Demokratska fronta Željko Komšić

drogon2
Posts: 1018
Joined: 30/05/2016 15:23

#49676 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drogon2 »

ako te pitaju wrote: 22/09/2021 19:07 što god mislili, i čemu se divili, uspostavili smo praksu da bilo koji član predsjedništva može govoriti u ime BiH kako želi i što god želi.

Dodikova pravila su i ovaj put pobijedila.

Samovolja, a u svemu će ispaštati BiH.

Pred međunarodnim tijelima u ime BiH govoriti isključivo na temelju konsenzusa tri legitimna člana.

Sve drugo, vodi u još dublju glib nego gdje se BiH nalazi.
Ne contam. Kad bi ti Milorad dao saglasnost da neko ode ovako i isprica istinu. Ne interesuje me ni zasto je to Komsic uradio, mozda je to uradio samo da si ubere glasove, al opet je ovo nesto sto se moralo rec. Pritom je to gospodski odradio, nit je spominjao imena niti sta slicno,ali evo po reakcijama znas ko se tu pronasao :D
User avatar
House
Posts: 46615
Joined: 17/03/2010 15:36

#49677 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by House »

vatrogasac wrote: 22/09/2021 19:04 Džaba je pričao i Dodik će napisati još jednu knjigu na tu temu. Generalni sekretar UN-a rasturio Bosnu.

:D
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#49678 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ako te pitaju »

Login77777 wrote: 22/09/2021 19:09
ako te pitaju wrote: 22/09/2021 19:07 što god mislili, i čemu se divili, uspostavili smo praksu da bilo koji član predsjedništva može govoriti u ime BiH kako želi i što god želi.

Dodikova pravila su i ovaj put pobijedila.

Samovolja, a u svemu će ispaštati BiH.

Pred međunarodnim tijelima u ime BiH govoriti isključivo na temelju konsenzusa tri legitimna člana.

Sve drugo, vodi u još dublju glib nego gdje se BiH nalazi.
Mozes mi objasniti o cemu se tri clana predsjednistva mogu dogovoriti.
Budi realan i priznaj.
Samo kad se pare dijele.
Za mene je nenormalno da jedan član predsjedništva govori da se BiH raspada, drugi da se RS raspada.... A prema Poslobniku trebaju donositi konsenzusom.
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#49679 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

Veliki korak za komsica
Nikakav za bih
kluz franjo
Posts: 6089
Joined: 26/06/2009 01:37

#49680 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

Biće interesantno pratiti poteze SDA kada skontaju da kandidatura ŽK ugrožava Bakirove šanse da bude izabran za člana Predsjedništva.
:meza1:
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#49681 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

Bake je nedodirljiv
DonieBrasco
Posts: 15178
Joined: 31/08/2016 16:09

#49682 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by DonieBrasco »

kluz franjo wrote: 22/09/2021 19:21 Biće interesantno pratiti poteze SDA kada skontaju da kandidatura ŽK ugrožava Bakirove šanse da bude izabran za člana Predsjedništva.
:meza1:
Uporedo sa time "troja, petorka - opzicija" koliko god da ih je, ako imaju grama razuma da sjednu i dogovore zajednickog kandidata za bosnjackog clana predsjednistva.

Sto se tice Zeljka i ponovne kandidature za hrvatskog clana, ne znam iskreno.

A prije svega toga novi izborni zakon da vidimo da li je sve uzalud.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#49683 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vatrogasac »

Black swan wrote: 22/09/2021 19:18 Veliki korak za komsica
Nikakav za bih
Zadao je zadaću Schmidtu. Kako će VP sada njemu reći....e ti ne možeš više biti ispred Hrvata u Predsjedništvu? Ostavi to Čoviću?
DonieBrasco
Posts: 15178
Joined: 31/08/2016 16:09

#49684 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by DonieBrasco »

vatrogasac wrote: 22/09/2021 19:31
Black swan wrote: 22/09/2021 19:18 Veliki korak za komsica
Nikakav za bih
Zadao je zadaću Schmidtu. Kako će VP sada njemu reći....e ti ne možeš više biti ispred Hrvata u Predsjedništvu? Ostavi to Čoviću?
To je proslo ne zapazeno ali je dobro rekao Komsic, hajde sad da vidimo strane aktere u BiH jeste li za daljne etnicke podjele, desoluciju drzave ili idu te famozne eu vrijednosti, demokratija, sva sranja koja kao treba da budu.

Naravno on je to rekao diplomatski nije imenovao ali se zna na koga se odnosi, mada se jasno odnosi na Šmita koji je stao na stranu Covica sudeci po izjavama koje daje.

Covica nigdje nema kao da zna sta slijedi pa se ne javlja sto je jako opasno.
User avatar
Leverage
Posts: 9442
Joined: 27/05/2018 16:32

#49685 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Leverage »

U trenutnoj konstelaciji političkih snaga u smislu legitimnog političkog odlučivanja, ne postoji konsenzus o funkcionisanju Bosne i Hercegovine. Dodik je potpuno u pravu kad ovo konstatuje, i svi to znaju.

Neozbiljno je očekivati da država može funkcionisati tako što će svi u kontinuitetu davati svoj doprinos da to tako i bude, obzirom da političke aktere apsolutno ništa ne obavezuje da tako rade.

Shodno tome, moguće su dvije opcije:

1. Disolucija Bosne i Hercegovine, prvo u institucionalnom smislu a potom i teritorijalnom, po vidljivim i nevidljivim linijama koje dijele suprotstavljene političke vizije u BiH, uz moguće minimalne korekcije.

2. Redefinisanje balansa političkog odlučivanja na način da etnički legitimitet nema odlučujuću polugu moći u donošenju važnih odluka o funkcionisanju same države.

Obzirom da se legalistički do ovakvih rješenja može doći samo opštim konsenzusom i da do istog naravno neće doći, jasno je da će do ovakvog rješenja doći na drugi način, dakle političkom, diplomatskom ili nekom drugom silom.

Sve što gledamo na regionalnoj političkoj sceni u zadnje vrijeme jeste pozicioniranje pred novo dijeljenje karata.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4799
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#49686 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by duh_sa_sjekirom »

Niti sam glasao za Komšića niti sam član njegove stranke ali za ovaj govor u UN-u svaka mu čast, naklon do poda! Jasno i glasno istinu rekao i nazvao stvari pravim imenom! Hrabro, mirno, državnički :thumbup:

Već decenijama naše komšije i susjedi zabadaju nos u bosansko prkno, valjda uživaju u tom ili im je neki fetiš, šta li...I sve dok ne izvuku taj nos i ne odjebu, bit će ovako
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#49687 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MarlboroGold »

ako te pitaju wrote: 22/09/2021 18:05
MarlboroGold wrote: 22/09/2021 18:02
Dosadašnji postovi te apsolutno demantuju
Ne odgovori mi.
VOLIŠ LI REPUBLIKU SRPSKU.
DA/NE
Ne volim je, ali sam svjestan da je tu i da će postojati. Pozivi na ukidanje RS su nonsense. A zašto je ne volim? Pa valjda je to jasno.
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#49688 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Osmi Socrates »

Leverage wrote: 22/09/2021 19:37 U trenutnoj konstelaciji političkih snaga u smislu legitimnog političkog odlučivanja, ne postoji konsenzus o funkcionisanju Bosne i Hercegovine. Dodik je potpuno u pravu kad ovo konstatuje, i svi to znaju.

Neozbiljno je očekivati da država može funkcionisati tako što će svi u kontinuitetu davati svoj doprinos da to tako i bude, obzirom da političke aktere apsolutno ništa ne obavezuje da tako rade.

Shodno tome, moguće su dvije opcije:

1. Disolucija Bosne i Hercegovine, prvo u institucionalnom smislu a potom i teritorijalnom, po vidljivim i nevidljivim linijama koje dijele suprotstavljene političke vizije u BiH, uz moguće minimalne korekcije.

2. Redefinisanje balansa političkog odlučivanja na način da etnički legitimitet nema odlučujuću polugu moći u donošenju važnih odluka o funkcionisanju same države.

Obzirom da se legalistički do ovakvih rješenja može doći samo opštim konsenzusom i da do istog naravno neće doći, jasno je da će do ovakvog rješenja doći na drugi način, dakle političkom, diplomatskom ili nekom drugom silom.

Sve što gledamo na regionalnoj političkoj sceni u zadnje vrijeme jeste pozicioniranje pred novo dijeljenje karata.

Koja je bogati Dodikova vizija BiH? On je i nema. Sve radi da BiH ne funkcionira. I onda konstatira da BiH ne funkcionira i da je najbolje da se raspadne. Drugim riječima, on sam svoj narod dekonstituira. Konstitutivnost ne podrazumijeva samo prava, nego i obaveze i odgovornosti.

Čovićeva vizija BiH je da je samo on legitimni predstavnik Hrvata. Čak i da je istina, sam taj Čović dekonstituira Hrvate jer oni odlaze, sve ih je manje. Nikad lošije stanje Hrvata u BiH nije bilo u istoriji. Čović i HDZ su ih vodili do toga. Nije Komšić.

O Bakiru i lopovluku i gluposti neću, jer Bakir nema tu moć da dekonstituira Bošnjake. Nijedan bošnjački političar nema tu moć. I to je razlika između tri naroda. Suludi srpski i hrvatski političari dekonstituiraju svoje narode, aktivno rade na tome.

I to je sva priča oko ovog svega. Udrite na Komšića jer je rekao istinu.
Last edited by Osmi Socrates on 22/09/2021 19:58, edited 2 times in total.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#49689 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ako te pitaju »

MarlboroGold wrote: 22/09/2021 19:44
ako te pitaju wrote: 22/09/2021 18:05
Ne odgovori mi.
VOLIŠ LI REPUBLIKU SRPSKU.
DA/NE
Ne volim je, ali sam svjestan da je tu i da će postojati. Pozivi na ukidanje RS su nonsense. A zašto je ne volim? Pa valjda je to jasno.
Razumljivo je zašto ne voliš RS.

Onda treba biti pošten i reći NE VOLIM BiH. ne volim ovakvu BiH.
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#49690 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Point. »

Željko Komšić, predsjednik :bih:

Odličan govor i konačno da BiH predstavlja državnik kakav dolikuje a ne ona masna mrcina Dodik. Ubo je u bocu sve.
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#49691 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

vatrogasac wrote: 22/09/2021 19:31
Black swan wrote: 22/09/2021 19:18 Veliki korak za komsica
Nikakav za bih
Zadao je zadaću Schmidtu. Kako će VP sada njemu reći....e ti ne možeš više biti ispred Hrvata u Predsjedništvu? Ostavi to Čoviću?
Ne kaze se ispred nego u ime
Ja prolazim ispred predajednistva svaki dan :mrgreen:

Doce gori poslije dodika i covica
Zalit cete kao za kolindom
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#49692 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Osmi Socrates »

ako te pitaju wrote: 22/09/2021 19:55
MarlboroGold wrote: 22/09/2021 19:44
Ne volim je, ali sam svjestan da je tu i da će postojati. Pozivi na ukidanje RS su nonsense. A zašto je ne volim? Pa valjda je to jasno.
Razumljivo je zašto ne voliš RS.

Onda treba biti pošten i reći NE VOLIM BiH. ne volim ovakvu BiH.
Pa gledaj, nije baš da je RS faktor stabilnosti u državi. Da rade političari iz RS aktivno na funkcioniranju države BiH, vjerujem da bi i otpor prema postojanju RS bio manji.

Kako bilo koji normalan čovjek, a prije svega Bošnjak, može voljeti entitet koji slavi ratne zločince kojima je presuđeno na međunarodnom sudu? Kako može voljeti RS čiji najjači političar otvoreno zagovara disoluciju države? Kako može Bošnjak voljeti RS po kojem se sasvim normalno okupljaju četnici? To su osnovne civilizacijske stvari. Ko je opozicija svemu ovome u RS? Ima li je uopšte u značajnom broju?

Eto, da je RS normalan politički identitet, koji radi na jačanju BiH, sigurno bi i dalje bilo onih koji je ne vole, ali bi je dosta ljudi prihvatalo. Ovakvu kakva jeste, mene čudi da je i bosanski Srbi vole.
statixx
Posts: 8767
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#49693 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by statixx »

A kad dodje gori od Bakira bice belaja. :D
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#49694 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ako te pitaju »

Osmi Socrates wrote: 22/09/2021 20:08
ako te pitaju wrote: 22/09/2021 19:55

Razumljivo je zašto ne voliš RS.

Onda treba biti pošten i reći NE VOLIM BiH. ne volim ovakvu BiH.
Pa gledaj, nije baš da je RS faktor stabilnosti u državi. Da rade političari iz RS aktivno na funkcioniranju države BiH, vjerujem da bi i otpor prema postojanju RS bio manji.

Kako bilo koji normalan čovjek, a prije svega Bošnjak, može voljeti entitet koji slavi ratne zločince kojima je presuđeno na međunarodnom sudu? Kako može voljeti RS čiji najjači političar otvoreno zagovara disoluciju države? Kako može Bošnjak voljeti RS po kojem se sasvim normalno okupljaju četnici? To su osnovne civilizacijske stvari. Ko je opozicija svemu ovome u RS? Ima li je uopšte u značajnom broju?

Eto, da je RS normalan politički identitet, koji radi na jačanju BiH, sigurno bi i dalje bilo onih koji je ne vole, ali bi je dosta ljudi prihvatalo. Ovakvu kakva jeste, mene čudi da je i bosanski Srbi vole.
Ponavljam, razumijem zašto Bošnjaci ne vole RS.

Nema mi logike tvrditi da volim BiH ili da sam probosanska snaga, a pri tome ne volim sastav od 49% BiH.

To je isto da prije kažeš volim Jugoslaviju ali mrzim Sloveniju i Hrvatsku.

Bolesno je kad Dodik priželjkuje raspad BiH, al on opstaje zahvaljujući Bakiru , Komšiću i sličnima, koji upadaju u njegovu zamku i tvrde da će uništiti RS.

Taj začaran krug ne poštivanja, ne vodi dobrom za BiH.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#49695 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vatrogasac »

Black swan wrote: 22/09/2021 20:02
vatrogasac wrote: 22/09/2021 19:31

Zadao je zadaću Schmidtu. Kako će VP sada njemu reći....e ti ne možeš više biti ispred Hrvata u Predsjedništvu? Ostavi to Čoviću?
Ne kaze se ispred nego u ime
Ja prolazim ispred predajednistva svaki dan :mrgreen:
A šta sam ja rekao, što bi rekao Šojić? :mrgreen: Ne odnosi se na zgradu pa se običava reći ispred hrvatskog naroda ili ispred SDP-a itd.... Imaš šta jače za diskreditaciju? Onda napiši i novinarima DW.
Gospodine Komšić, Vi ste u Berlinu, kao član Predsjedništva BiH ispred hrvatskog naroda, obilježili 25 godina od genocida u Srebrenici i to na simboličnom mjestu njemačke povijesti - u memorijalnoj Crkvi cara Wilhelma koju nazivaju i Crkvom sjećanja i pomirenja. Zbog čega je tako važno stalno podsjećati na Srebrenicu?

https://www.dw.com/hr/kom%C5%A1i%C4%87- ... a-54196381
User avatar
Leverage
Posts: 9442
Joined: 27/05/2018 16:32

#49696 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Leverage »

Osmi Socrates wrote: 22/09/2021 19:55
Leverage wrote: 22/09/2021 19:37 U trenutnoj konstelaciji političkih snaga u smislu legitimnog političkog odlučivanja, ne postoji konsenzus o funkcionisanju Bosne i Hercegovine. Dodik je potpuno u pravu kad ovo konstatuje, i svi to znaju.

Neozbiljno je očekivati da država može funkcionisati tako što će svi u kontinuitetu davati svoj doprinos da to tako i bude, obzirom da političke aktere apsolutno ništa ne obavezuje da tako rade.

Shodno tome, moguće su dvije opcije:

1. Disolucija Bosne i Hercegovine, prvo u institucionalnom smislu a potom i teritorijalnom, po vidljivim i nevidljivim linijama koje dijele suprotstavljene političke vizije u BiH, uz moguće minimalne korekcije.

2. Redefinisanje balansa političkog odlučivanja na način da etnički legitimitet nema odlučujuću polugu moći u donošenju važnih odluka o funkcionisanju same države.

Obzirom da se legalistički do ovakvih rješenja može doći samo opštim konsenzusom i da do istog naravno neće doći, jasno je da će do ovakvog rješenja doći na drugi način, dakle političkom, diplomatskom ili nekom drugom silom.

Sve što gledamo na regionalnoj političkoj sceni u zadnje vrijeme jeste pozicioniranje pred novo dijeljenje karata.

Koja je bogati Dodikova vizija BiH? On je i nema. Sve radi da BiH ne funkcionira. I onda konstatira da BiH ne funkcionira i da je najbolje da se raspadne. Drugim riječima, on sam svoj narod dekonstituira. Konstitutivnost ne podrazumijeva samo prava, nego i obaveze i odgovornosti.

Čovićeva vizija BiH je da je samo on legitimni predstavnik Hrvata. Čak i da je istina, sam taj Čović dekonstituira Hrvate jer oni odlaze, sve ih je manje. Nikad lošije stanje Hrvata u BiH nije bilo u istoriji. Čović i HDZ su ih vodili do toga. Nije Komšić.

O Bakiru i lopovluku i gluposti neću, jer Bakir nema tu moć da dekonstituira Bošnjake. Nijedan bošnjački političar nema tu moć. I to je razlika između tri naroda. Suludi srpski i hrvatski političari dekonstituiraju svoje narode, aktivno rade na tome.

I to je sva priča oko ovog svega. Udrite na Komšića jer je rekao istinu.
Ako nećeš pročitati moj post sa razumijevanjem onda molim te nemoj ni da mi repliciraš. Odgovor na tvoja pitanja eksplicitno je naveden u samom postu, pa nema nikakve potrebe da ih postavljaš kao repliku na post.
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#49697 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Osmi Socrates »

ako te pitaju wrote: 22/09/2021 20:14
Osmi Socrates wrote: 22/09/2021 20:08

Pa gledaj, nije baš da je RS faktor stabilnosti u državi. Da rade političari iz RS aktivno na funkcioniranju države BiH, vjerujem da bi i otpor prema postojanju RS bio manji.

Kako bilo koji normalan čovjek, a prije svega Bošnjak, može voljeti entitet koji slavi ratne zločince kojima je presuđeno na međunarodnom sudu? Kako može voljeti RS čiji najjači političar otvoreno zagovara disoluciju države? Kako može Bošnjak voljeti RS po kojem se sasvim normalno okupljaju četnici? To su osnovne civilizacijske stvari. Ko je opozicija svemu ovome u RS? Ima li je uopšte u značajnom broju?

Eto, da je RS normalan politički identitet, koji radi na jačanju BiH, sigurno bi i dalje bilo onih koji je ne vole, ali bi je dosta ljudi prihvatalo. Ovakvu kakva jeste, mene čudi da je i bosanski Srbi vole.
Ponavljam, razumijem zašto Bošnjaci ne vole RS.

Nema mi logike tvrditi da volim BiH ili da sam probosanska snaga, a pri tome ne volim sastav od 49% BiH.

To je isto da prije kažeš volim Jugoslaviju ali mrzim Sloveniju i Hrvatsku.

Bolesno je kad Dodik priželjkuje raspad BiH, al on opstaje zahvaljujući Bakiru , Komšiću i sličnima, koji upadaju u njegovu zamku i tvrde da će uništiti RS.

Taj začaran krug ne poštivanja, ne vodi dobrom za BiH.
Pa ne znam odakle tebi da neko mora voljeti RS bezuslovno. Samo zato što postoji. Je l' ti to očekuješ da ljudi ne donose civilizacijske sudove na osnovu onog što vide? Izvini, ali to nema nigdje. Jedno je reći "ne volim Njemačku nikako", a drugo "ne volim nacističku Njemačku".

Ja sam naveo primjere zašto normalan čovjek, bez obzira na nacionalnost, ne može voljeti RS kakva jeste. I ova priča da Dodik opstaje zahvaljujući Bakiru i Komšiću je obična floskula. Dodik opstaje jer radi upravo ono što su srpski političari, književnici, SPC, itd. radili osamdesetih, a to je da budi ono najgore u svom narodu. Da nismo svi već jednom preživjeli tu kombinaciju mitomanske budalaštine i suštinske anticivilizacije i bezbožništva, još bih ti možda i povjerovao.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#49698 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Pošto znamo kakvu je štetu na unutarnjem planu nanio ovim samostalnim nastupom u UN, mada je sve sto je rekao istina i tu nema dvojbe,
moze li neko reci kakvu ce korist imati BiH od toga?
Da li je veca od stete koja je nastala?
Kao da onaj ko treba da zna, vec ne zna sve sto je on rekao. Po meni klanje vola radi kile mesa, ili jebo drzavu i ustav, idem ja zapocet predizbornu kampanju.
User avatar
MujkicHaris
Posts: 1464
Joined: 02/10/2010 08:34

#49699 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MujkicHaris »

Staložen, državnički i ubojito precizan govor Predsjednika Komšića. Hvala Zlatnom Ljiljanu! :bih:
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#49700 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hajvan »

kad niko ne odgovori- " pro-bosanska strana nema drzavnika...sute i samo kradu... beskicmenjaci..." i slicne nebuloze
kad se odgovri reciproctetno- "otkud mu pravo...nema konsenzusa...cini stetu Bosni..." itd

ma mrsh u PM
Post Reply