Izjasnjavanje na popisu

Locked
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#2901 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by Bosnolog »

salvatore paradise wrote:
Bosnolog wrote:
salvatore paradise wrote: I oni tako kazu, mi smo ostali krscani za razliku od onih poturica. Sve ti je to isto.
Vjera je jedno dok je narod i nacija sasvim drugo,....Vjera nema granica ona je interkontionentalna,....Sve vjere su nastale i dosle sa istog prostora,....Neki su pokatoliceni, neki ortodoksirani a neki islamizirani,...Vjerom se ne mijenja genetika naroda, primanjem i promjenom vjere ostajes i dalje isti narod,...

Nacija je novotarija i nastala je u 19 vijeku,...

Srbiziranje ortodksnih Bosnjaka i Hrvatizacija katolika Bosnjake je bila upravo u tom vremenu, dok su Bosnjacima Muhamedancima (kako su ih tada zvali) zabranili/ukinuli cak i bosanski jezik.
Potomke Dobrih Bosnjana su se podijelili, posvadali i jos se medusobno pobili kako bi im unistili drzavu i medusobno je podijelili. :wink:

Ilija Garasanin je odlicno objasnio kako ce iskoristiti pravoslavne Bosnjake u svojim hegemonistickim ciljevima,....Ante Starcevic je samo kopirao Iliju Garasanina,....
Ne znam sto tebi odgovaram ali hajde. Da si procitao stogod osim stiva iz Zbirke bosnjacke mitologije, znao bi da se Srbi ovdje pominju jos pocetkom 16. stoljeca. Ako su bili tu u 16. stoljecu i zvali se Srbi kako su mogli postati Bosnjani pa onda u 19. stoljecu opet Srbi? To zaista nema nikakvog smisla.
:D

Procitaj eto srpske mitomane i velikosrpske projektase kako je posrbljivanje Bosnjaka ortodoksa teklo, za pocetak

Iliju Garasanina iz 1844 godine,.... http://www.rastko.rs/istorija/garasanin ... anije.html

Vasu Pelagica i njegovu teoriju srbiziranja https://sphotos-b.xx.fbcdn.net/hphotos- ... 0189_n.jpg

Maticu srpsku iz 1829 http://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-p ... 8761_n.jpg

Mozes i zapise Skarica, https://sphotos-b.xx.fbcdn.net/hphotos- ... 6670_n.jpg

Nemoj samo ove nove poput Deretica,... Moj te bode do slobode http://www.e-novine.com/entertainment/e ... obode.html

Doduse Cosic je to najbolje pojasnio,..

„Mi lažemo da bi smo obmanuli sebe"

"Lazemo da utešimo drugoga"

"Lažemo iz samilosti"

"Lažemo iz stida, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju bedu"

"Lažemo zbog poštenja"

"Lažemo zbog slobode"

"Laž je vid srpskog patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije"

"Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno.“ Dobrica Ćosić, Deobe

„Laž je srpski državni interes.“ Dobrica Ćosić

„Laž je u samom biću Srbina“. Dobrica Ćosić

„U ovoj zemlji svaka laž na kraju postaje istina." Dobrica Ćosić

"Srbe je toliko puta u istoriji spašavala laž..." Dobrica Ćosić
User avatar
Golf forever
Posts: 259
Joined: 28/04/2013 11:30

#2902 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by Golf forever »

Bosnolog wrote:
Procitaj eto srpske mitomane i velikosrpske projektase kako je posrbljivanje Bosnjaka ortodoksa teklo, za pocetak

Iliju Garasanina iz 1844 godine,.... http://www.rastko.rs/istorija/garasanin ... anije.html

Vasu Pelagica i njegovu teoriju srbiziranja https://sphotos-b.xx.fbcdn.net/hphotos- ... 0189_n.jpg

Maticu srpsku iz 1829 http://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-p ... 8761_n.jpg

Mozes i zapise Skarica, https://sphotos-b.xx.fbcdn.net/hphotos- ... 6670_n.jpg

Nemoj samo ove nove poput Deretica,... Moj te bode do slobode http://www.e-novine.com/entertainment/e ... obode.html

Doduse Cosic je to najbolje pojasnio,..

„Mi lažemo da bi smo obmanuli sebe"

"Lazemo da utešimo drugoga"

"Lažemo iz samilosti"

"Lažemo iz stida, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju bedu"

"Lažemo zbog poštenja"

"Lažemo zbog slobode"

"Laž je vid srpskog patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije"

"Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno.“ Dobrica Ćosić, Deobe

„Laž je srpski državni interes.“ Dobrica Ćosić

„Laž je u samom biću Srbina“. Dobrica Ćosić

„U ovoj zemlji svaka laž na kraju postaje istina." Dobrica Ćosić

"Srbe je toliko puta u istoriji spašavala laž..." Dobrica Ćosić

jednostavnije da ubuduće možeš koristiti

Image
User avatar
Golf forever
Posts: 259
Joined: 28/04/2013 11:30

#2903 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by Golf forever »

salvatore paradise wrote:
anthraxQ wrote:
salvatore paradise wrote:[
Vidis li ti sta pise? Drugi su Srbi a mi ih zovemo Cigani. Znaci i ti se osjecas Bosnjakom ali te Srbi zovu poturicom. Da li to znaci da si ti zaista poturica?
smaras druze moj...poenta je jedna, nebitno sad na kraju krajeva ime. Zna se o kome pricamo. I najveci izvor nije taj svecenik ili sta je vec, vec turski spisi. Oni tacno navode datume, mjesto i koliko porodica i od kuda.
Poenta je da Srbi zive u Bosni minimalno 500 godina i da pored svih dokaza koji govore o tome, opet mitomanisete o tome da su postali Srbi tek u 19. stoljecu. To je laz a ja ne volim da lazem.
halooo, jesil vidio da je Kurišeić napisao Vlasi
nema nikakvih srba do druge polovine 19.vijeka kad ih Ilija, Vaso i ostali "nagovaraju" da budu srbi

Vladislav Skarić o uvođenju imena srbi umjesto vlah

eć od 1846. započela je propaganda u Bosni, isprva prosvjetna, a poslije i revolucionarna. Te godine je Ilija Garašanin, ministar unutarnjih djela kneževine Srbije, pridobio Ristu Bogdanovića, trgovca iz Sarajeva, koji je prešao u Slavonski Brod, pa tu otvorio kafanu i bavio se pomalo i špediterskim poslovima za bosanske trgovce. Ko je god išao iz Sarajeva ili u Sarajevo svraćao je Bogdanoviću. Poslije njegove smrti nastavio je taj posao sin mu Stevo, koji je od 1860-1878. učinio mnogo usluga vladi u Beogradu u POSLOVIMA PROPAGANDE i REVOLUCIONISANJU Bosne.
U Sarajevu je, poslije 1863.g., osnovano među sarajevskim Srbima društvo, koje je uzelo sebi za zadatak da ISKORJENJUJE PODRUGLJIVO IME Vlah, a da UVODI ime Srbin.
Društveni članovi su izlazili na sarajevske carine, pa dočekivali seljake, kojima su govorili da oni NE TREBA DA SE ZOVU RIŠĆANI, nego Srbi.


Image

Image


Što je Srb? (1842.Ivan frano Jukić)


Na Jukićevo pitanje kiridžiji-Srbinu "Šta je to Srb" ovaj odgovara
"U našem selu osim mene i moga druga, koji idemo u volove, niko drugi ne zna, kao ni ti"


Image
User avatar
anthraxQ
Posts: 1936
Joined: 14/07/2010 11:26
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

#2904 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by anthraxQ »

salvatore paradise wrote:
anthraxQ wrote:
salvatore paradise wrote: Krajnje sam dobronamjeran, sto pokazuje i ova prepiska sa svima koji su zeljeli da normalno komuniciraju. Da bilo je situacija i kad su Bosnjaci ubijali druge narode. Bosnjaka je bilo i u ustasama, cetnicima a imali su i Handzar diviziju koja je pocinila brojne zlocine. Znaci cinili su zlocine nad drugim narodima. Ne zaboravimo samo kroz kakvu su golgotu prosli "nepozeljni" stanovnici Sarajevo u WW2. Nije ni "hrvatsko cvijece" tu proslo bez krvavih ruku. Sama prica da jedan narod ubijaju svi drugi narodi a on sam nikad nista nije ucinio, jednostavno je nerealna. Da se radi o knjizi ili pak nekom filmu, mozda bih i povjerovao. Ovako jok...
1. bilo je u ustasama, ali to nije nasa ideologija. Ako se sjecas pisma onog protiv zlocina nad srbima u Banjaluci. Gdje je to pismo srba kada vojvode navode 4000-5000 ubijenih u Foci, ili isto tako u Sandzaku?
2. imas temu o handzar diviziji i razlog njenog nastanka. Sve u svemu, njihovi zlocini cine oko 300 ljudi, sto je zalosni svakako, ali osjetno manje.
3. gdje je kod bosnjaka nacionalni program progona drugin naroda? ponavljam cetnici su bili legalna vlast u Srbiji. gdje bosnjaci govore kako treba protjerati i ocistiti prostore uz Drinu?

Pocinjes da vrijedjas...
Znaci potrebna je ideologija da bi zlocini dobili smisao i potvrdu? Ovo jos nisam znao, ja mislio da je svaki zlocin za osudu a svako ubistvo tragedija.
Vazno da je postojala Handzar divizija, to je neka vrsta bosnjacke ideologije. Neki monstruozni spoj islam-nacizma, ili kako to da nazovemo uopce.

Eh da, Bosnjaci zaista nisu imali nacionalni program progona drugih naroda, ali tu je ulogu mogla igrati i brojcano stanje istih. Dacu ti jedan primjer. Kad se povede rijec o borbi protiv fasizma Srbi ponosno isticu kako su oni bili najbrojniji u partizanima (sto je istina). Ali ono sto "zaboravljaju" napomenuti jeste cinjenica da su bili najbrojniji narod u Jugoslaviji i da je logicno da su imali najvise ljudi u partizanima. Sve drugo bi bilo cudno.
Sto se tice Bosnjaka, jednostavno ih je bilo premalo da bi se mogla organizirati neki ozbiljniji program protjerivanja bilo koga. Koga da protjeraju i odakle? Visestruko brojnije Srbe i Hrvate? Ne znam bas

Cime sam te uvrijedio? U svakom slucaju se izvinjavam, nije mi to bila namjera.
Pa svaki zlocin i jest za osudu, i nadam se da vidis da mi niti jedan nije drag. Zalosno je u svakome slucaju.
handzar divizija je nastala upravo kao rezultat cetnickih zlocina, naivno misleci da ako ih nacisti naoruzaju moci zastiti bosnjake od cetnickih zlocina. handzar divizija je rezultat ßpkako politicke tako i socijalne izgubljenosti tadasnjeg bosnjackog naroda, koji se vise zatekao u NDH nego sto ju je trazio. razlog je sto tadasnje ustaske vlasti nisu mnogo uopce radile na zastiti jer im bosnjaci tako reci nisu bili potpuni ideoloski prijatelji. Mozes i sam skontati da ustase nisu bile popularne medju bosnjacima, i to su ustase dakako znale.

Da su bosnjaci zeljeli, mogli su sigurno 100% preuzeti ustasku ideologiju, medjutim nisu, a zasigurno su srbe iz Bosne mogli "rijesiti". Rekoh ti da su pisana pisma protesta ustasama radi zlocina nad srbima. Ja shvatam da je bilo gresaka, ali je CINJENICA da su bosnjaci tu ostali najcisci sto se toga tice, a platili debelo.

Ne samo tad, nego nikad bosnjaci nisu imali neki vid fasisticke ideologije, NIKAD, i nema dokaza za to. Ni kad su bili u poziciji.. Recimo imas problem sa Dahijama u Srbiji, ili Srpsko istjerivanje muslimanskog stanovnistva u kojem oni izricito kazu da mogu ili prijeci na pravoslavlje ili otici. S druge strane Drine je bila Bosna i isto smo i mi mogli, ali nismo..
salvatore paradise
Posts: 1547
Joined: 27/05/2013 19:42
Location: Za zlo sam teski laik...

#2905 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by salvatore paradise »

Bosnolog wrote:
salvatore paradise wrote: Ne znam sto tebi odgovaram ali hajde. Da si procitao stogod osim stiva iz Zbirke bosnjacke mitologije, znao bi da se Srbi ovdje pominju jos pocetkom 16. stoljeca. Ako su bili tu u 16. stoljecu i zvali se Srbi kako su mogli postati Bosnjani pa onda u 19. stoljecu opet Srbi? To zaista nema nikakvog smisla.
:D

Procitaj eto srpske mitomane i velikosrpske projektase kako je posrbljivanje Bosnjaka ortodoksa teklo, za pocetak

Iliju Garasanina iz 1844 godine,.... http://www.rastko.rs/istorija/garasanin ... anije.html

Vasu Pelagica i njegovu teoriju srbiziranja https://sphotos-b.xx.fbcdn.net/hphotos- ... 0189_n.jpg

Maticu srpsku iz 1829 http://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-p ... 8761_n.jpg

Mozes i zapise Skarica, https://sphotos-b.xx.fbcdn.net/hphotos- ... 6670_n.jpg

Nemoj samo ove nove poput Deretica,... Moj te bode do slobode http://www.e-novine.com/entertainment/e ... obode.html

Doduse Cosic je to najbolje pojasnio,..

„Mi lažemo da bi smo obmanuli sebe"

"Lazemo da utešimo drugoga"

"Lažemo iz samilosti"

"Lažemo iz stida, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju bedu"

"Lažemo zbog poštenja"

"Lažemo zbog slobode"

"Laž je vid srpskog patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije"

"Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno.“ Dobrica Ćosić, Deobe

„Laž je srpski državni interes.“ Dobrica Ćosić

„Laž je u samom biću Srbina“. Dobrica Ćosić

„U ovoj zemlji svaka laž na kraju postaje istina." Dobrica Ćosić

"Srbe je toliko puta u istoriji spašavala laž..." Dobrica Ćosić
Ti svoje dokaze zasnivas na srpskoj propagandi koju nazivas laznom? Jesi li ti normalan jebote? Ja pricam o relevantnim historijskim podacima i izvorima on mi navodi Nacertanije i Dobricu Cosica. Ajd vozdra
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#2906 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by miki.ba »

Fudo Bosna wrote: Smiješno i nerealno viđenje budućnosti BiH !!!
Jedino moguce viđenje Bosne, ako vec govorimo o napretku i prosperitetu, a ako ti je cilj filđan državica onda si na pravom putu.
Smješno i nerealno je ocekivati da BiH sa ovakvim ustavom može ici naprijed, odnosno sa mirovnim sporazumom.
Isto tako je smješno i nerealno ocekivati da ce Bošnjaci neki narod brojcano nadjacati i tako ostvariti nacionalnu državu Bošnjaka.
Sve osim građanske BiH je smješno.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#2907 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by madner »

Gradjanska i bosnjacka BiH nisu medjusobno iskljucive stvari.
salvatore paradise
Posts: 1547
Joined: 27/05/2013 19:42
Location: Za zlo sam teski laik...

#2908 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by salvatore paradise »

anthraxQ wrote:
salvatore paradise wrote: Znaci potrebna je ideologija da bi zlocini dobili smisao i potvrdu? Ovo jos nisam znao, ja mislio da je svaki zlocin za osudu a svako ubistvo tragedija.
Vazno da je postojala Handzar divizija, to je neka vrsta bosnjacke ideologije. Neki monstruozni spoj islam-nacizma, ili kako to da nazovemo uopce.

Eh da, Bosnjaci zaista nisu imali nacionalni program progona drugih naroda, ali tu je ulogu mogla igrati i brojcano stanje istih. Dacu ti jedan primjer. Kad se povede rijec o borbi protiv fasizma Srbi ponosno isticu kako su oni bili najbrojniji u partizanima (sto je istina). Ali ono sto "zaboravljaju" napomenuti jeste cinjenica da su bili najbrojniji narod u Jugoslaviji i da je logicno da su imali najvise ljudi u partizanima. Sve drugo bi bilo cudno.
Sto se tice Bosnjaka, jednostavno ih je bilo premalo da bi se mogla organizirati neki ozbiljniji program protjerivanja bilo koga. Koga da protjeraju i odakle? Visestruko brojnije Srbe i Hrvate? Ne znam bas

Cime sam te uvrijedio? U svakom slucaju se izvinjavam, nije mi to bila namjera.
Pa svaki zlocin i jest za osudu, i nadam se da vidis da mi niti jedan nije drag. Zalosno je u svakome slucaju.
handzar divizija je nastala upravo kao rezultat cetnickih zlocina, naivno misleci da ako ih nacisti naoruzaju moci zastiti bosnjake od cetnickih zlocina. handzar divizija je rezultat ßpkako politicke tako i socijalne izgubljenosti tadasnjeg bosnjackog naroda, koji se vise zatekao u NDH nego sto ju je trazio. razlog je sto tadasnje ustaske vlasti nisu mnogo uopce radile na zastiti jer im bosnjaci tako reci nisu bili potpuni ideoloski prijatelji. Mozes i sam skontati da ustase nisu bile popularne medju bosnjacima, i to su ustase dakako znale.

Da su bosnjaci zeljeli, mogli su sigurno 100% preuzeti ustasku ideologiju, medjutim nisu, a zasigurno su srbe iz Bosne mogli "rijesiti". Rekoh ti da su pisana pisma protesta ustasama radi zlocina nad srbima. Ja shvatam da je bilo gresaka, ali je CINJENICA da su bosnjaci tu ostali najcisci sto se toga tice, a platili debelo.

Ne samo tad, nego nikad bosnjaci nisu imali neki vid fasisticke ideologije, NIKAD, i nema dokaza za to. Ni kad su bili u poziciji.. Recimo imas problem sa Dahijama u Srbiji, ili Srpsko istjerivanje muslimanskog stanovnistva u kojem oni izricito kazu da mogu ili prijeci na pravoslavlje ili otici. S druge strane Drine je bila Bosna i isto smo i mi mogli, ali nismo..
Glupo je ovako raspredati o historijskim dogadjajima i pitati se zasto jesu, zasto nisu itd. Cinjenica je da Bosnjaci nisu imali svoj nacionalni pokret za unistavanje drugih naroda, ali realno Bosnjaci do pred kraj 20. vijeka nisu imali ni zelju za pravljenjem nacije (ovo sto sad imamo jeste primjer gradjenja nacije) vec su se vise fokusirali na vjeru. Vjerujem da i u tome lezi dio odgovara. Jednostavno mi je nemoguce povjerovati u urodjenu dobrotu jednih i iskonsko zlo drugih.
salvatore paradise
Posts: 1547
Joined: 27/05/2013 19:42
Location: Za zlo sam teski laik...

#2909 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by salvatore paradise »

madner wrote:Gradjanska i bosnjacka BiH nisu medjusobno iskljucive stvari.
Bosnjacka BiH je nemoguca. Osim ratom, mada je i to upitno.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#2910 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by Bosnolog »

salvatore paradise wrote: Ti svoje dokaze zasnivas na srpskoj propagandi koju nazivas laznom? Jesi li ti normalan jebote? Ja pricam o relevantnim historijskim podacima i izvorima on mi navodi Nacertanije i Dobricu Cosica. Ajd vozdra
Volio bih da mi postiras ovdje te relevantne historijske izvore i podatke,...

Relevantan izvor nije "Vozdra" to je bjezanje,... :D
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#2911 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by miki.ba »

madner wrote:Gradjanska i bosnjacka BiH nisu medjusobno iskljucive stvari.
Vjerovatno neki novi eksperiment.
Krushna mrva
Posts: 1525
Joined: 28/03/2013 14:43

#2912 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by Krushna mrva »

Bosnolog wrote: Relevantan izvor nije "Vozdra" to je bjezanje,... :D
Bosnolog... :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#2913 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by madner »

miki.ba wrote:
madner wrote:Gradjanska i bosnjacka BiH nisu medjusobno iskljucive stvari.
Vjerovatno neki novi eksperiment.
Nikakav eksperiment, gradjansko ustrojena BiH sa vecinskim Bosnjackim zivljem bi bila i jedno i drugo.
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#2914 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by miki.ba »

madner wrote:
miki.ba wrote:
madner wrote:Gradjanska i bosnjacka BiH nisu medjusobno iskljucive stvari.
Vjerovatno neki novi eksperiment.
Nikakav eksperiment, gradjansko ustrojena BiH sa vecinskim Bosnjackim zivljem bi bila i jedno i drugo.
Bez nacionalnog kluca?
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#2915 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by Bosnolog »

rsdgerz5474 wrote:
salvatore paradise wrote:
madner wrote:Gradjanska i bosnjacka BiH nisu medjusobno iskljucive stvari.
Bosnjacka BiH je nemoguca. Osim ratom, mada je i to upitno.
Ne prizivaj podrumaše tipa bosonog i ostale :lol: :lol: :lol: :lol:
:D
To nije istina,.. http://www.youtube.com/watch?v=G6dkMsogZ30
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#2916 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by madner »

Pa rekao si gradjanska BiH, nacionalni kljuc je negradjanski.
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#2917 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by miki.ba »

madner wrote:Pa rekao si gradjanska BiH, nacionalni kljuc je negradjanski.
Pa normalno, zato nema smisla da je i Bošnjacka, dovoljno da je građanska.
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#2918 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by Paranoid »

miki.ba wrote:
madner wrote:Pa rekao si gradjanska BiH, nacionalni kljuc je negradjanski.
Pa normalno, zato nema smisla da je i Bošnjacka, dovoljno da je građanska.
jbt... :-)
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#2919 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by Sezam »

bljump wrote:
Sezam wrote:
bljump wrote: Aha, tako reci. Ja pomislih da Milosevic i Banja Luke ne pripada istom narodu kao pripada Milosevic iz Novog Sada. Dakle njih dvojica su Vlasi. Bitno je biti Vlah! Srbin vise nije In!
Pomislih da su Milosevic iz Banja Luke i Hadzihafizbegovovic iz Zivinica pripadnici jednog te istog naroda samo se Milosevic odrekao svog naroda. Al to bas ono nema logike. Logika sucks!
De logicar odgovori mi kojim narodima pripadaju Mirkovic iz zagreba i Mirkovic iz Beograda?
Pa odgovorio sam. Procitaj jos jednom pa javi ako opet nisi shvatio.
Tako bre pricaj da te razumemo.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#2920 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by Bosnolog »

Nacionalni kljuc je etnotorovska ubleha kao i konstutivnost etnija, to je suplja krimomafije na vasti za medusobnu podjelu kolaca i vladanje torovima, to prodaju svojim torovima 20 godina,....

Svaki gradanin BiH bi trebao biti jednak pred zakonom i imati jednaka prava, kada imas jednaka gradanska prava kao pojedeinac onda imas i kao narod, odnosno etnos.

Zbog borbe oko etnokljuca daytonska BiH je sve vise zakljucana i to u vise etnotorova, cija ograda ce puknuti kada kolapsiraju daytonski etnotorovi a onda ce biti opste mijesanje i metez, tada ce svi da bjeze od kljuca i etnotorova,.... :D

REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA nema alternativu, doduse ima BIH kao nacionalna drzava Bosnjaka sto ce se desiti za nekoliko decenija sa ovakvim Daytonskim uredenjem,....
salvatore paradise
Posts: 1547
Joined: 27/05/2013 19:42
Location: Za zlo sam teski laik...

#2921 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by salvatore paradise »

Bosnolog wrote:Nacionalni kljuc je etnotorovska ubleha kao i konstutivnost etnija, to je suplja krimomafije na vasti za medusobnu podjelu kolaca i vladanje torovima, to prodaju svojim torovima 20 godina,....

Svaki gradanin BiH bi trebao biti jednak pred zakonom i imati jednaka prava, kada imas jednaka gradanska prava kao pojedeinac onda imas i kao narod, odnosno etnos.

Zbog borbe oko etnokljuca daytonska BiH je sve vise zakljucana i to u vise etnotorova, cija ograda ce puknuti kada kolapsiraju etnotorovi a onda ce biti opste mijesanje i metez,.tada ce svi da bjeze od kljuca i etnotorova,.... :D

REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA nema alternativu, doduse ima BIH kao nacionalna drzava Bosnjaka sto ce se desiti za nekoliko decenija sa ovakvim Daytonskim uredenjem,....
Pridrzavao bi se ti ove price i da je Jugoslavija u pitanju? :D
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#2922 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by Sezam »

salvatore paradise wrote:
cyprus wrote:
Golf forever wrote:došli su samo DIVLJACI sa sjevera, srbi i hrvati

preuzeto iz Slobodne Dalmacije
Image
IZVOR --->>> klikni
Legendarno je kad je ovi zadrti nacionalisti stanu pozivati na Dežulovićeve tekstove :lol: :lol:
Pa vidis da se pozivaju na Iliju Garasanina, sto znaci da tu samopostovanje ne postoji :D
"Bosanci" ne provaljujte se vise, Slobe vam.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#2923 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by Bosnolog »

salvatore paradise wrote:
Bosnolog wrote:Nacionalni kljuc je etnotorovska ubleha kao i konstutivnost etnija, to je suplja krimomafije na vasti za medusobnu podjelu kolaca i vladanje torovima, to prodaju svojim torovima 20 godina,....

Svaki gradanin BiH bi trebao biti jednak pred zakonom i imati jednaka prava, kada imas jednaka gradanska prava kao pojedeinac onda imas i kao narod, odnosno etnos.

Zbog borbe oko etnokljuca daytonska BiH je sve vise zakljucana i to u vise etnotorova, cija ograda ce puknuti kada kolapsiraju etnotorovi a onda ce biti opste mijesanje i metez,.tada ce svi da bjeze od kljuca i etnotorova,.... :D

REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA nema alternativu, doduse ima BIH kao nacionalna drzava Bosnjaka sto ce se desiti za nekoliko decenija sa ovakvim Daytonskim uredenjem,....
Pridrzavao bi se ti ove price i da je Jugoslavija u pitanju? :D
Srboslavija je bila velikosrpska tvorevina u kojoj Bosnjaci kao treci narod nisu bili priznati,kao ni njihov bosanski jezik koji je u stvari nakon zabrane falsfikovan u srpsko-hrvatski,. :wink:

Srboslavije su bile velikosrpski nacertanijski hegemonisticki projekti,...u WWII Moljevic a potom devedesetih ista ta ideologija je pokusala pretvoriti Titoslaviju u Cetoslaviju,...
salvatore paradise
Posts: 1547
Joined: 27/05/2013 19:42
Location: Za zlo sam teski laik...

#2924 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by salvatore paradise »

Sezam wrote:
salvatore paradise wrote: Pa vidis da se pozivaju na Iliju Garasanina, sto znaci da tu samopostovanje ne postoji :D
"Bosanci" ne provaljujte se vise, Slobe vam.
Kazes da su Nacertanije pamflet i onda ti taj pamflet sluzi kao historijski izvor. I jos imas obraza reci nekome da se provaljuje? :D
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#2925 Re: Izjasnjavanje na popisu

Post by Paranoid »

Sezame ne drmaj im kaveze...
Locked