Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post Reply

Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

POZITIVNA
310
56%
NEGATIVNA
245
44%
 
Total votes: 555

Erased
Posts: 391
Joined: 30/03/2012 14:21

#276 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Erased »

slazemse_neslazemse wrote:
Naslovnica wrote:
Od uglednog poslovnog čovjeka, iz Tuzle.
da nije Asim Kucevic... :lol: ..
:lol: :lol: :lol: :lol:
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#277 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Naslovnica »

Grohotom se smijem.
User avatar
Hrulj
Posts: 1867
Joined: 08/06/2013 11:53
Location: Zaclhumia

#278 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Hrulj »

Naslovnica wrote:Grohotom se smijem.
Ako ne smijes reci ime covjeka onda je glupo da uopce pricas.
Erased
Posts: 391
Joined: 30/03/2012 14:21

#279 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Erased »

Hrulj wrote:
Naslovnica wrote:Grohotom se smijem.
Ako ne smijes reci ime covjeka onda je glupo da uopce pricas.
:lol: :lol: :lol: Past cu u bandak.
slazemse_neslazemse
Posts: 62
Joined: 10/07/2013 19:20

#280 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by slazemse_neslazemse »

Naslovnica wrote:Grohotom se smijem.
pa on se bio ugnijezdio tamo kod vas u Husino i Ljubace kao sposoban privrednik..a i Ljubacani i Husinjani redovna i dobra musterija... :D
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#281 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by udrch »

Naslovnica wrote: Šta nije tačno?!
Da je osuđeni ratni zločinac, ili za masakr u Kravici?
Tribunal ga je osudio na 2 godine, nije zbog Kravice, nažalost, da jeste odležao bi mnogo duže, možda čak i 4 godine znajući kako Tribunal dijeli "pravdu".
nije tačno nijedno od dvije stvari koje si spomenuo..
već su ti ljudi dali dokaz da je on pravosnažno oslobođen svih optužbi..
što se tiče Kravice vidljivo je da ne poznaješ nikako situaciju što je i razumljivo, jer primjećujem da si Hrvat, tako da je skoro sigurno da nisi bio u Podrinju vjerovatno nikad, a posebno u toku rata..
pogrešan je navod da Naser nije optužen za Kravicu..pa glavni dio čitave optužbe bila je Kravica i Glođansko brdo (Kamenica)..te optužbe su na sudu vrlo lahko pobijene, što uopšte nije bilo teško..četnici su početkom oktobra zauzeli skoro kompletnu zvorničku teritoriju koju su činila bošnjačka mjesta: Snagovo, Marčići, Liplje, Novo selo, Sultanovići, Salihovići, Jošanica, Bajrići, Samari, Bećirovići, Donja i Gornja Kamenica itd..u toj ofanzivi nisu oslobodili nijednu srpsku kuću..sve su popalili i uništili..liniju su uspostavili dužinom Glođanskog brda između Kamenice i Glodi..dvadesetak dana kasnije pod komandom Nasera Orića, ali u akciji koju su uglavnom uradili borci iz enklave Cerska-Konjević polje-Kamenica su ove teritorije vraćene..naše jedinice su zbog izuzetno dobrog poznavanja terena (svojih kuća, potoka, njiva i šuma) zašli iza leđa i razbili linije..poginulo je 126 četnika i nijedan civil..o tom događaju oni sami kažu:
Pripadnici Armije BiH su 6. novembra 1992. godine na Glođanskom brdu poubijali vojnike iz sastava Zvorničke i Šekovačke brigade Vojske RS, od kojih se još osam vodi kao nestali.
evo čitav tekst:
http://www.glassrpske.com/drustvo/vijes ... 30537.html

do Naserovog oslobađanja su govorili da su ubijeni vojnici i civili, ali nakon oslobađanja su promjenili priču, pa su krenuli da izmišljaju druge sočne detalje, kao što je ova priča o zarobljavanju i odvođenju u Tuzlu i egzekuciji u Tuzli..nama koji smo bili u tom okruženju je to toliko besmisleno da je smiješno..u vrijeme kad smo bili u potpunom okruženju smo zarobljenike odvodili u Tuzlu, a nismo bili u mogućnosti poslati par ljudi da nam donesu makar koje protuoklopno sredstvo pješke..
kad je u pitanju Kravica, to je bilo srpsko mjesto koje je djelilo dvije enklave, ovu oko Cerske i enklavu Srebrenica..jedina komunikacija je bila preko njihove teritorije..između Srebrenice i Kravice se nalazi grad Bratunac sa apsolutnom bošnjačkom većinom, pa sela Hranča i Glogova koja su bošnjačka..neće ti biti teško na googlu doći do podataka o zločinima počinjenim na početku u ovim mjestima..samo u Glogovoj je ubijeno 80 civila..
krajem decembra 1992. godine Glogovski bataljon iznenada, bez da su ikoga obavijestili upada u Glogovu i zauzima linije oko svog sela..komunikacija sa Srebrenicom je bila uskim dijelom preko Jaglića (čini mi se da se tako zovu)..desetak dana su trajale borbe koje su po žestini bile takve da se ne sjećam da sam ih u toku rata negdje doživio..iz pravca Kravice i Bratunca su ih neprestano napadali..kada se Glogovci nisu htjeli povući Naser je odlučio da se krene iz dva pravca posebno iz obadvije enklave..previjao sam ranjenike iz Kamenice koji su još na početku akcije ujutro zauzeli Šiljkoviće koji su bili ključna linija iz pravca Konjević polja i oni su govorili da su ih prije početka četnici dozivali i pitali u koliko počinje napad..interventni vod iz Konjević polja je u početku napada imao nekoliko poginulih, a jedan od njih je bio i njihov komadant, tako da je druga strana prema Banjevićima imala zastoj..istovremeno i iz pravca Srebrenice nije išlo sve kako treba..tek poslijepodne dolazi do pucanja svih linija i spajanja naših jedinica iz obadva pravca..od pada Šiljkovića je bilo jasno da je Kravica pala, samo se čekao zajednički ulaz..siguran sam da nijedan četnik ne bi noćio u Kravici i da nisu ostale linije pale, jer su naši imali čist prolaz u dubinu..
sve i da nije općepoznata činjenica da u Kravici tokom rata nisu živjeli civili, jer im je pozicija bila jako loša..sve i da nije jasno da su i oni koji su povremeno dolazili sigurno nisu dolazili tu tih 10 dana nakon oslobođenja Glogove u vrijeme možda najjačih borbi u Podrinju..činjenica je da su imali najmanje 6 sahata da se izvuku i da su bili tu..u Hagu je nedvosmisleno dokazano da je Kravica bila čista vojna meta i da nije bilo stradanja civila..koliko znam samo je jedan slučaj bio sporan, jedne starije žene, ali i to četnici nisu mogli dokazati da je poginula taj dan, a na kraju je palo, jer su oni imali spisak od nekoliko civila za koje je dokazano da su poginuli ili umrli ranije ili kasnije..
ja i svi oni koji smo bili u tim enklavama znamo šta se desilo u Kravici i Glođanskom brdu..jasno je i četnicima od prvog dana, ali se nisu mogli da pomire sa velikim gubicima, posebno imajući u vidu da su naši gubici bili minimalni..jasno je i sudijama i tužiteljima u Hagu da su optužbe i dokazi bili neutemeljeni i lažni..jasno je i Sudu BiH, jasno je čak i Okružnom tužiteljstvu u Bijeljini..pa komadant Zvroničkog odreda je već drugi mandat vijećnik u Zvorniku, nakon što je prije par godina penzionisan iz Oružanih snaga..
ako ti imaš bilo kakakv dokaz slobodno iznesi ovdje, ja ću ti odmah reći možeš li uzeti koju marku za njega ako ga odneseš četnicima u Kravici ili Zvorniku..imaj na umu da postoji jedan njihov glup potez koji su uradili poslije rata..sve ove "civile" poginule u ove dvije akcije su stavili na spomen obilježje "Poginulim srpskim borcima" u centru Bratunca i Zvornika..a čitavo vrijeme su ih i vodili kao pripadnike svojih jedinica..
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#282 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Naslovnica »

Hrulj wrote:
Naslovnica wrote:Grohotom se smijem.
Ako ne smijes reci ime covjeka onda je glupo da uopce pricas.
Smijem reći ime čovjeka, ali ne želim da ga dovodim u neprilike.
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#283 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Naslovnica »

udrch wrote:
Naslovnica wrote: Šta nije tačno?!
Da je osuđeni ratni zločinac, ili za masakr u Kravici?
Tribunal ga je osudio na 2 godine, nije zbog Kravice, nažalost, da jeste odležao bi mnogo duže, možda čak i 4 godine znajući kako Tribunal dijeli "pravdu".
nije tačno nijedno od dvije stvari koje si spomenuo..
već su ti ljudi dali dokaz da je on pravosnažno oslobođen svih optužbi..
što se tiče Kravice vidljivo je da ne poznaješ nikako situaciju što je i razumljivo, jer primjećujem da si Hrvat, tako da je skoro sigurno da nisi bio u Podrinju vjerovatno nikad, a posebno u toku rata..
pogrešan je navod da Naser nije optužen za Kravicu..pa glavni dio čitave optužbe bila je Kravica i Glođansko brdo (Kamenica)..te optužbe su na sudu vrlo lahko pobijene, što uopšte nije bilo teško..četnici su početkom oktobra zauzeli skoro kompletnu zvorničku teritoriju koju su činila bošnjačka mjesta: Snagovo, Marčići, Liplje, Novo selo, Sultanovići, Salihovići, Jošanica, Bajrići, Samari, Bećirovići, Donja i Gornja Kamenica itd..u toj ofanzivi nisu oslobodili nijednu srpsku kuću..sve su popalili i uništili..liniju su uspostavili dužinom Glođanskog brda između Kamenice i Glodi..dvadesetak dana kasnije pod komandom Nasera Orića, ali u akciji koju su uglavnom uradili borci iz enklave Cerska-Konjević polje-Kamenica su ove teritorije vraćene..naše jedinice su zbog izuzetno dobrog poznavanja terena (svojih kuća, potoka, njiva i šuma) zašli iza leđa i razbili linije..poginulo je 126 četnika i nijedan civil..o tom događaju oni sami kažu:
Pripadnici Armije BiH su 6. novembra 1992. godine na Glođanskom brdu poubijali vojnike iz sastava Zvorničke i Šekovačke brigade Vojske RS, od kojih se još osam vodi kao nestali.
evo čitav tekst:
http://www.glassrpske.com/drustvo/vijes ... 30537.html

do Naserovog oslobađanja su govorili da su ubijeni vojnici i civili, ali nakon oslobađanja su promjenili priču, pa su krenuli da izmišljaju druge sočne detalje, kao što je ova priča o zarobljavanju i odvođenju u Tuzlu i egzekuciji u Tuzli..nama koji smo bili u tom okruženju je to toliko besmisleno da je smiješno..u vrijeme kad smo bili u potpunom okruženju smo zarobljenike odvodili u Tuzlu, a nismo bili u mogućnosti poslati par ljudi da nam donesu makar koje protuoklopno sredstvo pješke..
kad je u pitanju Kravica, to je bilo srpsko mjesto koje je djelilo dvije enklave, ovu oko Cerske i enklavu Srebrenica..jedina komunikacija je bila preko njihove teritorije..između Srebrenice i Kravice se nalazi grad Bratunac sa apsolutnom bošnjačkom većinom, pa sela Hranča i Glogova koja su bošnjačka..neće ti biti teško na googlu doći do podataka o zločinima počinjenim na početku u ovim mjestima..samo u Glogovoj je ubijeno 80 civila..
krajem decembra 1992. godine Glogovski bataljon iznenada, bez da su ikoga obavijestili upada u Glogovu i zauzima linije oko svog sela..komunikacija sa Srebrenicom je bila uskim dijelom preko Jaglića (čini mi se da se tako zovu)..desetak dana su trajale borbe koje su po žestini bile takve da se ne sjećam da sam ih u toku rata negdje doživio..iz pravca Kravice i Bratunca su ih neprestano napadali..kada se Glogovci nisu htjeli povući Naser je odlučio da se krene iz dva pravca posebno iz obadvije enklave..previjao sam ranjenike iz Kamenice koji su još na početku akcije ujutro zauzeli Šiljkoviće koji su bili ključna linija iz pravca Konjević polja i oni su govorili da su ih prije početka četnici dozivali i pitali u koliko počinje napad..interventni vod iz Konjević polja je u početku napada imao nekoliko poginulih, a jedan od njih je bio i njihov komadant, tako da je druga strana prema Banjevićima imala zastoj..istovremeno i iz pravca Srebrenice nije išlo sve kako treba..tek poslijepodne dolazi do pucanja svih linija i spajanja naših jedinica iz obadva pravca..od pada Šiljkovića je bilo jasno da je Kravica pala, samo se čekao zajednički ulaz..siguran sam da nijedan četnik ne bi noćio u Kravici i da nisu ostale linije pale, jer su naši imali čist prolaz u dubinu..
sve i da nije općepoznata činjenica da u Kravici tokom rata nisu živjeli civili, jer im je pozicija bila jako loša..sve i da nije jasno da su i oni koji su povremeno dolazili sigurno nisu dolazili tu tih 10 dana nakon oslobođenja Glogove u vrijeme možda najjačih borbi u Podrinju..činjenica je da su imali najmanje 6 sahata da se izvuku i da su bili tu..u Hagu je nedvosmisleno dokazano da je Kravica bila čista vojna meta i da nije bilo stradanja civila..koliko znam samo je jedan slučaj bio sporan, jedne starije žene, ali i to četnici nisu mogli dokazati da je poginula taj dan, a na kraju je palo, jer su oni imali spisak od nekoliko civila za koje je dokazano da su poginuli ili umrli ranije ili kasnije..
ja i svi oni koji smo bili u tim enklavama znamo šta se desilo u Kravici i Glođanskom brdu..jasno je i četnicima od prvog dana, ali se nisu mogli da pomire sa velikim gubicima, posebno imajući u vidu da su naši gubici bili minimalni..jasno je i sudijama i tužiteljima u Hagu da su optužbe i dokazi bili neutemeljeni i lažni..jasno je i Sudu BiH, jasno je čak i Okružnom tužiteljstvu u Bijeljini..pa komadant Zvroničkog odreda je već drugi mandat vijećnik u Zvorniku, nakon što je prije par godina penzionisan iz Oružanih snaga..
ako ti imaš bilo kakakv dokaz slobodno iznesi ovdje, ja ću ti odmah reći možeš li uzeti koju marku za njega ako ga odneseš četnicima u Kravici ili Zvorniku..imaj na umu da postoji jedan njihov glup potez koji su uradili poslije rata..sve ove "civile" poginule u ove dvije akcije su stavili na spomen obilježje "Poginulim srpskim borcima" u centru Bratunca i Zvornika..a čitavo vrijeme su ih i vodili kao pripadnike svojih jedinica..
Nisam Hrvat.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#284 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by udrch »

Objektivni navijac wrote:
Hrulj wrote:
Objektivni navijac wrote:Da je igrom slucaja u ratu bio u Sarajevu,vjerovatno bi zavrsio kao Juka ili Caco. Sitni kriminalac,koji je iskoristio rat. Nije njegova zasluga sto je bio u ratu,to mu je obaveza,ista ona obaveza koju je ispunilo najmanje 300 hiljada Bosanaca,koji nisu to naplatili pljackom. Da nije, bio on u Srebrenici komandant ,bio bi neko drugi ionako se na gori nacin ,rat u Srebrenici nije mogao zavrsiti. Veoma je zanimljivo da je on mirno odsetao iz Srebrenice,prije konacnoga napada,kao slucajno ,je li :? :oops:
Pa sta je trebalo? Naredjeno je bilo da se spusti oruzje jer je UN to naredio i prijetio bombardovanjem.
Gamad.
Na drugom topicu sam ti vec preporucio knjigu u ruke. Srebrenicka enklava je demilitarizirana-razoruzana aprila 93-e. Od tada do kraja rata Naser nije imao nikakvih ratnih dejstava,nego je zivio od pljacke i sverca. Kada je dobio informaciju da se priprema napad na Srebrenicu,pobjegao je u Tuzlu i ostavio svoje bivse borce i narod na nemilost neprijatelju. Cim je dosao u Tuzlu ,osnovao je svoju bandu,koja se bavila svercom,pljackom i reketom- do dana danasnjega.
:lol: jesi li bio u Srebrenici ili makar u Tuzli ili ti to iz ćitaba čitaš?
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#285 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by udrch »

Naslovnica wrote:Nisam Hrvat.
imaš li makar dokaz za Kravicu..na početku teme si tvrdio o nekom zločinu..
slazemse_neslazemse
Posts: 62
Joined: 10/07/2013 19:20

#286 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by slazemse_neslazemse »

dobro pogledati, poslusati i analizirati...
e sad sto su neki odmah krajem aprila i pocetkom maja 1992 godine oko Srebrenice stali i odbranu svog naroda drzave i svojih ognjista, braneci se od podivljalih cetnickih barbarskih hordi, razumijem zal i jad nekih drugih koji bi voljeli da se u Srebrenici ovaj pokolj nastavio nakon Bijeljine, Zvornika, Vlasenice, Bratunca, Visegrada, Foce...

Suha (Bratunac) - nevine žrtve

http://www.youtube.com/watch?v=2KMGwUTX ... o8SPREJlxA
slazemse_neslazemse
Posts: 62
Joined: 10/07/2013 19:20

#287 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by slazemse_neslazemse »

udrch wrote:
Naslovnica wrote:Nisam Hrvat.
imaš li makar dokaz za Kravicu..na početku teme si tvrdio o nekom zločinu..
covjek nije Hrvat, hrvatsku sahovnicu nosi u srcu onako iz zabave i razonode... :D

sta ce mu dokazi, zar nije dovoljno da je i to cuo iz pouzdanih izvora ?
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#288 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by udrch »

slazemse_neslazemse wrote:
udrch wrote:
Naslovnica wrote:Nisam Hrvat.
imaš li makar dokaz za Kravicu..na početku teme si tvrdio o nekom zločinu..
covjek nije Hrvat, hrvatsku sahovnicu nosi u srcu onako iz zabave i razonode... :D

sta ce mu dokazi, zar nije dovoljno da je i to cuo iz pouzdanih izvora ?
jel od Tasima Kučevića, biznismena koji je morao plaćati Naseru reket..
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#289 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Naslovnica »

Šaharu sam stavio zbog nekih drugih razloga. Ima ih ovdje koji stavljaju zastavu Turske, pa ja i ne pomislim da su Turci, prema tome...
Ja nisam krivični tužilac niti profesionalac, niti si ti sudija, pa da ja tebi podnosim dokaze.
Što se tiče zločina u Kravici na pravoslavni Božić 1993, ima Google, ima dovoljno dokumenata, imaju ljudi koji su preživjeli, postoje groblja, ima dovoljno dokaza i na terenu, i na internetu, koga interesuje vjerodostojnost neka ode i popriča sa ljudima koji su svjedoci događaja.
Zaista me ne interesuju vojničke žrtve, samo civilne.
Najbolje će znati direktni učesnici, ali i sa jedne i sa druge strane.
Ne samo sa jedne strane.
I prestanite sa Tasimom Kučevićem ako nemate šta pametnije reći vezano za Naserovu reketašku karijeru (dokazana i zbog toga uhapšen, a kasnije pomilovan)
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#290 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Naslovnica »

slazemse_neslazemse wrote:dobro pogledati, poslusati i analizirati...
e sad sto su neki odmah krajem aprila i pocetkom maja 1992 godine oko Srebrenice stali i odbranu svog naroda drzave i svojih ognjista, braneci se od podivljalih cetnickih barbarskih hordi, razumijem zal i jad nekih drugih koji bi voljeli da se u Srebrenici ovaj pokolj nastavio nakon Bijeljine, Zvornika, Vlasenice, Bratunca, Visegrada, Foce...

Suha (Bratunac) - nevine žrtve

http://www.youtube.com/watch?v=2KMGwUTX ... o8SPREJlxA
Tako mogu razmišljati samo četnici, a ja nisam jedan od njih.
Samo nastojim biti objektivan, i to uvijek ponavljam.
User avatar
Hrulj
Posts: 1867
Joined: 08/06/2013 11:53
Location: Zaclhumia

#291 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Hrulj »

Naslovnica wrote:Šaharu sam stavio zbog nekih drugih razloga. Ima ih ovdje koji stavljaju zastavu Turske, pa ja i ne pomislim da su Turci, prema tome...
Ja nisam krivični tužilac niti profesionalac, niti si ti sudija, pa da ja tebi podnosim dokaze.
Što se tiče zločina u Kravici na pravoslavni Božić 1993, ima Google, ima dovoljno dokumenata, imaju ljudi koji su preživjeli, postoje groblja, ima dovoljno dokaza i na terenu, i na internetu, koga interesuje vjerodostojnost neka ode i popriča sa ljudima koji su svjedoci događaja.
Zaista me ne interesuju vojničke žrtve, samo civilne.
Najbolje će znati direktni učesnici, ali i sa jedne i sa druge strane.
Ne samo sa jedne strane.
I prestanite sa Tasimom Kučevićem ako nemate šta pametnije reći vezano za Naserovu reketašku karijeru (dokazana i zbog toga uhapšen, a kasnije pomilovan)
Civilne zrtve? Srbi ne racunaju civilne zrtve. Sve srpske zrtve su civilne. To se moze vidjeti iz Kravica.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#292 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by udrch »

Naslovnica wrote:Šaharu sam stavio zbog nekih drugih razloga. Ima ih ovdje koji stavljaju zastavu Turske, pa ja i ne pomislim da su Turci, prema tome...
Ja nisam krivični tužilac niti profesionalac, niti si ti sudija, pa da ja tebi podnosim dokaze.
Što se tiče zločina u Kravici na pravoslavni Božić 1993, ima Google, ima dovoljno dokumenata, imaju ljudi koji su preživjeli, postoje groblja, ima dovoljno dokaza i na terenu, i na internetu, koga interesuje vjerodostojnost neka ode i popriča sa ljudima koji su svjedoci događaja.
Zaista me ne interesuju vojničke žrtve, samo civilne.
Najbolje će znati direktni učesnici, ali i sa jedne i sa druge strane.
Ne samo sa jedne strane.
I prestanite sa Tasimom Kučevićem ako nemate šta pametnije reći vezano za Naserovu reketašku karijeru (dokazana i zbog toga uhapšen, a kasnije pomilovan)
znači ona priča sa početka teme je bila tvoja izmišljotina..daj makar dokaze sa googla..
jasno sam ti opisao pad Kravice, te vrijeme i okolnosti u kojem se to desilo..
jedino nisam anveo da četnici od početka rata nisu dozvolili ulazak nijednog konvoja humanitarne pomoći u ove dvije enklave, tako da je zbog sveopšte gladi civila i iz tog razloga Kravica bila legitiman cilj..
kad izmišljaš stvari gledaj da te ljudi ne uhvate u laži..
dobro bi bilo da znaš da su četnici iz Kravice bili predvodnici svih zločina u Podrinju..oni su sa ratom protiv Bošnjaka počeli krajem 1991. godine i ubistvom četvorice Bošnjaka iz Glogove u zasjedi u mjestu Kajići (jedno selo u Kravici)..
bili su predvodnici zločina u Bratuncu, pa zločina u Glogovoj..znaš li makar da je njihov komandir policije iz Bratunca inače iz Kravice..znaš li da je masovno strijeljanje Bošnjaka 1995. godine krenulo u zadruzi u Kravici..
znaš li išta što je relevantno, a da mu izvor nisu četnički mediji?
slazemse_neslazemse
Posts: 62
Joined: 10/07/2013 19:20

#293 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by slazemse_neslazemse »

@"Naslovnica"

Ja nisam krivični tužilac niti profesionalac, niti si ti sudija, pa da ja tebi podnosim dokaze.
ne, ali zato jasno i direktno kazes za nekoga da je kriminalac.. :-)
ja prije svega govorim o Naseru kao vojniku, kao patrioti kao covjeku koji je branio svoju drzavu i svoj narod..da li se on bavio kriminalnim aktivnostima ili da li se bavi, ja ne znam ( ali eto ti znas iz pouzdanih izvora da jeste ), postoji policija, tuzilastvo i sud i nek se ganjaju sa njim...
Zaista me ne interesuju vojničke žrtve, samo civilne.
ok, daj nam onda spisak civilnih zrtava u Kravici ili Glodjanskom brdu.. to su dvije lokacije zbog kojih se Naser najvise teretio u Hagu...covjek ti rece maloprije u jednom postu, Glodjansko brdo bila je lokacije bitke u kojoj su dobrano namlaceni cetnici, u kojoj su vojnici potuceni do nogu, bitka za koju i sami kazu da su imali 126 poginulih VOJNIKA...
Što se tiče zločina u Kravici na pravoslavni Božić 1993, ima Google, ima dovoljno dokumenata, imaju ljudi koji su preživjeli,postoje groblja, ima dovoljno dokaza i na terenu

na kakve dokaze na terenu mislis, mozda na masovne grobnice, kompletna i nekompletna tijela, kosti ubijenih, strijeljanih i onda iz primarnih grobnica prebacivanih u sekundarne, na dvorista porodicnih kuca u kojima kad se povratnik vrati svojoj kuci i malo zakopa oko kuce da posadi krompir nadje masovnu grobnicu kao po Kamenici, na sta konkretno mislis, jel na te ´´dokaze na terenu´´ mislis ??

ili mozda na groblja u kravici u kojima su sahranjivani i Srbi iz Sarajeva..
„Igrom slučaja, na spisku ubijenih Srba ovdje u opštini je prva moja tetka, a ona je umrla u Hadžićima“, kaže mi Čedomir Glavaš, predsednik nevladine organizacije Odisej, inače izbeglica iz Sarajeva. Njegova priča je uostalom simptomatična za ovo područje: 1992. zajedno sa porodicom pobegao je do „oslobođene“ tada istočne Slavonje („ali možes zamisliti kako smo tamo prolazili s tim prezimenom“) da bi se 1994. vratio na prostore koje su oko Sarajeva okupirali Srbi. Nakon potpisivanja Dejstonskog sporazuma i priključenja ovih područja Federaciji, Glavaševi su se preselili u Bratunac, zajedno s fabrikom gde je radila njegova majka i... leševima članova svoje familije.
http://www.e-novine.com/region/region-b ... mrete.html
Last edited by slazemse_neslazemse on 12/07/2013 15:47, edited 1 time in total.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#294 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by VjecitiStudent »

Da ponovim dilemu, da su Naser i ostali oficiri, ostali u enklavi, da li bi se Srebrenica uspjela odbraniti?
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#295 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by udrch »

Hrulj wrote:
Naslovnica wrote:Šaharu sam stavio zbog nekih drugih razloga. Ima ih ovdje koji stavljaju zastavu Turske, pa ja i ne pomislim da su Turci, prema tome...
Ja nisam krivični tužilac niti profesionalac, niti si ti sudija, pa da ja tebi podnosim dokaze.
Što se tiče zločina u Kravici na pravoslavni Božić 1993, ima Google, ima dovoljno dokumenata, imaju ljudi koji su preživjeli, postoje groblja, ima dovoljno dokaza i na terenu, i na internetu, koga interesuje vjerodostojnost neka ode i popriča sa ljudima koji su svjedoci događaja.
Zaista me ne interesuju vojničke žrtve, samo civilne.
Najbolje će znati direktni učesnici, ali i sa jedne i sa druge strane.
Ne samo sa jedne strane.
I prestanite sa Tasimom Kučevićem ako nemate šta pametnije reći vezano za Naserovu reketašku karijeru (dokazana i zbog toga uhapšen, a kasnije pomilovan)
Civilne zrtve? Srbi ne racunaju civilne zrtve. Sve srpske zrtve su civilne. To se moze vidjeti iz Kravica.
ma sve civili..evo dokaz:
Na Glođanskom brdu u naselju Kamenica danas je parastosom i paljenjem svijeća obilježeno 19 godina od stradanja 126 boraca Vojske Republike Srpske (VRS) i civila, koje su 6. novembra 1992. godine poubijali pripadnici Armije BiH.
http://radioosvit.com/index.php?option= ... &Itemid=36
ovi su iz Zvornika, oni garant znaju
zločina koji su počinili Naser Orić i njegovi vojnici nad 121 srpskim borcem i civilom na Glođanskom brdu, mestu najvećeg stradanja na području zvorničke opštine.
zločina koji su počinili Naser Orić i njegovi vojnici nad 121 srpskim borcem i civilom na Glođanskom brdu, mestu najvećeg stradanja na području zvorničke opštine.
pa ne bi se ovi blamirali, ipak oni nose ime Polikita..
Obilježena 18. godišnjica stradanja 126 boraca Vojske RS i civila, koje su 6. novembra 1992.godine ubili pripadnici takozvane Armije BiH.
http://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=30779
ovim makar moraš da vjeruješ, to je Javni servis, ne bi oni lagali..
Parastosom i paljenjem svijeća na Glođanskom brdu kod Zvornika danas je obilježeno 20 godina od stradanja 126 boraca Vojske Republike Srpske /VRS/ i civila, koje su 6. novembra 1992. godine ubili pripadnici tadašnje Armije BiH.
http://www.rtvbn.com/news/sluzen-parast ... skom-brdu/
zar bi jedan privatni srpski medij lagao o činjenicama..
ZVORNIK - Parastosom, paljenjem sveća i polaganjem cveća na Glođanskom brdu i u Donjoj Kamenici kod Zvornika, obeleženo je 19 godina od stradanja 126 srpskih vojnika Zvorničke i Šekovačke brigade i civila koji su se tu zatekli.
http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300 ... -bez-kazne
ovi su vjerovatno najrelevantniji, jer nose naziv Novosti..oni sigurno imaju te nove dokaze i novosti koje im je ovaj sa šahovnicom što nije Hrvat dojavio..
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#296 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Naslovnica »

udrch wrote:
Naslovnica wrote:Šaharu sam stavio zbog nekih drugih razloga. Ima ih ovdje koji stavljaju zastavu Turske, pa ja i ne pomislim da su Turci, prema tome...
Ja nisam krivični tužilac niti profesionalac, niti si ti sudija, pa da ja tebi podnosim dokaze.
Što se tiče zločina u Kravici na pravoslavni Božić 1993, ima Google, ima dovoljno dokumenata, imaju ljudi koji su preživjeli, postoje groblja, ima dovoljno dokaza i na terenu, i na internetu, koga interesuje vjerodostojnost neka ode i popriča sa ljudima koji su svjedoci događaja.
Zaista me ne interesuju vojničke žrtve, samo civilne.
Najbolje će znati direktni učesnici, ali i sa jedne i sa druge strane.
Ne samo sa jedne strane.
I prestanite sa Tasimom Kučevićem ako nemate šta pametnije reći vezano za Naserovu reketašku karijeru (dokazana i zbog toga uhapšen, a kasnije pomilovan)
znači ona priča sa početka teme je bila tvoja izmišljotina..daj makar dokaze sa googla..
jasno sam ti opisao pad Kravice, te vrijeme i okolnosti u kojem se to desilo..
jedino nisam anveo da četnici od početka rata nisu dozvolili ulazak nijednog konvoja humanitarne pomoći u ove dvije enklave, tako da je zbog sveopšte gladi civila i iz tog razloga Kravica bila legitiman cilj..
kad izmišljaš stvari gledaj da te ljudi ne uhvate u laži..
dobro bi bilo da znaš da su četnici iz Kravice bili predvodnici svih zločina u Podrinju..oni su sa ratom protiv Bošnjaka počeli krajem 1991. godine i ubistvom četvorice Bošnjaka iz Glogove u zasjedi u mjestu Kajići (jedno selo u Kravici)..
bili su predvodnici zločina u Bratuncu, pa zločina u Glogovoj..znaš li makar da je njihov komandir policije iz Bratunca inače iz Kravice..znaš li da je masovno strijeljanje Bošnjaka 1995. godine krenulo u zadruzi u Kravici..
znaš li išta što je relevantno, a da mu izvor nisu četnički mediji?
Ja ne kažem da si bilo šta slagao, ali te molim da mi navedeš šta sam ja tačno slagao, da se ispravim i izvinem?
User avatar
Hrulj
Posts: 1867
Joined: 08/06/2013 11:53
Location: Zaclhumia

#297 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Hrulj »

Naslovnica wrote:
Hrulj wrote:
Naslovnica wrote:Grohotom se smijem.
Ako ne smijes reci ime covjeka onda je glupo da uopce pricas.
Smijem reći ime čovjeka, ali ne želim da ga dovodim u neprilike.
Pa reci. Sumnjam da Naser surfa klix-om. Da malo priupitamo covjeka sto sakriva dokaze i saznanja.
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#298 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by Naslovnica »

slazemse_neslazemse wrote:@"Naslovnica"

Ja nisam krivični tužilac niti profesionalac, niti si ti sudija, pa da ja tebi podnosim dokaze.
ne, ali zato jasno i direktno kazes za nekoga da je kriminalac.. :-)
ja prije svega govorim o Naseru kao vojniku, kao patrioti kao covjeku koji je branio svoju drzavu i svoj narod..da li se on bavio kriminalnim aktivnostima ili da li se bavi, ja ne znam ( ali eto ti znas iz pouzdanih izvora da jeste ), postoji policija, tuzilastvo i sud i nek se ganjaju sa njim...
Zaista me ne interesuju vojničke žrtve, samo civilne.
ok, daj nam onda spisak civilnih zrtava u Kravici ili Glodjanskom brdu.. to su dvije lokacije zbog kojih se Naser najvise teretio u Hagu...covjek ti rece maloprije u jednom postu, Glodjansko brdo bila je lokacije bitke u kojoj su dobrano namlaceni cetnici, u kojoj su vojnici potuceni do nogu, bitka za koju i sami kazu da su imali 126 poginulih VOJNIKA...
Što se tiče zločina u Kravici na pravoslavni Božić 1993, ima Google, ima dovoljno dokumenata, imaju ljudi koji su preživjeli,postoje groblja, ima dovoljno dokaza i na terenu

na kakve dokaze na terenu mislis, mozda na masovne grobnice, kompletna i nekompletna tijela, kosti ubijenih, strijeljanih i onda iz primarnih grobnica prebacivanih u sekundarne, na dvorista porodicnih kuca u kojima kad se povratnik vrati svojoj kuci i malo zakopa oko kuce da posadi krompir nadje masovnu grobnicu kao po Kamenici, na sta konkretno mislis, jel na te ´´dokaze na terenu´´ mislis ??

ili mozda na groblja u kravici u kojima su sahranjivani i Srbi iz Sarajeva..
„Igrom slučaja, na spisku ubijenih Srba ovdje u opštini je prva moja tetka, a ona je umrla u Hadžićima“, kaže mi Čedomir Glavaš, predsednik nevladine organizacije Odisej, inače izbeglica iz Sarajeva. Njegova priča je uostalom simptomatična za ovo područje: 1992. zajedno sa porodicom pobegao je do „oslobođene“ tada istočne Slavonje („ali možes zamisliti kako smo tamo prolazili s tim prezimenom“) da bi se 1994. vratio na prostore koje su oko Sarajeva okupirali Srbi. Nakon potpisivanja Dejstonskog sporazuma i priključenja ovih područja Federaciji, Glavaševi su se preselili u Bratunac, zajedno s fabrikom gde je radila njegova majka i... leševima članova svoje familije.
http://www.e-novine.com/region/region-b ... mrete.html
Znaš dobro na koje dokaze mislim.
Govorim o 1993 godini, a ne o genocidu iz 1995.
Što se tiče tvog pitanja da ti nađem dokaze, ne pada mi na pamet.
Prvo ti meni nađi dokaze da nije bilo zločina nad srpskim civilima, pa ćemo onda o imenima.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#299 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by udrch »

VjecitiStudent wrote:Da ponovim dilemu, da su Naser i ostali oficiri, ostali u enklavi, da li bi se Srebrenica uspjela odbraniti?
želim vjerovati da bi, ali odbrana Srebrenice bi sigurno ovisila o brzini međunarodne reakcije..sigurno je da bi otpor bio dosta žešći i jači i duži, ali je odbrana u startu bila u hendikepu, jer su četnici na samom početku zauzeli ključne položaje koje su držali Holanđani..teško je braniti Srebrenicu ako je Pribićevac pod njihovom kontrolom..
borbe bi trajale bar 10 dana duže, puno više ljudi bi se uključilo u odbranu radi Nasera, ali je situacija u gradu bila toliko teška nakon dvije godine demilitarizacije da su mnogi govorili da je bolja smrt nego ovakav život..moral svih je bio puno lošiji nego 1993. godine kada su snage četnika bile nekoliko puta jače..
zamisli situaciju da si godinama gladan konstantno, a i ono što pojedeš je potpuno neslano..nakon 4,5 dana kada jedeš neslano postaješ toliko nervozan da ne možeš gledati svoje roditelje ili djecu..
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#300 Re: Naser Orić - POZITIVNA ili NEGATIVNA LIČNOST?

Post by karanana »

dze si ti gledo sudske/pravne serije?
cuj da nadje dokaze da nije bilo zlocina?!
Post Reply