Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#17627 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Mister Yes »

vivaldi wrote:
Mister Yes wrote:
FreakyStyley wrote:Moze li mi, molim vas, neko ko politiku shvata bolje od mene objasniti: Zasto je Komsic odlucio da koalira sa SDA? Ili narodski receno, gdje je on (njegova stranka) tu dobar?

Meni, kao laiku, je ovo jednako politickom suicidu.

Ne zanima me sad ko je za koga glasao, ko se razocarao, ko nije, ko je sve ovo ocekivao, nego cisto onako pitam, jer ne mogu da dokucim logiku Demokratske fronte.
DF samo radi ono zbog čega je napravljen. Radi se o projektu finansiranom iz vana i biće ruka međunarodne zajednice. Za 4 godine ne mora više ni postojati jer će odraditi svoju svrhu. :izet:
koju svrhu?
Relaksacija odnosa, kompromisi po pitanju SF, sistem koordinacije, vojna imovina itd. SDA-SDS-HDZ su stari znalci i vezivači zastava a prije izbora su potpisali i onu deklaraciju narodnjačkih stranaka:

http://www.abcportal.info/clanak/sda-hd ... eklaraciju
- Vjerujem da će izbori u listopadu donijeti promjene, da će biti nova struktura na vlasti jer je svima jasno da su dvije socijaldemokratske stranke odgovorne za izgubljene četiri godine u proteklom mandatu. Novi izbori donose novu mogućnost i nadu i vjerujem da ćemo u tome sudjelovati, kazao je Bosić.
I tu je sada DF koji se očigledno sklonio Čoviću kada je odustao od Marjanovića i koji evo sada govori da neće tražiti hrvatska mjesta u vladama. Ide se na relaksaciju odnosa i ulazak u EU. Rusija i Turska ostaju suhog kurca. Više sreće drugi put :izet:
clarion_
Posts: 610
Joined: 26/12/2010 00:28

#17628 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by clarion_ »

samo političke neznalice mogu zamjeriti na kolaciji sa SDA. Komšić je odmah nametnuo svoje stavove i sigurno se neće predati. SDA je pobjednik izbora i to voljom građana i iz poštovanja prema njima SDA mora biti u vlasti a meni je drago da je tu DF da ih usmjerava u pravom pravcu. :bih:
User avatar
zeleni xy
Posts: 457
Joined: 22/03/2010 15:09
Location: Moja mahala tvojU jahala

#17629 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by zeleni xy »

Čuj ove Amele Music, pa vrati se ti u DF onda kad DF pobijedi ubjedljivo u Federaciji i RS sa 100% osvojenim izborima jer tad neće trebati nikog za koaliciju
Ovi crveni umjesto da "ližu rane" i da spremaju kongres oni ovdje sole pamet i drže predavanja o patriotizmu a zadnji su u BiH koji mogu o tome nekom pričati, slični su i ovi fahraonovi, a molili bi Boga da su oni u ovoj priči.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#17630 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Danguba »

Image

bas mi je zao seceru... :-)
a takve planove smo imali... :izet:
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1582
Joined: 19/10/2014 21:31

#17631 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Crvene_brigade »

.
Last edited by Crvene_brigade on 09/11/2014 23:28, edited 1 time in total.
User avatar
kandelabar
Posts: 680
Joined: 30/03/2013 03:20

#17632 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kandelabar »

Crvene_brigade wrote:
Crvene_brigade wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:A sa kojom od navedenih stranaka (dakle, Radovan Karadžić i SDA) nije koalirala socijaldemokratska, državotvorna i nadasve ljevičarska SDP ?
Ali Zeljko Komsic je sve uvjeravao drugacije, da nece sa SDA, a pogotovo sa strankom Radovana Karadzica?!

Dzaba vam sve, Zeljko Komsic je slagao i prevario glasace, i to ce oni vrlo brzo kazniti na iducim izborima, kada ce i nestati prevara zvana Demokratska fronta.
,a sa kime ce DF napravit koaliciju sa SBB-om pa da onda u kantonima budu vlade sastavljene od 5-6politickih partija i da vrlo brzo pocne trgovina radi glasanja..Nemoze se bez SDA,a tvrdim da je ova platforma koju je dao DF dobra ako se realizuje..
dokazani pomagac Radovana Karadzica pregovara sa Zeljkom Komsicem o koaliciji sa strankom prononsiranog ratnog zlocinca. Dotakli ste dno na samom pocetku.
@kandelabar
popusti se spinovanja dnevnog avaza vjerovatno ce uskoro pisati kako koalicija domovina saradjuje sa Aleksandrom Pandurevic cija je tetka ili ko vec mucili Bosnjake,kao sto su za CEnisku pisli kada je trebala postati premijer u TK..
hzsa22
Posts: 973
Joined: 16/12/2011 18:25

#17633 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by hzsa22 »

Kmeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1582
Joined: 19/10/2014 21:31

#17634 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Crvene_brigade »

zeleni xy wrote:Čuj ove Amele Music, pa vrati se ti u DF onda kad DF pobijedi ubjedljivo u Federaciji i RS sa 100% osvojenim izborima jer tad neće trebati nikog za koaliciju
Ovi crveni umjesto da "ližu rane" i da spremaju kongres oni ovdje sole pamet i drže predavanja o patriotizmu a zadnji su u BiH koji mogu o tome nekom pričati, slični su i ovi fahraonovi, a molili bi Boga da su oni u ovoj priči.
Hoce li Radovan Karadzic parafirati sporazum o koaliciji koji je vas predsjednik Zeljko Komsic danas dogovorio sa pomagacem ratnog zlocinca, Milovanom Cickom Bjelicom, inace istaknutim clanom stranke ciji je osnivac Radovan Karadzic?
User avatar
drug_profi
Posts: 50211
Joined: 16/07/2012 16:00

#17635 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

quaqro wrote:gori sve http://naprijed.info/?p=8990
A slika iz Radon Plaze....
Nije li malo ofirno jbg.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#17637 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Alfons Kauders »

JThomas wrote:
palermo wrote:
Alfons Kauders wrote:Nikad nije receno da DF nece sa SDA. Takav nam je sistem da moraju svi sa svima i glupo je da se ponovo vrtimo oko toga. Pa ovdje se SDP-u zamjeralo sto je prosli put isao sa SDA, mada je imao 2.5 puta vise glasova od DF na ovim izborima. Jednostavno sistem je takav i valja koalirati i sa HDZ, SDS/SNSD, pa i SDA. Svako ko to ne konta fakat nema sta traziti na ozbiljnim politickim temama.

Moj problem s ovom koalicijom je sto DF jednostavno NEMA izborni rezultat koji bi opravdao ulazak u vlast. SDA ce im velikodusno prepustiti trecinu ili cak pola pozicija, ukljucujuci neke od jacih, vidjenijih ali to je opet jeftino.

Zasto jeftino? Zato jer im se moze - SDA im moze dati i drzavnog i federalnog premijera, masu fotelja, i time nista ne rizikuju jer znaju da DF vec na sljedecim izborima nece biti faktor, jer ce ga unistiti temeljitije od SBiH i SDP. Zapravo u jednu ruku SDA najvise i odgovara da DF poklopi te funkcije koje se cesto vrte po TV-u, da se sto vise eksponiraju i upropaste do sljedecih izbora.
Zašto bi SDA-u bilo u interesu da upropaste DF ? Pa zar misliš da je američkim republikancima interes da ne postoje demokrate. Pa u SDA su svjesni da u ovoj zemlji postoji dovoljan broj ljudi koji će uvijek glasati za neku lijevu opciju sasvim je svejedno da li će se zvati DF, SDP ili sutra KRS.....zaista ne vidim razlog da SDA uništava DF....ako je SDA uništila SDP pojavio se DF...sutra bi isto bila neka nova stranka ljevice...

Pokušajmo pozitivnije gledati, možda ima stranog uticaja, možda je nekako i dozrijelo vrijeme da se neke stvari mijenjaju, a možda nas samo i zajebavaju, ako jesu to ćemo svakako saznati, nema potrebe da se unaprijed sekiramo
e čuj zašto. jeste se pojavio DF, ali je SDA ubjedljivo najjača stranka u federaciji i u situaciji da ništa ne može bez njih. a prošli put nije bilo baš tako.

ako su stranci konačno odlučili da se neke stvari mijenjaju, onda je i svejedno ko će biti u vlasti. ali ako nisu, ovo loše izgleda.
Strance boli kurac i ove nove svapsko-britanske inicijative ce da zavrse kao i sve prosle - sto ce reci ovo fakat lose izgleda. :D

Palermo, slazem se, njima nije u interesu da u potpunosti uniste opoziciju i neistomisljenicima razbijaju glave kao HDZ po Mostaru, ali im jeste u interesu da budu najjaca stranka u FBiH. SDA zna da ce uvijek imati 200,000 - 250,000 glasova, sta god da urade, zaboli ih. Isto tako znaju da to ne vazi za ostale stranke, tako da ih uvijek mogu zavaliti i srozati na nivo SDP-a ili SBiH. Uostalom evo vidi koliko simpatizera DF-a pizde radi ovog i koliko ih kaze da su prevareni, da im vise nece dati glas. Rijec je o hiljadama ljudi, vjerovatno desetinama hiljada - a prosjecnog simpatizera SDA zaboli kita, nikakve reakcije nema niti ce biti. SDA to vrlo dobro zna i to godinama koriste da sjebu stranke koje im postanu ozbiljna prijetnja.

Hoce li se pojaviti neka nova stranka ljevice? Mozda hoce, a mozda ce SDP u medjuvremenu proci katarzu, mozda ce se sve stranke ujediniti u jedan blok, mozda ce se nekad SDP i DF ujediniti u jednu stranku - i u svakoj kombinaciji ce na kraju biti samo privjesak za SDA. Apstinencija ce rasti jer je ljudima pun kurac glasanja za opoziciju koja ide u vlast sa SDA te biva unistena u par ciklusa, dok glasace SDA zivo zaboli...
User avatar
smasma
Posts: 441
Joined: 27/12/2010 21:19

#17638 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by smasma »

jest ova politika kurva, kemala mi :D
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5529
Joined: 12/10/2014 01:12

#17639 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by skupljac_zeljeza »

Crvene_brigade wrote:
zeleni xy wrote:Čuj ove Amele Music, pa vrati se ti u DF onda kad DF pobijedi ubjedljivo u Federaciji i RS sa 100% osvojenim izborima jer tad neće trebati nikog za koaliciju
Ovi crveni umjesto da "ližu rane" i da spremaju kongres oni ovdje sole pamet i drže predavanja o patriotizmu a zadnji su u BiH koji mogu o tome nekom pričati, slični su i ovi fahraonovi, a molili bi Boga da su oni u ovoj priči.
Hoce li Radovan Karadzic parafirati sporazum o koaliciji koji je vas predsjednik Zeljko Komsic danas dogovorio sa pomagacem ratnog zlocinca, Milovanom Cickom Bjelicom, inace istaknutim clanom stranke ciji je osnivac Radovan Karadzic?
Potpisuje se....potpisuje...

Breathless
Posts: 1072
Joined: 02/11/2013 16:05

#17640 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Breathless »

clarion_ wrote:samo političke neznalice mogu zamjeriti na kolaciji sa SDA. Komšić je odmah nametnuo svoje stavove i sigurno se neće predati. SDA je pobjednik izbora i to voljom građana i iz poštovanja prema njima SDA mora biti u vlasti a meni je drago da je tu DF da ih usmjerava u pravom pravcu. :bih:
Upravo to. Ovim su svi dijelom dobitnici izuzev Milojice i njegove podguzne muhe Stozernika, koji jeste najpodlija i najpokvarenija pojava na politickoj sceni od kraja rata, te stoga nece cuditi ni da se ipak zbog vlastoljublja izvuce iz Milojicinog prkna u kojeg je uvukao i hrvatski narod, namecuci se kao jedini njegov "legitimni" predstavnik. Svi potpisnici ovog sporazuma imaju sansu da okrenu list i treba sacekati i vidjeti kako ce se to odvijati, a ne unaprijed vrsiti odstrel.
quaqro
Posts: 125
Joined: 15/08/2014 08:14

#17641 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by quaqro »

došla sutorina ko kec na 10 jadni bošnjo sada dršće a lopovi nastaviše da kradu
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#17642 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

Umjesto patetike, samo dajte alternative. Koga u vlast ?!
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#17643 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

Prvo, molim SDP-ovce da ne rone krokodilske suze nad tragičnim potezom Komšića, jel da im je stalo do promjene ne bi došlo do samostalnog puta Komšića, već bi poslali Lagumdžijinu ergelu, koja je SDA vratila iz mrtvih, na put bez povratka. Svakako ste ovaj potonji izabrali.
Kao član i glasač DF-a dugo sam razmišljao šta bi za DF bilo najbolje u izabranoj konstalaciji političkih stranaka i njihovih rezultata. Saznanje da je SDA ponovo uzela izbore, u meni je probudilo bijes i nevjericu, pa zar opet. Teško je shvatiti tu potrebu širokih narodnih masa, da pored očigledno loše politike, daju podršku SDA. Međutim, šta god ja mislio o tome i bilo koji član DF, jedno je jasno narod je izabrao i taj izbor ma koliko se nama ne sviđao treba poštovati. Možemo teoretski osporavati legitimitet istog, ali s obzirom na izlaznost i stvarnu opredjeljenost glasača, to je licimjerno, jer ljudi ne žele koalicije, a bez 50% podrške bilo kome, one su neophodne. Stoga bih zamolio i apstinente na izborima da ne prosipaju šuplju "svi su oni isti" ili "zato ja nisam glasao", jer ta njihova mudra odluka sve ove godine kumuje ovakvom stanju u kom nema izbornih pobjednika.

A sada da se vratim, na današnji koalicioni ugovor, dogovor ili strateško partnerstvo. Ono šta sam najmanje priželjkivao desilo se, što bi srbijanski analitičari kazali "kohabitacija po ko zna koji put", ovaj put DF sa SDA i srpskim blokom. Iako sam nečelno protiv svakog povezivanja sa SDA i nacionalnim strankama općenito, trenutni odnos snaga DF je pružio odličnu poziciju neophodnog faktora, koji ima legitimno pravo da postavi uslove. Sama činjenica da je SDA prihvatila i načelno podržala predloženo i da je spremna ponuditi više, radi stabilne većine dovoljan je znak promjene političke klime. Ne znam koliko je SDA iskrena, vjerujem vrlo malo u svemu ovome, ali postavlja se pitanje odakle ova neočekivana dinamika pregovora. Kako to da su stranke okupljene oko SDS-a tako olako došle u Sarajevo, u zgradu Predsjedništva- instituciju boj 1 i potpisale dokument koji sadržava elemente drastičnog jačanja državnih kapaciteta. Kako to da Komšić zapravo sastavlja državnu vlast, jer je ovo ako se ne varam sve njegova incijativa. Ne želim nagađati, ali ovo se nije moglo uraditi bez diplomatskog uticaja, bez nekog inicijalnog faktora, bez prikrivenog pritiska MZ i uticaja velikih sila. Ako je ovo Komšić sve uradio sam, to znači da smo dobili lidera pravog kova. Rezultate tek treba da vidimo da bih mogao dati jasaniji komentar. Ali već je vidljiva situacija da je Dodik izbačen "iz cipela", da je Čović sigurno posmatra novu stvarnost i vaga između partnerstva s SNSD i vjerovatnih sankcija EPP ako podrže Laktašenka. Dok je za bošnjačku politiku i nastavak reformskog procesa od krucijalnog interesa rušenje osovine Dodik-Čović. Šta je slijedeći korak ne znam, ostaje da se vidi kako će teći konstituisanje zakonodavne vlasti. Ukoliko istraju u svojim zahtjevima i postave crvenu liniju, od početnog razočarenja članstva ovim preokretom, DF lako može postati pozitivno iznenađenje.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#17644 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

Muad prepisao svoj tekst od prije četiri godine, samo ubacio 'DF' umjesto 'SDP'.
Baton_Ilirski
Posts: 193
Joined: 28/08/2013 01:49

#17645 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Baton_Ilirski »

Zeljko zlatni ljiljane PC je uz tebe :D ..prestanite kmecati svi..ovo je dobro za Bosnu
User avatar
zeleni xy
Posts: 457
Joined: 22/03/2010 15:09
Location: Moja mahala tvojU jahala

#17646 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by zeleni xy »

Crvene_brigade wrote:
zeleni xy wrote:Čuj ove Amele Music, pa vrati se ti u DF onda kad DF pobijedi ubjedljivo u Federaciji i RS sa 100% osvojenim izborima jer tad neće trebati nikog za koaliciju
Ovi crveni umjesto da "ližu rane" i da spremaju kongres oni ovdje sole pamet i drže predavanja o patriotizmu a zadnji su u BiH koji mogu o tome nekom pričati, slični su i ovi fahraonovi, a molili bi Boga da su oni u ovoj priči.
Hoce li Radovan Karadzic parafirati sporazum o koaliciji koji je vas predsjednik Zeljko Komsic danas dogovorio sa pomagacem ratnog zlocinca, Milovanom Cickom Bjelicom, inace istaknutim clanom stranke ciji je osnivac Radovan Karadzic?
Ne, to će uraditi slučajni prolaznik sa Kukanjcem , uradiće i sa najgorim od svih mrzitelja BiH sa dodickom, naprimjer kao i onaj sporazum o prebivalištu da završe slučajni prolaznik i dodick etničko čišćenje do kraja.

Ma idi na brda spremaj kongres, igraj reketa, mani se visoke politike, propali ste i imate 4 godine da izađete na popravni ali pošto vidim da ne učite već hvatate zjale nećete popravni položiti ni za 8 ni za 12 godina
User avatar
plavipatriota
Posts: 65
Joined: 06/02/2014 16:02

#17648 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by plavipatriota »

razumijem ja sve načine gledanja, od tog "što će ti glas ako nećeš u vlast" do onog "samo ne sa sda"..

evo nekog mog razmatranja kao člana df-a:
Razočaran sam..
Nisam razočaran zato što su otišli sa nacionalističkom strankom, iako bih mogao biti jer ne podržavam stranke samo jednog naroda..
Razočaran sam što su otišli u vlast sa najvećim političkim šljamom i najvećim lopovima otkako je rat završio.. I sve su te priče fine, SDA mora biti u vlasti, SDA ovo-ono, ali ne možeš graditi tu NOVU BOSNU I HERCEGOVINU sa ljudima koji su tu samo zbog ličnih interesa, bukvalno kriminalcima..

Znači ne možeš sa lopovima, a jedan od temelja ponašanja u stranci su ti poštenje i moral!

Eto zbog tog, a da Bog da nama svima bilo bolje, nebitno ko na vlasti bio.. Jer nije ovo Željo-Sarajevo pa da se dijelimo, ovo se tiče naših života i bitno je samo da bude bolje i da napredujemo.. A ne da očekujemo propast neke stranke kako bi tvoja pobijedila sljedeći put.. Takvi ljudi su očito uhljebljeni dobro, pa im ovo dođe ko neka vrsta sporta, derbija, šta već..
quaqro
Posts: 125
Joined: 15/08/2014 08:14

#17649 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by quaqro »

Dajte ljudi popustite precenika komšića, treba vraćat kredite, precenik još nije shvatio šta je napravio ali nadoće to njemu kada popije koju pivu u tite
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#17650 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mO k3 »

quaqro wrote:Dajte ljudi popustite precenika komšića, treba vraćat kredite, precenik još nije shvatio šta je napravio ali nadoće to njemu kada popije koju pivu u tite
Sta je to napravio ???
Post Reply