Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Ace Rimmer

#626 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by Ace Rimmer » 28/10/2012 00:08

tikvan wrote:ako razumijes bilo cij strani jezik napisi doseljavanje slovena na balkan,.mada nemoguce je da o tome nista ne znas,,
da li su irci englezi ako pricaju engleski?

pemanapemani

#627 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by pemanapemani » 28/10/2012 00:08

tikvan wrote:ok druze kazes da bosnjani bosanci nisu nigdje doselili,,mene onda zanima jeste li vi sloveni ili niste,,,ti kazes da niste,,ok u redu,,a zasto ti pnda pricas slovenski jezik,,ovo sto mi u bih pricamo je jezik slovena slican poljskom ruskom i td,,,mozda mislis da ste se vi utopili u slovena i tako propricali slovenski,,e onda dolazimo do nemoguceg,,,nemoguce je da ne postoji ni jedan jedini trag o postojanju vaseg nekog jezika prije dolaska slovena,,,nemoguce,,,a nemoguce je da ste vi kao narod sloveni,,jel u bilo cijoj istoriji dal njemackoj,dal poljskoj,dal engleskoj,dal francuskoj,dal ceskoj kad je rijec o slovenima spominju se samo dva,dva,dva naroda,,srbi i hrvati,,ili bolje receni u tadasnjem smislu,dva plemena,,srbi i hrvati,,nigdje neces naci bosnjake,,i jos ovo srbija je dobila rijec po srbima,hrvatska po hrvatima,,a bosna gle cuda po rijeci,,ja necu pisati sta ste porijeklom to sam zakljuci,citaj mesu selimovica.
Ko je rekao da "bošnjani bosanci" nisu nigdje doselili? Citiraj.

Srbi, Hrvati, Bošnjaci, Slovenci i Makedonci su jednim dijelom Slaveni. Drugim dijelom su mješavina raznih narod i narodnosti. To je naučno dokazano, osim ako nisi pobornik teorije "Srbi i amebe, početak stvaranja".

To što vi ne možete prihvatiti da ste taslačili koga ste stigli i da vas je taslačio ko je stigao, to je već samo vaš problem. Hvala Bogu na arheološkim iskopinama, sačuvanim pisanim dokumentima, DNK analizi i tretiranju radiokativnim ugljikom.

breuer

#628 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by breuer » 28/10/2012 00:10

Ace Rimmer wrote:
tikvan wrote:ako razumijes bilo cij strani jezik napisi doseljavanje slovena na balkan,.mada nemoguce je da o tome nista ne znas,,
da li su irci englezi ako pricaju engleski?
nisu, ali irci su preuzeli engleski preko svog postojećeg jer su ocijenili da je jednostavno tako bolje :)

nemojte dozvoliti da vas ovi historijski fakti varaju, srednji vijek je srednji vijek i ovo što tikvan priča nije neistna, ali se ne treba razumijevati na način na koji on to razumije :)

Država

#629 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by Država » 28/10/2012 00:11

Odaljili smo se od teme.

Dakle, ono što je jedan od ciljeva velikosrpske politike kada je u pitanju BiH jeste "debošnjakizacija" Bošnjaka i ponovno svođenje na vjersku skupinu.

Mene lično neće izraditi, a za druge ne znam...

drug_profi

#630 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by drug_profi » 28/10/2012 00:12

@tikvan
Hoces se ti izjasniti i na popisu kao Tikvan?

Ima Bosne_Bice Bosne
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#631 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by Ima Bosne_Bice Bosne » 28/10/2012 00:13

hrastov žižak wrote:tikvane, e baš si tikvan

:thumbup:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Gray

#632 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by Gray » 28/10/2012 00:16

Joj priča idiotskih na ovoj temi, ko je kada odakle doselio, je li ovo pleme ili ono doselilo 500te ili 1500te. Koga briga osim paćenike kojima to daje neki osjećaj bitnosti i identiteta sa kojim oni nemaju nikakve veze. Sve da je bilo koji narod ovdje 5000 hiljada godina, kakve to ima veze? Je li ih to po bilo čemu čini boljim ljudima? Je li to ima ama baš ikakve veze sa današnjim životom?

Dosta mi je više ovih balkanskih sranja ko je šta i odakle mu je porijeklo, svi se zabavljaju tim kolektivnim idiotlucima umjesto da se pozabave individualno sobom i svojim životima i kako da ih unaprijede, a ne da sebi pripisuju zasluge i ponose se i busaju nečim za šta nemaju nikakvog osnova.

Ja sam bosanac i hercegovac, ateista, ne pripadam ni jednom od ovih plemenskih torova i takve podjele ne apsolutno ne zanimaju. Ono što me zanima je da ja i moja buduća porodica imamo dobre i normalne živote, a izgleda da se to u bih ne može ostvariti. Zato radim na tome da za stalno odem iz ove države, a bošnjaci, hrvati i srbi neka se nastave svađati ko je kada i odakle došao.

amko76

#633 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by amko76 » 28/10/2012 00:18

Platformas wrote:CIA - The World FactBook

Image
E neće više biti toliko Bosniaks, već others. Glupe bošnje će napraviti manjinu od nas. Mada sve po zasluzi.

Država

#634 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by Država » 28/10/2012 00:24

amko76 wrote:

Image
E neće više biti toliko Bosniaks, već others. Glupe bošnje će napraviti manjinu od nas. Mada sve po zasluzi.
K'o da gledam poslije popisa će biti:

Serbs 37,1 %

Bosniaks 24,5 %

Croats 14,3 %

Others 24,1 %.

U pravu su bili KUD Idijoti kad su snimili pjesmu:" GLUPOST JE NEUNIŠTIVA"...

:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

Ace Rimmer

#635 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by Ace Rimmer » 28/10/2012 00:44

tikvan wrote:ama razumijem ja da smo mi svi mjesavina,,imaju srbi veze sa turcima ali ne moze se reci da i turci nemaju srpske krvi gdje su onolika oteta srpska djeca koja su se otimala pesto godina i odvodila u tursku,,ali poenta je ko smo mi kao narod,ciju svijest imamo,a to je slovenska od imena pa do jezika,,kad cujemo ruski,poljski,ceski,pola ga razumijemo jel tako,,ili kad vidimo imena kao sto su ivan,miroslav,koja nisu ni srpska ni hrvatska ni poljska ni ruska vec svih nas,,nema italijana i francuza da se zovu ivan,miroslav,,ali ima srba,hrvata,poljaka,rusa ,ukrajinaca.
to sto govorimo slavenskim jezikom ne mora nuzno da nas cini slavenima kao narodom isto kao cinenjica da irci govore engleski njih ne cini pripadnicima tog naroda. barem razmotri cinjenicu, koju genetika potvrdjuje, da smo svi mi potomci starog balkanskg naroda koji ovdje vec hiljadama godina zivi.

Platformas

#636 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by Platformas » 28/10/2012 00:49

amko76 wrote:

Image

Poenta je bila na tome da je nacionalnost odvojena od etničke pripadnosti.

Inače sam i ja jedan od tih glupih :)

karanana

#637 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by karanana » 28/10/2012 00:52

Država wrote:
amko76 wrote:

Image
K'o da gledam poslije popisa će biti:

Serbs 37,1 %

Bosniaks 24,5 %

Croats 14,3 %

Others 24,1 %.

U pravu su bili KUD Idijoti kad su snimili pjesmu:" GLUPOST JE NEUNIŠTIVA"...

:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
sve i da bude tako, kako ce to uticati na tebe? hoce li tebi biti gore nego je sada.
eki ovo 48 bosnjaka, 40 muslimana. to mi je malo cudno. da je obrnuto ne bi bilo, ali me cudi odakle su izvukli ovu razliku i gdje je vjerski 8% bosnjaka.
eki i srba vjerski kao pravoslavaca fali 6%. valjda svrstani u ateiste. jedino su hrvati i katolici u par decimala.

Platformas

#638 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by Platformas » 28/10/2012 00:58

karanana wrote:
sve i da bude tako, kako ce to uticati na tebe? hoce li tebi biti gore nego je sada.
eki ovo 48 bosnjaka, 40 muslimana. to mi je malo cudno. da je obrnuto ne bi bilo, ali me cudi odakle su izvukli ovu razliku i gdje je vjerski 8% bosnjaka.
Pa kad bi se svi posteno izjasnili, ovde nebi bilo ni 5% muslimana. :D

kowalski1

#639 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by kowalski1 » 28/10/2012 01:24

nacije su socijalni konstrukti pa kao takvi se nemaju šta spriječavati, ako se neko osjeća bosancem ili kako god, treba da se tako izjasni. ako ih bude dovoljno-eto nam novog političkog identiteta. ništa strašno, ni prvi ni posljednji put. pogledajte ista stvar u crnoj gori se dešava na istoj jezičkoj i konfesionalnoj osnovi.

i nemojte da upadate u zamku ovog forsiranja etničkog-srbi , hrvati i bošnjaci su etnički jedan narod, može se govoriti samo o političkim podjelama.

Smail Aga

#640 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by Smail Aga » 28/10/2012 05:57

tikvan wrote:i kad smo kod genetike jel mislite da mene vrijedja to ako imam neke genetske veze sa turcima iako sam plav oci zelene,ma to moze vriedjati samo nekog zatucanog seljaka,jel na kraju krajeva koliko danas turaka u turskoj ima srpske krvi,da vas podsetim neposredno pred tursku okupaciju srbije i bosne broj srba i engleza je bio isti danas srba u cijelom svijetu ima oko 10ak miliona a engleza 80..jel stvarno mislite da su englezi imali toliki natalitet,,svako imalo obrazovan je cuo za jamnicare i danak u krvi,otimanje srpske djece i vodjenje u tursku,najpoznatije oteto srpsko dijete koje je odvedeno u tursku je mehmed pasa sokolovic brat makarija sokolovica srpskog patrijarha,, i ako cemo realno svako zna da si i srbi i hrvati za vrijeme turaka prelazili na islam,,sta su sad potomci tih srba i hrvata..meni je sasvim normalno da mi je mozda genetski mozda blizi musliman iz brckog nego srbin iz trebinja,,,i na kraju ne treba nikog nagovarati kako da se izjasni nek se izjasnjava kako se osjeca,ali ipak u svakoj drzavi se ustav mora postovati,,tako i nas da je bih sastavljena od dva entitete,,i da je ona zemlja tri naroda,,,,i da potsjetim mladje osobe na forumu nije bih postala u dejtonu zemlja 3 naroda vec i ustavu republike bih je pisalo,,bih je republika srba muslimana hrvata.pa obrnuto muslimana hrvata srba pa hrvata srba muslimana tako je pisalo mijenjan je redosled da bi se znalo da svacija ustvari nicija :D
Jesi li ti siguran da si Srbin :? :shock: :D :D :D :D :D :D
Salim se ali mada si mnoge stvari u pravu,ipak zalazis u zamke nacionalizma i predrasuda.
U ustavu BiH nije nista pisalo na triputa i obrnuto. Ustav RBiH je bio ozbiljan dokument za razliku od dejtonskoh ustava.

Goran_35

#641 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by Goran_35 » 28/10/2012 08:08

Ja uopste ne vidim smisao nacionalnog izjasnjavanja,jer koliko znam nasa nacionalnost je vec odredjena,pripadnoscu drzavi Bosni i Hercegovini. Nas "Nationality"je Bosnia and Hercegovina bas kao British ili recimo USA.A ti po porijeklu mozes biti i marsovac,do tebe je.

Dakle ne vidim nikakav smisao popisa,odnosno nacionalnog izjasnjavanja na popisu osim zapisavanja teritorija i odredjivanja sta je navodno "srpsko" a sta "hrvatsko" i sta je ostalo "bosansko"?Nisam li u pravu?I tu treba dodati da pored ovog zapisavanja teritorija,neki koji se kao gnusaju tih "nacionalnih torova" u principu zele da stvore jos jedan cetvrti "tor" kao da vec nismo dovoljno izdjeljeni?

I ne vidim razlog zasto se ne izjasniti kao Bosnjak?je li to toliko mrsko stati u isti "tor" sa ljudima koji su muslimani,odnosno u najvecoj mjeri sekularni muslimani?

Citam naklapanja oko naziva "Bosnjak" i "Bosanac" i ne cudi me da postoje takva naklapanja kad ni sami oni koji se smatraju Bosnjacima ne znaju svoju historiju pa samim time ni porijeklo tog naziva.

Porijeklo naziva "Bosnjak" nije tursko,kao sto to mnogi tvrde,vec latinsko,bas kao sto je i porijeklo naziva "Srbin" odnosno "Hrvat"

Bosniak,bez obzira sto ti na pasosu pise Bosnia and Hercgovina i bez obzira sto bi ti htio da te zovu "Bosanac" zvace te u Francuskoj,Belgiji,Poljskoj itd.To je latinski naziv ilirske rijeci Bosna,bas kao sto je "Srbin" izveden od latinske rijeci "Servia" a Hrvat od francuske onosno Napoleonove legije Kroata.

Neko rece da je jezik ziv i da evoluira i to je tacno.Jer upravo "Bosniak" koji ima latinski korijen je bio najprisutniji za vrijeme francuske dominacije.Kada su germani dominirali,onda je nastao Bosnjak odnosno Bosnjak_en i mi smo samo to prevodili,bas kao i iza drugog svjetskog rata,kada je engleski jezik dominirao, pa je Bosnjak postao Bosnian a mi smo preveli to u Bosanac.Znaci Bosanac i Bosnjak jedno te isto s'tim sto je Bosnjak sa puno vecom tradicijom i s' tim sto ce te Bosnjakom zvati i u Francuskoj,i u
Belgiji,Njemaskoj,Austiji,Poljskoj Svajcarskoj itd.

Ako se ko pita a odakle nam ono Hercegovina?
E to je madjarski naziv koji je implementiran na nekadasnji Hum.U Bosnu je stigao sa okupatorima Ugarima,odnosno to je madjarski naziv koji su nametnuli Ugarski inkvizitori u doba totalnog unistenja i nestanka Crkve Bosanske,kada je Vatikan konacno zagospodario Bosnom,pokorivsi je i unistivsi njen "hereticki" identitet prkosa.
Izdaja bosanskog kralja koji je zapravo unistio kicmu "Crkve Bosanske" je u narodu izazvao revolt i bunt i ne treba da cudi sto je zadnji kralj zavrsio kako je zavrsio.

Skijaš

#643 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by Skijaš » 28/10/2012 08:53

Goran_35 wrote:Ja uopste ne vidim smisao nacionalnog izjasnjavanja,jer koliko znam nasa nacionalnost je vec odredjena,pripadnoscu drzavi Bosni i Hercegovini.
Primjera radi

Hrvatska nacija (prvo značenje) se odnosi na pleme, etničku grupu, Hrvate kao narod a kojih ima u BiH, Hrvatskoj, Kanadi, Argentini itd

Hrvatska nacija (drugo značenje) se odnosi na cjelokupno stanovništvo Hrvatske, na Hrvata u Zagrebu, Srbina u Kninu, Albanca u Splitu, Bošnjaka u Rijeci itd itd

Pitanje na popisu se tiče ovog prvog značenja. I ako neko ne osjeća vezanost za neku od etničkih grupa, i to je OK. Nije ni pozitivno ni negativno niti nekog treba uvjeravati da se izjasni ovako ili onako.

Pripovjedac

#644 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by Pripovjedac » 28/10/2012 11:23

Goran_35 wrote:Ja uopste ne vidim smisao nacionalnog izjasnjavanja,jer koliko znam nasa nacionalnost je vec odredjena,pripadnoscu drzavi Bosni i Hercegovini. Nas "Nationality"je Bosnia and Hercegovina bas kao British ili recimo USA.A ti po porijeklu mozes biti i marsovac,do tebe je.

Dakle ne vidim nikakav smisao popisa,odnosno nacionalnog izjasnjavanja na popisu osim zapisavanja teritorija i odredjivanja sta je navodno "srpsko" a sta "hrvatsko" i sta je ostalo "bosansko"?Nisam li u pravu?I tu treba dodati da pored ovog zapisavanja teritorija,neki koji se kao gnusaju tih "nacionalnih torova" u principu zele da stvore jos jedan cetvrti "tor" kao da vec nismo dovoljno izdjeljeni?

I ne vidim razlog zasto se ne izjasniti kao Bosnjak?je li to toliko mrsko stati u isti "tor" sa ljudima koji su muslimani,odnosno u najvecoj mjeri sekularni muslimani?

Citam naklapanja oko naziva "Bosnjak" i "Bosanac" i ne cudi me da postoje takva naklapanja kad ni sami oni koji se smatraju Bosnjacima ne znaju svoju historiju pa samim time ni porijeklo tog naziva.

Porijeklo naziva "Bosnjak" nije tursko,kao sto to mnogi tvrde,vec latinsko,bas kao sto je i porijeklo naziva "Srbin" odnosno "Hrvat"

Bosniak,bez obzira sto ti na pasosu pise Bosnia and Hercgovina i bez obzira sto bi ti htio da te zovu "Bosanac" zvace te u Francuskoj,Belgiji,Poljskoj itd.To je latinski naziv ilirske rijeci Bosna,bas kao sto je "Srbin" izveden od latinske rijeci "Servia" a Hrvat od francuske onosno Napoleonove legije Kroata.

Neko rece da je jezik ziv i da evoluira i to je tacno.Jer upravo "Bosniak" koji ima latinski korijen je bio najprisutniji za vrijeme francuske dominacije.Kada su germani dominirali,onda je nastao Bosnjak odnosno Bosnjak_en i mi smo samo to prevodili,bas kao i iza drugog svjetskog rata,kada je engleski jezik dominirao, pa je Bosnjak postao Bosnian a mi smo preveli to u Bosanac.Znaci Bosanac i Bosnjak jedno te isto s'tim sto je Bosnjak sa puno vecom tradicijom i s' tim sto ce te Bosnjakom zvati i u Francuskoj,i u
Belgiji,Njemaskoj,Austiji,Poljskoj Svajcarskoj itd.

Ako se ko pita a odakle nam ono Hercegovina?
E to je madjarski naziv koji je implementiran na nekadasnji Hum.U Bosnu je stigao sa okupatorima Ugarima,odnosno to je madjarski naziv koji su nametnuli Ugarski inkvizitori u doba totalnog unistenja i nestanka Crkve Bosanske,kada je Vatikan konacno zagospodario Bosnom,pokorivsi je i unistivsi njen "hereticki" identitet prkosa.
Izdaja bosanskog kralja koji je zapravo unistio kicmu "Crkve Bosanske" je u narodu izazvao revolt i bunt i ne treba da cudi sto je zadnji kralj zavrsio kako je zavrsio.
Previše dezinformacija.. Ne znam samo odakle ti.. Je li ti možda palo na pamet da su nas drugi narodi nazivali onako kako su čuli da sami sebe zovemo? Pogledaj malo neke srednjovjekovne povelje, i u njima se spominje naziv Bošnjak. Porijeklo tog naziva je jednostavno Bosn+jak=Bosnjak=(malo omekšavanja radi lakšeg izgovora)Bošnjak. Isto kao i Tuzlak, Livnjak, Fočak, Humljak itd.
Veliš Napoleonova regija Kroata? Frajeru, Hrvati i Hrvatska su postojali stoljećima prije Napoleona i zvali se Hrvatima. Tebi nije palo na pamet da je možda Napoleon svojoj legiji dao ime po Hrvatima (kao što su postojali u Prusiji konjanički odredi zvani - Bošnjaci; sigurno nismo dobili ime po tim odredima).
Servia je latinski naziv za Srbiju. Srbe su zvali "Servi", i to zato što su nepravilno razumjeli ime Srba.
Bošnjak i Bosanac nije isto, radi historijskih tokova. Bošnjak danas označava naciju, a Bosanac regionalni identitet. Ja sam npr. Bošnjak, ali nisam Bosanac, nego Hercegovac.
Hercegovina nije mađarski naziv. Bosanski krstjani su se sakrivali u područje Huma. Šćepan Kosača (kako ga mi ovdi doli vabimo) sebe je prozvao "hercegom od Sv. Save" (herceg doduše jeste mađarska riječ, ali Mađari nisu tada imali nikakve veze s Humom). Kada su Turci došli, teritorija kojom je on vladao nazvana je Hercegovinom, tj. posjedom hercega (v.: vojvodina, begovina, babovina, ćaćevina itd.).

Man of steel

#645 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by Man of steel » 28/10/2012 11:43

Bitno je biti Bošnjak!

Propast i katastrofa

#646 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by Propast i katastrofa » 28/10/2012 11:55

Man of steel wrote:Bitno je biti Bošnjak!
Prvo Bosanac, pa onda , mozda, nesto drugo. Dalo bi se raspravljati

Lug

#647 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by Lug » 28/10/2012 12:03

Skijaš wrote:
Goran_35 wrote:Ja uopste ne vidim smisao nacionalnog izjasnjavanja,jer koliko znam nasa nacionalnost je vec odredjena,pripadnoscu drzavi Bosni i Hercegovini.
Primjera radi

Hrvatska nacija (prvo značenje) se odnosi na pleme, etničku grupu, Hrvate kao narod a kojih ima u BiH, Hrvatskoj, Kanadi, Argentini itd

Hrvatska nacija (drugo značenje) se odnosi na cjelokupno stanovništvo Hrvatske, na Hrvata u Zagrebu, Srbina u Kninu, Albanca u Splitu, Bošnjaka u Rijeci itd itd

Pitanje na popisu se tiče ovog prvog značenja. I ako neko ne osjeća vezanost za neku od etničkih grupa, i to je OK. Nije ni pozitivno ni negativno niti nekog treba uvjeravati da se izjasni ovako ili onako.
Ja stvarno neznam ko vam proda tu pricu za naciju i DVA znacenja????? Pa gdje to jos ima na svijetu da se objasnjava pojam nacije na dva nacina?? Sto to sebi dopustate???????
..i prvo znacenje je vise nego ocito da se radi o ETNICKOM, pojam etnickog su zamjenili sa nacionalnim. Ako je to nacionalno (prvo znacenje), sta je onda etnicko?

Skijaš

#648 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by Skijaš » 28/10/2012 12:04

Propast i katastrofa wrote:
Lupaš gluposti. Govori se o etničkoj pripadnosti, to je pitanje koje se postavlja na popisu. A Bosanaca kao etničke grupe nema. Još.

miki.ba

#649 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by miki.ba » 28/10/2012 12:12

Pitanje je "etnija/nacja" što je i jedno i drugo...tako da ste i jedan i drugi u pravu.

Propast i katastrofa

#650 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by Propast i katastrofa » 28/10/2012 12:12

Skijaš wrote:
Propast i katastrofa wrote:
Lupaš gluposti. Govori se o etničkoj pripadnosti, to je pitanje koje se postavlja na popisu. A Bosanaca kao etničke grupe nema. Još.
Imas li sta jace od ovog uvoda? Je li tako u tvojoj familiji komuniciraju? :)
Bosanac je ispravan naziv "cak" i u etnickom smislu, izgleda da to do tebe ne dopire bas. A "dualizam" koji evidentno postoji je posljedica postovanja osnovnim normi koje ti dozvoljavaju da budes i Marsovac, ako hoces. Ne moze zabraniti nekome da se izjasni tako na osnovu proste cinjenice da postoji milion ljudi koji to hoce bas tako, a pri tome je nebitno sta ja mislim o tome :thumbup:

Locked