Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frustrira

Post Reply
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#51 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by mousstapha »

Nadam se da ce ovo Senad iskoristiti i suociti ga s nekim u emisiji FaceToFace. Ako se vec usudio da daje ovakve izjave onda je posteno da ih objasnjava na svakom koraku.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#52 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by zvrk »

meni su najjaci komentari podrske na njegovom fb profilu, a izmedju ostalog i:
Fatima Omerovic Efendicu imas moju podrsku ma bas te briga ima zena koje neznaju da budu kuci pa se guraju gde him, nije mjesto eh ,eto one znaju ko zenska ,pamet .
i ne, nije za_ebancija :(
Last edited by zvrk on 08/02/2013 15:11, edited 2 times in total.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#53 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by VjecitiStudent »

Vidi tek ovih Britanki, zinulo im dupe za donacijama :oops:
http://www.publications.parliament.uk/p ... iament.htm
All-Party Parliamentary Group for Women in Parliament
To increase the number of women in Parliament in all parties and o encourage female candidates to get involved in politics in public life and discuss and highlight the barriers to this.
panonac04
Posts: 23
Joined: 29/04/2006 23:42
Location: Ilidža

#54 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by panonac04 »

JThomas je napisao/la:ono za političko organizovanje po spolnoj osnovi je milion posto u pravu. i to je upravo autosegregacija, diskriminacija žena od strane samih žena, samo to treba biti malo dalekovidniji da skontaš od naših kvaziaktivistica... :thumbup:
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#55 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by Akibh »

uglavnomja wrote:samo u ovoj rupi jedan politiccarcic (sa onom 2-3 dana vjerskom bradicom :cry: ) moze ovo reci. svugdje u normalnom svijetu bi izletio iz politike.


a nije ni cudo sto su zene frustrirane kad im ovakvi sda-dzamijski balavci mogu reci sta hoce, i jos lik dalje prosipa raskos svog jada od pameti, ono objasnjava nesto :roll:
Papak do papka...
ne ide ni jedna tema bez vjere, vjerske bradice, dzamije , mekteba,...
Stoka isfrustrirana
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#56 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by megaman4 »

evo gospođa Ismeta Dervoz uputila oštre kritike na račun ovog načelnika, i zatražila je izvinjenje od njega...stvarno nigdje veze, umjesto da se bavi svojim poslom, on našao da čačka tamo gdje mu nije mjesto. dobro je počeo mandat, nema šta, vidi se da je željan samopromocije....
dragonz
Posts: 1788
Joined: 20/09/2008 13:12

#57 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by dragonz »

It_is_a_Leclerc wrote:Semir Efendić definitivno nije naučio kad treba zašutati. Nakon one prošlosedmične skandalozne izjave kojom je žene u politici nazvao nesocijaliziranim bićima ispranog mozka, ovaj SDA-ovčić nastavlja sa seksističkim grozomorama. Da živimo u normalnoj državi, građani njegove općine bi već za koju sedmicu ponovo na izbore.

Ali, ako možemo u Domu naroda imati ljude koji tvrde da žene zaslužuju šamar, onda ne vidim zašto ovakve blaže oblike ne bismo mogli tolerisati... :roll:
Normalno da su frustirane prvenstveno svojom apatijom i neaktivnošću u društvo gdje dolazi 21 nasprem 1 muškarca prema statistici CIPS-a.


Ko misli da je ženi mjesto u kuhinji očito ne zna šta da radi sa njom u spavaćoj sobi i drugdje.
Last edited by dragonz on 08/02/2013 15:17, edited 2 times in total.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#58 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by It_is_a_Leclerc »

zvrk wrote:meni su najjaci komentari podrske na njegovom fb profilu, a izmedju ostalog i:
Fatima Omerovic Efendicu imas moju podrsku ma bas te briga ima zena koje neznaju da budu kuci pa se guraju gde him, nije mjesto eh ,eto one znaju ko zenska ,pamet .
i ne, nije za_ebancija :(
Dotičnoj nije mjesto u kući, već u školi... Pogledajte joj pravopisa. :lol: :lol:

P.S. Ismeta Dervoz je uz zastupnika Niku Lozančića, predsjednika Komisije za ravnopravnost spolova, podnijela zahtjev da se uklone diskriminacije iz službenih dokumenata koje parlament usvaja, a u kojima se spominju isključivo - "državljani", "zastupnici", "građani", bez gender ravnopravnosti u jeziku.
User avatar
jedan_dobar_dan
Posts: 300
Joined: 17/08/2011 10:57
Location: u svijetu maca i kuca

#59 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by jedan_dobar_dan »

JThomas wrote:ne, isto bi bilo da se on učlani u neku političku organizaciju koja okuplja samo muškarce - samo zato što su muškarci. a takvih nema.

nije davno bilo kada muskarci zenama i nisu dopustali pravo glasa, politicku aktivnost i slicno,
da je bilo do muskaraca, tako bi bilo i danas.
ArmandoSA
Posts: 59
Joined: 26/05/2010 13:47

#60 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by ArmandoSA »

Podrška načelniku

Mislim da je čovjek upravu :bih:
de balzac
Posts: 1298
Joined: 15/10/2012 14:47

#61 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by de balzac »

zvrk wrote:meni su najjaci komentari podrske na njegovom fb profilu, a izmedju ostalog i:
Fatima Omerovic Efendicu imas moju podrsku ma bas te briga ima zena koje neznaju da budu kuci pa se guraju gde him, nije mjesto eh ,eto one znaju ko zenska ,pamet .
i ne, nije za_ebancija :(

jebem ti kralja :oops: pa zar i ovo postoji
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#62 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by dzejkej »

It_is_a_Leclerc wrote: Dotičnoj nije mjesto u kući, već u školi... Pogledajte joj pravopisa. :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#63 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by dzejkej »

Ovo je bas lijepo rekao:

Uostalom, ja lično nemam nikakvih problema sa ženama s kojima godinama sarađujem, a sarađivat ću i u budućnosti na poslovima koji donose korist ovoj zemlji i svim njenim stanovnicima. O tome mogu više govoriti žene i djevojke koje me poznaju kroz politički angažman i koje su mi dale veliku podršku ne proteklim izborima. Ja svoje vrijeme neću trošiti da se borim samo za muška prava, nego ću, naravno, raditi jednako u korist svih građana bez obzira na spolnu ili neku drugu pripadnost..

Đisva mi se ovaj dio..
ejs
Posts: 86
Joined: 30/12/2012 22:49

#64 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by ejs »

Bezveze naprdjuju daj ravnopravnost samo kad treba gladit da ne kazem sta.
Hos ravnopravnost nema frke istovaraj cumur,cisti snikeg nosaj kese iz interexa i ne zali se kad primis tac.
Nista drugo nego isfrustrirane,cupavih nogu i pazuha krek zabetine
User avatar
FOČANSKI PROPISI
Posts: 2510
Joined: 11/04/2012 09:37
Location: JELEČ-BEČ

#65 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by FOČANSKI PROPISI »

dzejkej wrote:
It_is_a_Leclerc wrote: Dotičnoj nije mjesto u kući, već u školi... Pogledajte joj pravopisa. :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
Nisu sve žene iste.
Neke su iste,a neke još gore.
:x :x :x :x :x :x :x
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#66 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by Akibh »

It_is_a_Leclerc wrote:
P.S. Ismeta Dervoz je uz zastupnika Niku Lozančića, predsjednika Komisije za ravnopravnost spolova, podnijela zahtjev da se uklone diskriminacije iz službenih dokumenata koje parlament usvaja, a u kojima se spominju isključivo - "državljani", "zastupnici", "građani", bez gender ravnopravnosti u jeziku.
e ako je podnijela zahtjev za izmjenama onda svaka cast :-)
Nema drugih problema u drzavi, daj da izmijenimo gradjani u gradjani/ke.
Pa sto nije podnijela inicijativu da se ukine ova ublehaska komisija za ravnopravnost spolova kroz koju se (i stotine drugih) izmuzose sve pare iz budzeta.
To je to, isfrustriranost o kojoj govori i Semir
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#67 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by Oligarh »

Zaista ne bi želio da ulazim u motive izjava dotičnog gospodina, ali želio bi samo da ukažem na jednu činjenicu koje su prouzrokovale ove, vjerovat ću nespretne (u namjeri nekakvog ne-znam-zašto-i-kome dokazivanja), Efendićeve izjave.

Naime, ovakav način rasprave o pravu udruživanja (a još uvijek u ovoj zemlji je pravo udruživanja ustavno zagarantovana sloboda) i to od nekoga ko, uslovno rečeno, predstavlja najveću lokalnu zajednicu u državi, nije samo totalno nepotreban, već i krajnje društveno degutantan. Gospodin Efendić zadire u pravo udruživanja i to na rodnom osnovu, koji je, po pitanju kršenja, veoma tanak led na ovim područjima. Ako gledate samu poruku koja bi većina mogla da izvuče (a ta većina u ovoj je nažalost na vrlo niskoj razini socijalne odgovornosti), sad ću da banaliziram: "Vidiš, kada im ovaj koji je gore na vlasti kaže da je glupo da oni prosipaju svoje ženske folove, što bi ja sad nešto tu glumio! Kuhinja i kreve' bona!"

G. Efendiću, javna ste ličnost, tako da je Vaš stepen socijalne odgovornosti ogroman. Pazite na Vaše izvjave i pomirite se sa tim da funkcija koju obnašate je, ne privilegija, već odgovornost! Samim tim, i vaše mišljenje je pod većom lupom javnosti! Ne igrajte se temama koje su na Balkanu još neka vrsta tabua. Totalno je nebitno Vaše mišljenje ukoliko se ono, pa bar i milimetar, može izvući iz konteksta u ovako "škakljivim" temama kao što je rodna ravnopravnost! Džaba Vam onda i svi trotoari opštine i sve dobro što (ako) činite!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#68 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by Doktor29 »

JThomas wrote:ono za političko organizovanje po spolnoj osnovi je milion posto u pravu. i to je upravo autosegregacija, diskriminacija žena od strane samih žena, samo to treba biti malo dalekovidniji da skontaš od naših kvaziaktivistica...
Ma one su ovo iskoristile da opravdaju postojanje, nista vise
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#69 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by Paranoid »

It_is_a_Leclerc wrote:
zvrk wrote:meni su najjaci komentari podrske na njegovom fb profilu, a izmedju ostalog i:
Fatima Omerovic Efendicu imas moju podrsku ma bas te briga ima zena koje neznaju da budu kuci pa se guraju gde him, nije mjesto eh ,eto one znaju ko zenska ,pamet .
i ne, nije za_ebancija :(
Dotičnoj nije mjesto u kući, već u školi... Pogledajte joj pravopisa. :lol: :lol:

P.S. Ismeta Dervoz je uz zastupnika Niku Lozančića, predsjednika Komisije za ravnopravnost spolova, podnijela zahtjev da se uklone diskriminacije iz službenih dokumenata koje parlament usvaja, a u kojima se spominju isključivo - "državljani", "zastupnici", "građani", bez gender ravnopravnosti u jeziku.
http://www.youtube.com/watch?v=WxRJZPMsrkQ
Ismeta je od ovog pada zadobila teške traume...zato i jeste u SBB-u...
User avatar
odr0n
Posts: 2082
Joined: 29/07/2012 15:21

#70 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by odr0n »

A vidi rumenog Goraždaka što je našo pametovat, rodila ga majka.

E šta ono reče:
Da ne bude zabune, na vijest da je formiran ženski klub (parlamentarki) u Predstavničkom domu Parlamenta FBiH, ja sam napisao komentar na facebooku: Spolna pripadnost je potpuno pogrešna osnova za političko organiziranje i može donijeti samo štetu, a naročito po žene kojima se kroz takve organizacije ispere mozak do mjere da više nisu sposobne za normalnu socijalizaciju sa ostatkom društva“.
Haj da vidimo zašto se to desilo:
http://balkans.aljazeera.com/vijesti/ze ... na-balkanu

U Predstavničkom domu Parlamenta BiH, od 42 poslanička mjesta njih devet su popunile žene, što čini 21,4 posto ukupne zastupljenosti. U Domu naroda, među 15 delegata su dvije žene, što iznosi 13,3 posto.

http://www.fondacijacure.org/index.php? ... cle_id=137

Gdje su žene u BH politici?

Žene čine 52% stanovništva u Bosni i Hercegovini. U politici 17,01%.
Tročlano Predsjedništvo BiH? Niti jedna žena.
Predsjednica političke partije? Niti jedna žena.
Premijerka vlade/a? Niti jedna žena.
U predstavničkom domu Parlamenta FBiH od ukupno 98 mjesta – 17 pripada ženama. U Narodnoj skupštini od ukupno 83 mjesta 18 pripada ženama.

Gdje su žene u opštini/općini?

• Na Lokalnim izborima 2008. godine samo 14,9% žena izabrano na bilo koju od rukovodećih pozicija.
• U Federaciji BiH izabrana je samo 1 načelnica opštine/općina i 77 načelnika.
• U Republici Srpskoj izabrane samo 3 načelnice i 59 načelnika.
Kaže rumenko žene frustrirane, hajmo dalje:
http://manjine.ba/?p=1048

Izdvajam:

Šamar
"Sjetimo se samo izjave zastupnika u Domu naroda FbiH, Muharema Serbezovskog iz 2009. godine, kada je rekao „Kad žena dobije šamar, zaboravi da ga je uzrokovala“. Muškarac se najčešće prepoznaje kao glava kuće, što opravdava sve njegove nasilničke poteze, a žena bi trebala biti zahvalna za „udomljenje“, pa bi shodno tome trebala progutati nepravdu. To je vjerovatno razlog zbog kojeg se tek 5% slučajeva nasilja prijavi. Biti prvi u nizu i pokrenuti lavinu, rekavši stop nasilju nad ženama, zauvijek, trebalo bi biti pravilo a ne usamljeni slučaj.

Mnogi muškarci u Bosni i Hercegovini i regiji nisu ni svjesni da je nasilje nad ženama globalni problem, da je to kršenje zakona, te da postoje specijalizovane organizacije koje se bore protiv toga."

http://data.zenskaposla.ba/o-inicijativi
http://www.16dana.ba/
http://www.unwomen.org/

Sve uz podršku UN-a i OSCE-a.
Rumenko bježi odakle si došo, pa tamo vodi svoju seljačku politiku, a ne usred Sarajeva. ;-)
Last edited by odr0n on 08/02/2013 16:42, edited 3 times in total.
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#71 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by Doktor29 »

banovan wrote:Pa moze se reci da one samim tim formiranjem tog zenskog doma u parlamentu,vrse diskriminaciju nad muskarcima.Koji je razlog da se formira neki dom u kojem mogu biti samo zene.Ako to nije diskriminacija,ja ne znam sta je onda.A znaju uokolo razvetati pricu kako su diskriminirane.
Nitko ne kaze da su doveli nekog Milosa iz Beograda da ih organizuje i odredi viziju, misiju i strategiju, gdje i za koga je Milos pisao strategiju kada su njegovi sunarodnjaci silovali na hiljade zena ranih devedesetih u Istocnoj Bosni
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#72 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by Maharadza »

Oligarh wrote:Zaista ne bi želio da ulazim u motive izjava dotičnog gospodina, ali želio bi samo da ukažem na jednu činjenicu koje su prouzrokovale ove, vjerovat ću nespretne (u namjeri nekakvog ne-znam-zašto-i-kome dokazivanja), Efendićeve izjave.

Naime, ovakav način rasprave o pravu udruživanja (a još uvijek u ovoj zemlji je pravo udruživanja ustavno zagarantovana sloboda) i to od nekoga ko, uslovno rečeno, predstavlja najveću lokalnu zajednicu u državi, nije samo totalno nepotreban, već i krajnje društveno degutantan. Gospodin Efendić zadire u pravo udruživanja i to na rodnom osnovu, koji je, po pitanju kršenja, veoma tanak led na ovim područjima. Ako gledate samu poruku koja bi većina mogla da izvuče (a ta većina u ovoj je nažalost na vrlo niskoj razini socijalne odgovornosti), sad ću da banaliziram: "Vidiš, kada im ovaj koji je gore na vlasti kaže da je glupo da oni prosipaju svoje ženske folove, što bi ja sad nešto tu glumio! Kuhinja i kreve' bona!"

G. Efendiću, javna ste ličnost, tako da je Vaš stepen socijalne odgovornosti ogroman. Pazite na Vaše izvjave i pomirite se sa tim da funkcija koju obnašate je, ne privilegija, već odgovornost! Samim tim, i vaše mišljenje je pod većom lupom javnosti! Ne igrajte se temama koje su na Balkanu još neka vrsta tabua. Totalno je nebitno Vaše mišljenje ukoliko se ono, pa bar i milimetar, može izvući iz konteksta u ovako "škakljivim" temama kao što je rodna ravnopravnost! Džaba Vam onda i svi trotoari opštine i sve dobro što (ako) činite!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Slažem se u potpunosti sa tobom! :thumbup:

@Načelniče: Stipu ženturače neka rade šta hoće, ko ih *ebe (ne znaju ni one više), a ti se malo više prifati rješavanja realnih problema unutar ove naše opštine, nešto si mi tu "zastao", blago rečeno!? :oops:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#73 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by It_is_a_Leclerc »

Zaključili smo, uz pomoć eminencije grobara iz SDA-a : Republikanci u SAD, formirajući političke klubove, diskriminiraju demokrate ! Vegeterijanci, formirajući organizacije, diskriminiraju mesojede, a o tome koliko biciklisti organizirajući se u klubove diskriminiraju karatiste, da i ne govorim...

Plus - potpuno je očigledno da se radi o jednoj velikoj velesrpskoj zavjeri i uroti kojom se od uzoritih i poslušnih žena u Federaciji hoće napraviti neke goropadne političarke ! Sramota ! :D :D

P.S. Pravo na političko organizovanje je osnovno ljudsko pravo.
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#74 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by Oligarh »

Doktor29 wrote:
banovan wrote:Pa moze se reci da one samim tim formiranjem tog zenskog doma u parlamentu,vrse diskriminaciju nad muskarcima.Koji je razlog da se formira neki dom u kojem mogu biti samo zene.Ako to nije diskriminacija,ja ne znam sta je onda.A znaju uokolo razvetati pricu kako su diskriminirane.
Nitko ne kaze da su doveli nekog Milosa iz Beograda da ih organizuje i odredi viziju, misiju i strategiju, gdje i za koga je Milos pisao strategiju kada su njegovi sunarodnjaci silovali na hiljade zena ranih devedesetih u Istocnoj Bosni
Kakav jeftin pokušaj kvazipopulistickog "bošnjačkog" spina! Samo prebaci na zlo '90tih i sve će se ostalo zaboraviti.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#75 Re: Semir Efendić žene u ženskim organizacijama nazvao frust

Post by Michun »

I na ovoj temi sam evo stvorila misljenja o forumasima. :shock:
Ko god nije gledao, neka pogleda i neka zamisli da je to njegova mama, sestra, kcerka.
Image
Post Reply