Demokratska fronta Željko Komšić

palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#58776 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

tranquil wrote: 23/01/2023 19:18
palermo wrote: 23/01/2023 18:53

Hmmm......eleneis, da ne ulazimo u pricu..

Hocu reci ovo, vrlo je normalno kada hravtski ministar odbije da potpise jer nije na hravtskom jeziku I to se desavalo ne jednom...jbg...seminari su se prekidali zbog toga sto nije bio neki bezvezni dokument na hrvatskom jeziku I to je postala jednostavno normalnost.

Al to ne vazi za bosanski jezik. A sto ??? Ja bih samo iste arsine...nista vise
Ako tražiš iste aršine, moraš pronaći primjer gdje je ministar Hrvat zabranio uposlenicima sve jezike osim hrvatskog, a tvoj primjer to nije.
Pa imas koliko hoces primjera gdje ministri iz HDZ- a nece potpisati document ako nije na hrvatskom jeziku....ko ce ga prevesti njih nije briga......al to je normalno..

Ni ovdje nije zabranjeno ako cemo mak na konac
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#58777 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Osmi Socrates »

Dosad je neki genijalni Bosanac već trebao napraviti software koji sve to simultano radi u sva tri jezika. Pa dostavljaj sve u tri primjerka. I završena priča.

Ali, valja se glupirati.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#58778 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by tranquil »

palermo wrote: 23/01/2023 19:23
tranquil wrote: 23/01/2023 19:18

Ako tražiš iste aršine, moraš pronaći primjer gdje je ministar Hrvat zabranio uposlenicima sve jezike osim hrvatskog, a tvoj primjer to nije.
Pa imas koliko hoces primjera gdje ministri iz HDZ- a nece potpisati document ako nije na hrvatskom jeziku....ko ce ga prevesti njih nije briga......al to je normalno..

Ni ovdje nije zabranjeno ako cemo mak na konac
Ti navodiš primjer gdje je dokument postojao na bosanskom i/ili srpskom, i HDZ-ovac je tražio da ga prevedu i na hrvatski.

Ja sam međutim tražio primjer gdje je HDZ-ovac, ili bilo koji hrvatski ministar, zabranio upotrebu bosanskog i srpskog u instituciji u kojoj je imenovan.

To su različite stvari.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19134
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#58779 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by teskeredzic_22 »

Osmi Socrates wrote: 23/01/2023 19:25 Dosad je neki genijalni Bosanac već trebao napraviti software koji sve to simultano radi u sva tri jezika. Pa dostavljaj sve u tri primjerka. I završena priča.

Ali, valja se glupirati.

I dugoročno trošiti pare na besmilice.
JohnnyS wrote: 23/01/2023 19:04
Jedna greška se ne ispravlja drugom greškom
Pogotovo ako savršeno razumiješ hrvatski. :mrgreen:
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#58780 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

tranquil wrote: 23/01/2023 19:27
palermo wrote: 23/01/2023 19:23

Pa imas koliko hoces primjera gdje ministri iz HDZ- a nece potpisati document ako nije na hrvatskom jeziku....ko ce ga prevesti njih nije briga......al to je normalno..

Ni ovdje nije zabranjeno ako cemo mak na konac
Ti navodiš primjer gdje je dokument postojao na bosanskom i/ili srpskom, i HDZ-ovac je tražio da ga prevedu i na hrvatski.

Ja sam međutim tražio primjer gdje je HDZ-ovac, ili bilo koji hrvatski ministar, zabranio upotrebu bosanskog i srpskog u instituciji u kojoj je imenovan.

To su različite stvari.
Rekoh ti, nije ni ovdje zabranjen.....inaze u svakom vecinski hrvatskom kantonu tj zupaniji jedino na hrvatskom mozes pisati sluzbeni dokument.....

Jebo ga, sto se pravimo mahniti..
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#58781 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JohnnyS »

palermo wrote: 23/01/2023 19:31
tranquil wrote: 23/01/2023 19:27

Ti navodiš primjer gdje je dokument postojao na bosanskom i/ili srpskom, i HDZ-ovac je tražio da ga prevedu i na hrvatski.

Ja sam međutim tražio primjer gdje je HDZ-ovac, ili bilo koji hrvatski ministar, zabranio upotrebu bosanskog i srpskog u instituciji u kojoj je imenovan.

To su različite stvari.
Rekoh ti, nije ni ovdje zabranjen.....inaze u svakom vecinski hrvatskom kantonu tj zupaniji jedino na hrvatskom mozes pisati sluzbeni dokument.....

Jebo ga, sto se pravimo mahniti..
Da kantonalni premijer ZHK izda dopis da moli da se koristi u vladi ZHK samo hrvatski jezik, to bih smatrao jednako pogrešno kao i postupak ove ministrice. Netko bi njen potez možda čak smatrao i gorim jer je DF kao građanska stranka, ali ja sam odavno stava da je DF radikalno krilo SDA tako da nije iznenađenje
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#58782 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

JohnnyS wrote: 23/01/2023 19:46
palermo wrote: 23/01/2023 19:31

Rekoh ti, nije ni ovdje zabranjen.....inaze u svakom vecinski hrvatskom kantonu tj zupaniji jedino na hrvatskom mozes pisati sluzbeni dokument.....

Jebo ga, sto se pravimo mahniti..
Da kantonalni premijer ZHK izda dopis da moli da se koristi u vladi ZHK samo hrvatski jezik, to bih smatrao jednako pogrešno kao i postupak ove ministrice. Netko bi njen potez možda čak smatrao i gorim jer je DF kao građanska stranka, ali ja sam odavno stava da je DF radikalno krilo SDA tako da nije iznenađenje
A jebo ga ti, Johnny, pa ne.mora ga on izdavati, to je jednostavno tako....naprosto prihvaceno kao nesto normalno...

Ne pravdam ja ovu ministricu, tuka pa tuka, ali mi smetaju dupli arsini....
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#58783 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JohnnyS »

palermo wrote: 23/01/2023 19:59
JohnnyS wrote: 23/01/2023 19:46

Da kantonalni premijer ZHK izda dopis da moli da se koristi u vladi ZHK samo hrvatski jezik, to bih smatrao jednako pogrešno kao i postupak ove ministrice. Netko bi njen potez možda čak smatrao i gorim jer je DF kao građanska stranka, ali ja sam odavno stava da je DF radikalno krilo SDA tako da nije iznenađenje
A jebo ga ti, Johnny, pa ne.mora ga on izdavati, to je jednostavno tako....naprosto prihvaceno kao nesto normalno...

Ne pravdam ja ovu ministricu, tuka pa tuka, ali mi smetaju dupli arsini....
I svatko tko jebe majku ministru nečega u ZHK zbog jezika ima moju punu podršku. Ne moramo se mi volit, ne moramo privatno misliti da neki jezik postoji ili ne postoji, ali zakon moramo poštovati
User avatar
joint union
Posts: 2839
Joined: 31/01/2006 09:54

#58784 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by joint union »

Haris.ba wrote: 23/01/2023 15:30
joint union wrote: 23/01/2023 15:05

Nista, ima prevodilac sa bosanskog na hrvatski (ne zajebavam se), i obratno, pa fino prevede kome sta treba.
Nadrealisti i ovo pogodili...
Pa jesu.

Samo, nemoj Bosanski da se koristi. Sve ostalo moze.
Valja ga prvo nauciti.
Izgleda da sam nesto promasio, ministrici neko brani bosanski?
User avatar
drug_profi
Posts: 50211
Joined: 16/07/2012 16:00

#58785 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Kod nas niko ne govori svoj jezik cisto. Hercegovci cesce kazu 'iljada nego tisuća. Dodik govori nogomet. Bosnjaci i smi ostali mjesamo sve zivo, pa zacinimo jos turcizmima i engleskim posvojenicama.

Tako da mi je svako ko počne da insistira na čistoći jezika otprilike = nacifašista.
Jer su mu namjere da se nešto polarizuje, izdvoji.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#58786 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Bloo »

drug_profi wrote: 23/01/2023 21:19 Kod nas niko ne govori svoj jezik cisto. Hercegovci cesce kazu 'iljada nego tisuća. Dodik govori nogomet. Bosnjaci i smi ostali mjesamo sve zivo, pa zacinimo jos turcizmima i engleskim posvojenicama.

Tako da mi je svako ko počne da insistira na čistoći jezika otprilike = nacifašista.
Jer su mu namjere da se nešto polarizuje, izdvoji.
Jedno je govorni/vernacular (ha!) koji i nije kodiran naspram standardnog jezika.
Čistoća jezika (jezički purizam) nije uvijek "nacizam" ako govorimo o određenim aspektima zaštite jezika. Hrvatski lingvističari čiji je nos duboko u politici su otišli u krajnost jezičkog purizma.
Inače
https://www.slobodnaevropa.org/a/interv ... 35311.html
Oldie but goodie
geoxx
Posts: 1090
Joined: 08/08/2015 23:39

#58787 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by geoxx »

Tek sad vidim podrzao Tigra za gradonacelnika Bihaca.

Jel moze nize pasti?

Jebo te.
User avatar
drug_profi
Posts: 50211
Joined: 16/07/2012 16:00

#58788 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Šefice,
Ja znam da ti znaš puno tih zajebanih riječi, ali nemoj da moram guglat svaki put. :mrgreen:

Nisam mislio da je cisti govor nacizam, ali jeste u kontekstu u kojem zelis da zaokruzis neku grupu i nacinis razliku od druge. S tom namjerom.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#58789 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Bloo »

drug_profi wrote: 23/01/2023 21:28 Šefice,
Ja znam da ti znaš puno tih zajebanih riječi, ali nemoj da moram guglat svaki put. :mrgreen:

Nisam mislio da je cisti govor nacizam, ali jeste u kontekstu u kojem zelis da zaokruzis neku grupu i nacinis razliku od druge. S tom namjerom.
But of skroz!
Ja se samo dotakog razlike zimedu govornog i standardnog jezika. Našeg pluricentričnog... :D nasušnog.
User avatar
drug_profi
Posts: 50211
Joined: 16/07/2012 16:00

#58790 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Bloo wrote: 23/01/2023 21:39
drug_profi wrote: 23/01/2023 21:28 Šefice,
Ja znam da ti znaš puno tih zajebanih riječi, ali nemoj da moram guglat svaki put. :mrgreen:

Nisam mislio da je cisti govor nacizam, ali jeste u kontekstu u kojem zelis da zaokruzis neku grupu i nacinis razliku od druge. S tom namjerom.
But of skroz!
Ja se samo dotakog razlike zimedu govornog i standardnog jezika. Našeg pluricentričnog... :D nasušnog.
guglo je moj frend... ali ovo sam skonto i bez njeg
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#58791 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

Puna podrška Zlatanu Begiću u napadima na američku i politiku MZ oličenu kroz VP herr Schmidta samo se ne sjećam da je ikada napao SDA, Novalića, Sebiju ili Bakira.

E zbog toga će ga ova dvojica i MZ množiti sa nulom.

Ako uopće znaju da postoji. :D


https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/28 ... echat.html
Što se tiče američke politike prema Bosni i Hercegovini, Begić govori da je jedna zastrašujuća konstanta ako krenemo od državnog osamostaljenja. Naglasio je da imamo strašan problem sa korupcijom.

"To kreće od vrhova međunarodne zajednice. Gledamo Murphyja koji radi sve što ne bi smio da radi. Traži delegate da postavi vlast u zemlji u kojoj je gost. Dati delegate ovim ljudima da naprave vlast čija površnost proizilazi iz svakog poteza je isto kao da djetetu date automatsku pušku i poslali da se igra. Djeci se oružje ne daje. Imamo informacije da vrše pritisak na sudije Ustavnog suda da odbiju apelacije Željka Komšića. Keler je pljunula na svoju pravničku i profesorsku etiku. Postojali su pritisci prema Ustavnom sudu. Svjedoci smo da ljudi lobiraju u utiču na najviši sud u zemlji. Sve je posljedica korupcije u koju su uključeni najveći zvaničnici BiH. Dodik ništa ovo ne bi radio da nema podršku Sjedinjenih Država. On njima dođe kao poluga preko koje treba smiriti Bosance i Hercegovce. Nemojmo zaboraviti da je preko američkih tenkova došao na vlast", kazao je Begić.

Osvrnuo se i na političku aktivnost Christiana Schmidta, te rekao da planira organizovati proteste.

"Obećavam Schmidtu da ću mu ja udariti pečat da je donosio rasističke odluke u BiH. Razvrstavao je ljude prema njihovoj vjerskoj, etničkoj, rasnoj osnovi. U mjestu gdje živi Schmidt organizovat ćemo proteste. Nek se ljudi pitaju šta je radio po Bosni i Hercegovini", rekao je Begić.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#58792 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JohnnyS »

Jedan od vodećih hrvatomrzaca na domaćoj sceni, zastupnik DFa iz HNK u parlamentu FBiH se danas sjetio godišnjice nastradalih Talijana, ali je zaboravio obilježiti godišnjicu pogibije djece iza Mostarke neki dan. Sve očekivano, treba ispuniti očekivanja svog biračkog tijela
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#58793 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

JohnnyS wrote: 29/01/2023 19:47 Jedan od vodećih hrvatomrzaca na domaćoj sceni, zastupnik DFa iz HNK u parlamentu FBiH se danas sjetio godišnjice nastradalih Talijana, ali je zaboravio obilježiti godišnjicu pogibije djece iza Mostarke neki dan. Sve očekivano, treba ispuniti očekivanja svog biračkog tijela
Hrvatima poput tebe nevino ubijana djeca postadose nista drugo nego toaletni papir u dnevno politickim prepucavanjima. Fuj sramoto jedna!
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#58794 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JohnnyS »

BHCluster wrote: 29/01/2023 20:11
JohnnyS wrote: 29/01/2023 19:47 Jedan od vodećih hrvatomrzaca na domaćoj sceni, zastupnik DFa iz HNK u parlamentu FBiH se danas sjetio godišnjice nastradalih Talijana, ali je zaboravio obilježiti godišnjicu pogibije djece iza Mostarke neki dan. Sve očekivano, treba ispuniti očekivanja svog biračkog tijela
Hrvatima poput tebe nevino ubijana djeca postadose nista drugo nego toaletni papir u dnevno politickim prepucavanjima. Fuj sramoto jedna!

Da sam malo ogavniji učlanio bih se u DF
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#58795 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

JohnnyS wrote: 29/01/2023 20:13
BHCluster wrote: 29/01/2023 20:11

Hrvatima poput tebe nevino ubijana djeca postadose nista drugo nego toaletni papir u dnevno politickim prepucavanjima. Fuj sramoto jedna!

Da sam malo ogavniji učlanio bih se u DF
Da, medjutim iz gore napisanog da se zakljuciti da si mnogo ogavan tj jedna obicna sramota sto ubijenu djecu koristi za dnevno politicka prepucavanja. Ponos puka svog, fuj!
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#58796 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Point. »

Džoni be like "nisam za HDZ ali....".
User avatar
vee-jay
Posts: 8644
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#58797 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vee-jay »



:lol:
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#58798 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Ono
Sabina Ćudić: Naša stranka je rekla da neće ići sa SDA i u onu vlast u kojoj je nemoguće napraviti promjenu, a mislim da je to sa HDZ-om i SNSD-om. Naša stranka neće formirati vlast na državnom nivou ako je čine i HDZ i SNSD. Sa SNSD-om Naša stranka nikako neće formirati vlast i ukoliko se HDZ ne može odvojiti od te stranke i ukoliko je to njihovo opredjeljenje mi nećemo u tome učestvovati. Dakle, HDZ ćemo izbjeći tamo gdje je i ako je moguće, ali Naša stranka neće učestvovati u formiranju vlasti sa SNSD-om, ne zbog kaprica već zbog toga što bismo postavili ljude na ministarske pozicije koji imaju odgovornost i cilj ne misle da bi to mogli postići sa SNSD-om na vlasti.
Damir Arnaut: Nećemo sa SDA i SNSD-om nikad!
Ja vam kažem, ja sam četiri godine proveo govoreći kako razbiti taj tronožac na način da se izbiju dvije noge. Ako dvije noge ostanu, HDZ i SNSD, ta vlast neće ništa napraviti ko god da uđe s njima.
:zzzz: :oops:
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#58799 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

BHCluster wrote: 30/01/2023 11:16 Ono
Sabina Ćudić: Naša stranka je rekla da neće ići sa SDA i u onu vlast u kojoj je nemoguće napraviti promjenu, a mislim da je to sa HDZ-om i SNSD-om. Naša stranka neće formirati vlast na državnom nivou ako je čine i HDZ i SNSD. Sa SNSD-om Naša stranka nikako neće formirati vlast i ukoliko se HDZ ne može odvojiti od te stranke i ukoliko je to njihovo opredjeljenje mi nećemo u tome učestvovati. Dakle, HDZ ćemo izbjeći tamo gdje je i ako je moguće, ali Naša stranka neće učestvovati u formiranju vlasti sa SNSD-om, ne zbog kaprica već zbog toga što bismo postavili ljude na ministarske pozicije koji imaju odgovornost i cilj ne misle da bi to mogli postići sa SNSD-om na vlasti.
Damir Arnaut: Nećemo sa SDA i SNSD-om nikad!
Ja vam kažem, ja sam četiri godine proveo govoreći kako razbiti taj tronožac na način da se izbiju dvije noge. Ako dvije noge ostanu, HDZ i SNSD, ta vlast neće ništa napraviti ko god da uđe s njima.
:zzzz: :oops:
Pa ti svakako smatraš NS izdajicama, mrziteljima baklave i simpatizerima hb.

Zar smo došli do toga da se najveći živući obrazli patriota Željko Komšić poredi sa izdajicama :?

Ili si možda ubačeni element koji obrazli patriotu namjerno stavlja u istu rečenicu sa izdajicama?

Jesmo li došli do toga da se poredi osmogodišnja patriotska borba protiv uzepeovaca iz HDZ, gdje se Komšić žrtvovao i koalirao sa HDZ, a u periodu 2014.-2018., poklonio Čoviću mjesto u Predsjedništvu. Koliku je žrtvu podnio za državu, pokazuje činjenica da je u prošlom mandatu pristao da bude državna vlast, a da Vlada FBiH ostane u tehničkom mandatu.

I sad tu takvu moralnu patriotsku obrazli gromadu Komšića, koji 8 godina uništava i satire HDZ koalirajući sa njima, upoređivati sa izdajničkom NS koja čitavu vječnost od 72 sata, preko Edina Forte i Duške Jurišić, konstantno izdaje državu, a Bošnjake tjera u palestinizaciju.

Ma hajte molim vas.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#58800 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

pemanapemani wrote: 30/01/2023 12:09
BHCluster wrote: 30/01/2023 11:16 Ono



:zzzz: :oops:
Pa ti svakako smatraš NS izdajicama, mrziteljima baklave i simpatizerima hb.

Zar smo došli do toga da se najveći živući obrazli patriota Željko Komšić poredi sa izdajicama :?

Ili si možda ubačeni element koji obrazli patriotu namjerno stavlja u istu rečenicu sa izdajicama?

Jesmo li došli do toga da se poredi osmogodišnja patriotska borba protiv uzepeovaca iz HDZ, gdje se Komšić žrtvovao i koalirao sa HDZ, a u periodu 2014.-2018., poklonio Čoviću mjesto u Predsjedništvu. Koliku je žrtvu podnio za državu, pokazuje činjenica da je u prošlom mandatu pristao da bude državna vlast, a da Vlada FBiH ostane u tehničkom mandatu.

I sad tu takvu moralnu patriotsku obrazli gromadu Komšića, koji 8 godina uništava i satire HDZ koalirajući sa njima, upoređivati sa izdajničkom NS koja čitavu vječnost od 72 sata, preko Edina Forte i Duške Jurišić, konstantno izdaje državu, a Bošnjake tjera u palestinizaciju.

Ma hajte molim vas.
KMEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!
Post Reply