Demokratska fronta Željko Komšić

putokaz1

#33126 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 » 28/05/2018 20:47

malakh wrote:
Kolinda wrote:A tko će birati člana predsjedništva iz reda "hrvatskog" naroda??????

HRVATI

bob_rock

#33127 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bob_rock » 28/05/2018 21:11

Capsicum wrote:Naveo sam konkretan scenario. Nikakva naučna fantastika. Pravi se lud ako ti je ćeif. Meni se ne kocka sa sudbinom vlastite djece. Čović ne smije u Predsjedništvo.
Pozdravi, možda sam propustio scenario ali bi volio da ponoviš i da prođemo kroz članove Ustava koji govore o tome.
Mislim da postoji nešto što se zove tehnička vlada (koja je bila i 2011. godine jer nisu mogli da se dogovore sdp i hdz oko mandatara).
Možda griješim, volio bih da vidim tačno gdje fulam.

Može i na pp, ako ti je mrsko ovdje.

Hafis

#33128 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis » 28/05/2018 21:14

GandalfSivi wrote:
Hafis wrote: De mi navedi neka konkretna mjesta?
Izgleda da ti nisi nikada bio u Z. Hercegovini.
ZHŽ već godinama zakovan na drugom mjestu po Indexu razvoja.
Livno, Tomislavgrad, Ravno, cim izadjes iz samog Stolca, nigdje industrije, nigdje ni trgovine (ozbiljne), sem lokalnih baja ostali prezivljavaju od poljoprivrede i malo turizma. Koliko im je dobro, pogledaj koliko ih se iselilo.
I kako sad izađe iz ZHŽ i dođe do Ravnog.
Inače, u usporedba standarda i života ljudi u gradovima odgovarajuće većine u Hercegovine i Bosni, ide debelo na štetu bosanskih kasaba. Jebote, više golfova 2 nego ljudi :)
Nemaš ti pojma stvarno, trebaš se ipak malo bolje informirati.

GandalfSivi

#33129 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GandalfSivi » 28/05/2018 21:31

Hafis wrote:
GandalfSivi wrote:
Livno, Tomislavgrad, Ravno, cim izadjes iz samog Stolca, nigdje industrije, nigdje ni trgovine (ozbiljne), sem lokalnih baja ostali prezivljavaju od poljoprivrede i malo turizma. Koliko im je dobro, pogledaj koliko ih se iselilo.
I kako sad izađe iz ZHŽ i dođe do Ravnog.
Inače, u usporedba standarda i života ljudi u gradovima odgovarajuće većine u Hercegovine i Bosni, ide debelo na štetu bosanskih kasaba. Jebote, više golfova 2 nego ljudi :)
Nemaš ti pojma stvarno, trebaš se ipak malo bolje informirati.
Pricam generalno, ne ponekom rasporedu. I jebo ba pricu kome je gore, apsolutno irelevantno, to je ono, jescemo i govna ako treba, sve dok je njima gore...

sabina1
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.

#33130 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sabina1 » 28/05/2018 22:24

Kolinda

#33131 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kolinda » 28/05/2018 22:39

malakh wrote:
Kolinda wrote:A tko će birati člana predsjedništva iz reda "hrvatskog" naroda??????
punopravni, legitimni i legalni građani, suverene i nezavisne bosne i hercegovine?

u cemu je problem?
Ma nema problema, sve je po špagi...

Heartbeats

#33132 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Heartbeats » 28/05/2018 22:42

Teška srca priznajem ali je Hafis ovdje u pravu. Ganda šefe, razumijemo da pišeš iz daleka ali nemaš objektivan uvid u stanje u zemlji.
Ja sam svaku sedmicu na terenu po ZHŽ i u poređenju sa ovom Alijinom avlijom su Švica.
Druga je stvar što je situacija ta da je filizofija
- Nisam te mogao porobiti, pa ću sada buznis s tobom praviti, bar neke fajde..

Pandakonda

#33133 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Pandakonda » 29/05/2018 00:44

Roccohljup wrote:
Capsicum wrote:Ako ćemo oko ultimatuma, prvi su ultimatum postavili iz NS, poslije toga GS, a tek nakon njih DF. Na kraju se dogovorili makar DF i GS. Ostali nisu niti su imali namjeru.
Ja ne znam da je iko dao neki ultimatum prije nego je ŽK poletio pred rudu......sve su to bili neki polustavovi i zelje ali konkretno se nije sjelo i otvoreno pocelo pricati o zajedničkom nastupu (ne govorim o ujedinjenju i utapanju). :D
NS jeste postavila ultimatum, tačnije odma prije samih pregovora, rekli su da su spremni za zajednički nastup ali pod uslovom da kandidati ne budu predsjednici tih stranaka (Kojović, Komšić, Nikšić) nego neko novije lice koje može privući svakog glasača. Naravno malo poslje toga Komšić iz vedra neba objavljuje kandidaturu i poslje toga sve ide nizbrdo

GandalfSivi

#33134 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GandalfSivi » 29/05/2018 03:30

Heartbeats wrote:Teška srca priznajem ali je Hafis ovdje u pravu. Ganda šefe, razumijemo da pišeš iz daleka ali nemaš objektivan uvid u stanje u zemlji.
Ja sam svaku sedmicu na terenu po ZHŽ i u poređenju sa ovom Alijinom avlijom su Švica.
Druga je stvar što je situacija ta da je filizofija
- Nisam te mogao porobiti, pa ću sada buznis s tobom praviti, bar neke fajde..

Kako sve pogresno shvatate. Nije takmicenje gdje je bolje, nego je shvatanje da je svugdje sjebano. Da bog da da Z. Hercegovina ima prosjecnu platu od dvije milje eura. Ne bi Covic sa svojom politikom mogao ni u mjesnoj zajednici pobijediti... Ja pricam o zivotu koji bi mogao biti, ti pricas o tome ko koga nije mogao porobiti...

biske

#33135 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by biske » 29/05/2018 04:05

Hafis wrote:
GandalfSivi wrote: Zato je i bio sarkazam po pitanju pluralizma. Jebo te, vi juzni od iracionalnih strahova se poklopiste kriminalcima koji vas sisaju redovno, ali dobro je dok su “vasi”...
Znam ja to i bez tebe.
Samo, protumači kako hoćeš, bolje ti je da te HDZ šiša nego SDA. Razlika je više nego očigledna. Iza ovih prvih nešto i ostane običnom puku, dok ovi drugi stvarno nemaju srca, štokove iz vrata vade i trava ne raste. Pogledaj u Mostaru.

Ako mi je alternativa neka polupijana umišljena priglupa hablečina, onda neka i Dragana. Barem kad se tone, nek se akademski otmjeno tone.

Dokle god patriJoti budu željeli izabirati Hrvatima predstavnike (Srbe u FBiH je suvišno i spominjati) ovdje će vladati koklektivni osjećaj čopora i ugroženosti.
Ništa bolji nisu ti opjevani ''ljevičari'' i ''socijaldemokrati'' od ovih naših ovdje. Sve je to goli kokošar pravljen gladnom dikelom, koji čeka da nastavi gdje su ovi stali.
Ovaj sistem nudi neslućene mogućnosti ljudima koji se bave politikom i teško je odoljeti.
Postoji jednostavno rješenje za taj problem. Hadeze i ezdea se napokon ujedine (kao što su ujedinjeni poslije svakih izbora) i sve rješavaju unutar stranke.

Ne Kockam

#33136 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Ne Kockam » 29/05/2018 06:22

GandalfSivi wrote:

Kako sve pogresno shvatate. Nije takmicenje gdje je bolje, nego je shvatanje da je svugdje sjebano. Da bog da da Z. Hercegovina ima prosjecnu platu od dvije milje eura. Ne bi Covic sa svojom politikom mogao ni u mjesnoj zajednici pobijediti... Ja pricam o zivotu koji bi mogao biti, ti pricas o tome ko koga nije mogao porobiti...
pola bošnjaka iz bosne a bogami i iz hercegovine bi krepalo od gladi da im nije škutorije jer tamo gdje vlada SDA neradi se ništa sem odlaska u džamije i kriminal svuda, pošten tzv mali čovjek je prepušten sam sebi.Da ih vidiš to je vojska radnika svaki dan borba da se samo dan preživi da zaradi 50-100KM DANAS

GandalfSivi

#33137 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GandalfSivi » 29/05/2018 06:49

Ne Kockam wrote:
GandalfSivi wrote:

pola bošnjaka iz bosne a bogami i iz hercegovine bi krepalo od gladi da im nije škutorije jer tamo gdje vlada SDA neradi se ništa sem odlaska u džamije i kriminal svuda, pošten tzv mali čovjek je prepušten sam sebi.Da ih vidiš to je vojska radnika svaki dan borba da se samo dan preživi da zaradi 50-100KM DANAS
Opusteno maca, srce udara najbrze...

kmirsad

#33138 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad » 29/05/2018 07:09

biske wrote:
Hafis wrote:
GandalfSivi wrote: Zato je i bio sarkazam po pitanju pluralizma. Jebo te, vi juzni od iracionalnih strahova se poklopiste kriminalcima koji vas sisaju redovno, ali dobro je dok su “vasi”...
Znam ja to i bez tebe.
Samo, protumači kako hoćeš, bolje ti je da te HDZ šiša nego SDA. Razlika je više nego očigledna. Iza ovih prvih nešto i ostane običnom puku, dok ovi drugi stvarno nemaju srca, štokove iz vrata vade i trava ne raste. Pogledaj u Mostaru.

Ako mi je alternativa neka polupijana umišljena priglupa hablečina, onda neka i Dragana. Barem kad se tone, nek se akademski otmjeno tone.

Dokle god patriJoti budu željeli izabirati Hrvatima predstavnike (Srbe u FBiH je suvišno i spominjati) ovdje će vladati koklektivni osjećaj čopora i ugroženosti.
Ništa bolji nisu ti opjevani ''ljevičari'' i ''socijaldemokrati'' od ovih naših ovdje. Sve je to goli kokošar pravljen gladnom dikelom, koji čeka da nastavi gdje su ovi stali.
Ovaj sistem nudi neslućene mogućnosti ljudima koji se bave politikom i teško je odoljeti.
Postoji jednostavno rješenje za taj problem. Hadeze i ezdea se napokon ujedine (kao što su ujedinjeni poslije svakih izbora) i sve rješavaju unutar stranke.
Biske, zašto zapostavljaš SNSD...
Kakva bi to stranka bila...nepobjediva...sve policije svijeta da se udruže, ne bi im mogli ništa...
Bože... kad se samo sjetim.... nekad... i na sam izgovor SDS, SDSovac... čovjek se naježi...a vid sad... da nam ih je...

Heartbeats

#33139 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Heartbeats » 29/05/2018 08:53

Potpuno uvažavajući Vaše mišljenje Sabina, mora se priznati da mlađahni Beganović živi u opsjeni stavova svojih profesora čiji je postao telal.
Meni nekako ovo relevantnije
https://www.klix.ba/vijesti/bih/pecanin ... /180528087
Vjerujem da se slažete.
Pozdrav

dustaban

#33140 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban » 29/05/2018 10:01

Komsic je popushio to je gotova stvar.

Krajnje je vrijeme i bilo. Ma koliko mrzili Covica, Komsiceva ubleha je ipak nesto ssta se vise ne moze oprastati.
Ono sta je istinska steta u ovoj DF tragediji jeste upropastena ideja koja je onomad okupila zaista finog svijeta. Ostalo je jos nesto malo kvalitetnih DF-ovaca ali ni njih mi nije zao, jedino bi izdvojio onog Tuzlaka Becirovica, on je jedini dizao glas i kritikovao sefa....

Dozer

#33141 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Dozer » 29/05/2018 10:26

Ne Kockam wrote: :lol: :lol: :lol:

jadan ne bio znaš li ti gdje je stolac a ne stolc, a gdje je livno tomislav grad i ravno?

čitluk, grude, ljubuški, posušje skoro da nema nezaposlenihh, znaš gdje je tuga i jad od stolca :lol: pa prema mostaru pa onda podvelež, bijelo polje, vrapčići sve gdje je SDA tu je najveći smrad i govno i kašika pa samo u čitluku je centar svih firmi koje rade klimatizaciju erkond i servis čović snadbjevaju cijelu bosnu klima uređajima, što se kamenjara tiče izgleda da ti geografija nije jača strana, kompletna hercegovina je kamenjar a ne samo škutorija, i gacko je kamjenjar, podvelež, nevesinje, bileća itd itd, ja još nisam doživio a redovno obilazim škutoriju da mi prilikom kupovine nije izdan fiskalni račun dok kod većine firmi koje vode bošnje dobićeš sve moguće izgovore o neizdavanju fiskalnog računa, ponavljam veze ti nemaš
Ne bih da kvarim idilu, ali...
U kompletnim opstinama s ogromnom Hrvatskom vecinom u ZHK (ne samo u samim mjestima), a to su mjesta koja si nabrojao, zivi manje od 100.000 ljudi. Od toga je minimalno pola djece i penzionera, a bar 20% je dijaspora koja ni ne zivi tu. Kada to saberes i oduzmes, dodjes do toga da je tamo maksimalno oko 25.000 radno sposobnih, od kojih opet ne rade svi. Dakle, od oko 70-75.000 prisutnih, njih 25.000 izdrzava onih ostalih 50.000.

Cinjenica jeste da su na tom malom prostoru lokalizovane firme koje u BiH uvoze oko 70% svega sto se uvozi. Ali, to je rezultat rata. Dok se ovamo ratovalo, tamo se svercovalo i otvarale se firme, koje su ona nakon rata po automatizmu preuzele maltene sav posao oko uvoza jer su vec tada imali ugovore s ino firmama.

Ali, cak i tako, tamo i dalje ima i nezaposlenih, a takodjer i uredno odlaze upravo jer nema posla. Ono sto ih ima posao - to je to. Nema novih radnih mjesta jer je to odavno "zakucana" sredina u kojoj se tacno zna ko, sta, kako i koliko.

Capsicum

#33142 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Capsicum » 29/05/2018 10:29

bob_rock wrote:
Capsicum wrote:Naveo sam konkretan scenario. Nikakva naučna fantastika. Pravi se lud ako ti je ćeif. Meni se ne kocka sa sudbinom vlastite djece. Čović ne smije u Predsjedništvo.
Pozdravi, možda sam propustio scenario ali bi volio da ponoviš i da prođemo kroz članove Ustava koji govore o tome.
Mislim da postoji nešto što se zove tehnička vlada (koja je bila i 2011. godine jer nisu mogli da se dogovore sdp i hdz oko mandatara).

Ma stvar je prilično jednostavna:
1. Dodik i Čović budu izabrani u Predsjedništvo, uz bilo kojeg Bošnjaka
2. dolaze onako formalno na preko 2/3 sjednica, ali ništa ne dogovaraju
3. poslanici HDZ, SNSD i njihovi sateliti ne dolaze na sjednice Parlamenta ili dolaze samo formalno
4. aktuelni ministri HDZ podnose ostavke
5. vijeće ministara zbog nedostatka kvoruma ne može odlučivati
6. Dodik i Čović se "ne mogu dogovoriti" oko novog mandatara vijeća ministara
7. Dodik i Čović se "ne mogu dogovoriti" oko budžeta za 2019. - institucije BiH se nastavljaju finansirati po odluci o privremenom finansiranju, dakle 75% manje novca, nikakva nova zaduženja, nikakvi projekti, ništa...
8. u FBiH sličan scenario, ne može se formirati nova vlada FBiH, blokada u parlamentu, privremeno finansiranje...

Nakon nekoliko mjeseci ide serija isceniranih problema zbog nefunkcionisanja državnih institucija, uspostavljanje "privremenih" na teritoriji RS i u kantonima pod kontrolom HDZ. Cijeli ovaj proces može potrajati i par godina. Na kraju slijedi samo formalizacija otcjepljenja RS i UZP-a.

malakh
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#33143 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh » 29/05/2018 10:40

a visoki predstavnik, bonska ovlaštenja? :lol: :lol:

Capsicum

#33144 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Capsicum » 29/05/2018 10:58

malakh wrote:a visoki predstavnik, bonska ovlaštenja? :lol: :lol:
A MMF, svjetska banka, SFOR, 6. flota... :D

Šalu na stranu, OHR je u slučaju referenduma o 9. januaru pokazao da ne misli raditi svoj posao. Zauzeo je stav da neće djelovati ukoliko nema jedinstvenog stava PIC-a, a neće ga više nikad biti.

biske

#33145 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by biske » 29/05/2018 11:25

kmirsad wrote:
biske wrote: Postoji jednostavno rješenje za taj problem. Hadeze i ezdea se napokon ujedine (kao što su ujedinjeni poslije svakih izbora) i sve rješavaju unutar stranke.
Kakva bi to stranka bila...nepobjediva...sve policije svijeta da se udruže, ne bi im mogli ništa...
Bože... kad se samo sjetim.... nekad... i na sam izgovor SDS, SDSovac... čovjek se naježi...a vid sad... da nam ih je...
rasprava je o federaciji, rješavanju "hrvatskog pitanja" i to, pa zato...

muzicar_iz_parka

#33146 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by muzicar_iz_parka » 29/05/2018 11:50

GandalfSivi wrote:
Iselio bi se i ostatak BiH da ih ne zezaju vizne odredbe.
Ostali bi skoro samo budzetlije i penzioneri.

Daju se vize ali na kapljicu u odnosu na broj zainteresovanih, a ipak poslodavci u inostranstvu malo teze priimaju ove kojima treba viza umjesto onih kojima ne treba.
HR je u svim parametrima u boljem stanju od BiH pa se opet iseli citava Slavonija i ostali pasivniji krajevi, ako se ima prilika za koliko toliko normalno primanje raditi, zasto da te koristi domaci gazda.

kmirsad

#33147 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad » 29/05/2018 12:03

biske wrote:
kmirsad wrote:
biske wrote: Postoji jednostavno rješenje za taj problem. Hadeze i ezdea se napokon ujedine (kao što su ujedinjeni poslije svakih izbora) i sve rješavaju unutar stranke.
rasprava je o federaciji, rješavanju "hrvatskog pitanja" i to, pa zato...
:-D haj nebitno... ima SNSD-a i u federaciji... a izborni zakon je na državnom nivou...HDZ želi promjenu državnog zakona.."hrvatsko pitanje" se mora rješavati na državnom nivou. te promjene nema bez Rs-a i SNSDA-a... to što HDZ-A ne zanimaju hrvati van Hercegovine... nebitno... :-D

rahmanjin

#33148 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by rahmanjin » 29/05/2018 12:06

Capsicum wrote:
bob_rock wrote:

Ma stvar je prilično jednostavna:
3. poslanici HDZ, SNSD i njihovi sateliti ne dolaze na sjednice Parlamenta ili dolaze samo formalno
7. Dodik i Čović se "ne mogu dogovoriti" oko budžeta za 2019. - institucije BiH se nastavljaju finansirati po odluci o privremenom finansiranju, dakle 75% manje novca, nikakva nova zaduženja, nikakvi projekti, ništa...
8. u FBiH sličan scenario, ne može se formirati nova vlada FBiH, blokada u parlamentu, privremeno finansiranje...

Nakon nekoliko mjeseci ide serija isceniranih problema zbog nefunkcionisanja državnih institucija, uspostavljanje "privremenih" na teritoriji RS i u kantonima pod kontrolom HDZ. Cijeli ovaj proces može potrajati i par godina. Na kraju slijedi samo formalizacija otcjepljenja RS i UZP-a.
Jao sipnovanja pa ja ne znam da li ti sam vjerujes u ovo sto pises da je ozbiljno.

2. dolaze onako formalno na preko 2/3 sjednica, ali ništa ne dogovaraju-sta sada dogovraju?
3. poslanici HDZ, SNSD i njihovi sateliti ne dolaze na sjednice Parlamenta ili dolaze samo formalno-kako to moze promjeniti Komsic?
4. aktuelni ministri HDZ podnose ostavke-kako to moze promjeniti Komsic? Za informaciju ukoliko podnesu ostavke imaju zamjenici, jos jedan propust u spinovanju
5. vijeće ministara zbog nedostatka kvoruma ne može odlučivati-Kako to moze promjeniti Komsic?
6. Dodik i Čović se "ne mogu dogovoriti" oko novog mandatara vijeća ministara-Komsic i Dodik ce se moci dogovoriti?
7. Dodik i Čović se "ne mogu dogovoriti" oko budžeta za 2019. - institucije BiH se nastavljaju finansirati po odluci o privremenom finansiranju, dakle 75% manje novca, nikakva nova zaduženja, nikakvi projekti, ništa...-privremeno finansiranje i dosad je bilo vise puta
8. u FBiH sličan scenario, ne može se formirati nova vlada FBiH, blokada u parlamentu, privremeno finansiranje...-kako to moze promjeniti Komsic

Morate jos malo "razraditi" suplju ovo je tanko totalno.

bob_rock

#33149 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bob_rock » 29/05/2018 12:39

Capsicum wrote: Ma stvar je prilično jednostavna:

Ok, a koja je po tebi razlika u odnosu na sadašnju situaciju.
Imaš već 3 godine Ivanića i Čovića u Predsjedništvu. Ista situacija u parlamentu, mogu blokirati i ne donositi zakone. Dati ostavke na mjesta ministara i blokirati izbor nove vlade. Itd... Zašto to već nisu uradili, ako mogu provesti..

Ustav ne poznaje vandredne izbore, tako da bi tehnička vlada ostala cijelo vrijeme pa čak i ministri u ostavci na papiru. Ukoliko ne bi obavljali poslove, tu su zamjenici ministara koji obavljaju iste funkcije.
Ne kažem da u navedenom slučaju nebi imali složenu situaciju, ali isto tako ne mislim da bi postigli ono što ti spominješ. Također, zar misliš da izbor Željka Komšića može zaustaviti sve ostalo u parlamentima koje spominješ ?
Ono što je osnovna želja hdz-a je da osiguraju kroz dom naroda svoju poziciju u vlasti za budućnost budući da imaju veliki odljev stanovništva. Predsjedništvo je nešto čega će se odreći u pregovorima da osiguraju dom naroda.

Capsicum

#33150 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Capsicum » 29/05/2018 12:41

rahmanjin wrote:Jao sipnovanja pa ja ne znam da li ti sam vjerujes u ovo sto pises da je ozbiljno.

2. dolaze onako formalno na preko 2/3 sjednica, ali ništa ne dogovaraju-sta sada dogovraju?
Npr. mandatara vijeća ministara, budžet
rahmanjin wrote:3. poslanici HDZ, SNSD i njihovi sateliti ne dolaze na sjednice Parlamenta ili dolaze samo formalno-kako to moze promjeniti Komsic?
Tako što će na izborne liste staviti dobar dio Hrvata i uz ostale probosanske stranke spriječiti HDZ u blokadi parlamenta, čime se, uz poziciju u predsjedništvu, drastično umanjuje šansa za blokadama.
rahmanjin wrote:4. aktuelni ministri HDZ podnose ostavke-kako to moze promjeniti Komsic? Za informaciju ukoliko podnesu ostavke imaju zamjenici, jos jedan propust u spinovanju
Hajd ti to još malo prouči. O čemu zamjenici mogu odlučivati i kako se tretira njihov glas npr. kod određivanja kvoruma?
rahmanjin wrote:5. vijeće ministara zbog nedostatka kvoruma ne može odlučivati-Kako to moze promjeniti Komsic?
Tako što će imenovati novog mandatara i vladu.
rahmanjin wrote:6. Dodik i Čović se "ne mogu dogovoriti" oko novog mandatara vijeća ministara-Komsic i Dodik ce se moci dogovoriti?
Nema potrebe, odluka se može donjeti većinom glasova.
rahmanjin wrote:7. Dodik i Čović se "ne mogu dogovoriti" oko budžeta za 2019. - institucije BiH se nastavljaju finansirati po odluci o privremenom finansiranju, dakle 75% manje novca, nikakva nova zaduženja, nikakvi projekti, ništa...-privremeno finansiranje i dosad je bilo vise puta
Je li bilo trajno zakovano 4 godine?
rahmanjin wrote:8. u FBiH sličan scenario, ne može se formirati nova vlada FBiH, blokada u parlamentu, privremeno finansiranje...-kako to moze promjeniti Komsic
Može u koaliciji s ostalim građanskim i probosanskim strankama spriječiti HDZ da blokiraju parlament i spriječiti ih da uđu u vladu FBiH. Već viđeno.
rahmanjin wrote:Morate jos malo "razraditi" suplju ovo je tanko totalno.
Ovo je samo okvirno, vjerujem da je Plan B puno detaljniji i kreativniji.

Post Reply