Demokratska fronta Željko Komšić

plonker

#41176 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by plonker » 26/12/2019 09:50

emigrazione wrote:
26/12/2019 07:14
Pa nece sutra BiH u NATO, nece vjerovatno ni za 10 godina, Bake je ovo dobro odradio
Ja sam tek sad shvatio da je Bake kralj. Čovjek je maestralan. Sljedeće izbore možda je bolje glasati za Baketa, bolje glasati za original nego za blijede kopije tipa Željkec. Lik je toliko nesposoban da ne zna čak ni kopija da bude, ili što bi rekli u školi ne zna ni da prepiše. Ja se samo nadam da je ovo obraza što mu je ostalo i što ga je prodao, da ga je prodao za dobre pare, ili možda ni to nije bio sposoban. Ili je kao u onom vicu, da postoji takmičenje u nesposobnosti on bi osvojio drugo mjesto jer bi bio nesposoban da osvoji prvo.

Škobo Habu

#41177 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu » 26/12/2019 09:58

plonker wrote:
26/12/2019 09:50

Ja sam tek sad shvatio da je Bake kralj. Čovjek je maestralan. Sljedeće izbore možda je bolje glasati za Baketa, bolje glasati za original nego za blijede kopije tipa Željkec. Lik je toliko nesposoban da ne zna čak ni kopija da bude, ili što bi rekli u školi ne zna ni da prepiše. Ja se samo nadam da je ovo obraza što mu je ostalo i što ga je prodao, da ga je prodao za dobre pare, ili možda ni to nije bio sposoban. Ili je kao u onom vicu, da postoji takmičenje u nesposobnosti on bi osvojio drugo mjesto jer bi bio nesposoban da osvoji prvo.
Bake je Erdoganova škola. Zna on sa oponetima i kako manipulisati sa njima.

Komšić je Don Kihot. Juriša na vjetrenjače. Prijeti praznom puškom. Vodi verbalne ratove. Glumi mahalaša u politici. Sve u svemu, trabunja.

plonker

#41178 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by plonker » 26/12/2019 10:06

Škobo Habu wrote:
26/12/2019 09:58
plonker wrote:
26/12/2019 09:50

Bake je Erdoganova škola. Zna on sa oponetima i kako manipulisati sa njima.

Komšić je Don Kihot. Juriša na vjetrenjače. Prijeti praznom puškom. Vodi verbalne ratove. Glumi mahalaša u politici. Sve u svemu, trabunja.
Sve znam, samo ne znam da li je on to naplatio dobro. Jasno je više ovdje svima da je to ublehaš i folirant, lažni domoljub i patriota, ali da li je dobar "iskadžija", odnosno da li dobro išće pare. Ako uspije izvući neku lovu za sve ove godine mahalanja, onda mu trud nije bio uzaludan. A mi ostali, nama je svakako svejedno već odavno. Za 25 godina čovjek nas je naučio na sve svoje laži i obmane, ubijedio nas je da je svaki njegov poraz ustvari pobjeda, samo treba sačekati da vrijeme prođe, jer njegove pobjede postaju vidljive tek nakon nekog vremena.

Škobo Habu

#41179 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu » 26/12/2019 10:17

plonker wrote:
26/12/2019 10:06

Sve znam, samo ne znam da li je on to naplatio dobro. Jasno je više ovdje svima da je to ublehaš i folirant, lažni domoljub i patriota, ali da li je dobar "iskadžija", odnosno da li dobro išće pare. Ako uspije izvući neku lovu za sve ove godine mahalanja, onda mu trud nije bio uzaludan. A mi ostali, nama je svakako svejedno već odavno. Za 25 godina čovjek nas je naučio na sve svoje laži i obmane, ubijedio nas je da je svaki njegov poraz ustvari pobjeda, samo treba sačekati da vrijeme prođe, jer njegove pobjede postaju vidljive tek nakon nekog vremena.
Ja sam jedan od rijetkih na ovome forumu koji je Komšića kritikovao i kada to nije bilo nimalo popularno. Neki su zbog toga mislili da sam kakav Hercegovac iz Gruda ili Čapljine.

Jok, već samo smatram da svaka politika koja se bazira na jeftinom demagogiji, huškanju, oportunizmu, hipokriziji i sličnim niskoprofilnim ličnim interesima, kad-tad postane vlastita parodija.

Komšić je dosegao svoj zenit što se tiče bitke za "državu". Mršav rezultat.

Nekako sad više imam respekta za onoga Lijanovića, i pored svih afera koje se vežu za njega, iako sam sumnjičav u mnogo njih jer su sigurno napakovane od HDZ-a, koji je pomalo bio smješan u svom idealizmu, no ipak je on vodio svoju stranku iz sjedišta Zapadne Hercegovine, iz potpuno drugačijeg ideološkog osinjaka u kom nije nailazio na razumjevanje, te se nije imao kada uljuljkat u sarajevski konformizam jednog Komšića koga svi dočekaju sa kilom jagnjetine i gajbom pive.
Last edited by Škobo Habu on 26/12/2019 10:47, edited 1 time in total.

Škobo Habu

#41180 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu » 26/12/2019 10:28

Evo i zvaničnog objašnjenja Fahre o koaliranju sa Bakirom i Željkom:

https://avaz.ba/vijesti/bih/537556/rado ... skog-bloka

Šta možemo zaključiti iz ovoga obraćanja?

Da su otprilike znali za ovakav razvoj događaja oko srbijanske rezolucije još u maju. :blento:

putokaz1

#41181 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 » 26/12/2019 10:50

Dosao u Novembru 2020 ZK da obrise stranku kaze sluzbenik mi smo to za vas vec uradili u januaru niste trebali ni dolaxit🥰🥰🥰🥰

lerdi

#41182 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi » 26/12/2019 11:01

Fakat je pomalo smiješno čitati ovdje pojedine i njihovo nekakvo izvlačenje dijelova iz Programa reformi, analiziranje pravilnika o radu VM i tako dalje. Tačno se vidi koliko realno poimaju okruženje oko sebe i tačno se vidi zbog čega podržavaju takve iste u određenim strankama. Neki nikako da shvate da ne žive niti u Finskoj, niti u Švedskoj i takvim državama. Niko sretniji od mene kada bi nam najveći problem bio gdje napraviti azil za pse lutalice ali nije nažalost. Ako neko ne razumije da je ovaj PR/ANP, nazovite ga kako hoćete, bilo potrebno poslati u NATO kako bi isti mogao nastaviti sa pritiscima prema onima koji žele da se put prema NATO-u zaustavi taj nema pojma o stvarnom načinu na koji funkcioniše politika ovdje kod nas. Na ovaj način Dodik, a samim tim i SNSD, se obavezao da će raditi sve iz PR/ANP što u konačnici treba dovesti državu do pred samo članstvo u istom jer sam PR/ANP u sebi sadrži možda najbitniju stvar da isti pokreće realizaciju Pregleda odbrane iz 2016. godine kojim se približavamo NATO-u. Bilo ko u VM nema sada osnove da blokira bilo šta jer postoji odluka Predsjedništva, kao i ranije što je napomenuto u ovom dokumentu, a postoji i Zakon o odbrani kojeg se svi moraju držati. Dakle NATO, čitaj SAD, je tražio partnera ovdje i dobio ga u liku ŽK koji je ovu priču tvrdoglavo izgurao do kraja. Sada je do njih da pritišću i sklanjaju prepreke sa puta pozivajuči se na zvanične i relevantne odluke organa BiH. Opet kažem ko ovo nije shvatio ili je zloban do kosti ili jednostavno ne vidi dalje od sopstvene mahale.

pemanapemani

#41183 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani » 26/12/2019 11:18

palermo wrote:
25/12/2019 21:16
izvrsni direktor wrote:
25/12/2019 20:22
Ma jel to komsic opet neku prijetnju uputio istocnim komsijama?
Wao...hoce li ih po prstima?
ma lupa, bogami kao da istočne komšije imaju neke loše namjere spram Kozje ćuprije i Nedžarića.....
Komšićevi koalicioni partneri (SNSD) guzni haveri istočnih komšija, posebno Vulina i Vučića, a njegov savjetnik Čeda Jovanović jedan od tri opozicionara na lutkarskoj špagi pičkoustog vojvode. :-)

hrasno38

#41184 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by hrasno38 » 26/12/2019 11:50

Škobo Habu wrote:
26/12/2019 06:57
hrasno38 wrote:
25/12/2019 21:25
:lol: :lol: :lol: :lol:

https://www.fokus.ba/vijesti/bih/stanic ... a/1640903/

E moji crveni strucnjaci zato i jeste gdje jeste sto nemate pojma o drzavi u kojoj zivite.
Ti si fenomen, ali baš FENOMEN. :roll:

Ko to ima većinu iz RS sada u Domu naroda i Paralamentu BiH? Ko sjedi u Vijeću Ministara? Iz čije stranke dolazi Podžićev zamjenik iz RS-a.

Entiteti su i do sada imali efemernu ulogu u svemu, jer je saradnja sa NATO-om od samog početka definisana na nivou države.

Naivan si k'o Alija Izetbegović.
Fa FENOMEN a vas par se ovdje polomi da progura propalu politku jadnog i bijednog SDP-a i da tumacite o necemu o cemu nemate pojma i u cemu je jedino bitno posrati se po Zeljku Komsicu. Kako ti nije jasno nema Doma Naroda vec Predsjednistvo i Parlamant. Nema VETA jer entiteti ne odlucuju o bilo cemu. Treba li da zamolim administraciju da ovdje nekako uvede pribor za crtanje. Ja znam da bi vi po cijenu propasti drzave slavili svaki poraz Zeljka Komsic ali jedini koji dozivljava poraz za poraz je Niksic i njegov haver Kojovic koji se vrlo pametno usutio i ne laje po Zeljku.

hrasno38

#41185 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by hrasno38 » 26/12/2019 11:51

Styling wrote:
26/12/2019 09:44
hrasno38 wrote:
26/12/2019 00:04
Na svakom cosku pise da ..."da za konačnu odluku o članstvu i za njeno usvajanje ce biti potrebna dodatna potvrda Predsjedništva i Parlamenta Bosne i Hercegovine. Istovremeno, dokument uvažava sve dosadanje odluke državnih institucija o euroatlantskim integracijama",

A ovaj ubi sa pricom o Vijecu ministara. Znas li ti uopste kako je kod nas poredana vlast po vaznosti :? o mati moja......evo sad je predsjednistvo donjelo odluku o ovom dokumentu pa sto nije isla na Vijece ministara? Da je otisla srpski ministri bi je ponovo oborili sigurno. Dakle za NATO ide pod broj jedna odluka predsjednistva i pod broj dva odluka Parlamenta BiH ne Doma Naroda ni Vijeca ministara. S tim da Predsjednistvo moze predloziti parlamentu i raspisivanje DRZAVNOG referenduma ali to je vec neka druga prica na koju vjerovatno moze ici i veto i ostala sranja. Jedini ako visoki predstavnik donese odluku onda ne treba nikakva druga.
Znaci, nista od NATO dok srpski predstavnici u skupstini ne daju saglasnost i dok odluka ne prodje dom naroda, sto opet znaci Zeljko i Bakir zarad formiranja VM prodali NATO put i sve dosadasnje odluke o pristupanju NATO. Zeljko Bakiru jos na peskes dao i KS.
hahahahahha o mati moja:-) i ti sebe vidis kao odraslu :lol: :lol: :lol:
Last edited by hrasno38 on 26/12/2019 11:55, edited 1 time in total.

hrasno38

#41186 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by hrasno38 » 26/12/2019 11:55

lerdi wrote:
26/12/2019 11:01
Fakat je pomalo smiješno čitati ovdje pojedine i njihovo nekakvo izvlačenje dijelova iz Programa reformi, analiziranje pravilnika o radu VM i tako dalje. Tačno se vidi koliko realno poimaju okruženje oko sebe i tačno se vidi zbog čega podržavaju takve iste u određenim strankama. Neki nikako da shvate da ne žive niti u Finskoj, niti u Švedskoj i takvim državama. Niko sretniji od mene kada bi nam najveći problem bio gdje napraviti azil za pse lutalice ali nije nažalost. Ako neko ne razumije da je ovaj PR/ANP, nazovite ga kako hoćete, bilo potrebno poslati u NATO kako bi isti mogao nastaviti sa pritiscima prema onima koji žele da se put prema NATO-u zaustavi taj nema pojma o stvarnom načinu na koji funkcioniše politika ovdje kod nas. Na ovaj način Dodik, a samim tim i SNSD, se obavezao da će raditi sve iz PR/ANP što u konačnici treba dovesti državu do pred samo članstvo u istom jer sam PR/ANP u sebi sadrži možda najbitniju stvar da isti pokreće realizaciju Pregleda odbrane iz 2016. godine kojim se približavamo NATO-u. Bilo ko u VM nema sada osnove da blokira bilo šta jer postoji odluka Predsjedništva, kao i ranije što je napomenuto u ovom dokumentu, a postoji i Zakon o odbrani kojeg se svi moraju držati. Dakle NATO, čitaj SAD, je tražio partnera ovdje i dobio ga u liku ŽK koji je ovu priču tvrdoglavo izgurao do kraja. Sada je do njih da pritišću i sklanjaju prepreke sa puta pozivajuči se na zvanične i relevantne odluke organa BiH. Opet kažem ko ovo nije shvatio ili je zloban do kosti ili jednostavno ne vidi dalje od sopstvene mahale.
:thumbup: i jedno i drugo jer to su takvi mentalni sklopovi. Republika Sarajevo i mrznja prema ZK!

Leverage

#41187 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Leverage » 26/12/2019 12:17

Ovaj se redovno iz kreveta diže iza 12.

pemanapemani

#41188 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani » 26/12/2019 12:19

zavrzlama wrote:
26/12/2019 00:56
statixx wrote:
25/12/2019 22:11
Nikako ne razumijem ove sto slave propast ljevice a velicaju, ili su glasali, za Komsica. E jest napravio pos'o. :mrgreen:
Lako za razumit. Ljevica nije pouzdan faktor u slucaju "D DAY"

Komsic je to davno skontao,a BiH je u zavrsnoj fazi svoje odbrane.

Pametni ce skontat.
Je li to sad kovanica "D DAY" zamjenjuje "rahat patnju"? :lol:

Hajmo malo o DI DAYEVIMA

1. Kraj 80.-ih - desnica se udružuje (SDA-HDZ-SDS) i pridružuje globalnom valu pada komunizma, preuzimaju vlast.
2. Početak 90.-ih - ljevičar Bogić Bogičević sprječava intervenciju JNA i trasira put nezavisnoj RBiH.
3. Prva polovina 90.ih- desničar Alija Izetbegović, predsjedavajući Predsjedništva BiH, za saradnike u Predsjedništvu i vodstvu Skupštine RBiH ima većinu ljevičara (Duraković, Komšić, Lagumdžija, Lazović, Ljujić-Mijatović...)
4. Samostalna država BiH - protivljenje proglašavanju SDS terorističkom organizacijom, kriminal, korupcija, suradnja sa fašistima, opstrukcija povratka... Omjer odgovornosti, desnica - ljevica / 80-20%.

Onda kažeš ljevica nije pouzdan faktor u slučaju "D-DAY"i nisam za SDA, ali ona nas je odbranila i očuvala, njojzi hvala. :-) :lol:

Škobo Habu

#41189 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu » 26/12/2019 13:08

hrasno38 wrote:
26/12/2019 11:50

Fa FENOMEN a vas par se ovdje polomi da progura propalu politku jadnog i bijednog SDP-a i da tumacite o necemu o cemu nemate pojma i u cemu je jedino bitno posrati se po Zeljku Komsicu. Kako ti nije jasno nema Doma Naroda vec Predsjednistvo i Parlamant. Nema VETA jer entiteti ne odlucuju o bilo cemu. Treba li da zamolim administraciju da ovdje nekako uvede pribor za crtanje. Ja znam da bi vi po cijenu propasti drzave slavili svaki poraz Zeljka Komsic ali jedini koji dozivljava poraz za poraz je Niksic i njegov haver Kojovic koji se vrlo pametno usutio i ne laje po Zeljku.
Prijatelju, živ ti meni bio. Ja bih bio najsrećniji kada bi ovo bilo kako ti tvrdiš.

Pred nama je...

Sjetićeš me se.
Last edited by Škobo Habu on 26/12/2019 13:10, edited 1 time in total.

Škobo Habu

#41190 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu » 26/12/2019 13:10

pemanapemani wrote:
26/12/2019 12:19

Je li to sad kovanica "D DAY" zamjenjuje "rahat patnju"? :lol:

Hajmo malo o DI DAYEVIMA

1. Kraj 80.-ih - desnica se udružuje (SDA-HDZ-SDS) i pridružuje globalnom valu pada komunizma, preuzimaju vlast.
2. Početak 90.-ih - ljevičar Bogić Bogičević sprječava intervenciju JNA i trasira put nezavisnoj RBiH.
3. Prva polovina 90.ih- desničar Alija Izetbegović, predsjedavajući Predsjedništva BiH, za saradnike u Predsjedništvu i vodstvu Skupštine RBiH ima većinu ljevičara (Duraković, Komšić, Lagumdžija, Lazović, Ljujić-Mijatović...)
4. Samostalna država BiH - protivljenje proglašavanju SDS terorističkom organizacijom, kriminal, korupcija, suradnja sa fašistima, opstrukcija povratka... Omjer odgovornosti, desnica - ljevica / 80-20%.

Onda kažeš ljevica nije pouzdan faktor u slučaju "D-DAY"i nisam za SDA, ali ona nas je odbranila i očuvala, njojzi hvala. :-) :lol:
Mudro zapažanje.

drug_profi

#41191 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi » 26/12/2019 13:28

Parlamentarna skupsitna BiH je dvodomna i oba doma odlucuju o svemu. Tako i o NATO.
Pa vidi ima li dom naroda neku vezu sa tim.

Roccohljup

#41192 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Roccohljup » 26/12/2019 14:36

oca'm ko' da pita uzoritog da nema malo bijelog uz ovu brlju što pije.....a bake i šefko kuliraju uz đus-vodku :D

Image

pici

#41193 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pici » 26/12/2019 14:40

smuČko na svakom baneru od klixa...

Image

Škobo Habu

#41194 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu » 26/12/2019 14:46

Roccohljup wrote:
26/12/2019 14:36
oca'm ko' da pita uzoritog da nema malo bijelog uz ovu brlju što pije.....a bake i šefko kuliraju uz đus-vodku :D

Image
Nigdje živa HDZ-ovca na ovome Puljićevom prijemu?

Možda će oni imati odvojen Božićni party?

zippoo87

#41195 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by zippoo87 » 26/12/2019 15:03

drug_profi wrote:
26/12/2019 13:28
Parlamentarna skupsitna BiH je dvodomna i oba doma odlucuju o svemu. Tako i o NATO.
Pa vidi ima li dom naroda neku vezu sa tim.
hrasno38 je bitno biti glasan a to sto laprda i sto veze sa vezom nema...to njemu ne smeta
mozda svaki dan komsiji Zeljku pokaze postove sa foruma,kako ga brani a ovaj ga potapse po ramenima i kaze,najbolji si,samo nastavi :lol: :lol:
a moguce da je pokupio i koji sindrom rata,recimo ptsp ...pa zbog bolesti nije u stanju da racionalno misli
zato i kazem,ne shvatajte ga ozbiljno,samo se sprdati sa njim...pokazao je do sada "koliko zna"

Adriatic

#41196 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Adriatic » 26/12/2019 15:09

Čim je ušao u koaliciju sa HDZ-om, sada je Komšo prihvatljiv i kardinalu. :D

duh_sa_sjekirom

#41197 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by duh_sa_sjekirom » 26/12/2019 15:10

lerdi wrote:
26/12/2019 11:01
:lol:
Postoji i Ustav i Ustavni sud pa ih neki ne šljive ni 1%...

Roccohljup

#41198 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Roccohljup » 26/12/2019 15:11

Škobo Habu wrote:
26/12/2019 14:46

Nigdje živa HDZ-ovca na ovome Puljićevom prijemu?

Možda će oni imati odvojen Božićni party?
pa imali neki dan.....samo tu nije bilo Komše :)

kako se ne sjećaš ovih sretnih faca uvaženih gostiju :)

Image

hAZNADAR

#41199 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by hAZNADAR » 26/12/2019 15:46

pemanapemani wrote:
26/12/2019 12:19

Hajmo malo o DI DAYEVIMA

1. Netacno, vlast je preuzeta pocetkom 90-tih
2. Tacno, samo je paradoksalno da ga danasnji ljevicari proklinju za to i zale sto se YU nije makar silom nastavila
3. Alija je vise bio dzamijski mladomuslimanski demagog nego desnicar. A ti ljevicari su sami pristali na to za razliku od danasnjih koji odbijaju svaki vid saradnje sa SDA.
4. Demokratski izbori svakih par godina i narod ima informacije o svemu pa opet bira kako bira.

Ljevica u BiH uopce nije ljevica i nema nikakvu ljevicarsku agendu,.. to je samo atavizam prosle drzave i vise socijalni fenomen nego politicki. Da je Durakovic pozivio duze - to bi vec licilo na nesto.

Staklobih

#41200 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Staklobih » 26/12/2019 15:53

Konaković je u stilu agresora 1992 godine krenuo osvajanjem strateških tačaka. Prvo je pokušao instalirati Zukorlića za reisa čime bi u potpunosti razjedinio bošnjake i doveo ih u zabludu. Plan je podrazumijevao da preko svojih direktora VIK-a Envera Hadžiahmetovića i direktora Hitne Pomoći Adema Zalihića građanima Sarajeva život učini nepodnošljivim ostavljajući ih bez vode i zdravstvenih usluga kao u najcrnjim danima ovog grada. Atakovao je i na televiziju gdje bismo gledali propagandu viđenu na PTPC-u. Hvala dragom Bogu pa su patriote ove zemlje to prepoznali na vrijeme i spriječili u posljednjem momentu iako sada trpe udarce zbunjenih građana, ali vrijeme će pokazati da je nova većina spasila Sarajevo i BIH.

Post Reply