Protesti u Turskoj

Post Reply
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#4126 Re: Protesti u Turskoj

Post by Martinez_ »

vivaldi wrote:
madner wrote:Odbili Erdoganov dekret kojim je htio stopirati policiju.

Ruzno je ovo kada dodjes na vlast kao borac protiv korupcije i onda padnes na korupciji.
meni je misteriozniji odnos amerike u turske obzirom da im turska jeste vec godinama vazan regionalni partner, ali americki ambsador u turskoj navodno najavio "pad jedne imperije" ocigledno aludirajuci na erdogana.

mislim, boli amere tuki za korupcijom u truskoj i ko je u nju umjesan, nego otkud i zasto takva izjava? Lira vec tone, a ovaj americki stav je vrlo poguban za ekonomiju i investitore i to bi tajipu mogao biti najveci problem ako se nastavi.

jedino bi objasnjenje moglo biti da im je sada favorit onaj gizmet ili kako se vec zove sto i zivi u americi, a drzzi skole po turskoj

Amerikanci su i sa Egiptom nekoliko puta menjali stav samo u dve godine. Prvo su refleksno podržali Mubaraka pa kad su shvatili da ga narod ipak neće pustili ga niz vodu a onda kroz seriju izbora zaključili da ne valjaju ni Muslimanska braća pa dali opet vojsci ovlasti.

Što nas onda čudi i razvoj stava oko Turske ili bilo koje druge zemlje?


Ovaj (Gullen) jeste verovatno američki čovek na kraju krajeva i deluje iz Amerike mene samo zanima koliko je anti-amerikanizam jak u Turskoj? Odnosno koliko utiče na popularnost pojedinca činjenica da ga se povezuje sa Amerikom? Čini mi se da su kemalisti bili najveći antiamerikanci ali ovde su u sukobu dve struje na drugom polu koje su do juče bile ujedinjene protiv vojske i kemalista
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#4127 Re: Protesti u Turskoj

Post by vivaldi »

Martinez_ wrote:Što nas onda čudi i razvoj stava oko Turske ili bilo koje druge zemlje?
pa cudi me jer su sa tajipom vec dugo u romansi, a morsi je bio one night stand.
Martinez_ wrote:mene samo zanima koliko je anti-amerikanizam jak u Turskoj?
eto vidis, i tebe nesto zanima :D
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#4128 Re: Protesti u Turskoj

Post by Martinez_ »

vivaldi wrote:
Martinez_ wrote:Što nas onda čudi i razvoj stava oko Turske ili bilo koje druge zemlje?
pa cudi me jer su sa tajipom vec dugo u romansi, a morsi je bio one night stand.
Sigurno ne dugo koliko su bili sa Mubarakom. Takođe kad se govori o američkim interesima uvek se moraju ukalkulisati i interesi njihovih primarnih saveznika na Bliskom istoku, Izraela i još nekih. Možda se Tajip previše zbližava sa Iranom? Možda ih je iziritirao kad je pokušao probiti blokadu Gaze? Možda zato što podržava Muslimansku Braću?

To je regija vrlo dinamičnih odnosa
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#4129 Re: Protesti u Turskoj

Post by vivaldi »

moze biti svasta, ali i ne mora. i ameri se priblizavaju teheranu na uzas izraelaca.
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#4130 Re: Protesti u Turskoj

Post by Martinez_ »

''Što je dopušteno Jupiteru, nije i volu''
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#4131 Re: Protesti u Turskoj

Post by zlata »

theTruePath wrote:
Cyrax wrote:Ljubomora :lol:
Zavist :lol:
Plač!
Itekako je,primjetio sam nesto sa srbima i hrvatima

vole nam poturati da smo poturice

ali kada cuju da mi pricamo lijepo o Turskoj,krivo im ;)

dakle ocito je da zele da nismo vezani za Tursku,ali da nas oni mogu tako zvati kada zele da vrijedjaju sta li


A tu je i INTERES,Turska je jak igrac na Balkanu,ne zele oni da Bosnjaci imaju saveznika u Turskoj,ni po koju cjenu.Poneki pricaju o okupatorima,neinvestiranju i sl gluposti u cilju da odvrate bosnjake od Turske ali NE USPJEVA im.
100% istina.
Nedavno mi je poznanik rekao da moli Boga da se Erdoganovi i Gezi Park-revolucionari pobiju,
pa da izbije jos veci sukob u Turskoj.

pa da nesposobni, ultra-konzervativni muslimani preuzmu vlast u Turskoj,
jer "Turska je preuspjesna, premocna,
i takav uspjeh, nije u interesu BH Hrvata (a podrazumjeva se, ni Srba)".

Bem ti zivot, :roll:
nisam nikad mislila zlo mogucem prijatelju mog komsije....
samo zto sto je mozda, dobar prijatelj mog komsije,
jerbo, meni je stalo do komsijine njive.

Podrazumjeva se da su veze izmedju Bosnjaka i Turske neunistive,
a racunaju, da su te povjesne veze, jos jace nego sto zbilja jesu
i da je interes Turske u BiH puno veci,
neg sto zbilja jeste.

ps. nije bilo dovoljno komadat BH sa genocidasima
pa sad otvoreno suradjivat i pregovarat sa genocidaskim mafijasima
sad se ide i na neutralizaciju i ono malo prijatelja
koje BiH ima.

A kad im ne mogu nista,
onda mole Boga da pocrkaju, da im se kuca zapali..... :evil:
mogu tek zamislit sta sve jadni fratri nacuju u Medjugorju :lol:

I onda se zamislim, kad toliko zla zele Turskoj, i Turcima,
samo zato sto bi mozda pomogli BiH,
sta li tek misle i zele Bosnjama?
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#4132 Re: Protesti u Turskoj

Post by zlata »

vivaldi wrote:
madner wrote:Odbili Erdoganov dekret kojim je htio stopirati policiju.

Ruzno je ovo kada dodjes na vlast kao borac protiv korupcije i onda padnes na korupciji.
meni je misteriozniji odnos amerike u turske obzirom da im turska jeste vec godinama vazan regionalni partner, ali americki ambsador u turskoj navodno najavio "pad jedne imperije" ocigledno aludirajuci na erdogana.

mislim, boli amere tuki za korupcijom u truskoj i ko je u nju umjesan, nego otkud i zasto takva izjava? Lira vec tone, a ovaj americki stav je vrlo poguban za ekonomiju i investitore i to bi tajipu mogao biti najveci problem ako se nastavi.

jedino bi objasnjenje moglo biti da im je sada favorit onaj gizmet ili kako se vec zove sto i zivi u americi, a drzzi skole po turskoj
Gulenovci su k'o sekta. Previse tajanstveni, i zatvoreni, da bi dobili povjerenje vecine Turaka.

Ne mislim da ce ikad privuc mase, a ne moze se ni Gulen nikad nametnut kao novi Babo Turske,
kad Turska vec ima Ataturka.

Turska vec ima dvi' religije, a to su Islam i Ataturkizm.

Nema tu vise mjesta za ikakav novi kult licnosti.
A Gulenov sistem funkcionira oko kulta njegove licnosti.

Gulen je proizvod jednog drugog rezima, i povjesnog razdoblja te zemlje,
i u mnogo cemu, njegov pokret vec postaje anahron u danasnjoj, modernijoj Turskoj.

U najboljoj varijanti, Gulenovci ce se slobodno sirit po svjetu,
gradit svoje skole,
ali u Turskoj ce se morat stavit pod kontrolu Ankare.

Ako Turci nisu htjeli vojsku, kao drzavu u drzavi,
onda sigurno ne zele ni Gulena-iz-Amerike,
kao "vladara iza sjenke".
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#4133 Re: Protesti u Turskoj

Post by Kikibombona »

Erdogan se preracunao i precijenio. Gurao je prste gdje treba i ne treba, promovisao se kao jak politicar na globalnom nivou... Takvim pristupom je navukao dosta neprijatelja i vjerovatno si zapecatio sudbinu.

Trebao je malo sporije i strpljivije raditi. Nista ne moze preko noci.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#4134 Re: Protesti u Turskoj

Post by MUNAFIK »

Kikibombona wrote:Erdogan se preracunao i precijenio. Gurao je prste gdje treba i ne treba, promovisao se kao jak politicar na globalnom nivou... Takvim pristupom je navukao dosta neprijatelja i vjerovatno si zapecatio sudbinu.

Trebao je malo sporije i strpljivije raditi. Nista ne moze preko noci.
Erdogan je navukao na sebe dosta neprijatelja jer je od Turske napravio državu i jer je radio svoj posao... Jest da to neki smatraju da je radio ono što ne treba, ali zato ima podršku Turskog naroda, i to ne može 10 Gulema ni nekakvih hizmeta promjenuti...

USA i Izrael rovare po Turskoj, ako ovo ne prodje onda ce poceti bombe da pucaju po Turskoj ko fol teroristi, samoubice... Obracunom sa Gulemom Erdoganu će više koristiti nego štetiti, sigurno će dobiti više podrške!
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#4135 Re: Protesti u Turskoj

Post by kamen spoticanja »

Danas izasla informacija da je lokalna samouprava sjevernog iraka umjesto turskoj Halk banci, pravo na zastupanje u prodaji nafte dala americkom FED-u
Procijenjuje se da ce zarada banke biti 20 milijardi eura
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#4136 Re: Protesti u Turskoj

Post by Kikibombona »

MUNAFIK wrote:
Erdogan je navukao na sebe dosta neprijatelja jer je od Turske napravio državu i jer je radio svoj posao... Jest da to neki smatraju da je radio ono što ne treba, ali zato ima podršku Turskog naroda, i to ne može 10 Gulema ni nekakvih hizmeta promjenuti...

USA i Izrael rovare po Turskoj, ako ovo ne prodje onda ce poceti bombe da pucaju po Turskoj ko fol teroristi, samoubice... Obracunom sa Gulemom Erdoganu će više koristiti nego štetiti, sigurno će dobiti više podrške!
Ima i u tome istine. Nema sumnje da ima onih koji zele zaustaviti rast Turske i prouzrokovati krizu. Jos na temi Sirija, za vrijeme zajednickog americko - izraelsko - turskog ataka na Asada, prognozirao sam da ce i Turska doci na red. Turci nisu levati kao Arapi, ali,...
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#4137 Re: Protesti u Turskoj

Post by theTruePath »

Muslimani u svim dzamijama Crne Gore ucili dovu za Erdogana:

Zbog posljednjih dešavanja u Turskoj, u svim džamijama u Crnoj Gori, u kojoj muslimani čine oko 20 posto od ukupno 620 hiljada stanovnika, poslije džuma namaza i hutbe učena je dova za premijera Recepa Tayyipa Erdogana.

Prema odluci Islamske zajednice Crne Gore u džamijama širom te zemlje, u oko 50 njih, Bošnjaci i Albanci poslije džuma namaza zajedno su učili dove za premijera Erdogana i Tursku. Jedna od tih džamija bila je i Nizamska džamija u Tuzi, smještena nedaleko od Podgorice, gdje se nalazi i osmansko mezarje. Imam džamije Samedin Hadžijić je nakon hutbe proučio dovu na turskom i bosanskom jeziku, prilikom koje je istakao da je "Turska majka svih muslimana".

''Muslimani u Crnoj Gori zabrinuti su trenutnim dešavanjima u Turskoj. Recep Tayyip Erdogan i njegova vlada su učinili mnogo toga za muslimane u Crnoj Gori. Oni su renovirali i ovu džamiju u kojoj smo danas dovili'', kazao je Hadžijić i potom istakao da je premijer Erdogan lider islamskog svijeta i da ga treba zaštititi.

Jedan od džematlija koji je klanjao džumu namaz i učestvovao u dovi u džamiji u Tuzi, Nedžat Drešević, kazao je da uspjeh Recepa Tayyipa Erdogana i njegove vlade zasmetao čitavom svijetu, rekavši: "Smeta im jer je to najuspješnija vlada na svijetu. Mi, muslimani u Crnoj Gori, puno toga dugujemo Erdoganu.

Direktor Medrese Mehmet Fatih u Podgorici Rahman Kačar je pak kazao da on i učenici koji pohađaju medresu svakodnevno upućuju dove za premijera Erdogana i njegovu vladu.

(AA)

Image
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#4138 Re: Protesti u Turskoj

Post by udrch »

MUNAFIK wrote:
Kikibombona wrote:Erdogan se preracunao i precijenio. Gurao je prste gdje treba i ne treba, promovisao se kao jak politicar na globalnom nivou... Takvim pristupom je navukao dosta neprijatelja i vjerovatno si zapecatio sudbinu.

Trebao je malo sporije i strpljivije raditi. Nista ne moze preko noci.
Erdogan je navukao na sebe dosta neprijatelja jer je od Turske napravio državu i jer je radio svoj posao... Jest da to neki smatraju da je radio ono što ne treba, ali zato ima podršku Turskog naroda, i to ne može 10 Gulema ni nekakvih hizmeta promjenuti...

USA i Izrael rovare po Turskoj, ako ovo ne prodje onda ce poceti bombe da pucaju po Turskoj ko fol teroristi, samoubice... Obracunom sa Gulemom Erdoganu će više koristiti nego štetiti, sigurno će dobiti više podrške!
uspješni ljudi uvijek imaju više neprijatelja od neuspješnih..
nema nikakve sumnje da će Gulen izgubiti ovu bitku..ne zbog toga što je Erdogan jak, već iz razloga što su se Hizmećari udaljili od svog puta, pa počeli sanjati neke druge snove..narod u Turskoj je to prepoznao poodavno i ukazivao na tu pojavu..inače Erdogan ne bi ni imao razloga da im ograniči aktivnosti da upravo njih nije obuzela korupcija i protežiranje isključivo kadra koji izlazi iz njihovih škola..
samo za razliku od ataturkovaca koje je Gulen nadmudrio prije nego su se ovi i snašli, ovaj put Hizmet na drugoj strani ima ljude koji poznaju njegove metode, a podrška naroda će sigurno izostati zbog njihove oholosti u koju su zapali, osim od onih koji imaju direktnu korist..

u konačnici Erdogan nije toliko ni bitan ni za Turke niti za nas, koliko je bitno da se Turci vraćaju Islamu u onom njegovom najljepšem svjetlu..nije tu bitan ni AKP, biće neko drugi, sličan ili identičan, ali sa jasnom podrškom i vezama temeljenim na zajedničkoj vjeri..

štete će biti, ali ne može sve ići kako treba toliko dugo, još 0d 2002., ipak je Turska još uvijek prilično raznolika zemlja..ono što mene veseli jeste da se Kurdi i Turci muslimani više ne mrze kao nekada, već da ih spaja zajednička vjera..
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#4139 Re: Protesti u Turskoj

Post by SkyLimit »

udrch wrote: u konačnici Erdogan nije toliko ni bitan ni za Turke niti za nas, koliko je bitno da se Turci vraćaju Islamu u onom njegovom najljepšem svjetlu..nije tu bitan ni AKP, biće neko drugi, sličan ili identičan, ali sa jasnom podrškom i vezama temeljenim na zajedničkoj vjeri..

Između 15%-25% stanovništva Turske(ima ih i Turaka i Kurda) su Aleviti,nisu Suniti,šta sa njima,predpostavljam da su oni "kjafiri"?
http://www.dw.de/aleviti-u-turskoj-na-p ... a-16925719
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#4140 Re: Protesti u Turskoj

Post by Kikibombona »

udrch wrote:štete će biti, ali ne može sve ići kako treba toliko dugo, još 0d 2002., ipak je Turska još uvijek prilično raznolika zemlja..ono što mene veseli jeste da se Kurdi i Turci muslimani više ne mrze kao nekada, već da ih spaja zajednička vjera..
Kurdi su dosli do pameti. Primirili su se i cekaju svoj trenutak. Ne bi me iznenadilo da su im mentori u Americi, Britaniji i Izraelu. Kurdi po prvi put imaju lovu i potencijal da nesto urade za Kurdistan. U Iraku su drzava u drzavi, u Siriji cvrsto drze znacajan teritorij i vjerovatno ce i tamo dobiti autonomiju ko god bude pobjednik. Nema sumnje da i u Turskoj cekaju pravu priliku da se aktiviraju.

Cini mi se da jaka Turska nikome ne odgovara. Izrael ne zeli mocnu konkurenciju u regiji. Ko zna kakvi ce vjetrovi u turskoj puhati u narednom periodu. Izrael ocigledno ima fobiju od dominantno islamskih drzava. Amerima i Britancima ne odgovara ravnopravan partner u tako strateski vaznom regionu. Francuzi cesto otvoreno pokazuju neprijateljstvo prema Turcima. Cini mi se da se ni Rusi ne raduju usponu Turske. Rusija u buducnosti racuna na Kazahstan, Uzbekistan, Turkmenistan i druge susjedne drzave nastale raspadom SSSR. Za njih bi bila nocna mora da se te drzave udruze sa Turskom, pa mozda nekada i postanu cjelina. Iran i Saudija imaju svoje razloga zbog kojih zaziru od turske dominacije itd.

Turska definitivno ima veliki potencijal i zbog toga im mnogi rade o glavi. Kako budu napredovali tako ce spletkarenje biti ucestalije i ozbiljnije.

Erdogan je hirovit i silovit. Mislim da to za Tursku nije najbolja taktika. Mozda je bolje da budu skromni, da glume odanog druga Amerima i drustvu, pa ih odjebu kada budu dovoljno mocni.

Bice zanimljivo pratiti buducnost Turske. Veliki potencijal je tu, neprijatelji su tu. Moze svasta biti.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#4141 Re: Protesti u Turskoj

Post by udrch »

SkyLimit wrote:
udrch wrote: u konačnici Erdogan nije toliko ni bitan ni za Turke niti za nas, koliko je bitno da se Turci vraćaju Islamu u onom njegovom najljepšem svjetlu..nije tu bitan ni AKP, biće neko drugi, sličan ili identičan, ali sa jasnom podrškom i vezama temeljenim na zajedničkoj vjeri..

Između 15%-25% stanovništva Turske(ima ih i Turaka i Kurda) su Aleviti,nisu Suniti,šta sa njima,predpostavljam da su oni "kjafiri"?
http://www.dw.de/aleviti-u-turskoj-na-p ... a-16925719
pretpostavka je majka svih zajeba..i sam govoriš da su oni i Turci i Kurdi i onda mene pitaš šta s njima u njihovoj zemlji..pročitaj još koji tekst o njima, biće ti korisno, a i dobićeš odgovore..zadnjih mjeseci se pokušava Turska da secira u svim pravcima, valjda da vide ko bi se sa kim mogao da pokolje..
nemam problem ni sa kakvim kjafirima..
User avatar
Vasco da Gama
Posts: 372
Joined: 07/10/2013 00:11

#4142 Re: Protesti u Turskoj

Post by Vasco da Gama »

nema nikakvih zavjera protiv erdogana, niti jaka turska nekome smeta... stvari ne funkcionisu na taj nacin...

u svakoj zemlji gdje smo vidjeli revoluciju u zadnjih par godina, ona se desila upravo u trenutku kada je ekonomski razvoj bio na uzlaznoj putanji. stvar je u tome sto je upravo to momenat za revoluciju, a ne kada se zemlja ekonomski zlopati. fazon je da trebate bar deceniju ekonomske stabilizacije i uspjeha da se narod pomalo privikne na izvjestan standard (libija, egipat i tunis su imali relativan rast i emancipativni pomak) i da mu porastu apetiti ne samo u smislu ekonomije vec i poltickih i gradjanskih prava, socijalnih pitanja i drugih sloboda. e tad, kada vlast razocara na tom planu, bez obzira na to kakav je ekonomski rast ostvaren u zadnjih par decenija, dolazi do kraha.

zato plitki ljudi koji misle da je bitan samo bdp i statisticki pokazatelje ne kontaju sta se desava, misle radi se o zavjerama, potickim igrama i sl...
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#4143 Re: Protesti u Turskoj

Post by madner »

Pa nikad ekonomsko uzlet nije ravnomjerna stvar. Uvijek postoji dio koji vise ili manje profitira.

To stvara problem unutar drustva.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#4144 Re: Protesti u Turskoj

Post by udrch »

Kikibombona wrote:Bice zanimljivo pratiti buducnost Turske. Veliki potencijal je tu, neprijatelji su tu. Moze svasta biti.
biće zanimljivo pratiti cijelu regiju, sve do Tunisa..
otvoreni rat koji su nametnuli ajatolasi i čobani iz nedžda neće ovako završiti..
perzijanci koriste arapsku krv za svoje ciljeve i trenutno im dobro ide, jer su Arapi potonuli u otvoreni frakcijski rat između sebe..svakom zlu dođe kraj, pa će doći i ovome..
linija MB-a kojeg ti najviše mrziš, a koji je srednji i nenasilni put kojim ide Turska, Jordan i Tunis i kojim su bili krenuli i u Egiptu će sigurno na kraju pobijediti, svejedno što to mnogima ne odgovara..rigidni i primitivni politički pravci koje nameće Iran i KSA dugoročno u vrijeme kada su informacije, ali i obrazovanje dostupni nemaju mogućnost za uspjeh..siguran sam da će ta struja kada Assad padne dominirati i u Siriji, jer im je narod naklonjen tom pravcu..nakon dvije godine teškog rata i zločina trenutno jesu u defanzivi, što je razumljivo, ali jednog dana kada ne bude diktatorskog režima, njegovih tajnih službi, ali i naoružanih tekfirija oni će preuzeti dominaciju..
ono što me plaši jesu potezi koje vuče Sisi u Egiptu..ukoliko se ne desi čudo, vrlo skoro ćemo tamo gledati jedan od najkrvavijih događaja u zadnjih 50 godina..nakon što je izbor polovine Egipćana proglašen terorističkom grupom tamo je postalo sve moguće..
User avatar
Vasco da Gama
Posts: 372
Joined: 07/10/2013 00:11

#4145 Re: Protesti u Turskoj

Post by Vasco da Gama »

udrch wrote:
Kikibombona wrote:Bice zanimljivo pratiti buducnost Turske. Veliki potencijal je tu, neprijatelji su tu. Moze svasta biti.
biće zanimljivo pratiti cijelu regiju, sve do Tunisa..
otvoreni rat koji su nametnuli ajatolasi i čobani iz nedžda neće ovako završiti..
perzijanci koriste arapsku krv za svoje ciljeve i trenutno im dobro ide, jer su Arapi potonuli u otvoreni frakcijski rat između sebe..svakom zlu dođe kraj, pa će doći i ovome..
linija MB-a kojeg ti najviše mrziš, a koji je srednji i nenasilni put kojim ide Turska, Jordan i Tunis i kojim su bili krenuli i u Egiptu će sigurno na kraju pobijediti, svejedno što to mnogima ne odgovara..rigidni i primitivni politički pravci koje nameće Iran i KSA dugoročno u vrijeme kada su informacije, ali i obrazovanje dostupni nemaju mogućnost za uspjeh..siguran sam da će ta struja kada Assad padne dominirati i u Siriji, jer im je narod naklonjen tom pravcu..nakon dvije godine teškog rata i zločina trenutno jesu u defanzivi, što je razumljivo, ali jednog dana kada ne bude diktatorskog režima, njegovih tajnih službi, ali i naoružanih tekfirija oni će preuzeti dominaciju..
ono što me plaši jesu potezi koje vuče Sisi u Egiptu..ukoliko se ne desi čudo, vrlo skoro ćemo tamo gledati jedan od najkrvavijih događaja u zadnjih 50 godina..nakon što je izbor polovine Egipćana proglašen terorističkom grupom tamo je postalo sve moguće..
i šta sa tim informacijama? ako mozes ovo malo da pojasnis molim te.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11529
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#4146 Re: Protesti u Turskoj

Post by japin_mutapi »

SkyLimit wrote:
udrch wrote: u konačnici Erdogan nije toliko ni bitan ni za Turke niti za nas, koliko je bitno da se Turci vraćaju Islamu u onom njegovom najljepšem svjetlu..nije tu bitan ni AKP, biće neko drugi, sličan ili identičan, ali sa jasnom podrškom i vezama temeljenim na zajedničkoj vjeri..

Između 15%-25% stanovništva Turske(ima ih i Turaka i Kurda) su Aleviti,nisu Suniti,šta sa njima,predpostavljam da su oni "kjafiri"?
http://www.dw.de/aleviti-u-turskoj-na-p ... a-16925719
pretpostavka je majka zajeba
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#4147 Re: Protesti u Turskoj

Post by Challenger__ »



obratiti posebnu pažnju na "međunarodni aspekt" - 6.02 min pa do kraja
Cybernetic
Posts: 1771
Joined: 03/07/2012 03:36

#4148 Re: Protesti u Turskoj

Post by Cybernetic »

.
Last edited by Cybernetic on 08/10/2015 23:17, edited 1 time in total.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#4149 Re: Protesti u Turskoj

Post by fatamorgana »

Cybernetic wrote:Da da, bura u Turskoj je naravno zapadno-cionisticka zavjera protiv mesijanskog Erdogana i nema nikakve veze sa inherentnim kontradikcijama njegovog trulog sistema. Erdogan se sada pokusava rijesiti pajdasa o cijoj korupciji navodno nije nista znao, nakon decenije pajdaske ekonomije.
A 'oćel stavit' i oni spisak plata? :mrgreen:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#4150 Re: Protesti u Turskoj

Post by Challenger__ »

Cybernetic wrote:Da da, bura u Turskoj je naravno zapadno-cionisticka zavjera protiv mesijanskog Erdogana i nema nikakve veze sa inherentnim kontradikcijama njegovog trulog sistema. Erdogan se sada pokusava rijesiti pajdasa o cijoj korupciji navodno nije nista znao, nakon decenije pajdaske ekonomije.
Čekaj... Kome repliciraš? Ajzenhameru, meni ili nekom trećem?
Post Reply