Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
no_sekirli
Posts: 4297
Joined: 02/10/2013 18:36

#49726 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by no_sekirli »

palermo wrote: 22/09/2021 22:56
no_sekirli wrote: 22/09/2021 22:51

Evo predlazem da se opet izabere Komsic, ali da zauzvrat on zivi i djeluje kao osoba za koju se proklamira. Da je clan predsjednistva svakog gradjanina BiH, na svakom pedlju ove zemlje. Da svaki tjedan u drugom gradu u BiH drzi tribine i siri svoju ideju o potrebi promjene sistema. Pa taman mu doslo na tu tribinu samo 3 novinara.

Nije valjda tolika pizda da se boji da ce ga netko ubiti? Ionako mu placamo 24satno osiguranje.

Za ovih 12 godina koliko ga hranimo, ako su te ideje prihvatljive, imao bi neke rezultate. A ne da glumi drzavnika i stvara drzavu u svojoj mjesnoj zajednici i igra na inat.
Pa teško da je Komšo za to sposoban....a i da je sposoban, teško da bi mu to dozvolili......

al nije to pitanje,nego šta bi bilo bolje da je Čovke u predsjedništvu, razvila bi se hrvatska opozicija, ona koja zastupa interese Bosne i Hercegovine, izašao bi Čovke ili neki drugi hrvatski političar i pozvao Hrvate sportaše koji su rođeni u Bosni i hercegovini da igraju za svoju domovi u Bosnu i Hercegovinu a ne za Hrvatsku.....branili bi se interesi Bosne i Hrecgovine kada bi bili suprostvaljeni interesima Hrvatske.....

mislim, šta bi bilo bolje....
Pa nije sposoban, u tome i jeste fol. Cak bezocno laze da je clan predsjednistva koji predstavlja sve gradjane, narode i ostale. Eto, kad je Komso javno pozvao sve te sportase, i gurao tu pricu 2 godine, davao stipendije, stanove pod posebnim uvjetima, ili nesto slicno? Problem kod Komsica je sto je obicna ubleha i neradnik.
Ci-Nick
Posts: 5174
Joined: 15/03/2015 17:38

#49727 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Ci-Nick »

Osmi Socrates wrote: 22/09/2021 22:54
Ci-Nick wrote: 22/09/2021 22:26
Zbog te jedne nebitne pozicije člana predsjedništva i Komšićeve želje da se on ko nešto pita,... Hrvatska uspješno stvara sliku i neravnopravnosti Hrvata u BiH kao da se radi o potpuno obespravljenom narodu.
A opozicija je bila značajna ako je vlast mogla da se formira bez HDZ-a.
Komšićevim izborom nije prekršen nijedan zakon. To je sve što je u toj priči bitno. Nije bitno što vi na osnovu ničega blatite čovjeka koji je odlučio da se kandidira na izborima, što je, inače, jedno od ljudskih prava zagarantovanih u svim normalnim državama. Na kraju krajeva, ovakav izborni proces su potpisali hrvatski političari koji su predstavljali hrvatski narod.

Sa druge strane, nije mi jasno kako istovremeno opravdavate Čovićevu namjeru da samo on bude biran kao predstavnik Hrvata. Kako to mislite sprovesti? Legitimacijom svakog glasača i istovremeno prisiljavanjem svakog glasača da se izjasni kao pripadnik jednog od konstitutivnih naroda, pa da se onda to i evidentira. Pa izvinite, ali to su anticivilizacijske metode. Postoji razlog zašto je glasanje tajno, i zašto je bilo čiji glas privatna stvar.

Svaki drugi način da se ovo Čovićevo kmekanje nekako riješi podrazumijeva mijenjanje, ili, kako se to popularno kaže, otvaranje Ustava, a to nikom nije u interesu. Pa čak ni tom Čoviću.
Jasno je meni sve,.. i da je po zakonu i da je bolja opcija nego Čović.
Da se ja pitam bili bi Republika BiH sa izbornim zakonom jedan čovjek, jedan glas...
Al tu smo gdje jesmo i SDA da želi pomak i propast Čovića i njemu sličnih mogli su predložiti indirektni izbor dva člana predsjedništva iz FBiH sto bi rješilo i tužbu Sejdić-Finci, al očito da je bolje ostati u tehničkom mandatu 12 godina kao u Mostaru.
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#49728 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

no_sekirli wrote: 22/09/2021 23:03
palermo wrote: 22/09/2021 22:56

Pa teško da je Komšo za to sposoban....a i da je sposoban, teško da bi mu to dozvolili......

al nije to pitanje,nego šta bi bilo bolje da je Čovke u predsjedništvu, razvila bi se hrvatska opozicija, ona koja zastupa interese Bosne i Hercegovine, izašao bi Čovke ili neki drugi hrvatski političar i pozvao Hrvate sportaše koji su rođeni u Bosni i hercegovini da igraju za svoju domovi u Bosnu i Hercegovinu a ne za Hrvatsku.....branili bi se interesi Bosne i Hrecgovine kada bi bili suprostvaljeni interesima Hrvatske.....

mislim, šta bi bilo bolje....
Pa nije sposoban, u tome i jeste fol. Cak bezocno laze da je clan predsjednistva koji predstavlja sve gradjane, narode i ostale. Eto, kad je Komso javno pozvao sve te sportase, i gurao tu pricu 2 godine, davao stipendije, stanove pod posebnim uvjetima, ili nesto slicno? Problem kod Komsica je sto je obicna ubleha i neradnik.
ok.....ali mi opet ne odgovori na pitanje šta bi bilo bolje da je umjesto njega Čović ili neko drugi "legitiman"......

mislim, u konstelaciji snaga na terenu i neobjavljenom ratu koji se vodi, zbog čega se snagama koji su za Bosnu i Hercegovinu zamjera da koristi sve mogućnoszti koje im je sistem dao....pa i izbor člana predsjedništva
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#49729 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vatrogasac »

ako te pitaju wrote: 22/09/2021 22:58
Gdje je iko na ovom forumu od Hrvata napisa da mora biti Čović.
To pišu samo unitaristi, Kompićevci.
Pošto su izbori utrka više kandidata evo neka Hrvati pored Čovića i Komšića stave na listu i Nikolu Raguža. I recimo da bošnjačkim glasovima pobijedi Raguž da li bi i onda bio nelegitiman? Koji Hrvati u Bosni osim Čovića su legitimni da znamo da ne bude majorizacije.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4297
Joined: 02/10/2013 18:36

#49730 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by no_sekirli »

Ne znam koliko ti puta moram pojasniti da Komso nije dorastao toj funkciji, i niti je, i niti ce donijeti bilo sta dobroga drzavi BiH.
U na celu je 12 godina, na drugim pozicijama jos toliko? Ima li neki rezultat, osim sto ga ne jebe niti jedan relevantan svjetski duznosnik?
Ne pricam ja o legitimnosti, nego o njegovoj nesposobnosti i kontra efektima koje stvara.
To je kao da se pouzdas u praznu pusku. Prvo te neprijatelj malo respektira, a onda kad skonta da si fula, pregazi te kao da te nema.
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#49731 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Osmi Socrates »

ako te pitaju wrote: 22/09/2021 22:58
Osmi Socrates wrote: 22/09/2021 22:54

Komšićevim izborom nije prekršen nijedan zakon. To je sve što je u toj priči bitno. Nije bitno što vi na osnovu ničega blatite čovjeka koji je odlučio da se kandidira na izborima, što je, inače, jedno od ljudskih prava zagarantovanih u svim normalnim državama. Na kraju krajeva, ovakav izborni proces su potpisali hrvatski političari koji su predstavljali hrvatski narod.

Sa druge strane, nije mi jasno kako istovremeno opravdavate Čovićevu namjeru da samo on bude biran kao predstavnik Hrvata. Kako to mislite sprovesti? Legitimacijom svakog glasača i istovremeno prisiljavanjem svakog glasača da se izjasni kao pripadnik jednog od konstitutivnih naroda, pa da se onda to i evidentira. Pa izvinite, ali to su anticivilizacijske metode. Postoji razlog zašto je glasanje tajno, i zašto je bilo čiji glas privatna stvar.

Svaki drugi način da se ovo Čovićevo kmekanje nekako riješi podrazumijeva mijenjanje, ili, kako se to popularno kaže, otvaranje Ustava, a to nikom nije u interesu. Pa čak ni tom Čoviću.
Preskočio si barijeve amandmane

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Barryjevi_amandmani

Proglašeni ne ustavnim od Ustavnog suda.

Gdje je iko na ovom forumu od Hrvata napisa da mora biti Čović.
To pišu samo unitaristi, Kompićevci.
To nema nikakve veze sa biranjem predsjedništva.

Ali mi je interesantno da se pozivate na sudove kad vam odgovara, a kad postoji nekoliko presuda međunarodnog suda da je izborni sistem u BiH diskriminatorski, to prešućujete.

A ti misliš da se Čović bori za druge hrvatske opcije, koje su skoro nepostojeće? Interesantno. Za Lanu Prlić se Čović bori, valjda.

Opet pitam, kako mislite legitimirati svakog glasača, natjerati ga da se nacionalno izjasni, onda se to mora i evidentirati, postati zvanični izborni dokument, i tek onda mu uvažiti glas?

Ja se bogami pitam da li ste vi svjesni o čemu pričate. Jeste li ikad gledali izbore u drugoj državi?
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#49732 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Osmi Socrates »

Ili ćete možda na osnovu imena zaključivati ko je koje nacionalnosti?

Pa onda, ako je po vašem zaključku Hrvat, šalji ga na onu anamo stranu da glasa za Čovića.
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#49733 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

no_sekirli wrote: 22/09/2021 23:14 Ne znam koliko ti puta moram pojasniti da Komso nije dorastao toj funkciji, i niti je, i niti ce donijeti bilo sta dobroga drzavi BiH.
U na celu je 12 godina, na drugim pozicijama jos toliko? Ima li neki rezultat, osim sto ga ne jebe niti jedan relevantan svjetski duznosnik?
Ne pricam ja o legitimnosti, nego o njegovoj nesposobnosti i kontra efektima koje stvara.
To je kao da se pouzdas u praznu pusku. Prvo te neprijatelj malo respektira, a onda kad skonta da si fula, pregazi te kao da te nema.
Pa danas je govorio u UN i dobro je govorio.....al niko da mi odgovori koje kontra efekte stvara ??
User avatar
512MB
Posts: 10551
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#49734 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 512MB »

Ne smije hrvatska dijaspora u BiH imati svog presjednika i tačka. To je crvena linija opstanka BiH i Bošnjaka.

Naprotiv treba gledati da se kako tako stvori što veći utjecaj i na izbor trečeg člana iz rs.
User avatar
512MB
Posts: 10551
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#49735 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 512MB »

palermo wrote: 22/09/2021 23:22
no_sekirli wrote: 22/09/2021 23:14 Ne znam koliko ti puta moram pojasniti da Komso nije dorastao toj funkciji, i niti je, i niti ce donijeti bilo sta dobroga drzavi BiH.
U na celu je 12 godina, na drugim pozicijama jos toliko? Ima li neki rezultat, osim sto ga ne jebe niti jedan relevantan svjetski duznosnik?
Ne pricam ja o legitimnosti, nego o njegovoj nesposobnosti i kontra efektima koje stvara.
To je kao da se pouzdas u praznu pusku. Prvo te neprijatelj malo respektira, a onda kad skonta da si fula, pregazi te kao da te nema.
Pa danas je govorio u UN i dobro je govorio.....al niko da mi odgovori koje kontra efekte stvara ??
Pa ljute se Dodik i Milanović :oops:
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#49736 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ako te pitaju »

To nema nikakve veze sa biranjem predsjedništva.

Ali mi je interesantno da se pozivate na sudove kad vam odgovara, a kad postoji nekoliko presuda međunarodnog suda da je izborni sistem u BiH diskriminatorski, to prešućujete.
Jesi li pročitao odluke Eur. Sudova? Diskriminatorski je jer OSTALI ne mogu biti birani u domu. NARODA i za člana predsjedbištva, a ne zato što postoji konstitutivnost naroda

A ti misliš da se Čović bori za druge hrvatske opcije, koje su skoro nepostojeće? Interesantno. Za Lanu Prlić se Čović bori, valjda.
Kaakve veze Čović ima?

Opet pitam, kako mislite legitimirati svakog glasača, natjerati ga da se nacionalno izjasni, onda se to mora i evidentirati, postati zvanični izborni dokument, i tek onda mu uvažiti glas?

Ja se bogami pitam da li ste vi svjesni o čemu pričate. Jeste li ikad gledali izbore u drugoj državi?
[/quote]

Je li bio popis stanovništva? Jesi li se izjasnio kao Bošnjak ili Bosanac, ili Hrvat?
User avatar
no_sekirli
Posts: 4297
Joined: 02/10/2013 18:36

#49737 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by no_sekirli »

palermo wrote: 22/09/2021 23:22
no_sekirli wrote: 22/09/2021 23:14 Ne znam koliko ti puta moram pojasniti da Komso nije dorastao toj funkciji, i niti je, i niti ce donijeti bilo sta dobroga drzavi BiH.
U na celu je 12 godina, na drugim pozicijama jos toliko? Ima li neki rezultat, osim sto ga ne jebe niti jedan relevantan svjetski duznosnik?
Ne pricam ja o legitimnosti, nego o njegovoj nesposobnosti i kontra efektima koje stvara.
To je kao da se pouzdas u praznu pusku. Prvo te neprijatelj malo respektira, a onda kad skonta da si fula, pregazi te kao da te nema.
Pa danas je govorio u UN i dobro je govorio.....al niko da mi odgovori koje kontra efekte stvara ??
Slazem se i ja da je imao dobar govor. Ali je tamo otisao i govorio bez suglasnosti druga 2 clana Predsjednistva, tj.direktno je prekrsio Zakon ove drzave.
Sto daje apsolutno pravo Dodiku ili nekom trecem da krsi iste, i da u trenutku kad on bude predsjedavajuci ode bez suglasnosti na istu govornicu, cetnikuje i prica sta hoce.
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#49738 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

no_sekirli wrote: 22/09/2021 23:28
palermo wrote: 22/09/2021 23:22

Pa danas je govorio u UN i dobro je govorio.....al niko da mi odgovori koje kontra efekte stvara ??
Slazem se i ja da je imao dobar govor. Ali je tamo otisao i govorio bez suglasnosti druga 2 clana Predsjednistva, tj.direktno je prekrsio Zakon ove drzave.
Sto daje apsolutno pravo Dodiku 8li nekom teecem da krsi iste, i da u trenutku kad on bude predsjedavajuci ode bez suglasnosti na istu govornicu, cetnikuje i prica sta hoce.
Pa Dodik je to pravo davno uzeo sebi. Ne pitajući nikoga.

Mislim, jel ti stvarno ovdje govoriš da Komšić nije trebao otići u UN bez da mu Dodik dozvoli ???....
User avatar
no_sekirli
Posts: 4297
Joined: 02/10/2013 18:36

#49739 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by no_sekirli »

palermo wrote: 22/09/2021 23:30
no_sekirli wrote: 22/09/2021 23:28
Slazem se i ja da je imao dobar govor. Ali je tamo otisao i govorio bez suglasnosti druga 2 clana Predsjednistva, tj.direktno je prekrsio Zakon ove drzave.
Sto daje apsolutno pravo Dodiku 8li nekom teecem da krsi iste, i da u trenutku kad on bude predsjedavajuci ode bez suglasnosti na istu govornicu, cetnikuje i prica sta hoce.
Pa Dodik je to pravo davno uzeo sebi. Ne pitajući nikoga.

Mislim, jel ti stvarno ovdje govoriš da Komšić nije trebao otići u UN bez da mu Dodik dozvoli ???....
Ja samo kazem da apsolutno svi trebaju postivati Zakone ove drzave. Tko ne postuje, da ga taj isti Zakon kazni. Kako mene, tako Dodika, ali i Komsica.
Dodika je davno trebalo uhapsiti, jos prije 15 godina zbog kriminala. Da je to uradjeno, danas bi brao jabuke u svom vocnjaku i pravio likere.
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#49740 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

no_sekirli wrote: 22/09/2021 23:35
palermo wrote: 22/09/2021 23:30

Pa Dodik je to pravo davno uzeo sebi. Ne pitajući nikoga.

Mislim, jel ti stvarno ovdje govoriš da Komšić nije trebao otići u UN bez da mu Dodik dozvoli ???....
Ja samo kazem da apsolutno svi trebaju postivati Zakone ove drzave. Tko ne postuje, da ga taj isti Zakon kazni. Kako mene, tako Dodika, ali i Komsica.
Dodika je davno trebalo uhapsiti, jos prije 15 godina zbog kriminala. Da je to uradjeno, danas bi brao jabuke u svom vocnjaku i pravio likere.
Ali nije uhapšen..i to naprosto nužno utiče i na mijenjanje strategije borbe, utiče i na samo stanje na terenu.....mislim, trebalo je i Miloševića uhapsiti pa bi danas mnogo ljudi bili živi.....al nije uhapšen
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#49741 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vatrogasac »

no_sekirli wrote: 22/09/2021 23:28
Slazem se i ja da je imao dobar govor. Ali je tamo otisao i govorio bez suglasnosti druga 2 clana Predsjednistva, tj.direktno je prekrsio Zakon ove drzave.
Sumnjam da je Džaferović bio protiv njegovog odlaska, a Dodik još ne učestvuje u radu Predsjedništva jer održava kontinuitet borbe protiv ove države. Da li je Dodik nešto prije ovoga prekršio?
User avatar
no_sekirli
Posts: 4297
Joined: 02/10/2013 18:36

#49742 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by no_sekirli »

vatrogasac wrote: 22/09/2021 23:39
no_sekirli wrote: 22/09/2021 23:28
Slazem se i ja da je imao dobar govor. Ali je tamo otisao i govorio bez suglasnosti druga 2 clana Predsjednistva, tj.direktno je prekrsio Zakon ove drzave.
Sumnjam da je Džaferović bio protiv njegovog odlaska, a Dodik još ne učestvuje u radu Predsjedništva jer održava kontinuitet borbe protiv ove države. Da li je Dodik nešto prije ovoga prekršio?
Naravno da je prekrsio! Negirao je genocid, vise puta, javno u medijima. Ako nista, trebalo mu je poslati.na kucnu adresu zakonom propisanu kaznu, i ako ne plati u roku, odbit mu od place. Za pocetak. Isto kao sto tebi ili meni sloze ovrhu kada ne platimo neki racun.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4297
Joined: 02/10/2013 18:36

#49743 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by no_sekirli »

palermo wrote: 22/09/2021 23:38
no_sekirli wrote: 22/09/2021 23:35
Ja samo kazem da apsolutno svi trebaju postivati Zakone ove drzave. Tko ne postuje, da ga taj isti Zakon kazni. Kako mene, tako Dodika, ali i Komsica.
Dodika je davno trebalo uhapsiti, jos prije 15 godina zbog kriminala. Da je to uradjeno, danas bi brao jabuke u svom vocnjaku i pravio likere.
Ali nije uhapšen..i to naprosto nužno utiče i na mijenjanje strategije borbe, utiče i na samo stanje na terenu.....mislim, trebalo je i Miloševića uhapsiti pa bi danas mnogo ljudi bili živi.....al nije uhapšen
Koliko se ja sjecam, Milosevic je uhapsen i deportiran u Haag. Kasno jeste, ali je zavrsio iza resetaka. Ovaj orgija ima 15 godina, ima djela vise od Al Caponea, a on nikad jaci i opasniji.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#49744 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bogoljub »

MISLIM DA DODIKOVO MIŠLJENJE O KOMŠIĆU NEMA KONSENZUS U PREDSJEDNIŠTVU BIH,
TO JE NJEGOVO LIČNO MIŠLJENJE...
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#49745 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

no_sekirli wrote: 22/09/2021 23:50
palermo wrote: 22/09/2021 23:38

Ali nije uhapšen..i to naprosto nužno utiče i na mijenjanje strategije borbe, utiče i na samo stanje na terenu.....mislim, trebalo je i Miloševića uhapsiti pa bi danas mnogo ljudi bili živi.....al nije uhapšen
Koliko se ja sjecam, Milosevic je uhapsen i deportiran u Haag. Kasno jeste, ali je zavrsio iza resetaka. Ovaj orgija ima 15 godina, ima djela vise od Al Caponea, a on nikad jaci i opasniji.
Ne shvatam sta hocea reci.....sa.jedne strane kazes Mile nikad opasniji...s druge strane mi kazes, ne treba bez Miletove saglasnosti nista raditi....?????
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#49746 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Osmi Socrates »

ako te pitaju wrote: 22/09/2021 23:27
To nema nikakve veze sa biranjem predsjedništva.

Ali mi je interesantno da se pozivate na sudove kad vam odgovara, a kad postoji nekoliko presuda međunarodnog suda da je izborni sistem u BiH diskriminatorski, to prešućujete.
Jesi li pročitao odluke Eur. Sudova? Diskriminatorski je jer OSTALI ne mogu biti birani u domu. NARODA i za člana predsjedbištva, a ne zato što postoji konstitutivnost naroda

A ti misliš da se Čović bori za druge hrvatske opcije, koje su skoro nepostojeće? Interesantno. Za Lanu Prlić se Čović bori, valjda.
Kaakve veze Čović ima?

Opet pitam, kako mislite legitimirati svakog glasača, natjerati ga da se nacionalno izjasni, onda se to mora i evidentirati, postati zvanični izborni dokument, i tek onda mu uvažiti glas?

Ja se bogami pitam da li ste vi svjesni o čemu pričate. Jeste li ikad gledali izbore u drugoj državi?
Je li bio popis stanovništva? Jesi li se izjasnio kao Bošnjak ili Bosanac, ili Hrvat?
[/quote]

Da, Ostali ne mogu biti birani jer su fašisti (a kako drugačije ih nazvati?) odlučili da od BiH privatnu prćiju prave. Ja ništa nemam protiv konstitutivnosti naroda, ali ova fašistička bagra od toga pravi cirkus. Prava konstitutivnih naroda se mogu zaštititi na milion načina, a da ne pravimo Aparthejdistan od države.

Eto, da se mi dalje ne igramo pojmovima, Čović konstitutivnost koristi isključivo zbog teritorijalnih razloga. Boli njega ona stvar za Hrvate koji žive tamo gdje Hrvati nisu većina. Njegov cilj je treći entitet, u kojem su Hrvati većina, pa da tako osigura doživotnu ulogu predstavnika Hrvata. I da taj Čović išta radi u interesu BiH, normalan čovjek bi možda se i sažalio. Međutim, i ptice na grani znaju da će u bilo kojem sukobu interesa između Hrvatske i BiH Čović štititi interese Hrvatske.

Pa kako onda uopšte da smatramo takvog čovjeka ozbiljnim? Hoće teritoriju, a to sakriva nekim budalaštinama o konstitutivnosti. Kao što rekoh više puta, ne možeš biti konstitutivan u kući koja ti je manje važna od druge kuće, a između tih kuća postoji sukob interesa. Na kraju krajeva, Čovićev ideološki otac je potpisao i Washingtonski Ugovor i Daytonski Sporazum. Nek' se žali njemu.

Ovo oko mog izjašnjavanja nije bitno. Ja ne živim dole, i možda mi je baš zbog toga jasnije kakav Aparthejdistan Čović i Dodik žele. Da li je teško zamisliti da se čovjek ne želi nikako nacionalno izjašnjavati kad glasa? Kakve veze imaju popisi stanovništva, pobogu, sa bilo čim? Popisi stanovništva ne bi trebali da evidentiraju imena popisanih. Sa druge strane, izbori, kako ih vi zamišljate, bi morali evidentirati sva imena i nacionalnost glasača, a to više nije normalna država nego fuckin' Apsurdistanija.
Last edited by Osmi Socrates on 23/09/2021 00:28, edited 2 times in total.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#49747 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Altsa »

no_sekirli wrote: 22/09/2021 22:51
palermo wrote: 22/09/2021 22:37 Pa dobro, šta onda vi predlažete. Da se pusti Čoviću ta pozicija, a zauzvrat će .......šta ??
Evo predlazem da se opet izabere Komsic, ali da zauzvrat on zivi i djeluje kao osoba za koju se proklamira. Da je clan predsjednistva svakog gradjanina BiH, na svakom pedlju ove zemlje. Da svaki tjedan u drugom gradu u BiH drzi tribine i siri svoju ideju o potrebi promjene sistema. Pa taman mu doslo na tu tribinu samo 3 novinara.

Nije valjda tolika pizda da se boji da ce ga netko ubiti? Ionako mu placamo 24satno osiguranje.

Za ovih 12 godina koliko ga hranimo, ako su te ideje prihvatljive, imao bi neke rezultate. A ne da glumi drzavnika i stvara drzavu u svojoj mjesnoj zajednici i igra na inat.
A inace Yugoslav se satra obilazeci citavu BiH. Da su Yugoslav i baja u predsjednistvu ove zemlje vec ne bi bilo.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4297
Joined: 02/10/2013 18:36

#49748 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by no_sekirli »

palermo wrote: 23/09/2021 00:00
no_sekirli wrote: 22/09/2021 23:50
Koliko se ja sjecam, Milosevic je uhapsen i deportiran u Haag. Kasno jeste, ali je zavrsio iza resetaka. Ovaj orgija ima 15 godina, ima djela vise od Al Caponea, a on nikad jaci i opasniji.
Ne shvatam sta hocea reci.....sa.jedne strane kazes Mile nikad opasniji...s druge strane mi kazes, ne treba bez Miletove saglasnosti nista raditi....?????
Bas mi je zao sto ne shvacas. Jebga, do tebe je.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#49749 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vatrogasac »

User avatar
no_sekirli
Posts: 4297
Joined: 02/10/2013 18:36

#49750 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by no_sekirli »

Altsa wrote: 23/09/2021 00:05
no_sekirli wrote: 22/09/2021 22:51

Evo predlazem da se opet izabere Komsic, ali da zauzvrat on zivi i djeluje kao osoba za koju se proklamira. Da je clan predsjednistva svakog gradjanina BiH, na svakom pedlju ove zemlje. Da svaki tjedan u drugom gradu u BiH drzi tribine i siri svoju ideju o potrebi promjene sistema. Pa taman mu doslo na tu tribinu samo 3 novinara.

Nije valjda tolika pizda da se boji da ce ga netko ubiti? Ionako mu placamo 24satno osiguranje.

Za ovih 12 godina koliko ga hranimo, ako su te ideje prihvatljive, imao bi neke rezultate. A ne da glumi drzavnika i stvara drzavu u svojoj mjesnoj zajednici i igra na inat.
A inace Yugoslav se satra obilazeci citavu BiH. Da su Yugoslav i baja u predsjednistvu ove zemlje vec ne bi bilo.
Znaci ako Yugoslav (koji nije clan Predsjednistva) ne obilazi, ne treba ni izabrani clan Predsjednistva? A puna mu usta Bosne i Hercegovine i price da je on predstavnik svakog gradjanina.
Post Reply