Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Helikopter

#126 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by Helikopter »

Sezam wrote:
U jes mi zavali :zzzz:

Zar je ovdje potrebno ista objasnjavati?

Ovaj velikosrpski scenario je toliko providan, da je prosto nevjerovatno da ima naivcina poput tebe koje vjeruju da ce nam ovakav savez donijeti ista dobro. Ali kad vec moram, evo da ti objasnim kako ce to ici...Albanija i Kosovo ce naravno reci odjebite od nas, sto nas ostavlja u G4 :roll: dakle, Bosnjaci ce se ponovo naci u Velikoj Srbiji, zajednicka policija,parlament, za 20-30 godina zajednicka vojska, monetarni sistem, Milisav iz Nisa uci djecu po bosanskim skolama da je Alija izetbegovic islamski fanatik, ratko i radovan naravno neshvaceni rodoljubi, Gorski vijenac obavezna lektira itd...ali boli tebe neka stvar, tebi legne 850 milja u padze svakog mjeseca... :roll:

Ako mislis da su ovo gluposti, procitaj svoj origalni post, gdje fino kazes kako je i EU prvo pocela kao ekonomska zajednica, a danas mnoge zemlje clanice zele istupiti iz iste, a ne mogu. Sta ti mislis ko ce za 20-30 godina (nedo dragi Bog) u tom G4 ili G6 imati ulogu Njemacke? da ti pomognem, odgovor nije BiH.

Sva sreca, ovakve podle ideje nece moci proci bez referenduma na drzavnom nivou. Sve drugo je ravno veleizdaji.
@ Sezam, ovo sto pises je realna mogucnost u skoroj buducnosti ako Bosnjaci nesto ne urade na zaustavljanju sirenja srpske i hrvatske teritorijalne, politicke, ekonomske i druge dominacije u BiH. Tako da se moze desiti da Srbija i Hrvatska anexiraju kompletan teritorij BiH uz dozvolu Medjunarodne Zajednice i stave Bosnjake pod njihovu kontrolu. Pa vidis da Bosnjaka skoro da i nema u entitetu Republika Srpska a i tamo su pod totalnom srpskom okupacijom i kontrolom a sa druge strane da su Hrvatska i Zapadne drzave skoro skroz teritorijalno i na druge nacine stavili Bosnjake pod Hrvatsku kontrolu preko Hrvata u entitetu Federacija BiH.
muzicar_iz_parka

#127 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by muzicar_iz_parka »

Jel to G6 znači gay 6? :mrgreen:
radostan dan

#128 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by radostan dan »

ne nego - grohnula šestorka.
muzicar_iz_parka

#129 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

radostan dan wrote:ne nego - grohnula šestorka.
To je antieuropski.
Helikopter

#130 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by Helikopter »

Great Cornholio wrote:Bilo bi to lijepo, ali to je nemoguće, nacionalisti koji su je razvalili neće nikada pristati da je ponovo stvore.

Ali eto kad svi uđemo u EU ponovo će se "izbrisati" granice.
Nije tacno da u EU nece biti drzavnih granica samo ce se clanice lakse kretati preko tih granica unutar EU. Znaci sve clanice unose svoje teritorije i granice u EU a ako se jednog dana EU raspadne sve drzave iznose svoje teritorije u svojim granicama koje su i unijeli kao clanice u EU.
muzicar_iz_parka

#131 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Priča o EU je kao ona poslovica sa zecom i ražnjom, samo što u našoj realnosti je još gore:"Sječe se ražanj a zec ne samo da nije u potoku nego se nije ni okotio".
12wer

#132 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by 12wer »

Image
muzicar_iz_parka

#133 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Kad se već spominju Crnogorci:
Putnici voza Beograd-Bar stekli uslove za crnogorsko državljanstvo

KOLAŠIN, 18. septembar 2013, (Njuz) – Svi putnici koji su se juče zatekli u međunarodnom vozu na relaciji Beograd- Bar ispunili su uslove za dobijanje crnogorskog državljanstva – saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova Crne Gore.

Ovo ministarstvo je pozvalo sve putnike da zvanično podnesu zahtev za dobijanje državljanstva i obećalo da će nadležne službe svoj posao obaviti u najkraćem mogućem roku.

-Zakoni koji regulišu ovu materiju su jasni i shodno njima svi putnici koji su dobar deo svog života proveli u vozu kod Kolašina imaju pravo na sticanje crnogorskog državljanstva. Ovi putnici su na zakonit način neprekidno proveli dovoljno vremena na teritoriji Crne Gore čime su ispunili jedan od zakonom propisanih uslova za dobijanje državljanstva – kaže izvor iz crnogorskog MUP-a.

Miljan Vuković, jedan od putnika iz voza, koji je već nekoliko puta aplicirao za crnogorsko državljanstvo zadovoljan je ovakvim razvojem situacije.

-Pre nekoliko godina sam se preselio iz Beograda u Budvu. Podneo sam zahtev za dobijanje državljanstva, ali nisam ispunjavao zakonske uslove. U Beograd sam išao kako bih obišao rodbinu i polagao ispit iz Rimskog prava. Juče sam krenuo nazad, ne sluteći da će mi to putovanje pomoći da regulišem svoj status i napokon postanem državljanin Crne Gore – rekao je on i dodao da je, zahavljujući zastojima koje je napravio ovaj voz, prvo u Srbiji, pa u Crnoj Gori, stekao i pravo na starosnu penziju.
http://www.njuz.net/putnici-voza-beogra ... vljanstvo/
MuaDib

#134 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by MuaDib »

Zapadnom Balkanu potreban je neki vid političke saradnje, ali zbog iredentizma Srbije prema Kosovu, Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori i dijelom Makedoniji, odnosno Albanije prema Kosovu i Makedoniji, od te političke saradnje nema ništa. Međutim, mi moramo jačari ekonomske veze, jer jedino na balkanskom tržištu možemo ostvariti značajan profit, za EU nemamo standarde, Turska i Rusija kao strateška tržišta relativno su daleko, a ostala su potpuno nekompatibilna sa nama.
daddy-kool

#135 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by daddy-kool »

Mnogi su spominjali kako treba unaprijediti ekonomsku saradnju, i nije mi jasno šta pod time podrazumjevaju i od kakvog bi tačno benefita to bilo za BiH?
muzicar_iz_parka

#136 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

U nedostatku ozbiljnog bavljenja državničkim dužnostima propale vođe naroda i narodnosti nas zamaraju sa besmislenim idejama i planovima.

"Privatnik Rahman" ispane ozbiljan pored ovakvih.
radostan dan

#137 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by radostan dan »

muzicar_iz_parka wrote:U nedostatku ozbiljnog bavljenja državničkim dužnostima propale vođe naroda i narodnosti nas zamaraju sa besmislenim idejama i planovima.

"Privatnik Rahman" ispane ozbiljan pored ovakvih.
to je to.
a ovaj besmislen prijedlog nije bez razloga potekao iz crne gore, i prije svega je za - unutrašnju upotrebu.
živi bili pa vidjeli...
richa

#138 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by richa »

Egg wrote:Pogledajte malo ovaj klip, da vam se povrate sjećanja.

Kakva Jugoslavija, Srboslavija!?

Nikad više niti jedan oblik Jugoslavije, samo Bosna i Hercegovina. Za (za)ostale me nije briga, neka rade šta hoće, a naš narod se treba distancirati od takvih retardiranih ideja.
Zar ova danasnja BIH nije jedan oblik bivse nam zemlje!?
BosnianKnight

#139 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by BosnianKnight »

Bila je dobra Jugoslavija, uredjena zemlja, jedino im zamjeram sto nam nisu dozvoljavali da se izjasnjavamo pravilno, tj. Bosnjaci, jezik Bosanski, svih vjera (i ateisti kao sto sam ja). Ali vise nikad, na greskama se uci, nema suzivota sa susjedima.
megaman4

#140 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by megaman4 »

NIKADA VIŠE! Opet bi nam govorili da historija BiH počinje od Jugoslavije, a ne od 10. vijeka...

neka idu oni koji žele, ali ja više volim ovaj trokut, s granicom na drini, savi, dinari i moru...

BiH zauvijek :bih: , yebla ih jugoslavija.... :twisted:
zakonpera

#141 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by zakonpera »

Tako se igrati i izdati jedan narod moze samo idiot i covjek spreman na samoubistvo, izdati krv sehida, suze majki srebrenicanki, krv djece Sarajeva pa opet u neku zajednicu sa gamadnim srvima. Ko god pokusa ovakvu veleizdaju i uvlacenje u pakas servima i europi koja nas je vec izdala treba mu pripremiti atentat kao dobrodoslicu u sto sam siguran da ce se i desiti.
Sa servima i cetaljima se vidimo ali samo preko nisana i sljedeci put do kraja.. preko drine i save ali i u drinu i savu .
Basvod

#142 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by Basvod »

zakonpera wrote:Tako se igrati i izdati jedan narod moze samo idiot i covjek spreman na samoubistvo, izdati krv sehida, suze majki srebrenicanki, krv djece Sarajeva pa opet u neku zajednicu sa gamadnim srvima. Ko god pokusa ovakvu veleizdaju i uvlacenje u pakas servima i europi koja nas je vec izdala treba mu pripremiti atentat kao dobrodoslicu u sto sam siguran da ce se i desiti.
Sa servima i cetaljima se vidimo ali samo preko nisana i sljedeci put do kraja.. preko drine i save ali i u drinu i savu .
A gdje si ti, u Svedskoj, kad ne vidis da je svaki treci covjek u BiH Srbin.
Havatar

#143 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by Havatar »

Basvod wrote:
zakonpera wrote:Tako se igrati i izdati jedan narod moze samo idiot i covjek spreman na samoubistvo, izdati krv sehida, suze majki srebrenicanki, krv djece Sarajeva pa opet u neku zajednicu sa gamadnim srvima. Ko god pokusa ovakvu veleizdaju i uvlacenje u pakas servima i europi koja nas je vec izdala treba mu pripremiti atentat kao dobrodoslicu u sto sam siguran da ce se i desiti.
Moze da je gdje god hoce Bosna je matica svih Bosnjaka a Bosnjaci nece da im glavni grad bude Beograd.
jugoistocnjak

#144 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by jugoistocnjak »

Znao sam. Ma dosadilo Crnogorcima da rade i hoce da neko drugi za njih radi.
111tayson

#145 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by 111tayson »

To je samo nova taktika SANU i politike cosica i ostalih odnosno crne gore i prosrpskih politicara. pokušavaju na sve nacine proizvesti nekog frankeštajna, što im nece uspjeti vjerovatno, a vjerovatno su probni baloni -------
Danguba

#146 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by Danguba »

jugoistocnjak wrote:Znao sam. Ma dosadilo Crnogorcima da rade i hoce da neko drugi za njih radi.
:lol: :lol:

:thumbup:

jedino to ima smisla sve drugo su podvale. :D

Image

http://www.klix.ba/magazin/zanimljivost ... /130831067
akcid

#147 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by akcid »

PeppermintSA wrote:20 godina kasnije, rapsodija se nastavlja:

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/po ... e-sestorke

:lol: :lol: :lol: :lol:
Ne vjerujem da je ovo Lukšićeva ideja, mislim da je on selektivno određen kao "neutralna strana" u realizaciji ideje stvaranja saveza nekoliko zapadnobalkanskih država. Mislim da neko jači "svjetski" stoji u pozadini...

Ideja nije loša, možda svaka država postigne privredni i društveni razvoj koji je prijeko potreban svakoj od kandidata. Ideju svakako treba "pročitati" i procijeniti prije donošenja ishitrenih odluka ponesenih emocijama ili politkama i ideologijama unitarističkog kleronacionalizma.

Lukšićeva ideja o "zapadnobalkanskoj šestorci" nema nikakve sličnosti sa Jugoslavijom.
Bodkin

#148 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by Bodkin »

jugoistocnjak wrote:Znao sam. Ma dosadilo Crnogorcima da rade i hoce da neko drugi za njih radi.
:lol:
_majevica_

#149 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by _majevica_ »

richa wrote:
Egg wrote:Pogledajte malo ovaj klip, da vam se povrate sjećanja.

Kakva Jugoslavija, Srboslavija!?

Nikad više niti jedan oblik Jugoslavije, samo Bosna i Hercegovina. Za (za)ostale me nije briga, neka rade šta hoće, a naš narod se treba distancirati od takvih retardiranih ideja.
Zar ova danasnja BIH nije jedan oblik bivse nam zemlje!?
Obrnuto...Jugoslavija je pokusala biti BiH...al neko anam treci ukakio...BiH ostaje kao sto je bila M u granicama i podjednako ravnopravnih naroda ...
underwater

#150 Re: Crnogorci predlažu novu Jugoslaviju

Post by underwater »

Basvod wrote:
Pa neka svi ti "treci ljudi" kao takvi ostanu u BiH, ali samostalnost BiH mora biti na prvom mjestu svakom dobrom bosnjaninu.
Sa Srbijom se ne moze ni u sta zajednicko. Bosnjaci su dovoljno jaki da ocuvaju Bosnu, ali su glupi pa to ne shvataju.
Zato se i moze svasta dogoditi.
Post Reply