Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Locked
Zagor te-nej

#401 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by Zagor te-nej » 21/10/2013 08:32

palermo wrote:
Nema potrebe da se mučiš i postiraš kilometarske psotove. Ja sam to vrijeme živio u pravom značenju riječi.
I teško da mi to vrijeme mogu pojasniti oni što su tada bili djeca,
u mom slučaju si se zajebo
ja bio pripadnik ARBH

Paranoid

#402 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by Paranoid » 21/10/2013 08:41

Zagor te-nej wrote:
palermo wrote:
Nema potrebe da se mučiš i postiraš kilometarske psotove. Ja sam to vrijeme živio u pravom značenju riječi.
ja bio pripadnik ARBH
...pa i Dražen Erdemović je bio u početku pripadnik ARBiH, ali nešto u njegovoj glavi se poremetilo..nešto slično se da primjetiti i kod tebe, jer dokumente koje si izbacio su jedan u nizu gebelsovski obradjenih "istina".

Zagor te-nej

#403 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by Zagor te-nej » 21/10/2013 08:46

Paranoid wrote:
Zagor te-nej wrote:
palermo wrote:
ja bio pripadnik ARBH
...pa i Dražen Erdemović je bio u početku pripadnik ARBiH, ali nešto u njegovoj glavi se poremetilo..nešto slično se da primjetiti i kod tebe, jer dokumente koje si izbacio su jedan u nizu gebelsovski obradjenih "istina".
žali se Mehmedaliji Bojiću, jer su to citati iz njegove knjige

Image

"Muslimanski narod nismo naoružali i ja zato ne osjećam nikakvu odgovornost"
Image

Paranoid

#404 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by Paranoid » 21/10/2013 08:54

Mehmedalija je napisao odličnu knjigu, a tvoj problem je što je nisi shvatio jer predpostavljam da je nisi pročitao..
Da si pročitao, vjerovatno bio shvatio kontekst citata koje si postavio ovde, na tzv svom forumu i na komentarima b92...

jadno je to...jadno da ne može biti jadnije da od toliko dokumenta, video-snimaka, trasnkripta, forenzičkih dokumenata, izjava, stenograma, svjedočenja, satelitskih snimaka...tebi treba dodatno crtati.

madner

#405 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by madner » 21/10/2013 09:07

palermo wrote:
Alfons Kauders wrote:... covjek nije bio dorastao situaciji, ..
naprotiv, bio je vrlo dorastao situaciji.

Sasvim je drugo pitanje, što se doraslost u sistemu vrijednosti koji živimo definira drugačije.........pa će te tako često čuti, kako su Slobo i Franjo bili dorasli situaciji..a Alija nije. Ma nemoj.
Doraslost politicara se ne mjeri time koliko je bio dobar ili los covjek.

antimobbing
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#406 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by antimobbing » 21/10/2013 09:08

Samo smo milošću Uzvišenog Boga koji je spustio Svoju milost u srca ljudi da se SAMOORGANIZUJEMO, uzmemo puške u ruke i odbranimo od agresora - biološki opstali na ovim prostorima, ništa više.

Zahvalite se samo Uzvišenom Bogu koji je spustio milost u srca ovih ljudi sa snimka pa danas imamo kakvu-takvu slobodu, državu koliku-toliku i BiH pasoš jer po pameti ljudi koji su nas vodili u ratu i na našu nesreću još uvijek nas vode, danas bi mi Bošnjaci bili u statusu Kurda razbacani širom svijeta bez države i bez BiH pasoša.
Last edited by antimobbing on 21/10/2013 09:16, edited 6 times in total.

palermo

#407 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by palermo » 21/10/2013 09:10

madner wrote:
Naravno, mjeri se onim što je uradio i ostavio iza sebe.

Apsolutno se slažem.

Styling

#408 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by Styling » 21/10/2013 09:14

Tessaract wrote:
Styling wrote:
Niko ih nije protjerao. Sami su otisli, kupili muslimanske kuce u Podrinju, Bijeljini i drugdje u RS-u za kikiriki a onda za velike pare prodavali svoje stanove u Sarajevu. Oni koji su ostali su dobro uhljebljeni po drzavnim institicijama, bankama, nevladinim organizacijama, itd.
Alfons Kauders wrote: Da, upravo to. U martu 1996. U reziji srpskih politicara.
Типична двострука мерила Бошњака испуњених мржњом према српском народу. Када се Бошњаци однекуд протерају то је злочин, етничко чишћење, геноцид итд. ,али када се исто почини над Србима, онда су Срби сами себе протерали тј. колективно полудели и из чистог мира напустили своје домове да би живели као избеглице. Без обзира да ли се ради о "Олуји", рату у БиХ или терористичкој кампањи ОВК на Космету, никад нико није протеривао Србе него су они, ето, "отишли". Макар мало доследности вам не би шкодило. Количина двоструких мерила које користите боде очи.
Slušaj, nešto, prijatelju, da ti ja kažem. Ja NIKOGA ne mrzim! A mene ko mrzi, neka mrzi, to je njegov problem. Ne mrzim ni one četnike što su me s brda gađali dok sam stajala u redu za vodu i čekala da me pogodni. Meni vjera zabranjuje da mrzim. Ja vjerujem u Allaha i njegov sud i vjerujem da će svako dobiti kaznu ili nagradu koju zaslužuje. Ja sam i oprostila, jer me i to moja vjera uči, ali nikada neću zaboratiti. Mržnja je jedno vrlo ružno osjećanje koje izaziva stres i prerasta u opsjednutost a to može uzrokovati u opasno mentalno oboljenje. Zbog toga sam ja odlučila da budem pozitivna i da gledam u budućnost i da provedem ostatak svog života na najbolji mogući način ne obazirući se na ovakve kao ti. Ja ni svoju djecu ne učim da mrze i nastojim da ih odgojim da budu normalni i tolerantni ljudi. E, u tome je prijatelju, OGROMNA razlika između tebe i mene. Ja gledam naprijed a ti si zapeo negdje u rasponu od 600 godina od 1389 do 1989 i nikako da kreneš dalje.

Styling

#409 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by Styling » 21/10/2013 09:17

zavrzlama wrote:
zavrzlama

6615

hajde sad odgovofri na moje pitanje
uveo vjerske pozdrave i hodze u komande brigada,,,,,osnovao par brigada "Mullimanska ova i ona" stavio u neugodan polozaj nebosnjake(recimo u mojoj jedinici)...islamizacija je bila samo u nekim dijelovima BIH(srednja bosna)...mada nuikad nije bila prihvacena od 90% bosnjaka ....[/quote]

Ja ću vam reći iz ličnog iskustva iz moje porodice u ratu. Te muslimankse brigade su bile nekakvi kazneni odredi pa svako ko nije slušao u drugim brigadam slali su ga na prevaspitanje u muslimansku brigadu. Moj muž je po kazni zaglavio u jednoj muslimanskoj brigadi pa kada krenu u bitku rukovodstvo brigade im kolektivno klanja đenazu i ostane u kampu, jer za iem Boga neko mora da komanduje a vojska na bojno polje.

madner

#410 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by madner » 21/10/2013 09:22

palermo wrote:
madner wrote:
Naravno, mjeri se onim što je uradio i ostavio iza sebe.

Apsolutno se slažem.
Mjeri se potezima koje je povukao.

Ako igras protiv jakog protivnika, mozes izgubiti i ako radis sve ispravno i obrnuto.

Alijini kljucni potezi, kada je jos mogao uticati na svoju i time nasu sudbinu su bili:

1. Savez sa HDZom i SDSom. Mogao je napraviti vladu i sa komunistima, ali odlucio se za ovu varijantu.
2. Odbijanje spremanja za vojnu opciju, jer je smatrao da se to mora izbjec i da treba pregovarat! Da bi na kraju odustao od istog.
3. Dopustenje JNA da ostane (kada je USA trazila da se ista povuce iz BiH)
4. Cekanje da JNA i Srbi povuku prvi potez, nakon sto su izvukli tehniku.

Styling

#411 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by Styling » 21/10/2013 09:25

Tessaract wrote:[Да било који политичар сада тебе позове да напустиш свој дом и живиш као избеглица, да ли би га послушао? То што је овај или онај позвао Србе на нешто је само јефтин изговор онима који подржавају злочин. Истина је да нико, а поготово не хиљаде људи истовремено, не би послушао никакав позив да буду избеглице ако не страхују за свој живот.

Хау јес ноу. Мани приче да су Срби злочиначки народ, а Бошњаци мулти култи борци за толеранцију и суживот.

Злочинац је злочинац био он Србин или Бошњак, жртва је жртва била она Србин или Бошњак и такође шовиниста је шовиниста био он Србин или Бошњак , јер свуда подједнако оправдавају злочине над другим, а преувеличавају или чак измишљају злочине почињене над својим. Такође су исти по коришћењу двоструких мерила и црно белом погледу на све ... у фазону ми смо добрице, они су злотвори. Сви су исти Дангуба. Тврдити другачије већ спада под нацистичке теорије о добрим и лошим народима, а опет сваки народ има присталице те филозофије тако да смо и ту исти.
Mi nemamo potrebu za preuveličavanjem zločina, naše žrtve i masovne grobnice sve govore.

palermo

#412 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by palermo » 21/10/2013 09:30

madner wrote:

Ako igras protiv jakog protivnika, mozes izgubiti i ako radis sve ispravno i obrnuto.

Alijini kljucni potezi, kada je jos mogao uticati na svoju i time nasu sudbinu su bili:

1. Savez sa HDZom i SDSom. Mogao je napraviti vladu i sa komunistima, ali odlucio se za ovu varijantu.
2. Odbijanje spremanja za vojnu opciju, jer je smatrao da se to mora izbjec i da treba pregovarat! Da bi na kraju odustao od istog.
Nerado pričam o Aliji Izetvegoviću. Ja imam svoj stav u vezi njega i teško da će mi ga iko promijeniti.

A što se tiče poteza koje je Alija vukao, ne tvrdim niti mislim da je Alija bio bezgriješan i svetac, vukao je razne poteze, neke poslije povlačio, neke revidirao, neke nije.....ali iza sebe je sotavio Bosnu i Hercegovinu ((iako joj je druga sudbina bila namijenjena) , ostavio je neukaljanu ABiH, ostavio je iza sebe narod koji je svjestan sebe i svoga identoteta......Alija nije mogao dobiti sve bitke, nešto je ostalo i na generacijama poslije njega.

madner

#413 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by madner » 21/10/2013 09:34

palermo wrote:
madner wrote:

Nerado pričam o Aliji Izetvegoviću. Ja imam svoj stav u vezi njega i teško da će mi ga iko promijeniti.

A što se tiče poteza koje je Alija vukao, ne tvrdim niti mislim da je Alija bio bezgriješan i svetac, vukao je razne poteze, neke poslije povlačio, neke revidirao, neke nije.....ali iza sebe je sotavio Bosnu i Hercegovinu ((iako joj je druga sudbina bila namijenjena) , ostavio je neukaljanu ABiH, ostavio je iza sebe narod koji je svjestan sebe i svoga identoteta......Alija nije mogao dobiti sve bitke, nešto je ostalo i na generacijama poslije njega.
Ovdje je pitanje da li bi zamjenom Alije sa osobom X koja je srednje sposobna bilo ista bolje ili gore. RBiH je bila prije Alije, ostavio nam je BiH kakva jeste. Slazem se da je imao kljucnu ulogu za neukaljan obraz, no to se poslje ispostavilo kao dosta nebitna stavka. Tudjman je ukaljao Hrvatski obraz kao malo ko, Djukanovic Crno Gorski, no 20 godina poslje to nema nikakve prakticne posljedice.

Sto se tice naroda i identiteta, nisam bas siguran, to je jedan od onih vukao poteze pa ih povlacio i revidirao.

Bodkin

#414 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by Bodkin » 21/10/2013 09:34

palermo wrote:
madner wrote:

ostavio je pocijepanu drzavu koja ne mlze naprijed od 2008. Ostavio je narod koji kako kazes ima identitet ali zato nema cime kasiku da napuni

Sent from my Lumia using Tapatalk

Zagor te-nej

#415 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by Zagor te-nej » 21/10/2013 09:38

Paranoid wrote:Mehmedalija je napisao odličnu knjigu, a tvoj problem je što je nisi shvatio jer predpostavljam da je nisi pročitao..
Da si pročitao, vjerovatno bio shvatio kontekst citata koje si postavio ovde, na tzv svom forumu i na komentarima b92...

jadno je to...jadno da ne može biti jadnije da od toliko dokumenta, video-snimaka, trasnkripta, forenzičkih dokumenata, izjava, stenograma, svjedočenja, satelitskih snimaka...tebi treba dodatno crtati.
jadno je tvoje branjenje jednog matorog debila koji nije znao gdje mu je guzica a gdje glava
možeš li ti oboriti ijednu njegovu navedenu izjavu i reći DA NIJE TAČNA, DA TO NIJE REKAO !!!!!!

ispred nosa odnijeti oružje TO iz skladišta na Faletićima !!!!!!!!!!!!!!!!!! :-) :-) :-) :-) :-)

to se može desit samo aliji i njegovoj sda kompaniji u kojoj si izgleda i ti

Image

Paranoid

#416 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by Paranoid » 21/10/2013 09:38

Styling wrote:
Tessaract wrote:[Да било који политичар сада тебе позове да напустиш свој дом и живиш као избеглица, да ли би га послушао? То што је овај или онај позвао Србе на нешто је само јефтин изговор онима који подржавају злочин. Истина је да нико, а поготово не хиљаде људи истовремено, не би послушао никакав позив да буду избеглице ако не страхују за свој живот.

Хау јес ноу. Мани приче да су Срби злочиначки народ, а Бошњаци мулти култи борци за толеранцију и суживот.

Злочинац је злочинац био он Србин или Бошњак, жртва је жртва била она Србин или Бошњак и такође шовиниста је шовиниста био он Србин или Бошњак , јер свуда подједнако оправдавају злочине над другим, а преувеличавају или чак измишљају злочине почињене над својим. Такође су исти по коришћењу двоструких мерила и црно белом погледу на све ... у фазону ми смо добрице, они су злотвори. Сви су исти Дангуба. Тврдити другачије већ спада под нацистичке теорије о добрим и лошим народима, а опет сваки народ има присталице те филозофије тако да смо и ту исти.
Mi nemamo potrebu za preuveličavanjem zločina, naše žrtve i masovne grobnice sve govore.
Kako ti se da odgovarati na gluposti i izjave koje vode izjednačavanju po receptu SANU-a, u stilu da su Srbi morali klati i ubajati svo nesrpsko stanovništvo i to njihovom pragu, a da bi odbranili svoj otadzbinski prag.

Odlomak iz 25:55 govori najjednostavnijim jezikom šta je istina.

Comrad

#417 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by Comrad » 21/10/2013 09:39

Alija je napravio mnogo krupnih gresaka, njega nazivati nekim drzavnikom i spasiteljem Bosne je definicija ironije. Nas problem je sto rijetko ko javno zeli nesto reci protiv njega. Mene ne zanima kakav je on bio covjek, vjernik itd. Mi ovdje pricamo o drzavniku i politicaru, a tu je budimo realni bio totalna fula. Nespreman je docekao rat, nespremno ga je vodio, okupio je bivse kosovce oko sebe, a otpustio prave patriote.

Meni samo nije jasno da niko od ljudi ne pogleda te silne stenograme, dokumente u kojima se Alija jasno i glasno opredjeljivao za etnicku podjelu Republike BiH i onda klix i drugi portali i dalje bubaju ove smijesne tekstove i naslove.

Zna se sta je bio alijin cilj, komadic zemlje u evropi gdje ce implementirati svoj san o islamskoj republici i to je to. Njega nije zanimala Republika Bosna i Hercegovina, jer da jeste ne bi islamizirao vojsku i uveo tekbir kao vojni pozdrav.

Dovoljno je procitati knjige od Halilovica, intervju sa Seferom da se vidi da je Alija bio izgubljen covjek. I sve je potkrepljeno dokumentima koji jasno i glasno pokazuju da su Alija i Haris zeljeli podjeliti BiH, i onda narod izabere Bakira neonka za predsjednika, eto u kakvom neukom i zatucanom drustvu zivimo. :run:

Zagor te-nej

#418 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by Zagor te-nej » 21/10/2013 09:41

antimobbing wrote:Samo smo milošću Uzvišenog Boga koji je spustio Svoju milost u srca ljudi da se SAMOORGANIZUJEMO, uzmemo puške u ruke i odbranimo od agresora - biološki opstali na ovim prostorima, ništa više.

Zahvalite se samo Uzvišenom Bogu koji je spustio milost u srca ovih ljudi sa snimka pa danas imamo kakvu-takvu slobodu, državu koliku-toliku i BiH pasoš jer po pameti ljudi koji su nas vodili u ratu i na našu nesreću još uvijek nas vode, danas bi mi Bošnjaci bili u statusu Kurda razbacani širom svijeta bez države i bez BiH pasoša.
to je to care, sve rečeno

ali ajd objasni ovim SDA alijevcima
Last edited by Zagor te-nej on 21/10/2013 09:42, edited 1 time in total.

sinuhe

#419 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by sinuhe » 21/10/2013 09:41

antimobbing wrote:Samo smo milošću Uzvišenog Boga koji je spustio Svoju milost u srca ljudi da se SAMOORGANIZUJEMO, uzmemo puške u ruke i odbranimo od agresora - biološki opstali na ovim prostorima, ništa više.
Maj 92 je dosta kasno za bilo kakvu samoorganizaciju. Neko je morao voditi diplomatiju, vojsku. Sa samoorganizacijom bi bilo kao i sa ovim sirijskim odrpancima :-)
Kako je to narod reagovao na hapsenje pa oslobadjanje Martica, na srpsko otimanje TV repetitora na Kozari i slicno :-)
Last edited by sinuhe on 21/10/2013 10:24, edited 2 times in total.

palermo

#420 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by palermo » 21/10/2013 09:42

Bodkin wrote:

ostavio je pocijepanu drzavu koja ne mlze naprijed od 2008. Ostavio je narod koji kako kazes ima identitet ali zato nema cime kasiku da napuni

Sent from my Lumia using Tapatalk
Samo je stvar ugla iz kojeg gledaš. Da mogao je ostaviti nepocijepanu državu, samo bi se ona zvala Srbija.

A što se tiče kašike,nisam siguran da bi je napunili u slučaju da nam se država zove Srbija. Al eto, sve je moguće, kažem samo je stvar ugla iz kojeg gledaš

palermo

#421 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by palermo » 21/10/2013 09:49

madner wrote:
Ovdje je pitanje da li bi zamjenom Alije sa osobom X koja je srednje sposobna bilo ista bolje ili gore. RBiH je bila prije Alije, ostavio nam je BiH kakva jeste. .
Bilo bi gore, moje duboko uvjerenje.

o tome šta je bilo prije Alije i šta je sada je mislim nekako nepošteno pričati.

Možda bi bolje bilo postaviti pitanje šta je Bosni i Hercegovini bilo namijenjeno.

madner

#422 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by madner » 21/10/2013 09:55

palermo wrote:
madner wrote:
Ovdje je pitanje da li bi zamjenom Alije sa osobom X koja je srednje sposobna bilo ista bolje ili gore. RBiH je bila prije Alije, ostavio nam je BiH kakva jeste. .

o tome šta je bilo prije Alije i šta je sada je mislim nekako nepošteno pričati.

Možda bi bolje bilo postaviti pitanje šta je Bosni i Hercegovini bilo namijenjeno.
Zato kazem, koje poteze koji su bili iznadprosjecni je povukao?

Mora se o tome pricati, jer nije isto iz nule nesto stvoriti i nadograditi nesto sto postoji.

Kada? Svako ima neki plan, ali ni CG ni Kosovo nisu trebali biti nezavisne drzave po tim planovima. Ni RH nije trebala ostati cjelovita itd itd...

Zagor te-nej

#423 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by Zagor te-nej » 21/10/2013 09:56

palermo wrote:
madner wrote:

i aljo, hodža sa šilteta to spriječio, jel ??
onaj koji je do podne mislio da rata neće biti, a od podne da za rat treba dvoje :lol:
jel taj debil matori to spriječio

Styling

#424 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by Styling » 21/10/2013 10:03

Zagor te-nej wrote:
palermo wrote:
madner wrote:

i aljo, hodža sa šilteta to spriječio, jel ??
onaj koji je do podne mislio da rata neće biti, a od podne da za rat treba dvoje :lol:
jel taj debil matori to spriječio
Kao neiskusan političar, strateg i diplomata Alija je upao u osinje gnijezdo u jednog vrlo teškoj i osjetljivoj situaciji za zemlju. Činjenica je da nije bio na visini zadatka i da zbog toga svi ispaštamo. Mislim da je previše vjerovao onima oko njega u stranci kao i suparnicima prilikom pregovora. Da je na njegovom mjestu bio neko s više politčkog i diplomatskog iskustva vejrujem da bismo bolje prošli.

MuaDib

#425 Re: Alija Izetbegović: "Čovjek bez kojeg ne bi bilo Bosne"?

Post by MuaDib » 21/10/2013 10:07

Tessaract wrote:
Havatar wrote: Znaci Krajisnik pozove Srbe da napuste Sarajevo oni to ucine i onda Bosnjaci krivi :?: :-)
Да било који политичар сада тебе позове да напустиш свој дом и живиш као избеглица, да ли би га послушао? То што је овај или онај позвао Србе на нешто је само јефтин изговор онима који подржавају злочин. Истина је да нико, а поготово не хиљаде људи истовремено, не би послушао никакав позив да буду избеглице ако не страхују за свој живот.
Za to što su Srbi otišli iz Sarajeva, najodgovornija je vlast Republike Srpske i njena politika da se srpstvo brani bombardovanjem i terorisanjem Sarajeva. I savsvim je normalno da su ljudi u strahu od revanšizma i vlasti protiv koje su ratovali otišli. Sada drugi par rukava je što vlast RS ni pod koju cijenu nije htjela prihvatiti da Sarajevo bude distrikt, što je na kraju razbjesnilo Miloševića koji je sve dao Federaciji, osim Pala, Ljubogošte, Lukavice i Kasindola. Ti ljudi su otišli prije uslaska federalnih vlasti, obilno potpomognuta vlašću RS-a i pričama o nekom novom i bolje Srpskom Sarajevu. Ipak oko 80% sarajevskih Srba živi u Istočnom Sarajevu, Pale i Sokolac su imaju 4 puta više staniovnika nego prije rata, Lukavica više nije ledina, već veliko stambeno naselje u kom žive sarajevski Srbi.
Drugi dio krivice što nema Srba u Sarajevu, snosi sarajevska vlast, koja je godinama tolerisala šovinizam prema Srbima bez obzira na kojoj su strani bili, na jednoj strani i ekonomsko propadanje Sarajeva u cjelini na drugoj strani, gdje manjina koja se nije našla u administraciji, jednostavno otišla trbuhom za kruhom.
Danguba wrote:Mani price, svi su isti, svi su cinili zlocine.

Zločin se ne može opravdati i slažem se da one što pravdaju zločine, treba tretirati kao ne šoviniste, več saučesnike u zločinu. Međutim vlast RS sve pokušava relativizirati zločine, jer su njeni brojni djelovi u toku rata bili organizator i inicijator istih. Zato širom prostora koji je nekada kontrolisala RS i na prostoru današnje RS su nalažene i još uvjek se nalaze masovne grobnice koje su imale po nekoliko stotina, a neke i preko hiljadu tijela, a da ne govorim da sekundarne i tercijerne grobnice samo ukazuju na visoku svijest da je počinjen zločin i da se on mora prikriti. Ja ne znam ni za jednu grobnicu sa preko 1000 žrtava isključivo srpske nacionalnosti na teritoriji pod kotrolom Armije RBiH, a na prostoru RS nalažene su i takve. Ubistvo i jednog jedinog čovjeka, a kamo li nekoliko desetina ili stotina ljudi je zločin. Činjenica je da su i neki djelovi Armije RBiH počinili zločine, koji nikada nisu imali masovni karakter, za razliku od VRS. Tako da igranje na tu kratu svi su činili zločine to ne može dati za pravo srpskom establišmentu da relativizuje zločine. pogotovo kada se ččinjenično zna da je RS imala najveću vojnu moć i veliki dio te moći je pretvorila u mašinu za ubijanje.

Locked