Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Manix
Posts: 166
Joined: 19/08/2013 14:06

#76 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by Manix »

ulciscorr wrote:Kao i po obicaju Komunjare/Jugosloveni/"Bosanci i Hercegovci" i ostali islamofobi su i na ovoj temi dosli da brane cetnike... i podizanje ovog 20 metara visokog cetnickog krsta iznad Sarajeva porede sa dzamijama u Sarajevu... :roll:

Sve je to isto za njih... samo im nemoj dirat bracu Srbe... izjednacavanje strana i relativizacija je recept za odrzavanje bratstva i jedinstva po njima...

Samo ne znam dokle cete srat i dokle cemo vas mi Bosnjaci trpiti.
Haj se ubij matere ti . Ja sam Bosanac i vise volim Bosnu od tebe i vise mrzim cetnike od tebe .
Post Scriptum Sta su to kumanjare ?? :-x :P :-? 8) :roll: :(
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#77 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by aurora313 »

frkenzi wrote: Mene interesuje zasto se tolika frka dize oko ovoga u drugom entitetu kad se ovo njih ne tice.Ljudi dizu spomenik na teritoriji RS,dobili su sve potrebne dozvole i niko ne moze da ih zaustavi u tome.
Ako bude sve kako najavljuju i spomenik se podigne u oktobru ili nesto kasnije nije ni bitno kakvu reakciju ocekujete od vlasti u federaciji,hoce li pokusati da ga uklone i kako, imaju li mehanizme za tako nesto? Sta bi ste vi u Sarajevu uradili da mozete s obzirom da nad Mostarom vec godinama stoji nesto slicno predpostavljam nista? I kako cete se osjecati svako jutro kad se probudite i kroz prozor pogledate na Zlatiste?
Pa ovo nije nikako pametno, al posto kojecega ovdje nije pametno, sta je - tu je.
Slaviti dolazak JNA na Trebevic i pucati godinama na nenaoruzane i neduzne u gradu, bez izbora (pucali su i na stan moje majke pravoslavne ispovjesti), i sada napraviti spomenik velicine koja samo treba da bode oci sarajlijama svih vjeroispovjesti i nacionalnosti, nije nikakav poseban podvig.
Naravno, i katolicki dio Mostara je pokazao primitivnu superiornost nad drugim grupama sa inat-krstovima podignutim
na vrhovima okolnih brda.
A bome znamo da ima i inat-dzamija.
Tek toliko da se svi podsjetimo koliko smo prmitivni i nazadni.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#78 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by zateznistub »

za inad dusmanima, ima normalnih!

Image
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#79 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by Basvod »

travnik wrote:
ulciscorr wrote:Kao i po obicaju Komunjare/Jugosloveni/"Bosanci i Hercegovci" i ostali islamofobi su i na ovoj temi dosli da brane cetnike... i podizanje ovog 20 metara visokog cetnickog krsta iznad Sarajeva porede sa dzamijama u Sarajevu... :roll:

Sve je to isto za njih... samo im nemoj dirat bracu Srbe... izjednacavanje strana i relativizacija je recept za odrzavanje bratstva i jedinstva po njima...

Samo ne znam dokle cete srat i dokle cemo vas mi Bosnjaci trpiti.
1. Očigledno ili ne znaš sva slova, pa ne znaš čitati, ili si bezobrazan. Gotovo svi redom ovdje na temi, kako ti kažeš Komunjare/Jugosloveni/"Bosanci i Hercegovci", ali drugi, su protiv krsta na Zaltištu jer se radi o provokaciji, zapišavanju teritorija i zloupotrebi vjeri.
2. Nitko ne vrši relativizaciju već sam konstatira da se ovakve podle i bljutave stvari dešavaju diljem naše države i da svi pravdaju i brane "svoje", a napadaju "tuđe". To je dokaz manjka realnosti i viška licimjernosti.
3. Čuj "dokle ćemo vas mi Bošnjaci trpiti". Tko si ti da govoriš u ime jednog naroda? Koga ti i takvi kao ti trpite? Je li to svi Bošnjaci koji ne misle kao ti ili pripadnici drugih naroda trebaju da se plaše takvih kao ti samo zbog drugačijeg stava? Koji si to faktor? Sa ovakvom rečenicom, odnosno prijetnjom, podsjećaš na Radovana K. i slične.
Jasno je da se radi o provokaciji odnosno ciljanom projektu nerviranja Bosnjaka. Poruka je jasna, hocete suzivot sa Srbima i Hrvatima evo vam krst iznad Sarajeva, Mostara i sl. i ne samo krst, evo vam sve sto vam smeta.
Sto Bosnjake vise nerviraju krstovi i sl. npr. negiranje genocida, pljuvanje po Bosni i sl., to ce krstova, negiranja i svega ostalog biti vise.
Bosnjaci nervozni zbog provokacija od blata prave Srbe i Hrvate koji su za suzivot... Srbi i Hrvati nervozni sto moraju ziviti sa Bosnjacima... i tako svi nervozni lijecimo nervozu jedni na drugima. Tako nekako se meni cini ova poslijeratna zahebancija.
User avatar
slogabn
Posts: 209
Joined: 16/07/2013 05:57
Location: Psalm 137:9 Blessed is the one who grabs your little children and smashes them against a rock.
Contact:

#80 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by slogabn »

jefferson wrote:
slogabn wrote:
jefferson wrote:Sreca pa nam je ovo najveci problem.
Drzava je vec bankrotirala, pa sad treba dici tenzije da bi se raja imala o cemu zabaviti.
Nije ni cudo gdje smo po razvoju kada je ljude ovako lako isprovocirati.
Ti se izgleda drzis ove izreke - "Money, not morality, is the principle commerce of civilized nations." Thomas Jefferson

sto na kraju moze da rezultira sa ovim - "If a nation expects to be ignorant and free, in a state of civilization, it expects what never was and never will be." Thomas Jefferson
naravno, jer ovi sadasnji graditelji bogomolja u BiH (na svim stranama), su na moralnoj ljestvici i ispod Wall Street bankara i slicnih stetocina.
Ne znam samo kakve veze ima svo ovo silovanje religije na nasim prostorima sa moralom?
Nise me razumio. Mislio sam na drzavotvorni moral, moral nacije. Zelja je da se krst postavi tu kako bi se BiH ponizila jos jednom u nizu, a s njom i zrtva koja je s tog mjesta ubijena, ostala sakata, i sl.
User avatar
slogabn
Posts: 209
Joined: 16/07/2013 05:57
Location: Psalm 137:9 Blessed is the one who grabs your little children and smashes them against a rock.
Contact:

#81 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by slogabn »

Basvod wrote:Jasno je da se radi o provokaciji odnosno ciljanom projektu nerviranja Bosnjaka. Poruka je jasna, hocete suzivot sa Srbima i Hrvatima evo vam krst iznad Sarajeva, Mostara i sl. i ne samo krst, evo vam sve sto vam smeta.
Sto Bosnjake vise nerviraju krstovi i sl. npr. negiranje genocida, pljuvanje po Bosni i sl., to ce krstova, negiranja i svega ostalog biti vise.
Bosnjaci nervozni zbog provokacija od blata prave Srbe i Hrvate koji su za suzivot... Srbi i Hrvati nervozni sto moraju ziviti sa Bosnjacima... i tako svi nervozni lijecimo nervozu jedni na drugima. Tako nekako se meni cini ova poslijeratna zahebancija.
Alternativa nije suzivot na silu, ali isto tako nije ni mirno razdruzenje.
Uostalom nit je Herceg Bosna samo hrvatska, nit je srpska samo srpska kako ti to zelis da predstavis.
Biene Maya
Posts: 202
Joined: 25/05/2013 22:00

#82 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by Biene Maya »

slogabn wrote:
Basvod wrote:Jasno je da se radi o provokaciji odnosno ciljanom projektu nerviranja Bosnjaka. Poruka je jasna, hocete suzivot sa Srbima i Hrvatima evo vam krst iznad Sarajeva, Mostara i sl. i ne samo krst, evo vam sve sto vam smeta.
Sto Bosnjake vise nerviraju krstovi i sl. npr. negiranje genocida, pljuvanje po Bosni i sl., to ce krstova, negiranja i svega ostalog biti vise.
Bosnjaci nervozni zbog provokacija od blata prave Srbe i Hrvate koji su za suzivot... Srbi i Hrvati nervozni sto moraju ziviti sa Bosnjacima... i tako svi nervozni lijecimo nervozu jedni na drugima. Tako nekako se meni cini ova poslijeratna zahebancija.
Alternativa nije suzivot na silu, ali isto tako nije ni mirno razdruzenje.
Uostalom nit je Herceg Bosna samo hrvatska, nit je srpska samo srpska kako ti to zelis da predstavis.
Suzivot je prestao da postoji jos 1992. godine, vjerovatno ga vise nece nikada ni biti. A za ove sto stalno ponavljaju kao papagaji da Bosnjaci hoce na silu da zive sa srbima i hrvatima, hej, stvarno ste smijesni. Bosnjaci samo nece dozvoliti da im srbi i hrvati cijepaju zemlju i da ih srbi i hrvati zatvore u geto. Eto, to vam je odgovor na suzivot. I prestanite vise podcjenjivati Bosnjacki narod, jer cisto sumnjam da igdje na svijetu postoji zrtva koja zeli svog dzelata u blizini, ali isto tako ta zrtva nece vise nikada dozvoliti svom dzelatu da mu ugrozi bioloski opstanak. A sto se tice svakodnevnog provociranja Bosnjaka, budite sigurni da ce i to jednom eksplodirati.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#83 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by Bodkin »

eto izbora :D
Pokajnik
Posts: 476
Joined: 08/07/2014 18:32

#84 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by Pokajnik »

Sarajevu koje se ponosi multietničnošću,multikulturalnošću itd itd smeta vjerski simbol. :lol:
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#85 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by Nomo »

Pokajnik wrote:Sarajevu koje se ponosi multietničnošću,multikulturalnošću itd itd smeta vjerski simbol. :lol:
posto nisi htio ni da otvoris link koji stoji iznad tvog posta ja sam samo za tebe iskopirao . procitaj sta pise SRBIN Gojko Bercic . Znam da vam nije lako ali procitaj , ne boli nista , ( doduse dira srce i dusu ali ti to ionako nemas ) a traje 2 minute



-KRST NA ZLATISTU
More vjerskih simbola koji podsjecaju na protekli rat i koje po Bosni i Hercegovini susrecenmo na svakom koraku uskoro ce biti uvecano za jos jedan krst,neobican i po namjeni i po dimenzijama.Na monumentu visokom 26 metara i sirokom 18 metara bice,kako se navodi,ispisana imena vise od 5800 poginulih,zarobljenih i nestalih civila i vojnika Republike Srpske.Krst ce stajati na Zlatistu,po zlu cuvenom toponimu podno Trebevica i,kako pisu novine,"podsjecati na stradanje Srba iz Istocnog Sarajeva".Iz gradnje ovog cudovisnog simbolicnog spoja rata,religije i populistickog inata stoje dvije organizacije koje okupljaju porodice poginulih i nestalih,odnosno bivse logorase Republike Srpske.
Ovih nekoliko sturih podataka,sazetih u jednoj novinskoj vijesti,imalo je snagu detonatora,izazvavsi lancanu eksplozivnu reakciju gnjeva u Sarajevu.Cetnicka provokacija,uvreda,cinizam,sramotan cin-najcesci su atributi kojima Sarajlije ispoljavaju svoj revolt prema gradnji pomenutog spomenika.Savez logorasa BiH trazi od visokog predstavnika Miroslava Lajcaka da zabrani njegovu gradnju.Najprovokativnije mjesto u cijeloj toj prici je samo Zlatiste.Svako ko je prezivio dugu,paklenu opsadu Sarajeva zna da je sa tog mjesta svakodnevno po gradu sijala smrt.Sa Zlatista su divljacki i podmuklo ubijani ljudi,zene i djeca,bez obzira kojoj vjeri i naciji pripadali.Krst na Zlatistu
ce,ponosno isticu njegovi narucioci,nocu biti osvijetljen reflektorima.Oni valjda vjeruju kako ce pogled prezivjelih Sarajlija biti mazohisticki i danonocno uprt u to prokleto mjesto u trebevickom krajoliku.Kao da patnja koju su ovom gradu nanijeli osvetnici s brda nije bila dovoljna.
Bilans njihovog krvavog pira nad opkoljenim gradom iznosi 11 hiljada ubijenih civila,od cega hiljadu i po djece.Njihov komandant,general Stanislav Galic osudjen je u Hagu kao ratni zlocinac na najtezu kaznu-DOZIVOTNU ROBIJU.
Nikada se nece saznati koliki je u tom cetnickom knjigovodstvu smrtni udio ubica sa Zlatista,ali je sigurno da nije mali.U proteklom su ratu,po prirodi stvari,ginuli i Srbi.I oni imaju pravo na spomenike svojim poginulim ratnicima.
Medjutim,spomenik na Zlatistu nije izraz takvog pijeteta.On ni po svojoj lokaciji,ni po svojoj formi(krst)ne doprinosi istini,iscezavanju mrznje i pomirenju.Naprotiv,taj krst-spomenik vrijedja ranjenu dusu Sarajeva,koja je i danas,
dvanaest godina nakon rata,puna ostrih oziljaka,koje ne mogu da sakriju ulicne zardinijere sa cvijecem,niti stakla i beton novoizgradjenih i renoviranih zgrada.
Krst sam po sebi nikom normalnom ne bi trebao da smeta,ali krst-spomenik ubicama gradjana Sarajeva iznevjerava svoju religijsku simboliku i djeluje kao crkveno pokrice za zlocin.Ironican prema"inflaciji"spomenika poginulima u ratu,
predsjednik bivsih logorasa RS-a Branislav Dukic primjecuje kako"samo sto jos na interfone po haustorima nismo poceli podizati spomenike zrtvama".Dukic potom,mozda i ne htijuci,otkriva o cemu je ovdje rijec:"Ni Hrvati nisu napravili kriz na brdu kod Mostara zbog vjere,nego da prkose Bosnjacima s kojima su tamo ratovali."On,izgleda,
smatra kako je to bio rat kriza i polumjeseca sa zvijezdom?!Bilo kako bilo,sad je bar jasno na cemu smo:u temelju buduceg monumentalnog krsta na Zlatistu je prkos!Prkos prema bosnjackom Sarajevu.Poruka krsta-spomenika dakle glasi:SA OVOG MJESTA SMO VAS UBIJALI.
Moglo bi se reci da slicnu poruku sadrzi i ogromni betonski kriz na Humu iznad Mostara,odakle je HVO granatirao
sirotinjske mahale s obje strane Neretve.Ovdje dolazimo na teren postratne tranzicije Bosne i Hercegovine i uloge religije u tom paklu.Siroka je to i slozena tema,ali je za potrebe ove kolumne dovoljno konstatovati da vjerske institucije,bez izuzetka,ne zasluzuju pozitivnu ocjenu.Umjesto istinskog ekumenizma,na djelu je neka vrsta hladnog rata medju religijama,iako to vjerski poglavari nece javno reci.Vjerski simboli su usli u masovnu upotrebu i sluze svemu i svacemu,a najvazniju ulogu imaju u obiljezavanju teritorija,kako bi se"drugom i drugacijem"stavilo do znanja koje je tu"u svojoj vjeri,na svojoj zemlji".Mostarski biskup Ratko Peric,osvjedoceni kleronacionalista,proglasio je kriz na Humu simbolom grada Mostara i predzidja katolicanstva,iako ni jedno ni drugo ne odgovara istini.Krstovi su,
opet,tu da ukazu na mala i velika"predzidja"pravoslavlja.
Prije koliko pola stoljeca,i kasnije,u Bosni su nicali visoki fabricki dimnjaci,kao simboli industrijskog napretka,a danas se sve vise dizu u nebo crkveni zvonici i minareti,krizevi i krstovi,sto je postalo pitanje dominacije jedne religije nad drugom.Narucioci njihove gradnje kao da vjeruju da ce tako biti blize Bogu.Medjutim,sigurno je jedino to da cemo tako svi biti udaljeniji od mirnog i harmonicnog zivota na zemlji.
("Oslobodjenje")
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#86 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by Nomo »

zateznistub wrote:za inad dusmanima, ima normalnih!

Image

sta je ovdje normalno ?
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#87 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by daxon »

Nomo wrote:procitaj sta pise SRBIN Gojko Bercic
Berčić :-?
Uostalom, kako znaš da je SRBIN, možda je Hrvat, a možda je Bosanac, možda je Bošnjak...
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#88 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by Nomo »

daxon wrote:
Nomo wrote:procitaj sta pise SRBIN Gojko Bercic
Berčić :-?
Uostalom, kako znaš da je SRBIN, možda je Hrvat, a možda je Bosanac, možda je Bošnjak...

:P Hrvat nije sigurno a ni Bosnjak ali nije bitno, bitno je da je covjek , covjek na kvadrat . LJudina gromada od covjeka veci od alpa i himalaja , jedan od najboljih ljudi i najboljih novinara ne samo u BiH nego u Evropi . Spomenik i ulicu ce dobiti u Sarajevu , zato sto je covjek . Posten , pametan , principijelan , odvazan , hrabar , human , ...skoro sve sto je napisao ,, pisma nebeskom narodu ,, procitao sam . pisao je i za feral tribune . Gojko je narodni heroj .
ps beric bercic to je samo typ feler , nista drugo , sitnicav si
Last edited by Nomo on 10/08/2014 14:58, edited 2 times in total.
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#89 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by Nomo »

rolamItrolam wrote:Gojko je ovo napisao 2008 a danas je 2014
i fridrih nitzsche je pisao prije 150 godina a William Shakespeare prije 500 pa se i dan danas cita i prepricava .
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#90 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by Nomo »

daxon wrote:
Nomo wrote:procitaj sta pise SRBIN Gojko Bercic
Berčić :-?
Uostalom, kako znaš da je SRBIN
, možda je Hrvat, a možda je Bosanac, možda je Bošnjak...
znam, uostalom evo i on sam u jednoj kolumni to kaze

citat iz kolumne pod naslovom ,, zasto se Srbi ljute
Niko objektivan neće poricati raširenost desničarskog nacionalizma u Hrvatskoj, pa i samog ustaštva, koje se manifestuje na Tompsonovim koncertima, stadionima i u nekim medijima.
Ali ako se kao etnički Srbin bavim tim temama,
držim da je moralnije da se prevashodno bavim srpskim nacionalizmom i četništvom. Ne možeš u jedan film strpati jedne, druge i treće zlikovce. "Neka svako govori o svojoj sramoti, ja ću o svojoj", pisao je Bertold Brecht o svom odnosu prema zločinima Hitlerove Njemačke. Zločini se ne mogu odvojiti od stanja duha jedne etničke zajednice, ili državotvorne nacije, pri čemu svaki njen pripadnik ima odgovornost za postupke vlasti koju je odabrao. Veliki austrijski pisac Robert Musil ("Čovjek bez svojstava") tvrdio je da su Nijemci kao narod oduvijek pokazivali "sklonost da unose red, bilo u raj ili pakao". Pedeset miliona Nijemaca palo je na koljena pred Hitlerom, stvorivši pakao na zemlji. Učinili su to tako temeljito da je malo koji Nijemac mogao biti izuzet od krivice ili odgovornosti.
Pokajnik
Posts: 476
Joined: 08/07/2014 18:32

#91 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by Pokajnik »

Nomo wrote:
daxon wrote:
Nomo wrote:procitaj sta pise SRBIN Gojko Bercic
Berčić :-?
Uostalom, kako znaš da je SRBIN
, možda je Hrvat, a možda je Bosanac, možda je Bošnjak...
znam, uostalom evo i on sam u jednoj kolumni to kaze

citat iz kolumne pod naslovom ,, zasto se Srbi ljute
Niko objektivan neće poricati raširenost desničarskog nacionalizma u Hrvatskoj, pa i samog ustaštva, koje se manifestuje na Tompsonovim koncertima, stadionima i u nekim medijima.
Ali ako se kao etnički Srbin bavim tim temama,
držim da je moralnije da se prevashodno bavim srpskim nacionalizmom i četništvom. Ne možeš u jedan film strpati jedne, druge i treće zlikovce. "Neka svako govori o svojoj sramoti, ja ću o svojoj", pisao je Bertold Brecht o svom odnosu prema zločinima Hitlerove Njemačke. Zločini se ne mogu odvojiti od stanja duha jedne etničke zajednice, ili državotvorne nacije, pri čemu svaki njen pripadnik ima odgovornost za postupke vlasti koju je odabrao. Veliki austrijski pisac Robert Musil ("Čovjek bez svojstava") tvrdio je da su Nijemci kao narod oduvijek pokazivali "sklonost da unose red, bilo u raj ili pakao". Pedeset miliona Nijemaca palo je na koljena pred Hitlerom, stvorivši pakao na zemlji. Učinili su to tako temeljito da je malo koji Nijemac mogao biti izuzet od krivice ili odgovornosti.
I Emir Kusturica je etnički Bošnjak ali je u političkom smislu Srbin kao što je i Gojko Berić u političkom smislu Bošnjak ili Bosanac što se u biti svodi na isto.
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#92 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by Nomo »

takoreci wrote:Sarajevo kao sjediste frenceticeve Crne legije u WWII i mjesto progona 150.000 Srba u proslom ratu... samo treba da napravi krst u znak sjecanja na Srbe, narod koji je nekad zivio tu.
Smetaju vam Srbi, smeta vam srpski spomenik, od srpskih crkvi ste napravili turisticke atrakcije... i jos imate obraza da pisete to sto pisete.
dzaba si se registrovao dzaba ste ginuli . jedino sto genocid niste dzaba napravili . to ce vam biti vraceno i naplaceno sa kamatama . zvijeri !
Last edited by Nomo on 10/08/2014 15:37, edited 2 times in total.
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#93 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by Nomo »

pokojnik

I Emir Kusturica je etnički Bošnjak ali je u političkom smislu Srbin kao što je i Gojko Berić u političkom smislu Bošnjak ili Bosanac što se u biti svodi na isto.

:lol: :lol: GOJKO BERIC i nemanja kusta- usrana usta koji za pare lize guzicu svom dzelatu i dusmaninu u istoj recenici :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pokajnik
Posts: 476
Joined: 08/07/2014 18:32

#94 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by Pokajnik »

Nomo wrote:pokojnik

I Emir Kusturica je etnički Bošnjak ali je u političkom smislu Srbin kao što je i Gojko Berić u političkom smislu Bošnjak ili Bosanac što se u biti svodi na isto.

:lol: :lol: GOJKO BERIC i nemanja u istoj recenici :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Znam da nisi tražio savjet ali kao filantrop i altruista ne mogu da ne ... Potrebna Ti je pomoć stručnih osoba.Šovinizam je u tvom slučaju samo simptom nekog još ozbiljnijeg poremećaja.
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#95 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by Nomo »

Pokajnik wrote:
Nomo wrote:pokojnik

I Emir Kusturica je etnički Bošnjak ali je u političkom smislu Srbin kao što je i Gojko Berić u političkom smislu Bošnjak ili Bosanac što se u biti svodi na isto.

:lol: :lol: GOJKO BERIC i nemanja u istoj recenici :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Znam da nisi tražio savjet ali kao filantrop i altruista ne mogu da ne ... Potrebna Ti je pomoć stručnih osoba.Šovinizam je u tvom slučaju samo simptom nekog još ozbiljnijeg poremećaja.
brini se ti za svoju bolest . istocna bosna 1942 istocna bosna 1992 ge .altruisto :roll:
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#96 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by Nomo »

Pokajnik wrote:
Nomo wrote:pokojnik

I Emir Kusturica je etnički Bošnjak ali je u političkom smislu Srbin kao što je i Gojko Berić u političkom smislu Bošnjak ili Bosanac što se u biti svodi na isto.

:lol: :lol: GOJKO BERIC i nemanja u istoj recenici :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Znam da nisi tražio savjet ali kao filantrop i altruista ne mogu da ne ... Potrebna Ti je pomoć stručnih osoba.Šovinizam je u tvom slučaju samo simptom nekog još ozbiljnijeg poremećaja.
za pocetak tvoje ( lako cemo za moju to vi rjesavate maljem i kamom bez obzira na dijagnozu ) terapije kupi knjigu GOJKA BERICA ,, pisma nebeskom narodu ,, koja je u Londonu dobila prestiznu nagradu . Za pocetak , a terapiju cemo nastaviti sa Markom Vesovicem , Janjom Bec , Mirkom Kovacom , Bogadan Bogdanovicem Srdjom Popovicem Nenadom Cankom , Latinkom Perovic , i naravno Petrom Lukovicem . Polsije toga cemo te osunetiti . u skladu sa cetri S . Samo sunet Srbina spasava :)
FMDzem
Posts: 651
Joined: 23/07/2011 20:30

#97 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by FMDzem »

Krst na zlatištu do Septembra..
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9882
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#98 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by Bosanac sa dna kace »

super podsjetnik genocidu, agresiji, pokoljima, opsadi Sarajeva, pa niko nam ne bi napravio bolji spomenik koji nas na sve podsjeca :oops:
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#99 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by dustaban »

Moze li mi neko objasniti zasto je NAJAVLJENI krst na Zlatistu veci problem od onoga nad Mostarom?!
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#100 Re: Dukić ne odustaje,krst na Zlatištu u oktobru

Post by area51 »

Omladino,idu izbori.Talasaće se oko krsta do izbora i sve će se brzo zaboraviti a krst se napraviti neće.Neće se napraviti ne zato što će to "Sarajevo" spriječiti nego što se i ne misli praviti
Pa zar više niste skontali kako ovdje stvari "funkcionišu"
Ubrzo očekujte odgovor "bošnjačke" strane o nečem sasvim nebitnom da se još malo nadoda vjetra u ove predizborne valove/talase
Naravno,kad se sve primiri zatalasaće oni treći
:skoljka:
Post Reply