DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lidera

Basvod

#326 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by Basvod » 20/08/2013 16:55

Pa zar ima u BiH neka druga?

Bodkin

#327 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by Bodkin » 20/08/2013 16:58

mozda i nema ali teziti da ostane ovakvo ksenofobno okruzenje je ravno ludilu

Basvod

#328 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by Basvod » 20/08/2013 17:03

Najbolje drzati glavu u pijesku i sa 20 kamera snimati 9 banjaluckih aktivista + pas. :-)
Tako je kako je i neces nista dobiti ako zmiris.

Bodkin

#329 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by Bodkin » 20/08/2013 17:10

a kao dobices nesto dobro ako navijas za ksenofobiju? davno sam rekao, ljudi putuju po svijetu za obrazovanjem i poslom a vi svoj zivotni prostor smanjujete u sopstvenoj drzavi i zaokruzujete ga uz pomoc ksenofobije i iskljucivosti i jos prodajete to kao konacno rjesenje. kakav paradoks

muzicar_iz_parka

#330 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by muzicar_iz_parka » 20/08/2013 17:12

Basvod wrote:Najbolje drzati glavu u pijesku i sa 20 kamera snimati 9 banjaluckih aktivista + pas. :-)
Tako je kako je i neces nista dobiti ako zmiris.
Đes Rajko nisam te prije prepznao.

Dr Jurica Ustamujić

#331 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by Dr Jurica Ustamujić » 20/08/2013 17:20

Šta Bošnjaci mogu da postignu ako na primjer RS proglasi nezavisnost i oni napadnu?

Prvo, mora se obezbjediti međunarodna podrška za takav čin a i kad se obezbjedi podrška od većih sila, oni često poslije znaju da se prave ludi kao da dogovora nije bilo (primjera milion Saddam, Milošević, itd.) U suprotnom, bez međunarodne podrške, vojna pobjeda ništa ne vrijedi. Na primjer, napravi se neka oluja i Srbi odu iz BiH. Mislite li da će Hrvati ostati? Ne. To je automatski 100% muslimanska zemlja. Muslimanska zemlja koja je izašla iz rata, naoružana, i iz kojeg su kršćani pobjegli, odnosno protjerani jel. Ima li takva zemlja perspektivu u Evropi? Mislim da oni koji misle da je oluja u Hrvatskoj isto što oluja u BiH nemaju pojma o čemu pričaju.

Druga stvar, ko kaže da je pobjeda zagarantovana čak i ona vojna? Vojna pobjeda Bošnjaka zavisi od Hrvatske. Mišljenja sam da oni koji misle da će Hrvatska (odnosno Berlin jer sad se za sve pita EU) otvoriti granice, neotežavati uvoz oružja ili robe ili čak izaći u susret Bošnjacima u novom ratu, su u krivu, a zatvoreni Bošnjaci u okruženju dugo ne mogu držati vojnu ofanzivu.

I treća stvar. Ako u novom ratu Bošnjaci na blickrig ne istjeraju Srbe, oni će se "ukopati" u enklave koje mogu da brane i bez uplitanja Srbije kao što su Banjalučka regija, Bijeljina ili Trebinje. Kako bi Srbi bili žrtve u novom ratu, Bošnjaci moraju računati s tim da ako ne uspiju na blitzkrieg način da sitjeraju sve Srbe iz Bosne, teritorije koje Srbi zadrže, biće i otcjepljene od BiH prilikom novog mirovnog spoprazuma kao Kosovo od Srbije.
Last edited by Dr Jurica Ustamujić on 20/08/2013 17:22, edited 1 time in total.

Basvod

#332 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by Basvod » 20/08/2013 17:22

Bodkin wrote:a kao dobices nesto dobro ako navijas za ksenofobiju? davno sam rekao, ljudi putuju po svijetu za obrazovanjem i poslom a vi svoj zivotni prostor smanjujete u sopstvenoj drzavi i zaokruzujete ga uz pomoc ksenofobije i iskljucivosti i jos prodajete to kao konacno rjesenje. kakav paradoks
Kao prvo ja ne navijam neko konstatujem, nemoj meni to...
Kao drugo, ako imas rjesenje izvoli:

emigrazione

#334 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by emigrazione » 20/08/2013 17:32

Rat ce biti onda kad srbi ponovo osjete da mogu vojno da ostvare svoje ciljeve, ne postoji drugi scenario

Hajvan

#335 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by Hajvan » 20/08/2013 17:38

Dr Jurica Ustamujić wrote:Šta Bošnjaci mogu da postignu ako na primjer RS proglasi nezavisnost i oni napadnu?

Prvo, mora se obezbjediti međunarodna podrška za takav čin a i kad se obezbjedi podrška od većih sila, oni često poslije znaju da se prave ludi kao da dogovora nije bilo (primjera milion Saddam, Milošević, itd.) U suprotnom, bez međunarodne podrške, vojna pobjeda ništa ne vrijedi. Na primjer, napravi se neka oluja i Srbi odu iz BiH. Mislite li da će Hrvati ostati? Ne. To je automatski 100% muslimanska zemlja. Muslimanska zemlja koja je izašla iz rata, naoružana, i iz kojeg su kršćani pobjegli, odnosno protjerani jel. Ima li takva zemlja perspektivu u Evropi? Mislim da oni koji misle da je oluja u Hrvatskoj isto što oluja u BiH nemaju pojma o čemu pričaju.

Druga stvar, ko kaže da je pobjeda zagarantovana čak i ona vojna? Vojna pobjeda Bošnjaka zavisi od Hrvatske. Mišljenja sam da oni koji misle da će Hrvatska (odnosno Berlin jer sad se za sve pita EU) otvoriti granice, neotežavati uvoz oružja ili robe ili čak izaći u susret Bošnjacima u novom ratu, su u krivu, a zatvoreni Bošnjaci u okruženju dugo ne mogu držati vojnu ofanzivu.

I treća stvar. Ako u novom ratu Bošnjaci na blickrig ne istjeraju Srbe, oni će se "ukopati" u enklave koje mogu da brane i bez uplitanja Srbije kao što su Banjalučka regija, Bijeljina ili Trebinje. Kako bi Srbi bili žrtve u novom ratu, Bošnjaci moraju računati s tim da ako ne uspiju na blitzkrieg način da sitjeraju sve Srbe iz Bosne, teritorije koje Srbi zadrže, biće i otcjepljene od BiH prilikom novog mirovnog spoprazuma kao Kosovo od Srbije.

ahahahahahahahaha.
Politički analitičar, s imenom i prezimenom.

Hajvan

#336 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by Hajvan » 20/08/2013 17:40

Black swan wrote:ja imam projekt za dijasporu

1000 dijasporaca x 25 eura da riješim stambeno pitanje

naravno pare bih postepeno vraćao
i hvalio vas na svakom topiku
Heljp Blek Suanj nau!

Paranoid

#337 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by Paranoid » 20/08/2013 17:48

Pa ok...Jurice, znamo da se mogući sukob moze desiti unutar granica BiH, a to znači "gradjanski rat", i po kom osnovu bi trebala MZ da reaguje i na koji način pri tom znajući jako dobro pozadinu svega.

Željko nije glup čovjek da izjavi tako nešto, a da pri tome zanemari ovo što si ti iznio.

Sukob protiv politike koja vodi tcjepljenju nije isti kao onaj koji smo imali i osjetili na svojoj koži.. naravno, svako normalan bi bio za varijantu da se izbjegne takav rat i za rješenje kojim bi BiH bila na neki način pridruženi član EU i NATO-a.

Time bi sva priča o odcjepljenju bila završena bez sukoba..

Hafis

#338 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by Hafis » 20/08/2013 17:55

Šta ti je evolucija politike.
Još do nazad par godina drukalo se o ukidanju RS-a, povratku na snagu ustava RBiH i još koješta.
A danas, sagledavajući stvarnu realnost od svega toga ostao još samo alibi: '' nek se samo probaju odcijepiti''.
Šta li će biti tek za još par godina?

155_mm

#339 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by 155_mm » 20/08/2013 17:57

Dr Jurica Ustamujić wrote:Šta Bošnjaci mogu da postignu ako na primjer RS proglasi nezavisnost i oni napadnu?

a ko se tebi nasra tog govnaluka tipa "muslimani hoce da pobiju i protjeraju sve srbe i ostale hriscane iz bosne" u glavu. da nisi bio i ti na onom "narodnom veselju" u bratuncu. vidim da si se ekstra prijavio da bosnjacima pojasnis da se manu corova posla i da ne pokusavaju da se brane. samo si se malo zajebo jer za one strateske teritorije koje probosanske snage moraju staviti pod svoju kontrolu u slucaju pokusaja odcijepljenja "republike" ima i dovoljno srestava i moralna osnova. jedino je pitanje hoce li biti odlucnosti u datom trenutku i to je ustvari i najveca nepoznata.

Hafis

#340 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by Hafis » 20/08/2013 18:02

155_mm wrote: samo si se malo zajebo jer za one strateske teritorije koje probosanske snage moraju staviti pod svoju kontrolu u slucaju pokusaja odcijepljenja "republike" ima i dovoljno srestava i moralna osnova. jedino je pitanje hoce li biti odlucnosti u datom trenutku i to je ustvari i najveca nepoznata.
Čim sam pročitao ovaj savršeni plan, odmah sam pretpostavio da postoji negdje neka kvaka, neko ''ali''.

12wer

#341 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by 12wer » 20/08/2013 18:06

Hafis wrote:
155_mm wrote: samo si se malo zajebo jer za one strateske teritorije koje probosanske snage moraju staviti pod svoju kontrolu u slucaju pokusaja odcijepljenja "republike" ima i dovoljno srestava i moralna osnova. jedino je pitanje hoce li biti odlucnosti u datom trenutku i to je ustvari i najveca nepoznata.
Čim sam pročitao ovaj savršeni plan, odmah sam pretpostavio da postoji negdje neka kvaka, neko ''ali''.
Image

155_mm

#342 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by 155_mm » 20/08/2013 18:06

Hafis wrote:Šta ti je evolucija politike.
Još do nazad par godina drukalo se o ukidanju RS-a, povratku na snagu ustava RBiH i još koješta.
A danas, sagledavajući stvarnu realnost od svega toga ostao još samo alibi: '' nek se samo probaju odcijepiti''.
pa doci ce do pokusaja odCepljenja. jer nece ni politicari bosanski srba moci jos dugo godina guziti vlastiti narod u glavu pricama evo jos malo pa se odCepljujemo. nema ni tog korijenja u bosni bas toliko mnogo. a koreografija za narodna veselja povodom odCepljenja se vec uvjezbava u bratuncu.

155_mm

#343 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by 155_mm » 20/08/2013 18:08

Hafis wrote:
a okakvom to savrsenom planu ti to guslaris?

Dr Jurica Ustamujić

#344 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by Dr Jurica Ustamujić » 20/08/2013 18:16

155_mm wrote:

a ko se tebi nasra tog govnaluka tipa "muslimani hoce da pobiju i protjeraju sve srbe i ostale hriscane iz bosne" u glavu. da nisi bio i ti na onom "narodnom veselju" u bratuncu. vidim da si se ekstra prijavio da bosnjacima pojasnis da se manu corova posla i da ne pokusavaju da se brane. samo si se malo zajebo jer za one strateske teritorije koje probosanske snage moraju staviti pod svoju kontrolu u slucaju pokusaja odcijepljenja "republike" ima i dovoljno srestava i moralna osnova. jedino je pitanje hoce li biti odlucnosti u datom trenutku i to je ustvari i najveca nepoznata.
pa ovde na poretalu se cesto spominje, pod jedan. a pod dva, to je svakako najpametniji odgovor srba, da pocnu bjezat i tako pojacaju dojam da su zrtva "terorista".

155_mm

#345 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by 155_mm » 20/08/2013 18:34

Dr Jurica Ustamujić wrote: pa ovde na poretalu se cesto spominje, pod jedan. a pod dva, to je svakako najpametniji odgovor srba, da pocnu bjezat i tako pojacaju dojam da su zrtva "terorista".
mislim da bi bio red da te sto "cesto pominju" taj fazisam prijavis dzevadu.
a ovo za povecanje dojma, "nejma" od tog nista. dugo su stranci u BiH prisutni da bi iko ista glumio. malo se je moglo glumiti devedesetih ali danas je druga prica.

Hafis

#346 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by Hafis » 20/08/2013 18:35

155_mm wrote:
Hafis wrote:Šta ti je evolucija politike.
pa doci ce do pokusaja odCepljenja. jer nece ni politicari bosanski srba moci jos dugo godina guziti vlastiti narod u glavu pricama evo jos malo pa se odCepljujemo. nema ni tog korijenja u bosni bas toliko mnogo. a koreografija za narodna veselja povodom odCepljenja se vec uvjezbava u bratuncu.
A šta ako se IPAK ne odluče odcijepiti? I nastave s dosadašnjom praksom: korak naprijed, nazad dva (a hoće sigurno).
Od priče o ukidanju RS došlo se do zadovoljenja i s jednim mršavim bodom.
Zato ja i govorim o evoluciji politike.
I koliko vidim, ipak se u zadnje vrijeme polako usmjeravaju svjetla reflektora na federaciju, to jest prenosi se lopta na domaći teren.

RATM56

#347 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by RATM56 » 20/08/2013 18:41

Koliko je meni jasno iz ovog videa ti maloumnici zagovaraju agresiju na Srbiju? Čuj, Novi Pazar novi Vukovar.

155_mm

#348 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by 155_mm » 20/08/2013 18:57

Hafis wrote: A šta ako se IPAK ne odluče odcijepiti? I nastave s dosadašnjom praksom: korak naprijed, nazad dva (a hoće sigurno).
Od priče o ukidanju RS došlo se do zadovoljenja i s jednim mršavim bodom.
Zato ja i govorim o evoluciji politike.
I koliko vidim, ipak se u zadnje vrijeme polako usmjeravaju svjetla reflektora na federaciju, to jest prenosi se lopta na domaći teren.
znaci imas informacije iz centrale.
reflektori su oduvijek bili okrenuti ka federaciji samo se to sa onih 49% iz dva dijela nekad i ne vidi najbolje. oni koji u BiH provode svoju interesnu politiku znaju da od federacije najvise ovisi opstanak BiH. po mom misljenju predugo se cekalo sa reformom federacije ali bolje ikad nego nikad.

prica se da je cilj reforme federacije i napokon zavrsavanje sukoba i podjebavanja izmedju hrvata i bosnjaka kako bi bosnjaci imali vise manevarski mogucnosti da se podjebavaju sa srbima pogotovou reonu podrinja jer ipak je tamo trenutno najveselije . al hajd ko ce ga znati narod svasta laprda. :D

Hafis

#349 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by Hafis » 20/08/2013 19:08

155_mm wrote:
Hafis wrote: prica se da je cilj reforme federacije i napokon zavrsavanje sukoba i podjebavanja izmedju hrvata i bosnjaka kako bi bosnjaci imali vise manevarski mogucnosti da se podjebavaju sa srbima pogotovou reonu podrinja jer ipak je tamo trenutno najveselije . al hajd ko ce ga znati narod svasta laprda. :D
Meni se čini da ta reforma federacije baš i nije tako jednostavan posao kako izgleda.
Niti jedan političar još ni mukajeta. Samo pustili ovu ''ekspertnu grupu'' da malo biberi. Ko biva neki probni balon.

Goran_35

#350 Re: DA LI JE MOGUC NÖVI RAT - sepåratisticke izjave BH lide

Post by Goran_35 » 20/08/2013 19:11

Šveđanin wrote:Misli li se prestati sa blaćenjem naših dijasporaca u Švedskoj i zemljama Skandinavije? Jesu vam toliki trn u oku? :roll:

Budala ima svugdje, a stotinjak hiljada ljudi iz BIH u Švedskoj su u većini slučajeva došli iz vrlo teških situacija, prije svega normalni ljudi, koji rade, imaju porodice, integrisali se.. dakle sve normalno.

Kakav novi rat? Nikad nisam bio u ratu, ali bar približno znam koliko je to zlo. To niko normalan nebi trebao da želi, nebitno kojoj od 3 strane u BIH pripada.
Cinjenica da tim "velikim bosancima" smeta dijaspora iz Svedske ili Skandinavije dovoljno govori o njima i o kakvim ljudima se radi.Simptomaticno je da im ne smeta dijaspora koja se javlja iz Srbije !!?Ili mozda na drugim temama dijaspora iz Hrvatske?

Rata ce biti,bilo ih je i prije bice ih i poslije.Srbija je nekada bila multietnicka,Bosnjaci,Turci, su zivili sirom Srbije pa su je etnicki ocistili i sve dzamije popalili u Balkanskim ratovima.Sve osim Sandzaka jer tu se zadrzala Turska vojska.Od 1918 su presli preko Drine a u zadnjem ratu etnicki su ocistili pola Bosne.I u Drugom Svjetskom Ratu su izvrsili genocid u Podrinju (citaj knjigu Genocid nad muslimanima od Vladimira Dedijera) ali su izbjeglice imale sigurnost da se vrate kucama pod rezimom Josipa Broza.Poslije ovog zadnjeg genocida i rata,bosnjacke izbjeglice se nisu vratile kucama!!To je osnovni preduslov da se genocidna tvorevina eventualnim referendumom otcjepi,jer ce vecina za to glasati. Namjere SANU i Dodika su da to traje dugorocno i da se na miran nacin otcjepe kada se genocid potpuno zaboravi u medjunarodnim krugovima.Preduslov za to je promjena Dejtonskog ustava i stvaranje federacije republika u kojoj ce genocidna tvorevina biti jedna od republika sa pravom na referendum o odcjepljenju.Do tada zadaca im je da na svaki moguci nacin,negiraju Bosnu,genocid i velicaju genocidnu tvorevinu.

Post Reply