Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
drug_profi
Posts: 50512
Joined: 16/07/2012 16:00

#40951 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Predao je covjek nesto sto mu je Dodik odobrio. Mi sada znamo samo to da je NATO to prihvatio i da nastavlja saradnju. I Srbija ima saradnju sa NATO i to na vecem stepenu nego mi. Kuda nas GPR vodi i u kojem smjeru, mi to jos ne znamo. Recimo da je u članstvo radi razvoja priče.
Nije dovoljno samo slati papire, mada i to teško radimo. Potrebno je i ispuniti ono što si napisao da ćeš uraditi.
Prije svega nisi ispunio jedan od tri uslova za MAP pa su nam progledali kroz prste radi necega, ali to ti jasno stavlja do znanja da se put u NATO, moze blokirati, zasutaviti, unazaditi na bezbroj nacina, a moze se nastaviti samo na jedan jedini. Izradom ANP ili GPR (ako vec NATO to prihvata) svake godine i potpunim ispunjavanjem svega sto obecas, na vrijeme i u sustini, ne samo proforme.

Dakle ako brkas neku zluradost, likovanje ili sta vec mislis da mi radimo, sa pokusajem da vas neuke gutace rezimskih vijesti osvjestimo i uklonimo maglu sa ociju, to je problem percepcije.
Niko ovdje nije protiv NATO, i dabogda nas jucer primili, ali nece. Nece ni sutra. Ni nikad, sve dok mi ne budemo slozni oko toga i sve dok im mi uvozimo problem sa nasim ulaskom.
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#40952 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Akibh »

drug_profi wrote: 24/12/2019 16:05
Niko ovdje nije protiv NATO, i dabogda nas jucer primili, ali nece. Nece ni sutra. Ni nikad, sve dok mi ne budemo slozni oko toga i sve dok im mi uvozimo problem sa nasim ulaskom.
Pa eto, bilo je svega…
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... bih-427502
User avatar
drug_profi
Posts: 50512
Joined: 16/07/2012 16:00

#40953 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Akibh wrote: 24/12/2019 16:09
drug_profi wrote: 24/12/2019 16:05
Niko ovdje nije protiv NATO, i dabogda nas jucer primili, ali nece. Nece ni sutra. Ni nikad, sve dok mi ne budemo slozni oko toga i sve dok im mi uvozimo problem sa nasim ulaskom.
Pa eto, bilo je svega…
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... bih-427502
Ako mislis da je ova zena protiv NATO, to je izvrtanje njenih rijeci. Ali vec 100 puta prezvakano na ovim temama.
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#40954 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Akibh »

drug_profi wrote: 24/12/2019 16:11
Akibh wrote: 24/12/2019 16:09
drug_profi wrote: 24/12/2019 16:05
Niko ovdje nije protiv NATO, i dabogda nas jucer primili, ali nece. Nece ni sutra. Ni nikad, sve dok mi ne budemo slozni oko toga i sve dok im mi uvozimo problem sa nasim ulaskom.
Pa eto, bilo je svega…
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... bih-427502
Ako mislis da je ova zena protiv NATO, to je izvrtanje njenih rijeci. Ali vec 100 puta prezvakano na ovim temama.
Da se ona pitala, ne bi sigurno ovako ispalo
User avatar
drug_profi
Posts: 50512
Joined: 16/07/2012 16:00

#40955 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Akibh wrote: 24/12/2019 16:15
drug_profi wrote: 24/12/2019 16:11
Akibh wrote: 24/12/2019 16:09

Pa eto, bilo je svega…
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... bih-427502
Ako mislis da je ova zena protiv NATO, to je izvrtanje njenih rijeci. Ali vec 100 puta prezvakano na ovim temama.
Da se ona pitala, ne bi sigurno ovako ispalo
Opet iznova znači priča počinje. Bez mene.
kluz franjo
Posts: 6091
Joined: 26/06/2009 01:37

#40956 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

Akibh wrote: 24/12/2019 16:15
drug_profi wrote: 24/12/2019 16:11
Akibh wrote: 24/12/2019 16:09
Pa eto, bilo je svega…
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... bih-427502
Ako mislis da je ova zena protiv NATO, to je izvrtanje njenih rijeci. Ali vec 100 puta prezvakano na ovim temama.
Da se ona pitala, ne bi sigurno ovako ispalo
Tačno. Ne znamo kako bi ispalo, ali da se ona pitala, sigurno ne bi ovako.

Eno Ramić iz SDA sinoć u skupštini RS još jednom ponovio riječi Bakira Izetbegovića:
"Kada su Srbi i RS u pitanju, ako neće u NATO, neće se ići u NATO".
User avatar
Adriatic
Posts: 3390
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#40957 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Adriatic »

kluz franjo wrote: 24/12/2019 16:25
Akibh wrote: 24/12/2019 16:15
drug_profi wrote: 24/12/2019 16:11

Ako mislis da je ova zena protiv NATO, to je izvrtanje njenih rijeci. Ali vec 100 puta prezvakano na ovim temama.
Da se ona pitala, ne bi sigurno ovako ispalo
Tačno. Ne znamo kako bi ispalo, ali da se ona pitala, sigurno ne bi ovako.

Eno Ramić iz SDA sinoć u skupštini RS još jednom ponovio riječi Bakira Izetbegovića:
"Kada su Srbi i RS u pitanju, ako neće u NATO, neće se ići u NATO".
Suština. Ali SDA botine ne odustaju.
User avatar
hrasno38
Posts: 31397
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#40958 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by hrasno38 »

drug_profi wrote: 24/12/2019 16:05 Predao je covjek nesto sto mu je Dodik odobrio. Mi sada znamo samo to da je NATO to prihvatio i da nastavlja saradnju. I Srbija ima saradnju sa NATO i to na vecem stepenu nego mi. Kuda nas GPR vodi i u kojem smjeru, mi to jos ne znamo. Recimo da je u članstvo radi razvoja priče.
Nije dovoljno samo slati papire, mada i to teško radimo. Potrebno je i ispuniti ono što si napisao da ćeš uraditi.
Prije svega nisi ispunio jedan od tri uslova za MAP pa su nam progledali kroz prste radi necega, ali to ti jasno stavlja do znanja da se put u NATO, moze blokirati, zasutaviti, unazaditi na bezbroj nacina, a moze se nastaviti samo na jedan jedini. Izradom ANP ili GPR (ako vec NATO to prihvata) svake godine i potpunim ispunjavanjem svega sto obecas, na vrijeme i u sustini, ne samo proforme.

Dakle ako brkas neku zluradost, likovanje ili sta vec mislis da mi radimo, sa pokusajem da vas neuke gutace rezimskih vijesti osvjestimo i uklonimo maglu sa ociju, to je problem percepcije.
Niko ovdje nije protiv NATO, i dabogda nas jucer primili, ali nece. Nece ni sutra. Ni nikad, sve dok mi ne budemo slozni oko toga i sve dok im mi uvozimo problem sa nasim ulaskom.
Malo si pobrko stvari jer si se kasno ukljucio u pricu. Ovdje aposlutno se i sigurno samo u jednom slazemo a to je da NATO donosi odluku hocemo li i kada biti primljeni. Medjutim sve ostalo je bljutava haranga protiv Zeljka Komsica trolova promasenih politickih stranaka tj promasenih politicara koji vode te stranke i koji em sto nemaju ni politicku hrabrost ni politicku mudrost. Kakvih se sve ovdje zadnjih dana govana nasralo po Zeljku da je to postalo vise nego degutantno osporavajuci drzavnicku politku stavljajusci u fokus Republiku Sarajevo. Kao da je sestorka od ovoga grada napravila Las Vegas a napravila kurcinu. Jeste pokrenula neke procese koji su uglasvnom na papirima i pokazali kolika je cija plata u Kantonu Sarajevu ali nedo bog da nekome zatreba ljecnicka pomoc ili uputnica za bolnicu sto je krucijalno za svakog stanovnika ovog kantona. Sta je uradjeno za godinu u obrazovanju osim sto se htio uvaliti bezobrazno skup software za osnovne skole od Dininih havera. Daleko od toga da ja zelim da ova ekipa ode sa scene i napisao sam do sada 10 puta DA BI VOLIO DA OSTANU ali nemojet od njih praviti nekakve superheroje koji su okrenuli kanton naopacke. Svaka skusptina se svodila na "one man show" Dine Konakovica dojeucerasnjeg najvatrenijeg SDA bojovnika. Zaboravili ste primitvni nastup Konakovica prema ministrici obrazovanja i bez obzira da ona ne valja nista moze mu mater biti. Dakle sto se mene tice a ja vjerujem da ce tako i biti KS bar za sada ne treba dirati ali Dinu treba zestoko spustiti. Medjutim za mene je drzava koja je u velikoj opasnosti No1 jer ja hocu da zivim u gradjanskoj drzavi koja je na putu ali istinskom prema NATU, EU i prije svega gradjanskoj drzavi a to su stvari koji se ne donose i KS.
Napisao sam ovdje iskreno ali ne podrzavajuci da je KS najvjerovatnije ispao kolateralna steta nove koalicije mada i Zeljko ima svoje pojasnjenje toga jer bez njega se SDA u KS moze jebati!
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#40959 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

bu-facking-hu
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#40960 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by stranacc »

kluz franjo wrote: 24/12/2019 16:25
Akibh wrote: 24/12/2019 16:15
drug_profi wrote: 24/12/2019 16:11

Ako mislis da je ova zena protiv NATO, to je izvrtanje njenih rijeci. Ali vec 100 puta prezvakano na ovim temama.
Da se ona pitala, ne bi sigurno ovako ispalo
Tačno. Ne znamo kako bi ispalo, ali da se ona pitala, sigurno ne bi ovako.

Eno Ramić iz SDA sinoć u skupštini RS još jednom ponovio riječi Bakira Izetbegovića:
"Kada su Srbi i RS u pitanju, ako neće u NATO, neće se ići u NATO".

Ja, i ?

Da ih nazor uceramo u NATO?
kluz franjo
Posts: 6091
Joined: 26/06/2009 01:37

#40961 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

stranacc wrote: 24/12/2019 16:31
kluz franjo wrote: 24/12/2019 16:25
Akibh wrote: 24/12/2019 16:15

Da se ona pitala, ne bi sigurno ovako ispalo
Tačno. Ne znamo kako bi ispalo, ali da se ona pitala, sigurno ne bi ovako.

Eno Ramić iz SDA sinoć u skupštini RS još jednom ponovio riječi Bakira Izetbegovića:
"Kada su Srbi i RS u pitanju, ako neće u NATO, neće se ići u NATO".

Ja, i ?

Da ih nazor uceramo u NATO?
Ništa i.
To je to.
User avatar
hrasno38
Posts: 31397
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#40962 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by hrasno38 »

kluz franjo wrote: 24/12/2019 16:33
stranacc wrote: 24/12/2019 16:31
kluz franjo wrote: 24/12/2019 16:25
Tačno. Ne znamo kako bi ispalo, ali da se ona pitala, sigurno ne bi ovako.

Eno Ramić iz SDA sinoć u skupštini RS još jednom ponovio riječi Bakira Izetbegovića:
"Kada su Srbi i RS u pitanju, ako neće u NATO, neće se ići u NATO".

Ja, i ?

Da ih nazor uceramo u NATO?
Ništa i.
To je to.
Heheheh Franjo Franjo.....ovaj dokument upravo kaze da se entiteti ne pitaju NISTA oko ulaska u NATO i u tome jeste najveci problem tih papircina!
User avatar
drug_profi
Posts: 50512
Joined: 16/07/2012 16:00

#40963 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

hrasno38 wrote: 24/12/2019 16:30
Kao da je sestorka od ovoga grada napravila Las Vegas a napravila kurcinu. Jeste pokrenula neke procese koji su uglasvnom na papirima i pokazali kolika je cija plata u Kantonu Sarajevu ali nedo bog da nekome zatreba ljecnicka pomoc ili uputnica za bolnicu sto je krucijalno za svakog stanovnika ovog kantona.
Pa samo da kazem da je Zeljko i za mene izdajica. Heibet puta se kleo da nece sa SDA, obecavo obraz, postenje... sve je to kod njega bezvrijedno.
Drago mi je sto sam svoju djecu sprijecio da glasaju za njega jer sam im rekao da ja mislim da ce on ici sa SDA.

A za ovo gore citirano, obrati se DF-u. Oni drze cvrsto zdravstvo u kantonu i drze ZZO. Njihovi koalicioni partneri drze KCUS. Pa eto nek reformisu kako su zapoceli. Svi cemo vjerovatno poumirati od izljecivih bolesti.
kluz franjo
Posts: 6091
Joined: 26/06/2009 01:37

#40964 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

hrasno38 wrote: 24/12/2019 16:35
kluz franjo wrote: 24/12/2019 16:33
stranacc wrote: 24/12/2019 16:31
Ja, i ?

Da ih nazor uceramo u NATO?
Ništa i.
To je to.
Heheheh Franjo Franjo.....ovaj dokument upravo kaze da se entiteti ne pitaju NISTA oko ulaska u NATO i u tome jeste najveci problem tih papircina!
Ne znam što meni objašnjavaš.
Ovom strancu nešto nije jasno, pa možda bolje njemu to.
User avatar
drug_profi
Posts: 50512
Joined: 16/07/2012 16:00

#40965 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Pa ovi moraju ici po instrukcije u sta ce upirat, ovako zbunjuju i nas i sebe.
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#40966 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by stranacc »

kluz franjo wrote: 24/12/2019 16:33
stranacc wrote: 24/12/2019 16:31
kluz franjo wrote: 24/12/2019 16:25
Tačno. Ne znamo kako bi ispalo, ali da se ona pitala, sigurno ne bi ovako.

Eno Ramić iz SDA sinoć u skupštini RS još jednom ponovio riječi Bakira Izetbegovića:
"Kada su Srbi i RS u pitanju, ako neće u NATO, neće se ići u NATO".

Ja, i ?

Da ih nazor uceramo u NATO?
Ništa i.
To je to.
To je sta?

Kao i ovaj put su jedva doceakli?

I taj slijedeci put ce biti nesto vaznije od toga dali si u nato..
I prihvatit ce. Malo ce se makljati ...al hebi ga ...
Politika je to


Btw
Bakir I vam pravi djecu... :bih:

A ti si se stvarno srozao...ono bash
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#40967 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Akibh »

kluz franjo wrote: 24/12/2019 16:25
Akibh wrote: 24/12/2019 16:15
drug_profi wrote: 24/12/2019 16:11

Ako mislis da je ova zena protiv NATO, to je izvrtanje njenih rijeci. Ali vec 100 puta prezvakano na ovim temama.
Da se ona pitala, ne bi sigurno ovako ispalo
Tačno. Ne znamo kako bi ispalo, ali da se ona pitala, sigurno ne bi ovako.

Eno Ramić iz SDA sinoć u skupštini RS još jednom ponovio riječi Bakira Izetbegovića:
"Kada su Srbi i RS u pitanju, ako neće u NATO, neće se ići u NATO".
Trolu, stiglo se dokle se stiglo, da su se pojedini ''liberali'' pitali ne bi ni dovde. Ovo je samo jedan go, ima jos puno do kraja utakmice.
Da je umjesto ovog u naslovu europejac, mahali bi usima. Sustina
kluz franjo
Posts: 6091
Joined: 26/06/2009 01:37

#40968 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

stranacc wrote: 24/12/2019 16:41 ...
Kolega,
rado bih odgovorio, ali vidim samo gomilu nabacanih i nepovezanih slova.
Ne znam da li je to do tvoje tastature ili mog monitora.
Sorry
kluz franjo
Posts: 6091
Joined: 26/06/2009 01:37

#40969 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

Akibh wrote: 24/12/2019 16:47 Trolu, stiglo se dokle se stiglo, da su se pojedini ''liberali'' pitali ne bi ni dovde. Ovo je samo jedan go, ima jos puno do kraja utakmice.
Da je umjesto ovog u naslovu europejac, mahali bi usima. Sustina
Pratim...
:meza1:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11521
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#40970 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by japin_mutapi »

izdade zeljko
User avatar
lerdi
Posts: 3484
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#40971 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

I ova tema je tačan pokazatelj na kojem nivou političke osvještenosti smo mi kao nacija. Nema 10% ljudi koji komentarišu a koji objektivno sagledavaju stvari. Sve nekakva ostrašćenost i napadi na politčke rivale i neistomišljenike. I od ove vlade u KS se napravila nekakva priča a kad se objektivno pogleda nije to baš tako nešto specijalno bilo. Najbolja stvar kod iste je to što unutra nije SDA ali ostalo kad se pogleda realno tanko. Od kadrovskih rješenja pa nadalje. Ipak dobar marketing im se mora priznati, ali od toga se ne živi dugo kao što se vidi. Odnosi unutar šestorke od početka očito nisu bili kako treba. Na DF se od starta gledalo kao na nekoga "ko će da izda" i pokušavalo ih se povaliti gdje god je to bilo moguće. Najočite je možda to u slučaju JKP "Park" kada je vlada, i pored zahtjeva od strane v.d. direkotra koji je iz DF-a, dozvolila da istom budu blokirani računi. Tek nakon političkih pritisaka preduzeću su dotirana sredstva i odblokirani računi. Za to vrijeme ministar Mandić gura JKP "Rad" u kojem je NS postavila svog direktora i tamo se povećavaju plače. To je samo jedan od slučajeva koji su se desili u ovom životu šestorke, a bilo je realno dosta situacija koje su pokazivale da ostale stranke DF ne žele u toj priči. SDP i njegovi kadrovi u KS to čak nisu nešto pretjerano ni sakrivali pa su od izbora počeli priču o DF-ovoj izdaji. Realno kad se pogleda što bi to neko trpio kad može na drugoj strani dobiti puno više. Sa SDA u koaliciji DF će dobiti dva ministarstva samo na kantonalnom nivou i okvir u kojem će puno lakše moći upravljati procesima jer sa svoja tri zastupnika direktno odlučuje o večini u kantonu. O tome da će kroz taj isti mehanizam, s obzirom na osjetljivost SDA kada je KS u pitanju, moći uticati i na neke stvari na višim nivoima da ne pričam. DF koliko god nekima to bilo teško svariti će preživjeti ovo jer jednostavno politički vuku puno bolje poteze nego što to radi SDP, pa i NS. Jednostavno kada čitava ova medijska haranga organizovana prije svega od strane SDP-a prođe i kada se prašina spusti ostat će stvari kao što je ANP/PR da im ide u prilog. Ukoliko uspiju napraviti još neke stvari na kantonu u ministarstvima koje zaduže mislim da za njih nema zime. SDP bi po meni mogao ovdje izaći kao najveći gubitnik i mislim da su upravo svjesni toga i digli ovoliku hajku. Jednostavno još jednom su se nažalost pokazali nesposobnim za iole ozbiljnije bavljenje politikom.
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#40972 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by stranacc »

kluz franjo wrote: 24/12/2019 16:49
stranacc wrote: 24/12/2019 16:41 ...
Kolega,
rado bih odgovorio, ali vidim samo gomilu nabacanih i nepovezanih slova.
Ne znam da li je to do tvoje tastature ili mog monitora.
Sorry
Mozes ti bolje.

Forumsko naklapanje nece ni jednoj politickoj partiji donijeti nikakvog hajra.
Ali je fukenunbelivable da ljudi ponavljaju nesto u sta ni sami ne vjeruju.
Siguran sam da to sto pises ni sam ne vjerujes.

Pa dokle

Konacno se nesto korisno za ovu drzavu desava i vi se iz petnih zila borite da to ocrnite.

Kao sto rekoh Bakir , mali od Alije, vam pravi ... zajedno sa Gospodinom Zeljkom.
Dali -su sami u tome ili imaju iza ko ih gura ne znam..
Ovaj put se zaigrala teska partija saha i nervozni pizde

Bit ce bosne

A vi trolajte :thumbup:
Last edited by stranacc on 24/12/2019 17:08, edited 1 time in total.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10948
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#40973 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Prpa.ba »

Objektivni DF-ovi borci protiv antikorupcije svi istih komentara, k'o da ih je isti Bakir pravio. :lol:
kluz franjo
Posts: 6091
Joined: 26/06/2009 01:37

#40974 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

stranacc wrote: 24/12/2019 17:04
kluz franjo wrote: 24/12/2019 16:49
stranacc wrote: 24/12/2019 16:41 ...
Kolega,
rado bih odgovorio, ali vidim samo gomilu nabacanih i nepovezanih slova.
Ne znam da li je to do tvoje tastature ili mog monitora.
Sorry
Mozes ti bolje.

Forumsko naklapanje nece ni jednoj politickoj partiji donijeti nikakvog hajra.
Ali je fukenunbelivable da ljudi ponavljaju nesto u sta ni sami ne vjeruju.
Siguran sam da to sto pises ni sam ne vjerujes.

Pa dokle

Konacno se nesto korisno za ovu drzavu desava i vi se iz petnih zila borite da to ocrnite.

Kao sto rekoh Bakir , mali od Alije, vam pravi naravno zajedno sa Gospodinom Zeljkom.
Dali -su sami u tome ili imaju iza ko ih gura ne znam..
Ovaj put se zaigrala teska partija saha i nervozni

Bit ce bosne

A vi trolajte :thumbup:
Ovo je malo bolje - iako i dalje ima puno rečenica koje nemaju nikakvog smisla. Provjeri tu tastaturu.
Ako sam dobro shvatio, ja nešto pišem, što se tebi ne sviđa.
Ne znam i dalje na šta konkretno misliš, pa ako hoćeš neki odgovor, molim za malo konkretizacije.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#40975 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Matzan wrote: 24/12/2019 15:42
madner wrote: 24/12/2019 15:17
malakh wrote: 24/12/2019 14:53

ako je istina to što navodite, onda možemo zaključiti da je komšić žrtvovao sebe za više državne ciljeve, odnosno dozvolio da ga bukvalno čereče evo već petnaest dana, sa tendencijom nastavka, da bi poslao anp?

ja pak mislim malo drukčije.
Prije bih rekao da covjek ima malo pogresnu logiku i prioritete. On razmislja centricno za svoju poziciju, sta tu moze da uradi. Nema jake ljudske potencijale, stranka mu bljedi prema dole, tako da je sebi zacrtao ANP i spreman je zrtvovati ostalo za taj cilj. Nema cilja da na kantonu, federaciji itd... svojim kadrovima nesto bitno promjeni. Viditi pod trenutna vlada i koliko se mjesao u rad iste (nikako).
Problem s tim je sto je dozvolio da u pregovorima jedna strana nista ne izgubi, jer i njoj pase ANP.
To je kao da se dogovorimo da cu se boriti da svi imamo 100 KM vecu platu, a za tu vasu podrsku cu ja vama svima dati jos toliko od mene. Nema logike, vise gubi nego sto je dobio a ostali dobri.

Kod ostalih mislim na SDA, sa HDZom ili SNSDom nije ni pregovoravao, sta su oni dobili ili izgubili je sad totalno van ove price.

Zato ove gluposti oko Zukorlica i silovanje logike, ne smije reci da je to dogovor. :D

Čovjek je strateg i pragmatik. Završava ključne stvari za budućnost države BiH.
Nije blesav da rasipa snagu na 10-ak polovnih trolejbusa i tamo neku privremenu kantonalnu vladu.
Hoces reci da su u SDA glupi jer njih to toliko zanima da Zeljku ucjenjuju a strateski kljucne stvari?
Post Reply