Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
mayab
Posts: 27121
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#52351 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mayab »

Image
evo, udario Avaz :izet:
:lol:
Bossona
Posts: 5220
Joined: 21/12/2020 03:28

#52352 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Bossona »

mayab wrote: 11/02/2022 06:25 Image
evo, udario Avaz :izet:
:lol:
Šćepina verzija Vučićvog (Dez)Informera
STR69
Posts: 560
Joined: 20/06/2021 11:31
Location: Višnjik

#52353 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by STR69 »

Bossona wrote: 11/02/2022 06:39
mayab wrote: 11/02/2022 06:25 Image
evo, udario Avaz :izet:
:lol:
Šćepina verzija Vučićvog (Dez)Informera
Šćepo neće ni minute u predsjedništvo, možda bude predsjednik u CG, ako ga SPC i Služba poguraju.
User avatar
Truba
Posts: 81580
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#52354 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

Samo avaz
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#52355 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kolinda »

Sarajmen wrote: 11/02/2022 08:25
Kolinda wrote: 10/02/2022 22:28

Pojedincima je problem čim netko ima dobro odnose, zašto? Pa zato jer ako je nešto ok pažnja se usmjeri na njihov lopovluk i nesposobnost.....ne daj Bože da je uredu....što gore to bolje....jeli tako?
Dobri odnosi su nužni balans onim lošim, jasno je i ćoravoj mački. Međutim u politici je to primarno interesni odnos, pa se ponekad' i zakmeči jer nisu svi interesi zajednički, opći i od koristi za svaku zajednicu. HDZ zajednica izvlači ogroman novac dijela stanovništva Sarajeva, deformisanog karaktera uslijed navike klađenja u kladionicama. Toj zajednici odgovara da uzima ogroman novac a izbjegava oporezivanje i tako slabi budzet Federacije BiH tj države Bosne i Hercegovine. Zarad isključivo lične koristi.
Jasno je i čoravoj mački da je sumnjivo stečen kapital za razumom obdarene snažan idikator da tu nešto tukne.

Evo da smijenjenu Tužiteljicu Tužilaštva BiH ne uvlačim u te ODNOSE.

Bitni su odnosi između tebe i mene nego njihovi, jer si iz svog sistema vrijednosti koliko vidim opredijeljen da ne podržavaš lopovluk i nesposobnost. :thumbup:

Ništa od tebe, @labud kulira, mejbi @novak svima nama ponudi neku relevantnu informaciju da se međudržavna posjeta nije desila, da je riječ o dokazanoj dezinformaciji, poluinformaciji ili naprosto laži, objavljene iz Ureda Predsjedavajućeg Komšića na zvaničnoj stranici Predsjedništva Bosne i Hercegovine.
Fahrudin za razliku od Dragana nikada nije bio izabran za člana te institucije, a Komšić jeste dovoljno da je i nama a naročito njima nabio komplekse. Teške komplekse.
Može li paralela oporezivanja kladionica u EU i BiH?????
User avatar
Point.
Posts: 27704
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#52356 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Point. »

Bossona wrote: 11/02/2022 06:39
mayab wrote: 11/02/2022 06:25 Image
evo, udario Avaz :izet:
:lol:
Šćepina verzija Vučićvog (Dez)Informera
Ovaj ublehaški tariguz treba dekretom zabraniti a njegovog osnivača protjerati iz BiH u zemlju rođenja i oduzeti mu državljanstvo.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2820
Joined: 14/01/2019 04:56

#52357 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Porodice Foht »

Bossona wrote: 11/02/2022 06:39
mayab wrote: 11/02/2022 06:25 Image
evo, udario Avaz :izet:
:lol:
Šćepina verzija Vučićvog (Dez)Informera
Da povratis. A Scepo s "Ublehom" srusio vladu KS prije tri godine i tad su bili haveri.
elk
Posts: 2791
Joined: 14/08/2006 12:03

#52358 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by elk »

Dosla na red i svadja dva najveca politicka smrada :lol: . Podsjeca me na nekadasnje svadje i jadna prepucavanja dva druga smrada, lagumdzije i silajdzica.
Nismo zaboravili njezno isprepletene rukice na rusenju vlade ks. Ali dobro, usli smo evo u nato, zivimo bolje i vrijedilo je. Sve je sada mnogo bolje i optimisticnije nego u ta tamna vremena.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#52359 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by asurbanipal »

mo-town wrote: 11/02/2022 03:42
Sta bi sa stolnim? Ostadosel' makar stolnjaci?

Stolni ti je od Bulevara.

Al' šta te briga, bitno je da se gazi po perzijskom ćilimu :lol:
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4805
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#52360 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by duh_sa_sjekirom »

Na koga Avaz udari, taj izbore sigurno dobija :D
I kako god da udari, opet fahri nema u Predsjedništvo... :lol:
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#52361 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Manual »

elk wrote: 11/02/2022 09:55 Dosla na red i svadja dva najveca politicka smrada :lol: . Podsjeca me na nekadasnje svadje i jadna prepucavanja dva druga smrada, lagumdzije i silajdzica.
Nismo zaboravili njezno isprepletene rukice na rusenju vlade ks. Ali dobro, usli smo evo u nato, zivimo bolje i vrijedilo je. Sve je sada mnogo bolje i optimisticnije nego u ta tamna vremena.
Haha, bas tako dva smrada
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#52362 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by asurbanipal »

Porodice Foht wrote: 11/02/2022 08:59

Da povratis. A Scepo s "Ublehom" srusio vladu KS prije tri godine i tad su bili haveri.

I danas su haveri, ali valja malo zabaviti raju u miljačanskoj kotlini...
Škobo Habu
Posts: 8987
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#52363 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu »

Sarajmen wrote: 11/02/2022 11:11 Mali političari, a političari su zbog imuniteta, se nose sa svojim kompleksima teškim par stotina tisuća glasova. Uvijek im je malo falilo, navodno. Komšić izgleda nema tih problema, činjenica je da se bolje nosi.
Je, baš se nosi. Lijevo krilo SDA. :lol:
Škobo Habu
Posts: 8987
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#52364 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu »

Kakv, bolan, background?

Otkud DF-u ikakav ideološki background?

Oni su socijaldemokrati koliko je i Šešelj liberal.

Taj vrli "socijaldemokrata" je na kritici SDA uzjahao na vlast, sad toj istoj SDA sedla konja.
User avatar
Point.
Posts: 27704
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#52365 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Point. »

elk wrote: 11/02/2022 09:55 Dosla na red i svadja dva najveca politicka smrada :lol: . Podsjeca me na nekadasnje svadje i jadna prepucavanja dva druga smrada, lagumdzije i silajdzica.
Nismo zaboravili njezno isprepletene rukice na rusenju vlade ks. Ali dobro, usli smo evo u nato, zivimo bolje i vrijedilo je. Sve je sada mnogo bolje i optimisticnije nego u ta tamna vremena.
U kojem svijetu živiš kada misli da jedan od 3 člana predsjedništva može da ti sam ostvari put u NATO i da će ti drastično poboljšati životni standard. Još ako je samo protokolarna funkcija, prema nekima.
Romanija
Posts: 2005
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#52366 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Romanija »

pemanapemani wrote: 10/02/2022 12:12
Romanija wrote: 10/02/2022 11:52 Radi upravo ono sto mu stolica triparitetnog predsjednistva i dozvoljava i daje kao funkciju, da na sva usta afirmise i pozitivno predstavlja BiH u susretu sa bilo kojim trecerazrednim diplomatom koji odluci da naleti u BiH.
Dobro, samo što je onda toliko bitna stolica u Predsjedništvu ako ima nikakve ovlasti i ako mu je zadatak da se sastaje sa trećerazdrednim diplomatama? Kad ga slušaš, čovjek bi rekao da je on zadnja brana raspadu BiH.
Stolica u predsjednistvu je bitna Covicu i HDZ-u, jer rasclanivanjem svega na troje on provodi 30-godinju politiku razjebavanja BiH - i sad imati Hrvata u predsjednistvu kome on i njegovi nisu dali certifikat da je Hrvat, ide protiv njegovog jedinog politickog instikta. On i jeste zadnja brana raspada BiH u usporedbi sa Izetbegovicem, Covicem, Radoncicem, ....jer radi upravo ono za sto clan predsjednistva treba da radi, da predstavlja BiH, a ne plemenske saveze. Ja ovdje ne raspravljam da li on radi dobar posao ili ne, sto i nije 'problem' izbora Komsica, poenta je da on svojim postojanjem sjebava osnovnu HDZ-ovu ideju, narocito hercegovackog HDZ-a, vidjenja BiH.
pemanapemani wrote: 10/02/2022 12:12Nego, da li je normalno da čovjek koji 20 godina prima platu od 5+ hiljada KM na tv u udarnom terminu plače kako - ima dana kada se supruga vrati iz trgovine uplakana, jer nema za osnovne životne potrepštine?
Kako će čovjek koji nije u stanju od navedne plate osigurati prosječan život tročlane porodice voditi državu?
Zamislimo da ovakva BiH ima budžet 10 milijardi KM (umjesto današnje milijarde) i dođe Komšo i kmeči kako država nema para da očisti snijeg sa ulica tokom zime. :-)
Kako takav čovjek može biti sposoban da vodi bilo šta, a ne državu, ili još nadrealnije, da stvara temelje za građansku državu?
Valjda jer ima senzibilitet da vidi kakav je zivotni standard u BiH i kako se narod pati, i valjda je htio to da naglasi. Komsic nista ne vodi, one je clan predsjednistva koje nema izvrsnu vlast, oni su to kao manekeni u izlogu robne kuce; ako ikad zavrsi u vladi, onda ga treba ganjati je li sta uradio dobro ili ne. I on je temelj gradjanske drzave jer je kao nemusliman i neBosnjak ostao u Sarajevu, ukljucio se u narodno-oslobodilacki rat, i ratovao tu do njegovog kraja, a nije 92-e zavrsio u Grudama ili Kiseljaku kao pravnik na HDZ-ovim jaslama.
pemanapemani wrote: 10/02/2022 12:12Isto tako, molim te da odgovoriš da li svi ljudi koji ispunjavaju kriterije koje si naveo - da nisu Bošnjaci, muslimani i da su branili BiH - trebaju dobiti priliku kao Komšić - plata od 5 hiljada i 20 godina nerada i ubleharenja?
Pa ko im brani, nek' se kadnidiraju, ali to nije poenta svega ovoga. Grm u kome lezi zec je da HDZ zeli sva 'na tri', i da sve sto ima veze u BiH sa pojmom Hrvat ide kroz njihov glavni distributivni centar. I onda dodjemo na ovo, Covic ili onaj celavi ekonomista sa mindjusom u uhu ne ublehare, Komsic ublehari.
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#52367 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

Point. wrote: 11/02/2022 11:33
elk wrote: 11/02/2022 09:55 Dosla na red i svadja dva najveca politicka smrada :lol: . Podsjeca me na nekadasnje svadje i jadna prepucavanja dva druga smrada, lagumdzije i silajdzica.
Nismo zaboravili njezno isprepletene rukice na rusenju vlade ks. Ali dobro, usli smo evo u nato, zivimo bolje i vrijedilo je. Sve je sada mnogo bolje i optimisticnije nego u ta tamna vremena.
U kojem svijetu živiš kada misli da jedan od 3 člana predsjedništva može da ti sam ostvari put u NATO i da će ti drastično poboljšati životni standard. Još ako je samo protokolarna funkcija, prema nekima.
U svijetu u kojem je sam Komšić to rekao nekoliko puta.

Izašao je iz SDP zbog navodnog izbornog zakona po željama HDZ.

Ušao u koaliciju sa SDA i HDZ 2014., zbog članstva u NATO.

Sjebao zajednički nastup ljevice 2018., i objavio samostalnu kandidaturu zbog članstva u NATO i IZ po volji HDZ.

2018., ušao u koliciju sa SDA, HDZ i SNSD zbog NATO i IZ.

Srušio Vladu KS zbog NATO.

Sad ponovo najavljuje kandidaturu za Predsjedništvo 2022., zbog NATO i promjena IZ.

Kad ga pitaš sve radi zbog članstva u NATO i opstojnosti države, a kad ga pozoveš na odgovornost onda je on samo jedan od trojice i ne može ništa uraditi zbog protokolarne ovlasti Predsjedništva.


I za kraj, čovjek odrađuje drugi put koaliciju sa HDZ i treći put sa SDA, 2015., proglasio Radončića za najpoštenijeg političara u BiH, te plače na tv kako mu žena nema novaca da kupi kruh i mlijeko. :shock: :-) :-)


Željko ubleha, ufff ma hajte molim vas.
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#52368 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

Romanija wrote: 11/02/2022 11:39
pemanapemani wrote: 10/02/2022 12:12

Dobro, samo što je onda toliko bitna stolica u Predsjedništvu ako ima nikakve ovlasti i ako mu je zadatak da se sastaje sa trećerazdrednim diplomatama? Kad ga slušaš, čovjek bi rekao da je on zadnja brana raspadu BiH.
Stolica u predsjednistvu je bitna Covicu i HDZ-u, jer rasclanivanjem svega na troje on provodi 30-godinju politiku razjebavanja BiH - i sad imati Hrvata u predsjednistvu kome on i njegovi nisu dali certifikat da je Hrvat, ide protiv njegovog jedinog politickog instikta. On i jeste zadnja brana raspada BiH u usporedbi sa Izetbegovicem, Covicem, Radoncicem, ....jer radi upravo ono za sto clan predsjednistva treba da radi, da predstavlja BiH, a ne plemenske saveze. Ja ovdje ne raspravljam da li on radi dobar posao ili ne, sto i nije 'problem' izbora Komsica, poenta je da on svojim postojanjem sjebava osnovnu HDZ-ovu ideju, narocito hercegovackog HDZ-a, vidjenja BiH.
pemanapemani wrote: 10/02/2022 12:12Nego, da li je normalno da čovjek koji 20 godina prima platu od 5+ hiljada KM na tv u udarnom terminu plače kako - ima dana kada se supruga vrati iz trgovine uplakana, jer nema za osnovne životne potrepštine?
Kako će čovjek koji nije u stanju od navedne plate osigurati prosječan život tročlane porodice voditi državu?
Zamislimo da ovakva BiH ima budžet 10 milijardi KM (umjesto današnje milijarde) i dođe Komšo i kmeči kako država nema para da očisti snijeg sa ulica tokom zime. :-)
Kako takav čovjek može biti sposoban da vodi bilo šta, a ne državu, ili još nadrealnije, da stvara temelje za građansku državu?
Valjda jer ima senzibilitet da vidi kakav je zivotni standard u BiH i kako se narod pati, i valjda je htio to da naglasi. Komsic nista ne vodi, one je clan predsjednistva koje nema izvrsnu vlast, oni su to kao manekeni u izlogu robne kuce; ako ikad zavrsi u vladi, onda ga treba ganjati je li sta uradio dobro ili ne. I on je temelj gradjanske drzave jer je kao nemusliman i neBosnjak ostao u Sarajevu, ukljucio se u narodno-oslobodilacki rat, i ratovao tu do njegovog kraja, a nije 92-e zavrsio u Grudama ili Kiseljaku kao pravnik na HDZ-ovim jaslama.
pemanapemani wrote: 10/02/2022 12:12Isto tako, molim te da odgovoriš da li svi ljudi koji ispunjavaju kriterije koje si naveo - da nisu Bošnjaci, muslimani i da su branili BiH - trebaju dobiti priliku kao Komšić - plata od 5 hiljada i 20 godina nerada i ubleharenja?
Pa ko im brani, nek' se kadnidiraju, ali to nije poenta svega ovoga. Grm u kome lezi zec je da HDZ zeli sva 'na tri', i da sve sto ima veze u BiH sa pojmom Hrvat ide kroz njihov glavni distributivni centar. I onda dodjemo na ovo, Covic ili onaj celavi ekonomista sa mindjusom u uhu ne ublehare, Komsic ublehari.

Nema šta, Komšić koalicijom sa SDA i HDZ je zadnja brana građanske BiH.

A svojim suzama pokazuje senzibilitet prema građanima BiH, jer ne može osigurati tročlanoj porodici osnovne uslove za život sa platom od 5+ hiljada KM koju prima skoro 20 godina. Mene je, evo, emotivno skršio svojim senzibilitetom.

Više je građanske BiH bilo 2006., kada se Komšić čvrsto uhvatio za državnu sisu, nego danas kada je Komšić sisa 15 i kusur godina.

Realno, normalnog čovjeka bi bilo stid egzistirati na jaslama građana BiH, a ne ispuniti nijedno dato obećanje.

Veliki patriota koji nije progovorio na Bakirovu izdaju revizije tužbe protiv Srbije, a 4 godine nije progovorio u Parlamentu BiH, te taj isti Parlament kao opravdanje za nerad nazvao "šupljom pričom".
Na kraju će vjerovatno i Predsjedništvo nazvati šupljom pričom, jer supruga neće imati para da kupi sandale u Azelu
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#52369 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by asurbanipal »

Sarajmen wrote: 11/02/2022 11:28 Moguće da postoji neke osnove za takva naprđivanja, bara je to čudna. Možda griješim ali po sjećanju, Komšić Željko a ne Ivo, je bio Načelnik središnje sarajevske Općine, kasnije i u gradskim strukturama, pa po prvi put uspješan kandidat za člana Predsjedništva :bih:
Mislio sam da je svo to vrijeme bio socijaldemokrata, jer je bio član političkog subjekta SDP. Moguće da sa fulio, davno je to bilo.
Ali tri puta dobiti povjerenje nekoliko stotina tisuća glasača, to ne može biti ubleha. Ja sam mu dao prošle izbore glas, to je moje pravo. Tvoja obaveza je da to prihvatiš umjesto da naprđuješ.

Socijaldemokratija u BiH ne postoji od 1992. I ono što je postojalo u tragovima uništio je Zlatko Lagumdžija.

Željko Komšić nema ideologije, njegova glavna ideologija kao i kod većine političara je pišanje po sirotinji.

Na kraju krajeva šta reći za čovjeka koji je u kabinetu držao sliku ustaškog dužnosnika Blaža Kraljevića, čije su jedinice 1992. godine počinile zločine u dolini Neretve nad srpskim civilnim stanovništvom, a između ostalog uništile manastir Žitomislić.
vernes81
Posts: 1569
Joined: 25/04/2011 23:04

#52370 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vernes81 »

Kolinda wrote: 11/02/2022 08:30
Sarajmen wrote: 11/02/2022 08:25

Dobri odnosi su nužni balans onim lošim, jasno je i ćoravoj mački. Međutim u politici je to primarno interesni odnos, pa se ponekad' i zakmeči jer nisu svi interesi zajednički, opći i od koristi za svaku zajednicu. HDZ zajednica izvlači ogroman novac dijela stanovništva Sarajeva, deformisanog karaktera uslijed navike klađenja u kladionicama. Toj zajednici odgovara da uzima ogroman novac a izbjegava oporezivanje i tako slabi budzet Federacije BiH tj države Bosne i Hercegovine. Zarad isključivo lične koristi.
Jasno je i čoravoj mački da je sumnjivo stečen kapital za razumom obdarene snažan idikator da tu nešto tukne.

Evo da smijenjenu Tužiteljicu Tužilaštva BiH ne uvlačim u te ODNOSE.

Bitni su odnosi između tebe i mene nego njihovi, jer si iz svog sistema vrijednosti koliko vidim opredijeljen da ne podržavaš lopovluk i nesposobnost. :thumbup:

Ništa od tebe, @labud kulira, mejbi @novak svima nama ponudi neku relevantnu informaciju da se međudržavna posjeta nije desila, da je riječ o dokazanoj dezinformaciji, poluinformaciji ili naprosto laži, objavljene iz Ureda Predsjedavajućeg Komšića na zvaničnoj stranici Predsjedništva Bosne i Hercegovine.
Fahrudin za razliku od Dragana nikada nije bio izabran za člana te institucije, a Komšić jeste dovoljno da je i nama a naročito njima nabio komplekse. Teške komplekse.
Može li paralela oporezivanja kladionica u EU i BiH?????
Moze ali i izborni u paketu sa kladionicama da bude kao u EU
Škobo Habu
Posts: 8987
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#52371 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu »

Sarajmen wrote: 11/02/2022 11:28 Moguće da postoji neke osnove za takva naprđivanja, bara je to čudna. Možda griješim ali po sjećanju, Komšić Željko a ne Ivo, je bio Načelnik središnje sarajevske Općine, kasnije i u gradskim strukturama, pa po prvi put uspješan kandidat za člana Predsjedništva :bih:
Mislio sam da je svo to vrijeme bio socijaldemokrata, jer je bio član političkog subjekta SDP. Moguće da sa fulio, davno je to bilo.
Ali tri puta dobiti povjerenje nekoliko stotina tisuća glasača, to ne može biti ubleha. Ja sam mu dao prošle izbore glas, to je moje pravo. Tvoja obaveza je da to prihvatiš umjesto da naprđuješ.
A, čuj, i ja za sebe mogu tvrditi da sam poglavica Ludi Konj. Shaka Zulu. R2-D2.
User avatar
Truba
Posts: 81580
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#52372 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

asurbanipal wrote: 11/02/2022 12:04
Sarajmen wrote: 11/02/2022 11:28 Moguće da postoji neke osnove za takva naprđivanja, bara je to čudna. Možda griješim ali po sjećanju, Komšić Željko a ne Ivo, je bio Načelnik središnje sarajevske Općine, kasnije i u gradskim strukturama, pa po prvi put uspješan kandidat za člana Predsjedništva :bih:
Mislio sam da je svo to vrijeme bio socijaldemokrata, jer je bio član političkog subjekta SDP. Moguće da sa fulio, davno je to bilo.
Ali tri puta dobiti povjerenje nekoliko stotina tisuća glasača, to ne može biti ubleha. Ja sam mu dao prošle izbore glas, to je moje pravo. Tvoja obaveza je da to prihvatiš umjesto da naprđuješ.

Socijaldemokratija u BiH ne postoji od 1992. I ono što je postojalo u tragovima uništio je Zlatko Lagumdžija.

Željko Komšić nema ideologije, njegova glavna ideologija kao i kod većine političara je pišanje po sirotinji.

Na kraju krajeva šta reći za čovjeka koji je u kabinetu držao sliku ustaškog dužnosnika Blaža Kraljevića, čije su jedinice 1992. godine počinile zločine u dolini Neretve nad srpskim civilnim stanovništvom, a između ostalog uništile manastir Žitomislić.
Ne razumijes ti to
Ko je za bih
Njemu je sve dozvoljeno u kontekstu da mu se nece nabijati na nos niti spominjati losa strana
Samo dobra
Za bih
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#52373 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mo-town »

asurbanipal wrote: 11/02/2022 09:57
mo-town wrote: 11/02/2022 03:42
Sta bi sa stolnim? Ostadosel' makar stolnjaci?
Stolni ti je od Bulevara.
Ambicije su bile puno vece. Sta bi? Gdje je zapelo? Necete valjda stati na Cimu i Ilicima?
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#52374 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by asurbanipal »

mo-town wrote: 11/02/2022 12:39
Ambicije su bile puno vece. Sta bi? Gdje je zapelo? Necete valjda stati na Cimu i Ilicima?

Jbg., usrali se od Hurde :lol:
User avatar
Point.
Posts: 27704
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#52375 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Point. »

pemanapemani wrote: 11/02/2022 11:46
Point. wrote: 11/02/2022 11:33

U kojem svijetu živiš kada misli da jedan od 3 člana predsjedništva može da ti sam ostvari put u NATO i da će ti drastično poboljšati životni standard. Još ako je samo protokolarna funkcija, prema nekima.
U svijetu u kojem je sam Komšić to rekao nekoliko puta.

Izašao je iz SDP zbog navodnog izbornog zakona po željama HDZ.

Ušao u koaliciju sa SDA i HDZ 2014., zbog članstva u NATO.

Sjebao zajednički nastup ljevice 2018., i objavio samostalnu kandidaturu zbog članstva u NATO i IZ po volji HDZ.

2018., ušao u koliciju sa SDA, HDZ i SNSD zbog NATO i IZ.

Srušio Vladu KS zbog NATO.

Sad ponovo najavljuje kandidaturu za Predsjedništvo 2022., zbog NATO i promjena IZ.

Kad ga pitaš sve radi zbog članstva u NATO i opstojnosti države, a kad ga pozoveš na odgovornost onda je on samo jedan od trojice i ne može ništa uraditi zbog protokolarne ovlasti Predsjedništva.


I za kraj, čovjek odrađuje drugi put koaliciju sa HDZ i treći put sa SDA, 2015., proglasio Radončića za najpoštenijeg političara u BiH, te plače na tv kako mu žena nema novaca da kupi kruh i mlijeko. :shock: :-) :-)


Željko ubleha, ufff ma hajte molim vas.
Ne može jedan član ništa sam, ali može naglasiti šta mu je cilj. Kako doći do tog cilja to je već drugi par cipela.

Ja ne razumijem da pojedini ne mogu da shvate da nije ŽK jer je sam sebe tu postavio već da je dobio glasove ogromnog broja glasača. Je li to demokratija? Ko dobije najviše glasova od kandidata, on pobjeđuje. I šta sad vi hoćete? Da zanemarimo njegove glasače, koji ih je veliki broj, i da im zabranimo da glasaju za ŽK i da ih bukvalno narjeramo da glasaju za nekog koga oni zapravo ne žele.

Je li želimo BiH u kojoj svako može glasati za koga hoće, bez nacionalnog ili etničkog prefiksa, da Bošnjak glasa za Srbina, Hrvata, Bosanca, Jevreja bilo koga Hrvat za Bošnjaka, Srbina itd ili da se ljudima osporava pravo da glasaju za koga god žele čisto iz razloga što ne pripadaju određenom narodu ili etniji? To je, dame i gospodo, diskriminacija.
Post Reply