Demokratska fronta Željko Komšić

Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#54526 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Osmi Socrates »

Dobro je, ja samo konjak drmam. :lol:

Flašu vina za obrok. I to bi bilo to. :lol:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12432
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#54527 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dr_Evil »

Osmi Socrates wrote: 16/09/2022 11:41 Dobro je, ja samo konjak drmam. :lol:

Flašu vina za obrok. I to bi bilo to. :lol:
Kod mene konjak samo za Bozic, mada i Fireball kanadski moze proci u taj vakat. Za Bajram sam patriota pa pijem samo domace, hercegovacka loza i vino.

Svakodnevno nazalost samo kafa, starim!
User avatar
JohnnyS
Posts: 13650
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#54528 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JohnnyS »

dr_Evil wrote: 16/09/2022 08:13
JohnnyS wrote: 16/09/2022 07:52 I dalje nema odgovora zašto onaj koji se kurči građanstvom ne ide među nebošnjake
Taj voz za njega je davno prosao, trebao je to uraditi 2006 kad je pobijedio, mozda i 2010 je jos mogao, danas je prekasno. Njega vise niko ne posmatra kao ljevicara, socijaldemokratu, nego kao produzenu ruku Bakira koji je zaduzio kofer para od Erdogana da prosli put Denis ne pobijedi.

Kao takav slabo je dobro dosao bilo gdje ako vec tu nije SDA na vlasti.

Cak i 2006 mogao je da dodje u neka mjesta gdje su Hrvati vecina(npr. mjesta po HNK, srednja Bosna i sl.), ali recimo Listica ili Grude gdje su ponosni nasljednici fasista iz WWII zasigurno ne. Ali i to je dokaz da upitno BiH ima kontrolu nad svim svojim teritorijama. Sve u svemu trebaju da izgrade spomenik na sred Pecare Dzemi Bijedicu.
Iako se generalno slažem za ocijenu stanovništva tih predjela naše domovine, svejedno valja napomenuti kako u aktualnom sazivu OV Grude sjede dva zastupnika SDP-a. Mislim da se svi možemo složiti kako nije baš očekivano da bi SDP imao ikakvu potporu u tom ustaškom gnijezdu, ali ta stranka se ipak potrudila doći među poskoke i pitati za povjerenje. Osobno, smatram da na simboličnoj razini više vrijede za dva poslanika u Grudama nego dvadeset dva u Sarajevu, ali to je druga tema. A da se nastavim na SDP kao pokušaj stranke da traži birače na svim stranama, nerijetko ćeš vidjeti u tzv.zapadnom Mostaru njihove aktiviste, već sam jednom pričao još te davne 2006.su neki degenerici išli napadati cure koje su dijelile letke ispred Koncepta (ako znaš gdje je bio) pa su pobjegli kad smo došli i mi muški, slučajni prolaznici, da ih branimo :D Forto je bio na štandu na Rondou. Sve stranke koje se predstavljaju građanskima su prošle bivšu liniju razdvajanja, sve osim jedne.
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#54529 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Divi one sto spominju Marsala, a kad se trebalo boriti za njegovu Jugoslaviju razgulise svi. :lol:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12432
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#54530 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dr_Evil »

JohnnyS wrote: 16/09/2022 11:45
Iako se generalno slažem za ocijenu stanovništva tih predjela naše domovine, svejedno valja napomenuti kako u aktualnom sazivu OV Grude sjede dva zastupnika SDP-a. Mislim da se svi možemo složiti kako nije baš očekivano da bi SDP imao ikakvu potporu u tom ustaškom gnijezdu, ali ta stranka se ipak potrudila doći među poskoke i pitati za povjerenje. Osobno, smatram da na simboličnoj razini više vrijede za dva poslanika u Grudama nego dvadeset dva u Sarajevu, ali to je druga tema. A da se nastavim na SDP kao pokušaj stranke da traži birače na svim stranama, nerijetko ćeš vidjeti u tzv.zapadnom Mostaru njihove aktiviste, već sam jednom pričao još te davne 2006.su neki degenerici išli napadati cure koje su dijelile letke ispred Koncepta (ako znaš gdje je bio) pa su pobjegli kad smo došli i mi muški, slučajni prolaznici, da ih branimo :D Forto je bio na štandu na Rondou. Sve stranke koje se predstavljaju građanskima su prošle bivšu liniju razdvajanja, sve osim jedne.
Mostar danas i Mostar prije 15-ak godina je nebo i zemlja, mogu slobodno se sloziti sa Borisom Cerkucom da je spajanje Mostara pocelo ne obnovom najstarijeg Mosta na svijetu, nego naprosto izgradnjom Mepas Mall-a. Zadnjih 7-8 godina ljudi prelaze, rade zajedno, druze se ograniceno, i pocinju da se ponose kad imaju prijatelje drugih nacionalnosti. Ekonomija spaja u Mostaru.

Crkva i dzamija razdvajaju! Politicari se pred izbore igraju, pa poseru sve sta se godinam gradi, valja se probuditi dan poslije izbora.

ALi svaka ptica jos uvijek svom jatu leti, kao sto vidimo rezultatima izbora. Ali slazem se vise vrijedi 2 mjesta u Grudama i BL nego 20 u Sarajevu.

ALi MO sve u svemu jeste podijeljen grad, i dijeli se sve vise, ne iz mrznje nego jer svaka stranka zeli da ima svoj dio gdje je bog i batina.
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#54531 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Image
Zapadni Mostar prijestolnica gradjanstva a nigdje terminatora slucajnih prolaznika, chudnovato. :lol:
Last edited by BHCluster on 16/09/2022 11:59, edited 1 time in total.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13650
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#54532 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JohnnyS »

dr_Evil wrote: 16/09/2022 11:50
JohnnyS wrote: 16/09/2022 11:45
Iako se generalno slažem za ocijenu stanovništva tih predjela naše domovine, svejedno valja napomenuti kako u aktualnom sazivu OV Grude sjede dva zastupnika SDP-a. Mislim da se svi možemo složiti kako nije baš očekivano da bi SDP imao ikakvu potporu u tom ustaškom gnijezdu, ali ta stranka se ipak potrudila doći među poskoke i pitati za povjerenje. Osobno, smatram da na simboličnoj razini više vrijede za dva poslanika u Grudama nego dvadeset dva u Sarajevu, ali to je druga tema. A da se nastavim na SDP kao pokušaj stranke da traži birače na svim stranama, nerijetko ćeš vidjeti u tzv.zapadnom Mostaru njihove aktiviste, već sam jednom pričao još te davne 2006.su neki degenerici išli napadati cure koje su dijelile letke ispred Koncepta (ako znaš gdje je bio) pa su pobjegli kad smo došli i mi muški, slučajni prolaznici, da ih branimo :D Forto je bio na štandu na Rondou. Sve stranke koje se predstavljaju građanskima su prošle bivšu liniju razdvajanja, sve osim jedne.
Mostar danas i Mostar prije 15-ak godina je nebo i zemlja, mogu slobodno se sloziti sa Borisom Cerkucom da je spajanje Mostara pocelo ne obnovom najstarijeg Mosta na svijetu, nego naprosto izgradnjom Mepas Mall-a. Zadnjih 7-8 godina ljudi prelaze, rade zajedno, druze se ograniceno, i pocinju da se ponose kad imaju prijatelje drugih nacionalnosti. Ekonomija spaja u Mostaru.

Crkva i dzamija razdvajaju! Politicari se pred izbore igraju, pa poseru sve sta se godinam gradi, valja se probuditi dan poslije izbora.

ALi svaka ptica jos uvijek svom jatu leti, kao sto vidimo rezultatima izbora. Ali slazem se vise vrijedi 2 mjesta u Grudama i BL nego 20 u Sarajevu.

ALi MO sve u svemu jeste podijeljen grad, i dijeli se sve vise, ne iz mrznje nego jer svaka stranka zeli da ima svoj dio gdje je bog i batina.

Ima mudra izjava: čovjek je pametan, ljudi su glupi.

Ljudima, masom, lako je manipulirati. Svi su ljudi glupi, u Izraelu, u Americi, u Bosni i u Hercegovini. HDZ je bio u slobodnom padu te jebene 2006.godine, devedesetka se osnovala, podržao ju je HDZ iz Hrvatske, čak su i oni lopovi Lijanovići osvajali glasove Hrvata. Dakle, HDZ je bio na putu nestanka ili bar gubitka pozicije. Dolazi ŽK, počinju priče o majorizaciji, ugrozbi, zlim Bošnjacima koji nam nameću predstavnike. Danas HDZ ima veću potporu nego Partija na Kubi. Ja znam da je sve to šuplja, meni je sasvim svejedno sjedao Komšić ili bilo tko drugi niti je moja pozicija u životu išta ugrožena njegovom pojavom. Da se ne lažemo, nisu Hrvati nešto bili zaluđeni Bosnom i Hercegovinom i prije njega. Ali tko ne vidi uzročno-posljedičnu vezu između Bakirove nabiguzice i jačanja HDZa, taj je glupan
User avatar
dr_Evil
Posts: 12432
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#54533 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dr_Evil »

BHCluster wrote: 16/09/2022 11:56
Spoiler
Show
Image
Zapadni Mostar prijestolnica gradjanstva. :lol:
Eto istocni Mostar(ili Mostar koji je bio pod oslobodilackom Armijom) je prijestolnica gradjanstva, ne smijes od SDA-ovaca spomenut druga Marsala, odma pocinju da rise o jami Cavkarici, kako se nije smjelo u dzamiju, i ostale nebuloze sta su im pricali zet od Safeta Orucevica stari mladomusliman i ta ekipa.
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#54534 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

dr_Evil wrote: 16/09/2022 12:01
BHCluster wrote: 16/09/2022 11:56 Image
Zapadni Mostar prijestolnica gradjanstva. :lol:
Eto istocni Mostar(ili Mostar koji je bio pod oslobodilackom Armijom) je prijestolnica gradjanstva, ne smijes od SDA-ovaca spomenut druga Marsala, odma pocinju da rise o jami Cavkarici, kako se nije smjelo u dzamiju, i ostale nebuloze sta su im pricali zet od Safeta Orucevica stari mladomusliman i ta ekipa.
Znaci Armija Republike Bosne i Hercegovine = SDA tj mladomuslimani?
Last edited by BHCluster on 16/09/2022 12:05, edited 1 time in total.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13650
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#54535 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JohnnyS »

dr_Evil wrote: 16/09/2022 12:01
BHCluster wrote: 16/09/2022 11:56
Spoiler
Show
Image
Zapadni Mostar prijestolnica gradjanstva. :lol:
Eto istocni Mostar(ili Mostar koji je bio pod oslobodilackom Armijom) je prijestolnica gradjanstva, ne smijes od SDA-ovaca spomenut druga Marsala, odma pocinju da rise o jami Cavkarici, kako se nije smjelo u dzamiju, i ostale nebuloze sta su im pricali zet od Safeta Orucevica stari mladomusliman i ta ekipa.

Treba biti iskren pa reći da se u centru starog grada nalazi kafić Marshall čiji se pokojni gazda sam prozvao Tito :D
User avatar
JohnnyS
Posts: 13650
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#54536 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JohnnyS »

Doduše, navedena kafana se u doba komunzma zvala Tin po Tinu Ujević, ali to nije spriječilo ljude da traže preimenovanje Ulice Tina Ujevića jer je nekako povezan navodno s ustašama. Zanimljivo, kako Partiji nije Tin smetao, a danas smeta :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#54537 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Sta ono bi sa izmjenom naziva ulice koja nosi Marsalovo ime u Mostaru?
User avatar
dr_Evil
Posts: 12432
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#54538 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dr_Evil »

BHCluster wrote: 16/09/2022 12:03
Znaci Armija Republike Bosne i Hercegovine = SDA tj mladomuslimani?
Apsolutno ne, Armija RBiH se borila za jedinstveni Mostar, svih mostaraca i bez granica, SDA=mladomuslimani je u miru podijelila rejone, prvo na opstine, pa kasnije napokon VP ujedinio grad, i oni opet podijelili na "opstine", jer vaznije je imati svoj budzet nego jedinstveni Mostar.
Lug
Posts: 2530
Joined: 09/02/2009 15:27

#54539 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Lug »

JohnnyS wrote: 16/09/2022 11:57
dr_Evil wrote: 16/09/2022 11:50

Mostar danas i Mostar prije 15-ak godina je nebo i zemlja, mogu slobodno se sloziti sa Borisom Cerkucom da je spajanje Mostara pocelo ne obnovom najstarijeg Mosta na svijetu, nego naprosto izgradnjom Mepas Mall-a. Zadnjih 7-8 godina ljudi prelaze, rade zajedno, druze se ograniceno, i pocinju da se ponose kad imaju prijatelje drugih nacionalnosti. Ekonomija spaja u Mostaru.

Crkva i dzamija razdvajaju! Politicari se pred izbore igraju, pa poseru sve sta se godinam gradi, valja se probuditi dan poslije izbora.

ALi svaka ptica jos uvijek svom jatu leti, kao sto vidimo rezultatima izbora. Ali slazem se vise vrijedi 2 mjesta u Grudama i BL nego 20 u Sarajevu.

ALi MO sve u svemu jeste podijeljen grad, i dijeli se sve vise, ne iz mrznje nego jer svaka stranka zeli da ima svoj dio gdje je bog i batina.

Ima mudra izjava: čovjek je pametan, ljudi su glupi.

Ljudima, masom, lako je manipulirati. Svi su ljudi glupi, u Izraelu, u Americi, u Bosni i u Hercegovini. HDZ je bio u slobodnom padu te jebene 2006.godine, devedesetka se osnovala, podržao ju je HDZ iz Hrvatske, čak su i oni lopovi Lijanovići osvajali glasove Hrvata. Dakle, HDZ je bio na putu nestanka ili bar gubitka pozicije. Dolazi ŽK, počinju priče o majorizaciji, ugrozbi, zlim Bošnjacima koji nam nameću predstavnike. Danas HDZ ima veću potporu nego Partija na Kubi. Ja znam da je sve to šuplja, meni je sasvim svejedno sjedao Komšić ili bilo tko drugi niti je moja pozicija u životu išta ugrožena njegovom pojavom. Da se ne lažemo, nisu Hrvati nešto bili zaluđeni Bosnom i Hercegovinom i prije njega. Ali tko ne vidi uzročno-posljedičnu vezu između Bakirove nabiguzice i jačanja HDZa, taj je glupan
nije Komsic bio 1993.
i kakve veze ima Komsic sa Domom naroda? Koplja se lome oko Doma naroda a ne oko Komsica. Glup je onaj ko vidi Komsica i Bakira kao uzročno-posljedičnu vezu jačanja i politike HDZa.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12432
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#54540 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dr_Evil »

BHCluster wrote: 16/09/2022 12:06 Sta ono bi sa izmjenom naziva ulice koja nosi Marsalovo ime u Mostaru?
To vise govori o stanovnicima Mostara koji ne daju da im se krade historija. Osnova Mostara ja crvena, naravno u ratu smo dobili muhadzire sa svih strana koji to i nisu, ali opet je osnova crvena
User avatar
JohnnyS
Posts: 13650
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#54541 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JohnnyS »

Lug wrote: 16/09/2022 12:11
JohnnyS wrote: 16/09/2022 11:57


Ima mudra izjava: čovjek je pametan, ljudi su glupi.

Ljudima, masom, lako je manipulirati. Svi su ljudi glupi, u Izraelu, u Americi, u Bosni i u Hercegovini. HDZ je bio u slobodnom padu te jebene 2006.godine, devedesetka se osnovala, podržao ju je HDZ iz Hrvatske, čak su i oni lopovi Lijanovići osvajali glasove Hrvata. Dakle, HDZ je bio na putu nestanka ili bar gubitka pozicije. Dolazi ŽK, počinju priče o majorizaciji, ugrozbi, zlim Bošnjacima koji nam nameću predstavnike. Danas HDZ ima veću potporu nego Partija na Kubi. Ja znam da je sve to šuplja, meni je sasvim svejedno sjedao Komšić ili bilo tko drugi niti je moja pozicija u životu išta ugrožena njegovom pojavom. Da se ne lažemo, nisu Hrvati nešto bili zaluđeni Bosnom i Hercegovinom i prije njega. Ali tko ne vidi uzročno-posljedičnu vezu između Bakirove nabiguzice i jačanja HDZa, taj je glupan
nije Komsic bio 1993.
i kakve veze ima Komsic sa Domom naroda? Koplja se lome oko Doma naroda a ne oko Komsica. Glup je onaj ko vidi Komsica i Bakira kao uzročno-posljedičnu vezu jačanja i politike HDZa.
Pametno je doduše smatrati Komšića i Bakira kao jednu stranku, jedan blok. Bravo
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#54542 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

dr_Evil wrote: 16/09/2022 12:10
BHCluster wrote: 16/09/2022 12:03
Znaci Armija Republike Bosne i Hercegovine = SDA tj mladomuslimani?
Apsolutno ne, Armija RBiH se borila za jedinstveni Mostar, svih mostaraca i bez granica, SDA=mladomuslimani je u miru podijelila rejone, prvo na opstine, pa kasnije napokon VP ujedinio grad, i oni opet podijelili na "opstine", jer vaznije je imati svoj budzet nego jedinstveni Mostar.
Borila protiv koga?
Lug
Posts: 2530
Joined: 09/02/2009 15:27

#54543 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Lug »

pa nije ti logika bas jaca strana ocito. :-)
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4137
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#54544 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Styling wrote: 16/09/2022 11:31
Spoiler
Show
zposao wrote: 16/09/2022 11:24

I tebi ko i ministrici Biseri majka Hrvatica :lol:

Šta je ovo u zadnje vrijeme na sve strane svako ima Hrvata u bližoj fameliji.
Koliko sam ja cula Biserina majka je Jevrejka.

Bisera je podobro "pretumbala" svoju biografiju. 8-)
Lug
Posts: 2530
Joined: 09/02/2009 15:27

#54545 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Lug »

sanjaju Biseru.. a kako i nebi kad ih ubi u pojam. :lol: Najbolji BiH ministar od rata.
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#54546 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

dr_Evil wrote: 16/09/2022 12:12
BHCluster wrote: 16/09/2022 12:06 Sta ono bi sa izmjenom naziva ulice koja nosi Marsalovo ime u Mostaru?
To vise govori o stanovnicima Mostara koji ne daju da im se krade historija. Osnova Mostara ja crvena, naravno u ratu smo dobili muhadzire sa svih strana koji to i nisu, ali opet je osnova crvena
Stanovnici Mostara koji su vecinom glasali za SDA i HDZ. Jedni su bili za izmjenu imena ulice Marsalu a drugi ne, doduse neki su u medjuvremenu i oskrnavili Partizansko groblje u Mostaru.
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#54547 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

Svi koji smatraju da je Bisera Turković najbolji BH ministar od rata trebaju glasati za ŽK za člana Predsjedništva BiH, a za SDA na parlamentarnim listama.
4 more years!
:thumbup: :bih: :bih: :bih:
User avatar
Login77777
Posts: 8689
Joined: 18/05/2021 09:11

#54548 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Login77777 »

Lug wrote: 16/09/2022 12:22 sanjaju Biseru.. a kako i nebi kad ih ubi u pojam. :lol: Najbolji BiH ministar od rata.
Jel te to kupila kilom hurmi… :mrgreen:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12432
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#54549 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dr_Evil »

BHCluster wrote: 16/09/2022 12:13
dr_Evil wrote: 16/09/2022 12:10

Apsolutno ne, Armija RBiH se borila za jedinstveni Mostar, svih mostaraca i bez granica, SDA=mladomuslimani je u miru podijelila rejone, prvo na opstine, pa kasnije napokon VP ujedinio grad, i oni opet podijelili na "opstine", jer vaznije je imati svoj budzet nego jedinstveni Mostar.
Borila protiv koga?
Borila protiv nekoga ko je zelio da odeblja perec i odlucno rekla ne drugima koji su zeljeli da evakuisu stanovnistvo za Tuzlu.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#54550 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

Lug wrote: 16/09/2022 12:22 sanjaju Biseru.. a kako i nebi kad ih ubi u pojam. :lol: Najbolji BiH ministar od rata.
Jes, vala. Nijedan ministar nije uspio uz pomoc filmskih trikova umjesto vakcina donijeti 50 tona hurmi koje su netragom nestale i ne zna se gdje su. :run: :lol: :lol:
Post Reply