Demokratska fronta Željko Komšić

Novak20
Posts: 13943
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#59201 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

Ima li itko iz DF da osudi Sebiju za falsificiranje ?

Ili barem da je brani od ovog udara na Bosnu i Bošnjake ?

Nekako su mi upadljivo neutralni po ovom pitanju.
User avatar
512MB
Posts: 10545
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#59202 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 512MB »

Novak20 wrote: 09/03/2023 00:01 Ima li itko iz DF da osudi Sebiju za falsificiranje ?

Ili barem da je brani od ovog udara na Bosnu i Bošnjake ?

Nekako su mi upadljivo neutralni po ovom pitanju.
Image
User avatar
Styling
Posts: 12586
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#59203 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

Novak20 wrote: 09/03/2023 00:01 Ima li itko iz DF da osudi Sebiju za falsificiranje ?

Ili barem da je brani od ovog udara na Bosnu i Bošnjake ?

Nekako su mi upadljivo neutralni po ovom pitanju.
Ne smije niko progovoriti.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#59204 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Student_u_Ostavci »

Pitam drugi put,

zašto bi se iTko iz DFa bavio Sebijom i šta to oni treba da kažu da bi Novak i sarajevska HDZ struja bili zadovoljni? :)
User avatar
JohnnyS
Posts: 13572
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#59205 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JohnnyS »

Zašto se itko iz DFa bavi sramotno kupljenom nagradom Sveučilišta u Mostaru?
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3022
Joined: 25/06/2014 14:16

#59206 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kakotakonikako »

Zastupnik DF-a u Predstavničkom domu FBiH Dennis Gratz govorio je za BHT o procesu formiranja vlasti u Federaciji BiH otvoreno kritizirajući SDP-ov prijedlog Nermina Nikšića kao novog federalnog premijera.

Gratz smatra da je vrlo važno ko predstavlja izvršnu vlast u FBiH, što se manifestira pri trenutnom procesu formiranju nove Vlade.

"Mi smo prisustvovali procesu koji je sramotan po međunarodnu zajednicu i visokog predstavnika u BiH Christiana Schmidta koji je na određen način sve ovo i inicirao", kazao je Gratz za BHT1.

Smatra da je proces formiranja vlasti "degutantan" jer su određeni procesi zavisili od sreće i "kinder jaja".

"Prijedlozi reorganizacije zemlje i rješavanja određenih pitanja pod navodima deblokade nas vraćaju u neka prošla vremena kada je država bila manje funkcionalna i više ovisna od Zagreba i Beograda, kada smo se manje pitali da odlučujemo o vlastitoj sudbini", smatra Gratz.

Mišljenja je da kada se koalira sa liderom SNSD-a Miloradom Dodikom, da je to iz razloga što on želi biti dio vlasti na državnom nivou isključivo kako bi određene procese blokirao.

"I kako bi državu razvalio u čemu ga vi nekako morate spriječiti na način da se prije dogovorite šta ćete tačno sve raditi. Ta šansa je propuštena. Na nivou države imamo situaciju ko će šta dobiti i da još uvijek ne znamo šta državna vlast želi raditi osim što Čović ide obavljati posao Forte i razgovara sa hrvatskim ministrom iz njegovog resora", istakao je Gratz.

Pita se zašto Predsjedništvo BiH nije prije imenovanja mandatara VIjeća ministara tražilo plan šta će oni raditi.

"DF ne želi biti dio te priče, ali vjerovali ili ne želimo što prije da se formira vlast u FBiH da budemo kvalitetna opozicija. Nemojte da Schmidt išta radi, ja bih volio da on kupi kartu u jednom smjeru za Njemačku", kazao je zastupnik DF-a.

Komentirao je Gratz i formiranje nove federalne vlasti.

"Koncentraciona vlast bi izmijenila na nivou FBiH trajno pravila, pa da se neke stvari drugačije u budućnosti rješavaju, a ne na način da se HDZ-u osigura participacija u vlasti. Schmidt je popljuvao demokratski proces u BiH i ne mislim da bi više išta trebao da radi", rekao je.

Istakao je Gratz i kako ne zna zašto je FBiH "nekako suđeno da Nermin Nikšić bude premijer".

"Mislim da to nije dobro ni za Nikšića, a užasno je za nas jer je on već pokazao da nije bio dobar premijer. Stara vlada će ostati sve dok se ne formira nova. Gospodin Lendo je tuđim izbornim inženjeringom došao u poziciju da može reći da neće podržati takvu novu vlast", objasnio je.

Poručio je i da DF neće podržati lidera SDP-a Nermina Nikšića kao kandidata za premijera Federacije BiH.

"Sad trenutno ne, u ovoj konstalaciji odnosa. Meni je žao što je to tako, ali on nije bio dobar premijer. Zar se ne može naći niko kompetentniji, među ovoliko ljudi i zaista izuzetno aktivnih indivudualaca na političkoj sceni. Mi vadimo iz naftalina ljude koji nisu dobri", smatra Gratz.

Ocijenio bi kaže, raniji NIkšićev mandat kao "užas".
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3022
Joined: 25/06/2014 14:16

#59207 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kakotakonikako »

Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić prisustvovao je u Ambasadi BiH u Oslu osnivačkoj skupštini investicione kompanije ‘NOR-BiH Invest AS’, na poziv predsjednika Norveško-bosanske privredne komore Ahmeda Lindova.

Kompanija ima za cilj okupljanje investitora za investiranje u Bosnu i Hercegovinu i uvezivanje bh. građana u Kraljevini Norveškoj i BiH.

Tokom osnivačke skupštine prodato je dionica u vrijednosti 1.000.000 norveških kruna – NOK (200.000 KM), a mogućnost kupovine osnivačkih dionica investitori imaju do kraja marta, čime će ova sredstava znatno biti uvećana.

Član Predsjedništva BiH Željko Komšić pozdravio je ovu poslovnu ideju, istakavši da će olakšati i otvoriti prostor za direktne investicije u Bosnu i Hercegovinu.

– Olakšat će uspostavu kontakta između naših građana u svijetu i građana BiH u svrhu poboljšanja kvaliteta iz oblasti nauke i obrazovanja, privrede, ekonomije, kulture i sporta. Bez obzira na izazove s kojima se susreće, Bosna i Hercegovina ima ogroman potencijal za ekonomski razvoj i napredak zahvaljujući bogatstvu prirodnim resursima i ti potencijali trebaju biti iskorišteni – kazao je Komšić prilikom obraćanja na osnivačkoj skupštini.

U prostorijama Ambasade BiH u Oslu upriličen je i susret člana Predsjedništva BiH Željka Komšića sa građanima bh. porijekla koji žive u Norveškoj.

Komšić je zahvalio građanima za njihov kontinuiran angažman na očuvanju veza s njihovom domovinom, njene tradicije i kulture.

Razgovarano je o društvenim i političkim prilikama u BiH, aktivnostima bosanskohercegovačke dijaspore i povezivanju s domovinom, na ekonomskom, ali i svakom drugom društvenom planu, saopćeno je iz Predsjedništva BiH.

:thumbup:

:bih:
Novak20
Posts: 13943
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#59208 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

Destruktivac Komšić, trenutno najopasniji Hrvat po državu BiH. :D

https://www.klix.ba/vijesti/bih/hoce-li ... /230320116
Predsjedništvo BiH danas je usvojilo Nacrt Budžeta sa dva glasa "za" Željke Cvijanović i Denisa Bećirovića te jednim protiv Željka Komšića koji nije dao zeleno svjetlo jer, kako je naveo, nisu predviđena sredstva za modernizaciju odnosno opremanje Oružanih snaga BiH.

No, iz kabineta člana Predsjedništva BiH Denisa Bećirovića za Klix.ba su samo kazali da to nije tačno.

Ministar odbrane BiH Zukan Helez za Klix.ba je kazao kako mu je nevjerovatno da je član Predsjedništva BiH Željko Komšić odbio glasati za budžet iako su značajno povećana sredstva za Oružane snage BiH i to za skoro 100 miliona KM.

"To je nevjerovatno. Pa kada je bio ministar iz redova DF-a Sifet Podžić, moj prethodnik, kojeg izuzetno cijenim i poštujem, ni marke nije povećan budžet OS BiH, čak je dva puta s smanjen. Komšić je bio član Predsjedništva BiH, a marke nije bilo povećano. Sada je problem što je povećano preko 90 miliona KM za OS BiH. Prvi put u postdejtonskoj BiH da je povećan budžet OS BiH i to za veliku sumu novca. Nema stavke oprema, to ide u kompletu za OS BiH i mi raspoređujemo. Nije mi jasno čime se bave... Ovo je za cijelu državu, treba svima da je na ponos da Oružane snage imaju povećan budžet", rekao je Helez.
User avatar
Point.
Posts: 27715
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#59209 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Point. »

Novak20 wrote: 20/03/2023 16:17 Destruktivac Komšić, trenutno najopasniji Hrvat po državu BiH. :D

https://www.klix.ba/vijesti/bih/hoce-li ... /230320116
Predsjedništvo BiH danas je usvojilo Nacrt Budžeta sa dva glasa "za" Željke Cvijanović i Denisa Bećirovića te jednim protiv Željka Komšića koji nije dao zeleno svjetlo jer, kako je naveo, nisu predviđena sredstva za modernizaciju odnosno opremanje Oružanih snaga BiH.

No, iz kabineta člana Predsjedništva BiH Denisa Bećirovića za Klix.ba su samo kazali da to nije tačno.

Ministar odbrane BiH Zukan Helez za Klix.ba je kazao kako mu je nevjerovatno da je član Predsjedništva BiH Željko Komšić odbio glasati za budžet iako su značajno povećana sredstva za Oružane snage BiH i to za skoro 100 miliona KM.

"To je nevjerovatno. Pa kada je bio ministar iz redova DF-a Sifet Podžić, moj prethodnik, kojeg izuzetno cijenim i poštujem, ni marke nije povećan budžet OS BiH, čak je dva puta s smanjen. Komšić je bio član Predsjedništva BiH, a marke nije bilo povećano. Sada je problem što je povećano preko 90 miliona KM za OS BiH. Prvi put u postdejtonskoj BiH da je povećan budžet OS BiH i to za veliku sumu novca. Nema stavke oprema, to ide u kompletu za OS BiH i mi raspoređujemo. Nije mi jasno čime se bave... Ovo je za cijelu državu, treba svima da je na ponos da Oružane snage imaju povećan budžet", rekao je Helez.
Malo si se zajebo. Najopasniji su oni koje srćano podržavaš, HNS.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13572
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#59210 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JohnnyS »

Novak20
Posts: 13943
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#59211 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

JohnnyS wrote: 20/03/2023 16:31 https://www.klix.ba/vijesti/bih/burno-u ... /230320138

Kakva mizogina sirovina
:lol:

Ja svakakvih budala.
Zastupnica Naše stranke Sabina Ćudić odmah je reagirala na izjave Begića.

"Uvijek je znak intelektualne impotencije kada se na taj način neko obraća kolegicama. Kada se neko na Vaš način obačunava sa kolegicama. Ako mi još jednom zaprijetite tim prstom, po njemu ćete i dobiti. Kad to kažem, to je tako", poručile je Ćudić.

Zastupnica Karamehić Abazović poručila je Begiću da će ga prijaviti te da će na takav način regirati na njegove "prizemne i primitivne izjave" nakon što joj je rekao da "valja gluposti".

"Kada budete koristili termine koji insinuiraju spol ili kvalifikacije koje imate, a vidim da ste oštri u napadanju kolegica, to će vam se manifestirati prijavama", kazala je.

Begić je nakon toga zamolio predsjedavajućeg Predstavničkog doma BiH da ga zaštiti jer je napadnut na spolnoj osnovi.
User avatar
BHCluster
Posts: 23352
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#59212 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Begic ih demolirao, dao im besplatan cas iz ustavnog prava a one odgovorile na jedini nacin kako znaju a to je kmeeeeeeeeeeee bas kao i ovi hdZ/uZp botovi po forumu.
Jordan1961
Posts: 2000
Joined: 29/07/2022 17:35

#59213 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Jordan1961 »

Novak20 wrote: 20/03/2023 16:17 Destruktivac Komšić, trenutno najopasniji Hrvat po državu BiH. :D

https://www.klix.ba/vijesti/bih/hoce-li ... /230320116
Predsjedništvo BiH danas je usvojilo Nacrt Budžeta sa dva glasa "za" Željke Cvijanović i Denisa Bećirovića te jednim protiv Željka Komšića koji nije dao zeleno svjetlo jer, kako je naveo, nisu predviđena sredstva za modernizaciju odnosno opremanje Oružanih snaga BiH.

No, iz kabineta člana Predsjedništva BiH Denisa Bećirovića za Klix.ba su samo kazali da to nije tačno.

Ministar odbrane BiH Zukan Helez za Klix.ba je kazao kako mu je nevjerovatno da je član Predsjedništva BiH Željko Komšić odbio glasati za budžet iako su značajno povećana sredstva za Oružane snage BiH i to za skoro 100 miliona KM.

"To je nevjerovatno. Pa kada je bio ministar iz redova DF-a Sifet Podžić, moj prethodnik, kojeg izuzetno cijenim i poštujem, ni marke nije povećan budžet OS BiH, čak je dva puta s smanjen. Komšić je bio član Predsjedništva BiH, a marke nije bilo povećano. Sada je problem što je povećano preko 90 miliona KM za OS BiH. Prvi put u postdejtonskoj BiH da je povećan budžet OS BiH i to za veliku sumu novca. Nema stavke oprema, to ide u kompletu za OS BiH i mi raspoređujemo. Nije mi jasno čime se bave... Ovo je za cijelu državu, treba svima da je na ponos da Oružane snage imaju povećan budžet", rekao je Helez.
Pa sta se bunite? Radi u vasem interesu.
Novak20
Posts: 13943
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#59214 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

Jordan1961 wrote: 20/03/2023 23:59
Novak20 wrote: 20/03/2023 16:17 Destruktivac Komšić, trenutno najopasniji Hrvat po državu BiH. :D

https://www.klix.ba/vijesti/bih/hoce-li ... /230320116

Pa sta se bunite? Radi u vasem interesu.
Moj interes je ispunjenje 14 uvjeta za ulazak BiH u EU i NATO pa da živimo kao ljudi, a ne razbijanje države opstrukcijama i smicalicama.

Danas je Komšić sa razlogom preglasan od bošnjačkog i srpskog člana Predsjedništva BiH.

I neka je.
User avatar
drug_profi
Posts: 50529
Joined: 16/07/2012 16:00

#59215 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Novak20 wrote: 21/03/2023 00:15
Jordan1961 wrote: 20/03/2023 23:59
Pa sta se bunite? Radi u vasem interesu.
Moj interes je ispunjenje 14 uvjeta za ulazak BiH u EU i NATO pa da živimo kao ljudi, a ne razbijanje države opstrukcijama i smicalicama.

Danas je Komšić sa razlogom preglasan od bošnjačkog i srpskog člana Predsjedništva BiH.

I neka je.
Slazem se. Sitnosicarska politika.
Jordan1961
Posts: 2000
Joined: 29/07/2022 17:35

#59216 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Jordan1961 »

Novak20 wrote: 21/03/2023 00:15
Jordan1961 wrote: 20/03/2023 23:59
Pa sta se bunite? Radi u vasem interesu.
Moj interes je ispunjenje 14 uvjeta za ulazak BiH u EU i NATO pa da živimo kao ljudi, a ne razbijanje države opstrukcijama i smicalicama.

Danas je Komšić sa razlogom preglasan od bošnjačkog i srpskog člana Predsjedništva BiH.

I neka je.
Koga vise farbas ti? Ako drzis vodu Covicu i HNS-u, automatski se nisi odrekao rahmetli HRHB. Drzis vodu Dodiku u kontinuiranim pokusajima opstrukcije i unistavanja drzave BiH i k'o kakav lesinar ceskas nebili se kakve koske dokopao. Koliko je Dodiku cilju ulazak drzave u NATO i EU, toliko je i Covicu i ovoj kamarili oko njega te takvima kao ti sto ga podrzavaju.
Novak20
Posts: 13943
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#59217 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

Jordan1961 wrote: 21/03/2023 01:57
Novak20 wrote: 21/03/2023 00:15

Moj interes je ispunjenje 14 uvjeta za ulazak BiH u EU i NATO pa da živimo kao ljudi, a ne razbijanje države opstrukcijama i smicalicama.

Danas je Komšić sa razlogom preglasan od bošnjačkog i srpskog člana Predsjedništva BiH.

I neka je.
Koga vise farbas ti? Ako drzis vodu Covicu i HNS-u, automatski se nisi odrekao rahmetli HRHB. Drzis vodu Dodiku u kontinuiranim pokusajima opstrukcije i unistavanja drzave BiH i k'o kakav lesinar ceskas nebili se kakve koske dokopao. Koliko je Dodiku cilju ulazak drzave u NATO i EU, toliko je i Covicu i ovoj kamarili oko njega te takvima kao ti sto ga podrzavaju.
Držim vodu samo sebi od dana kada su tri četvrtine stanovništva BiH poletille da glasaju za nacionalne stranke, a tome ima trideset i kusur godina.
Pola života mi pojedoste ratom, svađama i obračunima. Zar nije dovoljno, zar nije dosta ?

Ne moramo biti ni u EU ni u NATO ali možemo barem usmjeriti ono što je ostalo od energije društva na ispunjavanje 14 prioriteta EU da se koliko-toliko normaliziramo kao država, društvo i pojedinci.

Tvojim riječnikom rečeno, pun mi racku lešinara poput tebe koji misle da će izdominirati u BiH ili za još trideset godina dočekati nekakvog Erdogana lijepim pričama o građanskoj i jedinstvenoj BiH.
User avatar
Point.
Posts: 27715
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#59218 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Point. »

Novak20 wrote: 21/03/2023 09:01
Jordan1961 wrote: 21/03/2023 01:57
Koga vise farbas ti? Ako drzis vodu Covicu i HNS-u, automatski se nisi odrekao rahmetli HRHB. Drzis vodu Dodiku u kontinuiranim pokusajima opstrukcije i unistavanja drzave BiH i k'o kakav lesinar ceskas nebili se kakve koske dokopao. Koliko je Dodiku cilju ulazak drzave u NATO i EU, toliko je i Covicu i ovoj kamarili oko njega te takvima kao ti sto ga podrzavaju.
Držim vodu samo sebi od dana kada su tri četvrtine stanovništva BiH poletille da glasaju za nacionalne stranke, a tome ima trideset i kusur godina.
Pola života mi pojedoste ratom, svađama i obračunima. Zar nije dovoljno, zar nije dosta ?

Ne moramo biti ni u EU ni u NATO ali možemo barem usmjeriti ono što je ostalo od energije društva na ispunjavanje 14 prioriteta EU da se koliko-toliko normaliziramo kao država, društvo i pojedinci.

Tvojim riječnikom rečeno, pun mi racku lešinara poput tebe koji misle da će izdominirati u BiH ili za još trideset godina dočekati nekakvog Erdogana lijepim pričama o građanskoj i jedinstvenoj BiH.
Reče neko ko ne poštuje odluke US. Počni od sebe prvo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65934
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#59219 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

JohnnyS wrote: 20/03/2023 16:31 https://www.klix.ba/vijesti/bih/burno-u ... /230320138

Kakva mizogina sirovina
Koji balvan
Jordan1961
Posts: 2000
Joined: 29/07/2022 17:35

#59220 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Jordan1961 »

Novak20 wrote: 21/03/2023 09:01
Jordan1961 wrote: 21/03/2023 01:57
Koga vise farbas ti? Ako drzis vodu Covicu i HNS-u, automatski se nisi odrekao rahmetli HRHB. Drzis vodu Dodiku u kontinuiranim pokusajima opstrukcije i unistavanja drzave BiH i k'o kakav lesinar ceskas nebili se kakve koske dokopao. Koliko je Dodiku cilju ulazak drzave u NATO i EU, toliko je i Covicu i ovoj kamarili oko njega te takvima kao ti sto ga podrzavaju.
Držim vodu samo sebi od dana kada su tri četvrtine stanovništva BiH poletille da glasaju za nacionalne stranke, a tome ima trideset i kusur godina.
Pola života mi pojedoste ratom, svađama i obračunima. Zar nije dovoljno, zar nije dosta ?

Ne moramo biti ni u EU ni u NATO ali možemo barem usmjeriti ono što je ostalo od energije društva na ispunjavanje 14 prioriteta EU da se koliko-toliko normaliziramo kao država, društvo i pojedinci.

Tvojim riječnikom rečeno, pun mi racku lešinara poput tebe koji misle da će izdominirati u BiH ili za još trideset godina dočekati nekakvog Erdogana lijepim pričama o građanskoj i jedinstvenoj BiH.
Puste snove o HRHB i pripojenju RH morate prvo okaciti macku o rep da bi se uzeli u neku ozbiljnu diskusiju. A do tada mozes lagati samo sebe i sebi slicne jer si providan k'o najlon.
Kat
Posts: 660
Joined: 19/12/2009 16:45

#59221 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kat »

_BataZiv_0809 wrote: 21/03/2023 10:25
JohnnyS wrote: 20/03/2023 16:31 https://www.klix.ba/vijesti/bih/burno-u ... /230320138

Kakva mizogina sirovina
Koji balvan
User avatar
JohnnyS
Posts: 13572
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#59222 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JohnnyS »

Mogao ih je Begić uštinuti za guzicu kao Rambo Amadeus
breuer
Posts: 7203
Joined: 06/07/2009 15:44

#59223 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by breuer »

šljapnuti
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65934
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#59224 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

Narasla muda pred zgodnom voditeljicom
User avatar
BHCluster
Posts: 23352
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#59225 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Kad SIMPovi zakmece izjutra. :lol:
Post Reply