Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
drug_profi
Posts: 50553
Joined: 16/07/2012 16:00

#49701 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Dobro, sve je to super. Sjajane je Sejdo. Samo de me prosvijetlite kakva je korist za BiH od njegovog govora?
Kad zavrsite sa svrsavanjem, i otrijeznite se, pokusajte odgovoriti.
Sejdo je jednaka stetocina kao i ostala trojica glavonja, s tim da je on izgleda gluplji i od Bakira....
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#49702 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

drug_profi wrote: 22/09/2021 21:25 Pošto znamo kakvu je štetu na unutarnjem planu nanio ovim samostalnim nastupom u UN, mada je sve sto je rekao istina i tu nema dvojbe,
moze li neko reci kakvu ce korist imati BiH od toga?
Da li je veca od stete koja je nastala?
Kao da onaj ko treba da zna, vec ne zna sve sto je on rekao. Po meni klanje vola radi kile mesa, ili jebo drzavu i ustav, idem ja zapocet predizbornu kampanju.
ako može u kratkim crtama, kakva je šteta nanesena.

pošto svi znaju, a ja ne znam...pa eto, da se uputim
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#49703 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hajvan »

pusti ba ove kontrase prepametne

Nima je bitno samo da pro-bih strana pushi kurke etnijama kojima pripadaju
koliko god se pravili po forumu da to nije tako

osnovno pravilo:
ne mozes biti tolerantan prema netoleratnim

https://en.wikipedia.org/wiki/Paradox_of_tolerance
User avatar
Login77777
Posts: 8638
Joined: 18/05/2021 09:11

#49704 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Login77777 »

drug_profi wrote: 22/09/2021 21:37 Dobro, sve je to super. Sjajane je Sejdo. Samo de me prosvijetlite kakva je korist za BiH od njegovog govora?
Kad zavrsite sa svrsavanjem, i otrijeznite se, pokusajte odgovoriti.
Sejdo je jednaka stetocina kao i ostala trojica glavonja, s tim da je on izgleda gluplji i od Bakira....
Samo koliko je korektno da dvije politike imaju svoje govornike u susjednim drzavama. A pazi sad, treca strana mora traziti odobrenje od druge dvije strane da moze iznjeti svoje misljenje.

Pricaju o ravnopravnost a zele da ukinu mogucnost govora trecoj strani.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#49705 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hajvan »

pride, ove borce za pravo i legalitet nikad neces naci na temama o srbohrvatskim sranjima u svojstvu kritichara.

chudno zar ne?!
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#49706 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Guadalajara »

Hajvan wrote: 22/09/2021 21:31 kad niko ne odgovori- " pro-bosanska strana nema drzavnika...sute i samo kradu... beskicmenjaci..." i slicne nebuloze
kad se odgovri reciproctetno- "otkud mu pravo...nema konsenzusa...cini stetu Bosni..." itd

ma mrsh u PM
Baš tako :thumbup:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#49707 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Guadalajara »

MujkicHaris wrote: 22/09/2021 21:27 Staložen, državnički i ubojito precizan govor Predsjednika Komšića. Hvala Zlatnom Ljiljanu! :bih:
:bih:
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#49708 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Trappist »

Jok nije trebao otici u new york, nije ni bisera prije koji mjesec trebala na UN-u odgovoriti rusima, trebali su ostati u Sarajevu i pisati FB statuse, to bi svima puno korisnije bilo.
U pm dodjes na najveću svjetsku govornicu gdje te svi celnici drzava gledaju i održis drzavnicki i patriotski govor, i ove ublehe gore se pitaju pa sto je to uradio, sta ja imam od tog. Trebao ti je cvaju poslati Western unionom, onda se ne bi bunili valjda.
Ci-Nick
Posts: 5173
Joined: 15/03/2015 17:38

#49709 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Ci-Nick »

drug_profi wrote: 22/09/2021 21:37 Dobro, sve je to super. Sjajane je Sejdo. Samo de me prosvijetlite kakva je korist za BiH od njegovog govora?
Kad zavrsite sa svrsavanjem, i otrijeznite se, pokusajte odgovoriti.
Sejdo je jednaka stetocina kao i ostala trojica glavonja, s tim da je on izgleda gluplji i od Bakira....
Nije mi jasno da ljudi ne shvataju da je Komšić deset puta više uradio za HDZ nego Čović.
Komšić je pomeo i ono malo opozicije u Hercegovini.
A Čović ga treba staviti na obiteljski grb jer mu ne treba bolji lobista od Komšića.
Hakiz
Posts: 40375
Joined: 30/07/2015 20:01

#49710 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hakiz »

drug_profi wrote: 22/09/2021 21:37 Dobro, sve je to super. Sjajane je Sejdo. Samo de me prosvijetlite kakva je korist za BiH od njegovog govora?
Kad zavrsite sa svrsavanjem, i otrijeznite se, pokusajte odgovoriti.
Sejdo je jednaka stetocina kao i ostala trojica glavonja, s tim da je on izgleda gluplji i od Bakira....
:-)
Osmi Socrates
Posts: 8103
Joined: 19/10/2020 15:33

#49711 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Osmi Socrates »

Ci-Nick wrote: 22/09/2021 22:11
drug_profi wrote: 22/09/2021 21:37 Dobro, sve je to super. Sjajane je Sejdo. Samo de me prosvijetlite kakva je korist za BiH od njegovog govora?
Kad zavrsite sa svrsavanjem, i otrijeznite se, pokusajte odgovoriti.
Sejdo je jednaka stetocina kao i ostala trojica glavonja, s tim da je on izgleda gluplji i od Bakira....
Nije mi jasno da ljudi ne shvataju da je Komšić deset puta više uradio za HDZ nego Čović.
Komšić je pomeo i ono malo opozicije u Hercegovini.
A Čović ga treba staviti na obiteljski grb jer mu ne treba bolji lobista od Komšića.
Koje bolan opozicije? Ti to iz nekog alternativnog vremena pišeš?

Koliko je ljudi u opoziciji? A najvažnije je pitanje šta zastupa ta opozicija. Po čemu se razlikuju od Čovića? Eto, postiraj mi neki program te opozicije u Hercegovini, da i ja pročitam po čemu su značajni.

Meni je fascinantno da ljudi uvijek spominju opoziciju kao nešto što je automatski dobro.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4280
Joined: 02/10/2013 18:36

#49712 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by no_sekirli »

Ci-Nick wrote: 22/09/2021 22:11
drug_profi wrote: 22/09/2021 21:37 Dobro, sve je to super. Sjajane je Sejdo. Samo de me prosvijetlite kakva je korist za BiH od njegovog govora?
Kad zavrsite sa svrsavanjem, i otrijeznite se, pokusajte odgovoriti.
Sejdo je jednaka stetocina kao i ostala trojica glavonja, s tim da je on izgleda gluplji i od Bakira....
Nije mi jasno da ljudi ne shvataju da je Komšić deset puta više uradio za HDZ nego Čović.
Komšić je pomeo i ono malo opozicije u Hercegovini.
A Čović ga treba staviti na obiteljski grb jer mu ne treba bolji lobista od Komšića.
:thumbup:
I sam Begic je kod Senada rekao, da Bakir u pregovorima sa Covicem trazi misljenje sta ce DF reci, odnosno Zeljko. A jadni Zeljko ne konta da je samo topovsko meso, jos jedan u nizu koje je Bakir potrosio.
A sam Zeljko nista nije uradio jacanju drzave, cak naprotiv. Kompletna diplomacija ga skartira, VP takodjer. Otvoreno izjavljuje da ne zeli posjecivati odredjene dijelove drzave, a onda govori da je predstavnik svih naroda i ostalih. Jednom rijecju, ubleha teska.
Ci-Nick
Posts: 5173
Joined: 15/03/2015 17:38

#49713 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Ci-Nick »

Osmi Socrates wrote: 22/09/2021 22:20
Ci-Nick wrote: 22/09/2021 22:11

Nije mi jasno da ljudi ne shvataju da je Komšić deset puta više uradio za HDZ nego Čović.
Komšić je pomeo i ono malo opozicije u Hercegovini.
A Čović ga treba staviti na obiteljski grb jer mu ne treba bolji lobista od Komšića.
Koje bolan opozicije? Ti to iz nekog alternativnog vremena pišeš?

Koliko je ljudi u opoziciji? A najvažnije je pitanje šta zastupa ta opozicija. Po čemu se razlikuju od Čovića? Eto, postiraj mi neki program te opozicije u Hercegovini, da i ja pročitam po čemu su značajni.

Meni je fascinantno da ljudi uvijek spominju opoziciju kao nešto što je automatski dobro.
Zbog te jedne nebitne pozicije člana predsjedništva i Komšićeve želje da se on ko nešto pita,... Hrvatska uspješno stvara sliku i neravnopravnosti Hrvata u BiH kao da se radi o potpuno obespravljenom narodu.
A opozicija je bila značajna ako je vlast mogla da se formira bez HDZ-a.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4280
Joined: 02/10/2013 18:36

#49714 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by no_sekirli »

Toliko je bitna ta pozicija, da je cak i Sefik Dzaferovic moze uspjesno obnasati :lol:
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#49715 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

Pa dobro, šta onda vi predlažete. Da se pusti Čoviću ta pozicija, a zauzvrat će .......šta ??
Hakiz
Posts: 40375
Joined: 30/07/2015 20:01

#49716 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hakiz »

palermo wrote: 22/09/2021 22:37 Pa dobro, šta onda vi predlažete. Da se pusti Čoviću ta pozicija, a zauzvrat će .......šta ??
Odmah krenuti progres, naravno, šta bi drugo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65980
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#49717 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

kluz franjo wrote: 22/09/2021 19:21 Biće interesantno pratiti poteze SDA kada skontaju da kandidatura ŽK ugrožava Bakirove šanse da bude izabran za člana Predsjedništva.
:meza1:
Trazi se trojanski konj.
kanguru
Posts: 895
Joined: 16/12/2019 00:15

#49718 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kanguru »

Zamislite Milorada Dodika i Dragana Čovića zajedno u Predsjedništvu Bosne i Hercegovine, u aktuelnom momentu kad su povampirene velikosrpske i velikohrvatske ideje iz 1991. :-) Long Live Željko Komšić :thumbup: :bih:
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#49719 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by llull »



Hmmmmm Komsa X
User avatar
512MB
Posts: 10548
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#49720 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 512MB »

Samo u kost sa fašistima 👊
User avatar
512MB
Posts: 10548
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#49721 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 512MB »

Sramota je da od svih probosanskih političara jedini Komšić vuče napred i pokazuje inicijativu. Bošnjački političari rade šta? Pičke!
Last edited by 512MB on 22/09/2021 22:55, edited 1 time in total.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4280
Joined: 02/10/2013 18:36

#49722 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by no_sekirli »

palermo wrote: 22/09/2021 22:37 Pa dobro, šta onda vi predlažete. Da se pusti Čoviću ta pozicija, a zauzvrat će .......šta ??
Evo predlazem da se opet izabere Komsic, ali da zauzvrat on zivi i djeluje kao osoba za koju se proklamira. Da je clan predsjednistva svakog gradjanina BiH, na svakom pedlju ove zemlje. Da svaki tjedan u drugom gradu u BiH drzi tribine i siri svoju ideju o potrebi promjene sistema. Pa taman mu doslo na tu tribinu samo 3 novinara.

Nije valjda tolika pizda da se boji da ce ga netko ubiti? Ionako mu placamo 24satno osiguranje.

Za ovih 12 godina koliko ga hranimo, ako su te ideje prihvatljive, imao bi neke rezultate. A ne da glumi drzavnika i stvara drzavu u svojoj mjesnoj zajednici i igra na inat.
Osmi Socrates
Posts: 8103
Joined: 19/10/2020 15:33

#49723 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Osmi Socrates »

Ci-Nick wrote: 22/09/2021 22:26
Osmi Socrates wrote: 22/09/2021 22:20

Koje bolan opozicije? Ti to iz nekog alternativnog vremena pišeš?

Koliko je ljudi u opoziciji? A najvažnije je pitanje šta zastupa ta opozicija. Po čemu se razlikuju od Čovića? Eto, postiraj mi neki program te opozicije u Hercegovini, da i ja pročitam po čemu su značajni.

Meni je fascinantno da ljudi uvijek spominju opoziciju kao nešto što je automatski dobro.
Zbog te jedne nebitne pozicije člana predsjedništva i Komšićeve želje da se on ko nešto pita,... Hrvatska uspješno stvara sliku i neravnopravnosti Hrvata u BiH kao da se radi o potpuno obespravljenom narodu.
A opozicija je bila značajna ako je vlast mogla da se formira bez HDZ-a.
Komšićevim izborom nije prekršen nijedan zakon. To je sve što je u toj priči bitno. Nije bitno što vi na osnovu ničega blatite čovjeka koji je odlučio da se kandidira na izborima, što je, inače, jedno od ljudskih prava zagarantovanih u svim normalnim državama. Na kraju krajeva, ovakav izborni proces su potpisali hrvatski političari koji su predstavljali hrvatski narod.

Sa druge strane, nije mi jasno kako istovremeno opravdavate Čovićevu namjeru da samo on bude biran kao predstavnik Hrvata. Kako to mislite sprovesti? Legitimacijom svakog glasača i istovremeno prisiljavanjem svakog glasača da se izjasni kao pripadnik jednog od konstitutivnih naroda, pa da se onda to i evidentira. Pa izvinite, ali to su anticivilizacijske metode. Postoji razlog zašto je glasanje tajno, i zašto je bilo čiji glas privatna stvar.

Svaki drugi način da se ovo Čovićevo kmekanje nekako riješi podrazumijeva mijenjanje, ili, kako se to popularno kaže, otvaranje Ustava, a to nikom nije u interesu. Pa čak ni tom Čoviću.
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#49724 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

no_sekirli wrote: 22/09/2021 22:51
palermo wrote: 22/09/2021 22:37 Pa dobro, šta onda vi predlažete. Da se pusti Čoviću ta pozicija, a zauzvrat će .......šta ??
Evo predlazem da se opet izabere Komsic, ali da zauzvrat on zivi i djeluje kao osoba za koju se proklamira. Da je clan predsjednistva svakog gradjanina BiH, na svakom pedlju ove zemlje. Da svaki tjedan u drugom gradu u BiH drzi tribine i siri svoju ideju o potrebi promjene sistema. Pa taman mu doslo na tu tribinu samo 3 novinara.

Nije valjda tolika pizda da se boji da ce ga netko ubiti? Ionako mu placamo 24satno osiguranje.

Za ovih 12 godina koliko ga hranimo, ako su te ideje prihvatljive, imao bi neke rezultate. A ne da glumi drzavnika i stvara drzavu u svojoj mjesnoj zajednici i igra na inat.
Pa teško da je Komšo za to sposoban....a i da je sposoban, teško da bi mu to dozvolili......

al nije to pitanje,nego šta bi bilo bolje da je Čovke u predsjedništvu, razvila bi se hrvatska opozicija, ona koja zastupa interese Bosne i Hercegovine, izašao bi Čovke ili neki drugi hrvatski političar i pozvao Hrvate sportaše koji su rođeni u Bosni i hercegovini da igraju za svoju domovi u Bosnu i Hercegovinu a ne za Hrvatsku.....branili bi se interesi Bosne i Hrecgovine kada bi bili suprostvaljeni interesima Hrvatske.....

mislim, šta bi bilo bolje....
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#49725 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ako te pitaju »

Osmi Socrates wrote: 22/09/2021 22:54
Ci-Nick wrote: 22/09/2021 22:26
Zbog te jedne nebitne pozicije člana predsjedništva i Komšićeve želje da se on ko nešto pita,... Hrvatska uspješno stvara sliku i neravnopravnosti Hrvata u BiH kao da se radi o potpuno obespravljenom narodu.
A opozicija je bila značajna ako je vlast mogla da se formira bez HDZ-a.
Komšićevim izborom nije prekršen nijedan zakon. To je sve što je u toj priči bitno. Nije bitno što vi na osnovu ničega blatite čovjeka koji je odlučio da se kandidira na izborima, što je, inače, jedno od ljudskih prava zagarantovanih u svim normalnim državama. Na kraju krajeva, ovakav izborni proces su potpisali hrvatski političari koji su predstavljali hrvatski narod.

Sa druge strane, nije mi jasno kako istovremeno opravdavate Čovićevu namjeru da samo on bude biran kao predstavnik Hrvata. Kako to mislite sprovesti? Legitimacijom svakog glasača i istovremeno prisiljavanjem svakog glasača da se izjasni kao pripadnik jednog od konstitutivnih naroda, pa da se onda to i evidentira. Pa izvinite, ali to su anticivilizacijske metode. Postoji razlog zašto je glasanje tajno, i zašto je bilo čiji glas privatna stvar.

Svaki drugi način da se ovo Čovićevo kmekanje nekako riješi podrazumijeva mijenjanje, ili, kako se to popularno kaže, otvaranje Ustava, a to nikom nije u interesu. Pa čak ni tom Čoviću.
Preskočio si barijeve amandmane

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Barryjevi_amandmani

Proglašeni ne ustavnim od Ustavnog suda.

Gdje je iko na ovom forumu od Hrvata napisa da mora biti Čović.
To pišu samo unitaristi, Kompićevci.
Post Reply