Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Locked
Havatar

#501 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by Havatar » 30/09/2013 13:03

madner
Francuski kralj je kralj kojih ljudi? :D

Tvrtkova prva titula je bila ban bosanski da bi poslje postao
kralj Bosne
tako da ti je teorija blago recena klimava.

Sam tekst kaze da bosanska delegacija dolazi u Pestu, tako da izgleda da se covjek smatrao bosancem. :D
Francuski kralj je bio kralj Franaka a naravno da je bosanska delegacija bosanska posto se tako zove drzava a nigdje se u srednjem vijeku ne pominju Bosanci niti Bosancohercegovci niti neki bosanski kralj za sebe kaze da je Bosanac ili Bosancohercegovac .

cyprus

#502 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by cyprus » 30/09/2013 13:03

dustaban wrote:Hajmo malo o razlici izmedju pojmova Armeni i Armenci
:roll:
:!:
I Jermeni i Jermenci :mrgreen:

SiSaJuMe

#503 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by SiSaJuMe » 30/09/2013 13:03

Nekima je lakse utjerat u guzicu neko u glavu!
Zalosno je kad cijeli zivot zelis da budes ono sto nisi. Kad se trudis svim silama potisnuti cinjenicu od koje se sramis i sam sebe uvjeravas da ponavljanjem neistine iz dana u dan stvaras neku novu istinu. Kao sto vec napisa vama je samo bitno prebrojavanje krvnih zrnaca, borba za dominacijom jednih na druge i blejanje iz zapisanih tornjeva., .,

ioannes

#504 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by ioannes » 30/09/2013 13:03

Dzamahirija wrote:
ioannes wrote:
Dzamahirija wrote:Isto me zanima zašto se pripadnik poljskog naroda (i nacije) ne zove Poljanac nego Poljak?
Biseru, zato sto se zemlja zove Poljska :D
i na slavenskom jezike kod dvostruke negacije c prelazi u k
i tme se ne zove Poljac nego Poljak

kod Bosne to nije slucaj
Zato što to tebi odgovara.

meni bi odgovaralo kad bi bilo tako ali nije

madner

#505 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by madner » 30/09/2013 13:07

Havatar wrote:
madner

kralj Bosne

Sam tekst kaze da bosanska delegacija dolazi u Pestu, tako da izgleda da se covjek smatrao bosancem. :D
Francuski kralj je bio kralj Franaka a naravno da je bosanska delegacija bosanska posto se tako zove drzava a nigdje se u srednjem vijeku ne pominju Bosanci niti Bosancohercegovci niti neki bosanski kralj za sebe kaze da je Bosanac ili Bosancohercegovac .
Nije. Kralj Franaka je bio kralj Franaka, odnosno na pocetku poglavica Franaka. No ja sam te pitao za Francuskog kralja, sto je druga titula.
ban bosanski se zvao covjek :D

Bosancohercegovac se nije mogao nikako zvati jer do gusenja pobune od strane Turske ovo je uvijek bila Bosna. Nekad kraljevina nekad eyalet ali Bosna.

Bodkin

#506 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by Bodkin » 30/09/2013 13:08

Dzamahirija wrote:Isto me zanima zašto se pripadnik poljskog naroda (i nacije) ne zove Poljanac nego Poljak?
Boze dragi poceli su argumentirati tako sto pitaju zasto drugi ne zovu sebe tako da se to slaze sa nasim jezikom :lol: :lol: stvarno sto njemci sebe zovu deutschland a ne njemacka ili germany :lol: sto grci sebe ne zovu grci ili ovi sa kipra kiprani. pa sta je ovo danas

Black111

#507 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by Black111 » 30/09/2013 13:08

Havatar wrote:
Black111 wrote: Irci govore Gaeilge
Skoti govore Gaelic
Velsani govore Cymraeg ili y Gymraeg
dakle nemas pojma a hoces da diskutujes o necemu.
Biseru, :D Velsani govore velskim jezikom. Samo ga oni ne zovu velskim, vec ga mi tako zovemo. Kao sto Nijemci ne zovu svoju drzavu Njemacka, vec Deutschland na njem. jeziku. Razmes?
Pogledaj kako na njihovom jeziku zovu svoj narod a kako svoj jezik i bice ti jasno da samo pokazujes svoje neznanje i nista vise.[/quote]

Cymry. :-D Vidis da lupas.
Last edited by Black111 on 30/09/2013 13:09, edited 1 time in total.

ioannes

#508 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by ioannes » 30/09/2013 13:08

Havatar wrote:
madner

kralj Bosne

ti se sve dublje uvlacis.....

pa nije Francuski Kralj i kralj Franaka jedno te isto :D

Dozer

#509 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by Dozer » 30/09/2013 13:09

@majevica
Oba izraza bosanac i Bosnjak kao i naziv Bosna...imaju isti korijen izraza u rijeci.U sustini to je jedno...i na ovome
popisu treba da je to jedno...i zvanicno u popisu za izraz nacije je starije Bosnjak a bosanac je jedan modus
izvedbe izraza bosanac.Bosanac je izraz koji se koristi a to se podrazumijeva nacionalno Bosnjak.Znaci treba ta
dva izraza smatrati kao jedno i identicne pojmove..bosanac=Bosnjak.Znaci na popisu je trebalo priznati ko se izjasni
kao bosanac da se to podrazumijeva pod zbrajanjem Bosnjak.I definitivno objasniti da ni bosanac il Bosnjak ne znace
da je to striktno izraz za samo jednu vjeru...tu bzv se prave smutnje...
Isto kao da kazemo nema razlike izmedju srbijanac i Srbin u formulisanju nacije srpske.
Puno nebuloza u malo prostora...zaista...

Bosanac = bosanskohercegovacka nacionalna pripadnost, tj. pripadnost drzavi Bosni i Hercegovini.
Bosnjak = etnicka, tj. narodna pripadnost

Srbin = etnicka, tj. narodna pripadnost
Srbijanac = srbijanska nacionalna pripadnost, tj. pripadnost drzavi Srbiji.

Razlike, naravno, postoje.

The 51st State

#510 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by The 51st State » 30/09/2013 13:09

semanticko-lingvisticke zajebancije..., poenta je da bi sa istim zarom kontrirali da je se na saboru izglasalo bosanac...i odatle svo vase naklapanje....

Bodkin

#511 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by Bodkin » 30/09/2013 13:09

Havatar wrote:
madner

kralj Bosne

buhaha :lol: :lol: kakvo valjanje gluposti

Havatar

#512 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by Havatar » 30/09/2013 13:10

ioannes wrote:
Havatar wrote:
madner

kralj Bosne

ti se sve dublje uvlacis.....

pa nije Francuski Kralj i kralj Franaka jedno te isto :D
Pa naravno da jeste isto kao sto je i Bosanski kralj i kralj Bosnjaka isto

The 51st State

#513 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by The 51st State » 30/09/2013 13:11

Dozer wrote:@majevica
Oba izraza bosanac i Bosnjak kao i naziv Bosna...imaju isti korijen izraza u rijeci.U sustini to je jedno...i na ovome
popisu treba da je to jedno...i zvanicno u popisu za izraz nacije je starije Bosnjak a bosanac je jedan modus
izvedbe izraza bosanac.Bosanac je izraz koji se koristi a to se podrazumijeva nacionalno Bosnjak.Znaci treba ta
dva izraza smatrati kao jedno i identicne pojmove..bosanac=Bosnjak.Znaci na popisu je trebalo priznati ko se izjasni
kao bosanac da se to podrazumijeva pod zbrajanjem Bosnjak.I definitivno objasniti da ni bosanac il Bosnjak ne znace
Isto kao da kazemo nema razlike izmedju srbijanac i Srbin u formulisanju nacije srpske.

Bosanac = bosanskohercegovacka nacionalna pripadnost, tj. pripadnost drzavi Bosni i Hercegovini.

apusrd po svim osnovima, boldano.

cyprus

#514 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by cyprus » 30/09/2013 13:11

Dozer wrote:@majevica

Sa blagim korekcijama, tj. nadopunama, dođe ovako:

Bosnjak = etnicka, tj. narodna, tj. nacionalna pripadnost

Srbin = etnicka, tj. narodna, tj. nacionalna pripadnost
Srbijanac / Srbin = srbijanska nacionalna pripadnost, tj. pripadnost drzavi Srbiji.
Last edited by cyprus on 30/09/2013 13:12, edited 1 time in total.

Havatar

#515 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by Havatar » 30/09/2013 13:11

Bodkin wrote:
Havatar wrote:
madner

kralj Bosne

Hoces da kazes da su u srednjem vijeku postojali Francuz

Havatar

#516 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by Havatar » 30/09/2013 13:12

Black111 wrote:
Havatar wrote:
Black111 wrote: Irci govore Gaeilge
Skoti govore Gaelic
Velsani govore Cymraeg ili y Gymraeg
dakle nemas pojma a hoces da diskutujes o necemu.
Biseru, :D Velsani govore velskim jezikom. Samo ga oni ne zovu velskim, vec ga mi tako zovemo. Kao sto Nijemci ne zovu svoju drzavu Njemacka, vec Deutschland na njem. jeziku. Razmes?
Pogledaj kako na njihovom jeziku zovu svoj narod a kako svoj jezik i bice ti jasno da samo pokazujes svoje neznanje i nista vise.
Cymry. :-D Vidis da lupas.[/quote]
To je za velsana a sta je sa Skotima i Ircima 8-)

Dzamahirija

#517 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by Dzamahirija » 30/09/2013 13:13

Bosanac može bit' samo regionalna pripadnost i ništa više. To bi bio onaj merhametli lik u pjesmi Enesa Begovića, sve bi ti dao nako džaba :D

Jednog dana kad Bošnjaci ovladaju BiH onda će biti formirana Bošnjačka nacija, a država će biti preimenovana u Republika Bosna, tako da će u preambuli Ustava pisati "Republika Bosna, država Bošnjaka i ostalih". Tako da vam je džaba rasprava, nemate kapacitet za te akrobacije nit će te kad imati. Da ne pričam o tome da nikakva historija ne stoji iza tih akrobacija. To nosite kući sa sobom.

Bodkin

#518 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by Bodkin » 30/09/2013 13:14

Havatar wrote:
Bodkin wrote:
Havatar wrote: Francuski kralj je bio kralj Franaka a naravno da je bosanska delegacija bosanska posto se tako zove drzava a nigdje se u srednjem vijeku ne pominju Bosanci niti Bosancohercegovci niti neki bosanski kralj za sebe kaze da je Bosanac ili Bosancohercegovac .
Hoces da kazes da su u srednjem vijeku postojali Francuz
nema osobe koja se ise provaljuje na forumu od tebe. ti bi da ocima nekoga iz 2013 slazes stvari u vremenu karla velikog :D

Bodkin

#519 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by Bodkin » 30/09/2013 13:15

Dzamahirija wrote:Bosanac može bit' samo regionalna pripadnost i ništa više. To bi bio onaj merhametli lik u pjesmi Enesa Begovića, sve bi ti dao nako džaba :D

Jednog dana kad Bošnjaci ovladaju BiH onda će biti formirana Bošnjačka nacija, a država će biti preimenovana u Republika Bosna, tako da će u preambuli Ustava pisati "Republika Bosna, država Bošnjaka i ostalih". Tako da vam je džaba rasprava, nemate kapacitet za te akrobacije nit će te kad imati. Da ne pričam o tome da nikakva historija ne stoji iza tih akrobacija. To nosite kući sa sobom.
sve i da hoce ( a nece pa i da bosnjaka ima 80%) ti neces biti tu da je dozivis tako da sam ja zadovoljan

Havatar

#520 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by Havatar » 30/09/2013 13:16

bodkin
nema osobe koja se ise provaljuje na forumu od tebe. ti bi da ocima nekoga iz 2013 slazes stvari u vremenu karla velikog :D
Ne slazem ja nista nego samo pisem ono sto su cinjenice a ti ako hoces da dokazes da su u 15 vijeku postojale nacije bujrum pa dokazi. Naravno posto ne mozes pokusavas nesto sa doskocicama i salama jer nemozes da se dostojanstveno povuces kad nisi u pravu.

cyprus

#521 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by cyprus » 30/09/2013 13:17

Havatar wrote:To je za velsana a sta je sa Skotima i Ircima 8-)
Bezveze se vrtite oko tih Kelta... Evo ti bolji primjer: najbrojniji narod na svijetu - Han svoj jezik ne zove hanskim, niti bilo šta slično :mrgreen:

Dozer

#522 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by Dozer » 30/09/2013 13:17

@Dzamahirija, sta bi s ovim:
@Dzamahirija
Kakav je voz pros'o? Kakvi mrtvi konji?
Pa fino te upitah sta si to skont'o i kakav volej? Ali, hajde, da ti udovoljim pa da vidim taj "volej" - izjasnicu se kao nacionalni Bosanac.
@Cyprus
Ovo smo nas dvojica vec jednom raspravili i slozili se da postoje dvije definicije nacije. Medjutim, ta druga definicija nacije, koja se odnosi na narod/etniju, nema relevantnost nigdje van granica neke drzave, u ovom slucaju nase.
Iz tog razloga Bosnjaci i BH Srbi i Hrvati NISU priznate nacije u svijetu, nego su samo narodi/etnije, a narod/etnija je niza klasifikacija od nacije posto su narodi sastavni faktor nacija.
---------------

E sad, to sto se kod nas ovo dvoje poistovjecuje nije nista drugo nego vlazni san ETNO-NACIONALISTA (edukovati se o ovom terminu prije odgovaranja).

@Dzamahirija
Bosanac može bit' samo regionalna pripadnost i ništa više. To bi bio onaj merhametli lik u pjesmi Enesa Begovića, sve bi ti dao nako džaba :D

Jedini problem je sto ti to neces dozivjeti. Kao ni ja, niti iko od nas. Po meni, to nece dozivjeti niko nikad. Ali, eto, vlazni snovi su free for unlimited use :D
Ali, po tebi su onda i Grk, Kinez, Njemac, Srbijanac, Tajlandzanin, itd., sve regionalne pripadnosti? Interesantno, nadasve. :D

Pogotovo kad predjes granicu, pokazes pasos, a na njemu pise - Bosnia and Herzegovina, i carinik ti kaze - O, Bosnian. WIll you opet you trunk, please? :D :D
Last edited by Dozer on 30/09/2013 13:23, edited 1 time in total.

Dzamahirija

#523 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by Dzamahirija » 30/09/2013 13:18

Bodkin wrote:
sve i da hoce ( a nece pa i da bosnjaka ima 80%) ti neces biti tu da je dozivis tako da sam ja zadovoljan
Možda. Al meni i nije cilj da ja to doživim, bitno je da bude!

A biće i to kako će da bude.

@Dozer

Odgovorio sam ranije negdje, potraži.

Black111

#524 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by Black111 » 30/09/2013 13:18

Havatar wrote:
Black111 wrote:
Pa jebi ga prijatelju nije ovo pijaca. :D Ti si to tvrdio za Velsane i corak, jebi ga, sto je dosta je dosta. :D Vrijeme je dragocijeno.

Havatar

#525 Re: Vijećnici SDP-a :Bitno je biti Bosnjak!

Post by Havatar » 30/09/2013 13:20

Black111 wrote:
Havatar wrote:
Black111 wrote:
Pa jebi ga prijatelju nije ovo pijaca. :D Ti si to tvrdio za Velsane i corak, jebi ga, sto je dosta je dosta. :D Vrijeme je dragocijeno.
Ja sam tvrdio za Skote i Irce a Velsane sam dodao naknadno :)

Locked