Demokratska fronta Željko Komšić

Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#54501 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

Osmi Socrates wrote: 16/09/2022 08:48 Ne znam ja kako bi se Komšić drugačije borio za građansku BiH osim ovog načina koji je izabrao. Osim možda oružjem, ali, to je ne daj Bože.

Možda je njegova greška da nije skupio veću podršku oko svoje političke ideje u različitim dijelovima države, a možda su to i realne okolnosti.
Poltroniziranje SDA-e nije borba za građansku državu.
Više nego duplo glasova za Komšića nego za njegovu stranku DF također nije borba za građansku državu.
Svrgavanje vlasti KS koju čine politički oponenti SDA nije borba za građansku državu.
Izjašnjavanje Hrvatom samo za potrebe prisvajanja fotelje nije borba za građansku državu.

A što bi onda bila borba za građansku državu koja to po Ustavu nije ?
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#54502 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Osmi Socrates »

Vi spominjete stvari koje su sasvim normalne u mnogim državama.

Neprincipijelne koalicije, veću popularnost vođe stranke od same stranke, itd.

Ne bih ulazio u lične stvari kao što je njegovo nacionalno izjašnjavanje. To je privatna stvar. Niko nema pravo da tvrdi da li on jeste ili nije Hrvat, osim njega samog.

U FBiH se, realno, ne možeš ozbiljno baviti politikom ako se ne izjašnjavaš kao Bošnjak ili Hrvat. Veoma je mali broj izuzetaka, ako ih uopšte i ima.
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#54503 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Poenta je sto Komsic ne nudi nista osim fraza.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#54504 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

dr_Evil wrote: 16/09/2022 08:46
Black swan wrote: 16/09/2022 08:40
on je uvijek u politici za nas u novom sarajevu
ne znamo ni za šta drugo
Nisi ti Sarajeva vidio dok te ne prebacise na drzavnu sluzbu tamo, ali hajd :) ja grijesim bit ce.

Par Hrvata u Mostaru koji su dosli iz Sarajeva poslije rata sa familijama, bili u Armiji, i nisu mogli u miru da ostanu u Sarajevu, pa dosli/pobjelgli u Mo(upitno znaci multi-kulit), dobili stanove za Dz i kako vec sve ide, ali nikad nisam cuo od njih stvari koje ti pricas, ni kad su najpjaniji.
ne znam kako te ba nije stid ovo pisati
ja koji sam se 1999 prijavio za glasanje i odmah iste godine stupio u forum mladih sdp u novom sarajevu
i na licu mjesta vidio građane :D
jest da mi je trebalo 10 godina da skopčam neke stvari ali eto
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#54505 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pinkman »

bluesjunior wrote: 16/09/2022 08:52
Osmi Socrates wrote: 16/09/2022 08:43 Ja mislim da mi ne bi ni imali ovaj razgovor da Dodik banda i Čović banda nisu BiH.

Oni jesu BiH, ali bi, hajdemo reći, voljeli da nisu.

Čović je već osuđivan zbog nečega, ako se ne varam. Ne znam zbog čega je presuda ukinuta.
mislim da nije osudjen...izgubljeni dokazi u sudu cini mi se
Nepravomocno na 5 godina, poslije oslobodjen
akcelerator
Posts: 281
Joined: 12/09/2022 10:17

#54506 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by akcelerator »

Sklonjeni dokazi. Pušten iz pritvora, Krišto ga dočekala, tadašnja ni manje ni više nego ministrica pravde. Nimalo sumnjivo.

Goli kriminalci.
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#54507 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Jel to ima neko ko vjeruje u nezavisnost pravosuđa ovdje?
Ili u njihovu nekorumpiranost?

Ovdje robiju gule oni koji nisu bitni nikom, a njima se uglavnom propisuju i drakonske kazne da se stekne iluzija da postoji sila zakona i nevidljiva ruka pravde. Zapravo imamo krivosuđe koje siri samo nepravdu.
User avatar
BHCluster
Posts: 23374
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#54508 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Kad okorjeli nacionalisti i stovatelji UZP-a krenu pricati o građanskoj drzavi. :lol:

Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#54509 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Osmi Socrates »

Black swan wrote: 16/09/2022 09:35
dr_Evil wrote: 16/09/2022 08:46

Nisi ti Sarajeva vidio dok te ne prebacise na drzavnu sluzbu tamo, ali hajd :) ja grijesim bit ce.

Par Hrvata u Mostaru koji su dosli iz Sarajeva poslije rata sa familijama, bili u Armiji, i nisu mogli u miru da ostanu u Sarajevu, pa dosli/pobjelgli u Mo(upitno znaci multi-kulit), dobili stanove za Dz i kako vec sve ide, ali nikad nisam cuo od njih stvari koje ti pricas, ni kad su najpjaniji.
ne znam kako te ba nije stid ovo pisati
ja koji sam se 1999 prijavio za glasanje i odmah iste godine stupio u forum mladih sdp u novom sarajevu
i na licu mjesta vidio građane :D
jest da mi je trebalo 10 godina da skopčam neke stvari ali eto
Pa šta si dođavola skopč'o?

Koliko sam razumio ti si Hrvat i živiš u Sarajevu. Šta si toliko krucijalno skopč'o kao mlad čovjek u SDP-u.

Jbmt, svi nešto skopčavaju na nekom apstraktnom nivou.

Ako si se htio baviti politikom, a osjećaš da je SDP u Sarajevu gurao Bošnjake prije tebe, da ti odmah kažem, ja ti ne bih dao dvije (nacrtane) ovce da čuvaš, a kamoli da se baviš ozbiljno politikom.

Dobar si čovjek, i sve to, ali, brt, šupljiraš bezveze, nisi za ozbiljne politike. To nema veze sa tim što si Hrvat. I ja sam, 50% minimum. :lol:
User avatar
BHCluster
Posts: 23374
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#54510 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Osmi Socrates wrote: 16/09/2022 10:18
Black swan wrote: 16/09/2022 09:35

ne znam kako te ba nije stid ovo pisati
ja koji sam se 1999 prijavio za glasanje i odmah iste godine stupio u forum mladih sdp u novom sarajevu
i na licu mjesta vidio građane :D
jest da mi je trebalo 10 godina da skopčam neke stvari ali eto
Pa šta si dođavola skopč'o?

Koliko sam razumio ti si Hrvat i živiš u Sarajevu. Šta si toliko krucijalno skopč'o kao mlad čovjek u SDP-u.

Jbmt, svi nešto skopčavaju na nekom apstraktnom nivou.

Ako si se htio baviti politikom, a osjećaš da je SDP u Sarajevu gurao Bošnjake prije tebe, da ti odmah kažem, ja ti ne bih dao dvije (nacrtane) ovce da čuvaš, a kamoli da se baviš ozbiljno politikom.

Dobar si čovjek, i sve to, ali, brt, šupljiraš bezveze, nisi za ozbiljne politike. To nema veze sa tim što si Hrvat. I ja sam, 50% minimum. :lol:
Izmakli mu fotelju (vidis i razlog u njegovim hajmo nazvati pokusaju u komuniciranju) pa sad kao malo namrgudjen.
zposao
Posts: 2580
Joined: 22/03/2019 09:27

#54511 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by zposao »

Na ovom forumu svi ispadoše Hrvati. Ko da sam na forum.hr

Ikone na tavanima i kandila, nula bodova, samo domovnice.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#54512 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

Na forumu stoji hrvat do hrvata :mrgreen: :bih:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#54513 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dr_Evil »

Black swan wrote: 16/09/2022 09:35

ne znam kako te ba nije stid ovo pisati
ja koji sam se 1999 prijavio za glasanje i odmah iste godine stupio u forum mladih sdp u novom sarajevu
i na licu mjesta vidio građane :D
jest da mi je trebalo 10 godina da skopčam neke stvari ali eto
E bas lijepo da si za vrijeme Nijaza vidio graDZane na dijelu, evo sve ti vjerujem. U tom covjeku nije bilo trunkice nacionalizma, tako da okaci macku o rep. Vise je rakije popio kod nas u stanu u ZAPADNOM Mostaru iza rata nego ja za cijeli zivot.
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#54514 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Osmi Socrates »

Ja nemam nacionalnost. Iznervirala me priča. :lol: Ja sam 50% purger, to je istina. :lol:

Stari dobri način komunikacije sa nekim je da nađeš zajedničku tačku i da je suptilno spomeneš.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#54515 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

dr_Evil wrote: 16/09/2022 10:36
Black swan wrote: 16/09/2022 09:35

ne znam kako te ba nije stid ovo pisati
ja koji sam se 1999 prijavio za glasanje i odmah iste godine stupio u forum mladih sdp u novom sarajevu
i na licu mjesta vidio građane :D
jest da mi je trebalo 10 godina da skopčam neke stvari ali eto
E bas lijepo da si za vrijeme Nijaza vidio graDZane na dijelu, evo sve ti vjerujem. U tom covjeku nije bilo trunkice nacionalizma, tako da okaci macku o rep. Vise je rakije popio kod nas u stanu u ZAPADNOM Mostaru iza rata nego ja za cijeli zivot.
ma da nijaz duraković mi je ostao u sjećanju dok je pjan zakopčavao svoj penis u gaće u wcu na FPNu a ja sam ga čekao ispred da mi upiše ocjenu iz međunarodnih odnosa dok su turska i čini mi se japan ili koreja igrali polufinale
kažu lijepo o mrtvima...nemam ništa lijepo o PIJANDURAMA
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#54516 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Mene isto neki smatraju Hrvatom, a meni to nekad i paše, ali ja se ne ćutim tako.
Bosna je moj identitet, pa kad se tako izajsnim, strpaju me međ Ostale.

Izuzetno me vrijeđa bilo kakvo trpanje u tor, jer ja jesam i hoću biti uvijek iznad toga.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#54517 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dr_Evil »

Black swan wrote: 16/09/2022 10:50
dr_Evil wrote: 16/09/2022 10:36

E bas lijepo da si za vrijeme Nijaza vidio graDZane na dijelu, evo sve ti vjerujem. U tom covjeku nije bilo trunkice nacionalizma, tako da okaci macku o rep. Vise je rakije popio kod nas u stanu u ZAPADNOM Mostaru iza rata nego ja za cijeli zivot.
ma da nijaz duraković mi je ostao u sjećanju dok je pjan zakopčavao svoj penis u gaće u wcu na FPNu a ja sam ga čekao ispred da mi upiše ocjenu iz međunarodnih odnosa dok su turska i čini mi se japan ili koreja igrali polufinale
kažu lijepo o mrtvima...nemam ništa lijepo o PIJANDURAMA
Ja sve najbolje o pijandurama, bolje pjan nego lopov i/ili fasista. Ako je istina da li te je ostetio za ocjenu ili lose prenio znanje zbog toga sto je bio pod dozom? Da li je pjan tebi ili nekom koga poznajes ucinio nesto nazao?

Vidis ja isao u skolu sa sinom Ante Jelavica, uvijek je bio odrpanac siroke reperske tole sta smo svi tada nosali, NY kacket, i poderan ruksak, tako otvori mu se ruksak i iz njega ispadnu sve knjige, pernica, i dva zlatna lancica jedan onako bas lijep sa krstom ili ti ga krizom da ti bude lakse, onde kraj Desete ispred pekare tada gdje smo kupovali slance za 0,5kn u taj vakat i prstice ne sjecam se jel bilo 1-2kn. Ceka ga stari parkirao auto, samo se okrenu pogleda na sadrzaj svog ruksaka na podu i nastavi hodat udje u auto i smiju se obojica ko nek fukara kupi.

Tesko da bi od Nijaza dozivio toliki izljev bahacenja ikada kao od junaka tvoje lokalne samouprave.
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#54518 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

I Čović i Komšić su već skoro dvadeset godina aktivni u samom vrhu stranačke i državne politike.
Jedan "se ubi radeći na boljitku Hrvata u BiH", a drugi se "pregalački bori za ostvarenje građanske BiH".
U zadnja dva mandata čak i u zajedničkoj koaliciji sa veoma sličnim metodama (ob)rada.

Nakon skoro dvije decenije njihovog znoja, suza i patriJotskog zanosa realni rezultat im je isti.
Nikada dalje nismo bili i od boljitka Hrvata, i od građanske BiH.

Koalicione sado-mazo odnose glasača ŽK-DF i DČ-HDZ ne treba komentarisati.
Svako ima pravo na svoje opredjeljenje. Političko, seksualno itd...
zposao
Posts: 2580
Joined: 22/03/2019 09:27

#54519 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by zposao »

Osmi Socrates wrote: 16/09/2022 10:38 Ja nemam nacionalnost. Iznervirala me priča. :lol: Ja sam 50% purger, to je istina. :lol:

Stari dobri način komunikacije sa nekim je da nađeš zajedničku tačku i da je suptilno spomeneš.
I tebi ko i ministrici Biseri majka Hrvatica :lol:

Šta je ovo u zadnje vrijeme na sve strane svako ima Hrvata u bližoj fameliji.
Škobo Habu
Posts: 9012
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#54520 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu »

galia95 wrote: 16/09/2022 04:27
O čemu ba vi pričate, svi vi koji guslate da Bosna i Hercegovina ne može biti građanska država, da je Bosna i Hercegovina nemoguća država, svi vi papci koji guslate da je nemoguća zajednica hrišćana i muslimana???

Jer mi tako kažu Čović, Krišto, Bevanda, Ljubić, Čavara, Novalić, Izetbegović, Dodik, Nešić, Tegeltija, Majkić, Stevandić, Trivić, Stanivuković, Vukanović i ostale izdrkotine ljudskog roda???

Pathetic!
Eto, baš će BiH napraviti građanskom Bakir i Željko!? :lol:

Niti im je cilj, niti imaju kapacitet.

Da je Komšiću stalo do građanske države ne bi on ušao u zagrljaj ekspoziture AKP-a u Bosni i Hercegovini.
Dovoljno je vidjeti šta politički predstavnici SDA do sada lupaju u predizbornoj kampanji da je krajnje vrijeme da se Komšić distancira od njih.
Međutim, ne lezi vraže, DF se već do sada, nedvojbeno, pokazao kao lijevo krilo SDA.

Pišam takvu građansku državu.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#54521 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dr_Evil »

Škobo Habu wrote: 16/09/2022 11:26
galia95 wrote: 16/09/2022 04:27
O čemu ba vi pričate, svi vi koji guslate da Bosna i Hercegovina ne može biti građanska država, da je Bosna i Hercegovina nemoguća država, svi vi papci koji guslate da je nemoguća zajednica hrišćana i muslimana???

Jer mi tako kažu Čović, Krišto, Bevanda, Ljubić, Čavara, Novalić, Izetbegović, Dodik, Nešić, Tegeltija, Majkić, Stevandić, Trivić, Stanivuković, Vukanović i ostale izdrkotine ljudskog roda???

Pathetic!
Eto, baš će BiH napraviti građanskom Bakir i Željko!? :lol:

Niti im je cilj, niti imaju kapacitet.

Da je Komšiću stalo do građanske države ne bi on ušao u zagrljaj ekspoziture AKP-a u Bosni i Hercegovini.
Dovoljno je vidjeti šta politički predstavnici SDA do sada lupaju u predizbornoj kampanji da je krajnje vrijeme da se Komšić distancira od njih.
Međutim, ne lezi vraže, DF se već do sada, nedvojbeno, pokazao kao lijevo krilo SDA.

Pišam takvu građansku državu.
Ja ih dozivljavam kao desno krilo, i to ekstremno desno :D Pred svake izbore pitanje Komsicu jel ti kcerka ostaje u Bosni, do sad moze da ima i svoju djecu :D
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#54522 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

zposao wrote: 16/09/2022 11:24
Osmi Socrates wrote: 16/09/2022 10:38 Ja nemam nacionalnost. Iznervirala me priča. :lol: Ja sam 50% purger, to je istina. :lol:

Stari dobri način komunikacije sa nekim je da nađeš zajedničku tačku i da je suptilno spomeneš.
I tebi ko i ministrici Biseri majka Hrvatica :lol:

Šta je ovo u zadnje vrijeme na sve strane svako ima Hrvata u bližoj fameliji.
Koliko sam ja cula Biserina majka je Jevrejka.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#54523 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dr_Evil »

Styling wrote: 16/09/2022 11:31
Koliko sam ja cula Biserina majka je Jevrejka.
Istina, lijepo ne znam kako ju je sejh Brzina primio da mu ljubi stopala kad nije ciste arijevske krvi.
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#54524 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Osmi Socrates »

Je l' to sad Black insinuira da ga je Duraković zakinuo za ocjenu zbog nacionalnosti?

Ili tvrdi da su svi SDP-ovci alkoholičari? Da su svi Bošnjaci SDP-ovci alkoholičari? I da su zbog toga...what?

O čemu vi uopšte pričate? :lol: Ni ovog drugog što mu je odgovorio nisam skont'o.

Nije ni čudo što je BiH politika konfuzna. :lol:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#54525 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dr_Evil »

Ne znam za SDP-ovce, ali po pravilu ne vjerujem covjeku sta ne pije nikako.
Post Reply