Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

dci driver
Posts: 125
Joined: 24/02/2013 18:39

#1 Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by dci driver »

Počesto vidim dotičnog u TV emisijama i zaista nikada nisam dokučio zašto ga zovu... Više liči na nekog drvosječu svojim stilom i, s oproštenjem, pameću.

Zanimalo bi me šta vi mislite o njemu, a naročito njegovi studenti.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#2 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Vitezanin »

Nemam nikakav respekt prema bilo kojem profesoru koji "prodaje znanje" studentima na način koji je on radio. Prof. Lavić predaje Metodologiju, a na predavanjima isključivo koristi (ovim redom) ove riječi: četnici, popovi, hodže, ustaše, balije, crkve, džamije, sela, seljaci, seljačine, gubitnici, Srbi, Bošnjaci, Hrvati... U svakom slučaju, gospodin Lavić je tipični primjer balkanskog muškarca koji usput nosi odijelo i kravatu. Još nisam sreo niti jednog kolegu koji je cijenio ovakav pristup rada niti da je uživao na njegovim predavanjima.

Pritom je prof. izuzetno neprijatan prema studentima i svojim nastupom ni na koji način ne ohrabruje studente da idu prema daljnim istraživanjima koja su vezana za predmet koji on, navodno, predaje.

Drago mi je što s tim profesorom neću imati više ništa u životu. :D :D
User avatar
Truba
Posts: 81731
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Truba »

jes baš je takav kad sam imao metodologiju 2002 i 2003
dakle ne mijenja se?

čuo sam da ženu psuje na njemačkom da ne razumije :D
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Vitezanin »

Black swan wrote:jes baš je takav kad sam imao metodologiju 2002 i 2003
dakle ne mijenja se?

čuo sam da ženu psuje na njemačkom da ne razumije :D
Očito se ne mijenja, a najžalosnije od svega je što je predmet koji on predaje izuzetno bitan i zahtjevan, ali profesor uopće ne dolikuje tome već nekoj birtiji u kojoj se na drugi mig vade pištolji ili u blažoj verziji spremaju šake.

A njegov asistent (jadan čovjek) u principu sve obavlja i ja tom čovjeku skidam kapu jer bez njega ne bih imao pojma.
User avatar
Perdita_Durango
Posts: 413
Joined: 21/08/2012 23:33

#5 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Perdita_Durango »

Kad sam ja studirala nije bio neprijatan i bio je sasvim uredu prema studentima. Jeste, predavanja su malo zamorna bila, okeeej, malo više ali predmet je i sam takav. Vrlo je monoton, ne diže glas, ne sviđa mi se kao predavač. Nije ostavio nikakav utisak, a njegove 'javne nastupe' ne pratim. Ne sjećam se da je zvučao kao seljak ili koji god izraz koristili , sviđala mi se organizacija predmeta, za što mislim da je zaslužen asistent, to je bilo zaista i više nego okej.
Krushna mrva
Posts: 1525
Joined: 28/03/2013 14:43

#6 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Krushna mrva »

dci driver wrote:Počesto vidim dotičnog u TV emisijama i zaista nikada nisam dokučio zašto ga zovu... Više liči na nekog drvosječu svojim stilom i, s oproštenjem, pameću.

Zanimalo bi me šta vi mislite o njemu, a naročito njegovi studenti.
Vjerovao ili ne mislio sam pokrenuti slicnu temu, Covjek je prosto zalutao medju akademski obrazovane. Pocev od stava, izrazavanja, brljanja sa gramatikom (zamisli profesora kako kaze "stio"). Skoro nikad se ne drzi teme. Imam dojam da to i ne radi namjerno jer prosto nije u stanju da se fokusira.
Da ne spominjem njegova provaljivanja kad se trpao da objasnjava pojmove nacjia, narod itd. Pocne, zapetlja se i na kraju niko ne zna sta hoce da kaze. Baska sto nema veze s mozgom sta prica. Jos je bio pojacao pred popis,ubio se objasnjavajuci, a kako koji nastup , sve gore i gore
Ali ubjedljivo najjace je bilo kad je na OBN-u poceo da prica i zaboravio sta hoce da kaze :lol: :lol:
Bilo bi zanimljivo cuti na sta lice ta njegova "predavanja"
User avatar
Truba
Posts: 81731
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Truba »

četo ustaša
islamsko milosrđe
balije
granica drina je do neba
na sam u ratu imo jednog
njemački jezik je super

i tako...
Krushna mrva
Posts: 1525
Joined: 28/03/2013 14:43

#8 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Krushna mrva »

Vitezanin wrote:
Black swan wrote:jes baš je takav kad sam imao metodologiju 2002 i 2003
dakle ne mijenja se?

čuo sam da ženu psuje na njemačkom da ne razumije :D
Očito se ne mijenja, a najžalosnije od svega je što je predmet koji on predaje izuzetno bitan i zahtjevan, ali profesor uopće ne dolikuje tome već nekoj birtiji u kojoj se na drugi mig vade pištolji ili u blažoj verziji spremaju šake.

A njegov asistent (jadan čovjek) u principu sve obavlja i ja tom čovjeku skidam kapu jer bez njega ne bih imao pojma.
Olicenje nedostatka kriterija u obrazovnom sistemu. Ja kad sam ga prvi put vidio na TV trebalo mi je vremena da skontam da on fakat ima zvanje profesora :sad:
MVeis
Posts: 196
Joined: 03/04/2013 09:26

#9 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by MVeis »

najobičniji isprdak koji glumi nezavisnog intelektualca, analitičara, pametologa i sveznalicu.

"nezavisni" su mi najdraži. sve iste face u svim medijima pričaju stalno iste priče. :izet:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#10 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Vitezanin »

Samo još da nadodam da je godinama na fakultetu govorio o velikim Bošnjacima, Srbima i Hrvatima, mrziteljima Bosne, i o potrebi stvaranja integralne bosanskohercegovačke nacije - sve do popisa. :D :D. Onda je počeo na predavanjima direktno i indirektno govoriti samo o Bošnjacima i nanama u istočnoj Bosni koje ni pod koju cijenu ne smiju biti upisane kao Muslimanke čak iako tako kažu. Još je nadodao da u tim slučajevima popisivač treba sugerirati nani da je Bošnjakinja, a ne Muslimanka. :D Metodološki, nema šta, njegova struka.

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Krushna mrva
Posts: 1525
Joined: 28/03/2013 14:43

#11 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Krushna mrva »

I kod nas svako moze biti profesor. Elokvencija u povoju, tacnije neki rudimentarni oblici postoje. O haosu u shvatanju osnovnih pojmova da ne pricam. Jednom rjecju sramota.
Krushna mrva
Posts: 1525
Joined: 28/03/2013 14:43

#12 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Krushna mrva »

Vitezanin wrote:Samo još da nadodam da je godinama na fakultetu govorio o velikim Bošnjacima, Srbima i Hrvatima, mrziteljima Bosne, i o potrebi stvaranja integralne bosanskohercegovačke nacije - sve do popisa. :D :D. Onda je počeo na predavanjima direktno i indirektno govoriti samo o Bošnjacima i nanama u istočnoj Bosni koje ni pod koju cijenu ne smiju biti upisane kao Muslimanke čak iako tako kažu. Još je nadodao da u tim slučajevima popisivač treba sugerirati nani da je Bošnjakinja, a ne Muslimanka. :D Metodološki, nema šta, njegova struka.

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Nemoj misliti da separatisti namjerno ne zovu u TV emisije bas takve - da im se smiju i nasladjuju.
rokan
Posts: 480
Joined: 23/11/2013 17:32

#13 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by rokan »

smeće od čovjeka + kad priča kao da je sad iskočio iz "nadrealista". najtužnije je kad parodija postane stvarnost.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#14 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Maystor »

Nikada ga nisam vidio, o njemu znam samo onoliko koliko je provodio na tv debatama (a bilo ih je u posljednje vrijeme).
Po mom mišljenju, g. Lavić je sramota za Univerzitet u Sarajevu, nepismen, bahat, operisan od manira i inteligencije.
sith
Posts: 202
Joined: 14/08/2012 15:31

#15 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by sith »

Pravo me zanima kako je stekao znanje profesora. Svakako da nemam nista lijepo reci o covjeku koji je sve sto ima stekao po nacionalisticko / religijskoj noti.

Ima dosta ljudi, ko sto rece otvarac teme, da lice na drvosjecu ali su izuzetno pametni i sposobni. Lavic je samo sposoban za sirenje mrznje, nacionalizma i sovinizma.

Posebno ne odobravam bosnjacku propagandu koji on i preporod provode jer je prije svega nacionalisticka odnosno fasisticka. Nemam nista protiv bosnjaka ali tesko nama ako su im takvi predstavnici koji normalne ljude koji se osjecaju kao Bosanci i Hercegovci, svrstavaju u "ostale".
User avatar
dormeo
Posts: 186
Joined: 08/05/2011 10:42

#16 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by dormeo »

NAJBOLJI PROFESORI NA ESTRADNO-POLITIČKOM NEBU BOSNE I HERCEGOVINE

Prvi ešalon sa Ekonomije

Image

Image
Image

Drugi ešalon sa Političkih nauka

Image
Image

Filozofi i debatanti
Image

Pravni guru
Image

Sveučilišni začin
Image

I NARAVNO DŽEJ

Image
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#17 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Maystor »

dormeo, dobar :D :thumbup:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#18 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Vitezanin »

Od tih sa slika meni su Azra Hadžiahmetović i Asim Mujkić super. :)

Azra mi je predavala ovaj semestar i žena je super - trudi se i posjeduje znanje.
semirizsvemira
Posts: 1094
Joined: 24/05/2012 00:42

#19 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by semirizsvemira »

Sve rijeci hvale za Lavica
User avatar
Truba
Posts: 81731
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#20 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Truba »

asim je profesorska gromada
User avatar
dormeo
Posts: 186
Joined: 08/05/2011 10:42

#21 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by dormeo »

kosmpolita wrote: Niko ti ne valja. Zapitas li se valjas li ti?
Zapitam se kako je moguce da sa ovakvim profesorskim gromadama imamo najnepismenije, najlosije, najpoltronskije, najpasivnije drustvo? Ovi profesori su samo slika drustva. A drustvo nam ne valja, ukljucujuci svakog od nas. :run:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#22 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by Vitezanin »

semirizsvemira wrote:Sve rijeci hvale za Lavica
Zašto je Lavić toliko dobar? Po čemu?
dci driver
Posts: 125
Joined: 24/02/2013 18:39

#23 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by dci driver »

Vitezanin wrote:
semirizsvemira wrote:Sve rijeci hvale za Lavica
Zašto je Lavić toliko dobar? Po čemu?
Zaista, šta ga to čini dobrim? :? Sudeći po nastupima i Dodik bi izgledao jako uglađeno pored njega...
User avatar
madesa
Posts: 4213
Joined: 26/07/2013 02:37

#24 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by madesa »

jednom prilikom ispred sam bio njega i cuo kako prica sa nekim covjekom i Lavic se hvali kako je bio negdje i da je stavio lancic mjesec i zvijezdu da svi cetnici vide
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#25 Re: Senadin Lavić - liči li vam na profesora?

Post by felichi »

akademska zajednica muslimana u bih je siromasnija nego poslije drugog sv.rata.
trebace jos pedeset godina da se kompenzira napustanje srba i dijela muslimana iz akademskih krugova i dolazak skorojevica koji su dobili svoje titule na stranackim sijelima.
zato i gledamo gore navedene karikature.
PA PROFESORI PRAVNOG FAKULTETA SU OPTUZENI ZA LANAC PROSTITUCIJE STUDENTICA!!!
STA JOS TREBA?
Post Reply