Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

User avatar
dormeo
Posts: 186
Joined: 08/05/2011 10:42

#26 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by dormeo »

felichi wrote:akademska zajednica muslimana u bih je siromasnija nego poslije drugog sv.rata.
trebace jos pedeset godina da se kompenzira napustanje srba i dijela muslimana iz akademskih krugova i dolazak skorojevica koji su dobili svoje titule na stranackim sijelima.
zato i gledamo gore navedene karikature.
PA PROFESORI PRAVNOG FAKULTETA SU OPTUZENI ZA LANAC PROSTITUCIJE STUDENTICA!!!
STA JOS TREBA?
Upravo tako :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81670
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#27 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Truba »

madesa wrote:jednom prilikom ispred sam bio njega i cuo kako prica sa nekim covjekom i Lavic se hvali kako je bio negdje i da je stavio lancic mjesec i zvijezdu da svi cetnici vide
jednom se javio na mobitel za vrijeme ispita
pazite to je bila 2002 ili 2003 ne baš masovna pojava mobitela

i dok priča na mobitel

kaže evo me na ispitu
i onda smijeh
ispit je na meni :mrgreen:
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#28 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by MuaDib »

Dok se poštena inteligencija vuće po biroima za zapošljavanje, dotle korumpirana akademija, pardon kvaziakadamija drži narodu predavanja, u stilu ideoloških automata. Sretan nam put u ambis.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#29 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by cyprus »

Gledam neku večer onu emisiju ''Ja biram goste'', bili gosti on, Zukorlić i Kazaz... I meni se čini (nisam siguran da sam dobro čuo) da ovaj sebe nazva filozofom :mrgreen: :mrgreen: Ja oplako :mrgreen: Treba li opisivati kako je zvučao pored ove dvojice? :mrgreen: Zukorlić jeste prototip surog (što bi reko DN) kleronacionaliste, ali mu se bar elokvencija ne može spočitati... Međutim, ovaj je baš prototip drvosječe među nacionalistima :oops:
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#30 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Reisova »

MuaDib wrote:Dok se poštena inteligencija vuće po biroima za zapošljavanje, dotle korumpirana akademija, pardon kvaziakadamija drži narodu predavanja, u stilu ideoloških automata. Sretan nam put u ambis.
Ma prava katastrofa, kakvu smo vlast tražili i dobili isto tako smo prošli i sa intelektualcima... Za mene je pravi nacionalista i ne smatram ga intelektualcem... Šta zato što je doktor nauka pa i onaj METILJ Alispahić je isto doktor nauka ?!
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#31 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Reisova »

MuaDib wrote:Dok se poštena inteligencija vuće po biroima za zapošljavanje, dotle korumpirana akademija, pardon kvaziakadamija drži narodu predavanja, u stilu ideoloških automata. Sretan nam put u ambis.
Ma prava katastrofa, kakvu smo vlast tražili i dobili isto tako smo prošli i sa intelektualcima... Za mene je pravi nacionalista i ne smatram ga intelektualcem... Šta zato što je doktor nauka pa i onaj METILJ Alispahić je isto doktor nauka ?!
dci driver
Posts: 125
Joined: 24/02/2013 18:39

#32 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by dci driver »

cyprus wrote:Gledam neku večer onu emisiju ''Ja biram goste'', bili gosti on, Zukorlić i Kazaz... I meni se čini (nisam siguran da sam dobro čuo) da ovaj sebe nazva filozofom :mrgreen: :mrgreen: Ja oplako :mrgreen: Treba li opisivati kako je zvučao pored ove dvojice? :mrgreen: Zukorlić jeste prototip surog (što bi reko DN) kleronacionaliste, ali mu se bar elokvencija ne može spočitati... Međutim, ovaj je baš prototip drvosječe među nacionalistima :oops:
Upravo tokom te emisije sam i postavio temu, nisam se mogao suzdržati da vidim ima li iko da misli slično meni... Vidim ima nas, valjda ima i nade :-D
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#33 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Styling »

Ja sam prof. Lavica gledala samo jednom u javnom nastupu i to u emisiji Reflex na OBN-u i moram priznati da me je odusevio kako nije nasjedao na provokacije onog nacionaliste Gatala. Dapace, vrlo pismen mu je uzvracao.
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#34 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by calculator »

dci driver wrote:Počesto vidim dotičnog u TV emisijama i zaista nikada nisam dokučio zašto ga zovu... Više liči na nekog drvosječu svojim stilom i, s oproštenjem, pameću.

Zanimalo bi me šta vi mislite o njemu, a naročito njegovi studenti.

SELJAČINA
ratamahatta
Posts: 374
Joined: 15/07/2010 16:42
Location: Tu i tamo, mada vise tu nego tamo......

#35 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by ratamahatta »

Nemam pojma ko je doticni, al ono sto znam je da ako zatvorim oci dok on prica, kao da cujem Djuru iz TLN-a :)
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#36 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by JoseMujica »

Senadin Lavić je vrhunski Bošnjačko-muslimanski intelektualac

Image
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#37 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by madner »

Moze biti samo ateista.

Vise Bosnjacki nego intelktualac. :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#38 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by JoseMujica »

biće Seno za fotelju i lovu šta hoš :D

ovo su Arnautović dženerejšen kadrovi dovedeni preko familijarno-stranačkih šema....svi do jednog ALL-IN-ONE transformersi spremni na sve i svašta samo da kapa u padže
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#39 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by MuaDib »

JoseMujica wrote:Senadin Lavić je vrhunski Bošnjačko-muslimanski intelektualac

Image
Šućur Allahu, što je pametan... by nana iz mahale :mrgreen:
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#40 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Erzsebet »

Lavić je inteligentan frajer, ali nažalost velika seljačina. Mogao je postati vrhunski intelektualac da se izdigao iznad FPN-a, ali je odlučio plivati u blatu i zato je takav kakav jeste. Kasnije je potpuno potonuo.

2003. mi je držao Metodologiju, i sjećam se da je kasnije postao upravo onakav primitivac kao oni protiv kojih je pričao. Doduše, i Besim je pričao o užasnom kriteriju na fakultetu, pa onda svu raju pusti na ispitima.
Salonski Kriticar
Posts: 227
Joined: 01/07/2010 16:49

#41 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Salonski Kriticar »

Senadin Lavic - sovinist, domaci-obicni.

Na predavanjima iz Metodologije nije bilo rijeci o metodologiji. Uglavnom je pricao o Srbima i Hrvatima. Metodologije se nije doticao.
dci driver
Posts: 125
Joined: 24/02/2013 18:39

#42 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by dci driver »

Večeras je opet "zablistao" i opet nametnuo pitanje: Zašto je pozvan? :-D
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#43 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Klavikula »

cesce na TV-u nego na fakultetu :D :D
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#44 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by stari grad Visegrad »

dci driver wrote:Počesto vidim dotičnog u TV emisijama i zaista nikada nisam dokučio zašto ga zovu... Više liči na nekog drvosječu svojim stilom i, s oproštenjem, pameću.

Zanimalo bi me šta vi mislite o njemu, a naročito njegovi studenti.
Jesi pakostan. Vidim da je profesor Senadin Lavić pogodo sridu, zato si otvorio temu.
Tema je bla, bla, bla. Nisi mu ni do noznog zgloba.
dci driver
Posts: 125
Joined: 24/02/2013 18:39

#45 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by dci driver »

stari grad Visegrad wrote:Jesi pakostan. Vidim da je profesor Senadin Lavić pogodo sridu, zato si otvorio temu.
Tema je bla, bla, bla. Nisi mu ni do noznog zgloba.
Pročešljaj malo postove koje nisam ja pisao. Inače, čovjek se komotno može preimenovati u Dorat :D
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#46 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Styling »

dci driver wrote:
stari grad Visegrad wrote:Jesi pakostan. Vidim da je profesor Senadin Lavić pogodo sridu, zato si otvorio temu.
Tema je bla, bla, bla. Nisi mu ni do noznog zgloba.
Pročešljaj malo postove koje nisam ja pisao. Inače, čovjek se komotno može preimenovati u Dorat :D
Obzirom da tako "s visine" pljujes covjeka koji je intelektualac i, kakve god manire imao, profesor na fakultetu, voljela bih da mi kazes ko si ti? Gdje se ti uklapas u nasu intelektualnu elitu? Da li obnasas kakvu funkciju i sta je to sto te cini drugacijim i superiornijim u odnosu na Lavica pa da sudis o njemu kao covjeku i intelektualcu?
Ili je to onaj tipicni bosanski manir " 'ta ce on, sjecam ga se kad je bio fukara?", sto na pravi nacin pokazuje sve komplekse i frustracije koje ogroman broj nasih ljudi nosi u sebi jer nisu uspjeli od sebe nista da naprave pa su ljubomorni na tudji uspjeh.
dci driver
Posts: 125
Joined: 24/02/2013 18:39

#47 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by dci driver »

Styling wrote:
dci driver wrote:
stari grad Visegrad wrote:Jesi pakostan. Vidim da je profesor Senadin Lavić pogodo sridu, zato si otvorio temu.
Tema je bla, bla, bla. Nisi mu ni do noznog zgloba.
Pročešljaj malo postove koje nisam ja pisao. Inače, čovjek se komotno može preimenovati u Dorat :D
Obzirom da tako "s visine" pljujes covjeka koji je intelektualac i, kakve god manire imao, profesor na fakultetu, voljela bih da mi kazes ko si ti? Gdje se ti uklapas u nasu intelektualnu elitu? Da li obnasas kakvu funkciju i sta je to sto te cini drugacijim i superiornijim u odnosu na Lavica pa da sudis o njemu kao covjeku i intelektualcu?
Ili je to onaj tipicni bosanski manir " 'ta ce on, sjecam ga se kad je bio fukara?", sto na pravi nacin pokazuje sve komplekse i frustracije koje ogroman broj nasih ljudi nosi u sebi jer nisu uspjeli od sebe nista da naprave pa su ljubomorni na tudji uspjeh.
-Forumi nisu mjesto za otkrivanje privatnih podataka, ali Lavić po svom formalnom akademskom obrazovanju nije daleko otišao od mene.
-Pljuvanje: čini mi se da nisam jedini, a tek onda treba postaviti pitanje da li je pljuvanje kazati istinu. Kao kada biste kazali da u prosjeku živimo sjajno, a onaj ko se ne složi sa time bude optužem za, kako kažete, pljuvanje. Uostalom, mnogi na forumu ga lično poznaju i imaju iskustva iz prve ruke.
-Teme na kojima sam ga slušao su mi uvijek, u stručnom smislu, itekako bliske, a dotični svojim neznanjem o istim i potpunim odsustvom manira naprosto sam sebe dezavuiše.
-Nisam ja tip "šta on zna, sjedio sa mnom u osnovnoj" - čovjek uči i napreduje čitav život, ali ovdje je, izgleda, riječ o jalovom slučaju.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#48 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Styling »

dci driver wrote:[quote="Styling"
Obzirom da tako "s visine" pljujes covjeka koji je intelektualac i, kakve god manire imao, profesor na fakultetu, voljela bih da mi kazes ko si ti? Gdje se ti uklapas u nasu intelektualnu elitu? Da li obnasas kakvu funkciju i sta je to sto te cini drugacijim i superiornijim u odnosu na Lavica pa da sudis o njemu kao covjeku i intelektualcu?
Ili je to onaj tipicni bosanski manir " 'ta ce on, sjecam ga se kad je bio fukara?", sto na pravi nacin pokazuje sve komplekse i frustracije koje ogroman broj nasih ljudi nosi u sebi jer nisu uspjeli od sebe nista da naprave pa su ljubomorni na tudji uspjeh.
-Forumi nisu mjesto za otkrivanje privatnih podataka, ali Lavić po svom formalnom akademskom obrazovanju nije daleko otišao od mene.
-Pljuvanje: čini mi se da nisam jedini, a tek onda treba postaviti pitanje da li je pljuvanje kazati istinu. Kao kada biste kazali da u prosjeku živimo sjajno, a onaj ko se ne složi sa time bude optužem za, kako kažete, pljuvanje. Uostalom, mnogi na forumu ga lično poznaju i imaju iskustva iz prve ruke.
-Teme na kojima sam ga slušao su mi uvijek, u stručnom smislu, itekako bliske, a dotični svojim neznanjem o istim i potpunim odsustvom manira naprosto sam sebe dezavuiše.
-Nisam ja tip "šta on zna, sjedio sa mnom u osnovnoj" - čovjek uči i napreduje čitav život, ali ovdje je, izgleda, riječ o jalovom slučaju.[/quote]

Pa, ako si intelektualac kao sto kazes, onda znas da je krajnje nekulturno a pogotovo ne akademski nekoga javno nazvati Doratom. To se kosi sa kucnim vaspitanjem, koje bi svako od nas trebao imati.
Po ovome sto si napisao, zakljucujem da ti se covjek zbog necega zamjerio pa si osjetio potrebu da javno opletes po njemu.
dci driver
Posts: 125
Joined: 24/02/2013 18:39

#49 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by dci driver »

Styling wrote:Pa, ako si intelektualac kao sto kazes, onda znas da je krajnje nekulturno a pogotovo ne akademski nekoga javno nazvati Doratom. To se kosi sa kucnim vaspitanjem, koje bi svako od nas trebao imati.
Po ovome sto si napisao, zakljucujem da ti se covjek zbog necega zamjerio pa si osjetio potrebu da javno opletes po njemu.
Apsolutno nisam rekao da sam intelektualac, jer to je veliki domet koji se ne postiže samim sticanje nekog višeg akademskog stepena. Ja samo mogu da se nadam da ću to postati. Znam da mi Vi ne dajte neke velike šanse :roll:

Građanin Lavić je primjer olakog korišćenja termina intelektualac, a nastup mu je zaista onakav kako sam ga ja, moram priznati dobro ste opazili, grubo okarakterisao. Moj utisak nije na osnovu jednog ili dva gledanja sadržaja u kojima je L. učestvovao, jer bio bih neozbiljan da tek tako dajem ocjene. Kada god bi ga je "ulovio" na TV-u pričao bi o temama o kojima ništa ne zna, pa čak izložen podsmijehu od drugih gostiju koji se ne ustežu i da mu sarkastično nešto prebace.
Predavati na nekom fakultetu danas prečesto, na žalost, ne znači da ste intelektualac.
NikadStakor
Posts: 22
Joined: 01/02/2014 12:01

#50 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by NikadStakor »

Boli ga racku. Uvalio se, a s druge strane moze sigurno da zivi s tim sto je priglup. A i sto od sebe pravi budalu takodjer. Tako da.... pusi rajo
Post Reply