Srbija u EU 2020, a BiH????

User avatar
hrusta
Posts: 485
Joined: 24/11/2006 15:01
Location: Per ardua ad astra....

#1 Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by hrusta »

Evo bas gledam na Al-Daziri kako se Srbija nada da ce pristupiti EU 2020, a gledajuci situaciju kod nas, treba ce nam najmanj jedno 2 svjetlosne godine....

Dačić: Srbija će brže od ostalih u EU

"Čvrsto verujem da će Srbija brže od bilo koga drugog postati članica Evropske unije", kaže premijer Ivica Dačić, dodajući da će brzina napredovanja ka EU zavisiti od srpske posvećenosti. "Srbija ima nameru da normalizuje odnose s Kosovom, jer je to naša obaveza", ističe Dačić.

Premijer Srbije Ivica Dačić, rekao je da čvrsto vjeruje da će Srbija brže od bilo koga drugog postati članica Evropske unije, a da će brzina napredovanja ka EU zavisiti od srpske posvećenosti. Dačić je napomenuo da se dijalog u Briselu nastavlja i da Srbija ima namjeru da normalizuje odnose s Kosovom.
Dačić je podsjetio da je najbrže do članstva stigla Slovačka, što je trajalo pet ili šest godina, a što, prema njegovim riječima, može da postigne i Srbija.
Istakao je da je ono što je godinama i decenijama izgledalo kao san, počelo da se ostvaruje, da Srbija sada sigurno ide u Evropu, a da aktuelna Vlada nije samo otvorila vrata ka Evropi nego je zakoračila u nju.
"Najvažnije obećanje smo ispunili", rekao je Dačić i zahvalio svim članovima Vlade, posebno potpredsjedniku Aleksandru Vučiću, i naglasio da je ponosan što je na čelu Vlade koja je uspjela ostvariti takav rezultat .
"Eštonova objektivna prema Srbiji"
Dačić je posebno zahvalio šefici evropske diplomatije Ketrin Ešton, i rekao da odavno jedan pregovarač nije imao tako objektivan odnos prema Srbiji.
Početak pregovora istorijska je odluka, ponovio je Dačić i istakao da ona predstavlja ostvarenje želja i građana i nekih prethodnih vladajućih garnitura, naglasivši da tom odlukom Srbija ni od koga ništa nije dobila, naprotiv, dodao je, "mi smo to zaslužili".
"Video sam da su neki saopštili da su oni najzaslužniji za to, ali mislim da nije vreme da se takmičimo u tome ko je najzaslužniji. Međutim, ova Vlada će ostati upamćena da je to ona učinila, što je i najveći uspeh u novijoj parlamentarnoj istoriji Srbije", rekao je Dačić.


jadni mi sa ovakvom vlascu kakvu sad imamo...... :run:
User avatar
Johnzy
Posts: 290
Joined: 16/03/2013 19:58

#2 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by Johnzy »

hrusta wrote:Evo bas gledam na Al-Daziri kako se Srbija nada da ce pristupiti EU 2020, a gledajuci situaciju kod nas, treba ce nam najmanj jedno 2 svjetlosne godine....
Ni Dačić ne veruje Dačiću, gde si ti našao da mu veruješ. Kod nas je jedino merodavno ono što kaže Angela Merkel ili naslednik.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#3 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by dustaban »

Mi cemo nazalost uci u EU tako sto cemo uci u Hrvatsku i Srbiju... u dva dijela!
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#4 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by 155_mm »

dustaban wrote:Mi cemo nazalost uci u EU tako sto cemo uci u Hrvatsku i Srbiju... u dva dijela!
zelje su jedno a pozdravi su drugo.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#5 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by 155_mm »

hrusta wrote:Evo bas gledam na Al-Daziri kako se Srbija nada da ce pristupiti EU 2020, a gledajuci situaciju kod nas, treba ce nam najmanj jedno 2 svjetlosne godine....
pa nadali su se u srbiji i granici v-k-k pa se izjalovilo. a reda radi treba i napomenuti da je cijena za dobijanje datuma bila pustanje kosovskih srba niz vodu. tako da cijena nije mala. kolika ce cijena biti za sam ulazak u EU ostaje da se vidi. nisu zapravo ni poceli da i o cemu pregovaraju a vec EU trazi da se ponisti ugovor sa rusijom o juznom toku.
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#6 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by muzicar_iz_parka »

Aha, Srbija u EU. :lol:

Nema od toga ništa, već je odavno rečeno da nakon HR neće dugo nikoga primati, ionako muku kubure sa dosta novih članica od 2004 do danas.
Sva priča oko EU i Srbije se svodi na to da Srbija prizna ono šta je zapad zacrtao u vezi Kosova, nakon te balade biće 1000 nekih uslovljavanja, proće decenije dok se to ispuni, a možda ni EU neće postojati prije postignuća tih zahtjeva.
User avatar
Maverick78
Posts: 851
Joined: 09/05/2012 01:15
Location: Malmö / Sweden

#7 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by Maverick78 »

Toliko je blizu EU da postoji mogucnost da nam ponovo uvedu vize.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=791257

Doduse ne samo Srbiji, vec i ostalim drzavama zapadnog Balkana. Tuga, bas bi nam jos to opet trebalo :cry:
ubojica77
Posts: 109
Joined: 05/11/2013 09:40

#8 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by ubojica77 »

Sve sto su sadasnje zemlje clanice u proslosti trazile od Srbije,a nisu mogle dobit sad ce pokusati ucjenama i blokadama. Tu ne mislim samo na Hrvatsku,vec i na Madarsku, Bugare.... Problem Srbije je da nema saveznika u Njemackoj koja vodi glavnu rijec u EU,pa to nece ni moci sprijeciti.
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#9 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by fantom slobode »

155_mm wrote:
dustaban wrote:Mi cemo nazalost uci u EU tako sto cemo uci u Hrvatsku i Srbiju... u dva dijela!
zelje su jedno a pozdravi su drugo.
:thumbup: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nego vezano za temu...Srbija mora prvo u NATO... :lol: :lol: :lol:
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#10 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by BHCluster »

Ovu sam grafiku napravio 2009 a izgleda da ce tako i da bude?
Image
Yug
Posts: 1887
Joined: 02/06/2013 15:52

#11 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by Yug »

fantom slobode wrote:
155_mm wrote:
dustaban wrote:Mi cemo nazalost uci u EU tako sto cemo uci u Hrvatsku i Srbiju... u dva dijela!
zelje su jedno a pozdravi su drugo.
:thumbup: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nego vezano za temu...Srbija mora prvo u NATO... :lol: :lol: :lol:
Bas su ti Austrija,Svedska,Irska,Finska,Svajcarska clanice NATO-a :?
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#12 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by pici »

User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#13 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by BHCluster »

fantom slobode wrote:
155_mm wrote:
dustaban wrote:Mi cemo nazalost uci u EU tako sto cemo uci u Hrvatsku i Srbiju... u dva dijela!
zelje su jedno a pozdravi su drugo.
:thumbup: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nego vezano za temu...Srbija mora prvo u NATO... :lol: :lol: :lol:
Pa nisu budale da prime Srbiju u NATO! Uopste im nije potrebna.
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#14 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by Paranoid »

Yug wrote: Bas su ti Austrija,Svedska,Irska,Finska,Svajcarska clanice NATO-a :?
Bitna činjenica je da su te zemlje NATO partneri kroz EAPC.. a to ti je pa gotov i isto..
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#15 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by fantom slobode »

Yug wrote:
fantom slobode wrote: :thumbup: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nego vezano za temu...Srbija mora prvo u NATO... :lol: :lol: :lol:
Bas su ti Austrija,Svedska,Irska,Finska,Svajcarska clanice NATO-a :?
Sve, a bas sve nove clanice EU su prvo pristupile NATU. Uostalom, samo prati. Svajcarska nije u EU...nabrojao si gomilu standardno neutralnih zemalja zapadne hemisfere...

U NATO se mora. Tako da Srbija mora prvo taj izbor da napravi. A juzni tok, kako vec neko rece, morace da priceka. Nema sjediti na dvije stolice....
Yug
Posts: 1887
Joined: 02/06/2013 15:52

#16 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by Yug »

Paranoid wrote:
Yug wrote: Bas su ti Austrija,Svedska,Irska,Finska,Svajcarska clanice NATO-a :?
Bitna činjenica je da su te zemlje NATO partneri kroz EAPC.. a to ti je pa gotov i isto..
Pa zar nije i Srbija i BiH clanica EAPC :?
Yug
Posts: 1887
Joined: 02/06/2013 15:52

#17 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by Yug »

fantom slobode wrote:
Yug wrote:
fantom slobode wrote: :thumbup: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nego vezano za temu...Srbija mora prvo u NATO... :lol: :lol: :lol:
Bas su ti Austrija,Svedska,Irska,Finska,Svajcarska clanice NATO-a :?
Sve, a bas sve nove clanice EU su prvo pristupile NATU. Uostalom, samo prati. Svajcarska nije u EU...nabrojao si gomilu standardno neutralnih zemalja zapadne hemisfere...

U NATO se mora. Tako da Srbija mora prvo taj izbor da napravi. A juzni tok, kako vec neko rece, morace da priceka. Nema sjediti na dvije stolice....
A ti se za Juzni tok sikiras :lol: .Tu su malo jaci igraci istorijski projekat,rijesit ce to Angela Merkel i Putin u sekundi :-D
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#18 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by Paranoid »

Yug wrote:
Paranoid wrote:
Yug wrote: Bas su ti Austrija,Svedska,Irska,Finska,Svajcarska clanice NATO-a :?
Bitna činjenica je da su te zemlje NATO partneri kroz EAPC.. a to ti je pa gotov i isto..
Pa zar nije i Srbija i BiH clanica EAPC :?
Pa nisi postavio pitanje o Srbiji i BiH..
Yug
Posts: 1887
Joined: 02/06/2013 15:52

#19 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by Yug »

Pa to ti pricam paranoid.Pricamo o Srbiji i kako neko rece da ce biti uslov ulazak u NATO.A vidimo da to nije tako.
Sto se mene tice trebalo bi da udju ali pitanje je sta ce biti u buducnosti i sa samom EU i svrhom NATO-a
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#20 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by LBVIEW »

dustaban wrote:Mi cemo nazalost uci u EU tako sto cemo uci u Hrvatsku i Srbiju... u dva dijela!

Sta kaze pr'cednik, kad ce referendum o "mirnim razdruzivanju". I koliko ono rece da mozete izdrzati ukoliko vam nIko na pladnju,bez rata, NE pokloni 49% teritorije? :D
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#21 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by fantom slobode »

Yug wrote:Pa to ti pricam paranoid.Pricamo o Srbiji i kako neko rece da ce biti uslov ulazak u NATO.A vidimo da to nije tako.
Sto se mene tice trebalo bi da udju ali pitanje je sta ce biti u buducnosti i sa samom EU i svrhom NATO-a
To ne vidimo. Nije se jos desilo. Vidjecemo. Nece u NATO, nema EU.
Yug
Posts: 1887
Joined: 02/06/2013 15:52

#22 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by Yug »

fantom slobode wrote:
Yug wrote:Pa to ti pricam paranoid.Pricamo o Srbiji i kako neko rece da ce biti uslov ulazak u NATO.A vidimo da to nije tako.
Sto se mene tice trebalo bi da udju ali pitanje je sta ce biti u buducnosti i sa samom EU i svrhom NATO-a
To ne vidimo. Nije se jos desilo. Vidjecemo. Nece u NATO, nema EU.
To je tvoja licna percepcija,a ne zvanican stav EU.Na kraju krajeva ako im se poklope interesi mogu primiti Srbiju a mogu je i zavlaciti,mogu raditi sta hoce.
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#23 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by Paranoid »

fantom slobode wrote:
Yug wrote:Pa to ti pricam paranoid.Pricamo o Srbiji i kako neko rece da ce biti uslov ulazak u NATO.A vidimo da to nije tako.
Sto se mene tice trebalo bi da udju ali pitanje je sta ce biti u buducnosti i sa samom EU i svrhom NATO-a
To ne vidimo. Nije se jos desilo. Vidjecemo. Nece u NATO, nema EU.
Srbija nosi veliku hipoteku zvjerstva i njen opstanak je još uvijek u proceduri. Pokazatelj te procedure je generacija rodjena 90tih koja je mijenjala svoje dokumente četiri puta i nesumnjivo je da će tih promjena još biti. Ulazak u NATO, Srbija bi zacementirala svoju teritorijalnu podjelu, a takav scenario ne bih volio doživjeti.

Zaslužili su da im EULEX stoji na granici sa Vojvodinom, Sandzakom i naravno sa BiH...
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#24 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by pici »

ma kakva srBija i NATO a pogotovo EU...to bi bilo isto koda bi ja sad primiJo Bijesna Kera u KuĆu... :oops:
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#25 Re: Srbija u EU 2020, a BiH????

Post by fantom slobode »

Yug wrote:
fantom slobode wrote:
Yug wrote:Pa to ti pricam paranoid.Pricamo o Srbiji i kako neko rece da ce biti uslov ulazak u NATO.A vidimo da to nije tako.
Sto se mene tice trebalo bi da udju ali pitanje je sta ce biti u buducnosti i sa samom EU i svrhom NATO-a
To ne vidimo. Nije se jos desilo. Vidjecemo. Nece u NATO, nema EU.
To je tvoja licna percepcija,a ne zvanican stav EU.Na kraju krajeva ako im se poklope interesi mogu primiti Srbiju a mogu je i zavlaciti,mogu raditi sta hoce.
To je komentar ljudi koji se bave EU integracijama vise od deceniju, razgovori sa zvanicnicima EU u Briselu. Vjeruj, ne radi se o mojoj percepciji. I sasvim je razumljivo zasto je tako.
Post Reply