Obnova procesa za ubistvo Magdija Dizdarevica

User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#26 Re: Obnova procesa za ubistvo Magdija Dizdarevica

Post by It_is_a_Leclerc »

limeni wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Pa vi, drugovi i drugarice, morate shvatiti, a to ću, ne bi mi teško, i ponoviti - da u ovoj državi postoji sud ! I taj sud ima obavezu, zakonsku i svaku drugu, da se bavi pitanjima kršenja zakona i presuđivanjem za isto. Ako je neko oslobođen, a nije trebao, ili je osuđen, a nije trebao, postoji cijeli niz sudskih instanci kojima se opunomoćenik oštećenog može žaliti.

Kako ste vjerovatno dosad shvatili, nijedna od tih instanci nisu forumi, pa je prema tome iluzorno očekivati od bilo koga ovdje da zahtjeva obnovu bilo kakvog procesa, jer to, zaboga, treba da radi sud i država, a ne ja.

P.S. Muamer Topalović nije bio lud, već je bio jedan dobro istreniran, hladnokrvni ubica poslan sa jasnim ciljem, da ni dijete iza njega ne ostane živo. I ne pokušavajte da ga rehabilitujete..
hoces li ovako braniti sud ako se oslobode kriminalci i ratni zlocinci kao sto su turkovic,dodik, koljaci istocne bosne..nemoj zaboraviti da ubica naseg vedrana puljica i sada hoda slobodno.
Nije moje da branim ili osuđujem sud. Mi možemo komentirati i negodovati na njegov rad ili nerad, ali te presude su suverene i ne mogu se osporiti zbog ličnih aspiracija i impresija pojedinaca kojima se one ne sviđaju.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#27 Re: Obnova procesa za ubistvo Magdija Dizdarevica

Post by HM 2011 »

It_is_a_Leclerc wrote:
limeni wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Pa vi, drugovi i drugarice, morate shvatiti, a to ću, ne bi mi teško, i ponoviti - da u ovoj državi postoji sud ! I taj sud ima obavezu, zakonsku i svaku drugu, da se bavi pitanjima kršenja zakona i presuđivanjem za isto. Ako je neko oslobođen, a nije trebao, ili je osuđen, a nije trebao, postoji cijeli niz sudskih instanci kojima se opunomoćenik oštećenog može žaliti.

Kako ste vjerovatno dosad shvatili, nijedna od tih instanci nisu forumi, pa je prema tome iluzorno očekivati od bilo koga ovdje da zahtjeva obnovu bilo kakvog procesa, jer to, zaboga, treba da radi sud i država, a ne ja.

P.S. Muamer Topalović nije bio lud, već je bio jedan dobro istreniran, hladnokrvni ubica poslan sa jasnim ciljem, da ni dijete iza njega ne ostane živo. I ne pokušavajte da ga rehabilitujete..
hoces li ovako braniti sud ako se oslobode kriminalci i ratni zlocinci kao sto su turkovic,dodik, koljaci istocne bosne..nemoj zaboraviti da ubica naseg vedrana puljica i sada hoda slobodno.
Nije moje da branim ili osuđujem sud. Mi možemo komentirati i negodovati na njegov rad ili nerad, ali te presude su suverene i ne mogu se osporiti zbog ličnih aspiracija i impresija pojedinaca kojima se one ne sviđaju.
Mogu se osporiti - teoretski i praktično apsolutna pravosnažnost ne postoji - može se utvrditi lanac odgovornosti - može se sankcionisati neodgovorno postupanje u ovom slučaju - samo pod uslovom da je istina da niko nije oglašen krivim za ubistvo ljudskog bića koje nosi bradicu i potkraćene pantalone.....
rundavi
Posts: 49
Joined: 01/06/2013 21:00

#28 Re: Obnova procesa za ubistvo Magdija Dizdarevica

Post by rundavi »

stokton wrote:
semirizsvemira wrote:Kao sto sam i ocekivao tri posta napisana . Da je obratno bilo do sada bi bilo jedno 50 stranica. I onda su nam politicari krivi za sve . Narod je taj koji je bolestan a ne politicari .Nismo mi zasluzili nista bolje . Nek je Magdiju Dizdraevicu rahmet dusi i molim dragog Allaha da ga uvede u Dzennet Firdews bez polaganja racuna . A svi ostali na forumu nek se stide svoje dvolicnosti koji nemaju snage da dignu svoj glas protiv nepravde i kriminalaca kao i policje i sudstva koji ovo hladnokrvno ubistvo zataskase . Dzabe im je , Allah sve vidi i sve zna . Racun ce svak poloziti i ovi sto shute i ovi sto zatshkashe
:thumbup:
Kad se sjetim koliko se zbog malog Mrnjavca digla prašina, a ovaj identičan slučaj niko ni A.

Ja musliman i tvrdim da se Denis ne moze poredit sa ovim slucajem ! Lik htio napravit džamahiriju od Mostara,ljudi napravili slavlje i ovaj lik dođe i pojebe im slavlje !

KASNIJE SU MU ONI POJEBALI ZNANJE ! Znam nije u redu ali ljudi kad su iznervirani i u delirijumu i napucani adrenalinom NE BIRAJU ZRTVU !

Još se radi o Hercegovcima ...

znam ja bio 4 godine tamo ;)
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#29 Re: Obnova procesa za ubistvo Magdija Dizdarevica

Post by It_is_a_Leclerc »

Znači, trebalo bi osuditi bilo koga, samo da bi se moglo reći kako je neko osuđen ?!
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#30 Re: Obnova procesa za ubistvo Magdija Dizdarevica

Post by HM 2011 »

It_is_a_Leclerc wrote:Znači, trebalo bi osuditi bilo koga, samo da bi se moglo reći kako je neko osuđen ?!
Ne žrtveni jarac nego onog tokmaka što ga je letvom po malom mozgu......

U svemu ima mjera - kad i se ljudi reedukovali šakama i batinama, u ovoj državi bi jaukali svi od reda pa čak i ja i visoki predstavnik....

Lišiti drugoga života nije mala stvar - nije šala - nije za zajebanciju - nije igra niti igrokaz....

Ima ljudi sa kojima se ne valja niti tući jedan na jedan - znaju ubit golim rukama.... Zato tuča i rješavanje problema šakama po svojoj prirodi nije preporučljivo....
semirizsvemira
Posts: 1094
Joined: 24/05/2012 00:42

#31 Re: Obnova procesa za ubistvo Magdija Dizdarevica

Post by semirizsvemira »

rundavi wrote:
stokton wrote:
semirizsvemira wrote:Kao sto sam i ocekivao tri posta napisana . Da je obratno bilo do sada bi bilo jedno 50 stranica. I onda su nam politicari krivi za sve . Narod je taj koji je bolestan a ne politicari .Nismo mi zasluzili nista bolje . Nek je Magdiju Dizdraevicu rahmet dusi i molim dragog Allaha da ga uvede u Dzennet Firdews bez polaganja racuna . A svi ostali na forumu nek se stide svoje dvolicnosti koji nemaju snage da dignu svoj glas protiv nepravde i kriminalaca kao i policje i sudstva koji ovo hladnokrvno ubistvo zataskase . Dzabe im je , Allah sve vidi i sve zna . Racun ce svak poloziti i ovi sto shute i ovi sto zatshkashe
:thumbup:
Kad se sjetim koliko se zbog malog Mrnjavca digla prašina, a ovaj identičan slučaj niko ni A.

Ja musliman i tvrdim da se Denis ne moze poredit sa ovim slucajem ! Lik htio napravit džamahiriju od Mostara,ljudi napravili slavlje i ovaj lik dođe i pojebe im slavlje !

KASNIJE SU MU ONI POJEBALI ZNANJE ! Znam nije u redu ali ljudi kad su iznervirani i u delirijumu i napucani adrenalinom NE BIRAJU ZRTVU !

Još se radi o Hercegovcima ...

znam ja bio 4 godine tamo ;)
Ti musliman ?! Pa muslimanu je zabranjeno da laze . Znas li ti sta znaci dzamahirija jado ? Cojek ubijen od grupe u kojojs su se nalazili ljudi koji su sluzili kaznu u Zenici . Znaci opravdavas zlocin zato sto su ovi bili drogirani i pijani pa eto malo pretjerali .
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#32 Re: Obnova procesa za ubistvo Magdija Dizdarevica

Post by Gojeni H »

Denis Mrnjavac je zrtva i ono sto je gore i od samog ubistva je cinjenica da su posmatraci posmatrali dok se zlocin desavao. Imamo li gradjanske hrabrosti?

Iza pokojnog Denisa je ostao, hvala Bogu, Festival Mladosti, turnir u karateu i kosarci, fondacija Katolickog Skolskog Centra...

Iza rahmetli Magdyja nije ostala nikakva fondacija, obiljezavanje godisnjice ... niko cak nije ni osudjen. A pozivamo se na sudstvo ...
Uvijek su se bosanski momci tukli, ali u civilizovanoj zemlji neko odgovara kad se predju granice "celicenja".

Iako ovo ulazi u Zonu Sumraka zvanu "sta-bi-bilo", zapitajmo se sta bi bilo da je rahmetli Magdy ubio jednog od napadaca u samoodbrani i kako bi ta vijest bila prenesena od nasih vrlih luconosa slobode govora.

Ja se pozivam na pravdu. Magdy je mucenik, ali ne samo islamski (sehid), on je civilizacijski mucenik jer je ubijen poslije smrti, od strane bosanskih medija koji su o ubistvu govorili kao o "masovnoj tuci", i vjesto hinjski, pricali pricu o ljudima "s bradama do pupka i hlacama trofrtaljkama".

Neka ti je vjecni rahmet Magdy.
Ti im Allahu svima oprosti ... zaista ne znaju sta rade.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#33 Re: Obnova procesa za ubistvo Magdija Dizdarevica

Post by HM 2011 »

Nosim bermude i imam bradu - ako je istina da sud nije našao za shodno da osudi krivca - a policija da ga pronadje - molim boga suprotno - jer sam sebičan i brinem se o sebi......

Kakvo je to tuzilastvo i sud koji to rade...
semirizsvemira
Posts: 1094
Joined: 24/05/2012 00:42

#34 Re: Obnova procesa za ubistvo Magdija Dizdarevica

Post by semirizsvemira »

Gojeni H wrote:Denis Mrnjavac je zrtva i ono sto je gore i od samog ubistva je cinjenica da su posmatraci posmatrali dok se zlocin desavao. Imamo li gradjanske hrabrosti?

Iza pokojnog Denisa je ostao, hvala Bogu, Festival Mladosti, turnir u karateu i kosarci, fondacija Katolickog Skolskog Centra...

Iza rahmetli Magdyja nije ostala nikakva fondacija, obiljezavanje godisnjice ... niko cak nije ni osudjen. A pozivamo se na sudstvo ...
Uvijek su se bosanski momci tukli, ali u civilizovanoj zemlji neko odgovara kad se predju granice "celicenja".

Iako ovo ulazi u Zonu Sumraka zvanu "sta-bi-bilo", zapitajmo se sta bi bilo da je rahmetli Magdy ubio jednog od napadaca u samoodbrani i kako bi ta vijest bila prenesena od nasih vrlih luconosa slobode govora.

Ja se pozivam na pravdu. Magdy je mucenik, ali ne samo islamski (sehid), on je civilizacijski mucenik jer je ubijen poslije smrti, od strane bosanskih medija koji su o ubistvu govorili kao o "masovnoj tuci", i vjesto hinjski, pricali pricu o ljudima "s bradama do pupka i hlacama trofrtaljkama".

Neka ti je vjecni rahmet Magdy.
Ti im Allahu svima oprosti ... zaista ne znaju sta rade.
Da te dragi Allah nagradi za ovaj post
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#35 Re: Obnova procesa za ubistvo Magdija Dizdarevica

Post by El_comadante »

nazalost Magdi nije jedini slucaj. kad se nesto slicno desi u Sarajevu svi se dignu a ostalo nista. eto nemamo osudjenog ubicu za Vedrana Pujica, pa onu djevojku sto je snajper u njenoj kuci ubio u Bratuncu/Vlasenici jeli oo bjese Meliha itd itd nazalost Mehdi nije jedini
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#36 Re: Obnova procesa za ubistvo Magdija Dizdarevica

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Gojeni H wrote:Denis Mrnjavac je zrtva i ono sto je gore i od samog ubistva je cinjenica da su posmatraci posmatrali dok se zlocin desavao. Imamo li gradjanske hrabrosti?

Iza pokojnog Denisa je ostao, hvala Bogu, Festival Mladosti, turnir u karateu i kosarci, fondacija Katolickog Skolskog Centra...

Iza rahmetli Magdyja nije ostala nikakva fondacija, obiljezavanje godisnjice ... niko cak nije ni osudjen. A pozivamo se na sudstvo ...
Uvijek su se bosanski momci tukli, ali u civilizovanoj zemlji neko odgovara kad se predju granice "celicenja".

Iako ovo ulazi u Zonu Sumraka zvanu "sta-bi-bilo", zapitajmo se sta bi bilo da je rahmetli Magdy ubio jednog od napadaca u samoodbrani i kako bi ta vijest bila prenesena od nasih vrlih luconosa slobode govora.

Ja se pozivam na pravdu. Magdy je mucenik, ali ne samo islamski (sehid), on je civilizacijski mucenik jer je ubijen poslije smrti, od strane bosanskih medija koji su o ubistvu govorili kao o "masovnoj tuci", i vjesto hinjski, pricali pricu o ljudima "s bradama do pupka i hlacama trofrtaljkama".

Neka ti je vjecni rahmet Magdy.
Ti im Allahu svima oprosti ... zaista ne znaju sta rade.
:thumbup:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#37 Re: Obnova procesa za ubistvo Magdija Dizdarevica

Post by aldinjo »

Deset godina od Magdija Dizdarevića. :(
I niko nije osuđen za ubistvo. :roll:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18508
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#38 Re: Obnova procesa za ubistvo Magdija Dizdarevica

Post by SmokingMan »

Društvo ga se ne sjeća,jer je imao bradu,koju je društvo inače stigmatiziralo.Eno na temi o Stanivukoviću se bošnje takmiče koće ga više pohvaliti.A oni o njemu ne zaju ništa.Robovi površnosti.
User avatar
Yamcha
Posts: 266
Joined: 06/12/2011 08:11

#39 Re: Obnova procesa za ubistvo Magdija Dizdarevica

Post by Yamcha »

Selektivnost. To se desi kada FGR bude puno bucnija od bilo kog drugog.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#40 Re: Obnova procesa za ubistvo Magdija Dizdarevica

Post by aldinjo »

Yamcha wrote:Selektivnost. To se desi kada FGR bude puno bucnija od bilo kog drugog.
Šta je FGR?
Moenx
Posts: 1625
Joined: 26/06/2013 10:36

#41 Re: Obnova procesa za ubistvo Magdija Dizdarevica

Post by Moenx »

Fina gradska raja
Sto ne trazi belaja
baglama
Posts: 985
Joined: 13/11/2010 16:09

#42 Re: Obnova procesa za ubistvo Magdija Dizdarevica

Post by baglama »

aldinjo wrote:Deset godina od Magdija Dizdarevića. :(
I niko nije osuđen za ubistvo. :roll:
Ne talasa se puno zato sto je Bosnjak (krmojed) ubio Trofrtaljca (Pantole).
Ps: poznavao sam i jednog i drugog.
Jadna Magdijeva majka i brat. (Jako dobra zena i brat)
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#43 Re: Obnova procesa za ubistvo Magdija Dizdarevica

Post by aldinjo »

baglama wrote:
aldinjo wrote:Deset godina od Magdija Dizdarevića. :(
I niko nije osuđen za ubistvo. :roll:
Ne talasa se puno zato sto je Bosnjak (krmojed) ubio Trofrtaljca (Pantole).
Ps: poznavao sam i jednog i drugog.
Jadna Magdijeva majka i brat. (Jako dobra zena i brat)
Bitno je da si napisao da je ubijeni bio "trofrtaljac".
baglama
Posts: 985
Joined: 13/11/2010 16:09

#44 Re: Obnova procesa za ubistvo Magdija Dizdarevica

Post by baglama »

aldinjo wrote:
baglama wrote:
aldinjo wrote:Deset godina od Magdija Dizdarevića. :(
I niko nije osuđen za ubistvo. :roll:
Ne talasa se puno zato sto je Bosnjak (krmojed) ubio Trofrtaljca (Pantole).
Ps: poznavao sam i jednog i drugog.
Jadna Magdijeva majka i brat. (Jako dobra zena i brat)
Bitno je da si napisao da je ubijeni bio "trofrtaljac".
E nije to bitno jebaji ga ako si se za to uhvatio. Tako se moze najlakse objasniti ljudima koji nisu upuceni u to.
Bitno je to da se ovdje poredi ubistvo u tramvaju i u Sirokom ucinjeno od ljudi koji se nisu medjusobno poznavali a ovo u Mostaru se desilo izmedju ljudi koji su se poznavali.Ja vise necu odgovarati na ovu temu i nije u redu sto se probudila nakon nekoliko godina.
Nisam mislio nikoga uvrijediti a pogotovo porodicu.
Post Reply