Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#54626 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

JohnnyS wrote: 26/09/2022 10:49
drug_profi wrote: 26/09/2022 10:36

Ako si ovo sam crtao, meni je sve jasno.

:lol: :lol: :lol:
Nekada se covjek mora spstiti na vas nivo, nazalost.
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#54627 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

Porodice Foht wrote: 26/09/2022 10:54
sinuhe wrote: 26/09/2022 06:33 Na ovim predizbornim skupovima DF-a bude ljudi taman za dva vagona osim ako ne stignu organizovati protestnu setnju ispred OHR-a za ovih nekoliko dana.
Meni najpic.kastija stranka. Baska je Zeljko za Predsjednistvo, glasat cu za njega, ali stranka je, za mene, u rangu Bosanske stranke, SBiH... Kako izgleda taj glasac DF, ima li ih na forumu? :-)
ja sam osobno poznavao 2vojicu prebjega iz SDP
zajedničko im je ratni staž
ptsp nezaposlenost/razvod
nezavršen faks

a dobro su počeli kad su imali hanku vajzović u svojim redovima koja nas je sjebala da uvali kći u centralnu banku
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#54628 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

tutku wrote: 26/09/2022 10:39
MuaDib wrote: 26/09/2022 07:11 Sama retorika kme kme koja se ovdje podastire govori o krajnjem porivu da se glasa za ŽK - dominacija i jer nam se može.
Kad se pravila FBiH u Wasingtonu jasno su definirani odnosi između Bošnjaka i Hrvata kao naroda i osigurano je da svaki narod u cjelini osjeća da je reprezentovan i predstavljen u vlasti.
Samo su kasnije dodati Srbi ustavnim promjenama.

Predsjedništvo je kolektivni šef države, u kom u pravilu sjede članovi iz reda Bošnjaka, Hrvata i Srba, koji pored naroda kom pripadaju u cjelini zastupaju interese svih i do toga dolaze konsenzusom.

Problem nije u tome šta je ŽK, već šta predstavlja. A predstavlja zastupnika politike koja od Hrvata želi stvoriti bezličnu masu i nacionalnu manjinu, koja je podložna radikalnim idejama i potezima.

A ako je ovo zemlja tri autohtona i dominicilna naroda i kao takva konstituirana u ZAVNOBiHu, izglasana na referendumu, potvrđena u svim aktima ratnog Predsjedništva i kroz sve mirovne pregovore, jasno je šta podrazumjeva. A Bošnjaci koji brane ovo su licemjerno, jer je to isti onaj profil koji danas traži mane Bećirović kako je Bošnjak na baterije, jer nije iz nacionalne stranke. Možete vi glasat za Komšića, ali to je glas za hrvatsku izbornu jedinicu, a ako se nastavi ići kroz zid i teritorijalni autonomiju.
Takvo razmišljanje je uzrok što je stanje kakvo jeste. Ti si za konstitutivnost i konsocijaciju što neminovno znači nestabilnu, korumpiranu i nesretnu zemlju. Pokušaj naći primjer uspješne moderne demokratije koja počiva na konstitutivnosti pa predloži.

ŽK, ali ne samo on već i neki drugi ljudi van njegovog političkog okruženja shvataju da je jedino rješenje napasti konstitutivnost i pokušati postepeno uvoditi građansku državu. U tom postupanju nesumnjivo on pravi i neke greške. Ipak, za razliku od drugih on ima viziju i zna kakvo društvo želi za 20-30 godina.

Svi oni koji smatraju da je glas za ŽK glas kojim Bošnjaci majoriziraju Hrvate je protivnik ideje građanske Bosne i štetočina, odnosno reprezent je politike dogovora naroda na koju su 90ih pristale vođe triju naroda.

:bih:


Građanska država je uvedena davnih dana samo pravna država koja garantira prava naroda, građana i pojedinaca nije.

Nisam nikada čuo od Komšića da se zalaže za pravnu državu nego je i on od riba koje dobro love u mutnom i uživa u tome bez obzira na opasnost da nas sve odnese poplava.

Jbt, lik koji aferu "Respiratori" poredi sa Agrokomercom, koji šuti na kriminal SDA i koji vodi kadrovsku politiku sinkronizirano sa SDA kao društvo jednog lica bez ikakvog demokratskog upliva svoje stranke će kao omogućiti "građansku" državu izigravanjem, prisvajanjem i ukidanjem kolektivnog prava Hrvata u BiH.

O ekonomiji, egzodusu omladine, recesiji, peletu, divljanju cijena Komšić i njegovi klonovi neće ni da pričaju. Sve će on/oni to riješiti šukanjem Hrvatima zajedno sa onima koji su bili dovoljno ludi da mu ostave na izvol'te stvarni JMB uz Chuck Norrisa, Minnie Mous i Slobodana Miloševića.

Svega ćemo se mi još nagledati i naslušati do izbora i poslije njih. Što je najgore, ništa se neće riješiti nego ćemo u svađi potonuti još dublje.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#54629 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Sukanje Hrvatima je kad te na izborima koji se odrze prema IZ i Ustavu izgubi kandidat koji je izrobljavao nevino zarobljene civile, a nije kad taj isti ode i slavi dan manjeg bosanskohercegovackog entiteta na kojem se odlikuju oni koji su pocinili zlocine nad narodom kojeg on predstavlja te porucuje sa govrnice NS-a manjeg entiteta da "čuvaju Republiku Srpsku". :lol:
tutku
Posts: 1340
Joined: 18/06/2011 12:10

#54630 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by tutku »

Novak20 wrote: 26/09/2022 11:27
tutku wrote: 26/09/2022 10:39

Takvo razmišljanje je uzrok što je stanje kakvo jeste. Ti si za konstitutivnost i konsocijaciju što neminovno znači nestabilnu, korumpiranu i nesretnu zemlju. Pokušaj naći primjer uspješne moderne demokratije koja počiva na konstitutivnosti pa predloži.

ŽK, ali ne samo on već i neki drugi ljudi van njegovog političkog okruženja shvataju da je jedino rješenje napasti konstitutivnost i pokušati postepeno uvoditi građansku državu. U tom postupanju nesumnjivo on pravi i neke greške. Ipak, za razliku od drugih on ima viziju i zna kakvo društvo želi za 20-30 godina.

Svi oni koji smatraju da je glas za ŽK glas kojim Bošnjaci majoriziraju Hrvate je protivnik ideje građanske Bosne i štetočina, odnosno reprezent je politike dogovora naroda na koju su 90ih pristale vođe triju naroda.

:bih:


Građanska država je uvedena davnih dana samo pravna država koja garantira prava naroda, građana i pojedinaca nije.

Nisam nikada čuo od Komšića da se zalaže za pravnu državu nego je i on od riba koje dobro love u mutnom i uživa u tome bez obzira na opasnost da nas sve odnese poplava.

Jbt, lik koji aferu "Respiratori" poredi sa Agrokomercom, koji šuti na kriminal SDA i koji vodi kadrovsku politiku sinkronizirano sa SDA kao društvo jednog lica bez ikakvog demokratskog upliva svoje stranke će kao omogućiti "građansku" državu izigravanjem, prisvajanjem i ukidanjem kolektivnog prava Hrvata u BiH.

O ekonomiji, egzodusu omladine, recesiji, peletu, divljanju cijena Komšić i njegovi klonovi neće ni da pričaju. Sve će on/oni to riješiti šukanjem Hrvatima zajedno sa onima koji su bili dovoljno ludi da mu ostave na izvol'te stvarni JMB uz Chuck Norrisa, Minnie Mous i Slobodana Miloševića.

Svega ćemo se mi još nagledati i naslušati do izbora i poslije njih. Što je najgore, ništa se neće riješiti nego ćemo u svađi potonuti još dublje.
Gdje je uvedena davnih dana građanska država? Na osnovu čega lovi Komšić u mutnom, imaš li neke informacije o nekom njegovom kriminalu, nije mi fakat poznato volio bih znati? Šta znači pojam "kolektivna prava" jedne grupe u građanskoj državi?
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#54631 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

Kad se postave pravi argumenti, odmah se okrene na rat i apsolutisrtičke teze.
A istina je jedna da je oksimoron pričati o građanskoj državi s pozicije prostituisanja SDA. Uredu je da kandidat iz bošnjačke nacionalne stranke dobije mandat u Predsjedništvu, ali ni pod koji uslovima nije uredu da mandat u Predsjedništvu dobije kandidat iz hrvatske nacionalne stranke.
Da dotični Željkec nastupa kao oponent toj dvoličnosti kao u prvom mandatu pa i nekako da dobije povjerenje. Ne on je od 2014 godine je obična sluga i pomoćni točak najgore nesreće u Bošnjaka SDA. Od mene je dobio 2006 glas kad sam zbog toga bio crna ovca u očima SDAovaca i velikih mumuna i Bošnjaka kako mogu glasati za inovjernog i još ateistu. Ali tad je bio na građanskoj platformi i nije bio etatista ni unitarista već socijaldemokrata koga je podržalo preko 50 000 Hrvata od Ravnog do Livna.
2010 sam opet glasao, pa i 2014 i opet dao šansu 2018. I imam puno pravo da kažem šta mislim o tom prevarantu. Posebno zbog njegovoh junoša koji bi sada da mogu streljali sve koji ne misle kao sveti gral građanske države.
Od kad je napravio DF puzi ko bršljan uz SDA, a ljudi su mu vjerovali i kada su rekli da je to pogrešno srastanje spletkama, laznim disciplinskim postupcima, podvalama i smjenama su otjerani. Samo je on upravu, a to autokratski, bahato i prepotentno ponašanje i svelo je stranku na folklor kakav se viđa u čevljanovićima i pod miletovim šatorima. Totalitarni ruralizam. A takva građanska država kako je oni vide, prije će dovest do trajnog cjepanja nego rekonfiguracije uređenja BiH.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65582
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#54632 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

JohnnyS wrote: 26/09/2022 10:55 Pa stranka je tu da se ljudi tješe da on nije SDA
Dobar :lol:
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#54633 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Osim_13 »

_BataZiv_0809 wrote: 26/09/2022 16:07
JohnnyS wrote: 26/09/2022 10:55 Pa stranka je tu da se ljudi tješe da on nije SDA
Dobar :lol:
:lol:
Messier
Posts: 586
Joined: 06/10/2011 23:39

#54634 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Messier »

BHCluster wrote: 26/09/2022 11:50 Sukanje Hrvatima je kad te na izborima koji se odrze prema IZ i Ustavu izgubi kandidat koji je izrobljavao nevino zarobljene civile, a nije kad taj isti ode i slavi dan manjeg bosanskohercegovackog entiteta na kojem se odlikuju oni koji su pocinili zlocine nad narodom kojeg on predstavlja te porucuje sa govrnice NS-a manjeg entiteta da "čuvaju Republiku Srpsku". :lol:
Jel' IZ Islamska zajednica ili Izborni zakon?

Sto bi nadobudni klinci rekli, pitam za prijatelja
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#54635 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Messier wrote: 26/09/2022 16:19
BHCluster wrote: 26/09/2022 11:50 Sukanje Hrvatima je kad te na izborima koji se odrze prema IZ i Ustavu izgubi kandidat koji je izrobljavao nevino zarobljene civile, a nije kad taj isti ode i slavi dan manjeg bosanskohercegovackog entiteta na kojem se odlikuju oni koji su pocinili zlocine nad narodom kojeg on predstavlja te porucuje sa govrnice NS-a manjeg entiteta da "čuvaju Republiku Srpsku". :lol:
Jel' IZ Islamska zajednica ili Izborni zakon?

Sto bi nadobudni klinci rekli, pitam za prijatelja
Ono drugo, selami prijatelja.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#54636 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by babanovac »

Porodice Foht wrote: 26/09/2022 10:54
sinuhe wrote: 26/09/2022 06:33 Na ovim predizbornim skupovima DF-a bude ljudi taman za dva vagona osim ako ne stignu organizovati protestnu setnju ispred OHR-a za ovih nekoliko dana.
Meni najpic.kastija stranka. Baska je Zeljko za Predsjednistvo, glasat cu za njega, ali stranka je, za mene, u rangu Bosanske stranke, SBiH... Kako izgleda taj glasac DF, ima li ih na forumu? :-)
Taj sam. Sta da ti kazem... VSS, dva strana jezika, treci u povojima, radim u drzavnoj firmi, radio i za privatnika. Osim u bosanskom, ucestvovao u jos dva rata, imperijalisticka, koja se nisu tako zvala. Umjesto specijalne vojne, nazivali su ih samo "operacijom". Gledao sam Iracane, na koljenima, u narandzastim kombinezonima, sa povezom na ocima. U svojoj zemlji, ponizene. Nisu ih strijeljali, kao Skorpioni nas. Ameri to vole nocu, dehumanizovano, kroz night vision, da se lice ne vidi, uz limenku Dr. Pepper-a. Puna mi neka stvar konzumerizma, GDP-a, GDP-a per capita, masovnih ljetovalista i zimovalista. U DF-u sam prepoznao neke ljude, sposobne da se bore olovkom tj. laptopom. Dok moze. Kad ne bude islo, onda jbg. Kako rece Kralj Hajle Selasije: " It is us today, it will be you tomorrow !" Hercegovac po vokaciji. Cafir. Nisam se mogao nacuditi, kad je gospodin Jadranko Prlic "obnasao" funkciju ministra vanjskih poslova, neposredno iza rata, poznajuci njegov ratni opus. Vjerovao u EU, dobronamjernost europskih diplomata. Nakon sto sam neke upoznao, shvatio sam da najlosije ucenike diplomatske skole salju nama. Ne znam koja je brojka najnovije generacija Iphona, ali znam razlikovat proprzen jabukov pekmez, od obicnog.
Hakiz
Posts: 39898
Joined: 30/07/2015 20:01

#54637 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hakiz »

Neka.
Last edited by Hakiz on 26/09/2022 22:09, edited 1 time in total.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2799
Joined: 14/01/2019 04:56

#54638 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Porodice Foht »

babanovac wrote: 26/09/2022 17:14
Porodice Foht wrote: 26/09/2022 10:54

Meni najpic.kastija stranka. Baska je Zeljko za Predsjednistvo, glasat cu za njega, ali stranka je, za mene, u rangu Bosanske stranke, SBiH... Kako izgleda taj glasac DF, ima li ih na forumu? :-)
Taj sam. Sta da ti kazem... VSS, dva strana jezika, treci u povojima, radim u drzavnoj firmi, radio i za privatnika. Osim u bosanskom, ucestvovao u jos dva rata, imperijalisticka, koja se nisu tako zvala. Umjesto specijalne vojne, nazivali su ih samo "operacijom". Gledao sam Iracane, na koljenima, u narandzastim kombinezonima, sa povezom na ocima. U svojoj zemlji, ponizene. Nisu ih strijeljali, kao Skorpioni nas. Ameri to vole nocu, dehumanizovano, kroz night vision, da se lice ne vidi, uz limenku Dr. Pepper-a. Puna mi neka stvar konzumerizma, GDP-a, GDP-a per capita, masovnih ljetovalista i zimovalista. U DF-u sam prepoznao neke ljude, sposobne da se bore olovkom tj. laptopom. Dok moze. Kad ne bude islo, onda jbg. Kako rece Kralj Hajle Selasije: " It is us today, it will be you tomorrow !" Hercegovac po vokaciji. Cafir. Nisam se mogao nacuditi, kad je gospodin Jadranko Prlic "obnasao" funkciju ministra vanjskih poslova, neposredno iza rata, poznajuci njegov ratni opus. Vjerovao u EU, dobronamjernost europskih diplomata. Nakon sto sam neke upoznao, shvatio sam da najlosije ucenike diplomatske skole salju nama. Ne znam koja je brojka najnovije generacija Iphona, ali znam razlikovat proprzen jabukov pekmez, od obicnog.
POsteno, ali vala imas 1-2 racionalnije opcije iz lijevog centra a ne te krhotine koje je okupio Komsic.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#54639 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by guruguru95 »

BHCluster wrote: 26/09/2022 11:03
MuaDib wrote: 26/09/2022 07:11 Sama retorika kme kme koja se ovdje podastire govori o krajnjem porivu da se glasa za ŽK - dominacija i jer nam se može.
Kad se pravila FBiH u Wasingtonu jasno su definirani odnosi između Bošnjaka i Hrvata kao naroda i osigurano je da svaki narod u cjelini osjeća da je reprezentovan i predstavljen u vlasti.
Samo su kasnije dodati Srbi ustavnim promjenama.

Predsjedništvo je kolektivni šef države, u kom u pravilu sjede članovi iz reda Bošnjaka, Hrvata i Srba, koji pored naroda kom pripadaju u cjelini zastupaju interese svih i do toga dolaze konsenzusom.

Problem nije u tome šta je ŽK, već šta predstavlja. A predstavlja zastupnika politike koja od Hrvata želi stvoriti bezličnu masu i nacionalnu manjinu, koja je podložna radikalnim idejama i potezima.

A ako je ovo zemlja tri autohtona i dominicilna naroda i kao takva konstituirana u ZAVNOBiHu, izglasana na referendumu, potvrđena u svim aktima ratnog Predsjedništva i kroz sve mirovne pregovore, jasno je šta podrazumjeva. A Bošnjaci koji brane ovo su licemjerno, jer je to isti onaj profil koji danas traži mane Bećirović kako je Bošnjak na baterije, jer nije iz nacionalne stranke. Možete vi glasat za Komšića, ali to je glas za hrvatsku izbornu jedinicu, a ako se nastavi ići kroz zid i teritorijalni autonomiju.
Jos malo pakovanja Bosnjacima, pokusaj trazenja krivca za ono sto HDZ/HNS sa svojim fanaticima radio i namjerava raditi, neke se stvari nikada ne mijenjaju.

Kazes Komsic zastupa politike koja "koja od Hrvata želi stvoriti bezličnu masu i nacionalnu manjinu, koja je podložna radikalnim idejama i potezima.
" a u manjem bosanskohercegovackom entitetu preko 90% manje Hrvata nego sto je bilo a politicka ljuba nikad jaca, a ta ljubav toliko cvjeta da legitimni hrvatski predstavnici iz HDZ/HMS-a (koji nisu u stanju da osvoje vise od 20-25 hrvatskog birackog korpusa) slave dan tog manjeg entiteta gdje se odlikuju pocinioci ratnih zlocina nad Hrvatima. Gdje predsjedni RH Milanovic odmah nakon proslave oslobodjenja Jajca ide kuci onog istog sto odlikuje zlocince nad njegovim narodom. Da neduljim, zivjeti u jednoj drzavi a svoj politicki identitet i subjektivitet traziti u drugoj je nemoguce, takva vrsta podvojenosti vodi upravo ovome gdje se danas politika HDZ/HNS-a nalazi. Rezultati po narod su sve pogubnij jer vode sve vecem iseljnju. Naravno Bosnjaci licemjerni!
:thumbup:
User avatar
MujkicHaris
Posts: 1464
Joined: 02/10/2010 08:34

#54640 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MujkicHaris »

Itekako važno! :bih:

Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#54641 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Seyfo »

Prijete li prijete,ako pobijedi. Svasta. Covjek se kandidovao,ima puno pravo da pobijedi. A ono prijeti, kaze ako pobijedi tj ako ne pobijedi nasa,oho vam se,bice ovo bice ono. Izborni zakon se nije desio prije izbora i sad je ostalo samo da se prijeti izbornim rezultatom. Shvata li takve prijetnje iko ozbiljno?
Lex77
Posts: 988
Joined: 09/02/2010 23:23

#54642 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Lex77 »

Bome su se zaredale prijetnje.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#54643 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

To je kako HDZ/HNS politika funkcionise, od vrha stranke to stazista na forumima, prvo zapocnu sovinizmom, pa prijetnje nakon cega izigravaju zrtvu i krive drugog za ono sto su oni radili.
kluz franjo
Posts: 6089
Joined: 26/06/2009 01:37

#54644 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

Jedno pitanje za ove fudbalere/nogometaše iz DF-a koji neumorno propagiraju tezu kako su Bakir i SDA "pro-BiH".
Kojim i kakvim rezultatom su se prošli put završile "utakmice" za Vijeće ministara i Dom naroda BiH?
Dakle, tamo gdje su se pitali "kapiteni" SDA i DF, a ne glasači.
sajber87
Posts: 3876
Joined: 25/07/2008 13:14

#54645 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sajber87 »

kluz franjo wrote: 27/09/2022 14:43 Jedno pitanje za ove fudbalere/nogometaše iz DF-a koji neumorno propagiraju tezu kako su Bakir i SDA "pro-BiH".
Kojim i kakvim rezultatom su se prošli put završile "utakmice" za Vijeće ministara i Dom naroda BiH?
Dakle, tamo gdje su se pitali "kapiteni" SDA i DF, a ne glasači.
Prijatelju nece ti na ovo niko odgovoriti, ali da si pomenuo plenkovica milanovica izborni zakon shmita vidio bi kako bot brigada reaguje
Nikola Testa
Posts: 775
Joined: 04/09/2013 20:45

#54646 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Nikola Testa »

Bosnjaci i njima politički bliski Hrvati i Srbi (mali broj istina) mogu igrati utakmicu zasnovanu na konstitutivnosti, ali dugoročno je gube, takva država nema šansu da preživi. Argument da je tako oduvijek bilo u BiH je besmislen jer BiH nikad nije bila država do 92 (srednjovjekovna Bosna je nesto sasvim drugo i glupo je uzimat je u razmatranju u ovom smislu) , uvijek je bilo dijelom neke veće zemlje gdje nije samostalno donosila odluke, osim u ograničenom obimu.

Postoje dvije opcije, prva, ići na razbijanje ovako nametnutog sistema, pa možda uspjet ili propast sa saznanjem da si pokusao, ili druga, prihvatiti trajno sistem gdje zapravo institucije države ne mogu odlučivati bez suštinskog miga iz Zagreba ili Beograda i dugoročno sigurno propast. Ko god govori da ovo nije tačno živi u zabludi ili svjesno laže.
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#54647 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

Nikola Testa wrote: 27/09/2022 17:58 Bosnjaci i njima politički bliski Hrvati i Srbi (mali broj istina) mogu igrati utakmicu zasnovanu na konstitutivnosti, ali dugoročno je gube, takva država nema šansu da preživi. Argument da je tako oduvijek bilo u BiH je besmislen jer BiH nikad nije bila država do 92 (srednjovjekovna Bosna je nesto sasvim drugo i glupo je uzimat je u razmatranju u ovom smislu) , uvijek je bilo dijelom neke veće zemlje gdje nije samostalno donosila odluke, osim u ograničenom obimu.

Postoje dvije opcije, prva, ići na razbijanje ovako nametnutog sistema, pa možda uspjet ili propast sa saznanjem da si pokusao, ili druga, prihvatiti trajno sistem gdje zapravo institucije države ne mogu odlučivati bez suštinskog miga iz Zagreba ili Beograda i dugoročno sigurno propast. Ko god govori da ovo nije tačno živi u zabludi ili svjesno laže.
:thumbup: :bih:
Slazem se u potpunosti, od slova do slova.

Mene samo zanima sta je Komsic uradio za gradjansko drustvo u periodu od 16 godina na najvisim drzavnim funkcijama?
Sta je DF kao stranka uradila na izgradnji gradjanskog drustva, da ne govorim.o socijalnoj drzavi?
Oni su od osnivanja vlast na nekom od nivoa. Ljudi su cak, koliko me sjecanje sluzi, bili vlast na kantonalnom nivou prije svojih prvih izbora 2014. (Vlada KS u periodu 2013.-2014). Naravno, vazda sa i uz SDA i gdje se "mora" sa HDZ.

Dakle, rezultati Komsica licno za period od 16 godina vlasti i DF kao stranke za 10 godina vlasti na razlicitim nivoima?
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#54648 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by guruguru95 »

Mene samo zanima sta je Komsic uradio za gradjansko drustvo u periodu od 16 godina na najvisim drzavnim funkcijama?
Sta je DF kao stranka uradila na izgradnji gradjanskog drustva, da ne govorim.o socijalnoj drzavi?
Je li iko išta uradio za građansko društvo u ovoj zemlji od rata naovamo? :mrgreen: :lol:
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#54649 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

guruguru95 wrote: 27/09/2022 18:20
Mene samo zanima sta je Komsic uradio za gradjansko drustvo u periodu od 16 godina na najvisim drzavnim funkcijama?
Sta je DF kao stranka uradila na izgradnji gradjanskog drustva, da ne govorim.o socijalnoj drzavi?
Je li iko išta uradio za građansko društvo u ovoj zemlji od rata naovamo? :mrgreen: :lol:
Pa Komsic je sam sebe proglasio perjanicom borbe za gradjansku drzavu, sto bi trebalo osigurati izgradnju gradjanskog drustva.
Covjek je 16 godina u vrhu drzave, 12 u Predsjednistvu i 4 u Parlamentu.
Neko ko svoj citav politicki opus zasniva na gradjanskoj drzavi bi za taj period trebao imati neke rezultate.

Jebi ga, 2009., Radmanovic potpisuje NATO put koji zakonskim i podzakonskim aktima podrazumijeva elemente gradjanske drzave, a 2022., Dodik salje posmatrace ruskim fasistima u Ukrajini.
U isto vrijeme Komsic optuzuje MZ da od dijela BiH zeli napraviti Palestinu, te da je citav zapad islamofobican. Sve to nakon 16 godina u kojima ti je jedini posao bio da imenujes ambasadore i da lobiras i trazis prijatelje u svijetu.

Znaci, Komsicev rezultat za 16 godina je da optuzi zapad za islamofobiju, da se slozi sa Dodikom da nam je Erdogan jedini istinski prijatelj i da podrzi nikad manji budzet za Ministsrstvo odbrane.

Samo gradjanska i NATO. Ko drugacije kaze, klevece, laze i mrzi baklavu.
User avatar
sinuhe
Posts: 11456
Joined: 03/06/2011 11:33

#54650 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sinuhe »

Ukrao gradjansku drzavu. NIje ni sira javnost nista bolja kada su sveli gradjansku drzavu na neke presude iz Strazbura.
Post Reply