obespravljenih radnika, pokušaji socijalno zanemarenih i od bilo kojeg nivoa vlasti zaboravljnih grupa da ukažu na sopstvenu besperspektivnost nisu bili tumačeni i tretirani kao pokušaj otpočinjanja dijaloga u okviru institucija sistema. Na to niko od nadležnih političkih struktura nije obraćao pažnju. Juče je došlo do eskalacije nagomilanog i dugo zatomljavanog bijesa.

Pripadnici političke elite bi trenutno i bez odlaganja trebalo da se pozabave uzrocima tog bijesa i da još u toku dana pokušaju da ponude set konkretnih mjera u cilju smirivanja situacije. Treba podvući da nepopravljiva šteta još nije napravljena. Bude li ista nastupila biće jasno ko snosi odgovornost za nju.
gagy06
Posts: 799
Joined: 03/11/2010 19:35

#6633 Re: Demonstracije u Tuzli "za bolje sutra"

Post by gagy06 »

Evo sad ce da uhapse i Kljucanina jer ima misljenje:
Zilhad Ključanin, ugledni bh. književnik, prokomentirao je u izjavi za „Dnevni avaz“ proteste u Bosni i Hercegovini:

- Potpuno opravdavam narodni gnjev. Mislim da se drugačije nije moglo, jer sve drugo je već pokušano, i molbe i kritike. Opravdavam i paljenje i rušenje, i sam sam učestvovao jučer u demonstracijama u Zenici. Čitao sam dnevne novine i smeta mi izjava jednoga Incka koji poziva na demokratiju sa 40.000 KM plate, kako ga nije stid, neka traži demokratiju u Austriji - izjavio je Ključanin.
izvor:Avaz http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... nije-moglo
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#6634 Re: Demonstracije u Tuzli "za bolje sutra"

Post by Kemal Malovčić »

red evil wrote:Narode prekini sa čišćenjem i napusti mjesto događaja :lol: :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :thumbup:
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#6635 Re: Demonstracije u Tuzli "za bolje sutra"

Post by daxon »

matematicar_teski wrote:Image
e moja tuzlo , niste cetnicima dali 92-95 da pale, ali vam zapalise 2014.
:lol:
kontraudar političara... 12 kg droge, četnici...
Šta sam propustio i šta je slijedeće? :-)
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#6636 Re: Demonstracije u Tuzli "za bolje sutra"

Post by VjecitiStudent »

gagy06 wrote:Evo sad ce da uhapse i Kljucanina jer ima misljenje:
Zilhad Ključanin, ugledni bh. književnik, prokomentirao je u izjavi za „Dnevni avaz“ proteste u Bosni i Hercegovini:

- Potpuno opravdavam narodni gnjev. Mislim da se drugačije nije moglo, jer sve drugo je već pokušano, i molbe i kritike. Opravdavam i paljenje i rušenje, i sam sam učestvovao jučer u demonstracijama u Zenici. Čitao sam dnevne novine i smeta mi izjava jednoga Incka koji poziva na demokratiju sa 40.000 KM plate, kako ga nije stid, neka traži demokratiju u Austriji - izjavio je Ključanin.
izvor:Avaz http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... nije-moglo
Ovog fašistu više nam ne postavljaj, pamćenje nam nije toliko kratko.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#6637 Re: Demonstracije u Tuzli "za bolje sutra"

Post by StupskaBitanga »

oni čiste a primijer Kantona hladno psuje
Ova nam je strahota i potrebna
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6638 Re: Demonstracije u Tuzli "za bolje sutra"

Post by Chmoljo »

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6639 Re: Demonstracije u Tuzli "za bolje sutra"

Post by Chmoljo »

Isključen/a korisnik/ca iz razloga “kršenje pravila foruma”
» sabahudinrutenka, madesa

po mjesec

Isključen/a korisnik/ca iz razloga “trollanje”
» Zatamnjena stakla, Hedg

14 dana
Locked