Demokratska fronta Željko Komšić

babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#52151 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by babanovac »

Bio je jedan medju Hercegovcima, odmetnuo se, nije vidio Dragana kao svog dozivotnog politickog predstavnika, niti kao svoj alter ego. Uz to, bio je i uspjesan privrednik. Strpa ga Dragan u KPD Zenica.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#52152 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

A nije trebao dospjeti tamo?
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#52153 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kolinda »

babanovac wrote: 23/01/2022 22:56 Bio je jedan medju Hercegovcima, odmetnuo se, nije vidio Dragana kao svog dozivotnog politickog predstavnika, niti kao svoj alter ego. Uz to, bio je i uspjesan privrednik. Strpa ga Dragan u KPD Zenica.
Dragan ga strpao? Pa da ga nije strpao lopovluk?
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#52154 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

babanovac wrote: 23/01/2022 22:56 Bio je jedan medju Hercegovcima, odmetnuo se, nije vidio Dragana kao svog dozivotnog politickog predstavnika, niti kao svoj alter ego. Uz to, bio je i uspjesan privrednik. Strpa ga Dragan u KPD Zenica.
pa evo čovjek potvrđuje što sam napisao

samo je bitno biti za bih
ostalo samo dolazi :D moš krasti varati lagati sve ti je oprošteno

i još sudske presude ko KAPLAN kad kaže HDZ sud

eeej HDZ sud kad je kaplan oduđen zbog mlaćenja ljudi na biračkom mjestu
i hdz sud kad je lijan osuđen na robiju zbog kriminala
:D

ali sud je dobar kada osuđuje neprijatelje bih :D tad je ispravan
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#52155 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

exliberal-ex wrote: 23/01/2022 22:38
BHCluster wrote: 23/01/2022 20:56

Pa dovoljno je da se pogleda koliko je sve ukupno zakona doneseno od strane zastitinika naroda, sigurno je i za to Komsic kriv. Kazem ja tesko breme nosis!
Znaci ako drugi nerade onda je ok i da on neradi, mogli su onda stavit bilo koga na tu poziciju posto je ocito koja mu je svrha.

u srednjem vijeku kraljevi su imali svoje zabavljace koji si imali cilj zabavljat narod svojim podskocicama sve dok nebi uvrijedili ili omalovazili kralja....zvali su ih dvorske lude,


nije se mnogo promjenilo od srednjeg vijeka.
Mojne me demagogije pa sam si sebi dao odgovor na to pitanje, znaci svjestna si svega samo si odlucio da ovako nastupas. Treba li ici dalje?! Ipak breme je breme.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#52156 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by exliberal-ex »

BHCluster wrote: 24/01/2022 09:25
exliberal-ex wrote: 23/01/2022 22:38

Znaci ako drugi nerade onda je ok i da on neradi, mogli su onda stavit bilo koga na tu poziciju posto je ocito koja mu je svrha.

u srednjem vijeku kraljevi su imali svoje zabavljace koji si imali cilj zabavljat narod svojim podskocicama sve dok nebi uvrijedili ili omalovazili kralja....zvali su ih dvorske lude,


nije se mnogo promjenilo od srednjeg vijeka.
Mojne me demagogije pa sam si sebi dao odgovor na to pitanje, znaci svjestna si svega samo si odlucio da ovako nastupas. Treba li ici dalje?! Ipak breme je breme.
O cemu ti pricas?
O demagogij gradjanina ZK koji sjedi na drzavnim jaslama samo zato sto su ga drugi postavili "uzinat anamo onima"...nemam ja breme samo kako stvari stoje to breme su bosnjacki politicari sebi navukli pocinje da njima lomi kicmu
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#52157 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mo-town »

exliberal-ex wrote: 24/01/2022 17:26
BHCluster wrote: 24/01/2022 09:25

Mojne me demagogije pa sam si sebi dao odgovor na to pitanje, znaci svjestna si svega samo si odlucio da ovako nastupas. Treba li ici dalje?! Ipak breme je breme.
O cemu ti pricas?
O demagogij gradjanina ZK koji sjedi na drzavnim jaslama samo zato sto su ga drugi postavili "uzinat anamo onima"...nemam ja breme samo kako stvari stoje to breme su bosnjacki politicari sebi navukli pocinje da njima lomi kicmu
Nije u inat negu u interesu drzave. Sta treba da se izabere onaj koji pohodi 9. Jan?
Kako bi predsjednistvo reflektiralo demokratsku volju gradjanja kada bi 2/3 clanova bili oni koji ili:
a) ne priznaju BiH nikako i aktivno rade na njenom nestanku
b) asistiraju ovom pod a)?
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#52158 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by exliberal-ex »

mo-town wrote: 24/01/2022 20:41
exliberal-ex wrote: 24/01/2022 17:26

O cemu ti pricas?
O demagogij gradjanina ZK koji sjedi na drzavnim jaslama samo zato sto su ga drugi postavili "uzinat anamo onima"...nemam ja breme samo kako stvari stoje to breme su bosnjacki politicari sebi navukli pocinje da njima lomi kicmu
Nije u inat negu u interesu drzave. Sta treba da se izabere onaj koji pohodi 9. Jan?
Kako bi predsjednistvo reflektiralo demokratsku volju gradjanja kada bi 2/3 clanova bili oni koji ili:
a) ne priznaju BiH nikako i aktivno rade na njenom nestanku
b) asistiraju ovom pod a)?
Cek malo ako 2 od 3 clana nisu za trenutno uredjenje gdje je onda problem ?
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#52159 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Point. »

exliberal-ex wrote: 24/01/2022 20:51
mo-town wrote: 24/01/2022 20:41
Nije u inat negu u interesu drzave. Sta treba da se izabere onaj koji pohodi 9. Jan?
Kako bi predsjednistvo reflektiralo demokratsku volju gradjanja kada bi 2/3 clanova bili oni koji ili:
a) ne priznaju BiH nikako i aktivno rade na njenom nestanku
b) asistiraju ovom pod a)?
Cek malo ako 2 od 3 clana nisu za trenutno uredjenje gdje je onda problem ?
U ta dva koji bi radije da BiH ne postoji.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#52160 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by exliberal-ex »

Point. wrote: 24/01/2022 21:20
exliberal-ex wrote: 24/01/2022 20:51

Cek malo ako 2 od 3 clana nisu za trenutno uredjenje gdje je onda problem ?
U ta dva koji bi radije da BiH ne postoji.
pa zar to nije demokratija na koju se pozivate ?

dva od 3 naroda su glasali za izlazak iz bivse drzave, po vama to je demokratsko pravo....

dva od tri naroda nisu za sadasnje uredjenje...demokratija jel tako?
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#52161 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mo-town »

exliberal-ex wrote: 24/01/2022 20:51
mo-town wrote: 24/01/2022 20:41
Nije u inat negu u interesu drzave. Sta treba da se izabere onaj koji pohodi 9. Jan?
Kako bi predsjednistvo reflektiralo demokratsku volju gradjanja kada bi 2/3 clanova bili oni koji ili:
a) ne priznaju BiH nikako i aktivno rade na njenom nestanku
b) asistiraju ovom pod a)?
Cek malo ako 2 od 3 clana nisu za trenutno uredjenje gdje je onda problem ?
Pa vec sam napisao. Ne reflektiraju demokratsku volju gradjana. Ovdje se ne radi o trenutno uredjenju. 2 bi da BiH nema nikako (kad bi im se moglo). Jedan otvoreno govori a drugi (lesinar) sekundira.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#52162 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hakiz »

exliberal-ex wrote: 24/01/2022 21:24
Point. wrote: 24/01/2022 21:20
U ta dva koji bi radije da BiH ne postoji.
pa zar to nije demokratija na koju se pozivate ?

dva od 3 naroda su glasali za izlazak iz bivse drzave, po vama to je demokratsko pravo....

dva od tri naroda nisu za sadasnje uredjenje...demokratija jel tako?
I posljedice da budu iste?
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#52163 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mo-town »

exliberal-ex wrote: 24/01/2022 21:24 dva od 3 naroda su glasali za izlazak iz bivse drzave, po vama to je demokratsko pravo....

dva od tri naroda nisu za sadasnje uredjenje...demokratija jel tako?
Nije. Ne razumijes fundamente.
Demokratija je volja gradjana.
Mala lekcija iz istorije. 1992 je preko 64% gradjana BiH na demokratski organiziranom referendumu glasalo sa samostalnost BiH u skaldu sa zahtjevom za izjasnjavanje od strane EU te najvisim demokratskim standardima.
Kada 2 od tri naroda nisu za sadasnje uredjenje to je etnokratija a ne demokratija.
Preko 60% gradjana BiH su za opstanak BiH i izgradnju demokratske drzave i drustva u skladu sa evropskim standardima.
To sto u bih 40% gradjana ima poluge blokade drzave u rukama je drugi par rukava.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#52164 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Point. »

exliberal-ex wrote: 24/01/2022 21:24
Point. wrote: 24/01/2022 21:20
U ta dva koji bi radije da BiH ne postoji.
pa zar to nije demokratija na koju se pozivate ?

dva od 3 naroda su glasali za izlazak iz bivse drzave, po vama to je demokratsko pravo....

dva od tri naroda nisu za sadasnje uredjenje...demokratija jel tako?
Nije ni treći narod za sadašnje uređenje. Problem je buduće uređenje, gdje pojedine stranke i njihove vođe žele još više državu podijeliti na etničke torove. A to nije prihvatljivo, ako ništa zbog evropskog puta.

I nevalja ti poređenje. U demokratiji bi trebala da vlada većina. Nema veze koliko naroda. Većina je izrazila želju za izlazak iz krnje Jugoslavije, većina i sada ne želi ovo što manjina radi, tj ucjene, blokade, još veće etničke podjele i zapišavanje teritorije.
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#52165 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mo-town »

Point. wrote: 24/01/2022 21:36
exliberal-ex wrote: 24/01/2022 21:24

pa zar to nije demokratija na koju se pozivate ?

dva od 3 naroda su glasali za izlazak iz bivse drzave, po vama to je demokratsko pravo....

dva od tri naroda nisu za sadasnje uredjenje...demokratija jel tako?
Nije ni treći narod za sadašnje uređenje. Problem je buduće uređenje, gdje pojedine stranke i njihove vođe žele još više državu podijeliti na etničke torove. A to nije prihvatljivo, ako ništa zbog evropskog puta.

I nevalja ti poređenje. U demokratiji bi trebala da vlada većina. Nema veze koliko naroda. Većina je izrazila želju za izlazak iz krnje Jugoslavije, većina i sada ne želi ovo što manjina radi, tj ucjene, blokade, još veće etničke podjele i zapišavanje teritorije.
Ti bogami sex na ex. Kauboj Jimmy .... mu se dimi.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#52166 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Prpa.ba »

Kanton Sarajevo je eutanizirao Bosanskopodrinjski kanton
Svakakvih bravura su imale fizionomije iz ove raspale stranke, ali danas su postigli svoj vrhunac, ekstaticni sto imaju jos jednu priliku osjecati se bitnima i pomoci SDA. :thumbup:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#52167 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by exliberal-ex »

mo-town wrote: 24/01/2022 21:30
exliberal-ex wrote: 24/01/2022 21:24 dva od 3 naroda su glasali za izlazak iz bivse drzave, po vama to je demokratsko pravo....

dva od tri naroda nisu za sadasnje uredjenje...demokratija jel tako?
Nije. Ne razumijes fundamente.
Demokratija je volja gradjana.
Mala lekcija iz istorije. 1992 je preko 64% gradjana BiH na demokratski organiziranom referendumu glasalo sa samostalnost BiH u skaldu sa zahtjevom za izjasnjavanje od strane EU te najvisim demokratskim standardima.
Kada 2 od tri naroda nisu za sadasnje uredjenje to je etnokratija a ne demokratija.
Preko 60% gradjana BiH su za opstanak BiH i izgradnju demokratske drzave i drustva u skladu sa evropskim standardima.
To sto u bih 40% gradjana ima poluge blokade drzave u rukama je drugi par rukava.
Cek malo nisam ja toliko mlad da neznam o tom referendumu....bio sam u skupstini kad su dolazili rezultati glasanja :mrgreen:

Kazes da je demokratija kad dva od tri naroda izadju na referendum i demokratski ignorisu kompletno treci narod i to je demokratija.,,ok postujem
sad kad se postavi slicna stvar i kazemo da dva od tri naroda kroz svoje demokratski izabrane predstavnike kazu mi nismo za uredjenje koje treci narod nudi onda je to etnokratija...sta je izbor zk u predsjednistvo ...izigravanje demokratije kad znamo ko ga je izabrao i kojoj partiji je glasnogovornik?
treca stvar odakle znas da je 60 % gradjana za opstanak drzave, na osnovu ceka izvlacis te podatke ?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#52168 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Chmoljo »

exliberal-ex wrote: 24/01/2022 22:56
mo-town wrote: 24/01/2022 21:30
Nije. Ne razumijes fundamente.
Demokratija je volja gradjana.
Mala lekcija iz istorije. 1992 je preko 64% gradjana BiH na demokratski organiziranom referendumu glasalo sa samostalnost BiH u skaldu sa zahtjevom za izjasnjavanje od strane EU te najvisim demokratskim standardima.
Kada 2 od tri naroda nisu za sadasnje uredjenje to je etnokratija a ne demokratija.
Preko 60% gradjana BiH su za opstanak BiH i izgradnju demokratske drzave i drustva u skladu sa evropskim standardima.
To sto u bih 40% gradjana ima poluge blokade drzave u rukama je drugi par rukava.
Cek malo nisam ja toliko mlad da neznam o tom referendumu....bio sam u skupstini kad su dolazili rezultati glasanja :mrgreen:

Kazes da je demokratija kad dva od tri naroda izadju na referendum i demokratski ignorisu kompletno treci narod i to je demokratija.,,ok postujem
sad kad se postavi slicna stvar i kazemo da dva od tri naroda kroz svoje demokratski izabrane predstavnike kazu mi nismo za uredjenje koje treci narod nudi onda je to etnokratija...sta je izbor zk u predsjednistvo ...izigravanje demokratije kad znamo ko ga je izabrao i kojoj partiji je glasnogovornik?
treca stvar odakle znas da je 60 % gradjana za opstanak drzave, na osnovu ceka izvlacis te podatke ?
pravo na samoopredjeljenje '92 imalo je pravni osnov. i u uređenju jugoslavije i u pravnom nasilju SR Srbije.

današnje pravo na samoopredjeljenje bi bio rezultat genocida, odnosno nagrada za njega. da ne govorim kako ustavni okvir ne dzovoljava ni vraćanje nadležnosti, a ne nekakvo otcjepljenje.

stvarno tu nema previše filozofije, i stvari su poprilično jasne.
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#52169 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mo-town »

exliberal-ex wrote: 24/01/2022 22:56
mo-town wrote: 24/01/2022 21:30
Nije. Ne razumijes fundamente.
Demokratija je volja gradjana.
Mala lekcija iz istorije. 1992 je preko 64% gradjana BiH na demokratski organiziranom referendumu glasalo sa samostalnost BiH u skaldu sa zahtjevom za izjasnjavanje od strane EU te najvisim demokratskim standardima.
Kada 2 od tri naroda nisu za sadasnje uredjenje to je etnokratija a ne demokratija.
Preko 60% gradjana BiH su za opstanak BiH i izgradnju demokratske drzave i drustva u skladu sa evropskim standardima.
To sto u bih 40% gradjana ima poluge blokade drzave u rukama je drugi par rukava.
Cek malo nisam ja toliko mlad da neznam o tom referendumu....bio sam u skupstini kad su dolazili rezultati glasanja :mrgreen:

Kazes da je demokratija kad dva od tri naroda izadju na referendum i demokratski ignorisu kompletno treci narod i to je demokratija.,,ok postujem
sad kad se postavi slicna stvar i kazemo da dva od tri naroda kroz svoje demokratski izabrane predstavnike kazu mi nismo za uredjenje koje treci narod nudi onda je to etnokratija...sta je izbor zk u predsjednistvo ...izigravanje demokratije kad znamo ko ga je izabrao i kojoj partiji je glasnogovornik?
treca stvar odakle znas da je 60 % gradjana za opstanak drzave, na osnovu ceka izvlacis te podatke ?
Vidim ja da nisi mlad ali mogao bi ipak poraditi na pismenosti, makar zbog sebe (neznam se pise odvojeno al' nek' si ti emoticon stavio na kraju).
Ja kazem da je demokratija kad vecina gradjana odluci na referendumu o svojoj sudbini. Ne konstruisi po volji.
Cijela Evropa zna sta su demokraski standardi i nemam ti namjeru posebno objasnjavati. Po zahtjevu i standardima EU je organiziran i odrzan referendum (a u skladu sa tada postojecim Ustavima BiH i SFRJ), na temelju cijeg je rezultata BiH priznata kao nezavisna drzava i primljena u UN.
Gradjani BiH su sa preko 60% odgovoril ZA na ovo pitanje:
"Jeste li za suverenu i nezavisnu Bosnu i Hercegovinu, državu ravnopravnih građana, naroda BiH - Muslimana, Srba, Hrvata i pripadnika drugih naroda koji u njoj žive?"
Kako rekoh ZA je zaokruzilo preko 60% gradjana i to je jedino sto se moze utvrditi na temelju cinjenica.
Dok se nekim drugim referendumom ne utvrdi drugacije cinjenicno stanje ostaje ova tvrdnja.
Sto se predstavnika naroda tice, neka njih i neka ih biraju sami narodi ako treba ali ne mogu isti odlucivati o svim pitanjima nego o pitanjima kolektivnih prava naroda. A Venecijanska komisija (ako ti je promaklo) ih je taksativno pobrojala. Ovako dok odlucuju o svim pitanjima kao i predstavnicki dom, njih imaju pravo birati svi gradjani jer donose odluke koje se ticu svih.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#52170 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by exliberal-ex »

Jel vi mislite da je sve to u stijenu ukucano o cemu pisete?

Kazes glasali su za nezavisnost 60 % prije 30 godina.
To je istina ali isto pokazuje da je jedan narod tad bio demokratski ignorisan sto je po zakonima bilo ok , u medjuvremenu mnogo vode je proteklo neretvom ( i mnogo zla izmedju naroda ) jel mislis da je sad situacija ista kao 91.
Hrvati su glasali tad za nezavisnost, da se postavi sad isto pitanje sta mislis koji bi odgovor bio....

Sutra da se pojavi neka nova Venecijanska komisija ili da dodju sa zapada ( non paper ) i istoka ( kao sto turska sad gura sastanak srba hrvata i bosnjaka ne clanova predsjednistva nego stranackih lidera) i da kazu, ocito je da imamo problem jer svi imaju razlicite ciljeve ali hajte da probamo da napravimo reorganizaciju drzave i mi u tome podrzavamo llidere koji to traze...nema niko pravo na otcjepljenje ali hajde da probamo sa drugacijim labavijim pristupom ....mislis da to nije izvodivo?

I da ta prica nastalo na genocidu, ako pogledamo to 50 % drzava koje sad funksionisu su nastale na otimacini i genocidima znaci nebi nista novo bilo ..uostalom taj isti dejton je prihvatio nastanak rs zar ne...jel to dovoljna nagrada za genocid i etnicko ciscenje.
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#52171 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mo-town »

exliberal-ex wrote: 25/01/2022 01:56 Jel vi mislite da je sve to u stijenu ukucano o cemu pisete?

Kazes glasali su za nezavisnost 60 % prije 30 godina.
To je istina ali isto pokazuje da je jedan narod tad bio demokratski ignorisan sto je po zakonima bilo ok , u medjuvremenu mnogo vode je proteklo neretvom ( i mnogo zla izmedju naroda ) jel mislis da je sad situacija ista kao 91.
Hrvati su glasali tad za nezavisnost, da se postavi sad isto pitanje sta mislis koji bi odgovor bio....

Sutra da se pojavi neka nova Venecijanska komisija ili da dodju sa zapada ( non paper ) i istoka ( kao sto turska sad gura sastanak srba hrvata i bosnjaka ne clanova predsjednistva nego stranackih lidera) i da kazu, ocito je da imamo problem jer svi imaju razlicite ciljeve ali hajte da probamo da napravimo reorganizaciju drzave i mi u tome podrzavamo llidere koji to traze...nema niko pravo na otcjepljenje ali hajde da probamo sa drugacijim labavijim pristupom ....mislis da to nije izvodivo?

I da ta prica nastalo na genocidu, ako pogledamo to 50 % drzava koje sad funksionisu su nastale na otimacini i genocidima znaci nebi nista novo bilo ..uostalom taj isti dejton je prihvatio nastanak rs zar ne...jel to dovoljna nagrada za genocid i etnicko ciscenje.
Referendum je navise demokratsko dostignuce. Dok ne bude nekog novog ostaje stari i njegovi rezultati.
Jeste, dosta je vremena proslo ali je sada Bosnjaka preko 51% a uz njih mozes dodati i ostale, nenacionaliste, probosance te manjine koje bi u nekoj podjeli ostale kratkih rukava pa im podjela ne pase i ne bi bili za to jer im nije do humanog preseljavanja. Tako da opet mozes racunati sa nekih 60ak posto gradjana (naravno ovo je moja predpostavka) koji bi radije htjeli jednak tretman gradjana na cijeloj teritoriji BiH.
S druge strana, oni koji tvrde da predstavljaju svoje narode na izborima ne mogu da prebace ni preko 50% izaslih na izbore iz tog naroda, da ne spominjemo ukupno biracko tijelo tog naroda gdje dobace do 30-40% maximalno. Ali su zato glasni (ovako kao ti).
A sto se labavog tice, olabavite malo. Vec je dovoljno labavo. Nego da se ispune uslovi 5+2 da se krene prema Evropi i pravi drzava po evropskim a ne africkim standardima.
I jos nesto, te tlapnje o zanemarivanju genocida okaci macku o rep. Dejton jeste prihvation RS ali kao entitet unutar BiH kao suverene drzave. Trazenje preko pogace moze dovesti i do reorganizacije BiH bez entiteta pa bolje ne cackati mecku.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#52172 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Point. »

exliberal-ex wrote: 24/01/2022 22:56
mo-town wrote: 24/01/2022 21:30
Nije. Ne razumijes fundamente.
Demokratija je volja gradjana.
Mala lekcija iz istorije. 1992 je preko 64% gradjana BiH na demokratski organiziranom referendumu glasalo sa samostalnost BiH u skaldu sa zahtjevom za izjasnjavanje od strane EU te najvisim demokratskim standardima.
Kada 2 od tri naroda nisu za sadasnje uredjenje to je etnokratija a ne demokratija.
Preko 60% gradjana BiH su za opstanak BiH i izgradnju demokratske drzave i drustva u skladu sa evropskim standardima.
To sto u bih 40% gradjana ima poluge blokade drzave u rukama je drugi par rukava.
Cek malo nisam ja toliko mlad da neznam o tom referendumu....bio sam u skupstini kad su dolazili rezultati glasanja :mrgreen:

Kazes da je demokratija kad dva od tri naroda izadju na referendum i demokratski ignorisu kompletno treci narod i to je demokratija.,,ok postujem
sad kad se postavi slicna stvar i kazemo da dva od tri naroda kroz svoje demokratski izabrane predstavnike kazu mi nismo za uredjenje koje treci narod nudi onda je to etnokratija...sta je izbor zk u predsjednistvo ...izigravanje demokratije kad znamo ko ga je izabrao i kojoj partiji je glasnogovornik?
treca stvar odakle znas da je 60 % gradjana za opstanak drzave, na osnovu ceka izvlacis te podatke ?
Je li se ti fakat praviš lud ili zaista ne razumiješ kako demokratija fercera uglavnom.

Pa da ponovim, u demokratiji bi trebala da vlada većina. Nema veze koliko naroda. Većina je izrazila želju za izlazak iz krnje Jugoslavije, većina i sada ne želi ovo što manjina radi, tj ucjene, blokade, još veće etničke podjele i zapišavanje teritorije.

O kakvoj volji tri naroda pojedinačno trubiš, volja građana države BiH je u pitanju. Većina je glasala za nezavisnost i tu se sva priča završava.

Ti reče u nekom postu da si Srbin, ne znam što te toliko dotiče ova bošnjačko-hnsovska kavga oko izbora predsjednika iz reda hrvatskog naroda. Ukoliko nije u pitanju lažna zabrinutost za položaj Hrvata, kako je sad u trendu reći od pojedinih rušilaca države BiH.
User avatar
sinuhe
Posts: 11456
Joined: 03/06/2011 11:33

#52173 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sinuhe »

U demokratiji se prije svega tezi konsenzusu po cemu ti je i Svedska poznata i malo gdje je prosta vecina dovoljna za bilo sta.
Dok to pises u Svedskoj je manjinska vlada jer su neonacisti rasturili parlament :D
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#52174 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Point. »

sinuhe wrote: 25/01/2022 07:29 U demokratiji se prije svega tezi konsenzusu po cemu ti je i Svedska poznata i malo gdje je prosta vecina dovoljna za bilo sta.
Dok to pises u Svedskoj je manjinska vlada jer su neonacisti rasturili parlament :D
Kakva manjinska vlada, socijaldemokrati dobili najviše glasova, njihov čovjek je na čelu vlade, crvenozeleni blok najviše glasova.
User avatar
BHDragons
Posts: 367
Joined: 18/08/2020 15:24

#52175 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHDragons »

Jel još postoji ova stranka?
Post Reply