Demokratska fronta Željko Komšić

channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#58676 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by channel10 »

JohnnyS wrote: 19/01/2023 17:11
channel10 wrote: 19/01/2023 16:55

Znas kako kazu, misliti i srati nije isto.
Ne znam, ali sam siguran da su tebi to u više navrata govorili
Svasta si ti nesto siguran...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18222
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#58677 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GandalfSivi »

channel10 wrote: 19/01/2023 18:28
vee-jay wrote: 19/01/2023 17:08

Hoces da kazes da je popularnost odraz kvaliteta?
Odgovoricu protupitanjem: hoces da kazes da je nepopularnost odraz kvaliteta?
Nemam pojma o cemu pricate, ali kod nas generalno jeste. Zapravo, kvalitet donosi nepopularnost, da budemo precizni. “‘ta ce filozof” i slicno…
Last edited by GandalfSivi on 19/01/2023 19:45, edited 1 time in total.
User avatar
vee-jay
Posts: 8724
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#58679 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vee-jay »

channel10 wrote: 19/01/2023 18:28
vee-jay wrote: 19/01/2023 17:08

Hoces da kazes da je popularnost odraz kvaliteta?
Odgovoricu protupitanjem: hoces da kazes da je nepopularnost odraz kvaliteta?
Jel' se ti pravis da si djete ili si djete?

Ajde idi slusati napumpane silikonske turbo mace i polovne nargila repere jer je to danas popularno.
A onda se nahrani jos jednom dozom SDFA plemenskog etno-patriotizma proisteklom direktno iz veliko-srpske kuhinje.
User avatar
vee-jay
Posts: 8724
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#58680 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vee-jay »

palermo wrote: 19/01/2023 17:21
vee-jay wrote: 19/01/2023 17:07 DF je napravljen da bude lijevo krilo SDA.
Od nastanka su na vlasti - u vlasti - zajedno sa SDA.
Ima SDA i svojih karijernih Srba i Hrvata - ali ne mogu targetirati i desne islamiste i gradjanski orijentisane osobe.
Zato je napravljena DF.

Ovo je cinjenica i o tome se mora pricati.
Zašto karijernih ? U SDP-u nisu karijerni Srbi i Hrvati ?

Ako je ovo istina što kažeš, o stvoreno kao lijevo krilo SDA koje privlači i Srbe i Hrvate, onda ja ne vidim tu nešto loše. Štaviše, trebalo bi čestitiati SDA....
Ah, smatras se prozvanim Denise Sulicu?

DF je privlacila Srbe i Hrvate razocarane u Lagumdzijin SDP i vec davno je prestala da privlaci Srbe, Hrvate i Ostale.
Danas je to samo mali polubjesni SDA cuko kojeg SDA malo oboji kad treba da joj posluzi kao "gradjanski" dekor.

Cestitam SDA na pokusaju rasturanja SDPa.
Do ovih dana sam vjerovao da je prvenstveni krivac za to Lagumdzija a onda veza Lagumdzija-Komsic.
Danas sam pametniji.

No i ovaj put smo se uvjerili da je to JEDINI modus operandi SDA.
Kriminalna stranka kojoj je jedini nacin ostanka na vlasti - govor mrznje, etiketiranje i borba protiv "izdajnika", religija, kupovina i ucjenjivanje ljudi.
To ce pomoci toj stranci -- drzavi i ljudima u njoj nece.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#58681 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by channel10 »

vee-jay wrote: 19/01/2023 20:01
channel10 wrote: 19/01/2023 18:28
Odgovoricu protupitanjem: hoces da kazes da je nepopularnost odraz kvaliteta?
Jel' se ti pravis da si djete ili si djete?

Ajde idi slusati napumpane silikonske turbo mace i polovne nargila repere jer je to danas popularno.
A onda se nahrani jos jednom dozom SDFA plemenskog etno-patriotizma proisteklom direktno iz veliko-srpske kuhinje.
Prica ti.veze s vezom nema. :kakoste:
Osmi Socrates
Posts: 8105
Joined: 19/10/2020 15:33

#58682 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Osmi Socrates »

Ne znam da li je Komšić popularan zato što je kvalitetan ili zato što prosto podilazi glasačkoj bazi (bezglavoj masi) sa šupljim pričama, koje još ni do čega opipljivog nisu dovele, ali moram dovesti u pitanje njegovu takozvanu građansku opredijeljenost.

Ne znači "građanska država" samo jedan čovjek-jedan glas princip, nego i stotine drugih stvari. Recimo, relativno pristojno političko djelovanje je jedan od osnova građanske države. Naravno da će postojati razlike i žestoki dijalozi, ali, mora se poštovati minimum pristojnosti. Je l' mu partneri (SDA) pristojno djeluju od izbora do danas? Zašto ne reagira na njihove budalaštine, kao "građanski opredijeljen političar"?

Je l' SDA građanska stranka? Jest al' u kurcu. Zašto se petlja sa njima? Zašto ih ne kritikuje?

Ne znam, on možda ima iluziju da će mu stranka u budućnosti biti jača čak i od SDA, ali, generalno gledajući, ako i bude jača, to može samo dovesti do daljnjih podjela.

Ima čovjek čudnu političku karijeru. Imao je šansu sada da bude principijelno "građanski opredijeljen", ali je propustio.

O ovome što je uhvaćen u laži oko pridruživanja Koaliciji dalje neću. On je građanin koliko sam i ja Uzbekistanac.
Last edited by Osmi Socrates on 19/01/2023 21:20, edited 2 times in total.
User avatar
vee-jay
Posts: 8724
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#58683 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vee-jay »

JohnnyS wrote: 19/01/2023 17:18
vee-jay wrote: 19/01/2023 17:14

Ne, on nije tu da "zabiberi" Hrvatima -- nego upravo lijevo i gradjansko-orijentisanim Bosnjacima i Ostalima.
Bosnjaci su se poceli izvlaciti iz svoje nacionalisticke matrice i narativa -- SDA sama nije mogla da ih ponovo "preokrene" sebi pa je napravila DF.
HDZ je to samo iskoristio.

HDZ+SDA+DF su ustvari izvrstan tim koji zivi na komunistcko-fasistickom narativu "izdajnika" i "spasitelja".
Da, ali oni koji ga biraju većinom glasaju za njega jer misle da tako mogu bar malo izdominirati u državi. Naravno da ŽK uopće ne šteti Hrvatima direktno, jedino indirektno jer je ojačao HDZ, a jak HDZ je loš za sve, uključujući i Hrvate
Generalno su ljudi glasali Komsica jer su bili protiv HDZ.
U politici je to cesto vidjeno.

Ali ono sto ja do sada nisam razumio - je npr. odgovor na pitanje: zasto Komsic ne ide po Hercegovini i ne prica sa tim ljudima?
Zato sto on ne zeli da ima manje nacionalizma i netrpeljivosti, zato sto on samo politicki prozivljava na svadjama, neprijateljstvima, izdajnicima ...
On radi identicno isto sto rade Dodik+Covic+Izetbegovic, u pitanju je samo druga boja.
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#58684 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

vee-jay wrote: 19/01/2023 20:42
palermo wrote: 19/01/2023 17:21

Zašto karijernih ? U SDP-u nisu karijerni Srbi i Hrvati ?

Ako je ovo istina što kažeš, o stvoreno kao lijevo krilo SDA koje privlači i Srbe i Hrvate, onda ja ne vidim tu nešto loše. Štaviše, trebalo bi čestitiati SDA....
Ah, smatras se prozvanim Denise Sulicu?

DF je privlacila Srbe i Hrvate razocarane u Lagumdzijin SDP i vec davno je prestala da privlaci Srbe, Hrvate i Ostale.
Danas je to samo mali polubjesni SDA cuko kojeg SDA malo oboji kad treba da joj posluzi kao "gradjanski" dekor.

Cestitam SDA na pokusaju rasturanja SDPa.
Do ovih dana sam vjerovao da je prvenstveni krivac za to Lagumdzija a onda veza Lagumdzija-Komsic.
Danas sam pametniji.

No i ovaj put smo se uvjerili da je to JEDINI modus operandi SDA.
Kriminalna stranka kojoj je jedini nacin ostanka na vlasti - govor mrznje, etiketiranje i borba protiv "izdajnika", religija, kupovina i ucjenjivanje ljudi.
To ce pomoci toj stranci -- drzavi i ljudima u njoj nece.
kako je ovdje postalo popularno etiketiranje......čuj Denise Šuliću :D ...haj dobro....

ovo ostalo......tja.....mislio sam da ćeš nešto napisati, al jok
User avatar
vee-jay
Posts: 8724
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#58685 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vee-jay »

Osmi Socrates wrote: 19/01/2023 21:13 Ne znam da li je Komšić popularan zato što je kvalitetan ili zato što prosto podilazi glasačkoj bazi (bezglavoj masi) sa šupljim pričama, koje još ni do čega opipljivog nisu dovele, ali moram dovesti u pitanje njegovu takozvanu građansku opredijeljenost.

Ne znači "građanska država" samo jedan čovjek-jedan glas princip, nego i stotine drugih stvari. Recimo, relativno pristojno političko djelovanje je jedan od osnova građanske države. Naravno da će postojati razlike i žestoki dijalozi, ali, mora se poštovati minimum pristojnosti. Je l' mu partneri (SDA) pristojno djeluju od izbora do danas? Zašto ne reagira na njihove budalaštine, kao "građanski opredijeljen političar"?

Je l' SDA građanska stranka? Jest al' u kurcu. Zašto se petlja sa njima? Zašto ih ne kritikuje?

Ne znam, on možda ima iluziju da će mu stranka u budućnosti biti jača čak i od SDA, ali, generalno gledajući, ako i bude jača, to može samo dovesti do daljnjih podjela.

Ima čovjek čudnu političku karijeru. Imao je šansu sada da bude principijelno "građanski opredijeljen", ali je propustio.

O ovome što je uhvaćen u laži oko pridruživanja Koaliciji dalje neću. On je građanin koliko sam i ja Uzbekistanac.
DF je Ujedinjena Srpska, DNS, NDP.
To nema zelju da bude nista vise od privjeska koji je potreban za vecinu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66010
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#58686 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

vee-jay wrote: 19/01/2023 21:17 Generalno su ljudi glasali Komsica jer su bili protiv HDZ.
U politici je to cesto vidjeno.

Ali ono sto ja do sada nisam razumio - je npr. odgovor na pitanje: zasto Komsic ne ide po Hercegovini i ne prica sa tim ljudima?
Zato sto on ne zeli da ima manje nacionalizma i netrpeljivosti, zato sto on samo politicki prozivljava na svadjama, neprijateljstvima, izdajnicima ...
On radi identicno isto sto rade Dodik+Covic+Izetbegovic, u pitanju je samo druga boja.
:thumbup:
User avatar
BHCluster
Posts: 23374
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#58687 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

vee-jay wrote: 19/01/2023 21:17
JohnnyS wrote: 19/01/2023 17:18

Da, ali oni koji ga biraju većinom glasaju za njega jer misle da tako mogu bar malo izdominirati u državi. Naravno da ŽK uopće ne šteti Hrvatima direktno, jedino indirektno jer je ojačao HDZ, a jak HDZ je loš za sve, uključujući i Hrvate
Generalno su ljudi glasali Komsica jer su bili protiv HDZ.
U politici je to cesto vidjeno.

Ali ono sto ja do sada nisam razumio - je npr. odgovor na pitanje: zasto Komsic ne ide po Hercegovini i ne prica sa tim ljudima?
Zato sto on ne zeli da ima manje nacionalizma i netrpeljivosti, zato sto on samo politicki prozivljava na svadjama, neprijateljstvima, izdajnicima ...
On radi identicno isto sto rade Dodik+Covic+Izetbegovic, u pitanju je samo druga boja.
:thumbup: Da Komsic je uzrok nacionalizma u Bosni i Hercegovini.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23234
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#58688 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Sanjarko »

BHCluster wrote: 20/01/2023 10:24
vee-jay wrote: 19/01/2023 21:17

Generalno su ljudi glasali Komsica jer su bili protiv HDZ.
U politici je to cesto vidjeno.

Ali ono sto ja do sada nisam razumio - je npr. odgovor na pitanje: zasto Komsic ne ide po Hercegovini i ne prica sa tim ljudima?
Zato sto on ne zeli da ima manje nacionalizma i netrpeljivosti, zato sto on samo politicki prozivljava na svadjama, neprijateljstvima, izdajnicima ...
On radi identicno isto sto rade Dodik+Covic+Izetbegovic, u pitanju je samo druga boja.
:thumbup: Da Komsic je uzrok nacionalizma u Bosni i Hercegovini.
I svadza/neprijateljstava.
pemanapemani
Posts: 5352
Joined: 09/09/2008 15:12

#58689 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

vee-jay wrote: 19/01/2023 17:14
JohnnyS wrote: 19/01/2023 16:40 Dobio je toliko glasova da bi se zabiberilo Hrvatima, jer se tako ima osjećaj da se ima neka kontrola u državi. Da je slučajno Bošnjak, ne bi dobio ni trećinu glasova
Ne, on nije tu da "zabiberi" Hrvatima -- nego upravo lijevo i gradjansko-orijentisanim Bosnjacima i Ostalima.
Bosnjaci su se poceli izvlaciti iz svoje nacionalisticke matrice i narativa -- SDA sama nije mogla da ih ponovo "preokrene" sebi pa je napravila DF.
HDZ je to samo iskoristio.

HDZ+SDA+DF su ustvari izvrstan tim koji zivi na komunistcko-fasistickom narativu "izdajnika" i "spasitelja".
:thumbup: :bih:

I meni je trebalo bas dugo da skontam, odnosno, prihvatim cinjenice koje navodis.

Komsic je mogao biti BiH Tito.
Siguran sam da je uz rad, malo pameti i puno morala i postenja mogao imati podrsku vecine Bosnjaka i Ostalih, 40% Hrvata i 20% Srba, te biti prvi predsjednik istinske gradjanske Bosne i Hercegovine.
User avatar
sinuhe
Posts: 11478
Joined: 03/06/2011 11:33

#58690 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sinuhe »

Ne moze ucesnik rata ujediniti Bosnjake, Hrvate i Srbe. Tito se nametnuo kao vodja jugoslovenskih komunista u Moskvi dok su Komsica samo instalirali na poziciju da se nesto dokaze Hrvatima. On nije bio ni u vrhu SDP.
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#58691 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by baglama »

BHCluster wrote: 20/01/2023 10:24
vee-jay wrote: 19/01/2023 21:17

Generalno su ljudi glasali Komsica jer su bili protiv HDZ.
U politici je to cesto vidjeno.

Ali ono sto ja do sada nisam razumio - je npr. odgovor na pitanje: zasto Komsic ne ide po Hercegovini i ne prica sa tim ljudima?
Zato sto on ne zeli da ima manje nacionalizma i netrpeljivosti, zato sto on samo politicki prozivljava na svadjama, neprijateljstvima, izdajnicima ...
On radi identicno isto sto rade Dodik+Covic+Izetbegovic, u pitanju je samo druga boja.
:thumbup: Da Komsic je uzrok nacionalizma u Bosni i Hercegovini.
Nisi ti rasprsknuti bas nista razumeo ,kao i obicno. :-)
On je posledica. :D :-)
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4132
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#58692 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

BHCluster wrote: 20/01/2023 10:24
vee-jay wrote: 19/01/2023 21:17

Generalno su ljudi glasali Komsica jer su bili protiv HDZ.
U politici je to cesto vidjeno.

Ali ono sto ja do sada nisam razumio - je npr. odgovor na pitanje: zasto Komsic ne ide po Hercegovini i ne prica sa tim ljudima?
Zato sto on ne zeli da ima manje nacionalizma i netrpeljivosti, zato sto on samo politicki prozivljava na svadjama, neprijateljstvima, izdajnicima ...
On radi identicno isto sto rade Dodik+Covic+Izetbegovic, u pitanju je samo druga boja.
:thumbup: Da Komsic je uzrok nacionalizma u Bosni i Hercegovini.
Ma, ZK je kriv za sve i svasta. Da njega nije bilo Covic bi nas vec uveo u EU, Dodik u NATO, a Bakir bi zaposlio vise od 100K i jos bi falilo, pa bi nam nagrnuli i Slovenci, Austijanci, a i Svaba bi doslo ihaha da se i oni opare.
Ko nas je kleo, kleo nas je da imamo ZK. :oops: :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50564
Joined: 16/07/2012 16:00

#58693 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Image
:lol:
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#58694 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

Željko Komšić danas je samo ispružena ruka SDA, a DF je skup političkih neznalica koje na najeftinijem populizmu i "građanskom totalitarizmu" grade političke karijere, obmanjuju i građane i konstitutivne narode, dok im se šef opijen svojom arogancijom šepuri i glumi građanina, a nije mu mrsko izarad funkcije izjasniti se kao pripadnik konstitutivnog naroda, iako bi konstitutivnost ukinuo.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#58695 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kakotakonikako »

Ima Bosne_Bice Bosne wrote: 21/01/2023 12:43
BHCluster wrote: 20/01/2023 10:24
:thumbup: Da Komsic je uzrok nacionalizma u Bosni i Hercegovini.
Ma, ZK je kriv za sve i svasta. Da njega nije bilo Covic bi nas vec uveo u EU, Dodik u NATO, a Bakir bi zaposlio vise od 100K i jos bi falilo, pa bi nam nagrnuli i Slovenci, Austijanci, a i Svaba bi doslo ihaha da se i oni opare.
Ko nas je kleo, kleo nas je da imamo ZK. :oops: :lol:
:thumbup:

:bih: :bih:
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#58696 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Leverage »

drug_profi wrote: 22/01/2023 02:13 Image
:lol:
Stigao odgovor iz SDA: Oštro demantujemo navode botovskog novinara takozvane "osmorke".

Demant:

Image
User avatar
JohnnyS
Posts: 13602
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#58697 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JohnnyS »

channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#58698 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by channel10 »

Koja klapa je po redu u napadu na ZK :mrgreen: ?

Gdje gori?

Ps:gdje je @hrasno?
User avatar
drug_profi
Posts: 50564
Joined: 16/07/2012 16:00

#58699 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Ne znam kako da vam kazem da vi to razumijete, ali mi ovo spontano. Znaci nista sendvic.
Sve kontamo kakav cirkusant vuce za nos bosnjacke glasace... i valja im muda za bubrege...

A eto da ipak kazemo, da ne bude poslije kad progledate, sta ovo bi?
Bi to da je on toliko providan, a vi slijepi pored ociju.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#58700 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

JohnnyS wrote: 22/01/2023 19:51 https://bljesak.info/vijesti/politika/d ... zik/407427

Ekstremistička stranka
A ja mislio građanska, tolerantna stranka. :D

Nije ni prva ni posljednja "građanka" koja ne podnosi hrvatski jezik.
Post Reply