Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude?

Locked

Plaše li vas najave novog rata u BiH?

Plaše i vjerujem u novi rat
127
36%
Ne plaše, rata neće biti
165
46%
Ne znam
63
18%
 
Total votes: 355

User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#2851 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by Mister Yes »

seln wrote: Bosnjaci prije svega ne mogu prihvatiti egzistenciju entiteta zasnovanog na genocidu, u kojem i svaka trafika ima krsnu slavu.
I zbog toga nijedan normalan Bošnjak nikada neće voljeti tu tvorevinu. Ali da imaju normalan natalitet ništa im ne bi mogli. U tom slučaju ne bi imali izbora već da se nekako dogovoramo ili svak na svoju stranu. Ali ovako kako je mi sada znamo da je dovoljno samo da čekamo. Ako ništa ne urade BiH postaje Bošnjačka čisto demografijom. Ako krenu u secesiju daju nam opravdanje za rat.
Edisontije
Posts: 126
Joined: 28/10/2012 20:16

#2852 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by Edisontije »

HEBALA VAS TEMA DA VAS HEBALA
IMATE LI VI PAMETNIJEG POSLA?????????????????????????????????????????????' :roll: :-) :?
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#2853 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by madner »

angrybird wrote:
155_mm wrote:
angrybird wrote: prema daytonu - dakle prema Ustavu, RS se ima pravo otcijepiti kada to poželi :-?
pa hoce li vise taj clan ustava?!
da vidimo znas li o cem pricas ili se samo sramotis kao hafis sa svojim elaboratima o nestanku bosnjaka iz vjerskih, zubno-medicinskih, ekoloskih i migracijskih razloga.

pa do sada si bio Dr. Poznavatelj Ustava kako to da ne znaš šta piše u milom ti Ustavu?

evo ti još nešto starije od Ustava
Kraljica Katarina Kosača, koju su vaši preci htjeli ubiti i čiju su djecu silovali, a koju toliko uzdižete i volite - ostavila je Kraljevinu Bosnu u nasljedstvo Vatikanu pa ti gledaj kome se smijemo obratiti ako dođe do belaja, a koja to međunarodna zajednica može protiv Svete Stolice?
ako ne vjeruješ, imaš iz Mostara let za Rim pa pravac u Vatikan potraži stare vatikanske spise.

PS: moj prijedlog, nakon Vatikana obavezno obiđi trg Campidoglio, predobro izgleda
BiH jedini kontuinitet ima sa RBiH.

Ako mi ne vjerujes, procitaj neku knjigu o toj temi.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2854 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by seln »

angrybird wrote:
155_mm wrote:
angrybird wrote: prema daytonu - dakle prema Ustavu, RS se ima pravo otcijepiti kada to poželi :-?
pa hoce li vise taj clan ustava?!
da vidimo znas li o cem pricas ili se samo sramotis kao hafis sa svojim elaboratima o nestanku bosnjaka iz vjerskih, zubno-medicinskih, ekoloskih i migracijskih razloga.

pa do sada si bio Dr. Poznavatelj Ustava kako to da ne znaš šta piše u milom ti Ustavu?

evo ti još nešto starije od Ustava
Kraljica Katarina Kosača, koju su vaši preci htjeli ubiti i čiju su djecu silovali, a koju toliko uzdižete i volite - ostavila je Kraljevinu Bosnu u nasljedstvo Vatikanu pa ti gledaj kome se smijemo obratiti ako dođe do belaja, a koja to međunarodna zajednica može protiv Svete Stolice?
ako ne vjeruješ, imaš iz Mostara let za Rim pa pravac u Vatikan potraži stare vatikanske spise.

PS: moj prijedlog, nakon Vatikana obavezno obiđi trg Campidoglio, predobro izgleda
Dakle, sta nam buduci magistar kaze:

-da je BiH privatno vlasnistvo neke porodice (a onda mu vokri kad Alija ostavi BiH u amanet Turskoj) :mrgreen:
-da su djeca Katarine Kosace silovana prije nego su primila islami begovske titule (garant vidio u nekom filmu Toncija Vrdoljaka)
-da je Sveta Stolica produzena ruka hercegovacke biskupije i da papa Franjo pita provincijala sta mu je raditi :mrgreen:
-da je on bio u Rimu, za razliku od krezubih poturcenjaka.
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#2855 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by cindrlimindrli »

angrybird wrote:pa do sada si bio Dr. Poznavatelj Ustava kako to da ne znaš šta piše u milom ti Ustavu?evo ti još nešto starije od UstavaKraljica Katarina Kosača, koju su vaši preci htjeli ubiti i čiju su djecu silovali, a koju toliko uzdižete i volite - ostavila je Kraljevinu Bosnu u nasljedstvo Vatikanu pa ti gledaj kome se smijemo obratiti ako dođe do belaja, a koja to međunarodna zajednica može protiv Svete Stolice?ako ne vjeruješ, imaš iz Mostara let za Rim pa pravac u Vatikan potraži stare vatikanske spise.PS: moj prijedlog, nakon Vatikana obavezno obiđi trg Campidoglio, predobro izgleda
Jedino dobro sto proizilazi iz tvog pisanja (zesce lupetanje) je saznanje da ste vi separatisti go qrac.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2856 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by seln »

Basvod wrote:
Skijaš wrote:
Bože sačuvaj. Ja mislim da se ovo sve može lako riješiti samo kada bi sjeli i razgovarali. Ali ako to i nećemo, dovoljno je da do dolaska pametnijih generacija ne bude jednostranih poteza koji vode krvoproliću.
Otkud sad "sjeli i razgovarali"? Pa mjesec dana ubijas pricom kako sa Dodikom ne treba razgovarati i kako su bosnjacki politicari koji razgovaraju sa Dodikom izdajnici.
E svasta... :-)
A Dodik je srpstvo i ko je protiv Dodika, taj je protiv srpstva?
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#2857 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by bosan »

Mister Yes wrote:
seln wrote: Bosnjaci prije svega ne mogu prihvatiti egzistenciju entiteta zasnovanog na genocidu, u kojem i svaka trafika ima krsnu slavu.
I zbog toga nijedan normalan Bošnjak nikada neće voljeti tu tvorevinu. Ali da imaju normalan natalitet ništa im ne bi mogli. U tom slučaju ne bi imali izbora već da se nekako dogovoramo ili svak na svoju stranu. Ali ovako kako je mi sada znamo da je dovoljno samo da čekamo. Ako ništa ne urade BiH postaje Bošnjačka čisto demografijom. Ako krenu u secesiju daju nam opravdanje za rat.
Il kita il puska :D
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#2858 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by Basvod »

Skijaš wrote:
exliberal-ex wrote:
Skijaš wrote: http://www.peacefare.net/?p=17981#more-17981

Opstrukcije vode centralizaciji, zloupotreba mehanizma blokada vodi eliminaciji tih mehanizama a ne eliminaciji države, nije se HDZ našao u ovoj poziciji preko noći. A izlaz leži u redefinisanju ciljeva, ako prestanemo sa sabotažom države i guranja etničke podjele teritorije, stvar će izgledati i biti puno jednostavnija.
Skijas ali kako da pomiris ove razlicosti,?
Visok nivo decentralizacije bez monoetničkog karaktera tih administrativnih jedinica. Tako bi imali društvo u kojem se za život važne odluke donosi na srednjem nivou vlasti a bez diskriminacije i zapišavanja teritorije. Kao okvir za to može poslužiti i postojeća decentralizacija. Mislim da je to svojatanje teritorije (i činjenica da se ne možemo dogovoriti oko toga šta je čije) izvor svih problema.
Nemoguca misijia.
Za pocetak bi trebalo promjeniti ime drzave.
angrybird
Posts: 111
Joined: 12/08/2012 08:45

#2859 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by angrybird »

madner wrote: BiH jedini kontuinitet ima sa RBiH.

Ako mi ne vjerujes, procitaj neku knjigu o toj temi.
de mi reci u kojoj si to knjizi pročitao da je pročitam
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2860 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by seln »

cindrlimindrli wrote:
angrybird wrote:pa do sada si bio Dr. Poznavatelj Ustava kako to da ne znaš šta piše u milom ti Ustavu?evo ti još nešto starije od UstavaKraljica Katarina Kosača, koju su vaši preci htjeli ubiti i čiju su djecu silovali, a koju toliko uzdižete i volite - ostavila je Kraljevinu Bosnu u nasljedstvo Vatikanu pa ti gledaj kome se smijemo obratiti ako dođe do belaja, a koja to međunarodna zajednica može protiv Svete Stolice?ako ne vjeruješ, imaš iz Mostara let za Rim pa pravac u Vatikan potraži stare vatikanske spise.PS: moj prijedlog, nakon Vatikana obavezno obiđi trg Campidoglio, predobro izgleda
Jedino dobro sto proizilazi iz tvog pisanja (zesce lupetanje) je saznanje da ste vi separatisti go qrac.
Ne zajebavaj se sa njim, hoces li da ti ispise parole na prometnim znacima u Brotnju i da otvori novu antibosansku temu na Poskoku? :shock:
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#2861 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by 155_mm »

angrybird wrote:
Tietje24322 wrote:Sad kako naprijed? Fibo shvatite da ste na zemlji. Nemate podrsku nikoga i mladi vam se sele uzasno.
odseliše se kao i ti

a što se amerike tiče, samo vjerujte takvim ''prijateljima''
ne mogu ratovati sa muslimanima na bliskom istoku, a vas voljeti


da nije smiješno, bilo bi žalosno
pa da si se malo vise druzio sa samoproglasenom intelektualnom gromadom ovog foruma on bi ti objasnio da u ovakvim stvarima nema nikakvog "voljenja".
Krushna mrva
Posts: 1525
Joined: 28/03/2013 14:43

#2862 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by Krushna mrva »

angrybird wrote:
155_mm wrote:
angrybird wrote: prema daytonu - dakle prema Ustavu, RS se ima pravo otcijepiti kada to poželi :-?
pa hoce li vise taj clan ustava?!
da vidimo znas li o cem pricas ili se samo sramotis kao hafis sa svojim elaboratima o nestanku bosnjaka iz vjerskih, zubno-medicinskih, ekoloskih i migracijskih razloga.

pa do sada si bio Dr. Poznavatelj Ustava kako to da ne znaš šta piše u milom ti Ustavu?

evo ti još nešto starije od Ustava
Kraljica Katarina Kosača, koju su vaši preci htjeli ubiti i čiju su djecu silovali, a koju toliko uzdižete i volite - ostavila je Kraljevinu Bosnu u nasljedstvo Vatikanu pa ti gledaj kome se smijemo obratiti ako dođe do belaja, a koja to međunarodna zajednica može protiv Svete Stolice?
ako ne vjeruješ, imaš iz Mostara let za Rim pa pravac u Vatikan potraži stare vatikanske spise.

PS: moj prijedlog, nakon Vatikana obavezno obiđi trg Campidoglio, predobro izgleda
E cuj ima iz Mostara let za Rim :mrgreen: Kad se sve ceste blokiraju valjda ce zrakomlati funkcionisati :mrgreen:
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#2863 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by Basvod »

seln wrote:
Basvod wrote:
Skijaš wrote:
Bože sačuvaj. Ja mislim da se ovo sve može lako riješiti samo kada bi sjeli i razgovarali. Ali ako to i nećemo, dovoljno je da do dolaska pametnijih generacija ne bude jednostranih poteza koji vode krvoproliću.
Otkud sad "sjeli i razgovarali"? Pa mjesec dana ubijas pricom kako sa Dodikom ne treba razgovarati i kako su bosnjacki politicari koji razgovaraju sa Dodikom izdajnici.
E svasta... :-)
A Dodik je srpstvo i ko je protiv Dodika, taj je protiv srpstva?
Pa Dodik je izabran na izborima.
Sa kim bi se dogovarao? Sa Pudaricem? :lol:
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#2864 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by Sezam »

angrybird wrote:

mene samo zanima, kada biste vi Muslimani napali Srbe u slučaju secesije, šta bi bilo sa Hrvatima?
nas nitko ne bi smio dirati jer nema razloga za to :/
Nemam pojma sta bi bilo sa katolicima kad bi Bosnjaci napali pravoslavce u slucaju secesije.
angrybird
Posts: 111
Joined: 12/08/2012 08:45

#2865 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by angrybird »

seln wrote:Dakle, sta nam buduci magistar kaze:

-da je BiH privatno vlasnistvo neke porodice (a onda mu vokri kad Alija ostavi BiH u amanet Turskoj) :mrgreen:
-da su djeca Katarine Kosace silovana prije nego su primila islami begovske titule (garant vidio u nekom filmu Toncija Vrdoljaka)
-da je Sveta Stolica produzena ruka hercegovacke biskupije i da papa Franjo pita provincijala sta mu je raditi :mrgreen:
-da je on bio u Rimu, za razliku od krezubih poturcenjaka.
1: da alija nije mogao nekome nešto dati u nasljedstvo jer njemu prethodno to Sveta Stolica nije prepisala
2: kćerka silovanjem umrla i pokopana u Skopju, sin poturčen, ali mu se gubi svaki trag
3: ne razumijem ''bosanski''
4: da
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2866 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by seln »

Edisontije wrote:HEBALA VAS TEMA DA VAS HEBALA
IMATE LI VI PAMETNIJEG POSLA?????????????????????????????????????????????' :roll: :-) :?
Praznik je, haveru.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2867 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by seln »

Basvod wrote:
Skijaš wrote:
exliberal-ex wrote:
Skijas ali kako da pomiris ove razlicosti,?
Visok nivo decentralizacije bez monoetničkog karaktera tih administrativnih jedinica. Tako bi imali društvo u kojem se za život važne odluke donosi na srednjem nivou vlasti a bez diskriminacije i zapišavanja teritorije. Kao okvir za to može poslužiti i postojeća decentralizacija. Mislim da je to svojatanje teritorije (i činjenica da se ne možemo dogovoriti oko toga šta je čije) izvor svih problema.
Nemoguca misijia.
Za pocetak bi trebalo promjeniti ime drzave.
Republika Bosnjacka? :wink:
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#2868 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by Havatar »

Hafis wrote: A znaju li to odraditi te ''regularne snage''. Udebljalo i otežalo a više od polovice i nije baš ''pouzdano''. a s druge strane, Srbi su to, gerila, partizanska tradicija. Da ne bude po glavi?
"Prvi gerilac u Evropi" Draza Mihajlovic tesko da je bio partizan
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2869 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by seln »

Basvod wrote:
seln wrote: A Dodik je srpstvo i ko je protiv Dodika, taj je protiv srpstva?
Pa Dodik je izabran na izborima.
Sa kim bi se dogovarao? Sa Pudaricem? :lol:
Bio je i Karadzic izabran. I Milosevic. I Hitler.
angrybird
Posts: 111
Joined: 12/08/2012 08:45

#2870 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by angrybird »

seln wrote:
Edisontije wrote:HEBALA VAS TEMA DA VAS HEBALA
IMATE LI VI PAMETNIJEG POSLA?????????????????????????????????????????????' :roll: :-) :?
Praznik je, haveru.

Krščanski praznik kojem se toliko radujete :))))))
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2871 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by seln »

angrybird wrote:
seln wrote:Dakle, sta nam buduci magistar kaze:

-da je BiH privatno vlasnistvo neke porodice (a onda mu vokri kad Alija ostavi BiH u amanet Turskoj) :mrgreen:
-da su djeca Katarine Kosace silovana prije nego su primila islami begovske titule (garant vidio u nekom filmu Toncija Vrdoljaka)
-da je Sveta Stolica produzena ruka hercegovacke biskupije i da papa Franjo pita provincijala sta mu je raditi :mrgreen:
-da je on bio u Rimu, za razliku od krezubih poturcenjaka.
1: da alija nije mogao nekome nešto dati u nasljedstvo jer njemu prethodno to Sveta Stolica nije prepisala
2: kćerka silovanjem umrla i pokopana u Skopju, sin poturčen, ali mu se gubi svaki trag
3: ne razumijem ''bosanski''
4: da
Sad mi samo reci ko je Katarini prepisao drzavu, odnosno, kada ce Madjari pripojiti Hrvatsku, po istom osnovu.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#2872 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by 155_mm »

Edisontije wrote:HEBALA VAS TEMA DA VAS HEBALA
IMATE LI VI PAMETNIJEG POSLA?????????????????????????????????????????????' :roll: :-) :?
a sta je tacno tvoj problem? mozda ti mozemo i pomoci.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2873 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by seln »

angrybird wrote:
seln wrote:
Edisontije wrote:HEBALA VAS TEMA DA VAS HEBALA
IMATE LI VI PAMETNIJEG POSLA?????????????????????????????????????????????' :roll: :-) :?
Praznik je, haveru.

Krščanski praznik kojem se toliko radujete :))))))
Radujem se prazniku, niti sam zapalio svijecu, niti pohodio crkvu. I meni krscanstvo nije ni priblizno toliko mrsko kao tebi islam.
Krushna mrva
Posts: 1525
Joined: 28/03/2013 14:43

#2874 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by Krushna mrva »

angrybird wrote:
seln wrote:Dakle, sta nam buduci magistar kaze:

-da je BiH privatno vlasnistvo neke porodice (a onda mu vokri kad Alija ostavi BiH u amanet Turskoj) :mrgreen:
-da su djeca Katarine Kosace silovana prije nego su primila islami begovske titule (garant vidio u nekom filmu Toncija Vrdoljaka)
-da je Sveta Stolica produzena ruka hercegovacke biskupije i da papa Franjo pita provincijala sta mu je raditi :mrgreen:
-da je on bio u Rimu, za razliku od krezubih poturcenjaka.
1: da alija nije mogao nekome nešto dati u nasljedstvo jer njemu prethodno to Sveta Stolica nije prepisala
2: kćerka silovanjem umrla i pokopana u Skopju, sin poturčen, ali mu se gubi svaki trag
3: ne razumijehm ''bosanski''
4: da
bi
treba vas banirati, sve koji sirite propagandu pritiv drzave BiH. Zasto se ovo dopusta ne ide mi u glavu.
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#2875 Re: Da li će biti novog rata u BiH ili šta ako ga bude

Post by Basvod »

Bodkin wrote:
Skijaš wrote:
Imaš li ti bolji prijedlog ?
ja bih na tvoj prijedlog pristao ali ne bi barem 70% stanovnistva. moj prijedlog je kantonizacija zemlje. neki bi kantoni naravno bili mijesani ali vecina neminovno monoetnicka i ne vidim problem u tome
Ma mozes smisliti milion reformi al ako nema unutarnjeg koncenzusa, povjerenja izmedju naroda i zelje za zajednickim zivotom... nema rjesenja. Mi samo gubimo vrijeme.
Locked