Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
saletm87
Posts: 15
Joined: 20/03/2013 21:39
Location: Sarajevo

#1 Demokratska fronta Željko Komšić

Post by saletm87 »

Dakle, ovo je tema za novu političku partiju koja će biti osnovana 7.aprila u Sarajevu, simbolično dan nakon oslobođenja Sarajeva od okupatorskih snaga u Drugom svjetskom ratu 1945. godine, odnosno dan nakon što su 1992. godine snage predvođene JNA i SDS-om postavile prve barikade u Sarajevu.

Zamolio bih Vas bez nacionalističkih ispada, te vrijedjanja po bilo kojoj osnovi kako nacionalnoj, vjerskoj, stranačkoj, rasnoj ili bilo kojoj drugoj.

U nastavku slijedi tekst objavljen na portalu klix.ba



Nova stranka koju osniva član Predsjedništva BiH Željko Komšić zvat će se Demokratska fronta, ovo je u izjavi za medije u Sarajevu kazao sam Komšić, te podsjetio da će osnivačka skupština ove stranke biti održana 7. aprila u Sarajevu.

"Meni nije bitno da li će u stranci biti poznatih ili nepoznatih imena, meni je bitno da su to časni i pošteni ljudi", izjavio je Komšić prije susreta sa hrvatskim predsjednikom Ivom Josipovićem.

Saznajemo da će Demokratska fronta biti stranka lijevog centra. Za osnivačku skupštinu je, kako je kazao, tehnički sve spremno.

"Mi smo ispunili sve ono što je zakonski neophodno uraditi. Dakle, po zakonu, mora biti održana osnivačka skupština kojoj treba prisustvovati najmanje 50 osoba, ali bit će ih mnogo više", kazao je Komšić.

Prema Komšićevim riječima, koncept stranke zasniva se na novoj generaciji političara koja treba da zamijeni kako njegovu, tako i starije generacije političara u BiH koji nisu iskoristili priliku u posljednjih 20 godina da povedu BiH ka putu stabilnosti i euroatlantskih integracija.

On smatra da šansu treba dati novoj generaciji ljudi, s novim idejama.

"Kada smo mi, moja generacija, 'uprskali0 svoju političku šansu, konceptualno nema drugog načina već da šansu damo novim ljudima", kazao je Komšić.

Dodao je da BiH ima veliki broj obrazovanih i sposobnih ljudi koji BiH mogu izvesti na pravi put.

Podsjetimo, Željko Komšić je u julu 2012. godine napustio SDP zbog neslaganja u stavovima sa rukovodstvom te stranke. On će na Opće izbore naredne godine izaći sa svojom strankom.
Last edited by saletm87 on 20/03/2013 22:15, edited 1 time in total.
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#2 Re: Demokratska fronta

Post by nino90 »

da se pretplatim :)
racionalista
Posts: 1473
Joined: 20/07/2012 20:40

#3 Re: Demokratska fronta

Post by racionalista »

viza bez budućnosti

nova epizoda :mrgreen:
saletm87
Posts: 15
Joined: 20/03/2013 21:39
Location: Sarajevo

#4 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by saletm87 »

@racionalista

mislim, kakav drugi odgovor treba očekivati od pripadnika nacionalističke partije ;) lijep pozz

@reni-90

još malo, koji dan pa lagano po pristupnicu ;)
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#5 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

Ja neću biti član, iz svojih razloga, ali moj glas imaju, bez obzira na program, ljude u stranci ili nešto drugo. Glasam za lik i djelo Željka Komšića...
Ako su ovu zemlju jahali razni babini sinovi, slučajni prolaznici, nepismenjakovići bez tri osnovne, ne vidim zašto i Zlatni ljiljan, i dokazani patriota, ne bi dobio priliku.
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#6 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lacrima »

Sretno.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#7 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by KatarinaKosaca »

It_is_a_Leclerc wrote:Ja neću biti član, iz svojih razloga, ali moj glas imaju, bez obzira na program, ljude u stranci ili nešto drugo. Glasam za lik i djelo Željka Komšića...
Ako su ovu zemlju jahali razni babini sinovi, slučajni prolaznici, nepismenjakovići bez tri osnovne, ne vidim zašto i Zlatni ljiljan, i dokazani patriota, ne bi dobio priliku.
Tako nekako i ja razmišljam. Mada.. mada, mada,... puno toga mada, ali suština je ovo što si napisao
raskoljnikov06
Posts: 135
Joined: 29/10/2009 20:25

#8 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by raskoljnikov06 »

Imovinski karton iz 2005: plata plus nadoknada na osnovu priznanja zlatni ljiljan-19.187KM
Imovinski karton iz 2006: plata bez nadoknade na osnovu priznanja zlatni ljiljan-24.000KM
Imovinski karton iz 2010: plata plus nadoknada na osnovu priznanja zlatni ljiljan-67.302KM


Kao clan predsjednistva od novembra 2006. do juna 2010. godine ukupno zaradio 193.400KM (prema podacima Ministarstva finansija i trezora BiH)
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#9 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by -LIBERO- »

Nadam se da ce neki zvanicnik, il' barem PR :D , uzeti ucesce u ovoj temi, il' nekoj slicnoj. Cisto da imamo tu direktnu komunikaciju sa nekim odgovornim, il' bolj reci sluzbenim, iz te stranke. Rano je, znam, jos se nisu ni konsolidovali i ogranizovali kako treba. Ali eto, nekada u buducnosti.
Kruler
Posts: 513
Joined: 21/02/2008 10:06

#10 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kruler »

raskoljnikov06 wrote:Imovinski karton iz 2005: plata plus nadoknada na osnovu priznanja zlatni ljiljan-19.187KM
Imovinski karton iz 2006: plata bez nadoknade na osnovu priznanja zlatni ljiljan-24.000KM
Imovinski karton iz 2010: plata plus nadoknada na osnovu priznanja zlatni ljiljan-67.302KM


Kao clan predsjednistva od novembra 2006. do juna 2010. godine ukupno zaradio 193.400KM (prema podacima Ministarstva finansija i trezora BiH)
Za 4 godine, kao član predsjedništva, 193.400KM. Dakle, oko 4.029KM mjesečno. Obzirom na poziciju, i nije mu neka plata.
User avatar
slucajni prolaznik
Posts: 376
Joined: 18/12/2012 21:07

#11 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by slucajni prolaznik »

-LIBERO- wrote:Nadam se da ce neki zvanicnik, il' barem PR :D , uzeti ucesce u ovoj temi, il' nekoj slicnoj. Cisto da imamo tu direktnu komunikaciju sa nekim odgovornim, il' bolj reci sluzbenim, iz te stranke. .
Jes' jes', svoj politicki rad Komsic i ekipa treba prvo referirati ovdasnjim forumskim "svestrucnjacima", pa tek onda ih iznositi u javnost :lol: Da ih prvo analiziraju mali stranacki misevi, kao sto seciraju Pedju i malog Albina :D

Ne vjerujem da je Komsic bas toliko naivan :-)
saletm87
Posts: 15
Joined: 20/03/2013 21:39
Location: Sarajevo

#12 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by saletm87 »

Sve u svoje vrijeme, tek je danas obznanjeno i ime partije, a vremenom kako budu formirani Mjesni odbor, pa potom i Opcinski, zatim Regionalni tako ce biti vise i informacija i svega sto treba da znamo za ovu partiju koja ce biti osvjezenje na politickom polju u nasoj drzavi.
A gospodin Komsic nije toliko naivan da kaze odmah sve, stara politicka skola ;)
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#13 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by cyprus »

Još jedna stranka koja će rasturiti lijevo glasačko tijelo, što će nacionalisti obilato iskoristiti... A da bi uspjela ostvariti bilo šta, stranka će se i sama morati baviti nacional/patriotskim populizmom...
Last edited by cyprus on 20/03/2013 23:53, edited 1 time in total.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#14 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by -LIBERO- »

slucajni prolaznik wrote:
-LIBERO- wrote:Nadam se da ce neki zvanicnik, il' barem PR :D , uzeti ucesce u ovoj temi, il' nekoj slicnoj. Cisto da imamo tu direktnu komunikaciju sa nekim odgovornim, il' bolj reci sluzbenim, iz te stranke. .
Jes' jes', svoj politicki rad Komsic i ekipa treba prvo referirati ovdasnjim forumskim "svestrucnjacima", pa tek onda ih iznositi u javnost :lol: Da ih prvo analiziraju mali stranacki misevi, kao sto seciraju Pedju i malog Albina :D

Ne vjerujem da je Komsic bas toliko naivan :-)
Ma razumijem ja sta ti pricas, i slazem se sa tobom u vecoj mjeri...ali znajuci da je bas Komsic napravio taj pionirski korak i preko svog bloga direktno komunicirao sa svojim potencijalnim glasacima, nebi me zacudilo, da na neki nacin odrzi tu praksu diektne komunikacije sa gradjanima. ;-) . (naravno, ne mislim sada on licno)

Dobro, rano je jos za to..hajde neka oni prvo posloze sve druge, puno bitnije, kockice...pa da vidimo o cemu se zapravo tu radi ;-)

I da, sta je sa idejnim rjesenjem loga, fontom slova, bojom koja je identifikacijska za stranku..itd. :D Moguce ad je za mnoge to periferna stvar, ali mene licno inetresuje, pa ako neko nesto zna vise o tome moze i na PP. ;-)
Last edited by -LIBERO- on 20/03/2013 23:45, edited 1 time in total.
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#15 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by didžej »

Kruler wrote:
raskoljnikov06 wrote:Imovinski karton iz 2005: plata plus nadoknada na osnovu priznanja zlatni ljiljan-19.187KM
Imovinski karton iz 2006: plata bez nadoknade na osnovu priznanja zlatni ljiljan-24.000KM
Imovinski karton iz 2010: plata plus nadoknada na osnovu priznanja zlatni ljiljan-67.302KM


Kao clan predsjednistva od novembra 2006. do juna 2010. godine ukupno zaradio 193.400KM (prema podacima Ministarstva finansija i trezora BiH)
Za 4 godine, kao član predsjedništva, 193.400KM. Dakle, oko 4.029KM mjesečno. Obzirom na poziciju, i nije mu neka plata.
obzirom na njegove skills-ogromna i nicim zasluzena.
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#16 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Doktor29 »

Kruler wrote:
raskoljnikov06 wrote:Imovinski karton iz 2005: plata plus nadoknada na osnovu priznanja zlatni ljiljan-19.187KM
Imovinski karton iz 2006: plata bez nadoknade na osnovu priznanja zlatni ljiljan-24.000KM
Imovinski karton iz 2010: plata plus nadoknada na osnovu priznanja zlatni ljiljan-67.302KM


Kao clan predsjednistva od novembra 2006. do juna 2010. godine ukupno zaradio 193.400KM (prema podacima Ministarstva finansija i trezora BiH)
Za 4 godine, kao član predsjedništva, 193.400KM. Dakle, oko 4.029KM mjesečno. Obzirom na poziciju, i nije mu neka plata.
Da zaradjuje hljeb izvan politike vjerovatno bi ovoliko zaradio za 15. godina :mrgreen:
User avatar
slucajni prolaznik
Posts: 376
Joined: 18/12/2012 21:07

#17 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by slucajni prolaznik »

cyprus wrote:Još jedna stranka koja će rasturiti lijevo glasačko tijelo, što je nacionalisti obilato iskoristiti... A da bi uspjela ostvariti bilo šta, stranka će se i sama morati baviti nacional/patriotskim populizmom...

Kad vec imam priliku koju dajes svojom sposobnoscu prognoziranja, molim da odgovoris da li ce u petak uvece padati kisa u Zenici 8-)
paradox02
Posts: 39
Joined: 01/11/2012 21:11

#18 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by paradox02 »

slucajni prolaznik wrote:
-LIBERO- wrote:Nadam se da ce neki zvanicnik, il' barem PR :D , uzeti ucesce u ovoj temi, il' nekoj slicnoj. Cisto da imamo tu direktnu komunikaciju sa nekim odgovornim, il' bolj reci sluzbenim, iz te stranke. .
Jes' jes', svoj politicki rad Komsic i ekipa treba prvo referirati ovdasnjim forumskim "svestrucnjacima", pa tek onda ih iznositi u javnost :lol: Da ih prvo analiziraju mali stranacki misevi, kao sto seciraju Pedju i malog Albina :D

Ne vjerujem da je Komsic bas toliko naivan :-)
Nije mi jasno zbog čega stavljaš "svestručnjacima" pod navodnike. :D
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#19 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by cyprus »

slucajni prolaznik wrote:
cyprus wrote:Još jedna stranka koja će rasturiti lijevo glasačko tijelo, što je nacionalisti obilato iskoristiti... A da bi uspjela ostvariti bilo šta, stranka će se i sama morati baviti nacional/patriotskim populizmom...

Kad vec imam priliku koju dajes svojom sposobnoscu prognoziranja, molim da odgovoris da li ce u petak uvece padati kisa u Zenici 8-)
Neće, al hoće sutra...
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#20 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Doktor29 »

Sad kad krene glorificiranje :-) :-)
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#21 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by PipiDugaDevetka »

It_is_a_Leclerc wrote:Ja neću biti član, iz svojih razloga, ali moj glas imaju, bez obzira na program, ljude u stranci ili nešto drugo. Glasam za lik i djelo Željka Komšića...
Ako su ovu zemlju jahali razni babini sinovi, slučajni prolaznici, nepismenjakovići bez tri osnovne, ne vidim zašto i Zlatni ljiljan, i dokazani patriota, ne bi dobio priliku.

Jedan od dvojice suvlasnika ''Klix.ba'' je FAN ove stranke na FB.
Pridružujem se @Leclerc-u, i ja ću biti glasač za lik i djelo Željke Komšića sa željom da isti još samo jednom
postroji OS BiH u BLuci. Ne treba više ništa da uradi, a sve je odradio.
User avatar
slucajni prolaznik
Posts: 376
Joined: 18/12/2012 21:07

#22 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by slucajni prolaznik »

PipiDugaDevetka wrote:...Pridružujem se @Leclerc-u, i ja ću biti glasač za lik i djelo Željke Komšića sa željom da isti još samo jednom postroji OS BiH u BLuci. Ne treba više ništa da uradi, a sve je odradio.
Hoces reci - jebo strategije razvoja privrede i jacanje drustva, nek se vojska postrojava u Banja Luci, nek je postrojava neko "nas" :-) :(

Takva politika nas je i dovela u jad i bijedu, preko 3/4 stanovnistva jedva sastavlja kraj s krajem, a ti navijas Željkino postrojavanje u Banja Luci.... :-)
asdf1
Posts: 179
Joined: 01/12/2011 23:56

#23 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by asdf1 »

Nek je hairli i sa srecom...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#24 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

Demokratska fronta Željka Komšića neće razbiti ljevo biračko tijelo u BiH, već će ga, dapače, okrupniti. Naime, pojavom ove partije, došlo je do potpunog raspada u SDP-u, jer je, kako članstvo, tako i biračko tijelo prepoznalo neoprostivu izdaju ideje socijalno pravedne BiH za čovjeka od strane Zlatka Lagumdžije.
Demokratska fronta će, u liku Željka Komšića, okupiti sve dobronamjerne patriote ove zemlje (ne računam tu lažne ratne-vojne invalide koji potkradaju državu, a igraju fudbal po turnirima, zelenaše i reketaše, muftijice koje su za minderima zaradili vojne penzije, omladinu koja bi i u penziju sa 35 godina i sl.), ali u isto vrijeme i građane lijevog političkog shvatanja koje u Komšiću prepoznaje stranku kakva SDP nikad neće biti.
User avatar
slucajni prolaznik
Posts: 376
Joined: 18/12/2012 21:07

#25 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by slucajni prolaznik »

It_is_a_Leclerc wrote:Demokratska fronta Željka Komšića neće razbiti ljevo biračko tijelo u BiH, već će ga, dapače, okrupniti. Naime, pojavom ove partije, došlo je do potpunog raspada u SDP-u, jer je, kako članstvo, tako i biračko tijelo prepoznalo neoprostivu izdaju ideje socijalno pravedne BiH za čovjeka od strane Zlatka Lagumdžije.
Demokratska fronta će, u liku Željka Komšića, okupiti sve dobronamjerne patriote ove zemlje (ne računam tu lažne ratne-vojne invalide koji potkradaju državu, a igraju fudbal po turnirima, zelenaše i reketaše, muftijice koje su za minderima zaradili vojne penzije, omladinu koja bi i u penziju sa 35 godina i sl.), ali u isto vrijeme i građane lijevog političkog shvatanja koje u Komšiću prepoznaje stranku kakva SDP nikad neće biti.
:thumbup: :thumbup:
Post Reply