Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#46801 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sinuhe »

Ko se sjeca Komse blogera :D
http://zeljkokomsic.blogger.ba/arhiva/?start=20
Nezavisnost Kosova predstavlja jedno traumatično iskustvo i za Srbiju i za Srbe uopšte, zbog njihovog historijsko-emotivnog odnosa prema Kosovu. Tu ne treba biti zlurad, ne treba likovati i radovati se tome, to ne treba gledati kao neku zasluženu kaznu Srbiji. To je jednostavno rezultat i odraz političkih procesa, odnosno rezultat stanja i realiteta u tom području.

Iz tih razloga, moj lični stav je da BiH, s obzirom na specifičnu unutrašnju strukturu, uopšte nema potrebe da žuri sa bilo kakvim ishitrenim koracima ili postupcima, jer kao prvi susjed Srbije moramo o tome voditi računa. U krajnjem slučaju jedna trećina bosanskohercegovačke populacije ima emotivan i senzibilan odnos prema tom pitanju i ne treba nikome namjerno i zlobno zabijati "prst u oko".

Vođenje vanjske politike u nadležnosti je Predsjedništva BiH i u toj oblasti sve odluke se moraju donositi konsenzusom sva tri člana Predsjedništva. Kada je riječ o nekim eventualnim inicijativama i odlukama o priznanju Kosova, mišljenja sam da se tim pitanjem, zbog stava gosp. Radmanovića, barem u narednom periodu neće bespredmetno diskutovati i opterećivati se time.
User avatar
drndalo
Posts: 22824
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#46802 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drndalo »

sinuhe wrote: 22/10/2020 09:07 Ko se sjeca Komse blogera :D
http://zeljkokomsic.blogger.ba/arhiva/?start=20
Nezavisnost Kosova predstavlja jedno traumatično iskustvo i za Srbiju i za Srbe uopšte, zbog njihovog historijsko-emotivnog odnosa prema Kosovu. Tu ne treba biti zlurad, ne treba likovati i radovati se tome, to ne treba gledati kao neku zasluženu kaznu Srbiji. To je jednostavno rezultat i odraz političkih procesa, odnosno rezultat stanja i realiteta u tom području.

Iz tih razloga, moj lični stav je da BiH, s obzirom na specifičnu unutrašnju strukturu, uopšte nema potrebe da žuri sa bilo kakvim ishitrenim koracima ili postupcima, jer kao prvi susjed Srbije moramo o tome voditi računa. U krajnjem slučaju jedna trećina bosanskohercegovačke populacije ima emotivan i senzibilan odnos prema tom pitanju i ne treba nikome namjerno i zlobno zabijati "prst u oko".

Vođenje vanjske politike u nadležnosti je Predsjedništva BiH i u toj oblasti sve odluke se moraju donositi konsenzusom sva tri člana Predsjedništva. Kada je riječ o nekim eventualnim inicijativama i odlukama o priznanju Kosova, mišljenja sam da se tim pitanjem, zbog stava gosp. Radmanovića, barem u narednom periodu neće bespredmetno diskutovati i opterećivati se time.
Mozda mu je neko hakovao profil...? :mrgreen:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#46803 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

dok ga nije prosvijetlilo svjetlo (i sehara) bračnog para, božjih namjesnika na zemlji za sarajevo, tuzlu i zenicu...
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#46804 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Patton44 »

kluz franjo wrote: 22/10/2020 01:26
BHCluster wrote: 22/10/2020 01:16
Point. wrote: 22/10/2020 00:47 A jel, boli te za Željkom a živiš na temi. Prijateljski savjet, planina i čist zrak znaju činiti čuda. Samo treba znati dobro udahnuti. Adio Mare.
Sta ce drugo raditi nego izigravati zrtve i prozivati dok cekaju da zamjene sendvic mogucom budzetskom hladovinom.
Kakav jad i bijeda od stava.
Pa nemate muda pričati o domoljublju.
Ja vas otvoreno nazivam patriJotskim p.z.ama, a vi bi ste meni neku ulogu žrtve pripisali.
Niste u stanju više ni deklerativni patriJotizam prosipati.
Ima razlike između p.čk. i p.zd..
Jedno je spolni organ, a drugo je karakterna osobina.
Patriotizam je nešto drugo, jadovi.
Kako tebe zapade obadvoje
User avatar
Point.
Posts: 27798
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#46805 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Point. »

kluz franjo wrote: 22/10/2020 01:26
BHCluster wrote: 22/10/2020 01:16
Point. wrote: 22/10/2020 00:47 A jel, boli te za Željkom a živiš na temi. Prijateljski savjet, planina i čist zrak znaju činiti čuda. Samo treba znati dobro udahnuti. Adio Mare.
Sta ce drugo raditi nego izigravati zrtve i prozivati dok cekaju da zamjene sendvic mogucom budzetskom hladovinom.
Kakav jad i bijeda od stava.
Pa nemate muda pričati o domoljublju.
Ja vas otvoreno nazivam patriJotskim p.z.ama, a vi bi ste meni neku ulogu žrtve pripisali.
Niste u stanju više ni deklerativni patriJotizam prosipati.
Ima razlike između p.čk. i p.zd..
Jedno je spolni organ, a drugo je karakterna osobina.
Patriotizam je nešto drugo, jadovi.
Jarane, pucaju te paranoje.











BU!
Image
Škobo Habu
Posts: 9037
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#46806 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu »

sinuhe wrote: 22/10/2020 09:07 Ko se sjeca Komse blogera :D
Oduvijek nekako imam neprijatan osjećaj prema tim svečanim ložama. Razumijem da i to ima svoju svrhu, ali nekako mi je nezgodno da i ja sjedim u njima. Kao da, jednostavno, ne pripadam tu! Posebno kada pola lože ima krivične prijave. Kakva je to utakmica kada niko oko tebe ne jede košpice i ne psuje...pa nije pozorište!
:lol: :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#46807 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

:mrgreen: dolazak tobe i postajanje patriotom po sda mjerilima je ipak jedan složen proces, poslije kojeg niko nije isti, pa ni komšo. možda on intimno i danas tako misli. ali ušao je u igru i izlaska sad nema i da hoće.
northwestern
Posts: 29
Joined: 19/10/2020 18:44

#46808 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by northwestern »

..ali kad pogledas sve koji laju i pjene na ZK onda stvari postanu dosta jasnije.Kakvo saroliko drustvo se tu naslo :lol: :lol: kako ih je dobro opisao jedan komentar na n1 juce..u sridu
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#46809 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

northwestern wrote: 22/10/2020 11:54 ..ali kad pogledas sve koji laju i pjene na ZK onda stvari postanu dosta jasnije.Kakvo saroliko drustvo se tu naslo :lol: :lol: kako ih je dobro opisao jedan komentar na n1 juce..u sridu
Kako si samo pametan. Svaka ti čast. :thumbup:

Sa 29 postova od 19. 10. kada si se registrirao na forum, ti sve znaš tko je tko. :lol:
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#46810 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by jazzer »

-Nekim strankama iz te tadašnje šestorke, današnje četvorke, veći su politički saveznici ljudi poput Dodika i Čovića. Čović definitivno nije nešto što možemo da prihvatimo. Smatrali bi da smo sebe iznevjerili da smo drugačije uradili. Kako će narod to prepoznati, da li će, kako će to iskazati na izborima ne znam, to ćemo da vidimo, ali znam šta su bili naši motivi. Ako treba platiti cijenu za takvu politiku nije problem, kazao je Komšić.
Ovo je vec paranoja.

A i boli ga ku*ac za stranku i los rezultat koji ce neminovno biti. Njemu ce gazda dati neku novu poziciju
a ostali neka se snadju. Brine me sta ce biti sa Djonlagicem, steta je da BH politicka scena ostane bez politicara
njegovog kalibra :) .
Škobo Habu
Posts: 9037
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#46811 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu »

northwestern wrote: 22/10/2020 11:54 ..ali kad pogledas sve koji laju i pjene na ZK onda stvari postanu dosta jasnije.Kakvo saroliko drustvo se tu naslo :lol: :lol: kako ih je dobro opisao jedan komentar na n1 juce..u sridu
Mora da si ga ti napisao? :roll:
Seawolf
Posts: 7734
Joined: 14/06/2012 22:59

#46812 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Seawolf »

northwestern wrote: 22/10/2020 11:54 ..ali kad pogledas sve koji laju i pjene na ZK onda stvari postanu dosta jasnije.Kakvo saroliko drustvo se tu naslo :lol: :lol: kako ih je dobro opisao jedan komentar na n1 juce..u sridu
Možda bi se trebalo zapitati kako je moguće da svi iz tog šarolikog društva budu u krivu, a Željko Komšić u pravu.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#46813 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by don vito »

Jedno pitanje za Ljuljanove obozavaoce, bas me zanima. Za koga cete glasati za nacelnika na opcinskim izborima tamo gdje SDA i Fronta demokratske akcije nastupaju odvojeno. Za kandidata desnog ili lijevog krila SDA?

Eto, recimo Novo Sarajevo, ima ona neka pametnica koju su kandidovali Ljuljan i Reufljagici, ocito s ciljem da oduzme glasove kandidatu Cetvorke dr. Tanovicu.

No, obzirom kako je Ljuljan provaljen u narodu cini mi se da ce prije oduzeti glasove Koldzi. Doduse, malobrojne glasove, ali svejedno.
Škobo Habu
Posts: 9037
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#46814 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu »

Seawolf wrote: 22/10/2020 14:00
Možda bi se trebalo zapitati kako je moguće da svi iz tog šarolikog društva budu u krivu, a Željko Komšić u pravu.
Od Željka su samo još zanimljiviji njegovi kandidati na izborima. Imam nekoliko prijtelja koji su se našli na listama DF-a.

To su ljudi koji su cio svoj život, bukvalno, protraćili na ukazivanje SDA kriminala, i sada kada im kažeš da im je matična stranka upravo kapitulirala pred SDA i da nisu ništa bolji od nje, ti titići se nađu uvrijeđeni k'o seoska mlada.

By the way, to je skupina koja je još uvijek mentalno zaostala u osamdesetim, negdje u Tučepima na ljetovanju, jer svake godine obilježavaju Dan Mladosti. :-)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#46815 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

sve ali džeka muminović...pa stojnići djeluju pristojno i pošteno spram njega.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#46816 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Bloo »

northwestern wrote: 22/10/2020 11:54 ..ali kad pogledas sve koji laju i pjene na ZK onda stvari postanu dosta jasnije.Kakvo saroliko drustvo se tu naslo :lol: :lol: kako ih je dobro opisao jedan komentar na n1 juce..u sridu
Kad pogledas ko se sve klonira i dobije trajni.... :|
User avatar
drndalo
Posts: 22824
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#46817 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drndalo »

Škobo Habu wrote: 22/10/2020 15:21
Seawolf wrote: 22/10/2020 14:00
Možda bi se trebalo zapitati kako je moguće da svi iz tog šarolikog društva budu u krivu, a Željko Komšić u pravu.
Od Željka su samo još zanimljiviji njegovi kandidati na izborima. Imam nekoliko prijtelja koji su se našli na listama DF-a.

To su ljudi koji su cio svoj život, bukvalno, protraćili na ukazivanje SDA kriminala, i sada kada im kažeš da im je matična stranka upravo kapitulirala pred SDA i da nisu ništa bolji od nje, ti titići se nađu uvrijeđeni k'o seoska mlada.

By the way, to je skupina koja je još uvijek mentalno zaostala u osamdesetim, negdje u Tučepima na ljetovanju, jer svake godine obilježavaju Dan Mladosti. :-)
Bilo je na sletovima za Dan mladosti vazda dobrih mackica...
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#46818 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Sociolog »

Oba ministra zdravstva mu pobjegle ko zadnje kukavice.

Df najvece smece od stranke. Kad je najveca prpa , pobjegli mu ministri.
Kako ima obraza pred medije stati.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#46819 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Nisu ljudi njemu pobjegli nego od aždaje.
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#46820 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sinuhe »

Posla ima, dobra i plata, ali naaarod nece da radi.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#46821 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Patton44 »

Sociolog wrote: 26/10/2020 13:39 Oba ministra zdravstva mu pobjegle ko zadnje kukavice.

Df najvece smece od stranke. Kad je najveca prpa , pobjegli mu ministri.
Kako ima obraza pred medije stati.
Koji
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#46822 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

Ma bezze prosipa gluposti.
Neprezaljena sestorka i optuzivanje DF za njen pad nikad nece prestati kod 12 forumasa na kliksu...
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#46823 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by jazzer »

Jel vas dvojica radite za DF na procenta ili rad za njih ulazi u sendvice koje dobijate od SDA?

Mislim, kako to funkcionise?

Ovo smece od stranke nije trebalo ni formirati, totalno nepotrebna. Kada je nestane a nestace je ubrzo, niko je
se nece ni sjecati.

Jedino ce nam ovaj sto udara po prstima i pivama ostati u sjecanju. Losem sjecanju.
Škobo Habu
Posts: 9037
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#46824 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu »

Dosta sam skeptičan prema istraživanjima javnog mjenja, pogotovo kada su u pitanju trećerazredni portali, odnosno portali koji su gladni kakvog klickbite-a, pogotovo u ovakvom slučaju.

U konkretnom slučaju DF bolje stoji NS-a, a SDP je odmah iza SDA. NiP dominira!?

Ne znam koliko je ovo realno? Uopšte.

https://pressmedia.ba/vijesti/2020/26/1 ... -izborima/
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#46825 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

realno nemoguće je da sda ne bude pojedinačno najjača stranka. pa da izađe samo pola onih koje su direktno uhljebili. a df ide na smetljište gdje mu je i mjesto.
Post Reply