Demokratska fronta Željko Komšić

Styling

#42726 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling » 28/01/2020 11:31

To je ono o cemu sam trubila danima pa sam od nekih kolega forumasa bila napadana.

Škobo Habu

#42727 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu » 28/01/2020 11:35

itekako wrote:
28/01/2020 11:25
cestitam Zeljki i DFu na izborenoj pobjedi na putu za NATO

Izetbegović: Nema članstva u NATO dok se svi ne usaglasimo

https://www.face.ba/vijesti/bih/izetbeg ... wjMLf13U9g

SMRADOVI RASPALI!!!
Što bi rek'o Bakir - Željko vuće državničke poteze.

Ne znam koga ovo više iznenađuje!?

Pokojeg hard-core DF-ovca i SDA-ovca sa ovoga foruma?

izvrsni direktor

#42728 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by izvrsni direktor » 28/01/2020 11:39

Sta bi tek bilo sa nato da je umjesto komsica covic u predshednistvu.
Mislim da u tom slucaju ne bi usli u nato dok ovi iz rs ne pristanu.
Sreca pa je komsic tu..

pici

#42729 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pici » 28/01/2020 11:42

ja ipak vjerujem zlatnom kitljanu i velikom patriJoti... :lol: :lol: :lol: pisHe moj jaran iz frankfurta na smuČkovoj stranici, to predsjednice, samo nas vodite, ponesi zastavu... ja mu privatnom porukom doklena si moj bumbi stigo sa cinovima u minKenskoj brigadi :mrgreen: ovoj dijaspori treba zabranit da glasa il da se mjenjamo, pa bi za po godine bilo pomagaj brate ko boga te molim sta je ovo ovdje :mrgreen:

Styling

#42730 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling » 28/01/2020 11:45

pici wrote:
28/01/2020 11:42
ja ipak vjerujem zlatnom kitljanu i velikom patriJoti... :lol: :lol: :lol: pisHe moj jaran iz frankfurta na smuČkovoj stranici, to predsjednice, samo nas vodite, ponesi zastavu... ja mu privatnom porukom doklena si moj bumbi stigo sa cinovima u minKenskoj brigadi :mrgreen: ovoj dijaspori treba zabranit da glasa il da se mjenjamo, pa bi za po godine bilo pomagaj brate ko boga te molim sta je ovo ovdje :mrgreen:
Nekada sticem dojam da nas ova dijsapora svojim glasovima namjerno strovaljuje. Kao da su otisli iz Luksemburga a ne ove mracne vukojebine i kao da ne znaju ko je kriv za sve.

Adriatic

#42731 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Adriatic » 28/01/2020 11:46

Ma to je samo Komšina taktika.
Sad će on njima, s leđa :D

shbc

#42732 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shbc » 28/01/2020 11:49

itekako wrote:

SMRADOVI RASPALI!!!
Gdje li su svi oni sto su ovdje trubili kako je granica NATO-a na Drini?

cadburry

#42733 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by cadburry » 28/01/2020 12:04

Styling wrote:
28/01/2020 11:45
pici wrote:
28/01/2020 11:42
Nekada sticem dojam da nas ova dijsapora svojim glasovima namjerno strovaljuje. Kao da su otisli iz Luksemburga a ne ove mracne vukojebine i kao da ne znaju ko je kriv za sve.
Pa ja da odem u Luksemburg, ja bih glasao za SDA. Zamisli BiH na svim nivoima dobije vlast tipa trenutna Vlada KS, sve krene na bolje i ja ispadnem levat što sam otiš'o.

Banksy

#42734 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy » 28/01/2020 12:15

"Saradnja i kretanje BiH ka članstvu u NATO su aktivirani. Ali, takođe, tačno je da neće biti članstva u NATO dok se o tome svi ne saglasimo", istakao je Izetbegović za "Glas Srpske".

Po prstima ga, Ljiljane!

statixx

#42735 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by statixx » 28/01/2020 12:26

Saradnja i kretanje BiH ka članstvu u NATO su aktivirani.
Je li MAP skracenica za "saradnju i kretanje ka clanstvu" :? :D , znaci Bisera se nije zbunila.

cvrčak_na_hedonizmu

#42736 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by cvrčak_na_hedonizmu » 28/01/2020 12:27

itekako wrote:

SMRADOVI RASPALI!!!
Sad ce borac za drzavu i NATO to da zavrsi....

Odnosno, receno je da idemo u NATO, ali nije receno kada

#pajel #poprstima #pisanjeposirotinji

Škobo Habu

#42737 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu » 28/01/2020 12:31

Sada samo čekam uključenje vrlih patriota iz svih djelova svijeta o tome kako svako ko nije vjerovao u Željkove viceve oko ANP-a, zapravo podržava secesionističku politiku Dodika. :roll:

Patriotizam je ovdje zadnje utočište ublehaša.

512MB

#42738 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 512MB » 28/01/2020 12:34

Đe ste specijalci...

Da ste se imalo ranije zanimali za NATO put, znali bi ste do sad da su to uobičajene NATO procedure. Bake je samo ponovio to što i sam NATO već godinama trubi, a to je da svaka zemlja kandidat mora na kraju dobit službeni "invitation" od NATO i onda donijet odluku da li da prihvati poziv. Većina zemalja je to odradila referendumom. I to smo vam bezbroj puta ovdje pokušali pojasnit 🤦‍♂️

Keep on trolling

muzicar_iz_parka

#42739 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by muzicar_iz_parka » 28/01/2020 12:34

shbc wrote:
28/01/2020 11:49
itekako wrote:

SMRADOVI RASPALI!!!
Gdje li su svi oni sto su ovdje trubili kako je granica NATO-a na Drini?
Tehnicki gledano, NATO granica je već 10+ godina na Dunavu, odnosno NATO ide i do crnog mora, samo niko nije javio.

cvrčak_na_hedonizmu

#42740 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by cvrčak_na_hedonizmu » 28/01/2020 12:35

Škobo Habu wrote:
28/01/2020 12:31
Sada samo čekam uključenje vrlih patriota iz svih djelova svijeta o tome kako svako ko nije vjerovao u Željkove viceve oko MAP-a, zapravo podržava secesionističku politiku Dodika. :roll:

Patriotizam je ovdje zadnje utočište ublehaša.
Jebo njih, potpuno su nebitni, ova domaca stoka sitnog zuba je problem. Budzet ili ne, ovo je sramota za koga i sta glasaju.

Ovi da od nas naprave Palestinu imace 250k sigurnih glasova. Tacno nemoguce.

Evo jednog mazluma, iz inostranstva :lol:

Mazlum, mazlum, sve on zna :D al zato hladi muda vani, a tabiri sta je dobro za nas :D

Mentalni sklop nemos' vjerovati :skoljka:

Teletubbies

#42741 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Teletubbies » 28/01/2020 12:40

RAJA STANITE, NE ŽURITE SA ZAKLJUČCIMA

Dajte prvo da saĆekamo Bibiju da joj dođe nivo glukoze i bureka u fiziološke granice pa da nam ona to rastumaĆi jednim iq300 statusom na fejzbuku

Škobo Habu

#42742 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu » 28/01/2020 12:52

512MB wrote:
28/01/2020 12:34
Đe ste specijalci...

Da ste se imalo ranije zanimali za NATO put, znali bi ste do sad da su to uobičajene NATO procedure. Bake je samo ponovio to što i sam NATO već godinama trubi, a to je da svaka zemlja kandidat mora na kraju dobit službeni "invitation" od NATO i onda donijet odluku da li da prihvati poziv. Većina zemalja je to odradila referendumom. I to smo vam bezbroj puta ovdje pokušali pojasnit 🤦‍♂️

Keep on trolling
Da rezimiramo:

Komšić: "Put NATO integracija je odblokiran i sa njegovog puta nema više skretanja".

Izetbegović: "NATO članstva nema bez pristanka srpske strane".

Dodik:

Styling

#42743 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling » 28/01/2020 12:53

512MB wrote:
Đe ste specijalci...

Keep on trolling
Ne znam koje ovdje specijalac. Sve aktivnosti provodjene od pocetka NATO puta su bile usmjerene ka konacnom ulasku, uz saglasnost sve tri strane. I odluke Predsjednistva, i izmjene Zakona o odbrani, itd. Sve do septembra prosle godine, kada je Dodik postavio novi uslov za potpisivanje ANP-a, a to je da se odluka o clanstvu u NATO mora ponovo staviti na usaglasavanje. Dokument koji je poslan svodi odnos na saradnju i ne prejudicira clanstvo.

-------- Hronologija
Predsjedavajući Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH Nikola Špirić lično je 2005. godine potpisao Zakon o odbrani BiH, a izglasao ga je SNSD.

Član 84. Zakona o odbrani BiH ovako govori o aktivnostima za prijem u NATO: ”Parlamentarna skupština, Savjet ministara, Predsjedništvo BiH, te svi subjekti odbrane, u okviru vlastite ustavne i zakonske nadležnosti, provešće potrebne aktivnosti za prijem BiH u članstvo NATO”.

Predsjedavajući Predsjedništva BiH Nebojša Radmanović potpisao je u decembru 2006. godine Sporazum o pristupanju BiH NATO programu ”Partnerstvo za mir” na sjednici Sjevernoatlantskog saveza u Briselu.

Potom je u martu 2007. godine BiH potpisala Sporazum o razmjeni bezbjednosnih informacija sa NATO-om po odluci Savjeta ministara BiH, kojim je predsjedavao Nikola Špirić.

Predsjedavajući Savjeta ministara BiH Nikola Špirić je 2008. ponovo potpisao više dokumenata za intenziviranje dijaloga između BiH i NATO. Jednim od njih, ”Inicijativnim dokumentom za intenzivirani dijalog između BiH i NATO”, potvrđen je strateški cilj, a to je ”što skoriji ulazak u punopravno članstvo u NATO”.

U martu 2008. godine u Kasarni “3. maj” u Doboju potpisan je Sporazum o konačnom raspolaganju pokretnom vojnom imovinom. Sporazum su potpisali danas veliki protivnici puta u NATO - Milorad Dodik kao predsjednik Vlade Republike Srpske i Nikola Špirić tada predsjedavajući Savjeta ministara.

Predsjedavajući Predsjedništva BiH Nebojša Radmanović potpisao je u junu 2009. godine formalni zahtjev BiH za Akcioni plan za članstvo u NATO (MAP);

Nastavak SNSD-ovog puta u NATO bio je u martu 2010. godine kada se predsjedavajući Savjeta ministara BiH Nikola Špirić u Briselu sastao sa generalnim sekretarom NATO-a Andersom Fogom Rasmusenom i učestvovao na sastanku Sjevernoatlantskog savjeta NATO-a. Špirić je ocijenio je da će članstvo BiH u Akcionom planu NATO-a (MAP) ojačati iznutra BiH i njenu stabilnost.

itekako

#42744 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by itekako » 28/01/2020 12:55

512MB wrote:
Đe ste specijalci...

Keep on trolling
NATO ce doci, milom ili silom. ovako ili onako. Zeljko na to ima utjecaj ko i prdez na atmosferske prilike.
njegov igrokaz po tom pitanju je smijesan u istoj mjeri u kojoj su smjesni argumenti DFa za rusenje ove vlade i ulazak u koaliciju sa SDA i SBB.

bingov buraz

#42745 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bingov buraz » 28/01/2020 13:04

itekako wrote:

SMRADOVI RASPALI!!!
Prosječni dijasporski patriJota

Image

Škobo Habu

#42746 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu » 28/01/2020 13:08

itekako wrote:
28/01/2020 12:55

NATO ce doci, milom ili silom. ovako ili onako. Zeljko na to ima utjecaj ko i prdez na atmosferske prilike.
njegov igrokaz po tom pitanju je smijesan u istoj mjeri u kojoj su smjesni argumenti DFa za rusenje ove vlade i ulazak u koaliciju sa SDA i SBB.
"Saradnja i kretanje BiH ka članstvu u NATO-u su aktivirani. Ali, takođe, tačno je da neće biti članstva u NATO-u dok se o tome svi ne saglasimo", rekao je Izetbegović za banjalučki Glas Srpske.
I još:
"Imajući to u vidu, kao i ponašanje SNSD-a u ovom mandatu, nije realno očekivati da će im SDA prepustiti bilo šta u FBiH. Ali, kroz eventualno poboljšanje odnosa SDA i SNSD-a u budućnosti bismo mogli učiniti ono što je normalno, a to je da u obe entitetske vlade imamo ministre iz ove dve pobedničke stranke. Imali smo ranije takve koalicije i to je funkcionisalo", rekao je.
https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1647758

512MB

#42747 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 512MB » 28/01/2020 13:23

Styling wrote:
28/01/2020 12:53
512MB wrote:
Đe ste specijalci...

Keep on trolling
Ne znam koje ovdje specijalac. Sve aktivnosti provodjene od pocetka NATO puta su bile usmjerene ka konacnom ulasku, uz saglasnost sve tri strane. I odluke Predsjednistva, i izmjene Zakona o odbrani, itd. Sve do septembra prosle godine, kada je Dodik postavio novi uslov za potpisivanje ANP-a, a to je da se odluka o clanstvu u NATO mora ponovo staviti na usaglasavanje. Dokument koji je poslan svodi odnos na saradnju i ne prejudicira clanstvo.

-------- Hronologija
Predsjedavajući Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH Nikola Špirić lično je 2005. godine potpisao Zakon o odbrani BiH, a izglasao ga je SNSD.

Član 84. Zakona o odbrani BiH ovako govori o aktivnostima za prijem u NATO: ”Parlamentarna skupština, Savjet ministara, Predsjedništvo BiH, te svi subjekti odbrane, u okviru vlastite ustavne i zakonske nadležnosti, provešće potrebne aktivnosti za prijem BiH u članstvo NATO”.

Predsjedavajući Predsjedništva BiH Nebojša Radmanović potpisao je u decembru 2006. godine Sporazum o pristupanju BiH NATO programu ”Partnerstvo za mir” na sjednici Sjevernoatlantskog saveza u Briselu.

Potom je u martu 2007. godine BiH potpisala Sporazum o razmjeni bezbjednosnih informacija sa NATO-om po odluci Savjeta ministara BiH, kojim je predsjedavao Nikola Špirić.

Predsjedavajući Savjeta ministara BiH Nikola Špirić je 2008. ponovo potpisao više dokumenata za intenziviranje dijaloga između BiH i NATO. Jednim od njih, ”Inicijativnim dokumentom za intenzivirani dijalog između BiH i NATO”, potvrđen je strateški cilj, a to je ”što skoriji ulazak u punopravno članstvo u NATO”.

U martu 2008. godine u Kasarni “3. maj” u Doboju potpisan je Sporazum o konačnom raspolaganju pokretnom vojnom imovinom. Sporazum su potpisali danas veliki protivnici puta u NATO - Milorad Dodik kao predsjednik Vlade Republike Srpske i Nikola Špirić tada predsjedavajući Savjeta ministara.

Predsjedavajući Predsjedništva BiH Nebojša Radmanović potpisao je u junu 2009. godine formalni zahtjev BiH za Akcioni plan za članstvo u NATO (MAP);

Nastavak SNSD-ovog puta u NATO bio je u martu 2010. godine kada se predsjedavajući Savjeta ministara BiH Nikola Špirić u Briselu sastao sa generalnim sekretarom NATO-a Andersom Fogom Rasmusenom i učestvovao na sastanku Sjevernoatlantskog savjeta NATO-a. Špirić je ocijenio je da će članstvo BiH u Akcionom planu NATO-a (MAP) ojačati iznutra BiH i njenu stabilnost.
Shvati već jednom da nešto kao "automatsko članstvo" ne postoji, niti jedna zemlja članica dosad nije automatski postala član. Postoje procedure, njih se treba držat i to je to.

Dosad urađeno:
=> NATO pozvao BiH u MAP
=> BiH poslala prvi godišnji ANP
=> sa tim aktivirala MAP (hvala predsjedniku Dodiku)

Sad slijedi:
=> BiH treba sprovesti zadane reforme
=> kad NATO bude mislio da su reforme dovoljno sprovedene šalje poziv da BiH oficijelno postane član NATO (invitation to join)
=> BiH mora donijet konačnu odluku da li želi prihvatiti poziv, uglavnom se radi referendumom, ali za BiH je dovoljno odluka u parlamentu (hvala predsjedniku Dodiku)

To su procedure, tu nema ništa novo. Ne razumijem vašu uzbuđenost 🤷‍♂️

Škobo Habu

#42748 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu » 28/01/2020 13:27

512MB wrote:
28/01/2020 13:23

=> kad NATO bude mislio da su reforme dovoljno sprovedene šalje poziv da BiH oficijelno postane član NATO (invitation to join)
=> BiH mora donijet konačnu odluku da li želi prihvatiti poziv, uglavnom se radi referendumom, ali za BiH je dovoljno odluka u parlamentu (hvala predsjedniku Dodiku)
"Saradnja i kretanje BiH ka članstvu u NATO-u su aktivirani. Ali, takođe, tačno je da neće biti članstva u NATO-u dok se o tome svi ne saglasimo", rekao je Izetbegović za banjalučki Glas Srpske.
:rofl:

Dovoljna odluka u Parlamentu!? Buhahahaha...
Last edited by Škobo Habu on 28/01/2020 13:30, edited 1 time in total.

drug_profi

#42749 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi » 28/01/2020 13:29

512MB wrote:
Đe ste specijalci...

Keep on trolling
Jarane, mi ovdje vama trubimo da se u nato ide ovim gore redom i da NATO ne prima probleme u svoje clanstvo.
A vi nama tupite da je Zeljko izborio NATO.
Pa eto sad vidi sta si ti gore napisao i sta vam mi govorimo ima godina...

cvrčak_na_hedonizmu

#42750 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by cvrčak_na_hedonizmu » 28/01/2020 13:31

Ima novo, liku neinformisani, jer nam odluka u Parlamentu nije bila potrebna kad smo imali potpis Radmanovica od prije deset godina.

Provaljujes se ba, kako to ne shvatas.

Post Reply