EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

miki.ba

#51 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by miki.ba » 09/05/2013 22:57

theTruePath wrote:daj Boze da im dodje kriza da nemaju hljeba i da vide kako je to
Vidi šta si napiso, aj idi citaj kuran i da ti se ovo više ne ponovi. :D

Kemal Malovčić

#52 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by Kemal Malovčić » 09/05/2013 22:57

theTruePath wrote:Ja zivim na zapadu ,i cak i ovdje oni koji su u losijem stanju nemaju internet i iphone.U BIH narod zivi pristojnim zivotom,i narod kuka samo radi reda,daj Boze da im dodje kriza da nemaju hljeba i da vide kako je to
"daj bože da im dođe kriza..." - no comment.

theTruePath

#53 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by theTruePath » 09/05/2013 22:59

miki.ba wrote:
theTruePath wrote:daj Boze da im dodje kriza da nemaju hljeba i da vide kako je to
Vidi šta si napiso, aj idi citaj kuran i da ti se ovo više ne ponovi. :D
Sta je lose`? ljudi zaborave ,ja vidim kako se baca hljeb ,svaki dan puni kafici i sl

a onda kazu nema se hljeba? zar to nije uvreda onom sto ti je Bog dao? moze ti to ON oduzeti kad ne priznajes

Tvrtko II Kotromanić

#54 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by Tvrtko II Kotromanić » 09/05/2013 23:04

ma kakva ekstremna ljevica kod nas
nije ekstremizam fejsbuk revolucija niti je ljevica pljuvanje po vjeri

dobro neko gore napisa, ako su vec ekstremni, nek se tuku sa policijom, budu zajedno sa radnicima tokom silnih strajkova, organizuju neke proteste, a ne da im se ekstremizam svodi na fb postove i grafite po gradovima, i to naravno, samo par gradova

steta sto se uopste ideja neke "alternativne" ljevice (s obzirom da ona "mainstream" ljevica u vidu SDP-a i slicnih nije ni lj od iste) pocinje i zavrsava sa idiotskim stavovima Stukana, Bacanovica i slicnih budala
a i steta sto niko od ostalih u tim nekim organizacijama nema nekih vecih ambicija od postanja po fb, navlacenjem arafatke i cuganjem dvola pritom seruci o nekim anarho-sindikalnim pokretima, revolucijama i novim/starim poretkom
ugl
samo bla bla bla i pljuc pljuc pljuc

kisni indijanac

#55 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by kisni indijanac » 09/05/2013 23:20

nisam protivnik ljevice, ali jesam sa prefiksom "ekstremna"....

i milošević se izjašnjavao kao ljevičar, ali zna se šta je njegov ekstremizam proizveo na ovim prostorima :wink:

HM 2011

#56 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by HM 2011 » 09/05/2013 23:24

I ja sam primjetio da masa tih likova iz topa optužuje svakog živog za fašizam....

Fašista ovaj, fašista onaj....

Iznerviralo me više od jednom, pa više nemam šta da kažem osim da sam čitao o teoriji fašizma - i ustanovio da čak i njihov nastup, te stavovi koje generalno promoviraju - npr. ima masu elemenanata musolinijevog fašizma ....

O čemu se radi -

Radi se o tome da čovjek kada ustanovi neke društvene anomalije - korupcija, nepravda i slično.... ima dvije opcije:

1. da šuti i miruje kao beskičmenjak - playing possum,
2. da ne šuti i da ne miruje, da se suprotstavi....

eh sad u elementu broj 2 - ne šuti, ne miruj, suprotstavi se - dolazimo do problema....

Ako želiš pokrenuti bilo kakvu akciju na tom polju, a ta akcija ne uključuje npr. legalizaciju QUEER brakova - iz razloga što si konzervativac - ti si za druge grupe koje imaju potpuno iste stavove kao i ti ali podržavaju legalizaciju queer brakova npr... - fašista, nacista, lažov ili minimalno šupak....

Ukratko ako kreneš u podizanje svijesti o nečemu - tj. borbu za ljudska prava - i nagaziš na žulj nekome koji ne smatra da je poštivanje prava koje ti promoviraš OPŠTI JAVNI INTERES - odmah te optuži za fašizam, pa se ti peri od optužbe ili se nemoj prati....

Eh sad kako smo od svega toga došli do napada na zastavu ljiljana za 9. maj - to mi zaista nije jasno....

Komplet urbana "gerila" je toliko ograničena, da joj nije jasno da treba otići u Gluhu bukovicu i pridobiti podršku za sve svoje aktivnosti od npr. čovjeka sa antologijskom izjavom "hoš da prođem kroz tebe" ili mase takvih ljudi.....

Bilo koji pripadnik "urbane gerile koja bi se borila za prava čovjeka" - a koji kaže boli me briga za lika "hoš da prođem kroz tebe" - je automatski jedna velika 0, i to je 0 ako to radi po automatizmu, nagonski, a ako to radi nakon što pročita ovaj tekst - onda je lažov i licemjer - jer i taj "hoš da prođem kroz tebe" lik je dio društva u kojem živimo, i mi od toga ne možemo pobjeći....

Jedan banalan primjer - : -
Komentari poput sve seljake treba deportovati na selo, koji priliče našoj "urbanoj, ulickanoj ekipi" - pokazuju nivo svijesti i savjesti novih generacija mladih prema svom okruženju.....

To što će se feđa štuka skinuti gol i trčati po centru grada lažući da nema boga - to je cirkuska atrakcija i ništa više....

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Domicilno - Italija -

The term fascismo is derived from the Latin word fasces.[15] The fasces, which consisted of a bundle of rods that were tied around an axe,[16] was an ancient Roman symbol of the authority of the civic magistrate.[17] They were carried by his lictors and could be used for corporal and capital punishment at his command.[18][19] The word fascismo also relates to political organizations in Italy known as fasci, groups similar to guilds or syndicates.

The symbolism of the fasces suggested strength through unity: a single rod is easily broken, while the bundle is difficult to break.[20] Similar symbols were developed by different fascist movements. For example the Falange symbol is five arrows joined together by a yoke.[21]

Image

Ukratko, ko god traži jedinstvo u bilo čemu pa čak i u razjedinjenosti - taj je fašista - odnosno - svaki čovjek na ovoj planeti je kvalifikovan da bude optužen da je fašista, jer ljudi prema svojoj prirodi treba da teže zajedništvu....
Last edited by HM 2011 on 09/05/2013 23:49, edited 6 times in total.

agnostic_front

#57 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by agnostic_front » 09/05/2013 23:26

akcid wrote:
agnostic_front wrote:
akcid wrote:Što nam narod nema hljeba da jede možemo zahvaliti upravo onim koji su i donijeli, uveli i koji fanatično održavaju kleronacionalizam, onim koji su nam donijeli demokratiju i podjelu na etničke grupe, prepoznavanje ljudi po imenima, a ne po njihovim kvalitetima i osobinama :-)
Da li je to urađena ekonomska studija negdje o tome o čemu ti pričaš, ili onako proizvoljno? Mislim, da li su to isključivo nacionalisti, ili generalno svi političari?
Zar ikom treba ekonomska studija o tome kako je uništena privreda države? Ko je poništio velike privredne gigante privatizacijom, koji su mogli biti aktivirani za male novce i s malo truda, a zaposliti hiljade radnika? Najaktivniji su bili SDA i HDZ, a oni jesu nacionalisti.
boldirano, ko to kaže?
Pa dobro, koliko me sjećanje služi, onaj Čović iz HDZ-a je bio komunista prije rata, tako da mi je zaista teško razlučiti ko je šta. "Nacionalisti" ili nacionalisti. Bila je i ta lijeva opcija tu, pa i oni dosta aferima napraviše.
EDIT: ne branim nijednu političku partiju da se zna, ali mislim da rijetko tu ima iskrenih nacionalista ili bilo koje ideologije iskreno.

MuaDib

#58 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by MuaDib » 09/05/2013 23:30

Ja stvarno ne znam zašto se obraća pažnja na ove nadobudne kvaziljevičare, koji sa zadahom piva i marihuane, počnu da šilje o antifašizmu, revolucijama, socijalističkim idealima i komunističkoj utopiji. Nedo dragi Bog, da se pojavi neki novi fašizam pa da oni budu perjanice antifašizma ili da nam oni moraju voditi neku novu oscijalitičku revoluciju. Jer to su samo partijaneri sa petokrakama, gomila neradnika, kojima je domet verbalno napadati sve koji se s njima ne slažu.

HM 2011

#59 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by HM 2011 » 09/05/2013 23:51

queer fašistička zastava:

snop roze dildoa, obmotan analnim perlama, a umjesto sjekire neka seks igračka....

gdje je onaj Eche.....

Hiran

#60 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by Hiran » 09/05/2013 23:58

It_is_a_Leclerc wrote:
Feđa Štukan wrote:Vaše odvrtanje ezana pod mojim prozorom na 120db, i udaranje u zvono hiljadu puta dnevno(120db), je malo je reći nepristojno. Toliko vulgarno nametanje religije, bez ikakvog obzira na ljude koji nisu vjernici, stvar je kućnog odgoja.
Reći da katolici "lupaju u zvono", a muslimani "odvrću" ezan je u toj mjeri banaliziranje svetinja većine vjernika katoličke i islamske vjeroispovijesti, da je to načisto umobolno.
U vrijeme kada svako ima sat sa alarmom u ovom ili onom obliku stvarno se može postaviti pitanje koja je svrha bilo kakvog glasnog poziva na molitvu.
Ne vidim zašto je to banaliziranje bilo čije religije. Ne živimo više u vremenu kada se podrazumijevalo da su svi vijernici.

Zox

#61 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by Zox » 10/05/2013 00:02

Liga Rojalista wrote:
akcid wrote:
Liga Rojalista wrote:Pa naravno da će u većinskim Bošnjačkima gradovima bujati ovi ljevo orjentirani,džedaji,komunjare antifašisti bez identiteta isalmofobi itds.Islamofobija prednjači u tome jer je ona glavni spoticaj u particiji ove zemlje.Kao što su Poljskoj uradili krajem 18 stoljeća podjelili je i zbrisali sa karte,tako i sa nama imaju plan.BIH se mora podjeliti među Srbijom i HR naravno problem je kako to objasniti zašto to uraditi kad u BIH živi narod koji se zove Bošnjaci ima svoj jezik vjeru identitet Islam kao većinsku religiju??E u tome je štos moramo ih razvodnniti,ubiti pojmovima ovakvim primjerima ko evo ova Lejla koja se ponosi time što nema etnički identitet(ima ga ona samo ne šta je misli da je nacija=etnikum).Znate nek nam ona bude uzor hajmo nemat etnički identiet hajmo govorit da Bosanski jezik ne postoji jer se evo po nekim ovdje na forumima može čuti da se lahko i kahva govori od 93 i da nase zene nikad nisu bile pokrivene one slike Sarajeva prije WWII su izuzetci neki itd.E zato nam trebaju pedje stukani,lele,đorđe ovi džedaji,vampiri komunisti islamofobi da nam govore hajmo bit nista da zavrsimo ko Poljska.Dovoljno je sto nam narod nema da jede,ekonomski smo utuceni pamet nam je razvucena ubijaju nas kreditima i sada kao hajmo se mi odrec identiteta ko bit ce nam bolje.E kada to uradimo i kada se ponovo pokrenu klaonice Bosnjackog mesa i zapuca se e onda ce svi ovi yugosi.komunjare ,tutnjare ostali zaostali ispariti odose a ostat ce ona bosnjacka "fukara" onaj bosanski "seljak"koji ce kravu prodavat da bi kupio pusku tako ti je..
Što nam narod nema hljeba da jede možemo zahvaliti upravo onim koji su i donijeli, uveli i koji fanatično održavaju kleronacionalizam, onim koji su nam donijeli demokratiju i podjelu na etničke grupe, prepoznavanje ljudi po imenima, a ne po njihovim kvalitetima i osobinama :-)
Nije ti IZ ni ni Bosnjacki kongres zapalio energoinvest i uzeo sve masine.To su uradili neki drugi ...Ko sto i u ratu nisu sve strane bile iste i zrtva i agresor nisu isti tako ni Bosnjacki nacionalizam nije jednak Srpskom nit Hrvatskom
Već vidim za hiljadu godina, kriza, glad, a neko na forumu viče "to je sve zato što su nam hiljadu devetsto devedeset i druge godine zapalili energoinvest! Pa koliko je para ušlo poslije rata u BiH kao pomoć koju je """"""NEKO"""""" poklepao, mogli smo do sad svi biti milioneri.

dale cooper

#62 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by dale cooper » 10/05/2013 00:07

Ma na ovom posteru se vidi da su ovo gomila wanna be diletanata koji se furaju na revoluciju,
pa tako su na posteru udrobili sve od slike ujaka Sema sa petokrakom, pa anarhistički znak,
pa malo crvenih armija. Poenta je što nisu niti dovoljno spremni, niti imaju volje da urade
što su spomenute grupacije radile, već im je to eto onako cool vizuelno. :roll:

Uglavnom moj sud je: mostly harmless.

Ne kontam samo što je onaj frajer na trećoj slici stavio zahtjeve za legalizaciju marihuane,
homoseksualnih brakova i feminizam u istu ravan sa bosnofobijom i islamofobijom? :? :roll:
Čini mi se i on malkice zbunjen o tome šta je zaista dobro a šta ne.

basicm

#63 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by basicm » 10/05/2013 00:10

Ja im prvo predlazem da nauce nesto o licnoj higijeni.

bosniakkk

#64 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by bosniakkk » 10/05/2013 00:11

ma sve su to debilčine, što ovaj jedan reče, napili se i napušili i sad oni antifašisti. Dok ih neko dobro ne nalupa neće se smirit, ko kad nemaju pametnija posla osim da laprdaju. A i o ličnoj higijeni bi svakako trebali povest računa. Pogotovo one vještice hahahaahha :evil:

baxul

#65 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by baxul » 10/05/2013 00:23

muniza

#66 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by muniza » 10/05/2013 00:41

baxul wrote:
Graha objasnio!

A Lija Bačanović ga nazva fašistom, u biti je to jedini njegov tekst koji sam pročitao, i ni jedan drugi mi nije trebao da skontam o kakvom debilu se radi, još ako se on vrti oko anti fa sarajevo onda je definitivno osuđeno na propast.

HM 2011

#67 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by HM 2011 » 10/05/2013 00:54

Priča o konzervativu i liberalu - možda istinita

Konzervativac:
Ko sam ja:
Kao mlađi bio živ mladić, bio sa svakakvim djevojkama, pio, zezao se, izlazio po diskotekama, glupirao se, kampovao.

Roditelji mojih drugova su mojim drugovima govorili da se ne trebaju družiti samnom jer sam uličar, klošar, da od mene neće biti ništa.

Moji drugovi su kroz edukaciju svojih roditelja mene vremenom počeli izbjegavati jer su smatrali da im ugrožavam društveni ugled.

Ja sam prestao da se aktivno družim sa njima, oženio svoju djevojku dobio porodicu i živim svoj život.

Na mene je sve uticalo toliko značajno da sam ustanovio da ne treba biti toliko slobodan jer narušavam drugima društveni ugled, da to nije moralno, kulturno i zdravo.

Iz tog razloga postao sam konzervativac - i ne želim da drugi moraju učiti na svojim greškama. Smatram da nema potrebe za tim.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Liberal:
Ko sam ja:
Kao mlađi bio povučen mladić, nisam baš nešto puno bio sa djevojkama ali bilo je njih par, nisam puno pio, zezao se jesam ali umjereno, izlazio sam po diskotekama rijetko a i tada do 10.00h, nisam se glupirao, kampovao sam samo sa porodicom.

Roditelji mojih drugova su mojim drugovima govorili da sam ja fino djete i da se mogu družiti samnom te da smatraju da će biti nešto od mene.

Moji drugovi su kroz edukaciju svojih roditelja mene vremenom zavoljelil jer su smatrali da im druženje samnom podiže društveni ugled.

Kako je moj društveni ugled podignut, a roditeljska pažnja sklonjena ja sam počeo da izlazim napolje i upoznajem grad, bio sam sa svakakvim djevojkama ali sam koristio Kuton (kabanicu) - fuck buddies, one night stand etc.., izlazio sam po diskotekama i tamo sam bio do kasno i tamo je divno, radio svašta, evo svu platu potrošim do 15 u mjesecu na izlaske.

Neki levati koji su se oženili prestali su izlaziti vani, ali ja sam i dalje slobodan, nemam stalnu vezu jer mi takvo opterećenje ne treba, ne smatram da je brak potrebna insistucija, volim da živim i uživam u životu....

Na mene sve ovo utiče toliko značajno da sam ustanovio da se ne treba vezati za bilo šta, da čovjek mora biti slobodan, da se ne treba zamarati o tome šta je moralno, malo se treba zamarati o tome šta je kulturno ali samo kada treba tračati o bilo kome, a o tome šta je zdravo - pa treba razmišljati o tome u 40-im ali jednom je čovjek mlad.

Iz tog razloga postao sam liberal - i ne želim da drugi moraju učiti na svojim greškama. Smatram da nema potrebe za tim.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Kod jednog je početak mladosti ono što je kod drugog kraj mladosti....

ista su to go*na...

dorkcic

#68 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by dorkcic » 10/05/2013 02:37

dale cooper wrote:Ne kontam samo što je onaj frajer na trećoj slici stavio zahtjeve za legalizaciju marihuane,
homoseksualnih brakova i feminizam u istu ravan sa bosnofobijom i islamofobijom? :? :roll:
Čini mi se i on malkice zbunjen o tome šta je zaista dobro a šta ne.
:thumbup:
Dječurlija najobičnija, pojma nemaju šta hoće.

kudlak

#69 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by kudlak » 10/05/2013 08:00

Ma boli me briga jesu li djecurlija ili sta vec,i cetnici koji podizu tri prsta majkama Foce,Srebrenice,Zvornika su djecurlija koja ne zna sta hoce pa im to nije opravdanje. Ova grupa queer aktivista i "antifasista" jucer je ometala manifestaciju i trgala ljiljane to je cinjenica. :)

japin_mutapi
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#70 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by japin_mutapi » 10/05/2013 08:15

još kad vidim che-a na majicama mladih "revolucionara i revolucionarki" muka mi je
che bi ih sve nogom u guzicu nabio i na prvu liniju odmah poslao da očiste minska polja

svakako nikakvog hajra od njih

japin_mutapi
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#71 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by japin_mutapi » 10/05/2013 08:20

HM 2011 wrote: To što će se feđa štuka skinuti gol i trčati po centru grada lažući da nema boga - to je cirkuska atrakcija i ništa više....
ovo moram da istaknem
cirkusanti nikad ne mogu i neće biti ozbiljni ljudi

forest gump

#72 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by forest gump » 10/05/2013 08:36

Feđa Štukan je dezertirao u ratu.

Sada po svaku cijenu pokušava sam sebi opravdati taj postupak.

Black swan

#73 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by Black swan » 10/05/2013 09:04

ooo novi momenat za Feđu koje je on ono godište 76?

samo ih prikupljam

bolje mu je da sakrije one slike iz njujorka sa FBa i da se više ne provaljuje :D

:mrgreen:

vjerovatno bih i ja dezertirao ili bih bio neutralan al bi onda šutio za razliku od njega

malsal

#74 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by malsal » 10/05/2013 09:26

Nema kod nas ni obicne ni ekstremne ljevice, ali kao i svugdje na svjetu ima one samozadovoljne, pune sebe, ubjedjene u svoju moralnu i intelektualnu superiornost. Radi takvih stavova ljevica i propada...

akcid

#75 Re: EXTREMNA LJEVICA U SARAJEVU

Post by akcid » 10/05/2013 10:04

forest gump wrote:Feđa Štukan je dezertirao u ratu.

Sada po svaku cijenu pokušava sam sebi opravdati taj postupak.
Da, dezertirao sa '76. godištem, u najboljim godinama za rat :-)

Dok su "babini sinovi" legalno brojali novce po bankovnim podrumima, ili slani UNPROFOR-ovim avionima, maloljetni Feđa je trebao gaziti po bosanskim brdima :-)

Locked