Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#46076 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Poklon za Četvorku, na tacni :thumbup:


Aktuelni direktor Univerzitetskog kliničkog centra u Tuzli prof. dr. Vahid Jusufović, koji je član stranke Socijaldemokrati BiH, zajednički je kandidat ovog političkog subjekta i Demokratske fronte na predstojećim lokalnim izborima.

Njega je kao kandidata za prvog čovjeka Tuzle odlučila podržati i SDA koja je odustala od predlaganja svog člana.


https://www.tportal.hr/tehno/clanak/svi ... e-20110111


izvrsni direktor
Posts: 9366
Joined: 20/12/2018 16:11

#46077 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by izvrsni direktor »

bunk wrote: 13/08/2020 16:01 Ne moze cudnije od spoja sdp nip.
I to gdje je sdp u podredjenom polozaju.
Pa da, df i bijedic zajednicki u sluzbi sda nije nikakvo cudo. Ocekivano je to
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#46078 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

A trenerko se poskliznuo i pao u kiflin zagrljaj :lol:
User avatar
shbc
Posts: 3361
Joined: 20/07/2012 12:13

#46079 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shbc »

Banksy wrote: 13/08/2020 16:08 Poklon za Četvorku, na tacni :thumbup:


Aktuelni direktor Univerzitetskog kliničkog centra u Tuzli prof. dr. Vahid Jusufović, koji je član stranke Socijaldemokrati BiH, zajednički je kandidat ovog političkog subjekta i Demokratske fronte na predstojećim lokalnim izborima.

Njega je kao kandidata za prvog čovjeka Tuzle odlučila podržati i SDA koja je odustala od predlaganja svog člana.


https://www.tportal.hr/tehno/clanak/svi ... e-20110111


Jos samo da ovdje SDP i NS (a prvenstveno NS) ne jedu g sa dva kandidata.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11039
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#46080 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Prpa.ba »

SDA mediji sada plasiraju i pricu o tome kako HDZ priZeljkuje raspad patriotske reprenzacije kako bi izdominirali Bosnjake i nametnuli izmijenjeni izborni zakon.

Podrska DF-u, SBB-u, SD-u i ostaloj sitnezi da izdrze u koaliciji sa SDA i poslusaju molitve iz SDA da im ne dozvole da se okliznu kao inace i izdaju Bosnu, Bosance i Bosnjake.

:mrgreen: :lol:
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#46081 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by jazzer »

Kao što je poznato, nakon što SBB nije prihvatio nedovoljno referentnog kandidata za ministarsku poziciju u KS, iz DF-a je izdato više veoma teških i nepotrebnih političkih diskvalifikacija na račun SBB-a. U njima se javno tvrdilo da je SBB jedini u vlasti sa SDA, a DF je svjesno sakrio činjenicu da je veoma veliki broj važnih pozicija na nivou FBiH, upravo glasovima SBB-a u Vladi FBiH predat DF-u i na ta su mjesta izabrani njegovi kadrovi.

Stoga je više članova Predsjeništva SBB-a zatražilo da se danas donese obavezujuća odluka za sve ministre SBB-a u Vladi FBiH i članove nadzornih i upravnih odbora da više ne glasaju za imenovanja kadrova DF-a, odnosno da ta imenovanja nesmetano obavljaju SDA i HDZ koji imaju apsolutnu većinu u Vladi FBiH.
Ostadose skupa sa SDA na braniku domovine. Odbaci ih Fahro kao potrosen kondom (ne umanjujuci uopste kriminalnu ulogu
SBB-a za stanje u zemlji).

I ne moze covjek da se ne zapita kakva je svrha postojanja ove dvije stranke? Osim sto su pomogle SDA da lakse
unistava ovu zemlju.

Nadam se da ce sa slijedecim izborima otici u istoriju i da cemo ih se sjecati kao korone ili neke druge posasti.
izvrsni direktor
Posts: 9366
Joined: 20/12/2018 16:11

#46082 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by izvrsni direktor »

Novalić: Tuzli treba gradonačelnik kao što je Vahid Jusufović, podrška SDA je prirodna
Dodjosmo do toga da je saradnja bijedica sda i df sasvim prirodna. Postavöja se pitanje zasto su nas lagali sve ove godine. Nije valjda su nas lagali zbog glasova?
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#46083 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Better Man »

Nalijepi Zlaja Komšića i partnere mu iz SDA.

OTVORENO

Prof. dr. Zlatko Lagumdžija: Da sam savjetovao Bakira i Željka, BiH ne bi bila u ćorsokaku
Naš problem je što smo se pretvorili u jednu malu baru i u njoj zaista kolo vode krokodili

E. Trako / Avaz.ba
prije 6 sati > prije 5 sati

Prof. dr. Zlatko Lagumdžija: Da sam savjetovao Bakira i Željka, BiH ne bi bila u ćorsokaku
Lagumdžija: Zašto se plaše nekog mog angažmana
Lagumdžija: Zašto se plaše nekog mog angažmana
FOTO: AVAZ
Prof. dr. Zlatko Lagumdžija se prije šest godina povukao iz dnevnopolitičke zbilje BiH. Svih tih godina nastavio je tamo gdje je stao - predstavljati BiH i tražiti prijatelje po bijelom svijetu. I sam kaže da posljednjih godina mnogo više putuje nego što je to bio slučaj dok je bio šef bh. diplomatije. Iz trenutne pozicije, kao profesor predavač na više svjetskih univerziteta, odlično vidi političku situaciju u BiH.

Montaža i zezancija
- Naš problem je što smo se pretvorili u jednu malu baru i u njoj zaista kolo vode krokodili. Očigledno je da je nama potrebno da prvo isušimo baru i da BiH vratimo u njeno prirodno stanje koje nije močvara, odnosno bara. Onda ćemo se lako riješiti krokodila jer je njihov habitus bara. Oni u bari uspijevaju preživjeti - kaže Lagumdžija na „Avaz“.

Bez obzira na to što nije politički aktivan, pojedini mediji mu posvećuju ogromnu pažnju i od njega prave „supermena mastermajnda“.

- Šta radim, kime manipuliram, koga vodim, koga savjetujem, kim upravljam iz sjene, kim sa sunca, stvarno mi je to sve u početku bilo čudno. U posljednjih godinu sam shvatio da nam se toliko toga nevjerovatnog događa na političkoj sceni u BiH da me ništa više ne čudi. Prestao sam govoriti - ne mogu da vjerujem. Sada u sve mogu da vjerujem. Postavlja se pitanje, zašto mene uvlače u sve to.

Odgovor je vrlo jednostavan. Oni bolje od mene znaju zašto se plaše nekog mog angažmana. Neki dan sam optužen da predvodim udruženu grupu u kojoj su predsjednici dvije opozicione stranke Radončić i Konaković, zajedno s dva koaliciona partnera DF-a Dodikom i Čovićem. Optužio me četvrti član vladajuće koalicije Željko Komšić, iz čista mira - ističe Lagumdžija te dodaje da to ni prijatelju nije htio komentirati jer je mislio da se radi o montaži s društvenih mreža.

Ali, kako kaže, nije bila ni zezancija ni montaža, nego ozbiljna kvalifikacija - lažna.

- Bosnom i Hercegovinom danas upravljaju četiri čovjeka. Milorad Dodik, Dragan Čović, Bakir Izetbegović i Željko Komšić. Ova četvorka, sa svojim sljedbenicima, živi u jednom potpuno paralelnom svijetu i pokušava da održi ovaj svijet u kojem oni žive. Četiri čovjeka iza njih stoji biračko tijelo oko jedne petine birača. S druge strane, tri puta više birača nije izašlo na izbore nego koliko su oni dobili glasova. Očigledno oni ovo žele da održe na svaki način, a opoziciona scena je, što se nekada narodski govorilo, razbijena kao bugarska skupština. Samo što je sada bugarska skupština za nas NATO - potcrtava Lagumdžija.

Nikad slabiji
S kim god popije kafu, ističe da se oko toga stvara fama.

- Kažu upravljam SDP-om iz sjene. Kažu savjetujem Bakira Izetbegovića. Radim o glavi Željku Komšiću. Kada je u pitanju Komšić, imate jedan paradoks. Ne radim ja njemu o glavi, kao što on pokušava da prikaže, nego ustvari postavlja se pitanje zašto on i ljudi oko njega rade meni o glavi. Zašto im smeta jedan čovjek za kojeg tvrde da ne predstavlja nikoga, da je nevažan? Zašto sam ja njima toliko interesantan?

Ja sam čovjek koji sjedi i razgovara s ljudima koji vode ovu državu. A odgovorno tvrdim, da sam ja savjetovao Bakira Izetbegovića ili da su me on i Komšić poslušali, Bosna i Hercegovina ne bi bila dovedena u ćorsokak - naglašava bivši lider SDP-a.

Na naše pitanje šta znači to ćorsokak, odgovara:
- Otkad postoji Vijeće ministara, nikada bošnjački, odnosno bosanskohercegovački faktor nije imao tri ministarstva, nego uvijek četiri. Govorio sam im da preuzmu četiri kvalitetna ministarstva, da ne uzimaju Ministarstvo odbrane, jer taj ministar ne može ništa uraditi bez oba svoja zamjenika. Oni su mi govorili da sam u pravu i da se slažu i na kraju su uradili naopako i doveli nas u današnju situaciju.

Čak sam javno rekao da su budale ako na to pristanu, ne vjerujući da su to u stanju. Tako da je danas bošnjački faktor sveden na dva ministarstva, hrvatski ima tri, a srpski četiri. Ovo je neustavno, jer Ustav kaže da odnos u državnim institucijama mora odražavati omjer popisa iz 1991. godine.
Car je ostao go
Situacija s Građanskim savezom (GS) je prof. Lagumdžiju, kaže, šokirala.

- Nije me to zanimalo, ali su onda i mene pokušali uvući u tu priču. Onda sam se zainteresirao i vidio da to nema veze ni s GS-om ni s mladim čovjekom Nihadom Čolpom. Što kaže narod „car je ostao go“, tako je i DF ostao sam sa SDA u Sarajevu i cilj je bio da se napravi jedan privid nekakve ljevice. Jedino ruho koje Željko ima je ruho koje mu je Bakir stavio na ramena.
Ovdje je trebalo napraviti privid da DF nije sam sa SDA, nego je i GS-om, kakav-takav. A, ustvari, riječ je o jednoj besprizornoj zloupotrebi državnih institucija, da se preko nečasnih ljudi u CIK-u i pravosuđu nezakonito ostvare privatni politikantski ciljevi - smatra Lagumdžija.

Rad ministrice Turković je tužna priča
Kao bivši ministar vanjskih poslova BiH komentirao je dosadašnji rad aktuelne ministrice Bisere Turković.

- To je jedna tužna priča. Prvo imamo situacija u kojoj je ministrica istovremeno i zamjenik predsjedavajućeg Vijeća ministara. Njen je posao nerješiv. Ona treba kao zamjenik predsjedavajućeg Vijeća minsitara da sjedi i bude dio kolegija koji upravlja svim procesima u Vijeću misnitara. Njen je posao da sjedi u Sarajevu. Istovrmeno mora da predstavalja BiH vani. Osim toga da bi imali ozbiljnu vanjsku politiku, morate imati ozbiljnu unutrašnju politiku, a to danas nažalost nije slučaj – dodaje na kraju profesor Zlatko Lagumdžija.

Razgovor sa Medlin Olbrajt
Nedavno je profesor učestvovao na Simi simpozijumu koji se održao u Atini, na poziv Georgea Papandreua, predsjednika Socijalističke Internacionale i bivšeg Premijera Grčke o Pandemiji u post Covid - 19 svijetu.

Bila je to prilika da razgovara i sa Medlin Olbrajt (Madeleine Albright), bivšom američkom državnom tajnicom u vrijeme predsjednika SAD Bila Klintona (Bill Clinton).

- Dala je precizan odgovor na moj direktan upit o tome šta možemo naučiti iz posljednjih decenija naše prošlosti, kao i šta možemo očekivati u Bosni i Hercegovini i regionu od Bajdenove administracije, ukoliko dobijemo novog Predsjednika SAD. Olbrajt je kazala: "Genocid u Srebrenici nas obavezuje da zločinci dobiju zasluženu kaznu te da nastavimo sa borbom za izgradnju Bosne i Hercegovine i Zapadnog Balkana kao država i društva zajedničkih vrijednosti. Došlo je vrijeme da nešto naučimo iz grešaka domaćih i međunarodnih aktera. EU i NATO, nemaju alternativu za zemlje Zapadnog Balkana ali ni za euroatlantsku zajednicu. Multietnička društva nisu ugrožena samo na Balkanu nego i u dijelu zemalja EU". Bilo mi je drago da u jednom prijateljskom razgovoru dobijem takav odgovor. Iskreno se nadam da ćemo u januaru, kada stupa nova administracija u SAD na snagu imati Bajdena na čelu. Posebno mi je važno da vidim svijest da ovdje treba vratiti ono za što smo glasali na referendumu 1. marta 1990. godine - pojasnio je Lagumdžija.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#46084 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

e baš me zanimalo šta misli otac spašavanja sda i kad imaš više glasova od nje...
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#46085 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Leverage »

Image
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#46086 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by RunnerX »

Promijenili Statut PARK-a da bi mogli imenovati tri podobna direktora: Kandidati nam ne ispunjavaju uslove, prilagodite im propise

Da bi Adnan Ćustović i Goran Mačkić iz Demokratske fronte (DF) mogli biti imenovani za izvršne direktore u KJKP “PARK” bilo je potrebno izmijeniti Statut “PARK-a”. Ćustović i Mačkić nisu ispunjavali dva uslova za imenovanje na pozicije izvršnih direktora, tj. nisu imali završen fakultet biotehničkog smjera i nisu imali radno iskustvo na rukovodećim pozicijama u struci. Slična situacija je i s direktorom PARK-a Edinom Abdurahmanovićem, također iz DF-a, koji nije imao pet godina radnog iskustva u struci, a niti je prošao odgovarajuća usavršavanja, piše PRESS.

https://pressmedia.ba/vijesti/2020/16/0 ... m-propise/


:run:
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#46087 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

RunnerX wrote: 16/08/2020 17:54 Promijenili Statut PARK-a da bi mogli imenovati tri podobna direktora: Kandidati nam ne ispunjavaju uslove, prilagodite im propise

Da bi Adnan Ćustović i Goran Mačkić iz Demokratske fronte (DF) mogli biti imenovani za izvršne direktore u KJKP “PARK” bilo je potrebno izmijeniti Statut “PARK-a”. Ćustović i Mačkić nisu ispunjavali dva uslova za imenovanje na pozicije izvršnih direktora, tj. nisu imali završen fakultet biotehničkog smjera i nisu imali radno iskustvo na rukovodećim pozicijama u struci. Slična situacija je i s direktorom PARK-a Edinom Abdurahmanovićem, također iz DF-a, koji nije imao pet godina radnog iskustva u struci, a niti je prošao odgovarajuća usavršavanja, piše PRESS.

https://pressmedia.ba/vijesti/2020/16/0 ... m-propise/


:run:
Banda lopovska.

I onda se čude što sve propada dok se ovakvi konji sa oglavom u hodu uče poslu za koji se nisu školovali.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#46088 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Patton44 »

RunnerX wrote: 16/08/2020 17:54 Promijenili Statut PARK-a da bi mogli imenovati tri podobna direktora: Kandidati nam ne ispunjavaju uslove, prilagodite im propise

Da bi Adnan Ćustović i Goran Mačkić iz Demokratske fronte (DF) mogli biti imenovani za izvršne direktore u KJKP “PARK” bilo je potrebno izmijeniti Statut “PARK-a”. Ćustović i Mačkić nisu ispunjavali dva uslova za imenovanje na pozicije izvršnih direktora, tj. nisu imali završen fakultet biotehničkog smjera i nisu imali radno iskustvo na rukovodećim pozicijama u struci. Slična situacija je i s direktorom PARK-a Edinom Abdurahmanovićem, također iz DF-a, koji nije imao pet godina radnog iskustva u struci, a niti je prošao odgovarajuća usavršavanja, piše PRESS.

https://pressmedia.ba/vijesti/2020/16/0 ... m-propise/


:run:
Zaboravio si kad je kifla ko premijer isto to radio dva puta kako bi Adnana Efendica postavio za direktora.
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#46089 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pici »

IZBORI 2020
|
Ovo su kandidati Demokratske fronte i Građanskog saveza za načelnike

Demokratska fronta je objavila listu svojih kandidata za načelnike i nosioce listi za općinska vijeća. Također u 12 općina i gradova izlaze zajedno s Građanskim savezom.
Kandidati za načelnike/gradonačelnike i nositelji kandidatskih listi Demokratske fronte izlaze u 67 općina na izbore za općinska vijeća i načelnike/gradonačelnike.

Od toga u 12 općina i gradova u koaliciji s Građanskim savezom. (Bihać, Zvornik, Zenica, Srebrenica, Ilijaš, Ilidža, Novi Grad Sarajevo, Vogošća, Centar, Stari Grad, Novo Sarajevo i Trnovo (FBiH).

"U Prijedoru izlazimo unutar koalicije Pokret za Prijedor, u Prozor-Rami unutar lokalne koalicije. U ostalim općinama/gradovima (53) Demokratska fronta nastupa samostalno. Ukupno je na listama više od 1.200 kandidata/kandidatkinja", navodi se u saopćenju.

Demokratska fronta će imati i 13 kandidata/kandidatkinja za načelnike/gradonačelnike, što samostalno, što u koalicijama, i to u sljedećim općinama/gradovima: Cazin (DF), Bihać(DF-GS), Lukavac (DF-SD), Tuzla (DF-SD), Kakanj(DF), Donji Vakuf(DF), Kreševo(DF), Novi Grad Sarajevo (DF-GS), Novo Sarajevo(DF-GS),Vogošća (DF) Centar-Sarajevo (DF-GS), Stari Grad (DF-GS) i Istočno Sarajevo(DF).
za centar muhamed fazlagic fazla :lol: :lol: :lol: jel to onaj sva bol svijeta je nocas u bosni, odlazim jer IKAR ne podnosim :mrgreen: i sHa ovo volko nacelnika za republiku sarajevo, dze su oni po citavoj Be i Ha, pa nije spala Be i Ha i patriJotska stramka na kozju cupriju i stupsku petlju :mrgreen:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#46090 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Sistem vrijednosti, Senade..

U Novom Gradu odlučili su žrtvovati nekadašnju manekenku Elmu Mujadžić, koja u posljednje vrijeme pažnju skreće svojim postovima na društvenim mrežama.


https://avaz.ba/vijesti/bih/589118/stra ... -manekenke

User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#46091 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by cadburry »

izvrsni direktor wrote: 13/08/2020 15:56 Nasao sam jako dobar clanak koji ppisuje ove sda gnjide:
Komšić: Bijedić je kriminalac; Bijedić: Tužit ću ga, Komšić radi za SDA
A sad zajedno u koaliciji sluge sda stranci obojica :lol:
Nek je i Komsic bio jednom upravu.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/enver-b ... /200818035
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#46092 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Leverage »

Nenamjenski potrošio (ukrao) pare namijenjene za završetak zgrade, ojadio ljude za stanove...

Tužio Jasmina Imamovića.
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#46093 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by al-em »

Komsic ni u prodavnicu u centru sarajeva ne smije bez licnog osiguranja. Aferim presjenice.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#46094 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

al-em wrote: 18/08/2020 22:44 Komsic ni u prodavnicu u centru sarajeva ne smije bez licnog osiguranja. Aferim presjenice.
Prije nego je uzeo ovaj mandat u predsjednistvu, vidjao sam ga na mjesecnoj bazi. Otkako je povalio Fortu i KS, ne vidje ga niko od raje.
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2355
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#46095 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by moon_walker_90 »

Sam pao,sam se ubio. Sahraniti df i koliko god je moguce ostale satelite,stvarno se vise vremena za zajebavanje nema.
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#46096 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hajlac »

SUD DONIO RJEŠENJE

ViK će isključiti vodu objektima "Hotela Ilidža" ako ne pristanu na izmirenje dugova
Kantonalni sud u Sarajevu donio je Rješenje u kojem je naloženo KJKP "Vodovodu i kanalizaciji" (ViK) da isključi objekte hotela HBRD "Hoteli Ilidža" iz vodosnabdijevanja.
Kako je za portal Klix.ba pojasnio direktor ViK-a Enver Hadžiahmetović, prošle godine u decembru je isključena voda na svih pet hotela koji pripadaju HBRD "Hoteli Ilidža" (hotel Terme, Hercegovina, Kristal, Bosna i Austrija). Nakon toga je vlasnik tužio ViK kantonalnom sudu i tražio mjeru osiguranja, odnosno, da se ponovo uspostavi vodosnabdijevanje u ovim objektima.

"Po tom osnovu, mi smo morali uključiti vodu jer je to bio nalog sudije. Nakon toga smo imali sudski postupak na kojem smo raspravljali o tom pitanju i u maju ove godine je ViK dokazao da je bio sasvim upravu jer je isključio vodosnabdijevanje zato što je vlasnik imao sistem dvojnog vodosnabdijevanja (miješanja vode iz svojih bušotina koja nema nikakvu koncesiju niti dozvolu s vodovodnom mrežom ViK-a) što je suprotno zakonu. Također nismo mogli pristupiti instalacijama i sud je to sve uvažio i donio prvostepenu odluku u našu korist", kazao je Hadžiahmetović.

Dalje nam je Hadžiahmetović kazao da se vlasnik "Hotela Ilidža" ponovo žalio kantonalnom sudu na ovu odluku i da su jučer dobili Rješenje u kojem je njegova žalba odbijena kao neosnovana.

"Mi smo sada na neki način pobjednici jer smo uspjeli postići pravdu u ovom slučaju. Zaista je bila nezahvalna situacija jer nismo mogli naplaćivati svoju uslugu, ući i kontrolisati potrošnju vode. Taj sistem dvojnog vodosnabdijevanja, osim što je bio u suprotnosti sa Zakonom, bio je i opasan jer ta voda vlasnika hotela nije bila ispitana i upitno je da li je u sebi imala teških metala, ali je ulazila u naš sistem tako da je ona mogla otrovati ne samo goste hotela nego i ostalih okolnih mjesta, ali nismo mogli sanirati nikako to jer nam nije bilo dopušteno da uđemo i zbog toga smo isključili prvi put vodu prošle godine", kazao je Hadžiahmetović.

Hadžiahmetović je naveo da je menadžmentu "Hotela Ilidža" upućen akt u kojem su upozoreni da će voda biti isključena 25. augusta u svih pet hotela.

"Ipak smo predložili da se u prostorijama našeg preduzeća održi sastanak s vlasnikom hotela dan pred isključenje kako bismo mogli pronaći zajedničko rješenje za ovaj problem jer želimo da postupamo civilizovano i mirno bez ikakve upotrebe sile. Tražit ćemo da izvršimo kontrolu duga hotela i da napravimo program po kojem mogu plaćati u naprimjer 12 rata. Dakle, dajemo im mogućnosti, a ako u ponedjeljak ne budu kooperativni, odnosno, ne dođu na sastanak ili dođu, ali ne budu sarađivali, u utorak ćemo zatvoriti vodu", poručio je Hadžiahmetović.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/vik-ce- ... /200821090

---------------------------------

ODLUKA VLADE KS

Smjene u sarajevskom Vodovodu: Razriješen Kemal Ademović (NiP) i NO, na redu je i direktor

https://www.klix.ba/vijesti/bih/smjene- ... /200725052

Komšićev&Radončićev "konceptualni" odlicno radi :lol:

Borba ZA SDA tajkune

U koliko ćemo se kladiti da nema ništa ni od STVARNE otplate ogromnog duga a ni od zakonitog KONAČNOG isključenja vode?
:run:
winpin
Posts: 849
Joined: 16/05/2020 17:08

#46097 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by winpin »

Image
Image
kritikos
Posts: 784
Joined: 12/01/2018 09:17

#46098 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kritikos »

Politicka lutalica i ovisnik o vlasti.
El_comadante
Posts: 7950
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#46099 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by El_comadante »

neče porpasti DF sve dok trebaju SDA, odnosno kad im ovi budu našli zamjenu pustit će ih niz vodu.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#46100 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/df-dema ... /200823079

zanimljiva društvena igra demantuj me... :lol:
Post Reply