Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
jazzer
Posts: 7190
Joined: 20/12/2004 14:44

#49876 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by jazzer »

Iz Komsicevog kruga ljudi se cuje da ce Komso podnijeti ostavku ako Schmidt proglasi izborni zakon, i da ce
otici u privatni sektor da radi.

Jos kazu da problem moze biti to sto nema iskustva u privatnom sektoru, i sto mora poceti sa pozicije
mladjeg referenta a njegove ambicije su puno vece. Vidjecemo sta ce biti.
palermo
Posts: 22335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#49877 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

Škobo Habu wrote: 24/09/2021 13:49
palermo wrote: 24/09/2021 13:43
Sjedi u Predsjedništvu BiH i održao je odličan govor u UN neki dan. U Predsjedništvu ne sjedi Dragan Čović.

Eto, malo li je ovo.....
Može on pričati u UN šta hoće, na kraju on je bio samo jedan u nizu gomile govornika.

Šta je revolucionarno u njegovom govoru? Prenio ga CNN u udarnom terminu? BBC? La Monde donio iscrpan izvještaj? The Asahi Shimbun oduševljen Komšićevom govorancijom...

Član Presjedništva koji se u UN tek uspio sastati sa Osmanijevom i Milom. Gdje taj njegov međunarodni uticaj?

Smješan si.
pa njegov govor se svidio ljudima. Rekli su , bravo. prozvao je i UN, prozvao susjedne zemlje.....ko je htio, slušao je, ko nije, nije slušao.

Sastao se samo sa Osmanijevom i Milom, pa šta, Čović i Dodik se nisu sastali ni sa njih dvoje. Meni , dosta.

A to, jesam li smiješan ili nisam je stvar percepcije, vjerujem da sa pozicije koju si sebi dodijelio, tebi izgledam smiješan, i to je meni ok, ali.....moram ti priznati, u stvarnosti....jok, ja (zapravo moje riječi) nisu smiješne
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19408
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#49878 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by teskeredzic_22 »

Škobo Habu wrote: 24/09/2021 13:49
palermo wrote: 24/09/2021 13:43
Sjedi u Predsjedništvu BiH i održao je odličan govor u UN neki dan. U Predsjedništvu ne sjedi Dragan Čović.

Eto, malo li je ovo.....
Može on pričati u UN šta hoće, na kraju on je bio samo jedan u nizu gomile govornika.

Šta je revolucionarno u njegovom govoru? Prenio ga CNN u udarnom terminu? BBC? La Monde donio iscrpan izvještaj? The Asahi Shimbun oduševljen Komšićevom govorancijom...

Član Presjedništva koji se u UN tek uspio sastati sa Osmanijevom i Milom. Gdje taj njegov međunarodni uticaj?

Smješan si.
Bas tako.
Teško ovoj državi i s njima na funkcijama i s nama koji glasanjem za njih ili totalnim ignoriranjem svega njima dajemo legitimitet dok sve puca po šavovima od asfalta pa nadalje.

Doduše medijski su tako obemsislili stanje da je bilo kakva razumna reakcija iluzorna.
Ljudi se bore da prežive i gledaju svoja posla.
pemanapemani
Posts: 5349
Joined: 09/09/2008 15:12

#49879 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

Za 12 godina u Predsjedništvu zadovoljiti se govorom u UN kao jednim od rijetkih, a u zadnjem mandatu jedinim rezultatom. :-)

Unajmiš majstore da ti prave kuću, a oni za 12 godina ugrubo vapnom naprave linije gdje će se kopati temelji.
Ti sav oduševljen i hvališ ih na sve strane. :run:
palermo
Posts: 22335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#49880 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

pemanapemani wrote: 24/09/2021 14:04 Za 12 godina u Predsjedništvu zadovoljiti se govorom u UN kao jednim od rijetkih, a u zadnjem mandatu jedinim rezultatom. :-)

Unajmiš majstore da ti prave kuću, a oni za 12 godina ugrubo vapnom naprave linije gdje će se kopati temelji.
Ti sav oduševljen i hvališ ih na sve strane. :run:

A koji si zadatak dao dotičnom majstoru ? Da ti pravi kuću...ne, ne nisi ti njemu dao taj zadatak, dao si mu zadatak da očuva temelje te kuće, i temelji su još tu....neki drugi majstori su angažovani da popravljaju kuću, zidove, krovove i slično....
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#49881 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dale cooper »

Jebo ti i majstore i graditelje i vlasnike koji nisu u stanju da u 25+ godina izgrade kuću. :mrgreen:
palermo
Posts: 22335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#49882 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

dale cooper wrote: 24/09/2021 14:13 Jebo ti i majstore i graditelje i vlasnike koji nisu u stanju da u 25+ godina izgrade kuću. :mrgreen:
ma, u suštini, osnovno je pitanje koliko njih uopšte želi da se kuća sagradi....al to je druga tema i drugo pitanje, ovdje se Komšo bistri :D
pemanapemani
Posts: 5349
Joined: 09/09/2008 15:12

#49883 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

palermo wrote: 24/09/2021 14:09
pemanapemani wrote: 24/09/2021 14:04 Za 12 godina u Predsjedništvu zadovoljiti se govorom u UN kao jednim od rijetkih, a u zadnjem mandatu jedinim rezultatom. :-)

Unajmiš majstore da ti prave kuću, a oni za 12 godina ugrubo vapnom naprave linije gdje će se kopati temelji.
Ti sav oduševljen i hvališ ih na sve strane. :run:

A koji si zadatak dao dotičnom majstoru ? Da ti pravi kuću...ne, ne nisi ti njemu dao taj zadatak, dao si mu zadatak da očuva temelje te kuće, i temelji su još tu....neki drugi majstori su angažovani da popravljaju kuću, zidove, krovove i slično....
Obećao je najmanje temelje građanske države i to još davne 2006. Ja sam mu povjerovao i dobio je moje povjerenje u dva navrata u Predsjedništvu i jednom u Parlamentu.

On nije napravio temelje, nego je još dopustio da lopovi odnesu dio materijala namijenjenog za temelje, a kasnije kada je htio sanirati štetu podvalili mu armaturu debljine 4mm, umjesto rebraste od 14 mm (Program reformi umjesto ANP).

Ti smatraš da je to što lopovi nisu opuhali baš sav materijal (koji, usput, majstor nije ni nabavio, nego neko drugi) i što je umjesto armature od 14 mm dobio onu od 4mm, odličan rezulatat majstora, te da isti nikako nije mogao ostvariti bolji rezultat.

Ja smatram da je majstor lijeni dunđer kojeg treba nabiti nogom sa gradilišta, dok nismo zijanili i parcelu za građanske temelje.
User avatar
Better Man
Posts: 16762
Joined: 01/10/2006 20:10

#49884 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Better Man »

Najvažnija izmjena Izbornog zakona je da se ograniči mandat članovima predsjedništva na 8 godina i to n na način da se jasno i precizno navede u Izbornom zakonu, tako da ni Komšić, ni Izetbegović, a ni Čović više ne bi mogli biti kanidati, jer sva trojica su do sad birani najmanje dva puta, a Komšiću je ovo treći mandat. Tako bi se riješili ublehe i štetočine Komšića i kriminalaca najgore vrste Izetbegovića i Čovića.
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#49885 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

konačno da i ja podržim nešto što ti napišeš
to može i bez srba tako da vuk sit ovce na broju :D
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#49886 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by don vito »

Droog wrote: 24/09/2021 13:36
daddy-kool wrote: 24/09/2021 13:23

Možw link na ovo? Nisam upratio da je neko osim domaćih aktera izjavio da neće biti izbora.
I mene ovo zanima, nisam upratio.
https://istraga.ba/johann-sattler-iza-z ... ni-izbori/

Sattler mu rekao nesto sto je off-record a Ljuljan istu noc javio svom AV-AV-u da
"zatalasa"... Zato vise niko ne daje izjave za javnost poslije susreta s Ljuljanom.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#49887 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by daddy-kool »

don vito wrote: 24/09/2021 14:57
Droog wrote: 24/09/2021 13:36

I mene ovo zanima, nisam upratio.
https://istraga.ba/johann-sattler-iza-z ... ni-izbori/

Sattler mu rekao nesto sto je off-record a Ljuljan istu noc javio svom AV-AV-u da
"zatalasa"... Zato vise niko ne daje izjave za javnost poslije susreta s Ljuljanom.
Zašto off the record ako je stvarno tako da se izbori ne mogu održati?
Valjda bi trebali to otvoreno reći?

Šta je prepreka da se održe izbori po trenutnom, važećem zakonu?

Puno pitanja, liči svakako na pritisak da se pristane na HDZ izborni zakon.
Škobo Habu
Posts: 9005
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#49888 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu »

palermo wrote: 24/09/2021 13:56

pa njegov govor se svidio ljudima. Rekli su , bravo. prozvao je i UN, prozvao susjedne zemlje.....ko je htio, slušao je, ko nije, nije slušao.

Sastao se samo sa Osmanijevom i Milom, pa šta, Čović i Dodik se nisu sastali ni sa njih dvoje. Meni , dosta.

A to, jesam li smiješan ili nisam je stvar percepcije, vjerujem da sa pozicije koju si sebi dodijelio, tebi izgledam smiješan, i to je meni ok, ali.....moram ti priznati, u stvarnosti....jok, ja (zapravo moje riječi) nisu smiješne
Meni je smješan svako onaj koji smatra da je Komšićev nastup u UN historijski u ovom momentu.

Jeste, ali samo iz naše perspektive koja tome daje neviđenu važnost.

Sa druge strane, tvoje oduševljenje dijeli i prosječan penzioner iz bilo kog sarajevskog parka. Zato si i smiješan po pitanju vlastitog zaključka.
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#49889 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

Pa isto kao sto nisu 12 godina mogli u mostaru

Sta ja trubim ovdje pola godine
palermo
Posts: 22335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#49890 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

Škobo Habu wrote: 24/09/2021 15:10
palermo wrote: 24/09/2021 13:56

pa njegov govor se svidio ljudima. Rekli su , bravo. prozvao je i UN, prozvao susjedne zemlje.....ko je htio, slušao je, ko nije, nije slušao.

Sastao se samo sa Osmanijevom i Milom, pa šta, Čović i Dodik se nisu sastali ni sa njih dvoje. Meni , dosta.

A to, jesam li smiješan ili nisam je stvar percepcije, vjerujem da sa pozicije koju si sebi dodijelio, tebi izgledam smiješan, i to je meni ok, ali.....moram ti priznati, u stvarnosti....jok, ja (zapravo moje riječi) nisu smiješne
Meni je smješan svako onaj koji smatra da je Komšićev nastup u UN historijski u ovom momentu.

Jeste, ali samo iz naše perspektive koja tome daje neviđenu važnost.

Sa druge strane, tvoje oduševljenje dijeli i prosječan penzioner iz bilo kog sarajevskog parka. Zato si i smiješan po pitanju vlastitog zaključka.
Jah....pa nema ru bas nekog odusevljenja, samo prosta cinjenica da je bolje sto je Komso govorio u UN nego Covke.

A prosjecan penzioner i njegovo misljenje....pa svi cemo biti penzioneri, neko prije neko poslije.... nije lijepo sa takve visine o njima pricati.
palermo
Posts: 22335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#49891 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

pemanapemani wrote: 24/09/2021 14:25
palermo wrote: 24/09/2021 14:09

A koji si zadatak dao dotičnom majstoru ? Da ti pravi kuću...ne, ne nisi ti njemu dao taj zadatak, dao si mu zadatak da očuva temelje te kuće, i temelji su još tu....neki drugi majstori su angažovani da popravljaju kuću, zidove, krovove i slično....
Obećao je najmanje temelje građanske države i to još davne 2006. Ja sam mu povjerovao i dobio je moje povjerenje u dva navrata u Predsjedništvu i jednom u Parlamentu.

On nije napravio temelje, nego je još dopustio da lopovi odnesu dio materijala namijenjenog za temelje, a kasnije kada je htio sanirati štetu podvalili mu armaturu debljine 4mm, umjesto rebraste od 14 mm (Program reformi umjesto ANP).

Ti smatraš da je to što lopovi nisu opuhali baš sav materijal (koji, usput, majstor nije ni nabavio, nego neko drugi) i što je umjesto armature od 14 mm dobio onu od 4mm, odličan rezulatat majstora, te da isti nikako nije mogao ostvariti bolji rezultat.

Ja smatram da je majstor lijeni dunđer kojeg treba nabiti nogom sa gradilišta, dok nismo zijanili i parcelu za građanske temelje.
Sve pet drug....cim nademo boljeg majstora otjerati ovog dundera....al boga rti nemoj samo da umjesto njega angazujemo nekog koje zaduzen za rusenje, makar mu u ponudi pisalo da je graditelj
zavrzlama
Posts: 10304
Joined: 15/01/2006 18:35

#49892 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by zavrzlama »

Komsicu je Dejton svezao ruke da brani BIH dok je Covicu odrijesio i legalizovao ruke da rusi BIH.. ako cemo birati od ovo dvoje manje je stete da je Komsic u predsjednistvu nego covic...tge end.
User avatar
Point.
Posts: 27728
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#49893 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Point. »

Što ljudima smeta Komšić u predsjedništvu? Šta bi bilo bolje da je Čović tu?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65965
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#49894 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

Ko da bi bilo neke razlike
DonieBrasco
Posts: 15382
Joined: 31/08/2016 16:09

#49895 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by DonieBrasco »

Dodik i Covic, suvisno je bilo sta pricati kako bi se odvijale stvari.
User avatar
Styling
Posts: 12591
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#49896 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

Budite fini prema glasačima Trojke, inače ništa od Željkeca u Predsjedništvu. Trebaće mu naši glasovi :wink:
User avatar
BHCluster
Posts: 23357
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#49897 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Styling wrote: 24/09/2021 17:53 Budite fini prema glasačima Trojke, inače ništa od Željkeca u Predsjedništvu. Trebaće mu naši glasovi :wink:
Ovo vam izborni slogan. :lol:
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#49898 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by asker »

_BataZiv_0809 wrote: 24/09/2021 17:26 Ko da bi bilo neke razlike
30+ BiH ambasadora po svijetu bi govorilo kako smo islamska drzava opasnih namjera, za pocetak.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#49899 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Login7777 »

Trojka već traži izgovor da instalira Dragana, uz jedan selfie kao sa Boškom Čavar.
Hakiz
Posts: 40369
Joined: 30/07/2015 20:01

#49900 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hakiz »

Styling wrote: 24/09/2021 17:53 Budite fini prema glasačima Trojke, inače ništa od Željkeca u Predsjedništvu. Trebaće mu naši glasovi :wink:
Vaši glasovi idu Čoviću, ne priča Dino slučajno o tome ko ne treba kome birati predstavnike.

Opet će trebati mijenjati dokumente...
Post Reply