Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Locked
uzgajivac
Posts: 536
Joined: 29/04/2013 14:51

#1 Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by uzgajivac »

sta je sad to?
da li je u pitanju revansizam pojedinih zastupnika iz Republike Srpske u Parlamentu BiH?
da li je u pitanju paranoja pojedinaca iz SNSD-a?
je li neohodno obezbediti sredstva za izgradnju policijskih stanica :) ?
da li se to sprema izborna godina?
jesu li vraceni svi krediti :D ?
ili to Nezavisne samo dizu tiraz?

moje licno misljenje da je na nedavno proteklom popisu zabiljezen izrazito visok broj vehabija u Republici Srpskoj :-D

Izvor: http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Po ... 14590.html
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#2 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by drunken tiger »

Mene više zabrinjava što postoji određen broj ljudi koji podržava ovaj ekstremizam. I treba stezati obruč oko ekstremista. Ne može se tako ponašati u državi, ne poštovati institucije države i stvarati svoje zakone unutar iste te države. Sad ćeš mi ti reći zašto ne stežu obruč oko četnika? Iz prostog razloga što ne postoji "zajednica" u kojoj oni žive. Okupe se jednom, dva puta godišnje. I njih isto treba rasturiti i bilo koji oblik ekstremizma.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#3 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by Bodkin »

a sta je lose u tome ako se steze?
uzgajivac
Posts: 536
Joined: 29/04/2013 14:51

#4 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by uzgajivac »

drunken tiger wrote:Sad ćeš mi ti reći zašto ne stežu obruč oko četnika? Iz prostog razloga što ne postoji "zajednica" u kojoj oni žive. Okupe se jednom, dva puta godišnje. I njih isto treba rasturiti i bilo koji oblik ekstremizma.
nemoj mi pripisivati ono sto nisam rekao. ti si ovdje jednostran.
uzgajivac
Posts: 536
Joined: 29/04/2013 14:51

#5 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by uzgajivac »

Bodkin wrote:a sta je lose u tome ako se steze?
lose je to sto vehabije pomazu Republici Srpskoj. :sad:
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#6 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by Comrad »

Ja sam zato da se stezu svi oblici ekstremizma, a to podrazumijeva i stezanje četovanja po RS-u i okupljanje četničkih 'junaka' po planinama i jazbinama.

Ne branim vehabije, nego samo kazem ne mozes pustiti jednu stranu i zazmiriti, a ovamo na drugoj glumiti pravnu drzavu.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#7 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by Bodkin »

uzgajivac wrote:
Bodkin wrote:a sta je lose u tome ako se steze?
lose je to sto vehabije pomazu Republici Srpskoj. :sad:
ne kontam?
Comrad wrote:Ja sam zato da se stezu svi oblici ekstremizma, a to podrazumijeva i stezanje četovanja po RS-u i okupljanje četničkih 'junaka' po planinama i jazbinama.

Ne branim vehabije, nego samo kazem ne mozes pustiti jednu stranu i zazmiriti, a ovamo na drugoj glumiti pravnu drzavu.
sto to? to ti je kao da skines nekog lopova, jebiga stetocine za drzavni poredak i jedni i drugi. e sad, zamisli ti ne povalis lopova jer oni drugi nece da povale "svog"
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#8 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by drunken tiger »

uzgajivac wrote:
drunken tiger wrote:Sad ćeš mi ti reći zašto ne stežu obruč oko četnika? Iz prostog razloga što ne postoji "zajednica" u kojoj oni žive. Okupe se jednom, dva puta godišnje. I njih isto treba rasturiti i bilo koji oblik ekstremizma.
nemoj mi pripisivati ono sto nisam rekao. ti si ovdje jednostran.
Ništa ti pripisao nisam.Po čemu sam jednostran?
User avatar
Hrulj
Posts: 1867
Joined: 08/06/2013 11:53
Location: Zaclhumia

#9 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by Hrulj »

drunken tiger wrote:Mene više zabrinjava što postoji određen broj ljudi koji podržava ovaj ekstremizam. I treba stezati obruč oko ekstremista. Ne može se tako ponašati u državi, ne poštovati institucije države i stvarati svoje zakone unutar iste te države. Sad ćeš mi ti reći zašto ne stežu obruč oko četnika? Iz prostog razloga što ne postoji "zajednica" u kojoj oni žive. Okupe se jednom, dva puta godišnje. I njih isto treba rasturiti i bilo koji oblik ekstremizma.
Po kojem osnovu? Ljudi imaju pravo da se organizuju i vjeruju u sta hoce. Sejdic-Finci je mila majka ako vas tuze zbog vjerske opresije.
Drugo, svatko ima prava da donosi svoje zakone.
Ja donosim zakone u svojoj kuci, kao na primjer do kada mi djeca mogu ostati u gradu, koliko im novca dam za izlazak i sa kim ce da izlaze.
Da i to ne bi da mi zabranis :?:
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#10 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by drunken tiger »

Hrulj wrote:
drunken tiger wrote:Mene više zabrinjava što postoji određen broj ljudi koji podržava ovaj ekstremizam. I treba stezati obruč oko ekstremista. Ne može se tako ponašati u državi, ne poštovati institucije države i stvarati svoje zakone unutar iste te države. Sad ćeš mi ti reći zašto ne stežu obruč oko četnika? Iz prostog razloga što ne postoji "zajednica" u kojoj oni žive. Okupe se jednom, dva puta godišnje. I njih isto treba rasturiti i bilo koji oblik ekstremizma.
Po kojem osnovu? Ljudi imaju pravo da se organizuju i vjeruju u sta hoce. Sejdic-Finci je mila majka ako vas tuze zbog vjerske opresije.
Drugo, svatko ima prava da donosi svoje zakone.
Ja donosim zakone u svojoj kuci, kao na primjer do kada mi djeca mogu ostati u gradu, koliko im novca dam za izlazak i sa kim ce da izlaze.
Da i to ne bi da mi zabranis :?:
Izvini buraz al si fulio totalno. Ne radi se o pravilima ponašanja nego o Zakonima. Svoj sistem obrazovanja imaju, ne poštuju saobraćajne znakove (kroz crveno prolaze pa im je tako i poginuo onaj jedan). Niko njima ne brani da vjeruju u šta hoće i da se organizuju svoj život onako kako hoće, ali ne može zakon jedne zajedice biti iznad zakona države.
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#11 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by Basvod »

Hrulj wrote:
drunken tiger wrote:Mene više zabrinjava što postoji određen broj ljudi koji podržava ovaj ekstremizam. I treba stezati obruč oko ekstremista. Ne može se tako ponašati u državi, ne poštovati institucije države i stvarati svoje zakone unutar iste te države. Sad ćeš mi ti reći zašto ne stežu obruč oko četnika? Iz prostog razloga što ne postoji "zajednica" u kojoj oni žive. Okupe se jednom, dva puta godišnje. I njih isto treba rasturiti i bilo koji oblik ekstremizma.
Po kojem osnovu? Ljudi imaju pravo da se organizuju i vjeruju u sta hoce. Sejdic-Finci je mila majka ako vas tuze zbog vjerske opresije.
Drugo, svatko ima prava da donosi svoje zakone.
Ja donosim zakone u svojoj kuci, kao na primjer do kada mi djeca mogu ostati u gradu, koliko im novca dam za izlazak i sa kim ce da izlaze.
Da i to ne bi da mi zabranis :?:
Nije to bas tako jednostavno. Policija treba da radi u službi gradjana. Naravno mi imamo više policija, više interesa građana, shodno mjestu življenja. BiH je složena država i ništa nije jednostavo.
Vehabija u Tešnju je potpuno normalna pojava. I za Vehabije i za gradjane Tešnja.
Cetnik u Tešnju…e to već nije normalno i njegova pojava bi uznemirila građane Tešnja ili izazavala sigurnosne probleme.
Isto tako i u RS. Vehabija nije normalna pojava i svakako da sigurnosni organi trebaju biti na oprezu.
Pripadnicima radikalnih organizacija nije mjesto u sredinama koje ih ne podržavaju.
User avatar
Hrulj
Posts: 1867
Joined: 08/06/2013 11:53
Location: Zaclhumia

#12 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by Hrulj »

Basvod wrote:
Hrulj wrote:
drunken tiger wrote:Mene više zabrinjava što postoji određen broj ljudi koji podržava ovaj ekstremizam. I treba stezati obruč oko ekstremista. Ne može se tako ponašati u državi, ne poštovati institucije države i stvarati svoje zakone unutar iste te države. Sad ćeš mi ti reći zašto ne stežu obruč oko četnika? Iz prostog razloga što ne postoji "zajednica" u kojoj oni žive. Okupe se jednom, dva puta godišnje. I njih isto treba rasturiti i bilo koji oblik ekstremizma.
Po kojem osnovu? Ljudi imaju pravo da se organizuju i vjeruju u sta hoce. Sejdic-Finci je mila majka ako vas tuze zbog vjerske opresije.
Drugo, svatko ima prava da donosi svoje zakone.
Ja donosim zakone u svojoj kuci, kao na primjer do kada mi djeca mogu ostati u gradu, koliko im novca dam za izlazak i sa kim ce da izlaze.
Da i to ne bi da mi zabranis :?:
Nije to bas tako jednostavno. Policija treba da radi u službi gradjana. Naravno mi imamo više policija, više interesa građana, shodno mjestu življenja. BiH je složena država i ništa nije jednostavo.
Vehabija u Tešnju je potpuno normalna pojava. I za Vehabije i za gradjane Tešnja.
Cetnik u Tešnju…e to već nije normalno i njegova pojava bi uznemirila građane Tešnja ili izazavala sigurnosne probleme.
Isto tako i u RS. Vehabija nije normalna pojava i svakako da sigurnosni organi trebaju biti na oprezu.
Pripadnicima radikalnih organizacija nije mjesto u sredinama koje ih ne podržavaju.
Da li taj vehabija je gradjanin Bosne i Hercegovine?
Da li nasrce na njih i njihovu licnost fizicki i psihicki?
Koji zakon krsi svojim obitavanjem u odredjenom podrucju?
To je jedno od temeljnih ljudskih prava, ne mozes nikome zabraniti da zivi bilo gdje
User avatar
Hrulj
Posts: 1867
Joined: 08/06/2013 11:53
Location: Zaclhumia

#13 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by Hrulj »

drunken tiger wrote:
Hrulj wrote:
drunken tiger wrote:Mene više zabrinjava što postoji određen broj ljudi koji podržava ovaj ekstremizam. I treba stezati obruč oko ekstremista. Ne može se tako ponašati u državi, ne poštovati institucije države i stvarati svoje zakone unutar iste te države. Sad ćeš mi ti reći zašto ne stežu obruč oko četnika? Iz prostog razloga što ne postoji "zajednica" u kojoj oni žive. Okupe se jednom, dva puta godišnje. I njih isto treba rasturiti i bilo koji oblik ekstremizma.
Po kojem osnovu? Ljudi imaju pravo da se organizuju i vjeruju u sta hoce. Sejdic-Finci je mila majka ako vas tuze zbog vjerske opresije.
Drugo, svatko ima prava da donosi svoje zakone.
Ja donosim zakone u svojoj kuci, kao na primjer do kada mi djeca mogu ostati u gradu, koliko im novca dam za izlazak i sa kim ce da izlaze.
Da i to ne bi da mi zabranis :?:
Izvini buraz al si fulio totalno. Ne radi se o pravilima ponašanja nego o Zakonima. Svoj sistem obrazovanja imaju, ne poštuju saobraćajne znakove (kroz crveno prolaze pa im je tako i poginuo onaj jedan). Niko njima ne brani da vjeruju u šta hoće i da se organizuju svoj život onako kako hoće, ali ne može zakon jedne zajedice biti iznad zakona države.
Izvini ti ali ako krse zakon za to postoji i kazna. Prodjes kroz crveno postoji tiket, 3 tiketa i nema vozacke.
Pokrivanje, kratke pantale ili ostale stvari povezane sa njima su njihova pravila ponasanja.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#14 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by fatamorgana »

drunken tiger wrote:Mene više zabrinjava što postoji određen broj ljudi koji podržava ovaj ekstremizam. I treba stezati obruč oko ekstremista. Ne može se tako ponašati u državi, ne poštovati institucije države i stvarati svoje zakone unutar iste te države. Sad ćeš mi ti reći zašto ne stežu obruč oko četnika? Iz prostog razloga što ne postoji "zajednica" u kojoj oni žive. Okupe se jednom, dva puta godišnje. I njih isto treba rasturiti i bilo koji oblik ekstremizma.
:thumbup:
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#15 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by hAZNADAR »

Cudno, Vehabije nisu nikada dirale Srbe. Sve njihove akcije, incidenti, zlocini, pritisci, prijetnje, sprijecene akcije, .... su od rata pa do sada bile iskljucivo na Bosnjake i Hrvate. Nikad na cetnike, i na stetu RS. Velikosrbima dodju ko kec na desetku, tako da je ovo najnovije stezanje samo uobicajeno skretanje paznje sa ideologije i lopovluka SNSD na "islamsku opasnost". Op
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#16 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by animals »

Vehabije su nesto sto ne ide sa drzavom kao sto je BIH, i nema tu vise ali...nek idu u Siriju, i nek tamo uvode red i mir..
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#17 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by IlijaLadin »

naravno animals. +1
jedino se postavlja pitanje cetnickih pokreta... al cetnici su miroljubivi nomadi istancanog osjecaja za vunene carape, dobar sir i suho meso.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#18 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by LBVIEW »

Ima li kakve zakonske osnove za ovo "stezanje obruca" ili je valjda za isto dovoljno samo ispoljavanje vjere na "vehabijski" nacin.I kako bi se pripadnost "pokretu" mogla ustanovit, mozda mjerenjem duzine hlaca i brade od strane sumskih policajacau u "ruralnim podrucjima". Prije ce biti da se ovdje,kao i mnnogo puta do sada, radi o pritisku prema povratnickoj bosnjackoj poulaciji , a scenario je vec viden 90-tih samo se taj put radilo o "muslimanskim ekstremistima".
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#19 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by iceman2010 »

Nemojte zaboraviti da je nedavno mup rs registrovao ogroman broj "vehabija" u rs-u. Bavili se i pcelarstvom koje je poznato kao teroristicka aktivnost. U rs ce sve povratnike okarakterisati kao vehabije i oplesti po njima.

Dalje, ako neko krsi zakon kazni ga po slovu zakona. Ovog sto navodi prolaske kroz crveno da pitam kada je posljednji put vidio vehabiju kako prolazi kroz crveno? Uzme se jedan primjer i generalizuje, plus se jos za crveno svjetlo zagovara represija nad citavom grupom ljudi. Reci majstore jednostavno da mrzis te ljude i da bi im s merakom napakostio. Tako je postenije.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#20 Re: Nezavisne:

Post by Paranoid »

iceman2010 wrote:Nemojte zaboraviti da je nedavno mup rs registrovao ogroman broj "vehabija" u rs-u. Bavili se i pcelarstvom koje je poznato kao teroristicka aktivnost.
Inače se prepoznaju vehabijske pčele...istrenirane, sa posebnim zvukom koji podsjeća na "teekbir" i u maskirnim su bojama..
:mrgreen:
Sequoia
Posts: 176
Joined: 14/10/2013 23:44

#21 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by Sequoia »

drunken tiger wrote:Mene više zabrinjava što postoji određen broj ljudi koji podržava ovaj ekstremizam. I treba stezati obruč oko ekstremista. Ne može se tako ponašati u državi, ne poštovati institucije držav
e i stvarati svoje zakone unutar iste te države
.
Sad ćeš mi ti reći zašto ne stežu obruč oko četnika? Iz prostog razloga što ne postoji "zajednica" u kojoj oni žive
. Okupe se jednom, dva puta godišnje. I njih isto treba rasturiti i bilo koji oblik ekstremizma.
Reci jedan zakon koji su oni stvorili ?
Kazes da ne postoji ,, zajednica ,, u kojoj zive cetnici pa ne mozes oko njih stezati obruc ! ? a sta je RS ? to je entitet , zajednica u kojoj zivi ise cetnika nego li lisva na grani . Ako treba stezati obruc oko necega to je genocidn cetnitet . Cetnici su ubice , koljaci , monstrumi koji su ubijali djecu i bebe . to su fasisti , extremisti , radikali . Imaju svoju zastavu , obiljezja , vojvode , oruzje . Pravi teroristi . Vecih i okrutnijih terorista svijet nije vidio . Ubili su puno visew civila nego li vojnika u proteklom ratu . a sada reci sta konkretno sta su oni sa kratkim hlacama ( koje ja ne volim ) napravili . Ako jesu , hapsi brate i podigni optuznicu . Ne razumijem sta znaci steze se obruc . Da je pravde RS bi trebalo ukinuti i zabraniti da se tamo okupe vise od dva covjeka na jednom mjestu . Dok ih trojica eto genocida i konclogora i masovnih grobnica . 8-)
uzgajivac
Posts: 536
Joined: 29/04/2013 14:51

#22 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by uzgajivac »

daj malo spustite loptu, citava prica sa obrucom je lansirana da se inicira postavljanje policijskih stanica na granici sa Federacijom, da ne kazem carinarnica. naravno motivi su razni, izmedju ostalog i pomenuti pritisak na Bosnjake, ali konkretno sada se radi o tome da MUP RS pocne legalno kontrolisati promet roba, ljudi, vozila i pasa lutalica na liniji razgranicenja vjerovatno pouceni nedavnom bebolucijom kada su se prestavnici RS u Sarajevu nenajavljeno nasli u "neposrednoj opasnosti".

mislim da ce se neki ovdje sjetiti punktova iz rata.

citat Nezavisne Novine, 21. 10. 2013.: "Reorganizacijom u MUP-u RS je planirano i povećanje broja policajaca na granici sa FBiH, na područjima gdje je evidentirano veće prisustvo pripadnika vehabijskog pokreta, saznaju 'Nezavisne'."
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#23 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by Great Cornholio »

Basvod wrote: Nije to bas tako jednostavno. Policija treba da radi u službi gradjana. Naravno mi imamo više policija, više interesa građana, shodno mjestu življenja. BiH je složena država i ništa nije jednostavo.
Vehabija u Tešnju je potpuno normalna pojava. I za Vehabije i za gradjane Tešnja.
Cetnik u Tešnju…e to već nije normalno i njegova pojava bi uznemirila građane Tešnja ili izazavala sigurnosne probleme.
Isto tako i u RS. Vehabija nije normalna pojava i svakako da sigurnosni organi trebaju biti na oprezu.
Pripadnicima radikalnih organizacija nije mjesto u sredinama koje ih ne podržavaju.
Četnik, vehabija i ustaša su nenormalne, i opasne pojave, i u svakoj sredini se na njih tako treba gledati. To su ljudi, fanatici, ekstremisti, od kojih prijeti opasnost ljudima koji nisu fanatici i ekstremisti, i koji bi žive u normalnoj državi.
Sequoia
Posts: 176
Joined: 14/10/2013 23:44

#24 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by Sequoia »

uzgajivac wrote:daj malo spustite loptu, citava prica sa obrucom je lansirana da se inicira postavljanje policijskih stanica na granici sa Federacijom, da ne kazem carinarnica. naravno motivi su razni, izmedju ostalog i pomenuti pritisak na Bosnjake, ali konkretno sada se radi o tome da MUP RS pocne legalno kontrolisati promet roba, ljudi, vozila i pasa lutalica na liniji razgranicenja vjerovatno pouceni nedavnom bebolucijom kada su se prestavnici RS u Sarajevu nenajavljeno nasli u "neposrednoj opasnosti".

mislim da ce se neki ovdje sjetiti punktova iz rata.

citat Nezavisne Novine, 21. 10. 2013.: "Reorganizacijom u MUP-u RS je planirano i povećanje broja policajaca na granici sa FBiH, na područjima gdje je evidentirano veće prisustvo pripadnika vehabijskog pokreta, saznaju 'Nezavisne'."
jucer otvorena identicna tema , malo bolje gledaj

http://www.klix.ba/forum/rs-uvodi-grani ... 16619.html
User avatar
Hrulj
Posts: 1867
Joined: 08/06/2013 11:53
Location: Zaclhumia

#25 Re: Nezavisne: "Policija steže obruč oko vehabija"

Post by Hrulj »

Great Cornholio wrote:
Basvod wrote: Nije to bas tako jednostavno. Policija treba da radi u službi gradjana. Naravno mi imamo više policija, više interesa građana, shodno mjestu življenja. BiH je složena država i ništa nije jednostavo.
Vehabija u Tešnju je potpuno normalna pojava. I za Vehabije i za gradjane Tešnja.
Cetnik u Tešnju…e to već nije normalno i njegova pojava bi uznemirila građane Tešnja ili izazavala sigurnosne probleme.
Isto tako i u RS. Vehabija nije normalna pojava i svakako da sigurnosni organi trebaju biti na oprezu.
Pripadnicima radikalnih organizacija nije mjesto u sredinama koje ih ne podržavaju.
Četnik, vehabija i ustaša su nenormalne, i opasne pojave, i u svakoj sredini se na njih tako treba gledati. To su ljudi, fanatici, ekstremisti, od kojih prijeti opasnost ljudima koji nisu fanatici i ekstremisti, i koji bi žive u normalnoj državi.
Koje zlocine i vosjke imaju vehabije?
Otkud je 3500 vehabija jednako sa 300 000 cetnika?
Locked