Demokratska fronta Željko Komšić

Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#46626 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Patton44 »

exliberal-ex wrote: 12/10/2020 21:28
Patton44 wrote: 12/10/2020 20:32
exliberal-ex wrote: 12/10/2020 20:10

jel ti znas sta pises ili samo popunjavas kvotu

kazes nije podigao hdz...ajde vrati se unazad kad je prvi put izabran i pogledaj kakav je status i uticaj imao hdz....raspadala se stranka skroz i umjesto da se pusti da se raspadne zlatko uz bakirov blagoslov imenuje komsica da predstavlja hrvate bosnjacki glasovima..i poslije prvog puta sam rekako ok nije moralno ali je legitimno..dokazali su da mogu hajde drugi put da izaberu bosnjackog predstavnika...jok...to ostavljamo da sda namiri a mi pokrivamo hrvate.
Sta se desilo poslije toga, hrvatska se komponenta ujedninila i sad mimo hdz skoro pa nemas nikog .

Kazes da je otjerao ljubicevu cerku...hocemo da pricamo o imenovanjima koje je on poslao u ambasade...jel stvarno hoces da o tome pricamo..

Mislim ovdje se provlaci prica da se hoce gradjansko drustvo..jedan covjek jedan glas a onda se podvuce e nas ima 51 %...( sto u prevodu znaci mi kao vecina mozemo radit sta hocemo...a onda se sjetim price zasto je bosnjaci nisu htjeli sa srbima..nezelimo da smo manjina i da srbi kao vecinski narod diktiraju nama kako da se ponasamo i ko ce da nas predstavlja...znaci niste zeljeli da vam srbi postavljaju predstavnika ali je ok to radit hrvatima...malo cinicno zar ne ?)

i to je tebi sasvim jasno...vidis sta drugi rade ali si slijep kompletno na njegove poteze...e moj patton...
Vidim da ti znas....tako da sam od boldanog prestao citat. Halali
nemam ja sta halalit....ili samo znas sto ti je filovano u centrali ili si pisao u prasinu kad se ovo desavalo
Ko je i sta je da prostis bio Bakir 2006,da daje Zlatku blagoslov za Komsica.
Škobo Habu
Posts: 9035
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#46627 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu »

exliberal-ex wrote: 12/10/2020 21:38
pa majku mu j**** raspravljao sam na ovom forumu sa ekipom kad je prvi put izabran i istu su pricu pricali godinama da bi nakraju priznali jesmo i to smo uradili samo da suknemo hrvatima

Sva podvala oko Komšića i jeste u tome da on ne predstavlja nikakvu građansku opciju, već kvazi-ljevičarski ogranak SDA.

On, Bajrović, Suljagić i slični.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#46628 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Patton44 »

Image
Labirint
Posts: 2001
Joined: 24/06/2013 14:37

#46629 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Labirint »

exliberal-ex wrote: 12/10/2020 22:12
General War wrote: 12/10/2020 21:42
exliberal-ex wrote: 12/10/2020 21:38

cijim je glasovima zeljko izabran i po cijoj direktivi ...hdz-a?
hdz se podigao iz pepela bas zeljkinim izborom a on je izabrat kao clan "lijevice"...tj crvene sda. Nemoj mi samo reci da je SDP lijevica...

pa majku mu j**** raspravljao sam na ovom forumu sa ekipom kad je prvi put izabran i istu su pricu pricali godinama da bi nakraju priznali jesmo i to smo uradili samo da suknemo hrvatima

sad nova ekipa stasala i opet ista prica..

a on i dalje prodaje muda za bubrege i ko je ovdje lud ?
Zeljka su izabrali glasaci a ne partija...sad je drugi par opanaka sto je potureno kukavicije jaje...bas zato vjerujem da je upravo covic i sarajevski klan to gurao tako...nije Covic ljut, naprotiv Zeljko mu je alibi.
zeljka jesu izabrali glasaci...to je tacno ali ciji glasaci ...ja nesto neznam da je dobio glasova po hercegovini, uostalom koji je dio zapadne hercegovine ili neke druge opstine u kojoj su hrvati vecinski narod Zeljko obisao da vidi kako zive ti hrvati koje on fakticki predstavlja, da cuje sta ih muci i sta im smeta, ponudio ako nista moralnu pomoc ?

za zadnjom recenicom se slazem, Covicu fakticki odgovara da je Zeljko clan jer se time mnogi realni problemi i kriminal potiskuju u drugi plan.
isto tako mislim da odgovara i SDA jer i oni mogu pod tepih pogurat mnogo kriminala koristeci napade na Komsica kao dokaz njihove "borbe za bolju i pravednu" drzavu :wink:
Pa i kako da ih obidje kada je nepozeljan u tim sredinama :D

Sve receno, covjek jednostavno parazitira na funkciji i to evo vec koliko godina i koliko vec mandata, uvijek na isti fazon , nigdje me nema danima, onda ide neko ratno saopstenje pa opet u hibernaciju. Zeljko je imao jednistvenu priliku da na valu popularnosti, broja glasova ( iskljucivo bosnjaka, da se ne foliramo ) i sve te neke silne probosanske euforije koja je zavladala bila u osnazivanje ideje jedinstva , multietnicnosti , jednakopravnosti on je odabrao Sarajevo do Marijin dvora , ispraznu ratnu pricu , zavlacenje i u ovoj konstalaciji odnosa u cjelokupnom regionu se sveo na sdaovog poslusnika i marionetu za potkusurivanje. Sto rece on ovakav inertan kakav jeste , a uz to prodan i odan Čaušeskovima, je idealan adut zlotvoru u vidu Čovića na daljnoj razgradnji, podjelama, olajavanjima, kamćenjima zahtjeva i slično... sve u svemu puno više štete nego koristi...
User avatar
512MB
Posts: 10574
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#46630 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 512MB »

I opet čovjek ima pravo da se kandiduje i da bude biran. Kada se sprovede SF, biraće se dva člana predsjedništva SVEJEDNO iz kojeg naroda. I opet će Komšić imat najviše glasova - c'est la vie :)
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#46631 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by LBVIEW »

exliberal-ex wrote: 12/10/2020 22:12
General War wrote: 12/10/2020 21:42
exliberal-ex wrote: 12/10/2020 21:38

cijim je glasovima zeljko izabran i po cijoj direktivi ...hdz-a?
hdz se podigao iz pepela bas zeljkinim izborom a on je izabrat kao clan "lijevice"...tj crvene sda. Nemoj mi samo reci da je SDP lijevica...

pa majku mu j**** raspravljao sam na ovom forumu sa ekipom kad je prvi put izabran i istu su pricu pricali godinama da bi nakraju priznali jesmo i to smo uradili samo da suknemo hrvatima

sad nova ekipa stasala i opet ista prica..

a on i dalje prodaje muda za bubrege i ko je ovdje lud ?
Zeljka su izabrali glasaci a ne partija...sad je drugi par opanaka sto je potureno kukavicije jaje...bas zato vjerujem da je upravo covic i sarajevski klan to gurao tako...nije Covic ljut, naprotiv Zeljko mu je alibi.
zeljka jesu izabrali glasaci...to je tacno ali ciji glasaci ...ja nesto neznam da je dobio glasova po hercegovini, uostalom koji je dio zapadne hercegovine ili neke druge opstine u kojoj su hrvati vecinski narod Zeljko obisao da vidi kako zive ti hrvati koje on fakticki predstavlja, da cuje sta ih muci i sta im smeta, ponudio ako nista moralnu pomoc ?

za zadnjom recenicom se slazem, Covicu fakticki odgovara da je Zeljko clan jer se time mnogi realni problemi i kriminal potiskuju u drugi plan.
isto tako mislim da odgovara i SDA jer i oni mogu pod tepih pogurat mnogo kriminala koristeci napade na Komsica kao dokaz njihove "borbe za bolju i pravednu" drzavu :wink:
Zeljko je u svakom slucaju izabran, za razliku od Vlajkija Emila i ostatka "hrvatskih" predstavnika kod Mileta koje je on izabrao sam.
Samo vi nemojte roniti suze za Hrvatima. :wink:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#46632 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MorningStar »

:lol: Sac'e po prstima Komso :D

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodikov ... /201015118
Na konferenciji za medije člana Predsjedništva BiH Milorada Dodika govoreno je o odluci da naša zemlja odbije priznati Kosovo, a Dodik je iznio svoju stranu priče kako je došlo do te odluke.
Dodik je izjavio da je odlukom Predsjedništva BiH odbila priznanje Kosova, te je kazao da je zahvalan Komšiću što je incirao ovu temu.

"Bilo je različitih izjava ranije, sad imamo odluku da je to odbijeno", izjavio je.

Predsjedavajući Šefik Džaferović i član Predsjedništva Željko Komšić odbili su da se izjasne o ovom pitanju na sjednici. Tačnije, Komšić je želio ovu tačku povući s dnevnog reda. Ipak, Dodik smatra da to nije moguće jer su članovi Predsjedništva o ovoj tački sredinom prošlog mjeseca već glasali o tome i odlučeno je da se ide u drugi krug glasanja.

Na moju inicijativu se raspravljalo o vanjskoj politici jer ministrica Turković zanemaruje zakonskaa ovlaštenja, dodao je.

Predsjedništvo je nadležno za vanjsku politiku, a ministarstvo je pomoćni organ, smatra Dodik.

"Ona je po svom nagođenju uzimala i slala diplomatsku pošto, a to se posebno osjetilo za moje pismo amabasadorima oko 1. marta kad je tražila da li je to stav Predsjedništva. Predsjedništvo je jedino mjesto odluke o vanjskoj politici, a ne ona. Danas se nije ni glasalo o tome, ali je važno da je ukazano za njen rad", kazao je Dodik.

Predložio sam zaključak da ona (Turković, op.a.) mora da vodi računa o nacionalnoj zastupljenosti, dodao je.

"Činjenica da među prvih šest ljudi u njenom ministarstvu nema Srba, govori o neustavnom djelovanju. Ona kad odlazi negdje u inostranstvu ne vodi na sastanke amabasador ako jeSrbin, vodi samo Muslimane. Ministarstvo vanjskih poslova je ministarstvo jedne stranke", izjavio je Dodik.

Kazao je kako Predsjedništvo nije prihvatilo izvještaj Komisije za zaštitu nacionalnih spomenika jer je mnogo neregularnosti ur adu te institucije.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#46633 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kolinda »

...
Last edited by Kolinda on 15/10/2020 17:40, edited 1 time in total.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#46634 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by don vito »

Ljuljan zatražio sjednicu Predsjedništva na temu priznanja Kosova,

Dodik rekao "bujrum", kad me preglasate idem na vitalni nacionalni interes u NSRS

Kada je došlo do glasanja ljuljan je kao predlagač povukao tačku priznanja Kosova s dnevnog reda,

Nakon sjednice: Ljuljanovi savjetnici šalju saopćenje o velikoj "pobjedi" jer je "propao Dodikov pokušaj da se o Kosovu raspravlja u Skupštini RS"

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
jazzer
Posts: 7212
Joined: 20/12/2004 14:44

#46635 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by jazzer »

Kakva je to politicka neznalica pa to je nevjerovatno. Sazoves sjednicu da ga, izmedju ostalog, suknes Dodiku a onda ne glasas.

Toliko se ufurao u spasitelja BiH i misao da njena sudbina ovisi direktno o njemu, da vise ne zna ni banalne politicke poteze povlaciti.

Ili su mu visegodisnje alkoholicarske seanse dosle na naplatu u vidu pomankanja zdravog rasudjivanja.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#46636 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by General War »

jazzer wrote: 15/10/2020 18:07 Kakva je to politicka neznalica pa to je nevjerovatno. Sazoves sjednicu da ga, izmedju ostalog, suknes Dodiku a onda ne glasas.

Toliko se ufurao u spasitelja BiH i misao da njena sudbina ovisi direktno o njemu, da vise ne zna ni banalne politicke poteze povlaciti.

Ili su mu visegodisnje alkoholicarske seanse dosle na naplatu u vidu pomankanja zdravog rasudjivanja.
Ma hajd za Njega...ali ja mislim da on ima najvise nekakvih savjetnika...zar niko toj budali ne ponudi nista smisleno, pa makar da narodu zamaze oci. :-)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55679
Joined: 15/12/2008 16:53

#46637 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

U nekom drugom vaktu plafon bi mu bila mjesna zajednica. I odatle bi ga vjerovatno nogirali zbog neaktivnosti i alkoholisanja.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#46638 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MaksprotivMarksa »

Albino mu je najjaci savjetnik, takav mu je tim, debilcici
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#46639 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Kad ce odluka biti objavljena u Sluzbenom listu Bosne i Hercegovine?
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#46640 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

jazzer wrote: 15/10/2020 18:07 Kakva je to politicka neznalica pa to je nevjerovatno. Sazoves sjednicu da ga, izmedju ostalog, suknes Dodiku a onda ne glasas.

Toliko se ufurao u spasitelja BiH i misao da njena sudbina ovisi direktno o njemu, da vise ne zna ni banalne politicke poteze povlaciti.

Ili su mu visegodisnje alkoholicarske seanse dosle na naplatu u vidu pomankanja zdravog rasudjivanja.
Ovo vise nije ni smijesno. Bruka i sramota. Ti njegovi savketnici grama mozga nemaju. A fino mu je savjetovano iz MZ da ne poteze to pitanje.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#46641 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

Tzv opozicija iz bivse 6 ili sadasnje 4orke poprilicno priblizili stavove sa jednim od tri kostitutivna.
O clanu predsjednistva cak identicni stavovi.
I opet Bosnjaci i politika in the nutshell....
User avatar
jazzer
Posts: 7212
Joined: 20/12/2004 14:44

#46642 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by jazzer »

BHCluster wrote: 15/10/2020 20:28 Kad ce odluka biti objavljena u Sluzbenom listu Bosne i Hercegovine?
Naravno da nema odluke jer je u nekom trenutku trijeznosti shvatio sta je uradio.

Ali to nimalo ne umanje cinjenicu da je ispao, blago receno, nedorastao funkciji koju obavlja.

A ti, Slobodna Bosna i njegovi savjetnici se tjesite cinjenicom da nema odluke u Sluzbenim novinama pa, kao
i komsija i istocnog susjedstva, proglasite jos jednu politicku pobjedu. Sta pobjedu, trijumf!
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#46643 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

jazzer wrote: 16/10/2020 11:49
BHCluster wrote: 15/10/2020 20:28 Kad ce odluka biti objavljena u Sluzbenom listu Bosne i Hercegovine?
Naravno da nema odluke jer je u nekom trenutku trijeznosti shvatio sta je uradio.

Ali to nimalo ne umanje cinjenicu da je ispao, blago receno, nedorastao funkciji koju obavlja.

A ti, Slobodna Bosna i njegovi savjetnici se tjesite cinjenicom da nema odluke u Sluzbenim novinama pa, kao
i komsija i istocnog susjedstva, proglasite jos jednu politicku pobjedu. Sta pobjedu, trijumf!
A nema odluke, kao sto sam i mislio. Hvala na odgovoru.
User avatar
jazzer
Posts: 7212
Joined: 20/12/2004 14:44

#46644 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by jazzer »

Nema odluke, sve je u redu. Nije ga Dodik namagarcio i napravio budalom jer nema odluke u Sluzbenim novinama.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11030
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#46645 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Prpa.ba »

To ne da je u redu, nego je, kako pise Klaster Hayat i Point-uje Slobodna Bosna, u pitanju potpuna dominacija Komsica nad bizonom iz Laktasa i brutalno demoliranje kojom je BiH odnijela ogromnu pobjedu. A kako drugacije okarakterisati cin kojim su organizovali glasanje, pa ga onda nadljudskim naporom otkazali. :thumbup: :bih:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#46646 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

Prpa.ba wrote: 16/10/2020 12:15 To ne da je u redu, nego je, kako pise Klaster Hayat i Point-uje Slobodna Bosna, u pitanju potpuna dominacija Komsica nad bizonom iz Laktasa i brutalno demoliranje kojom je BiH odnijela ogromnu pobjedu. A kako drugacije okarakterisati cin kojim su organizovali glasanje, pa ga onda nadljudskim naporom otkazali. :thumbup: :bih:
A sta treba?
Ne talasat?
Pricat o ekonomiji?
Sljegnut se i birat "legitimne" samo nek se kanton ne dira..
E nece da moze.
User avatar
jazzer
Posts: 7212
Joined: 20/12/2004 14:44

#46647 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by jazzer »

Ali nema odluke u Sluzbenim novinama. To znaci da se nije nista novo desilo osim jos jedne, historijske pobjede Z. K. :)

Jedan sasvim obican radni dan clana Predsjednistva BiH.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#46648 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MorningStar »

bunk wrote: 16/10/2020 12:18
Prpa.ba wrote: 16/10/2020 12:15 To ne da je u redu, nego je, kako pise Klaster Hayat i Point-uje Slobodna Bosna, u pitanju potpuna dominacija Komsica nad bizonom iz Laktasa i brutalno demoliranje kojom je BiH odnijela ogromnu pobjedu. A kako drugacije okarakterisati cin kojim su organizovali glasanje, pa ga onda nadljudskim naporom otkazali. :thumbup: :bih:
A sta treba?
Ne talasat?
Pricat o ekonomiji?
Sljegnut se i birat "legitimne" samo nek se kanton ne dira..
E nece da moze.
Ne nego pozvat da se glasa pa onda sutiti :lol:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#46649 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MorningStar »

BHCluster wrote: 16/10/2020 12:02
jazzer wrote: 16/10/2020 11:49
BHCluster wrote: 15/10/2020 20:28 Kad ce odluka biti objavljena u Sluzbenom listu Bosne i Hercegovine?
Naravno da nema odluke jer je u nekom trenutku trijeznosti shvatio sta je uradio.

Ali to nimalo ne umanje cinjenicu da je ispao, blago receno, nedorastao funkciji koju obavlja.

A ti, Slobodna Bosna i njegovi savjetnici se tjesite cinjenicom da nema odluke u Sluzbenim novinama pa, kao
i komsija i istocnog susjedstva, proglasite jos jednu politicku pobjedu. Sta pobjedu, trijumf!
A nema odluke, kao sto sam i mislio. Hvala na odgovoru.
Pa ne treba odluka da se ne prizna jer ionako ne priznajemo - ako sazoves sjednicu da priznas pa onda ostanes ukocenih usta - kako to da nazovemo ? Pametan politicki potez :D
izvrsni direktor
Posts: 9348
Joined: 20/12/2018 16:11

#46650 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by izvrsni direktor »

bunk wrote: 16/10/2020 12:18
Prpa.ba wrote: 16/10/2020 12:15 To ne da je u redu, nego je, kako pise Klaster Hayat i Point-uje Slobodna Bosna, u pitanju potpuna dominacija Komsica nad bizonom iz Laktasa i brutalno demoliranje kojom je BiH odnijela ogromnu pobjedu. A kako drugacije okarakterisati cin kojim su organizovali glasanje, pa ga onda nadljudskim naporom otkazali. :thumbup: :bih:
A sta treba?
Ne talasat?
Pricat o ekonomiji?
Sljegnut se i birat "legitimne" samo nek se kanton ne dira..
E nece da moze.
Treba udarat po prstima, donosit pa povlacit odluke...od toga bas imamo koristi.
Eno hrvati se jos uvijek pitaju kako nastaviti gradnju peljeskog mosta nakon sto im je komsic zaustavio.
Nema sta, tako treba jelde.
Post Reply